Toeristische sector kijkt op grillig zomerseizoen terug Jarenlang hebben we hier voor gevochten Herdruk boek Nieuwkoop 'Rijk steekt te weinig geld in woningbouw Randstad' PAGINA 16 VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1988 Aantal bedrijven in Katwijk en Noordwijk ziet omzet teruglopen KATWIJK/NOORD WIJK De toeristische bedrijven in Katwijk en Noordwijk hebben over het algemeen een ma tig zomerseizoen achter de rug. Door het slechte weer in ju ni en de eerste helft van juli bleven veel gasten weg en de mooie weken in augustus konden dit maar gedeeltelijk compenseren. "Katwijk heeft deze zomer geen enkele dag echt 'vol' gezeten", zegt voorzitter T. Witteveen van de ho- recavereniging uit de kustplaats. door Dick van der Plas In de toeristische sector is het ove rigens niet alleen maar kommer en kwel. Tegenover de Katwijkse pen sionhouder die becijfert dat hij dit jaar 25 procent minder heeft ge draaid dan in een 'normaal' jaar, staat de Noordwijkse hoteleige naar die dik tevreden is over de be haalde resultaten. "Onze bezet tingsgraad is het hele seizoen door goed geweest", vertelt eigenaar A.J. Balk van het Alexander Hotel in Noordwijk. "Ik ben dan ook een zeer gelukkig mens". Hij tekent daarbij echter direct aan dat hij in de badplaats ook wel andere geluiden hoort. "Maar wel licht zijn wij door onze ligging op een zeer centrale plaats in Noord wijk wat minder kwetsbaar. Het feit dat we ons behalve op de toeris tische- ook op de zakelijke markt begeven, speelt natuurlijk ook een rol". Balk houdt zijn collega's voor om niet al te snel over een mislukt jaar te spreken. "De balans kan ei genlijk pas in oktober worden op gemaakt. In de periode tot en met de herfstvakantie kan er nog wel het nodige gebeuren". Ook C. Kruijt jr. van hotel Noord zee in Katwijk benadrukt dat het seizoen nog niet voorbij is. Tot nog toe oordeelt hij echter veel minder SASSENHEIM Twintig jaar nadat R. Korbee aan de Haar lemmertrekvaart in Oegstgeest met één paard begon, opent hij morgen zijn nieuwe manege De Poelruiters nabij het Post- viaduct in Sassenheim. De ma nege moest verhuizen, omdat de grond in Oegstgeest nodig was voor de bouw van het villa park Clinckenburgh en de aan leg van een nieuwe weg (S-54). door Frans van den Berg Langs de snelweg Amsterdam- Wassenaar heeft Korbee voor ruim één miljoen gulden een nieuwe ma nege met woonhuis laten bouwen. "Een pracht bedrijf, nietwaar", is het eerste dat de 42-jarige Korbee uitroept. Vol trots laat hij zich in de buitenmanege fotograferen met een van de 17 paarden. Behalve de ze paarden voor de rijlessen, staan in de stal ook paarden van particu lieren. In totaal is er ruimte voor 34 paarden. In de toekomst kan de stal nog worden uitgebreid voor nog eens 50 paarden. Direct naast de stal is de binnen- manege van 20 bij 40 meter. "De buitenmanege moet nog worden voltooid, maar dan hebben we positief over de afgelopen maan den dan zijn Noordwijkse collega Balk. "Juni en juli waren ronduit slecht. Dan mag augustus -net als het bollenseizoen overigens- rede lijk tot goed zijn geweest, over de hele linie blijft het dan toch matig", zegt Kruijt. Pensionhouder Witteveen uit Katwijk spreekt ronduit van een heel slecht seizoen. "De maand ju ni en de laatste drie weken van juli twee maneges die voldoen aan de normen voor wedstrijden. Binnen moeten we boven de kantine nog een tribune en jurykamer maken voor de wedstrijden", verduide lijkt Korbee, terwijl een vrijwillig ster de deuren nóg aan het schilde ren is. Morgen zal de Sassenheimse wethouder J. Dreef de manege, die nog net op Sassenheims grondge bied staat, om 16.00 uur openen. Korbee meent dat de manege nu op een prachtig punt staat. "Alleen jammer dat we geen deel uitmaken van het recreatiegebied rond de Klinkenbergerpias. De provincie Zuid-Holland, die het gebied straks overneemt, weigert een rui terpad in het recreatiegebied aan te leggen. Een gemiste kans", vindt Korbee. Daarom rijdt hij nu veel vuldig met een trailer vol paarden naar bijvoorbeeld het Noordwijkse strand, zodat de liefhebbers toch een eind kunnpn draven. De aanleg van het recreatiege bied is ook de oorzaak dat rond de manege nog geen groenvoorziénin- gen zijn aangebracht zoals de ge meente Sassenheim heeft bedon gen. Korbee: "Hier bij de manege moet nog ergens een parkeerter rein en een dagcamping komen. Of die plannen doorgaan is onduide lijk. Tot die tijd ga ik geen bomen planten, want anders moeten ze straks weer de grond uit". Met de nieuwe manege verwacht Korbee ook rijverenigingen bin nen te halen. "De huidige gebrui- heb ik nog nooit zo Glecht ge draaid", zegt hij. "In augustus heb ben we wel enkele weken vol geze ten, maar daarmee is het seizoen natuurlijk niet te redden". Bezetting Directeur W. Rovers van de Noordwijkse VW spreekt van een grillig zomerseizoen, dat zeer laat op gang kwam. Hij constateert ech ter dat de particuliere- en profes sionele logiesverstrekkers over het algemeen redelijk hebben ge draaid en hetzelfde geldt voor de meeste campings in de badplaats. Beheerster N. de Jonge van cam ping Club Soleil in de bloemenbad- plaats bevestigt dat beeld. "Het was wel een heel raar seizoen. Het begon heel plotseling en is twee weken geleden ook weer als een kaartenhuis in elkaar gestort". De kers vormen wel een soort vereni ging, maar officieel is het dat niet». We willen dat ook niet eens. Ik moet tenslotte met mijn vrouw wel baas in eigen huis blijven", onder streept hij. Inmiddels maakt wel de Leidse carrousselvereniging van de accommodatie gebruik. De kans is groot dat in samenwerking met de gemeente Leiden rijlessen wor den gegeven voor 55-plussers. Steekspel "Het lijkt inderdaad vreemd die relatie met de gemeente Leiden. Maar in de regio is verder niet zo'n grote manege voorhanden en bo vendien hebben we altijd al een goede band met Leiden gehad", meent Korbee. De grond langs de Haarlemmertrekvaart in Oegst geest, waar hij twintig jaar geleden is begonnen, was namelijk in han den van de gemeente Leiden. Vroe ger was de gehele trekvaart tot aan Haarlem, met de gronden ernaast, in handen van Leiden. "De laatste 13 jaar dat we in Oegstgeest zaten was het een voortdurend steekspel tussen be langhebbenden over de grond. De laatste twee jaar was het echt een slachting. De grondeigenaren dachten zo'n klein bedrijfje wel even weg te vegen, maar dat viel ze zwaar tegen. Juist omdat wij dit be drijf helemaal van de grond af aan hebben opgebouwd, vecht je tot het bittere eind voor behoud van je bedrijf en daarmee je broodwin ning". De gemeente Leiden heeft de grond waarop de manege stond verkocht aan de exploitatiemaat schappij van Meuten, die de grond nodig heeft voor het villapark Clinckenburgh. Een ander deel was nodig voor de aanleg van de nieuwe provinciale weg langs Oegstgeest. De rest van het gebied rond de voormalige zandwinput van Menten wordt een recreatieter rein. "Veel belanghebbenden dus. Wij hebben bijna het onderspit ge dolven. Aan het eind van het juri disch steekspel was het Menten die ons een stuk grond bij het Postvia- duct aanbood", laat Korbee de voorgeschiedenis in sneltreinvaart passeren. De pacht van de grond bij Sassenheim gaat 'eerdaags' over naar de nieuwe eigenaar: de provincie. hevige regenval spoelde de gasten toen bijna letterlijk van de cam ping af. Beheerder H.E. Beugelink van de Katwijkse camping De Noord duinen noemt het opvallend dat vooral de kortkampeerders het hebben laten afweten. Het slechte weer was daarvan opnieuw de voornaamste oorzaak. "Alles bij el kaar hebben we ongeveer vijf we ken echt vol gezeten. Dat is wel eens langer geweest, maar we zijn niet ontevreden". De Noordwijkse VW consta teert dat in de bloemenbadplaats vooral de 4- en 5-sterrenhotels heb ben geleden onder het slechte weer in de maanden juni en juli. "De be drijven in de lagere prijsklasse trokken over het algemeen de grootste belangstelling. Ook appar tementen en zomerhuizen waren over het algemeen redelijk tot goed bezet. Als het weer een standvas tig, zomers karakter had gehad, zou het beeld er ook voor de luxe hotels wat beter hebben uitge zien", meent Rovers. In de familiebadplaats Katwijk wordt doorgaans van een geslaagd zomerseizoen gesproken als ook de vele particuliere kamerverhuur ders een goede bezetting hebben gehad. Naar die maatstaf komt 1988 er niet best van af. "De'men sen die met hun kamers op korte afstand van het strand zitten, heb ben over het algemeen niet te kla gen gehad. Voor de verhuurders wat verder van de Boulevard, is het beeld echter totaal anders. Zij moe- ten'het echt hebben van de grote stroom toeristen en die is dit jaar uitgebleven" De WV's in Katwijk en Noord wijk kunnen nog niet aan de hand van exacte cijfers een beeld van het afgelopen zomerseizoen geven. Pas over een aantal weken kan de- ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg. Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Mans en Van Schie' za 8 uur tot zo 8 uur: Y Groeneveld, tel 218661, spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J.H. de Ruiter, tel' 125096, spreekuur- Rosmolen 2. Groep 2 - Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Bergmeijer- za 8Lauuretot zo 8 uur: J. Rus, tel: 132500, spreekuur: Micfdelstegracht 129. zo 8 uur tot 24 uur: H.J. KLaassen, tel finitief de balans worden opge maakt. Exploitanten Voor de specifieke dagrecrean ten had het hoogseizoen vooral eind juli en begin augustus een aantal uitstekende weekeinden in petto. Bij de meeste strandtenthou ders in beide badplaatsen over heerst echter de teleurstelling van de grotendeels mislukte maanden die daaraan vooraf gingen. De Kat- wijker F. Lange, die een paviljoen op het noorderstrand beheert, spreekt van een mager seizoen, met slechts enkele uitschieters. "Vooral de strandexploitanten die pas enkele jaren geleden met hun bedrijf zijn begonnen, zullen het moeilijk gaan krijgen", voor spelt hij. "Niet alleen dit jaar was allesbehalve een topper, ook de ja ren daarvoor waren al niet om over naar huis te schrijven. We hebben in deze sector dan ook geen reser ves kunnen opbouwen". Voor de 'gevestigde' strandtent houders verwacht Lange geen pro blemen omdat die al lang de tering 213546, spreekuur: Prinsenstraat 5 Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely. W. de Bruyne. J. de-Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: E.K. Fogelberg, tel: 132877, spreekuur: de Sitterlaan 18. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruijne, tel: 125245, spreekuur: Kernstraat 11. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Frensen, tel: 122360. zo 8 uur tot 24 uur: G.J.P. Bénit, tel: 720404, spreekuur: Kennedylaan 24. Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul, Kooyman, De Jong, Prince. Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammerstein, tel 720936, spreekuur- Robijnstraat 2b. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, tel: 761754, spreekuur: Vondellaan 58. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: za: O. Du Ry van Beest Holle. Vlaskamp 16, tel 891100; zo R. van Velzen, Heelblaadjespad 9, lel: 891100, beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 naar de nering hebben gezet. "Ik zelf werk bij voorbeeld samen met mijn vrouw en bij grote drukte spingt m'n broer bij. En zo werken er nog veel meer collega's vooral met familie, om de kosten te druk ken. De tijd dat we constant met tien personeelsleden achter de ba lie stonden, is al lang voorbij". Directeur D. Kuijt van de Stich ting Zeebad Noordwijk -die over 3 kilometer van het Noordwijkse strand paviljoens beheert- spreekt van 'een seizoen dat we maar gauw moeten vergeten'. "Ik denk dat we twintig procent minder hebben ge draaid dan in een 'normaal' jaar", zegt hij. "Achteraf zegje dan, het is allemaal wel nog meegevallen, want aanvankelijk zag het er na tuurlijk helemaal duister uit". Het afgelopen seizoen was volgens Kuijt in ieder geval beter dan in 1987. "Toen is er dik met verlies ge werkt. Ik hoop dit keer net quitte te spelen". De exploitatie van Zeebad wordt volgens Kuijt negatief beïnvloed door hèt contract voor het schoon- uur op: Viaskamp 16, tel' 891100. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: D.L.P. van Over- vest, Terweeweg 152, tel: 173994. Voorschoten za: A. Tromp, Leidseweg 328, tel: 762159; zo: F. Koopmans, Churchillweg 19, 6352. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel: 10030. Wassenaar za- G. Schaepman, tel: 14561, spreekuur: v.Zuylen v.Neijeveltstraat 42; zo: E. Op 't Land, tel: 13056, spreekuur: Middelweg 21. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. Waarnemipgsregeling Homeopatische art sen- I. Cowan, Levendaal 187, tel: 146337, C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de maken van het strand dat met de gemeente Noordwijk is afgesloten. "Als stichting zijn we verantwoor delijk voor het schoonmaken van de volledige 16 kilometer strand op Noordwijks grondgebied, dat is een clausule waarmee we door de gemeenteraad zijn geconfronteerd. Dat is voor ons een financiële mo lensteen, zo blijkt nu. Tegenover de kosten die bij voorbeeld vorig jaar moesten worden gemaakt -een bedrag van 129.000 gulden- stond een bijdrage van het gemeentebe stuur van een halve ton. De extra fi nanciële inspanning die het schoonhouden vraagt, kan voor ons in een seizoen net het verschil betekenen tussen winst of verlies". De directeur van Zeebad wijst er overigens op dat hij pas de balans kan opmaken als al het materiaal van de strandexploitatie weer in de loodsen is opgeslagen. "Ik reken het liefst als alles weer in de ber ging staat. Een stormachtig week einde aan het eind van deze maand kan ons nog een flinke tegenslag bezorgen". Gemeenten malven zich schuldig aan 'liftersgedrag' ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeenten Nieuwveen, Rijnsater- woude en Leimuiden moeten een financiële bijdrage leveren aan de Stichting Educatie Volwassenen Alphen, de Steva. Het is niet eerlijk dat die plaatsen een 'liftersgedrag' vertonen door wel inwoners lessen te laten volgen in Alphen maar ni^t te willen meedelen in de kosten. Dat is de mening van de Alphense gemeenteraad. A. van Geest (D66) drong er gis teravond bij burgemeester M. Paats op aan om deze kwestie aan te zwengelen binnen het IGOR, het samenwerkingsverband van Rijn streekgemeenten. Paats was het daarmee eens: "Alphen en het IGOR moeten proberen de Steva als regionale instelling in stand te houdén zonder, dat er gemeenten zijn die meeliften". apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 219 tot vr. 9/9 door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Leiden, tel: 071-120552; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel: 071-173330; Apotheek Schoolstraat, Schoolstraat 83, Voorschoten, tel: 01717-7957. Apotheek Langstraat, Langstraat 156, Was senaar, tel: 11350. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno- B.E. Verlinden. J. ter Haarsingel 2a, Leider dorp. tel- 071-413366. Voor patiènten van tandartsenpraktijk 'Haas- wijk' heeft tandarts R.S. van Mierlo spreekuur van 11-12 uur. Simon Vestdijklaan 28. 2343 KV Oegstgeest. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar R. da Silva, Van Duivenvoordelaan 36, Was senaar. tel: 14767. NIEUWKOOP - Het boek 'Nieuwkoop, beelden en frag menten' is opnieuw uitgebracht. Er is zoveel vraag naar de plaat selijke bestseller, die in 1982 de eerste druk beleefde, dat is be sloten om het boek nogmaals te laten verschijnen. Ditmaal in een beperkte oplage van 500 exem plaren. Meer dan de helft van de lichtgewijzigde herdruk is bij voorintekening al verkocht. In het boek wordt in acht hoofdstukken een beeld ge schetst van de verre en nabije ge schiedenis van het plassendorp. Uiteraard komen typisch Nieuw- koopse aangelegenheden zoals de veenplassen en de smederijen aan bod. maar ook wordt veel aandacht bestped aan de schil ders van de Haagse en de Leidse school, die zo graag in het na tuurrijke gebied vertoefden. Dit alles rijkelijk geïllustreerd met meer dan 185 foto's, tekeningen en kaarten. Het 176 pagina's tel-* lende boek is verkrijgbaar bij de boekhandels Middelkoop in Nieuwkoop en Haasbeek in Al phen. VRIJDAG 2 SEPTEMBER Leiden swingavond met dj Malena Ro mantica, aanvang 21.30 uur in Droomfabriek, Oude Singel. ZATERDAG 3 SEPTEMBER Leiden molenfietstocht over 30 of 50 km, Swifttoer en Molenstichting, start tussen 9.00 en 13.00 uur bij nenhorst. films in het Rijksmuseum van Volkenkunde, aanvang 15.00 uur. wandelorgelconcert Eric van Dalum, om 15.00 uur in de Harte- brugkerk. kers, vanaf 21.30 in Droomfa- Voorschoten briek. «BV productenshow vanaf 10.00 Mk ygk uur in clubgebouw volkstuinders. Leiderdorp Hk WjjL nabij zwembad Het Wedde. Msl Yjak °Penin9 tentoonstelling leden 'Sterrenslag' door vier Leider- <flNf Kunstkring Voorschoten, vanaf missietentoonstelling ten be hoeve van inzameling voor Papoea's, van 10.00 tot 18.00 uur in Mariënhaven, Mgr. Aengenent- strijden, aanvang 11.00 uur op het strand voor de Vuurtoren. Leiden fietstocht Schipholrit over 40 of 65 km, start tussen 8.30 en 9.30 19.00 uur m de Waalse Kerk, Breestraat 64. café disco-avond homo-jonge rengroep Pink Puppies, aanvang 19.30 uur in pand Langegracht 65. open dag in Art Cente Droom Jonge 'Dat doet de deur dicht', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. Warmond rommelmarkt ten behoeve van badmintonclub Warmond, aan vang 19.00 uur in sportzaal Klim Op. ruilbeurs voor grammofoonpla ten voor verzamelaars, van 9.30 tot 15.30 uur in het Antonius Club huis, Lange Mare. braderie, verzamelbeurs en touwtrekwedstrijd in buurthuis 't Spoortje, Bernhardkade. braderie met optredens,, goo chelaar en poppenkast, bij speel tuinvereniging Merendroom, Mila- concertserie 'Muziek in de Pan- cras' met Marijke van Klaveren, om 13.30 uur in de Hooglandse Kerk. try-out-voorstelling Freek de Jonge 'Dat doet de deur dicht', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. optreden 'Duo Ipanema' met Braziliaanse bosanova klassie dorpse verenigingen, van 12.00 A "7 1&4 16.00 uur in het. Ambachtshuis, tot 16.30 uur in recreatiegebied BÊ «Ega Voorstraat. De Bloemerd. flw 1B3a recreatief volleybal-toernooi open dag Ateliers HT met ex- WKk Gemim-Kangeroes. van 14 15 tot positie kursisten en informatie lm 19.30 uur in sporthal De Vliet- tot 15.00 uur, Bernhardstraat 3 Êgf rondleidingen in Kasteel Dui- open inschrijf- en informatie- HMr p m venvoorde, om 14.00 en 15.30 dag K&O, van 11.00 tot 14.00 uur JRW I- U ï\l 1 1 11 uur. in het K&O-gebouw, Splinterlaan. VJ t» 11 rommelmarkt ten behoeve van badmintonclub Warmond, van 10.00 tot 16.30 uur in sportzaal Klim Op. zomer-kunstmarkt op het plein tje bij de Pomp, van 10.00 tot 17.00 uur. ZONDAG 4 SEPTEMBER Katwijk Nationale Kano-Brandingwed uur bij clubhuis Swifttoer, Room- burgerweg. films over Mexico, aanvang 15.00 uur in het Rijksmuseum voor Volkenkunde. zwemmarathon voor verenigin gen, organisatie: LZ '86, van 8.00 tot 20.00 uur in zwembad De Vliet. orgelconcert door Willem van Twillert uit Amersfoort, aanvang fabriek. Oude Singel, van 11.00 tot 19.00 uur kennismaking met diverse cursussen en optreden Paola Tuin. Leiderdorp open dag Ateliers HT, expositie kursisten en informatie over nieu we kursussen, van 12.00 tot 14.00 uur, Bernhardstraat 3. Directeur W. Rovers van VVV-Noordwijk: "Een grillig zomerseizoen, dat zeer laat op gang kwam <r«uo Dick iiogewoningi Oegstgeester manege verhuist naar Sassenheim R. Korbee in zijn nieuwe buitenmanege in Sassenheim. HAARLEM (GPD) Het rijk stelt veel te wei nig geld beschikbaar voor de woningbouw op de grote bouwplaatsen in de Randstad. De Noordhollands gedeputeerde Margaretha de Boer (PvdA) schrijft dat namens de drie rand stadprovincies (Noord en Zuid-Holland en Utrecht) in een brief aan de regering. Het rijk gaat ervan uit dat particuliere inves teerders wel geld zullen steken in de woning bouw. Maar dat betekent niet, dat het rijk kan ontkomen aan de noodzaak om ook zelf veel geld in de bouw te steken. De regering heeft voorgesteld om vanaf 1991 jaarlijks 49 miljoen gulden te stekën in de ontwikkeling van grote bouwplaatsen. Maar dat bedrag is te gering, al dus gedeputeerde De Boer. In de periode van 1990 tot de eeuwwisseling moeten in de Randstad nog 350.000 huizen worden gebouwd. De helft daarvan moet wor den gebouwd in de agglomeraties Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht. De overheid weet overigens nog lang niet waar al die wonin gen precies moeten komen, maar voor het ge deelte waarvan men de situering al wel weet (70.000 huizen), is een tekort van 980 miljoen gulden becijferd. Behalve dat bedrag is ook nog veel geld nodig voor de aanleg van infra structuur (wegen, fietspaden, rioleringen, tr ambanen, busbanen enzovoorts) en het schoonmaken van vervuilde grond. -De jaarbudgetten van 49 miljoen zijn vol strekt onvoldoeride en als ook nog andere stadsgewesten aanspraak gaan maken op het geld zal het tekort nog verder oplopen. De Boer pleit er verder voor, dat ook voor kleinere bouwplaatsen subsidiegeld beschikbaar wordt gesteld. Zonder die kleine bouwplaatsen is er in de Randstad niet eens genoeg ruimte om het voorgenomen woningbouwprogramma uit te

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16