Zoeterwoude gaat obstakels in het dorp 'verfijnen' Gebreken aan riolering maakt afsluiting sluiproute noodzakelijk Hoogste puilt bouw high- tech-center Sterrenslagin Leiderdorp Leefbaar Leiderdorp bekvecht over 200 gulden met gemeente Zoeterwoude-Rijndijk heeft eindelijk 'n eigen huisarts Zoeterwouds kruispunt beveiligd Ateliers houden open huis PAGINA 14 REGIO LEIOEN VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1988 ZOETERWOUDE Het uiterlijk van de Zoeterwoudse dorpskern zal door de te nemen verkeersmaat regelen weer worden gewijzigd. De leden van de raadscommissie openbare werken in Zoeterwoude bogen zich gisteravond over de be veiliging van het kruispunt Water tje - Noordbuurtseweg. Na de reconstructie zal de ver nauwing op de Zoeterwoudse Schoutenbrug, voorafgegaan door een verfraaide versmalling op de Noordbuurtseweg, blijven be staan. Het verkeer vanuit het dorp LEIDERDORP - In de Leiderdorp- se Elisabethhof is gisteren het hoogste punt bereikt bij de bouw van het 'high tech-center'. Zoals ge bruikelijk werd daarbij het tradi tionele pannebier geschonken voor degenen die aan de bouw meewerken. Het is de bedoeling dat het Leid- se aannemingsbedrijf Du Prie be gin volgend jaar klaar is met de bouw. Het kantoor, dat bestaat uit drie bouwlagen en een dakop- bouw, kan dan worden betrokken door de koper, het nu al in Leider dorp gevestigde computerbedrijf A 1. Du Prie hoopt begin volgend jaar te kunnen beginnen met de bouw van nog twee kantoorflats die geza menlijk het high tech-center zullen vormen. Een en ander hangt echter af van de gegadigden voor deze ge bouwen. Volgens de aannemer is er genoeg belangstelling, maar moe ten er nog contracten worden gete kend. zal door middel van een zig zaglijn met grote noppen gewaarschuwd worden dat er iets bijzonders komt. Ook een betonplaat in de weg, met daarin het beeld van overstekende fietsers, wijst van tevoren al op een oversteekplaats. Ter hoogte van het kruispunt zullen witte strepen deze oversteekplaats markeren. Het is de bedoeling dat alleen fietsers er maar oversteken, want het voetpad langs de Noord- buurtsevaart wordt vervangen door een fietspad. Dit pad wordt door ribbeltegeltjes gescheiden van de rijweg. Voetgangers kunnen gebruik maken van het te verbeteren trot toir aan de kant van de huizen, ver derop in de Dorpsstraat kunnen ze dan wat veiliger oversteken. Ook op de Schoutenbrug blijft er een voetpad over en wel aan de kant van het Watertje. Op deze brug worden de bestaande fietspaden verbreed en gescheiden van de rij weg. Burgemeester Houdijk ziet het gevoel van veiligheid voor alle ver keersdeelnemers als groot voor deel van deze verkeersleidingen. De sluis op de brug had er boven dien voor gezorgd dat de gemiddel de snelheid op de Noordbuurtse weg met vijftien kilometer per uur is verminderd. CD A-raadslid Roessen, eerst voorstander van verkeerslichten, vond dat door de signalering op de weg en door het verdwijnen van het trottoir langs de Noordbuurtse- vaart de situatie veel veiliger lijkt te worden dan nu. Hfi ging akkoord met het voorstel. Raadslid Van der Kooi (WD) wilde nog steeds de verkeersbe- lemmering weggeruimd zien. Vol gens zijn fractie moet men sluip- verkeer aan het begin van het dorp belemmeren. In het dorp zelf kan men snelheidsremmende maatre gelen aanbrengen, bijvoorbeeld door markeringen in het wegdek. "Door obstakels aan te brengen creert men een onvriendelijk dorpsbeeld en dat is toch niet de bedoeling", aldus de WD-er. Progressief Zoeterwoude kon zich met het voorstel verenigen, meldde woordvoerder Ringersma. LEIDERDORP - Voorde vierde achtereenvolgende keer wordt op het sportterrein de Bloemerd in Leiderdorp een Sterrenslag georgani seerd. Morgen zal de secretaris van de schietsportvereniging De Vrij heid om 12.00 het startschot laten klinken. Vier clubs zullen dan gaan strijden om de wisselbeker, die nu nog in handen is van de ruitervere- niging Liethorp. Liethorp is dit jaar aan de beurt voor de organisatie van het festijn. Een aantal jaren geleden waren de ruiters de initiatiefnemers van de Sterrenslag. Het idee is ontstaan uit de behoefte aan meer samenwer king en contact tussen de verenigingen die in de Bloemerd gehuisvest zijn. Het is de bedoeling, dat iedere deelnemer een spel organiseert, zodat de leden van een bepaalde club ook eens mensen en activiteiten van een andere club leren kennen. Burgemeester Bruggeman is gevraagd zaterdagmiddag om om streeks 16.30 de prijsuitreiking te doen. LEIDERDORP - De Stichting Leefbaar Leiderdorp (SLL) is op nieuw in conflict met de gemeente Leiderdorp. De stichting wei gert een kleine 200 gulden te betalen voor het kopieëren van ge meentelijke stukken over de Kleine Zandput en andere branden de kwesties. Een deurwaarder werd de deur gewezen. Dokter Poot, de eerste huisarts in Zoeterwoude-Rijndijk, voor de foto alvast bezig met een patiè (foto H Expositie Momenteel exposeren Erli Esselink, Jo- landa Frederiks, Margarita Garcés, Pe tra van der Heijden, Fanny Mazure, Da niel Tavenier. Marijke Verhoef en Fiet van de Vijsel in het Voorschotense Am- bachts- en Baljuwhuis. gelegen aan de Voorstraat 12. De expositie duurt nog tot en met 18 september en is te zien op woensdag tot en met zondag van twee tot vijf uur. Utopia De Zoeterwoudse volleybalvereniging Utopia wil het nieuwe seizoen sportief starten. Daarom organiseert zij op 11 september het eerste Utopia W. War merdam buiten-volleybaltoernooi. Dit buitentoemooi vindt plaats op het Loetheveld, van elf uur 's morgens tot ongeveer vijf uur 's middags. Mocht dit toernooi slagen, dan zal de vereniging hier een jaarlijks terugkerend evene ment van maken. Teams die aan dit toernooi willen meedoen kunnen zich aanmelden bij Ria van der Hoeven, Wa tertje 34, of bij Jos Atteveld, Hoogstraat 3. De uiterste inschrijfdatum is 1 sep tember. Airbrush Ed Riensema exposeert nog tot en met 22 september airbrush-schilderijen in galerie 'Het Oude Raadhuis' aan de Dorpsstraat in Warmond. De tentoon stelling is op dinsdag te zien van zeven tot negen uur, op woensdag van twee tot vier uur en op donderdag, zaterdag en zondag van twee tot vier uur. Morgen demonstreert de exposant zijn techniek in de galerie. Orgelconcert In de Dorpskerk in Voorschoten wordt maandag het tweede concert gegeven in de serie orgel- en beiaardconcerten. Aanvang kwart voor acht. Beiaardier is Ben Veldkamp, terwijl Albert Moerman het orgel bespeelt, lucie van Oortmers- sen speelt fluit. Dijk 33 Buurtcentrum Dijk 33 aan fde Apothe- kersdijk 33 houdt vrijdag 2 september open huis. Binnenstadsbewoners kun nen dan kennis maken met de activitei ten die het buurtcentrum het komende seizoen weer te bieden heeft voor aller lei groepen: kinderen, tieners, volwas senen, ouderen en vrouwen. Van 13.00 tot 15.00 uur is er informatie voor vol wassenen; van 15.30 tot 17.00 uur infor matie over acitviteiten voor kinderen en jongeren, 's Avonds vanaf acht uur is er een gezellige avond voor binnenstadbe- ZOETERWOUDE - Vol goede moed opent huisarts A.J. Poot dezer dagen zijn praktijk aan de Zoeterwoudse Hoge Rijn dijk 28. In het huis, waar tot voor kort wethouder Van der Heyden woonde, zijn na een flinke verbouwing een spreek kamer, behandelruimte en een wachtkamer ingericht. Alles oogt er fris, ruim en duidelijk nog ongebruikt. Poot is optimistisch gestemd over de toekomst. Want nu al kan hij een stapeltje inschrijfkaarten tonen van nieuwe patiënten. In contacten met wijkbewoners is hem boven dien gebleken dat er duidelijk be hoefte bestaat aan een 'eigen' arts voor Zoeterwoude Rijndijk. Het doel van Poot is het opbouwen van een volwaardige, volledige huisart senpraktijk zodat het niet nodig zal zijn elders een part-time functie te vervullen. De dertigjarige huisarts heeft zich voorgenomen om elke morgen een half uur spreekuur te houden voor snel op te lossen gevallen. Daarna kunnen de patiënten op af spraak bij hem terecht. Visites zal hij zoveel mogelijk aan het einde van de ochtend en de middag afleg gen. Hoewel de wijk jarenlang op de komst van een eigen huisarts heeft aangedrongen, zaten de Leider- dorpse artsen Van Beek en Van der Leeden daar niet zo op te wachten. Zij hebben nu nog veel patiënten van Rijndijk en nemen aan dat hun patiëntenbestand nu terug zal lo pen. Het ligt in hun bedoeling het spreekuur in de Eendenkooi per 1 januari van het volgend jaar te be ëindigen. Zij hopen dat de afbouw van hun Zoeterwoudse praktijk niet al te snel gaat, zodat zij de tijd hebben om hun werk in Leider dorp wat meer uit te breiden. Samenwerking Overigens is in het geval van dokter Poot geen sprake van vrije vestiging. Zijn vestigingsvergun ning is tot stand gekomen nadat aan alle wettelijke eisen en proce dures was voldaan. Dit betekent dat zijn praktijk openstaat voor zo wel particuliere- als ziekenfonds patiënten. De nieuwe huisarts heeft al veel contacten in Zoeter woude, omdat hij een gedeelte van zijn opleiding heeft gevolgd in de praktijk van dokter Kortmann. Met de beide artsen Kortmann en dokter Barendse uit Stompwijk zal hij in de waarneemgroep sa menwerken. Hij neemt aan dat de patiënten in de avonden en in de weekeinden meestal hun eigen huisarts kunnen verwachten, juist omdat de waarneemgroep zo klein Poot hoopt met de apotheek in de toekomst een regeling te kun nen treffen waarbij de door hem voorgeschreven medicijnen 's mid dags in de praktijk kunnen worden opgehaald. Door zijn fietstochtjes naar Leiderdorp is hij zich er goed van bewust geworden dat het voor. bejaarden en moeders met jonge kinderen erg moeilijk is om in Lei derdorp naar de apotheek te moe ten. Vooralsnog is hem gebleken dat de apotheker niet honderd pro cent negatief tegenover deze plan nen staat. Dokter Poot zal samen met zijn vrouw, die biotechnologisch werk doet in Delft, enkele weken na de opening van de praktijk open huis houden. Iedere belangstellende kan dan met het echtpaar kennis maken. Voor het harde 'nee' heeft Leefbaar Leiderdorp drie verklaringen. Een. De stichting meent te weten dat an dere verenigingen en instellingen gratis stukken (kunnen) krijgen. Twee. Doordat subsidie uitblijft, kan de stichting de rekening onmo gelijk voldoen. De derde reden heeft met omgangsvormen te ma ken: de gemeente Leiderdorp zou geen herinneringen of aanmanin gen hebben gestuurd, maar direct voor een deurwaarder hebben ge kozen. Een woordvoerder van de ge meente ontkent het laatste en stelt dat burgers, georganiseerd of onge organiseerd, gewoon 35 cent moe ten betalen voor kopieën. Dat is zo geregeld in de legesverordening. Als het om één kopietje gaat, wordt weieens een uitzondering ge maakt. Over de subsidie-aanvra gen zal binnenkort meer duidelijk worden. De stichting heeft in 1987 en in 1988 een subsidie aangevraagd van 50.000 gulden. Vorig jaar werd het verzoek door de gemeente afgewe zen en ging SLL in beroep bij de Raad van State. Het verzoek voor dit jaar is onlangs afgewezen door de commissie voor beroeps- en be zwaarschriften. De SLL-activitei- ten zouden niet voldoen aan de ge meentelijke uitgangspunten. Maandagavond buigt de gemeente raad zich over verzoek en advies. Te hard rijden veroorzaakt ongeluk WASSENAAR - Te hard rijden was gisteren opnieuw de oorzaak van een auto-ongeluk op de Was- senaarse Rijksstraatweg, ter hoogte van de Van der Ou- dermeulenlaan. Een 33-jarige Leidenaar en zijn 37-jarige vriendin uit Rijnsburg raakten gewond nadat hun auto na een slippartij tegen een lichtmast was gebotst. Volgens getuigen had de Leidenaar niet alleen te hard gereden, maar haalde hij ook zowel links als rechts in. Het ongeval zorgde voor een fi le op de Rijksstraatweg omdat het enige tijd duurde voor de om gevallen lichtmast van de weg was gehaald. De Wassenaarse gemeentepoli tie blijft zich zorgen maken over de vele snelheidsovertredingen die automobilisten op de Rijks straatweg plegen. Bij twee snel heidscontroles werden gis terochtend en vannacht weer tientallen snelheidsduivels ge signaleerd. Gemeente vraagt subsidie bij het rijk ZOETERWOUDE - Het kruis punt Ambachtsherenweg - Ker- klaan in Zoeterwoude is erg ge vaarlijk. Automobilisten komen daar van vier kanten doorgaans erg hard aanrijden. De gemeente Zoeterwoude heeft dit punt bij het rijk aangemeld als proefproject in een landelijk on derzoek naar een goede beveiliging van kruispunten. De aanleg wordt voor 70 procent gesubsidieerd. Het gaat er in hoofdzaak om de snel heid van het verkeer af te remmen. Midden op het kruispunt zal een flinke ronde verhoging worden aangelegd, terwijl de ronde trot toirkanten in de vier bochten ver dwijnen. Daarvoor in de plaats ko men er trottoirbanden die hol ver lopen en in die holtes worden er tel kens twee houten palen aange bracht. De automobilist kan dus kiezen: óf heel langzaam over de hobbel rijden, of er stapvoets om heen laveren. Ook vóór dit geval trad raadslid Van der Kooi (WD) gisteravond tijdens de behandeling in de raads commissie openbare werken in het strijdperk. Hij betoogde dat het dorp hierdoor de naam kan gaan krijgen 'autootje te willen pesten'. "Autorijden is een realiteit en de automobilist moet normaal van de weg gebruik kunnen maken", al dus Van der Kooi. Hij voorzag vooral bij gladheid grote moeilijk heden bij de hobbel. Bovendien vond hij 3500 gulden, die dit expe riment de gémeente gaat kosten, teveel. Hij pleitte voor het aanbren gen van markeringen in het weg dek. Burgemeester Houdijk ant woordde dat alle snelheidsrem mende maatregelen nodig zijn, om dat de autorijders zich niet aan de regels houden - ten koste van de overige deelnemers. Markeringen in het wegdek kosten al snel veel meer dan wat deze hobbel de ge meente kost, hield hij de heer Van der Kooi voor. De raadsleden Ringersma (Pro gressief Zoeterwoude) en Roessen (CDA) konden namens hun fracties akkoord gaan met het experiment. Naar verwachting kan het werk in oktober beginnen. Auto in sloot LEIDERDORP - Een 33-jarige Lei denaar is gisteren met zijn auto in de sloot beland nadat hij bij de kruising Engelendaal-Persant Snoepweg in Leiderdorp de macht over het stuur was kwijtgeraakt. De man. die ongedeerd bleef, zei achteraf dat een technisch manke ment aan de auto waarschijnlijk oorzaak van het ongeluk is ge weest. De wagen zal aan een onder zoek worden onderworpen. WASSENAAR - De gemeente Was senaar heeft de Kerkeboslaan afge sloten voor auto's in verband met ernstige gebreken aan de riolering. Tijdens ondergrondse speurtoch ten met een tv-camera ontdekte de gemeente dat aan de onderkant van een rioolpijp, zo'n drie meter onder het wegdek, een groot gat is ontstaan. Via dit gat slokt de riolering in snel tempo grote hoeveelheden zand op. Op het moment van de controle was er sprake van een kuil, binnenkort kunnen er grote gaten vallen. De gemeente wilde het niet zover laten komen met de verbinding tussen Rijksstraatweg en Stoeplaan, aan de overkant van het oude dierenpark en buurtschap Kerkehout. Aan het afgesloten deel, tussen de Rijksstraatweg en Teylinger- horstlaan, staan slechts twee hui zen. Tijdens de spitsuren komen hier echter gemiddeld duizend au to's en de Kerkeboslaan vervult dan, hevig trillend, een belangrijke rol in het beruchte net van Wasse naarse sluiproutes. Na de afsluiting was het dan ook opvallend druk in de Van der Oudermeulenlaan, die naast de Kerkeboslaan ligt en even eens op de Stoeplaan uitkomt. Maandagavond werd de raads commissie voor algemene bestuur lijke aangelegenheden op de hoog te gebracht van de afsluiting, maar was nog onduidelijk wat er dient te gebeuren. "Als we de hele wijk moeten aanpakken, kan het nog wel even duren", zei burgemeester P.H. Schoute. "Als dit het enige is, zullen wij u snel een krediet voor leggen". De WD sprak van een 'noodsituatie' en had er geen moei' te mee wanneer B en W de zaak zelf zouden regelen. De gemeenteraad kan dan achteraf'ja' zeggen Noodverband Nader onderzoek heeft inmid dels aangetoond dat er in de rest van de wijk geen problemen zijn met de 46 jaar oude riolering. Het De Wassenaarse Kerkeboslaan is voor gemotoriseerd verkeer afgesloten nadat de gemeente grote problemen met de riolering constateerde. Het is onbekend wanneer het verkeer tussen Rijksstraatweg en Stoeplaan hier weer kan 'sluipen'. (foto Ilenk Bouwman) lijkt voldoende om een stuk buis van 30 tot 40 meter te vervangen, waar ook nog andere gaten in zijn gevallen. Het aanbrengen van een strekkende meter riolering kost 700 gulden en het krediet kan dus aan de bescheiden kant blijven. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken had deze week geen enkele moeite met dit 'noodverband'. Tevens stelden ze 1.463.000 gul den beschikbaar voor het vervan gen van de hoofdriolen in de Laa van Koot, Klingenlaan, Binnen weg, Helmlaan, Distellaan, Duin rooslaan. Dennenweg en Zijdeweg. Voor nieuwe rioleringen in de wijk Kerkehout willen ze 982.000 gul- vervangen. Soms zelfs worden de den opzijleggen. Hoofdriolen in de pijpen dikker dan ze waren. Na de Adrianastraat, Louisestraat, Marie- werkzaamheden worden de straten straat, Johannastraat, Agathastraat over de volle breedte herstraat en en Charlottestraat kunnen voor dit komen er hier en daar nieuwe slijt- geld geheel of gedeeltelijk worden lagen. LEIDERDORP De ateliers 'De Hollandsche Tuyn' houden dit week einde open huis. Belangstellenden kunnen zich zowel zaterdag als zon dag op de hoogte stellen van de activiteiten die voor het nieuwe seizoen zijn georganiseerd in de ateliers aan de Bernhardstraat 3 in Leiderdorp. Tijdens de open dagen exposeren de cursisten van de ateliers hun werk. dat het afgelopen jaar is geproduceerd. Zaterdag kan men er van elf tot drie terecht, zondag van twee tot vier. Mededelingen Gemeentebestuur Gemeenteraad Dinsdag 6 september a.s. om 20.00 Commissievergaderingen Onderwijs, Sociaal-Cultureel Werk en Emancipatie: woensdag 7 september Volkshuisvesting en Sport: donderdag 8 september a.s. Overige vergaderingen Ouderenberaad Leiden: woensdag 7 september a.s. Werkgroep Hogewoerd: woensdag 7 september a.s. Commissie voor de Beroep- en Be zwaarschriften: vrijdag 9 september a.s. Diversen Kandidaten gezocht voor huurwonin gen. Woningen voor Ouderen (65+). Achterstand inschrijving en verlenging registratie woningzoekenden. Inschrijving 14 woningen de - Tentoonstelling insekten in het Heem park. Actieplan Sociale Veiligheid. Gratis rondleiding Lakenhal. - Inspraakavond concept-welzijnspro- gramma 1989. r Sportinstuif 55+ en golfcursus. - Kennismakingscursus IJshockey. - Nachtelijke werkzaamheden omge ving "De Vink". Herbestrating gedeelte Opaalstraat. Grof-/huisvuilophaaldienst Aankondiging nieuwe regeling grof- vuilophaalschema voor volgende week. Bouwplannen Verlenen diverse vergunningen. Ruimtelijke ordening Herziening bestemmingsplan Noor derkwartier. Milieu Aanvraag en verlenen van hinderwet vergunningen. U kunt de gemeentelijke mededelin gen ook elke zondag beluisteren via Omroep Rijnland op 88,1 FM via de kabel en 105,7 FM via de ether! Uit zending: 10.30-11.00 uur. Le..,n^VBEK van a.s. zondag onder meer over:

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14