Bent u niet te duur verzekerd? life» I LAAT UW NIEUWE OCCASION GEEN VLUCHTIGE RELATIE WORDEN! IÜI Een stadsmens in de duinen Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij Zwammerdam en Omstreken w.a. ■will Het Motorhuis Katwijk HET MOTORHUIS VOOR ZEKERHEID. °P9erichtln igu De goedkoopste autoverzekering Als het om auto's verzekeren gaat, is de O.B.M alle andere maatschappijen te slim af. Uw auto is bij ons net zo goed verze kerd als elders, maar dan wel een stuk goedkoper. Wat dacht u bijvoorbeeld van dit: Ook voor jonge rijders onder de 24 jaar goedkope premie. Speciale korting casco-premie. Hoe ouder de auto, hoe goedkoper de premie. Geen terugval bonus bij schade. Lage bruto-premie. Mogelijkheid tot winstdeling, want de O.B.M. is een maatschappij zon der winstoogmerk. Ja. ik wil graag meer informatie over Q autoverzekering (direkt al 28% winstbijschrijving) aansprakelijkheidsverzekering Naam Adres: Postkode: Woonplaats Telefoonnummer: (zonder postzegel) naar: O.B.M.. Pijperhof 34, Postbus 363,2400 AJ Alphen a d. Rijn. Tel. 01720-35749. De Direktie Sport en Rekreatie beheert en exploiteert 3 zwembaden 5 tennisparken 18 sportparken 2 sporthallen 1 sportzaal 1 kunststofatletiekbaan 1 squashruimte organiseert kennismakingscursussen in di verse takken van sport verhuurt sport- en spelmateriaal verhuurt overdekte tennisbanen verhuurt 27 gymnastiekzalen Hoofdvestiging Smaragdlaan 99 2332 JP Leiden Tel. 071-315601 oEN HAAG ARTSEN ZONDER GRENZEN MEMISA MENSEN IN NOOD NEDERLANDSE RODE KRUIS NOVIB/GAST AAN TAFEL STICHTING OECUMENISCHE HULP STICHTING VLUCHTELING UNICEF Opeis Corsa 8 stuks bouwjaren '83 t/m 1907 2,.3 en 4 deurs modellen Speciale prijs voor Corsa 5 drs 12S 2S 1987 Huidige nieuwprijs ƒ22.374,-, korting ƒ4000.- nu voor 18.374,- incl. 1 jaar garantie) 1 2 S LS 5 drs 1987-5, 65.000 km bei ge Huidige prijs ƒ22.374,- Korting ƒ4 000.- Nu 18.374.-. Opeis Kadett 24 stuks bouwjaren 1981 t/m "88 Alle modellen en alle motoren, ook station car en automaat. Speciale prijs voor Kadett 3 drs 13N 2S 1987 Nieuwprijs nu 25 694,-. Korting 4700,-, nu voor ƒ20.944,- incl, 1 jaar garantie, 3-deurs 1.3 N Ls, groen metallic, sierstriping 27.976 km. Huidige prijs ƒ25.694,- Korting ƒ4.700,- Nu 20.994.- Opeis Ascona 8 stuks bouwjaren 1982 t/m "88. 2. 4 en 5 deurs modellen, ook diesel en auto maat. Speciale aandacht voor Ascona 2.0 Injectie GL zeer luxe uitvoering Aug. 1987. Slechts 11.000 km. Huidige nieuwprijs ƒ39.441,-. Korting ƒ7500.- nu 31.941,-incl. 1 jaar garantie 5 drs 2 Oi GL augustus 1987, 11.707 km, blauw metallic, zeer luxueuze uit voering. Huidige prijs ƒ39.441,- Kor ting 7500.-. Nu ƒ31.941.-. 2 stuks "bijna nieuw" voorbeeld 2.0i GT lanuari 1988 12.000 km Signaal rood. Huidige nieuwprijs ƒ38.206,-. Korting 5.500.- nu voor 32.706.- Combi Coupé 2 0i GT januari 1988, sig naal rood 11.746 km. Huidige prijs 38.206,- Korting ƒ5.500,- Nu 32.706.-. Opel Omega 5 stuks bouwjaren 87 en 1988 ook sta tioncar voorbeeld Omega 2.0i GLS au tomaat, diverse extra's. Huidige nieuw prijs 63.211,-. Korting voor 11 mnd rij den 11.000,-. Uw prijs nu 52.211 ,- 2.0i GLS automatische transmissie, stuurbekrachtiging, elektrische ramen enz. november 1987.12.171 km. antra ciet grijs. Huidige prijs ƒ63.211,- Kor ting 11 000.-. Nu ƒ52.211.- Opel Senator 3 stuks 1982-84 en 1988. Voorbeeld Senator 2.5 E automaat "C pack", heel mooie auto 1984 52.000 km nu De ideale partner voor onbekommerd rijplezier vindt u bij Het Motorhuis Katwijk Geen vluchtige affaire met alle misère van dien Maar een uiterst duurzame relatie met u in de hoofdrol als koning klant. Dat is bij occasions juist van levensbelang. Daarom zit u met een occasion van Het Motorhuis volkomen safe. De uitge breide testmogelijkheden geven u absolute zekerheid dat de auto bevalt En de unieke service - 4 gratis onderhoudsbeurten in 2 jaar - staat garant voor jarenlang probleem loos rijplezier groie beurt mei noodzakei>|i»e reparaties voor dtlevenng APK VVN en ANWB gekeurd eer Me |aar 4 Kompieie onderhoudsbeurten grabs ■nklusiel BOVAG qaraniiebewijs De extra's: soepele Imanciermg mogel |k regelmahg aanbiedingen ondv i 7000 - steeds een qmie voorraad kaait inruil alle merken mogelijk Ambachtsweg 1, Katwijk, telefoon 01718-29203. Sportbijlage 1988-1989 De gemeente Katwijk telt inmiddels bijna 40.000 inwoners en de naam van Quick Boys komt al jaren voor in de top-tien van 's lands grootste en beste amateurclubs. Desalniettemin geldt Katwijk voor de goegemeente nog altijd als een dorp en heeft Quick Boys steevast de naam een dorpslclub te zijn. Vermoedelijk berust die veronderstelling deels op een erfenis van het (besloten) verleden en deels op de realiteit van nu. Want hoewel groter gegroeid onderscheidt de originele Katwijker - en dus de echte Quick Boys-man - zich qua mentaliteit en instelling nog wel degelijk van pakweg een Noordwijker of Leidenaar, om eens een dwarsstraat te noemen. Een Amsterdammer, zoals trainer Hans van der Zee, is dat in die twee seizoenen dat hij werkzaam is in de Katwijkse duinen, trouwens ook opgevallen. Hij zit daar overigens in het geheel niet mee. Poogt er juist zijn voordeel mee te doen. Als Hans van der Zee zegt dat hij prima op zijn plaats zit in Katwijk, dan doet hij dat niet om het bestuur van Quick Boys te kietelen, maar dan zegt de 32- jarige Amsterdammer dat om dat hij het zo meent. "Elke trai ner is volgens mij een streber", is zijn stellige overtuiging, "dus logischenoijs wil ook-elke trai ner het hoogste bereiken. Ik denk dat ik hier bij Quick Boys heel hoog op de ladder sta. Die accommodatie, die organisatie, die achterban en die doorstro ming, dat is toch allemaal uniek voor Nederland. Ja okay, Katwijk is en blijft een dorp met een aparte mentaliteit. Daar ben ik inmiddels ook wel achter. En dat dat zo zijn voor delen en zijn nadelen met zich meebrengt, dat realiseer ik me ook". door Ad van Kaam Hij kan het zich nu niet meer voorstellen maar Quick Boys was, ruim twee jaar terug, be paald geen open boek voor de in de Jordaan geboren en geto gen en bij het voetbalinstituut Ajax opgeleide Hans van der Zee. "In Amsterdam", zegt de man die bij de Haarlemse der deklasser Schoten op opval lend jonge leeftijd zijn trainers debuut maakte,"zegt die naam niks. IJsselmeervogels, Spa kenburg en Noordwijk, dat zijn de namen van buiten die ze kennen. EDO en UVS mis schien ook nog, maar daarmee houdt het verder wel op". Afkomstig uit een (hoofd)- stad, waar men nog altijd de neiging heeft om alles wat daar buiten gebeurt af te schilderen als 'provinciaal' en derhalve on belangrijk, was Quick Boys voor hem min of meer een sprong in het diepe. Maar zoals gezegd heeft Hans van der Zee nog geen moment spijt van zijn stap. Sterker nog, hij zou - al thans op dit moment, want je weet in de toekomst natuurlijk maar nooit - voor geen goud willen ruilen met bijvoorbeeld zijn confrater bij de Amster damse top-hoofdklasser DWV. "Die lui spelen de laatste jaren vreselijk goed, dat zondermeer. Maar voor wie? Er komt geen hond kijken, in de plaatselijke pers lees je niks en niemand in Amsterdam ligt daar verder wakker van. Nooit gelegen trouwens ook. want amateur voetbal heeft absoluut geen im pact". Extreem Nee. dan krijgt hij nog maar liever het hele dorp over zich heen als hij - en uiteraard wie anders dan de trainer - weer eens verantwoordelijk wordt gehouden voor een nederlaag. "Ze zijn hier", moet hij daar overigens wel bij lachen, "in derdaad extreem kritisch. Als ik een nadeel moet noemen van het trainer zijn in een besloten gemeenschap zoals Katwijk is, dan is dat er zeker één. Maar niet alleen ik, ook een speler die een fout heeft gemaakt, hoort dat een week lang tot in den treure. Iedereen op het dorp kent hem immers en hij kent op zijn beurt iedereen. Ze moppe ren graag in Katwijk is mij op gevallen. Trouwens, als ze de fout zelf al niet hebben gezien, hebben ze in elk geval gehoord of gelezen van het voorval en dus begint het gezeur weer van voor af aan. Niet echt lekker voor het zelfvertrouwen van de jongens", aldus Van der Zee Die zich trouwens na een ver- liespartij het eerste uur nog wel eens taktisch schuilhoudt in de bestuurskamer. Blijft de con versatie tenminste nog een beetje beschaafd.. "Aan de andere kant zijn ze natuurlijk wél hondstrouw", draait Van der Zee meteen de publieksmedaille om. "Quick Boys trekt zelfs bij oefenwed strijdjes veel mensen. Zoveel zie je er nergens in Nederland. Maar ze doen op de tribune geen concessies in Katwijk. Aanvallend voetbal is een abso luut vereiste. Een balletje breed of terug is voor hen uitgesloten De kunst is om als trainer de juiste balans te vinden tussen het spektakel dat het publiek wil en de realiteit van het he dendaagse voetbal. Het eerste dat me opviel toen ik hier kwam was het volledig ontbre ken van elke vorm van even wicht binnen het team. Ze ren den als blinden naar voren, ke ken op, noch om. Misschien on der druk van de achterban, ik weet het niet. Hoe dan ook, ik heb het roer drastisch omge gooid. Aanvallen vind ik prima, maar het moet natuurlijk wel met overleg gebeuren. Twee spitsen en een viermansmid denveld dus. Het leverde meer doelpunten voor en minder goals tegen op. En twee keer een tweede plaats. Toch niet gek met allemaal jongens die gewoon nog hun eigen contri butie betalen". Betrokkenheid Dat kan wel zijn, maar hoe zit het met dat kampioenschap? Want als ze ergens al jaaaaaren op zitten te wachten in Katwijk - althans dat deel dan dat louter in termen van blauw, wit en zwart denkt - dan is het wel op die felbegeerde titel in de eerste klasse zaterdag. Van der Zee daarover: "Ik zie nog steeds verbetering, dus wie weet. Maar inderdaad, ik weet na tuurlijk inmiddels ook hoe het hier leeft. De mensen op Nieuw Zuid praten maar over drie din gen: over het weer, over Quick Boys en over het kampioen schap. De betrokkenheid is enorm groot en derhalve de druk van buitenaf op die gasten navenant. Joh, er lopen hier jongens al tien jaar in het eerste rond die nog niet eens een pe nalty durven te nemen. Nee. het is niet goed om teveel nadruk op dat kampioenschap te leg gen. maar ja, je weet dat het straks toch weer zal gebeuren" Een ander nadeel, hij stipte het terloops al even aan, is het gebrek aan lef op het veld. "Dit zijn", zo kenschetst hij het ver schil. "geen Amsterdammers. Die hebben flair, bluf, een grote bek. Humor ook, al is die soms keihard en meedogenloos en helt die wel eens te ver over naar de verkeerde kant. Daar houden ze hier natuurlijk hele maal niet van. Ik moet soms echt oppassen met wat ik zeg. Quick Boys is een echte vrien denclub. Het hebben van een grote smoel past hier niet. Zelfs een amateur-international als Floor van Duyn, eentje die op basis van zijn kwaliteiten toch best eens wat mag zeggen, doet hier zijn bek niet open. Katwij- kers houden zich op de vlakte Dat weerspiegelt zich ook op het veld. Het is soms wat kleur loos. Jammer is dat. Een beetje bluf mag best natuurlijk. Dat kan in je voordeel werken" Gek genoeg ontbrak het Quick Boys het afgelopen sei zoen niet aan bluf als het ging om het bestrijden van mede-ge gadigden voor de titel als IJs selmeervogels, Rijnsburgse Boys. Noordwijk en ACV. "Nee", pakt Van der Zee een door hem zelf in de zomerva kantie geproduceerd pak cij fers erbij, "dus het zegt ook weer niet alles. Sterker nog, wij hebben onze kansen juist ver gooid tegen de kleintjes. Toch zou ik graag zien dat Van Duyn wat meer een leidersrol voor zich zou opeisen, zou fungeren als een soort verlengde van de coach in het veld. Maar als hij het niet kan, misschien wordt het dan nog wat met Gert Aan- dewiel. Ook de jeugd in Kat wijk wordt losser, dat merk je aan alles. Zelfs op zondag schijnt er tegenwoordig wat te kunnen. Ja. de tendens veran dert toch wel wat". Die paar nadeeltjes van het typisch dorpsgerichte zater dagvoetbal aan de boorden van het IJsselmeer, op De Velu- we en in de Rijnmond kunnen ze over die specifieke materie zeer zeker ook meepraten - we gen evenwel niet op tegen de voordelen die het 'spelen in een kleine ruimte' biedt. "De socia le controle is groot. Niemand wil voor een ander onder doen. Hier zet eenieder zich in voor de club, varf hoog tot laag, van jong tot oud. De organisatie is geweldig, de medewerking op timaal. De resultaten zijn er ook naar. Vijf teams in de KNVB. de jeugd op het hoogste plan. een prima bestuur en kader ge noeg om de continuiteit te waarborgen. Wie kan dat van daag de dag nog zeggen Maar ja, in tegenstelling tot met de stad is het voetbal in een dorp als Katwijk dan ook hoofdzaak Dat merk je aan de betrokken heid, de beleving, aan alles Voor een trainer is dat prettig werken natuurlijk" Succes Wat hem betreft is Hans van der Zee dus voorlopig voor ja ren niet meer weg te slaan uit Katwijk? "Dat zeg ik niet", re pliceert hij meteen. "Kijk, ik voel me hier uitstekend op mijn plaats, dat is duidelijk. Ik streef naar succes, niet naar populari teit bij spelers of toeschouwers. Dat interesseert me niet. Wat dat betreft is het wel prettig dat ik in Amsterdam woon, dat er een natuurlijke afstand bestaat. Is het je in dit verband trou wens niet opgevallen dat Quick Boys altijd trainers uit de stad aantrekt? Kijk maar naar dit lijstje. Maar goed. ik denk per soonlijk dat je als trainer niet langer dan drie, hooguit vier jaar bij dezelfde club moet blij ven. Anders treedt er metaal moeheid op. Er zit wat mij en Quick Boys betreft nog rek in. de top is nog niet bereikt. Dat kampioenschap, hè. dat is het". Zelfs een Amsterdammer in Katwijkse dienst droomt daar toch wel inmiddels.van. 'Ik voel me hier prima op mijn plaats' Hans van der Zee op NieiLW Zuid. "Ze praten hier over drie dingen. Het weer, Quick Boys en het kampioen schap". (foto Loek Zuyderduin) HANS VAN DER ZEE: "ZE MOPPEREN GRAAG IN KATWIJK"

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 33