Opnieuw bekerstunt van Leiden en LFC Vreemdelingen in de nacht Paul Rodenko: verzamelde verhalen van een buitenbeentje rrr$i /LITERATUUR Katwijk en Woerden uit bekertoernooi Clubrecords De Spartaan gesneuveld w m m mm. mm MM Sm 5 m Km 8 li Patrick Modiano. (foto Jaques Rol Nieuwe uitgave Paul Rodenko overleed in 1976 op 55-jarige leeftijd. De laatste vijftien jaar van zijn leven was het vrij stil om hem heen. Hij trad niet meer op de voorgrond met eigen werk. Be halve vertalen deed hij weinig. Zijn boek over de moderne Europese poëzie kwam niet meer af. Hij pro beerde niettemin een come-back te maken: in 1975 verschenen zijn ADVERTENTIE \mw 3500 ENGLISH/ AMERICAN POCKETS 2000 PENGUINS FRANSE POCKETS OUITSE POCKETS NEDERLANDSE LITERATUUR KUNST REISGIDSEN LANO EN WEGENKAARTEN TIJDSCHRIFTEN BUITENLANDSE KRANTEN Prinsessekade 3-4 2312 DA LEIDEN TEL. 071-140208 verzamelde gedichten onder de ti tel 'Orensnijder tulpensnijder'. Hij had ook een plan uitgewerkt voor zijn verzamelde verhalen. De vroege dood verbrak alles. Pas nu. twaalf jaar later dus, zijn de verzamelde verhalen geheel vol gens Rodenko's idee uitgegeven, bezorgd en van een nawoord voor zien door Koen Hilberdink. Een boekje van nog geen honderd blad zijden. Tijdens Rodenko's leven ver schenen een paar toneelstukken, enkele bundels essays en kritieken en zeer spraakmakende bloemle zingen uit de moderne poëzie. Bij het grote publiek was hij waar schijnlijk het best bekend als na- verteller van erotische verhalen, onder andere uit 'Duizend en eën nacht'. Bestsellers die zijn beurs goed deden, maar zijn literaire naam beslist niet. Wat is er eigenlijk met deze ge niaal aangelegde schrijver en dich ter gebeurd, dat er na een briljante start zo weinig uit zijn vingers is ge komen? Niemand zal het wel ooit precies weten. Ontmoedigde hem het gebrek aan weerklank en be grip? Hij was een zeer vreemde eend in de bijt van onze na-oorlogse letter- Welbeschouwd gebeurt er niet zo veel in 'Zondagen in augustus', de roman van Patrick Modiano. die onlangs in Nederlandse vertaling verscheen. Ongeveer evenveel als in zijn meeste andere boeken. De wereld van Modiano wordt bevolkt door schimmige mensen die hun dagen doorbrengen in ho tels, casino's, kustoorden, en niet veel meer doen dan rondhangen. Afwachten. Terwijl boven hun le vens de eerste donkere wolken al verschijnen. Soms is het kwaad al geschied, zoals in het geval van Jean, de hoofdpersoon van 'Zondagen in augustus'. Al vrij snel laat Modiano dat doorschemeren, zonder overi gens het mysterie prijs te geven. Nee, Modiano laat Jean een ge sprekje voeren met een oude be kende. Een onbenullig gesprekje. Ze zeggen niets, die beiden. En al les. "Ben je nooit meer in Val-de- Marne?" vroeg ik. "Nee, dat is voorbij". We zaten een ogenblik verlegen tegenover elkaar. "En jij?" vroeg hij me- "Ben jij er ooit nog terug geweest?" en. Zowel door zijn afkomst, zijn in het buitenland doorgebrachte jeugd als door zijn literaire voor keuren. Doordat hij uiteindelijk in Nederland op gymnasium en uni- versitit terecht kwam is hij Neder landstalig geworden, maar W. F. Hermans proefde niet ten onrechte in zijn volzinnen iets van 'vertaald Duits'. De Nederlandse literatuur was hem nogal wezensvreemd, en de Nederlandse literatoren op hun •beurt zagen hem als een buiten beentje. Een katalysator, mogelijk, een pleitbezorger voor moderne stro mingen, zeker, maar zijn werk sloeg hier niet aan en zelfs zijn vak broeders vonden zijn essays vaak te moeilijk, te nodeloos ingewik keld. Het is jammer. Paul Rodenko schreef omstreeks 1945 al de poëzie die reeds verder ging dan die van de experimentelen, de Vijftigers. Later heeft hij zijn eigen gedichten wel pre-experimenteel genoemd, maar een echte voorloper, als bij voorbeeld Hans Lodeizen, was hij toch niet. Zijn poëzie is cerebraler dan die van de Vijftigers en heeft een bredere achtergrond, wortelt in een stevig fundament. Zijn bun dels trotseren, blijkt nu, de tijd, "Nooit". Waarna Modiano stukje bij beetje vertelt wat er precies is voor gevallen in het leven van Jean. Hij doet dat op een manier die bij mij altijd weer ontzag afdwingt. Modia no is een helder schrijver, en toch laat hij veel in het onzekere. Zo on geveer zou je zijn stijl kunnen sa menvatten. Als ik hem lees, heb ik vaak het gevoel dat ik naar een ou de foto zit te kijken: ja, zo was het, maar wat gebeurde er ook al weer op die dag? Soms denk ik dat Modiano ge vaarlijk dicht in de buurt van het rijk der clichés komt. Neem Jean die in een vroegere hotelkamer met badgelegenheid woont, "waarvan het nummer nog steeds op een ko peren plaatje aan de binnenkant van de kast te lezen was: 252". Jean, die het spoor bijster is, per manent laten wonen in wat ooit was bedoeld als een kamer voor één nacht - legt Modiano het er nu niet te dik op? Nog een voorbeeld. Wanneer Neal, een andere hoofd persoon, Jean in een restaurant ontmoet, vraagt hij een nummer aan bij de pianist: Stranger in the Night. Dat Jean en Neal vreemde waar het meeste van wat de Vijfti gers schreven ongenietbaar werd, juist door het ontbreken van wor tels, ondergrond. Eenzelfde verrassing treft de le zer die 'Een kwestie van symme trie' opslaat. Het is verbluffend wat een jongeman van even in de twin tig. ondergedoken in Den Haag, in korte prozastukken aan elkaar fan taseerde. Het is flauw nu nog eens op te merken: er is invloed van Kaf ka. Dat is destijds direct al gedaan. Natuurlijk is er invloed van Kafka, Paul Rodenko wist dat zelf het best: 'dans le gout de Kafka' schreef hij op een typoscript. Maar de beste van die heel vroe ge verhalen, 'Wandeling langs een spoorlijn' en vooral 'Een Franse co- medie' hebben toch maar weinig Kafkaiaanse trekken. Ze zijn ge heel geschreven vanuit Rodenko's toenmalige opvattingen over het bestaan, dat hem als volstrekt ab surd en onbegrijpelijk, onredelijk voorkwam. Vandaar dat de droom en het toneelspel hem fascineer den, dat waren ontsnappingsmoge lijkheden. 'Wandeling langs een spoorlijn' lijkt voor een groot gedeelte een droomgebeuren. Het is aanneme lijk dat hier een droomprotocol tot lingen in de nacht zijn. is de lezer al lang duidelijk. Waarom beklem toont Modiano dat? Eigenlijk moet ik die vraag an ders formuleren: waarom stoort het me niet? Ik denk omdat Modia no zonder géne gebruik maakt van deze stijltrucs. Zij» boeken kun je vergelijken met detective-films van B-kaliber, waarin het ook de normaalste zaak van de wereld is dat het altijd regent, dat de straten donker zijn, en de mensen dolen van renbaan naar Russisch restau rant. Modiano loopt in die wereld rond als een stille getuige, als een straatfotograaf, een beroep waar van hij overigens een prachtige de finitie geeft in 'Zondagen in augus tus': "Nee, je moet ze nooit nege ren, die schildwachten met hun ap paraat over hun schouder, gereed om je in een momentopname vast te leggen, al die bewakers van de herinnering die in de straten pa trouilleren". WIM BRANDS Zondagen in augustus, Patrick Mo diano, vert. Edy Borger, uitg. De Ar beiderspers. een absurdistisch verhaal werd uit gewerkt, dat op zijn beurt weer ge vat werd in een ringvertelling die het geheel redelijk afrondt. Meestal liet Paul Rodenko het absurde ab surd, tracht hij niet een verklaring te suggereren voor wat onvatbaar 'Een Franse comedie' is een vroege uiting van Rodenko's be langstelling voor het toneel. Het plot is origineel: een toneelspeler strandt in een kleine Vlaamse pro vinciestad en wordt dan meegeno men naar een uitvoering van een hem onbekend toneelstuk. Hij kijkt van tussen de coulissen toe en op een gegeven moment geeft ie mand achter hem een duw in zijn rug met een 'kom, jij moet op!' Zo gaat hij een rol spelen in het stuk ('het was gelukkig een mo dern stuk"), aldoor met de bedoe ling zo snel mogelijk het toneel te verlaten. Maar hij krijgt er een dui velse aardigheid in en verzint tel kens wat nieuws. Op het toneel be vinden zich een jonge vrouw en een jonge man. Hij, als oudere man, gaat de jonge vrouw versieren, hoe wel ze hem maar zeer matig be koort. Het paar gaat er geheel op in. In 1960-1961, zo tegen-zijn veer tigste. heeft Paul Rodenko in de Proza 'Nachtboog', bundel van Ernst Bra- ches met zeven verhalen, die herinneren aan het Indische verleden van een blan kejongen die niet weet in welke cultuur hij thuishoort. Meulenhoff. prijs f27.50. 'Badhok'. Huub Beurskens schreef elf. volgens de uitgever bizarre. Fellini- achtige en zinnenprikkelende verhalen over menselijke hunkeringen en ang sten. Meulenhoff. prijs f32,50. 'Conversaties met K.' is het debuut van de Belg Koen Peeters. Een roman over zeven gesprekken tussen een voor beeldig burger. Robert Marchand. en de hooggeplaatste K. En passant bezoeken de twee heren klassiek-mooie plekjes in Belgie. Meulenhoff. f32,50. 'De Mentor', roman van Antwerpe naar Marcel van der Linden, die het spiegelbeeld moet zijn van op 'De Pupil' van Harry Mulisch. "Dit is het verhaal van een mislukkeling, een schrijver zon der opvallende eigenschappen"... De Bezige Bij. 'Grensgebieden', debuut van Robert Vacher. Een zeventienjarige zoon van een politieman loopt weg uit een inter naat en duikt onder in een provinciestad nabij de Belgische grens. De Bezige Bij. 'Verdwijningen' is een nieuwe bun del van Jacq Firmin Vogelaar. Aange prezen als 51 oefeningen in de kunst van het verdwijnen. De Bezige Bij. 'Nacht en ontij', een nieuw avontuur van Hammond Innes. Een Engelsman op het doorgaans zo vredige Menorca raakt betrokken bij de praktijken van duistere elementen die het eiland in hun greep houden. De Boekerij, prijs f25,-. 'Het gestolen geluk'. Heinz G. Konsa- lik schildert het leven in de muziekwe reld, waar succes ten koste van alles door velen wordt nagestreefd maar voor weinigen is weggelegd. De Boekerij, prijs f26,50. 'En met de clowns kwamen de tranen Johannes Mario Simmel beschrijft de jacht op een geheim wapen waarbij mensenlevens niet tellen en twee gelief- NRC een aantal grappig bedoelde korte stukjes geschreven rondom de quasi-geleerde professor Quax. Ze bevatten een soort tijdskritiek en ze halen, op een gesprekje in 'Slang met twee koppen' na. geen peil. Toch wilde Rodenko ze blijk baar opnemen. Ook de verhalen 'Een kwestie van symmetrie', 'Mairzy Doats and Dozy Doats' en 'De duizendpoot en de hogere din gen' zijn niet bepaald onvergete lijk, al bieden ze aangename lees- verpozing. Allés welbeschouwd: een mage re oogst, maar wèl een bijzondere. In de eerste plaats is het natuurlijk van literair-historische betekenis dat het proza van Paul Rodenko nu verzameld voorhanden is, want het was, voor zover gepubliceerd, on vindbaar geworden. Daarnaast biedt het boekje, zoals gezegd, puur leesplezier dat, wonderbaar lijk genoeg, voor het belangrijkste deel verschaft is door een jonge- den strijden tegen oppermachtige te genstanders. De Boekerij, prijs f32.50. 'Als een flonkering in de nacht', een historische roman van Kathleen E. Woodiwiss. Twee mannen vechten om een vrouw in het Amerika van 1833. De Boekerij, prijs f32,50. Bewust leven, bewust sterven'. Dich ter en meditatieleraar Stephen Levine debiteert levenswijsheden aan de hand van zijn ervaringen aan de zijde van mensen wier stervensproces hij mee maakte. Servire, prijs f35.-. 'Tot hier en niet verder'. Psychologe Martine van Rappard werkte als vrijwil ligster in een Amsterdams opvangte huis voor mishandelde vrouwen en sprak met 23 slachtoffers die het niet langer namen. Ambo, f29,50. Poëzie 'De stilte van de wereld voor Bach'. Gedichten van de Zweed Lars Gustafs- son, uitgezocht door J. Bernlef die ook de vertalingen voor zijn rekening nam. De Bezige Bij. Jeugdboeken 'Lutje Giel', Ole Lund Kirkegaard voert de jeugdige lezers naar de wereld van Lutje Giel, die met zijn vriendjes heel wat kattekwaad uithaalt. Van Goor, prijs f 18,90. 'Dieren' en 'In het bos' zijn twee karton- boekjes met prenten van de Amster damse illustratrice Carla Grillis en de Tsjechische tekenaar Frantisek Chochola. Christofoor, prijs f8,90 per stuk. 'Het jaar rond', een nieuw prentenboek met begeleidende gedichtjes van Elsa Beskow. Christofoor, prijs f21,50. 'Het koningswoud', prentenboek met sprookje van de Westduitse illustratrice Gabriele Gernhard Eichenauer. Christofoor, prijs f21,50. man van even in de twintig, die enorme beloften leek in te houden voor de toekomst. HANS WARREN Een kwestie van symmetrie, Verza melde verhalen. Paul Rodenko, met een nawoord van Koen Hilberdink. Ceder-Editie, Meulenhoff, 29.50. ADVERTENTIE KOOYKER sinds 1863 Breeslraal 93.2311 CK Leiden Tel 071-160500 surgerweg 10.2333 AA Leider Tel. 071-160515 LEIDEN - LFC en Leiden tonen zich vooralsnog goede 'cupfighters'. Na een succesvol verlopen eerste ronde in het toernooi om de KNVB-districtsbeker kwamen de twee Leid- se clubs ook gisteravond verder. Het waren bovendien niet de minste tegenstanders die eruit werden gegeooid door de Leidenaars. LFC schakelde zaterdagtweedeklasser Kat wijk uit (2-1) en Leiden won afgetekend van Woerden: 3-0. Net als vorige week zorgden de clubs voor de verrassingen in de bekerstrijd. ARC leverde een goede prestatie door de re serves van Sparta terug te wijzen (3-0). NSV '46 - Noord wijk 0-4 Een vrij eenvoudige overwin ning voor de zaterdag-eersteklas ser. In de rust keek de ploeg uit Noorden, door doelpunten van Cees Smit, Piet Haasnoot en Jos Smits, al tegen een 0-3 achterstand aan. Rob Vermeer voegde daar in de tweede helft nog een treffer aan toe. LISSE - Tijdens een gisteravond in Lisse gehouden atletiekwedsrijd zijn drie clubrecords van de organi serende vereniging De Spartaan gesneuveld. Annet van Veldhuizen realiseer de op de 1000 meter een tijd van 3.03.3 wat een nieuw persoonlijk en clubrecord betekende. Stefan Molenaar, eveneens van De Spar taan brak bij de C-junioren het tien jaar oude clubrecord op de 200 me ter en bracht het op 24,3. Zijn zus Tessa Molenaar wierp bij de B- meisjes de kogel naar 12.10 meter wat het derde clubrecord voor De Spartaan betekende. Paula van Bgek (Sp) viel op door een goede speerworp van 33.62. Bij de mannen zegevierde Jan Laan van NSL op de vijf kilometer die hi j aflegde in 14.47,0. Bataaf Ad Coolbergen bleef nog enigszins bij hem in de buurt: 14.51,4. Op de 1000 meter bleven de Bataven Hans van Voorden en Jan Verloop als enigen onder de tweeënhalve minuut. Ze noteerden tijden van respectievelijk 2.28,5 en 2.28,7. klasser nog steeds niet mee. Voor de rust scoorde alleen Marcel van der Blom uit een reeks van moge lijkheden. Toen RCL ook in de tweede helft verzuimde de score te verhogen sloeg Rohda door doel punten van Kooistra en De Jong alsnog toe (1-2). Foreholte - FC Den Haag 2 1-1 (FC Den Haag w.n.s.) Tien minuten voor het einde bracht René van der Voort Fore holte naast de reserves van de Haagse profclub, die in Remco Steffens haar doelpuntenmaker had. Bij het nemen van de noodza kelijk geworden strafschoppen bleek dat FC Den Haag zijn lesje beter had geleerd. Leiden - Woerden 3-0 Pas in het laatste kwartier van de wedstrijd kwam Leiden aan de doelpunten. In twee minuten tijd forceerden Fred Kanbier en Steef Pattiapon de beslissing. (2-0). Rob k Bink schoot vlak voor tijd nog een derde treffer binnen. SJC - SVLV 4-2 John Pesschier schoot de Noord- wijkers al snel naar een 1-0 voor sprong. Een fout van doelman Chiel Smit (doelpunt Piet Douwes) bracht SVLV weer in de race. Daar na liep de ploeg van trainer Jan Faas weg de vierdeklasser. Carl van der Zalm, Marco de Ridder en John Pesschier bepaalden de stand op 4-1. Rob Lamboo maakte voor SVLV de uitslag iets dragelijker (4- 2). SIZO - Onze Gezellen 3-1 Peter Bol, Klaas Jan Vijn en Scott van der Belt schotert de Hille- gomse ploeg een ronde verder in het district West 1 Roodenburg - Meerburg 6-0 Een forse zege van een uitste kend spelend Roodenburg. Aan voerder Marcel van der Burg (2x), John van Berkel, Glenn Helder, - t liij# Robert Goodway en een eigen doelpunt van een Meerburg-verde diger bepaalde het klasseverschil op Leiden Noord. UVS - LDWS 3-0 Vlak voor de rust ging LDWS door de knieën toen Marcel Tolsma voor de Hoofdklasser een straf schop benutte. Arthur van Orssa- gen en Fred Filippo brachten met ieder een doelpunt UVS in de der de ronde (3-0). LFC - Katwijk 2-1 In de eerste helft was Katwijk ge vaarlijker, wat slechts resulteerde in een doelpunt van Bart Bekhey. Even eerder had Piet van Duyn voor de Katwijkers een strafschop gemist. In de laatste tien minuten forceerden de 'kanaries' toch nog de overwinning. Ties Seebregts en Michel Meijtri waren daar verant woordelijk voor (2-1). Lugdunum - RKAVV 2-2 (RKAVV w.n.s.) Ook bij Lugdunum ging het mis bij het nemen van strafschoppen. De 'kikkers' hadden daarvoor ook al een groot aantal kansen gemist. Alleen Bert Bakker passeerde de Leidschendamse goalie. Bij de stand 1-1 kwam RKAVV twee mi nuten voor het eindsignaal op voorsprong, maar in de zelfde mi nuut trok Ton de Rooy de partijen weer gelijk (2-2). Vanaf elf meter was de eersteklasser duidelijk be ter. Voorburg - WSB 1-1 (Voorburg w.n.s.) Voorburg kwam in de eerste helft op voorsprong via een straf schop. WSB trok de stand een kwartier na rust gelijk, doelpun tenmaker was Theo Aanhane. In de gelijkopgaande strijd werd verder niet meer gescoord zodat penaltys uitkomst moesten brengen. De thuisploeg sprong daarmee het best om. ■FTf: 'r De Meerburg-keeper probeert vergeefs een inzet te keren van een van zijn ploegmaten. Nu een uitworp van de doelman kreeg hij de bal in een keer teruggespeeld. Een beetje onnauwkeurig zo te zien. Meerburg verloor met 6-0 bij Roodenburg. (foto Henk Bouwman) ARC - Sparta 2: 3-0 Vlak voor de competitie-ouver ture tegen Spakenburg heeft ARC zichzelf een goede dienst bewezen. De oefenreeks werd tot nu toe al lerminst overtuigend doorlopen, maar de laatst week zit er weer schot in. De reserves van Sparta ondervonden dat, op een kwartier na rust na, toen zij zelf het heft in handen namen, aan den lijve. In een pittige wedstrijd nam ARC al in de eerste minuut de leiding door Hans Wouter Valk. Vervolgens werd het karwei in de laatste tien minuten afgemaakt door Niek Oos- terlee, die twee keer scoorde. ARC- doelman Emile Borst pareerde alle Sparta-inzetten zeer bekwaam. HILVERSUM EERSTE KOERS, 2000 m: 1. Colt Mauritz (M. Poort) 2.41.9 - 1.21,0, 2. Comeet Ruimzicht, 3. Cnssy Berkum. Niet gestart: Classycal Dream Toto: winnend 3.90, plaats 1,50, 2,40. 2,70, kop pel 13,70, trio 132.70. TWEEDE KOERS, 2440 m: 1Ceder du Bois (T Smeding) 3.15.6 1.20,2, 2. Chigaco. 3. Brahma DERDE KOERS, 1609 m: 1 Bobo Buitenzorg (A. Mollema) 2.09,1 - 1.20,2, 2. Bonny Uithuizen. 3 Cya van de Lente. Niet gestart: Bomber Uithui- Alphen - Altior: 1-2 Beide ploegen hadden hun be- kerkruit voor de rust al verschoten. Vierdeklasser Alphen nam na een half uur verrassend de leiding toen Ton Gerritsen bij een schotpoging succesvol was. Vijf minuten daar na herstelde de Langeraarse twee deklasser het evenwicht door een kopbal van Steef van der Hoorn. Dezelfde speler zorgde nog geen vijf tellen later ook voor de winnen de treffer. Na rust werd de wed strijd ontsierd door hard spel, het geen tot drie boekingen leidde. Nieuwkoop - Zevenhoven: 1-1 (Nieuwkoop w.n.s.) Tien minuten voor tijd werd het duel opengebroken door een doel- puht van Zevenhoven-speler Paul zen. Toto: winnend 5,60. plaats 5,60,6,30, 2,90, koppel 101,50. trio 851,30. VIERDE KOERS. 2000 m: 1. Yootha's (D. Min- kema) 2.42,6 1.21,3,2. Zippora Dale, 3 Banska H. Niet gestart- Agile K Bettïna Thea. Ciske Bui tenzorg. Toto: winnend 3,00, plaats 2,10, 2,30. koppel 11,40, trio 82.00 VIJFDE KOERS. 1609 m: 1. Champ Buiten- zorgd (T. Smeding) 2.07,6 -1.19,3,2 Burgomeis- ter, 3. Cor Spencer. Toto. winnend 1,30 plaats I,30, 2,00, 2,40, koppel 6.50, trio 57,60 ZESDE KOERS. 2000 m: 1. Bajonaire Veha (J. Bot) 2.39,3 - 1.19,7, 2. Ascot K3. Calilorman Boy. Toto: winnend 4,50, plaats 2,60. 2,80, 2,10, koppel 27,60. trio 536,60 ZEVENDE KOERS, 1609 m: 1. Deborah B (A Bosscha) 2.05,6 - 1 18,1, 2. Darling Boszorg, 3. Putman. Nieuwkoop was geens zins onder de indruk en kwam vier minuten daarna door een doelpunt van René de Jong weer op gelijke hoogte. Strafschoppen moesten de beslissing brengen. William Oost- dam (Altior) schoot op een cruciaal moment raak en doelman Alex Stolwijk (Zevenhoven) over. Nicolaas Boys - SMV: 4-1 Nicolaas Boys, debutant in de vierde klasse, lijkt lekker in zijn vel te zitten. De Rotterdamse derde klasser SMV werd na rust over troefd. Marcel de Lange opende de score, maar halverwege was het ge lijk. Leo Lebesque (strafschop) en Piet Janmaat (2x) drukten na rust het Nieuwveense overwicht i lekkere winst uit. Diamond Victory. Toto: winnend 1,30, plaats 1,00,1,10, koppel 1,10. trio 2,40. ACHTSTE KOERS, 2440 m: 1. Crack M. (F Westerveld) 3.15,7 -1.20,2,2. Zarragona. 3. Ca- rola van Ranum. Toto: winnend 3,00, plaats 1,30. 3,50, 2,00, koppel 23,20, trio 271,90. NEGENDE KOERS, 2000 m: 1 Aronson Mac (M. Poort) 2.37,3 - 1 18,7, 2. Berta Buitenzorg, 3. Yline Toto: winnend 3,70, plaats 2,00,2,90.4.70, koppel 16,50, trio 1.147,60 TIENDE KOERS, 2000 m: 1 Benny Jeanet (H Schoonhoven) 2.41,2-1.20,6,2. Zipper Spencer 3 YocoOostland Niet gestart: Always Again To to winnend 2,30. plaats 1,50, 1.40, 1,90, koppel 5,70, trio 36.40. ELFDE KOERS, 2000 m: 1. Bennie-Confianza (J.van Dooyeweerd) 2.40,1 - 1 20,1, 2. Wilma Forluna, 3. Blin the Throtle. Niet gestart Be'imda White. Toto wmnend 3,10. plaats 1.20, 1,50. 2,80, koppel 8.80, trio 58,80 Omzet totalisator: 395.497,00 W5-spel 10-5-4-5- 7, uitbetaling-153.00 FLUSHING MEADOW 6-4, McEnroe (VSt) - Lavalle (Mex) 6-3, 6-4 Giammalva (VSt) - Nido (Pri) 6-4, 6-3, 7-6, Matsuoka (Jap) - YouJ (Aus) 3-6,6-4,6-3, 6-2: In- garamo (Arg) - De la Pena (Arg) 6-4,3-6,3-6,7-6, 6-2: Laurendeau (Can) - Arias (VSt) 2-6,6-4, 7-6 Forget (Fra) - Tulasne (Fra) 5-7. 6-4, 6-3, 6-4, Curren (VSt) - Weiss (VSt) 6-4, 6-4, 6-4; Mecir (Tsj).- Smid (Tsj) 7-5,6-4, 6-0; Woodforde (Aus) - Carbnnell (Spa) 0-6. 4-6. 6-1, 7-6, 6-4, Oosting (Ned) - Robertson (ZAf) 6-3, 7-6, 6-3; Burrows (ZAf) - Riglewski (WDI) 6-2, 6-4, 7-6 Annaconè (VSt) - Narducci (Ita) 6-4,6-3.2-6,6-3. Pgrnfors (Zwe) - Muster (Oos) 7-6. 6-2, 3-6. 6-1 Emilio Sanchez (Spa) - Casal (Spa) 6-3, 6-4. 6-2 (VSt) - Nido (Pri) 6-4, 6-3, 7-6; Matsuoka (Jap) - Youl (Aus) 3-6, 6-4, 6-3,6-2: Ingaramo (Arg) - De la Pena (Arg) 6-4, 3-6, 3-6, 7-6, 6-2; Laurendeau (Can) - Anas (VSt) 2-6,6-4,7-6; Forget (Fra) - Tu- lasrje (Fra) 5-7,6-4.6-3,6-4; Curren (VSt) Weiss (VSt) 6-4, 6-4,6-4; Mecir (Tsj) - Smid (Tsj) 7-5,6- 4,6-0; Woodforde (Aus) - Masso (Arg) 6-3,6-0,6- 7.1 -6.6-3; Nargiso (Ita) - Pridham (Can) 7-5,7-6, 7-6: Svantesson (Zwe) Carbnnell (Spa) 0-6,4-6, 6-1, 7-6, 6-4, Wilander (Zwe) - Holmes (VSt) 6-2, 6-1, 6-4; Pate (VSt) - Jelen (WDI) 4-6,6-1,6-4, 6- 2, Krickstein (VSt) - Schapers (Ned) 7-5,6-3,6-2, Gomez (Ecu) - Javier Sanchez (Spa) 6-4, 6-2, 6- 2; Carlsson (Zwe) - Zivojinovic (Joe) 6-0, 6-4, 6-4 Meier (WDI) 6-3, 5-7, 6-4; Mary J (VSt) - Byrne (Aus) 6-0, 6-4, 6-4; Hakami (VSt) - Lindstrom (Zwe) 3-6, 6-3, 6-2; Kuczynska (Pol) - Ludloff (VSt) 7-6, 6-2; Sloane (VSt) - Durie (GBr) 6-3, 6-1, Bowes (VSt) - Kijimuta (Jap) 6-2, 6-3; Phelps (VSt) - Cunningham (VSt) 3-6, 6-1, 6-2, Kohde-Kilsch (WDI) - Kanellopoulou (Gri) 6-4, 6- 2: Ferrando (Ita) - Singer (WDI) 7-5,6-1Paz (Arg) Wood (GBr) 7-5,6-2' Devries (Bel) Halard (Fra) 6-2, 1-6, 7-6; Navratilova (VSt) - Lindqvist (Zwe) 6-2, 6-3; Rehe (VSt) - Okamoto (Jap) 6-1, 6-1; Holikova (Tsj) - Cordwell (NZI) 6-3, 0-6, 6-4; San chez (Spa) - Keil (VSt) 6-3, 6-0; Tauziat (Fra) - Harper (VSt) 1 -6, 7-6,6-1Minter (Aus) - Turnbull (Aus) 6-3, 6-1 Vierde race: 1Fox (NZI), 2. Bourke (Aus), 3. War- kalla (WDI), 6. Zielhuis (Ned), 18. Schraffordt (Ned), 26. Clemens (Ned), 40. CoHeng (Ned). Stand-1Lord (NZI) 18.00 2. Bourke 18.00,3. Fox 34. Coffeng 155.00. 52. Clemens 211.00. Bollweg (Ned), 8 Sleeuwenhoek (Ned). Stand- 1. Ellis 5.50, 2. Harkonmaki (Fin) 16 75,3. Antonsson (Zwe) 17.00, 4. Bollweg 21.00. 7 Sleeuwenhoek 42 00 Junioren, vierde race 1. Harderwi|k (Ned), 2 Berg (Zwe), 3. Hellerbrugge (WDI), 22 De Jong (Ned). Stand: 1 Harderwijk 5.25,2. Setale (Fin) 13.00,3. Berg 19.00, 16. De Jong 85.00

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16