'Summerjazz moet gezellige vierkante kilometer blijven' Jazzmaiiifestatie trekt 20.000 bezoekers /genda Een eenzame toehoorder op de Doezastraat. Summerjazz, een manifestatie voor elk wat wils, voor jong en oud. Een festival dat volgens mede-organisator Henny Kwik een gezellige vierkante kilometer groot moet blijven. LEIDEN - Naar schatting 20.000 mensen hebben afge lopen zaterdag het Sum- merjazz-festival bezocht dat zich tussen Doezastraat en Kaiserstraat afspeelde. On geveer 25 bands zorgden tot laat in de avond op straat en vroeg in de nacht in de cafés voor een gezellige en vrolij ke drukte. Ongeregeldhe den deden zich niet voor en de organisatoren toonden zich na afloop zeer tevre den. Het festival is op weg naar zijn eer ste lustrum. Vier jaar geleden bij wijze van grap begonnen door een aantal horeca-ondernemers uit de buurt, is het inmiddels uitgegroeid tot een festijn van foTmaat dat ook van buiten Leiden veel bezoekers trekt. ''We gingen van start met een door Gert Visser Foto's Loek Zuyderduin heel klein beetje muziek en zo'n 2000 bezoekers", herinnert mede organisator Henny Kwik zich. Nu wordt er gewerkt met een begro ting van een slordige 30.000 gulden en wisselen rond de vele bars tien duizenden guldens van eigenaar. Cultuurminister en Leidenaar E. Brinkman zag zaterdagmiddag bij de opening van het festival zelfs aanleiding te veronderstellen dat Leiden zich aan het ontwikkelen is tot 'een nationaal centrum van cul tuur'. Niet groter Toch voelt de organisatie er niet veel voor het festival nog verder te laten groeien. Kwik: "W'e willen ei genlijk niet dat het nog groter wordt. Het moet in deze vierkante kilometer blijven passen. Nu is het gezellig en nog te overzien. Eén van de aardige dingen is bijvoorbeeld dat we bezoekers uit alle leeftijds groepen hier naar toe lokken". Kwik verkaart het succes van het festival door de 'voor elk wat wils'- formule. "We hebben hier van alle soorten jazz: boogie-woogie, dixie land, bigband. Alleen de hele mo- Het Rapenburg, zo'n beetje de centrale straat tijdens Summerjaz: derne jazz ontbreekt, maar verder heeft iedereen het voor het uitzoe ken. En het is natuurlijk gratis, je hoeft alleen je eigen pilsje te beta len". Onder de traditionele grijze he mel ging het festival zaterdagmid dag wat aarzelend van start. On middellijk nadat Brinkman daar toe het sein had gegeven, barstte op de tien podia het muzikale ge weld los. De topdrukte ontstond echter pas 's avonds rond een uur of acht toen de lucht was opge klaard. Toen werd ook duidelijk dat Summerjazz '88 naast een muzi kaal, vooral een gezelligheidsfes tijn is. Bezoekers flaneerden langs de verschillende podia, her en der een pilsje pakkend, maar de aan dacht ging vooral uit naar de vrien den en bekenden die zich ergens in de menigte moesten "bevinden. In deze drukte fungeerde de muziek vaak als een aangenaam decor. Al gemeen werd betreurd dat 's avonds om elf uur een einde kwam aan de muziek op straat: de organi satie had vergunning om tot half elf buiten muziek te maken om buren gerucht later op de avond te beper ken. Weinig ruimte Weliswaar speelden de muzikan ten in de kroegen verder, maar die boden te weinig ruimte voor de wa re muziekliefhebbers. Bij restau rant Pardoeza, waar de Soesja Ci troen Band de late uurtjes vulde, moesten de meeste liefhebbers buiten blijven. Zodoende bleef het tot een uur of twee druk op straat. Henny Kwik wil nog eens met de gemeente gaan overleggen over verlenging van de muziekvergun- ning. "Natuurlijk moeten we reke ning houden met geluidsoverlast voor de bewoners. Maar ik heb van heel veel mensen gehoord dat ze het zo jammer vonden dat het bui ten om elf uur ophield. Ik hoop dat we volgend jaar vergunning krij gen tot 12 uur". Het is één van de weinige zaken die de organisatoren bij hun eerste lustrum willen veranderen. Na tuurlijk wordt er getracht een nog aantrekkelijker programma in el kaar te zetten. Maar in hoofdzaak moet alles bij hetzelfde blijven. Summerjazz mag dan een druk be zet festijn zijn, het wil vooral klein schalig en gezellig blijven. i De Trechter op de hoek van de Witte Singel- MAANDAG 29 AUGUSTUS Leiden voorlichtingsbijeenkomst over het vak Russisch, van 20.00 tot 21.00 uur in scholengemeen schap Louise de Coligny, Kager- m SEC, Gaasbak n openbare vergadering corr missie onderwijs/verkeer ce 20.00 uur in het gemeentehuis. Dorpskerk, Schoolstraat, aa vang 19.45 uur. DINSDAG 30 AUGUSTUS Leiden lisch avondgebed Noordwijk in kader van Oranjefeesten: opening van de vermakelijkheden op parkeerterrein achter de Kerk straat, aanvang 16.00 uur. historische rondwandeling door Noordwijk-Binnen. aanvang 19.30 uur op het plein bij het raad- zang 20.00 uur in het ge meentehuis. Voorhout inschrijfavond van de Volksuni versiteit Voorhout, aanvang 19.30 WOENSDAG 31 AUGUSTUS Alphen straatoptreden door Gebroe ders Flint met 'Haveloos', aan vang 15.30 uur op het parkeerter- A optreden Gebroeders Flint met een hederenprogramma in de boot-theatertent bij de steiger van Avifauna, aanvang 21.00 uur. Hazerswoude-Rijndijk open huis van de stichting jeugd-, jongeren- en buurtwerk, van 19.00 tot 21.30 uur. Rhynen- burghlaan 1a. Hoofddorp activiteiten voor de jeugd van 6 t/m 12 jaar in wijkgebouw De Boerderij, aanvang 10.00 uur. Katwijk laatste duinwandeling olv een boswachter, start 10.00 uur op parkeerterrein tegenover de Soefi-tempel, Sportlaan. verkoopdag van het Interkerke lijk Comité voor Woord en Daad, van 10.30 tot 17.30 uur in het Her vormd Kerkelijk Centrum, Voor- woensdagavondzang met me dewerking van kamerkoor 'Voca- olv A. van Kapel, aanvang 20.00 u e Oude Kerk, Boule- informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 22.00 uur bij Vereniging Centraal Wonen, Gerestraat 20. woensdagavondzang met me dewerking van Christelijk Ge mengde Zangvereniging 'Evondo' uit Aalsmeer, aanvang 20.30 uur in de Nederlands Hervormde kerk, Hoofdstraat. Voorhout start nieuwe zaalvoetbalsei zoen in sporthal de Gaasbak, aan vang 19.00 uur. Voorschoten rondleidingn in Kasteel Duiven voorde, om 14.00 en 15.30 uur. DONDERDAG 1 SEPTEMBER Alphen presentatie door de Culturele Raad voor het aankomend sei zoen, aanvang 21.00 uur in de boot-theatertent aan de steiger van Avifauna.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 8