QTAD LEIDEN 2 3 Herinrichting Breestraat pas begin 1989 afgerond Wijkgezondheidscentrum Stevenshof niet verplaatst LEIDSCH DAGBLAD actief in vrije lijd Onderzoek naar overval op geldloper heropend LWH houdt 'Keytown- Gaytown Festival' Betere controle van gemeenten naleving van Afvalstoffenwet Uitbreiding De Lakenhal gereed, maar problemen nog niet opgelost ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1988 Kagerstraat afgesloten LEIDEN - De Kagerstraat wordt maandag 29 augustus om zeven uur 's ochtends afgesloten voor alle verkeer. Dit gebeurt in verband met werkzaamheden ten behoeve van de aansluiting van het Diaco- nessenhuis op de stadsverwar ming. Het stuk tussen de Zweilandlaan en de Faljerilstraat zal tot en met donderdag 1 september asfgeslo- ten blijven. Om vijf uur die dag wordt de Kagerstraat weer voor verkeer opengesteld. De busdien sten worden via de Houtlaan en de Faljerilstraat in de richting van de Kagerstraat omgeleid. Heropening van 'Henny's Rits' LEIDEN - Henny's Rits aan de Jan- vossensteeg is vanaf zaterdag 3 september weer voor het publiek geopend. De winkeloppervlakte is dan verdrievoudigd: van ongeveer 100 tot 300 vierkante meter. De zaak bestrijkt nu de panden Jan- vossensteeg 54 tot en met 60. Ook de voormalige kapperszaak Thijs Hageman is bij de winkel getrok ken. alsmede een binnenplaats. Voorts zijn muren doorgeslagen zodat één ruimte is ontstaan. Hen- ny Rits is bijna elf jaar geleden be gonnen in het pand Janvossen- steeg 56. De zaak in vrije tijdskleding en heren- en damesmode is tot op de dag van heropening drie weken ge sloten geweest. In totaal is twintig weken gewerkt in de zaak. De ver groting van het vloeroppervlak heeft ook een uitbreiding van het assortiment tot gevolg: nu er een kinderafdeling is bijgekomen kan de hele familie er terecht. Vrijdag 2 september is er open huis voor klanten en bekenden van 19.00 tot 21.00 uur. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Naomi dv. H.L. Beck en Y. Mathijsen. Mane Fanny Cecile dv. B.C.E Ba- rani en S A. Belm. Lizette dv. J.M Plug en E.A. Kuijt, Elizabeth Johanna dv. A.E.M. Diekman en M.F.E. Mei]er. Frank Johan zv. A. Reijerse en M. van der Heden. Timmy Comelis zv. F. A. Robbers en E.W.M. Annard. Louis dv. J.J.H. de Die en A.S. Mose. Phyllisia dv. P.L.A. den Hollander en K.E. Vervat. Peter zv. W.C.P. Ie Clercq en F LEIDEN - Gehnro dv- E- Bon* gers en C.A. WaraeKKei dv. M.J. van der Zeijden en V.J. Gaught, Anna Louise dv. T.A.S. Tomson en G.M. Conrada, Jan dv. J. Prins en I. Nieboer, Chantalle dv. C.J.M. Le pelaar en R.F. Jansen. Elisabeth Corine Christina dv. H.M.P. Koot en S.M. van der Hulst. Coenraad Frederik zv. J.W. van Henten en G. Holland. Vicki dv. H. Blansjaaren M.J.T. Visser. Martijn zv. R.M.P.G. van de Laar en H. Kasemier, Timotheüs Petrus zv. J.C.M. van der Berg en P.H. Salman. Stefanie dv. J.W.J. de Roode en E.C. Wolthaus, Divine dv. W.H. Kemp, Friso Cornelis zv. C.C. Knoester en C.M. de Vries. Miranda Johanna dv. J. van Kampen en C.M. Guldemond, Gerritje Maaike dv. G. van Duijn en B. Roelofs. Roy zv. R.A. van der Wees en S.J.M. Klinkenberg, Kenny zv. F.J. van Duin en L.C.M. Zonneveld. Kinderkledingbeurs Buurthuis Op Eigen Wieken in de Me- renwijk houdt vrijdag 9 en zaterdag 10 september de jaarlijkse kinderkleding beurs. Het gaat hierbij om winterkle- ding in de maten tot en met 188. De kleren moeten schoon zijn, heel en niet ouderwets. Per persoon kan er maximaal 26 stuks kleding worden in gebracht. Babykleding wordt selectief en beperkt ingenomen. De onkosten van de beurs worden ge dekt door tien procent van de op brengst in te houden en door kleding waar niets voor wordt geboden, voor een kwartje te verkopen. Er kan alleen met contant geld worden betaald. Het inleveren van de kleding is op vrijdag avond in het buurthuis aan het Val kenpad 2 tussen 19.00 en 21.00 uur. Volgnummers zijn vanaf 18.30 uur in de hal te krijgen. Verkoop is op zater- I dag van 10.30 tot 12.00 uur. MEABSTAND 9 z IN DE WAAG KOM JE g VANDAAG BIJ STAND NEGEN DE MEAB m TEGEN TIJDENS DE j» uj EDUCAWAAG E E S MEAB- STAND 9 Wegdek versmald tot zes meter LEIDEN - De herinrichting van de Breestraat is niet eer der dan begin volgend jaar gereed. De nieuwe ver keerssituatie wordt al eer der ingesteld, rond 17 okto ber, zo hoopt de gemeente. Tegelijkertijd wordt ook het Noordeinde in één richting voor het verkeer afgesloten. De Vismarkt, de Burgsteeg en een deel van de Nieuw- straat worden dan (net als de Haarlemmerstraat) een deel van de dag met paaltjes afgesloten. Daarmee is er opnieuw vertraging ontstaan bij de aanleg van een se- mi-winkelpromenade in de Bree straat. Nadat de gemeenteraad eind mei een besluit nam over de verkeersafwikkeling op de Bree straat (ruim een jaar na het ingaan van de proef) zei wethouder Peters (verkeer) dat de invoering van de nieuwe situatie een maand zou ver gen. DEN HAAG/LEIDEN - Het ge rechtelijk vooronderzoek naar een overval op een geldloper in Leiden wordt heropend. Omdat de ver dachte, een 28-jarige Leidschen- dammer, blijft ontkennen en er nogal wat vragen zijn over de pre cieze gang van zaken tijdens de overval op 30 mei, besloot de Haag se rechtbank gisteren de zaak terug LEIDEN - Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Leidse Werkgroep Homoseksualiteit wordt zaterdag 3 september een straatfestival gehouden op het Stadhuisplein en het waterpodium bij de Hoogstraat. De manifestatie, gebracht onder de naam 'Keyton- Gaytown Festival', is niet alleen bedoeld om het publiek te verma ken, maar ook om op het bestaan van de jubilerende werkgroep te wijzen. Het festival bestaat enerzijds uit optredens op het Stadhuisplein en het waterpodium, anderzijds door een optocht van muziek theater Mando Mano door de binnenstad, die omstreeks 11.30 uur begint bij De Burcht. Omstreeks 12.15 uur ar riveert de groep op het Stadhuis plein waar een optreden wordt ge geven. Vervolgens wordt het thea terstuk gebracht op het plankier van het waterpodium (14.00 uur) en om 14.30 gaat het in optocht naar het Vrouwenkerkplein, alwaar om 15.00 uur een optreden wordt ver zorgd. Het programma op het Stadhuis plein ziet er als volgt uit: 11.00 uur: opening van het festi val; 13.00 uur: optreden Elkie Dead- man, muziek en cabaret; 14.15 uur: optreden Toet, 'Van al le markten thuis'; 15.30 uur: 'Brandend Zand' door 'Anneke Grönloh'. Het programma op het waterpodi- 13.00 uur: Baby June, Zazar Len, 'Méér dan travestie'; 16.15 uur: Mama's Brandnew Bag, Nederlands 'beste vrouwen band'. te verwijzen naar de rechter-com- Er zullen door de rechter-com- missaris nieuwe getuigen worden gehoord en ook zal de verdediging een verzoek doen voor een nieuwe confrontatie. De geldloper zou uit een rijtje mensen de verdachte moeten kiezen. De raadsman van de verdachte, mr. W. Janssen, vroeg de rechtbank zijn cliënt on middellijk in vrijheid te stellen om dat in zijn ogen het bew4js voor zijn schuld veel te zwak is. Na een kort beraad wees de rechtbank dat af, omdat er voldoende aanwijzingen zijn dat de man de overval heeft ge pleegd. De geldloper heeft hem bij voorbeeld bij een eerste confronta tie herkend. Bij de overval op 30 mei werd ruim 44.000 gulden buitgemaakt. Het geld en de cheques waren af komstig van schoenen- en kleding zaak Bristol aan de Langegracht. Later bleek dat de nodige in spraakprocedures meer tijd kost ten dan Peters verwachtte en giste ren maakte een woordvoerder van de gemeente duidelijk dat er op nieuw enige vertraging is opgetre den. Onder meer de vakantieperio de en ziekte op de onderbezette di rectie verkeer van de gemeente zijn hiervan de oorzaak. Inmiddels is het overleg met jus titie over de verkeersborden op de Breestraat afgerond en zijn de nieuwe borden besteld. Besloten is echter dat de borden pas na het 3 oktoberfeest worden geplaatst. Binnenkort komt de projectgroep Breestraat weer bijeen om te pra ten over de herinrichting van de straat. Volgens de heer Kuzee van de di rectie verkeer ziet het er naar uit dat er een 6 meter brede rijstrook op de Breestraat komt, anderhalve meter smaller dan nu het geval is. Deze anderhalve meter wordt aan de trottoirs toegevoegd. Dat geldt ook voor de voormalige parkeer en bushavens die bij het begin van de proef met beton werden opge vuld. Het beton wordt te zijner tijd vervangen door stoeptegels. Met deze werkzaamheden wordt moge lijk nog dit jaar een begin gemaakt. Volgens Kuzee moet er echter re kening mee worden gehouden dat er in de maand december niet altijd gewerkt kan worden in verband met het winkelbezoek rond de feestdagen. Volgens Kuzee is het in ieder ge val de bedoeling dat er nog voor de winter bushokjes komen te staan bij de halteplaatsen voor het stad huis. Op het Noordeinde wordt al leen de verkeerssituatie gewijzigd, de straat zal niet opnieuw worden ingericht. LEIDEN Zes gemeenten in de regio gaan samenwerken om bij bedrijven de vergunningen in het kader van de Wet Chemische Af valstoffen te controleren. Bij enke le honderden bedrijven wordt ge keken of er een vergunning is en of aan de voorwaarden van de ver gunning wordt voldaan. De bezoe ken van de milieu-ambtenaren zul len in de meeste gevallen overigens een voorlichtend karakter hebben. De provincie verschaft vermoede lijk een subsidie van 180.000 gul den voor het project. Leiden, Zoeterwoude, Leider dorp, Voorschoten, Oegstgeest en Alkemade lopen met dit plan voor uit op samenwerking tussen de zes gemeenten op milieugebied. Zij gaan een aantal milieutaken samen uitvoeren, waarbij Leiden als cen trumgemeente gaat fungeren. Deze constructie is aangedragen door het Haagse onderzoeksbureau Alons Partners. 1 De gemeenten streven er ook naar gezamenlijk een milieubeleid te voeren. Volgens een woordvoer ster van Alons partners is het uniek in Nederland dat regionale gemeenten ook beleidsmatig gaan samenwerken. De Leiderdorpse wethouder Den Boeft, die gisteren namens de milieu-wethouders de plannen presenteerde, wees er op dat in het beleid minimum-voor waarden worden geformuleerd. "De gemeenten afzonderlijk kun nen op aparte terreinen prioriteiten leggen". De gemeenteraden moeten ove rigens nog goedkeuring hechten aan de plannen. De verwachting is dat dit in de komende maanden ge beurt. De milieu-wethouders van de betreffende gemeenten zijn in elk geval voorstander van de sa menwerking. woningen. De gemeente zou graag zien dat de gebruikers tijdelijk - tot het nieuwe centrum gereed is - el ders onderdak zoeken zodat de huizen in één bouwstroom kunnen worden neergezet. "We zijn niet echt blij met deze oplossing, maar het is van alle mo gelijkheden nog de beste. Het ziet er naar uit dat ons huidige centrum- in de loop van volgend jaar geheel zal worden ingebouwd, onder meer door een flatgebouw. Dat zal voor ons en de bezoekers van het cen trum, enkele honderden mensen per maand, veel overlast veroorza ken", aldus de heer Van der Zeep. Met Tesselaar is afgesproken dat in verband met mogelijke overlast er geregeld contact zal zijn tussen bouwer en gezondheidscentrum. De gemeente voert met een aan tal gebruikers, onder meer met de apotheek en de tandsarts - die ove rigens niet onder de verantwoorde lijkheid van het bestuur van het ge zondheidscentrum vallen - nog on derhandelingen over een verplaat sing. Volgens een woordvoerder van de gemeente Leiden zal de apo theek tijdelijk elders onderdak zoe ken, vlak bij het winkelcentrum. Dat betekent dat de apotheek twee keer moet verhuizen om in 1990 uiteindelijk onderdak te krijgen in het nieuwe gebouw. Ook met de tandarts wordt nog gesproken, maar dat heeft nog niet tot resulta ten geleid. Het wijkgzondheidscentrum in Stevenshof is ruim twee jaar gele den tot stand gekomen. In het ge bouw zijn onder meer een fysiothe rapeut, een tandarts, huisartsen, wijkverpleging en een apotheek ondergebracht. Tijdens een hoor zitting eerder dit jaar in de wijk over een mogelijk verplaatsing van het toch al tijdelijke centrum, rees verzet van bewoners. Zij vreesden dat de wijk enkele weken versto ken zou blijven van de in het cen trum gehuisveste voorzieningen. LEIDEN - Het tijdelijke gezond heidscentrum in de wijk Stevens hof wordt niet verplaatst. Het ge bouw mag blijven staan totdat het nieuwe wijkgezondheidscentrum gereed is. Daarvoor worden nu schetsontwerpen gemaakt. Het is de bedoeling dat het nieuwe cen trum er op 1 januari 1990 staat. Volgens penningmeester J.H. van der Zeep van het bestuur van het gezondheidscentrum heeft wethouder Tesselaar onlangs tij dens een gesprek met het bestuur van het centrum toegezegd dat het gebouw niet wordt verplaatst. Dat wordt bevestigd door huisarts J.S. de Kanter, die gebruik maakt van het centrum. De penningmeester denkt dat de gemeente van verplaatsing afziet omdat het teveel gaat kosten. Het tijdelijke centrum aan de Petronel- la Moensweg in de uitbreidings- wjjk Stevenshof is eigenlijk een Het wijkgezondheidscentrum in Stevenshof dat volgend jaar zal worden ingebouwd. (archieffoto Henk Bouwman) sta-in-de-weg voor de bouw van 54 LEIDEN Een leegstaande woning aan de Hoge Morsweg 13 is gistermiddag vrijwel volledig verwoest door een uitslaande brand. Het vuur begon tegen half drie. Het pand, dat bij de buurtjeugd bekend stond als het 'spook huis', werd veel gebruikt door kinderen als speelplaats. De brandweer heeft inmiddels ontdekt dat het vuur op drie verschillende plaatsen is begonnen, zodat het vrij wel zeker is dat de brand is aangestoken. Volgens de politie is het uitgesloten dat de brand door kortsluiting is ontstaan, want de elektriciteitsleidingen zijn er al lang geleden uit verdwenen. De gemeente, de eigenaresse van het pand, zal het huis spoedig moeten slopen. Door de brand dreigt het nu na melijk in te storten. De politie kon gisteren nog niets zeggen over de hoogte van de schade. (foto Henk Bouwman) LEIDEN - Het toegankelijk maken voor minder validen van het stede lijk museum De Lakenhal levert nog steeds problemen op. Wethou der Kuijers, die gistermiddag de nieuwbouw van De Lakenhal opende, zei bij deze gelegenheid dat de gemeente Leiden er wat be treft de liftvoorzieningen nog steeds niet uit is. "De traplift zou eigenlijk groter moeten zijn, om ook elektrische rolstoelen erop te kunnen zetten, maar dan wordt de trap ernaast slechts 20 centimeter breed en dat mag niet van de brandweer". Ook de grote lift levert moeilijkheden op: grote stukken van het museum passen er namelijk niet in. Kuijers voorspelde echter dat begin vol gend jaar de knoop definitief zal worden doorgehakt. Wat de nieuwbouw betreft werd in een jaar tijd van het 'poortje' naast de eigenlijke Lakenhal een overkapte verbinding gemaakt tus sen het museumgebouw en het kantoorgebouw aan de Oude Sin gel 28. "Een uniek project", aldus wet houder Kujjers, omdat het voor het eerst sinds 1900 is dat de gemeente Leiden een echte uitbreiding van dit museum bekostigt. In het ge bouwtje is ook een filmzaaltje waarin 45 mensen kunnen. De ge plande diapresentatie kon bij de openingsplechtigheid echter niet doorgaan, omdat afgelopen week tijdens een plensbui alle elektri sche voorzieningen waren nat ge worden. De directie achtte het te riskant om deze te gebruiken. Over veertien dagen, bij de ope ning van de expositie over de Leid- De nieuwe verbinding tussen de panden van De Lakenhal aan de Oude Singel. (foto Henk Bouwman) se fijnschilders, hoopt men echter de presentatie alsnog kan door dat alles zover is opgedroogd, dat gaan. STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9