Elke middag Columbo TELEVISIE TOEGELICHT 'Zonder Gorbatsjov was dit niet mogelijk' TV-RUBRIEK PAGINA 36 RADIO-TV ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1988 IN HET WEEKEINDE The Scarlet The scarlet and the black', van daag te zien bij de NCRV, is een speelfilm uit 1983 van regisseur David Butler. Ennio Morricone tekende voor de filmmuziek. Het verhaal speelt zich af in 1943. Ro me is bezet door de Duitsers. Hugh O'Flaherty, een Ierse gees telijke, helpt vluchtelingen bij het onderduiken. Hij krijgt te maken met kolonel Herbert Kappler, chef van de Gestapo. Kappler is overtuigd van het feit dat O'Flaherty illegale daden pleegt, maar kan niets onderne men door de onschendbaarheid van de priester. (Nederland 1, 19.18 uur). Veronica Film In 'Veronica Film' wordt van daag aandacht besteed aan 'Mila- gro', de tweede film van Robert Redford met Sonia Braga en Christopher Walken in de hoofd rollen. Verder 'Action Jackson', een slapstick-achtige actiefilm, 'Frantic', de nieuwe thriller van Roman Polanski en 'Hollywoord shuffle", een komedie onder re gie van Robert Townsend. ge speeld door zwarte acteurs. (Ne derland 2, 19.25 uur). Strong Medicine In twee delen zendt Veronica vanavond de mini-serie 'Strong Medicine' uit. Het is het verhaal van Celia Gray en Jessica, die beiden zo hun eigen idee hebbe over hun toekomst en hun carriè re. Celia is vastberaden een goe de baan te vinden, terwijl Jessica er op uit is zo snel mogelijk een man te vinden die voor haar zorgt. Beiden krijgen wat ze wil len. Maar het huwelijk van Jessi ca loopt al gauw flinke deuken op. Celia op haar beurt krijgt ook te maken met mislukkingen en jaloerse collega's. (Nederland 2, 22.35 uur en 00.20 uur). 'Gust' 'Gust' is de titel van een toneel stuk van Herbert Achternbusch dat morgen door de NOS wordt uitgezonden. Het is het portret van een oude Beierse boer die in zijn leven heel wat heeft meege maakt. Soldaat tijdens de Eerste Wereldoorlog, in een concentra tiekamp tijdens de Tweede We reldoorlog, en nog meer flinke dreunen die blijvende schade hebben aangericht. Van de hak op de tak springend en in zwaar dialect vertelt de boer zijn ge schiedenis, terwijl op de achter grond zijn vrouw ligt te sterven. (Nederland 1, 21.15) Les Valseuses In de serie Gérard Depardieu- films zendt de VPRO morgen 'Les valseuses' uit 1974 uit. De film werd geregisseerd door Ber- trand Blier. Naast Depardieu zijn ook Miou-Miou, Patrick Dewae- re en Jeanne Moreau te zien. Jean-Claude en Pierot verte genwoordigden de moderne uit gave van de vroegere zwervers en vagebonden. Ze houden er een eigen - of beter gezegd: geen moraal op na. Ze stelen auto's, houden zich bezig met het ple gen van kleinere en grotere mis daden en delen alles: lief en leed en de geliefden. (Nederland 2, 21.07 uur). Tienervader De IKON brengt morgenavond de Amerikaanse gedramatiseer de documentaire 'Tienervader'. Een verliefdheid op de middel bare school loopt uit op een zwangerschap. Maria (16) besluit het kind te krijgen en het dan al te staan voor adoptie. Op die ma nier kan het leven 'gewoon' dooi gaan en kan ook haar vriend Roy (17) naar de universiteit, zoals hij van plan was. Maar als het kind wordt geboren besluit Maria resoluut om het te houden. Daar door verandert ook Roy's toe komst. Ondanks conflicten en te genstand probeert hij een goeie vader voor zijn dochtertje te zijn (Nederland 3, 20.10 uur). De profs De VPRO zendt morgen de twee de aflevering uit van de serie 'De profs' waarin Nederlandse we tenschappers met internationale faam worden geportretteerd. Bij professor dr. Kristofer Schipper is zijn wetenschap, de sinologie, een levenshouding geworden. Dagelijks doet hij een taoistisch ritueel voor zijn huisaltaar in Pa rijs. Schipper vertelt zijn levens verhaal aan de hand van film beelden uit China en Taiwan en terwijl hij een grote kist vol her inneringen uitpakt. (Nederland 2, 23.01 uur). Rijnland-tv Omroep Rijnland-tv verzorgt vanaf vandaag tot en met eind oktober elke drie weken een tv- uitzending van een uur. Vandaag een item van de Vereniging van Samenwerkende Universiteiten over de aansluiting tussen school en universiteit en een onderzoek naar milieuproblemen. Verder een interview met Omroep-Rijn- landvoorzitter Jan van Leeuwen, een samenvattig va de Peurbak- kentocht en actueel nieuws. Mor gen wordt het programma her haald. (Rijnland, 18.00 uur). Omroep Rijnland Rijnland Radio Sport begint morgen aan het nieuwe seizoen. De eerste uitzendig blikt vooruit op de komende competities in de diverse takken van sport, met de nadruk op voetbal. Ook wordt het verloop van de triathlon van Haaswijk op de voet gevolgd. (Radio Rijnland, 14.00 uur). Key Largo In de Humphrey Bogart-cyclus zendt de NOS vanavond de speelflim 'Key Largo' (1948) uit. Johnny Rocco is een gangster die samen met zijn vriendin Gaye en een paar vrienden zijn intrek neemt in een hotel op Key Largo, een klein eilandje aan de zuidpunt van Florida. Rocco oe fent op zijn omgeving een echte terreur uit. Op een gegeven wordt het Frank McCloud, die in de tweede wereldoorlog majoor was, teveel. (Nederland 3, 20.30 uur). Nederlands-Russische co-produktie over opstand in Sobibor SCHIPHOL (GPD) - "Zonder Gor batsjov en glasnost was dit niet mo gelijk geweest. Steeds meer Russi sche filmers mogen nu vrij in het buitenland werken", zegt Pavel Kogan (57), filmregisseur uit Le ningrad. Samen met Sergei Schvorsov (cameraman), Sergei Litvjakov (ge luid) en A. Nersterov (assistent pro- duktie) is Pavel Kogan met een- door Ale van Dijk Aeroflot-toestel naar Schiphol ge vlogen om mee te werken aan de eerste Nederlands-Russische co- produktie. Onder leiding van Ko gan en de Amsterdamse filmregis seuse Lily van den Bergh (50) wordt met Russische filmappara tuur de documentaire 'Opstand in Sobibor' vervaardigd. De VARA-tv heeft zich als eén van de vele mede-financiers verze kerd van de Nederlandse tv-pre- mière. De film zal in een Neder landse, Russische, Engelse en Duitse versie in roulatie worden gebracht. De Nederlandse Onder wijs Televisie (NOT) wil de film in 1989 aan de jeugd presenteren als opvolger van de indrukwekkende Shoah-film. Vorige week zijn in het Gelderse Tricht, ten huize van Jules Schel vis (67), de eerste opnamen ge maakt. In de komende acht weken worden in nog zes andere landen andere overlevenden van het Pool se concentratiekamp Sobibor voor de camera's gezet. "Vier jaar ben ik met de voorbe reidingen bezig geweest", vertelt Lily van den Bergh. In de jaren zes tig was ze televisie-omroepster bij de VPRO, daarna presentatrice bij de VARA-radio en van kunstpro gramma's van de NOS-televisie. Sinds 1975 is ze producente of re gisseuse van veel (video)films. "Het is ontzettend moeilijk fi nanciers voor dit soort films te vin den. De start van de opnamen werd ook nog een keer een jaar uitge steld toen de Amerikaanse regis seur van een speelfilm over de op- stand van dit project hoorde. Ik mocht pas met de documentaire beginnen als zijn film was ge maakt. De film is inmiddels in rou latie, met Rutger Hauer als de Rus sische luitenant, die de opstand leidde". Het idee voor de documentaire werd geboren toen Jules Schelvis, die zelf niet bij de opstand betrok ken was, bij Lily kwam met door hem gemaakte video-opnamen van een aantal getuigenissen van over levenden van de opstand. Schelvis: "Ik was bij verschillen de omroepen geweest, maar nie mand kon er wat mee. Na mijn pen sionering heb ik me helemaal in de Het is u, hoop ik, niet ontgaan dat de Belgische tv vorige week, afgelopen week en ook komende week elke dag om 4 uur 's middags een aflevering van 'Columbo' uitzendt. Het lijkt misschien op het doordraaien van tomaten, maar ik vind het bijzonder feestelijk en ga er elke dag (zo mogelijk) voor zitten. Columbo is alweer geschie denis, mag al tot de klassieken worden gerekend in de razend snel ronddraaiende carrousel die de televisie nu eenmaal is. De eerste aflevering werd op 15 september 1971 uitgezonden, bijna zeventien jaar geleden dus, en de laatste in september 1977. In feite is de serie voortge komen uit de film 'Prescription Murder', die in 1967, dus vier jaar voor de serie begon, voor de televisie werd gemaakt. Ook al met Peter Falk in de hoofdrol van de shabby inspecteur van politie, al werd Bing Crosby als eerste door de producers voor die rol benaderd. Crosby was toen al 67 en sloeg het aanbod af omdat hij dan geen tijd genoeg overhield om te golfen. Peter Falk was trouwens ook niet de makkelijkste, al kreeg hij op den duur meer dan 250.000 dollar per aflevering. Elke week een film van 60 tot 90 minuten was hem te veel van het goede, hij wilde zich beper ken tot een paar afleveringen per jaar. In totaal werden er 36 Columbo's in de zes jaar tussen 1971 en 1977 gemaakt, althans volgens Halliwell's Television Companion, die echter een lijst van titels vermeldt waarop en kele BRT-Columbo's niet voor komen. Wel overigens de twee uitersten van de afgelopen week: 'Murder by the book', waarin Columbo een schrijver ontmaskert als de moordenaar van zijn partner (dit was de tweede aflevering van de oor spronkelijke serie, geregis seerd door.... Steven Spielberg! en 'Last salute to the commo dore', waarin de moordenaar van een zeiljachtenbouwer (en diens schoonzoon) door Co lumbo wordt ontmaskerd. Dit was de op één na laatste afleve ring en dat was te merken ook. De Columbo's, dat weet u, heb ben de hitchcock-achtige ei genschap dat je in het begin de moord ziet gebeuren, daardoor de moordenaar kent, zodat de spanning daarin schuilt dat je meeleeft met Columbo die de geraffineerde moordenaar moet zien te ontmaskeren. In 'Last salute to the commo dore' werd op schandelijke wij ze van dit vaste stramien afge weken. Niet alleen zagen we de moord niet plegen, dachten we de moordenaar te kennen maar bleek dit op den duur onjuist, bovendien was er een 'whodun nit?' van gemaakt a la Agatha Christie. Columbo gedroeg zich ook al raar, drong zich lichame lijk op aan de mensen, sloeg zijn arm om hen heen, kortom: men was bij die op éen na laatste aflevering kennelijk het spoor bijster geraakt. Spelregels Het was les 1 voor de makers van tv-series: je mag wel vari ëren binnen het eenmaal opge zette stramien dat succesvol is gebleken, maar je mag er niet in veranderen. Toegegeven, het is na enkele afleveringen geen verrassing meer dat Columbo lijkt weg te lopen, maar zich al tijd in de deuropening nog even omdraait voor een verrassende vraag, maar het is wel een te leurstelling als het een keer niet gebeurt; wani je wacht erop, het maakt deel uit van de spel regels die tussen de tv-makers en de tv-kijkers zijn gegroeid. Zo zou ik in 'Dad's Army' ('Daar komen de schutters') niet graag het altijd terugkeren de moment gemist hebben, waarop de oude besnorde vrij williger bij het 'Geeft acht!' steevast een halve seconde te laat kwam met zijn Intussen wil ik met deze op hemeling van 'Columbo' niet beweren dat er de afgelopen week op de Nederlandse televi sie niets te beleven viel. Heel mooi was bijvoorbeeld de do cumentaire inleiding, 'Was dat mortiervuur of bonst mijn hart zo?', bij de befaamde Bogart- film 'Casablanca'. Je zou den ken dat zo'n doortimmerde do cumentaire over een Holly- woodfilm alleen in Amerika ge maakt kon worden, maar nee, gewoon Hans Keiler (regie) en Ank Muller (produktie)! Dan was er nog een heel aar dige, door de PTT gesponsorde documentaire van Bernie IJdis over 'Brieven', en een bescha mende documentaire ('Het pa perclip complot') over het 'wit ten' van Wernher von Braun en andere Duitse VI- en V2-des- kundigen, direct na de oorlog. Als je je kinderen nog enig ver trouwen in het fatsoen van de politiek wilt laten behouden, kun je deze staalkaart van Ame rikaans opportunisme en hui chelarij maar beter voor hen weghouden. Vrij bijzonder was trouwens ook de tweedelige se rie 'King of the Olympics', want je ziet niet vaak een docudrama waaruit de hoofdpersoon, Avery Brundage, zo onsympa thiek te voorschijn komt. Mooi rolletje ook van zijn 'Finse' maitresse Renee Soutendijk, wier imponerende rol in 'De koele meren des doods' een dag later te zien viel. geschiedenis van Sobibor gestort. Ik heb er ook veel over geschreven. Een derde van de Nederlandse jo den - 34.000 - werd naar Sobibor af gevoerd. Er is zelfs geen foto van terug te vinden. - Was het niet moeilijk om de adressen van die overlevenden te vinden? Ze wonen over de hele we reld verspreid, tot in Brazilië, New York en Israël toe. Schelvis: "In 1983 en 1984 is er een proces geweest, dat ze allemaal nog eens bijeen bracht". Hoe kwam Lily van den Bergh terecht bij de Russische regisseur Pavel Kogan? Lily: "Ik was op een filmfestival in Leipzig in de DDR waar ik één van zijn documentaire films zag, een film over een chocoladefa briek. Ik vond dat briljant gefilmd. En nog op dat festival zijn we met elkaar in contact gekomen". Kogan zelf (in gebroken Duits en gedeeltelijk met behulp van een Russische tolk): "Toen ik van dat Sobibor-project hoorde was ik meteen in voor het idee zo'n film te maken gewonnen. Ten tijde van de opstand daar, in 1943, was ik een jongetje. Ik was geboren in Le ningrad. Het hele, langdurige beleg van mijn geboortestad door de Hit- Ier-troepen, heb ik van nabij mee gemaakt. Mijn vader kwam in 1942 om, ik was toen tien jaar. Mijn broer sneuvelde aan het front, mijn zusje was in militaire dienst en mijn moeder stierf vlak na de oor log. Ik kwam als alleenstaand jon getje die oorlog uit. Alles wat bij die oorlog hoorde heeft mijn hele leven lang mijn diepe interesse ge had. Mijn belangstelling voor een film over Sobibor werd nog groter toen ik hoorde dat er zelfs geen authentiek foto-materiaal over dat concentratiekamp is nagelaten". Pavel Kogan is in Rusland een zeer bekend en alom gewaardeerd documentaire-maker. Op tal van festivals won hij prijzen. Zelf is hij daar zeer bescheiden over. "Ik schat dat ik, sinds ik 25 jaar geleden zelf begon met filmen zo'n dertig documentaires heb ge maakt. Die documentaires worden in Rusland en de Oostbloklanden in de bioscopen getoond. Ikzelf ben verbonden aan het Le- ningradskaia Studia Dokumental- nich Filmov. Leningrad kent ook een grote speelfilmindustrie. De speelfilmstudio's zijn er de op één na grootste van de Sovjetunie. Maar de speelfilmindustrie staat geheel los van het documentaire- bedrijf in Leningrad". "Ik hoop ten zeerste, dat u er in zult slagen binnen een metaal teian- ge periode het grote publiek in Ne derland en andere landen te con fronteren met dit vergeten, aangrij pende en heldhaftige hoofdstuk uit de jaren van vernietiging", zo laat Amsterdams burgemeester Ed van Thijn Lily van den Bergh in een brief weten, waarin hij schrijft graag zitting te nemen in het comi té van aanbeveling voor de ver vaardiging van de documentaire. Het vernietigingskamp Sobibor, vlak bij de Pools-Russische grens, werd eind april 1942 in gebruik ge steld. Onder de 'Arbeitsjuden', de genen die niet direct voor vergas sing in aanmerking kwamen, werd een comité gevormd, dat onder aanvoering van Leon Feldhendler in het diepste geheim plannen be raamde te vluchten. Tot een werke lijke uitbraak kw.am het voorlopig echter niet. Een vluchtplan van een groep Nederlandse gevangenen, dat buiten het comité was opge steld, werd vlak voor de aankomst van drieduizend Russisch-Joodse krijgsgevangenen ontdekt. Alle 72 Nederlandse 'Arbeitsjuden' wer den na ontdekking van het vlucht plan naar de gaskamers gevoerd en de opengevallen plaatsen werden ingenomen door de juist gearri veerde krijgsgevangenen. Onder hen de luitenant van het Rode Leger Sasja (Alexander) Pet- sjerski. De luitenant werd uitgeno- digd lid van het geheime comité te worden en na 22 dagen had hij het i plan bedacht eerst alle SS-ers in j het kamp te doden en vervolgens via het reguliere appel het kamp te verlaten. De opstand slaagde slechts ten dele. Nadat ongeveer I vijftien SS-ers waren gedood wis ten drie tot vierhonderde van de j zeshonderd 'Arbeitsjuden' te ont- I komen. Slechts veertig van hen haalden de bevrijding. De anderen werden al snel door SS-ers gepakt, door boeren in de omgeving verra den of door anti-semitische Poolse partizanen omgebracht. De achter geblevenen, ook zij die niet hadden willen vluchten, werden direct na de opstand geëxecuteerd. En trans port uit Treblinka moest vervol gens het kamp met de grond gelijk maken en werd daarna ook dood geschoten. Van de twee opstand-leiders werd Feldhendler kort na de oor- log vermoord en Petsjerski keerde terug naar de Sovjetunie waar hij. nu 78 jaar oud, samen met zijn vrouw in Rostov aan de Don woont. Met hem gaat de Russisch-Ne- derlandse filmploeg praten, maar ook met andere overlevenden, die nu in Bralizië of New York of Israël wonen. Van hen was een aantal ac tief bij het opsporen van gevluchte j concentratiekampbeulen. Geen materiaal Lily van den Bergh: "Er bestaan duizenden boeken en honderden documentaires en andere films die veel aspecten van de nazi-onder drukking en terreur beschrijven. Over het joodse verzet in de con centratiekampen is weinig tot geen materiaal voorhanden. De nazi's zelf vernietigden alle herinnerin gen daaraan. Er is geen historisch materiaal achtergebleven en dege nen, die alles overleefden zwegen. Maar ook dit verzet moet in docu- mentairevorm worden vastgelegd. Nu leven er nog enkele overleven den. Over een paar jaar kan deze documentaire niet meer gemaakt worden". Het grootste deel van de voorbe reidingstijd is niet opgeslokt door het maken van een scenario, maar door het zoeken naar de nodige geldschieters - na lang soebatten is nu ruim 8,5 ton bijeen - en distribu teurs. Regisseur Pavel Kogan op de vraag of de film zal lukken: "Laten we dat maar afwachten". Kryptogram gel te pakken, 10. Dichtbe schreven, verfrommeld stuk papier, 11. Muzikale zwarten zijn niet zo bij, 12. Vrouwelijke gasten, zo te zien, waar we mee naar het theater gaan, 18. Gesis om de reet in de winter, 19. Textiel voor afbraakprijs? Je gaat er mee naar bed en je staat er mee op, 23. De man van de moppen, 24. Smerige plaats in Overijssel, 25. Als je dit hoort, breekt er-gegarandeerd iets, 26. De rest en de goden. Horizontaal: 7. Dit is meer dan 10, 8. Fol der, betrekking hebbende op een boom, 13. Gek hè, wat zou dat anders zijn? 14. Kinderen eindeloos op het water..., 15. en wat is dat water nog een eind weg, zonder doorzetten kom je er niet, 16. Hier is veel water voor wie in de boom klimt, waar een vis uitkomt, 17. Die toss is een bovenslag, 20. Kwestie van geven en nemen, 21. Als je hem dit leert, doet hij 't niet weer, 22. De schilder kan hem niet missen, 27. Is meestal een vergaderruimte, 28. Een kleih gewas om er mee in de wind te lopen. Verticaal: 1. Vooruit, nog een gulden, dot, 2. Gevangenisbed?, 3. De groente, M, is wel lekker zacht, alleen je pakt het verkeerd aan, 4. Bezorger, voor de vijfde bie den wij, 5. Voetgangers kun nen zwijnen zijn, 6: Hij is zo link als een looie deur, 9. Mond dicht, heb het hart niet, de vo- De prijs van 25,- werd toegekend aan: mevr. C. v.d. Horst, Haagweg 80, 2321 AG Leiden. De prijs wordt de winnares toe gezonden. Oplossingen onder vermelding van Puzzel vóór donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag blad, postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.06 Coulissen. NOS: 19 02 NOS Jazz Platform 20.02 Langs de lijn 22.02 Metro's music. 23.07 Met het oog op morgen KRO: 0.02 Oogluik. 1 02-7.00 Nie mandsland. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.03 Echo. 18 15 Levenslief en levensleed. 19 00-7.00 Zie radio 1 Radio 3 na 18 uur NOS 18 03 Driespoor NCRV 19.02 Koploper 20 02 Harro de Jonge, met om 20.02 Elpee pop special: 21.02 Elpee- en CD pop: 22 02 Country style. 23.02-00.00 Late date. Radio 4 na 18 uur 09.00-10.00 muziekprogramma NOS 18 00 Nws VOO: 18 02 met Hans Susan Avondstemming. NOS: 20.00 Nws, 10.00-11.00 'Informatief', nieuw! KRO: 20.02 Holland Festival Oude Muziek: The Tallis Scholars o l.v. Peter Phillips. 22 20 Laudate. 23.40-00.00 KRO-Literair Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18 10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasia (Er is hoop). IOS: 18.40 Ara bisch progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.15 Reflector. 21.30 Gouden or gelklanken. 21 45*22.00 Beter bla- OMROEP RIJNLAND VLOK KATWIJK en actualiteiten 11.00-13.00'Jongerensoos', jon gerenprogramma 13.00-14.00'Groeten en verzoe ken', populair verzoekplatenpro- gramma 14.00-15.00'Het blijft Hollands', muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', met o.a. voet bal en duivesport ZONDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO'S Ontbijtshow. 7.53 Ter' overweging. EO: 8.05 Groot Nieuws met om 8.25 Overdenking VOO: 9 02 Veronica Sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en verlier NCRV: 13.05 Hier en nu. NOS: 14.02 NOS Langs de lijn, sport en muziek. Radio 1 na 18 uur VPRO. 18.05 Het spoor. AVRO: 19 02 Leuterkoek en zandgebak toen. 21.02 Play it again. 22.02 Now's the time. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. TROS. 00.02 De Nachtwacht. 4.02-7.00 Krieken met Adje. Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet Lex Meijer (6). AVRO: 10.30 Muziekmozaiek. 12.02 Nederlands op AVRO 2. 13.02 AVRO-magazine. 14.02 AVRO-Phone. 16.02 Gitaar spe cial 16.30 Kom 'ns langs bij de AVRO in de Batouwe. Radio 2 na 18 uur 18.02 Swing low 19 00-7.00 Zie radio 1. Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO 8.02 Hurrie-up 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het wees huis van de hits. 15.02 Tijd voor toen. 16.02 KRO's Zalige Liefdes- eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-24.00 Op Slag van Maandag. Radio 4 voor 18 uur NOS: 8.00 Nws. 8.02 H Vier, 9.00 Musica religiosa et profana. 9.55 Progr.overz KRO: 10.00 Euchar- .viering. NOS: 11.00 Holland Festi val Oude Muziek 1988: Les ARts Florissants o.l.v. William Christie. 13.00 Nieuws 13 02 Opera Mati nee: 14.00 Onder de groene linde. 14.15 Concert op de zondagmid dag: Radio Symfonie Orkest en Grootomroepkoor o.l.v Kenneth Montgomery m.m.v. sol. (ca. 15.50- 16.10 Praten over muziek). 16.30 Diskotabel, nieuwe grammofoon platen en cd's. Radio 4 na 18 uur 18.02 Musica Nova. TROS: 19.00 Continu klassiek. 20.00 Nieuws. 2002 Specialiteiten a la carte. 22.00 Kamerconcert: Van barok tot heden in kleine bezetting 23.00- 24.00 Finale Radio 5 voor 18 uur VLOK KATWIJK NOS: 6.30-6.49 Scheepv - marktberichten en uitgebreid vi Laudamus. NOS: 9.55 Water den. IKON: 10.00 Verhalen vooraf. 10.10 Kerkdienst. NOS: 12.00 Nws VOO: 12.05 Het zwarte gat 14.00 Radio 5 na 16 uur NOS: 18 00 Nws. IKON: 18.10 Li turgie kerkmuziek. IOS: 18.40 De onbekende islam. NOS: 19.00 Pro gr. voor buitenl. werknemers. 19.20 Suara Maluku. 19.55Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. 21.20 NOS Cultuur Special. 22 00 Dichter bij de dich ter. 22.10-23.00 Jazz uit het histo risch archief. 22.40-23.00 Hobby- scoop. LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- gazine 21.00-22.00 Sportcarrousel 09.30Kerkdienst OMROEP RIJNLAND 10.30-11.00 Voorlichting MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS elk heel uur nieuws NCRV 7 03 Hier en nu 7 15 Hel Levende Woord. 7 22 Lichte muziek 7 30 Nws. 7 33 Hier en nu 8.30 Nieuws overz Hier en Nu. 8 32 Maandag morgen Magazine (9 30. 10 30 en 11 30 Nieuwsoverz Hier en nu 12 05 Boer en tuinder 12 30 Nieuwsoverz Hier en Nu 12 32 Over kopen gesproken zomeredi- tie 12.50 Moment NOS: 12 56 Me- ded voor land- en tuinbouw NCRV 13 08 Hier en nu VOO 14.05 Veronica Nieuwsradio Radio 2 voor 18 uur NOS elk heel uur nieuws TROS 7.03 TROS Continu Muziek (8 03- 8 15 TROS-Aktua) 9 03 TROS Gouden Uren 11 03 Op Volle Toe ren 12 03 Andre Andre 13 03 TROS Aktua 13.15 Tijd voor Tets- ke. 14.03 Muziek uit duizenden 15.03 Kurhaus Matinee 16.03 De Frank Boeijen groep - Welkom in Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. AVRO 7 03 De Baas vari de week 9 03 Ar beidsvitaminen 12 03 Hollands Glorie. 14 03 Toppop Radio 16 03 Toppop twintig Radio 4 voor 18 uur KRO: 7 00 Nws 7 02 Aubade (8 00 Nws) 9 30 Daar word ik stil van 10 00 KRO-Klassiek op maandag morgen met om 10 00 Ferdinand Ries. ca 1100 Hector Berlioz 12 00 Vivace (13 00 Nws.) 14 00 KRO-Klassiek op maandagmiddag mei om 14 00 Engelse koormuziek (12); ca 14 45 Rachmaninov re mastered. 16.00 In antwoord op uw schrijven VARA 17 00 Werk Radio 5 voor 18 uur NOS 6.30-6.49 Scheepv.- en marktber en uitgebreid weerbe richt. 9 00 Nws. 9 02 NOS Sportief 9.25 Waterstanden RVU 9 30 Doodsoorzaken VARA: 10 00 Fac tor 5. met om 11 00 Berichten van en over ouderen. NOS: 12.00 Nws HUM VERBOND. 12.05 Hel voor deel van de twijfel NOS 13 00 Nws. VARA 13.10 Faktor 5. met Bericht van buiten: 15.00 Bericht uit hel Koninkrijk NOS 16 30 NOS Kindermagazine 17 00 Wat een taal 17 30 NOS Cultuurmagazine 17 55 Meded en schippersberich- RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weers- berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de Lily van den Bergh te midden van de Russische cameraploeg, (foto gpi»

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 36