spo;:tv Coe kan McKean in Berlijn niet bijbenen Oranje oefent op Nieuw Zuid 'Door mijn toedoen kan Yvonne beter presteren' Westduits elftal ook zonder Lvliiismanii Hoofdprijzen voor Aouita en Ivan Quick Boys als oefenpartner LEIDEN - Quick Boys fungeert zaterdag 10 september als oefen- partner van het Nederlands elf tal. De Europese kampioen be reidt zich in die week voor op het eerste kwalificatieduel tegen Wales, een wedstrijd in het kader van de voorronde van het we reldkampioenschap voetbal dat in 1990 in Italië wordt gehouden. Oranje slaat over twee weken voor korte tijd weer zijn tenten op in Noordwijk. In die omge ving maakt de ploeg van Thijs Li- bregts zich in alle rust op voor de op 14 september in Amsterdam te spelen wedstrijd tegen het Wales van de bij Juventus mis lukte en recentelijk weer bij Li verpool teruggekeerde goaltjes- dief Ian Rush. Nederland vormt een poule met Westduitsland, Finland en Wales. De Westduit sers ontmoeten aanstaande woensdag in Helsinki de Finnen. Libregts. de opvolger van Ri- nus Michels als coach van Oran je, was in augustus op bezoek bij het jeugd-voetbalkamp van de Afdeling Leiden in Valkenburg. Daar liet de Rotterdammer zich tegenover Bert de Vries ontval len dat hij eigenlijk nog op zoek was naar een geschikte oefen- partner. Het liefste een goede amateurclub. De Vries, bestuurs lid van de Afdeling maar ook van Quick Boys, knoopte dat goed in zijn oren en speelde de hint door naar zijn clubbestuur. In de per soon van Arie de Vreugd 'be werkte' de zaterdag-eersteklas ser vervolgens de KNVB in Zeist. En met succes, al had het nog heel wat voeten in aarde eer de Katwijker zich zeker wist van het hoge bezoek. De Vreugd: "Het grootste pro bleem bleek nog het verzetten van ons competitieduel met Heeijansdam, dat voor die da tum was vastgesteld. Bovendien mocht buur Rijnsburgse Boys, die een topper afwerkt tegen Spakenburg, uiteraard geen hin der ondervinden van oneerlijke concurrentie. Enfin, het is een hele toestand geworden, maar uiteindelijk zijn we er toch uitge komen. Het is natuurlijk wel een beetje vreemd dat zoiets in Zeist niet gewoon soepel kan verlo pen. Het Nederlands elftal moet toch gewoon voorrang krijgen, lijkt me. Dat is in ieders belang". Hoe dan ook. Quick Boys kreeg na vier weken van onder handelen toch toestemming om de partij tegen Heeijansdam drie dagen eerder, op woensdag 7 september om 19.00 uur, af te wikkelen. Om dan op zaterdag middag om 17.00 uur (Rijnsburg se Boys begint om 15.00 uur) als gastheer te mogen optreden van de nationale ploeg. Vrijwel zeker is dan ook het Milanese supertrio Gullit, Van Basten en Rijkaard op Nieuw Zuid van de partij. De competitie in Italië begint name lijk pas op 9 oktober, een week na de Olympische Spelen. Dit in verband met het feit dat Italië in Seoul met zijn Olympische voet balploeg aanwezig is. De Vreugd verwacht voor het oefenpartijtje een fikse toeloop naar Nieuw Zuid. "Uiteraard zit het er in dat het storm zal lopen", meent hij. "Het is het eerste op treden van Oranje in eigen land na het behalen van de Europese titel. Dat EK in Westduitsland staat iedereen vanzelfsprekend nog helder voor de geest. Oranje leeft en dit is voor Katwijk en omgeving dé kans om die jon gens in het echt aan het werk te zien. Er is voor de club daarom nog heel wat arbeid te verzetten om straks alles in goede banen te leiden. Maar zo'n kans, die laatje natuurlijk van je leven niet lo pen. Die krijtje per slot van re kening maar één keer". AD VAN KAAM Roel Hendriksen: „Ik moet zelf wat ondernemen'' Feyenoord roept hulp UEFA in ROTTERDAM (GPD) - Feyenoord zal zich tot de UEFA wenden met het verzoek te bemiddelen in het geschil, dat is gerezen over de vrij gave van Peter Houtman door Sporting Lissabon. Feyenoord-di- recteur Hans Kraay heeft daartoe besloten nadat hij en Peter Hout man gisteravond onverrichter zake uit Portugal zijn teruggekeerd. Sporting Lissabon blijkt alleen bereid Houtman transfervrij te ver klaren als de speler afstand doet van een financiële regeling, die hij met de Portugese club is overeen gekomen. Houtman piekert daar niet over. "Het zou betekenen dat ik daar voor joker heb lopen voet ballen en daar voel ik natuurlijk niets voor. Sporting ligt gewoon dwars. Het is vervelend dat het zo moet lopen, want ik ben iemand die zich altijd correct heeft opge steld". GRAND PRIX BERLIJN Mannen 100 meter (rugwind 2,97 m/sec): 1. Smith (VSt) 10,12 seconden, 2. Imo (Nig) 10,16, 3. Cooper (VSt) 10,16 Eindstand GP: t. Imo 55 punten, 2. Cooper 46.3. Smith 41 400 meter: 1. McKean (GBr) 1 minuut 47,60 seconden, 2. Coe (GBr) 1.47,87, 3. Kwizera (Bur) 1.48,25, 4. Fall (Sen) 1.48,46 Eindstand: 1. McKean 49, 2. Aouita (Mar) 45, 3. Fall 45 Kogelstoten: 1. Krieger (Pol) 20,79 meter, 2. Andersen (Noo) 19,79, 3. Backes (VSt) 19,77, 4. Machura (Tsj) 19,62 Eindstand: 1Machura 512. Backes 48.3. Andersen 48 Kogelslingeren: 1. Astapkovitsj (Sov) 81,26 meter, 2. Gecsek (Hon) 79,72, 3. Sahner (WDI) 77,96 Eindstand: 1. Gecsek 48,2. Astapkovitsj 313. Nikoelin (Sov) 29,4. Sahner 29 Mijl: 1Aouita (Mar) 3 minuten 56,21 seconden, 2. Spivey (VSt) 3.56,55, 3. Gonzalez (Spa) 3.56,67 Eindstand: 1. Aouita 54, 2. Spivey 39, 3. Maree (VSt) 36 5000 meter: 1Regalo (Por) 13 minuten 22,20 seconden, 2. Marlin (GBr) 13.22,88, 3. Castro (Por) 13.24,03 Eindstand: 1Martin 39,2. Boutayeb (Mar) 37. 3. Regalo 36 400 meter horden: 1. Harris (VSt) 49,29 seconden, 2. Dia Ba (Sen) 49,50.3. Patrick (VSt) 49,54 Eindstand: 1Harris 58, 2. Dia Ba 513. Page (VSt) 37 3000 meter hindernis: 1. Kariuki (Ken) 8 minuten 24,52 seconden, 2. Sang (Ken) 8.25,27,3. Koech (Ken) 8.27,09 Eindstand: 1. Kariuki 48,2. Koech 46, 3. Sang 43 Hoogspringen: 1Sjöberg (Zwe) 2,33 m, 2. Sotomayor (Cub), 3. Powarnizin (Sov) 2,27 Eindstand: 1. Sotomayor 57, 2. Sjöberg 44, 3. Matei (Roe) 361/2 Hinkstapsprong: 1Conley (VSt) 17,59 meter, 2. Protsenko (Sov) 17.39, 3. Cannon (VSt) 16.87 Eindstand: 1. Conley 61. 2. Protsenko 55,3. Lopez (Cub) 44 Thiemard (Zwi) 60,80.1 2. Felke (ODI) 45.3. Leal (Cub) 39 200 meter: Jackson (Jam) 22,70 seconden, 2. Onyah (Nig) 22,80, 3. Davies (Bah) 23,12, 7. Young (VSt) 26,41. Eindstand: 1. Jackson 63, 2. Young 49, 3. Onyali 48 400 meter: 1. Quirot (Cub) 50,27 seconden, 2. Richardson (Can) 50,52,3. Jackson (Jam) 51,11 Eindstand: 1. Quirot 57.2. Jackson 46, 3. Richardson 44 100 meter horden (rugwind 1,45 m/sec): 1. Zaczkiewicz (WDI) 12,93 seconden, 2. Denk (WDI) 12,96, 3. Olijslager (Ned) 13.05, 4. Elloy (Fra) 13,15 Eindstand: 1. Zaczkiewicz 50. 2. Donkova (Bui) 45, 3. Denk en Elloy 42 1/2 Discuswerpen: 1. Ramos (Cub) 66,58, 2. Galler (WDI) 61,72, 3. Marten (Cub) 60,88 Eindstand: 1. Ramos 42. 2. Marten 36, 3. Hristova (Bui) 23 1500 meter: 1. Ivan (Roe) 4 minuten 0,24 seconden, 2. Constantin (Roe) 4.04,97. 3. Van Hulst (Ned) 4.06,52 Eindstand: 1. Ivan 63, 2. Constantin 47, 3. Van Hulst 41 5000 meter: 1. McColgan (GBr) 15 minuten 3,29 seconden, 2. Kristiansen (Noo) 15.10,89, 3. Hunter (GBr) 15.17.77, 4. Sergent (Fra) 15.18,24 Eindstand: 1. McColgan 51, 2. Sergent 32, 3. Besliu (Roe) 28 Coe verloor zijn 'revanchewed strijd' in het regenachtige Berlijn omdat McKean, wel geselecteerd voor Seoul, de meeste sprintkracht had. Coe, door de Britse bond niet geselecteerd voor de Spelen, maar wel om zijn grote sportieve verle den geïnviteerd door Juan Antonio Samaranch, wilde in Berlijn zijn gram halen nadat zowel collega's als zijn bond afwijzend hadden ge reageerd op het unieke initiatief van de voorzitter van het IOC. De strijd over 800 meter leek in zijn voordeel te verlopen. De Schot McKean deed een belangrijk deel van het tempowerk en trok Coe als het ware aan een touwtje met zich mee. Het duo scheidde zich af van de rest van het veld en in de laatste bocht wilde Coe zijn gangmaker voorbij. McKean weerstond de aanval en bewees daarmee in feite het gelijk van de keuzeheren van de Britse atletiekfederatie. Liz McColgan slaagde er in Ber lijn niet in als vierde vrouw onder de grens van vijftien minuten te ko men op de 5000 meter. Met 15.03,29 liep zij wel de beste tijd van dit sei zoen en eindigde op een.zekere eer ste plaats in het GP-klassement op deze afstand. De Schotse had in het Olympia-stadion slechts één con currente, de Noorse Ingrid Kris tiansen. Marjan Olijslager eindigde als derde op de 100 meter horden, waarin Jordanka Donkova niet startte. Claudia Zaczkiewicz uit Mannheim kon daardoor het num mer winnen en de eerste plaats in het klassement over deze afstand, met als beloning een prijs van ruim 21.000 gulden, veroveren. Olijsla ger ging in 13,05 seconden over de horden, iets meer dan twee-tiende seconde boven haar nationale re cord van 12,83 dat zij een week eer der onder betere omstandigheden vestigde. Betaaldag Precies vier weken voor de start van het atletiek-programma bij de Olympische Spelen van Seoul was het betaaldag in Berlijn. De Marok kaanse wonderloper Said Aouita en de Roemeense Paula Ivan (1500 meter) zegevierden en werden te vens eerste in het totaalklassement met 63 punten. Zij kregen elk 55.000 gulden van de door een Amerikaans olieconcern met an derhalf miljoen gulden gevulde prijzenpot. De Jamaicaanse 200 metersprintster Grace Jackson eindigde met hetzelfde punten totaal als Paula Ivan op de tweede plaats. Elly van Hulst kon op de 1500 meter de Roemeense niet houden en finishte als derde met vijftig me ter achterstand. De Nederlandse atlete kan desondanks terugzien op een geslaagd Grandprixseizoen. Verschenen bij SDU Een Nieuwe Synthese Geometrisch-abstracte kunst in Nederland 1945-1960 Een tot nu toe onbekende periode diepgaand beschreven in een aantal losse essays. Een uitgebreide, geïllustreerde biografie van 32 geometrisch- abstracte kunstenaars completeert de waarde van deze opmerkelijke uitgave. Auteur: J. Fritz-Jobse Prijs 45,- ISBN 90 12 05728 0 De tentoonstelling Een Nieuwe Synthese is van 12 augustus tot en met 3 oktober 1988 te zien in Uitgeverij Stedelijk Museum De Lakenhal, Leiden. SDU Is de nieuwe naam van de binnenkort zelfstandige Staatsdrukkerij/uitgeverij. SDU uitgeverij is gespecialiseerd in overheidsinformatie en uitgaven van maatschappelijk en cultureel belang, waarbij kwaliteit en betrouwbaarheid voorop staan. Triest afscheid NEW YORK (AFP) - Marcella Mesker heeft gisteren op een voor haar niet al te bevredigen de wijze afscheid genomen van het internationale tennis. De oud-kampioene had het plan nog eenmaal uit te komen bij de open Amerikaanse kamoioen- schappen op Flushing Mea dow. Ze kwam echter niet ver der dan de eerste ronde van het kwalificatie-toernooi. Daarin werd zij door de Tsjechoslo- waakse Jana Pospikova versla gen met 7-6(3-7), 6-1,6-3. Ook Karin Bakkum werd uit geschakeld. Zij verloor met 6- 1,6-0 van de finaliste van het ju- nior-Wimbledon, de Francaise Emmanuelle Derly. Trainer Hendriksen wil Olympische reis meemaken OEGSTGEEST Hoe vreemd de sportwereld in elkaar steekt weet Roel Hendriksen sinds 14 au gustus beter dan wie ook. Toen opende zijn pupil Yvonne van Dorp in Hengelo volkomen onver wacht de deur naar Seoul door zich als eerste reserve voor de 4x100 meter te kwalificeren. De daarop volgende gebeurtenissen maakten de toekomst niet alleen voor de Leidse atlete, maar ook voor haar persoonlijke trainer per dag interessanter. Zoals het er nu voorstaat gaat Van Dorp naar Seoul voor de estafette én de individuele 400 meter. Haar trainer kan haar bovendien, mits hi j zelf voor de kos ten opdraait, vergezellen tijdens het voorbereidende trainingskamp in het Japanse Nagano. De tuchtcommissie van de KN VB heeft Peter van der Waart van PEC Zwolle een schorsing opge legd van vier wedstrijden onvoor waardelijk. Van der Waart kreeg vorige week zaterdag in de compe titiewedstrijd voor de eredivisie te gen Veendam een rode kaart van scheidsrechter Van der Laar. Bo vendien moet Van der Waart een boete betalen van 200 gulden. Ruud Brood van BW Den Bosch staat één duel buitenspel. Hij kreeg in de wedstrijd tegen FC Twente van het vorig weekeinde zijn derde gele kaart. Eric Gouda van RKC, die net als Van der Waart in het eerste compe- titieweekeinde betaald voetbal van het seizoen 1988-1989 een rode kaart had ontvangen, zag donder dagavond tijdens de mondelinge behandeling van zijn zaak zijn 'ver grijp' omgezet in een registratie van een gele kaart. „Hoewel het heel verleidelijk klinkt, voel ik daar toch niet zoveel voor", reageert Hendriksen terug houdend op de vraag of hij deze kans zal grijpen. „Als ik 'ja' zeg be hoor ik meteen tot de Olympische delegatie, mijn stoel is in principe al gereserveerd. Bovendien weet ik dan zeker dat Yvonne optimaal aan de start zal verschijnen. Ik ken haar tenslotte beter dan welke andere trainer ook. Bovendien hoef ik, in tegenstelling tot bondstrainer Toi- ne van de Goolberg, mijn aandacht niet op anderen te richten. Maar ik ben de enige persoonlijke trainer die zijn kosten zelf moet ophoes ten. Dat is mij eigenlijk wat veel ge vraagd". Zielig wil Hendriksen, die uiter lijk volgende vrijdag moet beslis sen of hij meegaat, overigens niet overkomen. „Voor Yvonne is het natuurlijk schitterend dat zij naar de Olympische Spelen gaat. Daar hebben we tevoren niet eens seri eus rekening mee gehouden. Zon der mijn aanwezigheid in Nagano zal het ook wel goed gaan, dat is aan de bondscoach wel toever trouwd. Maar net als al die andere atleten heeft ook Yvonne baat bij de aanwezigheid van haar eigen trainer. Daarom zal ik er alles aan doen om haar te vergezellen". In dit stadium is het voor de coach bewegingsleer van de ge meente Hazerswoude vooral be langrijk geldbronnen aan te boren. Tijd speelt geen rol. Van zijn werk gever krijgt de in Oegstgeest woon achtige Hendriksen alle medewer king om de periode van 8 septem ber („Toevallig net mijn trouw dag") tot en met 20 september in Olympische sferen door te bren gen. „Verder dan het trainings kamp in Nagano kom ik overigens toch niet. Het is voor persoonlijke trainers bijna onmogelijk om in het Olympisch dorp te komen. Je kunt mijn actie dan ook moeilijk 'Help Roel naar Seoul' noemen", grapt Hendriksen. De financiële touwtjes moet hij echter zelf aan elkaar knopen. „Wat sponsoring betreft heb ik mijn hoop gevestigd op enkele grote be drijven uit Leiden en omstreken licht de hoofdtrainer lopen van AV Holland zijn plannen om aan geld te komen toe. „Je mag aannemen dat de naam van Yvonne van Dorp hier algemeen bekend is. Zij gaat als enige atlete uit Leiden naar Se oul, wat een potentiële sponsor ze ker zal aanspreken. Als ik aanne melijk kan maken dat zij door mijn toedoen in Seoul betere prestaties levert, raakt een geldschieter wel licht geïnteresseerd. Yvonne heeft met haar 22 jaar bovendien nog een hele loopbaan voor zich, dus deze Spelen betekenen een investering voor de toekomst". Het bedrag waar het om gaat be nadert de 5000 gulden. Het trai ningskamp kost 200,- per dag en de vliegreis bijna 3000,-. „Strikt genomen zou ik op dezelfde ma nier moeten worden behandeld als de andere persoonlijke trainers. Yvonne is namelijk niet als reser ve. maar gewoon als eén van de vijf estafetteloopsters aangewezen. Ik verwacht trouwens dat zij op de 4x100 meter wel een keertje in actie zal komen, want het verschil met Gretha Tromp en Marjan Olijslager is sinds Hengelo (Van Dorp noteer de tijdens de Ad Paulen Memorial 11,69, red.) niet zo groot meer". Hendriksen kent echter het standpunt van het Nederlands Olympisch Comité, waarvan de schatkist geen ruimte biedt om ook zijn reis- en verblijfkosten naar en in Nagano te financiëren. „Dan moet ik zelf maar wat onderne men", vindt de voormalig horden loper, die toegeeft dat hem dat, ze ker gezien de korte periode waarin hij zaken moet doen, de nodige moeite kost. „Eigenlijk ben ik niet zo'n verkoper, maar deze zaak be tekent heel veel voor mij. Het gaat mij niet in de eerste plaats om mijn eigen aanwezigheid in Japan, maar om het belang van Yvonne. Zij moet deze belangrijke stap in haar goed mogelijk begeleid TIM BROUWER DE KONING BERLIJN (ANP) - Sebastian Coe, tweevoudig Olympisch kampioen op de 1500 meter, heeft zijn strijd tegen bond en collega's gisteravond ook op de baan verloren. Coe, nog steeds wereldrecordhouder op de 800 meter in 1.41,73, verloor tijdens de finales van de Grand-Prixwedstrijden in Berlijn op die afstand met een goede meter van zijn landgenoot Tom McKean. Aan haar starts op de 1500, 3000 of 5000 meter verdiende zij in totaal een twintigduizend gulden. Haar grootste succes was de winnende 3000 meter in Zurich, waarop zij onder meer Mary Decker versloeg. Het weer werkte gisteren in West-Berlijn niet mee. De regen drukte niet alleen de prestaties, maar ook de belangstelling. Er wa ren 30.000 bezoekers; 10.000 min der dan de organisatoren hadden gehoopt. Bij afwezigheid van Carl Lewis en Ben Johnson stonden Said Aouita en Sergei Boebka in het middelpunt van de belangstel ling. De één won op souvereine wij ze de 1500 meter in 3.56,21 en ver klaarde vervolgens: "Belangrijk was alleen de zege. De tijd interes seerde mij niet.", de ander verloor. Boebka, de "Koning van de lucht", uit volle training naar Berlijn ge reisd, moest na de bij een tweede poging gehaalde 5,80 meter bij 5,90 meter driemaal passen. Zijn land genoot Rodion Gatajoelin benutte zijn kans en sprong voor het eerst over 5,95 meter. Zijn aansluitende poging het wereldrecord van Boeb ka met twee centimeter te verbete ren en op 6,08 meter te brengen, faalde in het nummer dat niet tot de Grand-Prixserie behoorde. Bij het spannende hinkstap- springen won de Amerikaan Mike Conley opnieuw bij zijn laatste po ging. De niet voor Seoul gekwalifi ceerde nummer twee van het we- reldkamoioenschap landde na 17,59 meter en verwees daarmee de Rus Oleg Protsenko naar de twee de plaats. Het handgebaar van Said Aouita spreekt boekdelen: ook in West-Berlijn was de Marokkaanse atleet onverslaanbaar. <foto ANP) HAMBURG (SID) - Franz Becken- bauer heeft opnieuw een afzegging gekregen voor het Westduitse elftal dat woensdag in Helsinki tegen Finland zijn eerste kwalificatie wedstrijd speelt voor het wereld kampioenschap 1990 in een groep met ook Nederland en Wales. Jur- gen Klinsmann, de spits van VfB Stuttgart heeft afgezegd. De Westduitse voetballer van het jaar werd in de laatste minuten van de wedstrijd bij St. Pauli uit het veld gehaald wegens een enkel blessure, die hem al eerder had ge hinderd. Onmiddellijk na de wed strijd maakte Stuttgarts trainer Arie Haan bekend dat Klinsmann niet meegaat naar Finland. "Wij hebben hem nog het hele seizeon nodig, het is dus uitgesloten dat hij in Helsinki voetbalt", stelde de Ne- derlahdse coach. VfB Stuttgart de enige ploeg in de Bundesliga die nog geen verlies- punt had opgelopen verloor in Hamburg met 2-1 van St. Pauli, nieuweling in de hoogste klasse van de Westduitse voetbalcompeti tie. De nederlaag van de ploeg van Arie Haan leek in het eerste uur niet alleen onwaarschijnlijk, maar zelfs onmogelijk. Stuttgart hield de thuisclub in een knellende greep, scoorde al na veertien minuten door Walter, maar verzuimde daar na de volgende kansen te gebrui ken. Ruim twintig minuten na rust kwam St. Pauli, volstrekt onver wacht, terug in de wedstrijd door dat Golke een verdedigingsfout uitbuitte. De gelijkmaker gaf de Hamburgers nieuwe kracht, het leidde voor 19.000 toeschouwers tot de tweede treffer. Spits Golke scoorde nadat doelman Immel de bal na een voorzet van invaller Olck niet onder controle had kun nen houden. In de tweede wedstrijd van gis teravond won Bayer Uerdmgen op eigen veld ruim van bekerhouder Eintracht Frankfurt, 4-1. Voor rust scoorden Kuntz (2), Kleppinger en Funkel voor Uerdingen, een kwar tier voor tijd maakte Roth het doel punt van Eintracht. Den Haag uit de problemen DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van de eerste divisieclub FC Den Haag heeft donderdagavond de re cent gerezen interne problemen uitgepraat. De moeilijkheden spitsten zich toe op de wijze waar op voorzitter Walraven een week geleden coördinator Triep aan de kant schoof.De bestuursleden Muijen (penningmeester) en Van Hal verklaarden zich solidair met Triep en dreigden met opstappen. In een verhelderend gesprek is donderdagavond besloten Triep voorlopig te handhaven. Walraven: "We hebben de kwestie met elkaar doorgenomen en daarbij is veel duidelijk geworden. De storm is geluwd. We zijn een voetbalbedrijf en daarom gaan we ons nu weer op het voetbal concentreren." AUTOSPORT - Juha Kankkunen voert in een Toyota het klassement aan na zeven van de 39 proeven in de Finse rallye van de 1000 meren. De tweede plaats is voor een ande re Fin, Alen met Lancia op vier se conden. ZATERDAG 15.30-16.30 SKY VFL Australian Ruels Football: met wedstrijden uit de Victorian Football League. 16.00-17.00 Did 2: Die Sport-Reportage: met een verslag van de Open Duitse golf- kampioenschappen in Frankfurt 16.30-17 30 Super- Sportsworld: hoogte punten uit het verleden en het heden. 16.30-17.30 SKY International Motor Sports. 17.45-20.20 BBC 2: Cricket: verslag van de eerste testmatch tussen Engeland en Sri Lanka in het Lords-stadion. 18.00-18.55 Did 1: Sportschau: met o.a. Bundesliga-voetbal. 18.15-18 20 BBC 1: Sport. 19.00-19.25 Ned 2 Veronica Sport: met o.a. Sport Kort 19.00-21.25 RTL Anpfiff/Bundeshga: magazine met studio-gasten en aan dacht voor de voetbalwedstrijden uit de Bundesliga. 19.30-20.00 Did 3: Sport im Westen. 21.30-22.28 SKY Trans World Sport: magazine met naat actuele informatie ook dramatische of komische hoogte punten uit de sportwereld. 22.00-22.15 BRT 1: Sport op Zaterdag. 22.05-23.35 Did 2: Das aktuelle Sport studio' met een terugblik op de Sport studio-uitzendingen van de afgelopen 25 jaar. 22.30-23.28 SKY: VFL Australian Rules Football. 22.50-23.05 BBC 1 Sport 23.10-23.55 Ned 3" Studio Sport: met o.a. betaald voetbal en een verslag van de hockey-oefeninterland tussen Neder land en Westduitsland (mannen). 01.55-02.30 BBC 2: Cricket samenvat ting. ZONDAG 09.50-17.30 BRT 2 Wielrennen: recht streekse verslagen van de wereldkam pioenschappen op de weg voor profes sionals te Ronse (Bel). 11.30-12.00 Ned 3: Studio Sport. Met wielrennen: verslag van de wereldkam pioenschappen op de baan voor profes sionals vanuit Gent. 13.30-17.30 Ned 3. Studio Sport. Met wielrennen: verslag van de wereldkam pioenschappen op de baan voor profes sionals vanuit Gent en autoraces: verslag van de Grand Prix van België voor For mule l-wagens vanuit Francorchamps 14.15-16.15 RTL Motorsport extra: ii- ve-verslag van de Grote Prijs van Belgie voor Formule l-wagens op Francor champs. 14.15-16.30 BRT 1: Autosport: recht streeks verslag van de Grote Prijs van België 14.20-19.50 BBC 2: Sunday Grandstand: met cricket (de eerste testmatch tussen Engeland en Sri Lanka in het Lords-sta- dion) en een verslag van de Britse races voor toerwagens 14.30-15.30 Super: Motorsport 14 55-17.00 Did 1 ARD-Sport extra. Met motorsport: de Grote Prijs van Tsjechos- lowakiie voor motoren in Brünn 15 30-16.30 Super: Gaelic Football '88 16.00-17.00 SKY Trans World Sport ac tuele uitslagen en hoogtepunten uit de sportwereld 16.10-18.10 Did 2: Die Sport-Reportage: verslag van o.m. de Open Duitse golf- kampioenschappen in Frankfurt en de Grand Prix van België voor formule l-wa gens in Spa 18.10-18.40 Did 1 Sportschau 19.00-20.00 Ned 3 Studio Sport met o.a. betaald voetbal 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen. 19.50-19.58 Did 1 Sportschau-Tele- gramm. 20 05-20.40 BRT 1 Sportweekend 22.00-22.15 Did 2 Sport am Sonntag 22.15-23.13 SKY The Bi-Centenmal Cup: voetbal MAANDAG 11.55-14.00 BBC 1 Cricket: verslag van de eerste testmatch tussen Engeland en Sri Lanka m het Lords-stadion. 14.30-15.40 BBC 1: Grandstand: met cricket (vervolg) en paarderaces in

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13