Ik moest van mijn vader raakschieten Tini van Velzen klopt Stephanie Hartkoorn Bean van limbeek: een ldeurrijk schutter LLEEN Graf met gemak verder SEOUL "Bakker opVrijdag Nog enkele dagen, en de Ne derlandse olympische afvaar diging heeft haar definitieve vorm aangenomen. Meer dan 150 sporters, een record, met één gemeenschappelijke band: ze zijn gek van sport, hun sporty Verder zijn er slechts verschillen, gigantisch soms. Tijdens de openingsce remonie zullen (bijna) profes sionals naast pure liefhebbers lopen, de één gaat voor goud, de ander om een serie door te komen. Het kan niet anders of in een zo grote afvaardiging lo pen ook onbekende, onbemin de en/of opmerkelijke, kleur rijke figuren. Zoals Bean van Limbeek. Handelaar in 'van alles en nog wat, als het maar geld oplevert', marktkoop man, fervent jager en schutter op kleiduiven. Hij beoefent het onderdeel trap, minder bekend dan het skeet van Eric Swinkels en Hennie Dompe ling, ook Olvmpia-gangers. Het verhaal, „ik ben altijd alleen", van Bean van Lim beek, 44 jaar, uit Almelo. Voortdurend vrolijk verteld, ondanks de forse kritische no ten. Vijfde in een serie verha len over Nederlandse sporters die hun eigen, opmerkelijke weg naar Seoul bewandelen. Van Limbeek deed en doet dat via de harde schietlessen van zijn vader, de Zwolse markt, de jacht op eenden en de 'diefstal' van zijn olympische kaart. Voor Bean van Lim beek vlogen de kleiduiven nog nooit zo mooi. en als het straks in Seoul nou nog 'bar en boos' of verschrikkelijk heet is. komt-ie misschien wel bij de beste zes ter wereld. ALMELO (GPD) - De mond, ergens verborgen tussen gekrulde snor en for se baard, vertelt al voordat er nog maar één vraag is ge steld. Bean van Limbeek, in een tuinstoel achter in de smalle tuin in Almelo, is daags tevoren op jacht ge weest, zijn wekelijks ple ziertje. „Zevenentachtig eenden heb ik geschoten, in Friesland. Zes gulden het stuk, bij poeliers of hotels, is toch mooi meegenomen. Schade jagen is dat. Een boer heeft schade van te veel eenden, of duiven, ha zen of fazanten en belt dan een goed schutter, die het bestand zuivert. Of je pacht het terrein van de boer, en dan moetje het schoon hou den. Zodra er schade van dieren is, moet je zelf voor de kosten opdraven". „Schade jagen, dat is het mooiste wat er is. Wantje weet, wanneer ze je bellen, dat er dan wild zit. Of honderden, duizenden vogels. Maar laat ik wel duidelijk wezen: je moet de jacht heel netjes gebrui ken. Niet alles kapot schieten, zo schiet je je eigen terrein de vernie ling in. Als je een goede jager bent, hou je je terrein goed schoon. Maar als je maar twintig, dertig stuks wild hebt en je schiet ze allemaal dood, dan heb je het volgend jaar niks meer. Dat doe je dus niet. Of alle hennetjes van fazanten dood-- schieten, doe je ook niet, want waar moeten de kleintjes dan vandaan komen"? Moordenaar „Dat van 'moordenaar', dat hoor je niet zo Vaak meer. En als er anti jachtmensen tegen me beginnen, dan probeer ik het uit te leggen. Dat ik niet voor m'n boterham schiet, maar het jagen op prachtig mooie manier doe. Reeën- jacht, dat doe ik dus niet, dat is toch hartstikke zonde. Als je over de autobaan rijdt en je ziet vijf ree ën lopen, dan pak je toch niet meteen je geweer? Nee, als je ge woon netjes schiet, dan word je nog overal uitgenodigd. Door een boer uit Noord-Holland bijvoor beeld, die allemaal duiven op z'n bloemkool heeft. Dan ga ik daar met plezier twee keer in de week naar toe. Dat mag ik graag, op jacht gaan. Maar dat kan niet altijd hè, ik moet ook nog de kost verdienen". „Ik doe losse handel, van alles en nog wat. Wat het is, maakt niet uit, als het maar verdient. Elke vrijdag sta ik op de markt in Zwolle, de ene keer met polo's, dan weer met heel iets anders. Al achttien jaar doe ik dat. Elke vrijdag gaat om vijf uur 's door Edwin Winkels morgens de wekker. Die hoeft maar één keer te rinkelen, dan sta ik al naast m'n bed". „Om geld geef ik niet zoveel, als je je kunt redden moet het goed zijn. We hoeven toch niet allemaal miljonair en doodongelukkig te zijn? Ik weet ook nooit wat ik in een week ga verdienen. Nu zit ik hier niks te doen, te kletsen. Avon tuurlijk, is het mooiste in de we reld. Staatje baas morgen met een envelop, 'hier heb je 550 gulden voor deze week', of ligt thuis je maandelijkse strookje, daar is toch niks aan? Nee, dan bij mij. Liggen m'n banden van de auto eraf, moet ik in m'n kontzak, geld pakken, weer een forse aderlating, Kruidenier „Vroeger had ik een kruideniers zaak, op m'n achttiende van mijn vader gekregen. Daar had ik vanaf m'n veertiende in gewerkt. Kon den we net van rondkomen. Dat waren andere tijden toen, elk dub beltje moest op z'n kant. Mijn va der had een jachtterrein, mocht ik mee. Op mijn veertiende schoot ik al sneller dan hem. Patronen waren duur, dus móest je raakschieten. Anders mocht je de volgende keer niet meer mee. dat was zonde van de patronen, van het geld. Dan leer je het wel hè, als je moet. We scho ten wild, ook voor eigen gebruik. En ik werd al snel uitgeleend door mijn vader. Moest ik met een kerel mee op jacht, zei mijn ouwe tegen die man: maar geef dat jong wel een dikke haas mee. Soms pikte ik er voor mezelf eentje, was mooi zakgeld". „Tien jaar geleden ben ik bij een club terecht gekomen, die zat toen nog hier in Geesteren. Dat zou het beste zijn voor alle jagers: eerst 's morgens rustig jagen en dan je 's middags uitleven op kleiduiven. Maar dat begrijpen de meesten niet, ze schieten liever al het wild kapot. En sommigen kunnen zo vreselijk slecht schieten, als jager zijnde begin je zowat te huilen als je ze ziet. Kom maar eens stiekem mee kijken, wat een ramp sommi gen zijn. Op een club komen ze niet, zeker vijftig percent van de ja gers laat zich niet uitlachen, die wa gen zich niet voor de ogen van an deren aan kleiduiven. Natuurlijk heb je ook grandioze schutters. Ze zeggen wel eens: kleiduivenschut- ters kunnen niet jagen, nou, moet je die Swinkels eens meenemen, of mijzelf, wij schieten écht goed". Trap „Ik doe aan trap. dat ligt meer in de aard van mij als jager. Je staat dan achter de machines die de dui ven afschieten. Bij skeet sta je tus sen die machines in, op verschil lende posten. Ook wij wisselen van posten, maar steeds gaan de dui- i je af, naar links of rechts, hoog of laag. dat weet je nooit. Zo .jaag ik ook het liefst. Geen klop jacht, dat het wild naar je toe wordt gedreven. Jagen doe je fatsoenlijk, met een hond, die het geschoten wild zoekt. Zonder hond vind je drie van de tien geschoten stuks niet terug. In Duitsland is het ver plicht, moet elke jager een hond bij zich hebben, zou hier eigenlijk ook moeten". „Trap is in Nederland veel min der populair dan skeet. Ik ben de enige goede trapschutter, ik geloof de eerste die ooit op trap voor Ne derland naar de Spelen gaat. Bij skeet zie je er veel meer, Swinkels, Van Ieperen, Dompeling, Pierik. In België is het weer andersom, daar is het negentig percent trap. Daar ga ik veel heen voor wedstrijdjes, die zijn voor mij een training, want hier in de buurt is geen club meer om te trainen". „Trap heeft me altijd het best ge legen. Je mag twee keer op een duif Har Meijer moet bij OLTC opgeven tegen Lodewijk Kallenberg ZOETERWOUDE - Op het tennis toernooi te Zoeterwoude is de nummer vier in het vrouwen enkel C. Stephanie Hartkoorn. eruit ge slagen door Tim van Velzen met 7- 6. 6-2. De tiebreak was even span nend. want van Velzen stond 5-3 voor en dat werd nog 5-5. De speel ster van Zoeterwoude pakte de tie break echter toch met 7-5. Eigen lijk nam Hartkoorn voortdurend het initiatief, maar zij kon de ral- leys niet echt afmaken. Van Velzen bracht veel terug en liet haar tegen stander de fouten maken, hetgeen uiteindelijk winst opleverde In het mannenenkel C versloeg Alexander van der Berg zonder veel moeite Taco Stoppels met 6-1, Unicum raakt topduo kwijt LEIDEN - De tennissers Jan Siemerink en Jacco-Eltingh ko men volgend .jaar niet meer voor het Leidse Unicum uit. Siemerink speelt volgend jaar in de eredivisie voor Amstel- park. Hij vormt daar een team met onder meer Nicole Jager man en Jan Willem Lodder Eltingh gaat vermoedelijk naar het Apeldoornse De Mane ge. Hij wordt teamgenoot van Tom Nijssen. Het vertrek van beide spelers betekent dat Unicum op zoek moet naar een compleet nieuw hoofdklasseteam. Al eerder was bekend dat de beide da mes, Eveline Hamers en Mar- got van Overloop, volgend jaar niet voor Unicum zouden uit komen omdat zij in de Verenig de Staten gaan studeren 6-2. Thijs Michielse en Stephan Pieterse speelden een thuispartij tegen elkaar. Tegen alle prognoses in won de laatstgenoemde met 6-4. 2-6, 6-3. Eelco Adrichem's service liep net als de dag ervoor nog steeds goed en dat leverde hem een zege op tegen Stolwijk. Bij de vrouwen kon Diny Klein het Esther van Dijk alleen in het begin moeilijk maken. Daarna had Van Dijk duidelijk de overhand: 3- 6. 6-1. 6-0. Erika Wijsman doet het heel erg goed in C. Ook gisteren kon ze weer een wedstrijd in winst omzetten tegen Floneke Westhof: 6-0, 6-2. Westhof, die de laatste tijd weinig speelt kon niet op tegen de vastheid van Wijsman. De als eerste geplaatste in D, Re- mo Bouman. kwalificieërde zich voor de kwartfinale door W. Teer- ink met 6-0, 6-1 aan de kant te zet ten. W. Quist won op het nippertje van P. Noppe met tweemaal 7-6 Thijs Michielse had meer succes in D tegen Amando Paoloni: 6-4, 6-3. Ivor Bergsma had bij een 4-4 stand in C opgegeven tegen Vincent Goe- degebuure vanwege een armbles- sure. Daarna bezocht hij een acu puncturist en won 's middags ver volgens van Gert-Jan Anker (die er dus nog wel in C in zit). Het was een gelijk opgaande strijd tegen Anker: 2-6, 6-3, 7-5. Jeroen Vink was net wat te all-round voor Bram Segijn. Segijn, die vaak naar het net kwam, werd regelmatig gepasseerd. En toen hij daarom maar achterbleef schoot hij eveneens tekort: 3-6, 6-3. 2-6. Bij de vrouwen speelde lijstaan- voe/dster Marieke Bethlehem te gen Suzanne Haastert. Bethlehem had in de tweede set een inzinking, maar herstelde zich prima: 6-0, 1-6, 6-1. Het krachtsverschil tussen Kir- sten Bierman en D. Kieboom was toch wat te groot en Bierman won met 6-1, 6-4. Geen grote verrassingen gisteren op het tennistoernooi van OLTC Het middagprogramma viel enigszins in het water en later op de avond verstoorde de regen weder- genstanders laten. De tweede spel- reeks stonden Bierling en Brebde met 5-0 voor en konden Vonk enige partijen. Onder andere de Kui venhoven er nog een 5-5 stand wedstrijd tussen Lodewijk Kallen berg en Har Meijer kon niet'uitge speeld worden. Meijer moest ver volgens op moeten geven, omdat hij verder nauwelijks beschikbaar Piet van Duyvenvoorden boekte in het mannen enkel C een over winning op Bennink met 6-3, 6-3. Bij de vrouwen bleef zowel de één geplaatste, Joan Zonnevylle, als de tweegeplaatste, Tilly van Over loop, in de strijd. Zonnevylle speel de tegen Trees van der Voort en won 6-2,6-4. In de tweede set kwam ze nog 3-1 achter. Er werd iets te veel risico genomen, waardoor ze een aantal fouten maakte. Daarna ging ze meer snelheid maken en scoorde hiermee en haalde haar achterstand weer op. Van Overloop verkeerde in hele goede vorm en Constance Kwaaitaal kwam niet echt aan bod' 6-3, 6-1. In het mannen dubbelspel zege vierden Jan-Paul Bierling en Peter Brebde over Jan Vonk en Jan Kui- venhoven met tweemaal 7-5. De eerste set hadden Vonk en Kuiven- hoven een voorsprong van 5-2, maar moesten toch de set aan de te- uittrekken. Bierling had in het be gin moeite zich te concentreren, maar dat ging later beter. Brebde stond heel goed aan het net te sco ren en maakte vele moeilijke 'snoeiers' van de overkant af. In het vrouwen dubbel werden Anneke van Overloop en Constan ce Kwaaitaal uitgeschakeld door Joly Drok en Ingrid Voskuyl. Het laatste koppel stond 6-1. 4-1 voor, maar daarmee waren ze er nog niet. Uiteindelijk konden ze de set pas middels een tie-break naar zich toetrekken. In het vrouwen enkel D wees An- nemieke Veerkamp de favoriet, Pauline Voorendt, terug met 6-3, 6- 2. De uitslag gaf een vertekend beeld, want minstens negen games waren eindeloos deuce. Uiteinde lijk overwon de vastheid van Veer kamp. 'Gisterenochtend', zo rond middernacht traden Hero Hoog houdt en Guus Pieters nog op in het mannendubbel. Zij stonden 6-4 en 5-3 voor tegen Fred van Stierum en Cock Zevenhoveji, maar verlo ren de tweede set met 7-5 en de der de met 6-3. Zevenhoven ging met succes meer risico nemen en Van Stierum serveerde wat meer op de Zaterdag MAHWAH (RTR/AFP) - Steffi Graf heeft zich donderdag tijdens het met 200.000 dollar gedoteerde tennistoernooi in Mahwah met gemak geplaatst bij de laatste vier. De als eerste geplaatste Westduitse gunde haar landgenote Sylvia Hanika (nummer zes) slechts drie games: 6-2, 6-1 In het mannentoernooi van Rye Brook rekende de als tweede ge plaatste Ramesh Krishnan uit India in de tweede ronde af met de pas 15-jarige Amerikaan Tommy Ho: 6-2. 6-1. Ho werd een dag eerder de jongste speler uit de historie, die in een Grand Prix-toernooi een over winning behaalde (op zijn landgenoot Matt Anger). EERSTE KLASSE: LSW - Meerburg Zondag EERSTE KLASSE: VNL - Randstad Sport VROUWENVOETBAL schieten, van vijf verschillende posten. Voor elke post staan drie machines die de duiven wegschie ten. Na 150 schoten gaan de beste 24 door voor de laatste serie van 50. En de zes eersten die dan nog over blijven gaan door naar de 225 dui ven om de strijd te beslissen. Zo ver kwam ik in Istanbul, vorige maand. Werd ik vijfde met 218 tref fers. Na 200 duiven had ik er 194 ge raakt, dat was boven de eis van het NOC. Ik moest in vier wedstrijden een gemiddelde van 188 schieten, met daarbij een klapper van 191". Klapper „Tot Istanbul zat het niet mee. Bologna 185, Lathi 186, Parijs 189. Zat ik dus onder het gemiddelde. Toen ik naar de EK in Istanbul ging, zei mijn broer: 'kom, maak daar eens een dikke klapper'. Die had ik dus, 192 was eigenlijk al ge noeg geweest. En het was warm he. daar, 42 graden, terwijl ik uit de zestien graden hier kwam. Kom je uit het vliegtuig, krijg je toch een klap voor je kop. Dan moetje in de schaduw gaan zitten, en daar blij ven. Ik zat alleen maar in de koelte van de bar. Nee. ik drink geen alco hol, en ik rook ook niet. En dan heb je van die figuren, die heel de dag aan het zwembad gaan liggen. Man, ik kon met m'n blote voeten niet eens op het marmer bij het zwembad lopen. Nee, in de zon gaat alles zwellen, word je down, ga je drinken, maar niet naar de wc. Alles gutst van je rug af'. „Dan ben ik wel goed, als het hartstikke warm is. Of wanneer het straks in Seoul bar en boos is, dan kan ik ook heel ver, bij de laatste zes komen. Zoals in Istanbul, zat ik in de finale met twee Italianen, twee Russen en een Tsjech. Die oostblokschuttefs, dat zijn profes sionals. En de Italianen hebben al lemaal een eigen schietbaan. Daar om zijn zij de beste van de wereld. Dan hier, ik heb niet eens meer een baan in de buurt. Jagen, dat is voor mij eigenlijk de beste training. Als je veel op pad bent, dan heb je je ge weer als vriend bij je. Dat is mijn kracht". Trillen „En rustig blijven, he, tijdens de wedstrijd. Ik doe altijd hetzelfde. Vlak voordat degene naast me voor OP WEG NAAR de laatste keer schiet, klap ik m'n geweer dicht en haal ik diep adem. Als-ie geschoten heeft blaas ik uit. haal ik weer diep adem en leg ik aan. Dan roep ik Teady!' en komt de duif. Daar moet je niet bang voor zijn, dat moment, anders sta je helemaal te trillen. En het kan slecht gaan hoor, je ziet ze wel eens helemaal in elkaar klappen. Laatst een Chinees, die raakte er vijf van de 25, man, die leek wel aan de drugs". „Ik had vóór Istanbul al eens 194 geschoten, vorig jaar in de DDR. Toen kreeg ik van de internationa le federatie een olympische kaart, een soort deelnemingsbewijs voor de Spelen. Weetje wat ze in Neder land met die kaart hebben gedaan? Die hebben ze van me gejat, inge ruild voor een skeet-kaart. zodat er twee skeet-schutters naar Seoul konden en geen trap-schutter. Dat is drie, vier maanden geleden. Toen ging het slecht met me, had ik de limiet nog niet, en kreeg ik die klap erover heen. Daar is een hele boel trammelant om geweest. Het dagelijks bestuur van de schutters- associatie, de KNSA, stond wel achter me. Die zeiden. Bean, als jij de limiet hebt gehaald, mag je naar Seoul". Smoel „Nou, dat heb ik nu toch mooi gedaan. Die gejatte, gegapte kaart mogen ze van me houden. Terwijl de skeet-schutters zó'n grote smoel hebben, maar zelf nog nooit de li miet hebben gehaald, alleen Kiek van Ieperen een keer. Maar die is nu het haasje, mag niet mee, om- dat-ie later slechter is gaan schie ten. Ach, eigenlijk wil ik dat gezeur helemaal niet. Ik heb helemaal geen ruzie met mensen als Swin kels of zo. ik kan 'm zo opbellen. Oké. het ging niet eerlijk met die kaart, zand erover". „Er is vorige week nog een ge sprek geweest, om wat zaken uit te praten. Het is eigenlijk allemaal te doen om mijn coach. Jan Burger. Nico Walters, coach van de skeet, die kan 'm wel schieten. Die heeft die kaart gepikt, paste mooi in z'n straatje, kon hi) ook naar Seoul. En nou mag-ie hem nog houden ook. omdat ik zelf de limiet heb gehaald. Hij was bang voor z'n job hè. Die dacht: Van Limbeek gaat zo goed schieten, straks vinden ze allemaal nog, dat dat door het goede werk van z'n coach, Jan Burger, komt". „Ik zeg maar zo: het is maar klei- duivenschieten hoor, de één doet trap, de ander skeet, we kunnen él- kaar niks afpakken. Komt er zoveel trammelant omdat ze m'n coach niet mogen... Wat een vak"! back-hand van Hooghoudt en zij bogen op deze manier hun achter stand om in winst. ESTHER VAN ZUUREN SPORTAGENDA BETAALD VOETBAL EREDIVISIE: PSV - Volendam (za), Groningen - MVV, Haarlem - feyenoord. RKC - VVV. Roda JC - Den Bosch. FC Twente - Willem II. Sparta - Veendam. FC Utrecht - Forluna Sittard. EERSTE DIVISIE: Emmen - Heerenveen (za). Go Ahead Eagles - Helmond Sport (za), NAC - Eindhoven (za), Graafschap - SVV, Wagenmgen - Heracles, NEC - RBC, DS'79 Vitesse, Excelsior - Telstar, Cambuur - FC Den Haag. Woensdag 31 augustus EREDIVISIE: Ajax - Sparta, Veendam FC Twen te. Willem II - Roda JC, Den Bosch - RKC, VVV - PSV, Volendam - Haarlem, Feyenoord Gronin gen, MVV - FC Utrecht, Fortuna Sittard - PEC Zwolle EERSTE DIVISIE: Den Haag - Excelsior. Telstar- DS'79, Vitesse - NAC, Eindhoven - Go Ahead Eagles, Helmond Sport - NEC, RBC - Wagenin- gen, Heracles - Graafschap, SVV- Emmen, Heerenveen - AZ. ZONDAGAMATEURS AFDELING LEIDEN VELDHANDBAL Manneyi EERSTE KLASSE: WIK - Westlandia, EDH - Sa- turnus, DES - M/Saturnus, Treffers - Wings. DE GELDSLAG Als je de media moet geloven dreigt het zwemmen kopje onder te gaan. Alarmerende berichten duiken op over tiendaagse trainings kampen, waarin bondscoach Sit ters amper twee maanden voor de Spelen in Seoul gewoon ont breekt en waarin de atleten per dag naar boven afgerond f0,75 zakgeld krijgen. Of je hoort over zwemsters en zwemmers die hun baaiitjes noodgedwongen moe ten trekken tussen de golfslagen, glijbanen en andere tropische vergassingen door. Dat de Van Bentums en De Roovers al sinds jaar en nacht in het water moe ten liggen op momenten dat een ander nog heerlijk in zijn mand je ligt, daar hebben we 't al niet eens meer over. Duidelijk komt uit alle verhalen over de zwem- sport een zaak naar voren: de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond mag dan honderd jaar be staan, het amateurisme heeft er niet onder geleden. Het zwemmen kan pronken met de schoolslag, de rugslag, de vlinderslag, maar niet met enige financiële armslag. Dat kan hem niet zitten in het ledenbestand, want veel of weinig leden, een daaldertje per lid extra om bij voorbeeld. de bondscoach mee te kunnen sturen naar een trai- ningskamp kan er toch niet af. Tenslotte strekt ons Oranje-ge- voelniet tot de portemonnee, nietwaar. Nee, de hoofdoorzaak voor het luttele aantal pieken dat voorbande is om de top een beetje professioneel te laten pieken is gelegen in het weinig sponsorge- nieke van de sport. "We gooien ons geld niet in het water", rede nereren de grote bedrijven. Geen sponsors, dat zou een ty pisch Nederlands probleem kun nen zijn. Want is de tafeltennis- bond bijvoorbeld niet perfect in staat gebleken ondanks alle da messuccessen tien jaar lang sponsorloos te blijven. Maar bij het zwemmen blijkt de problema tiek wereldwijd te liggen. De Amerikaan Biondi, die zichzelf beschouwt als een evangelist van het zwemmen, zei het kortgeleden heel treffend. "Zwemmen is de zuiverste, mooiste en vooral meest ondergewaardeerde sport die er is. De cirkel van sponso ring is niet te doorbreken, zolang wij op de t.v. de sponsors niets aan reclame te bieden hebben". Het ontbreken van sponsors is dodelijk voor een sport. Het wordt steeds minder aantrekke lijk je als topper alle inspannin gen te getroosten. Goud op de Spelen is mooimaar een beet je goud erna is zeker zo mooi. En als je na zesentachtigduizend baantjes gestopt bent wil je niet nog eens moeten bedelen om een baantje. Is dat zo, is de cirkel niet te doorbreken? De afgelopen dagen heb ik mij daar heftig mee bezig gehouden. Want die Schrader is met zijn commerciële proefbal lonnetjes voor het voetbal ook maar mooi "in beeld" gekomen. Eerst schoten de plankjes van de "Overdekte" te binnen. Daar kan met gemak een sponsornaam op. Maar dat zou met de plankjes voor de borst een soort voetslag worden. Niet haalbaar. Het plankje valt af. Even flitste ook nog een soort vaantje op de bad muts door het hoofd. Wel grap pig, niet realistisch. Maandag viel het oog evenwel op een foto in de Volkskrant, waarop Ron Dek ker, Marianne Muis en Karin Brienisse hun Seoul-kapsel toon den. Tuurlijk, dat is het. Wie ver biedt op basis van welk regle ment zwemster x het haar te laten knippen in het vignet van firma y? Eventueel kan ook nog op de rug, net als bij de love-appels, voor het bruinen een vignet wor den afgeplakt. Ziet u het voor u. Een KLM-vignet. i/^ noem ook maar wat, dat bij elke slag uit het water rijst. Ik wil niet veel voorspellen, maar als de zwemtoppers dit door mij geheel belangeloos ont- worpen plannetje oppikken heb ben ze het financiële lek boven water. En de sport wordt er in ene ook heel interessant door, want zwemmen in geld wil iedereen. THEO BAKKER

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19