'Woningtoewijzing moet anders, zoniet doen we het gewoon zelf Tbr geëist tegen de 'plaag van Leiden' JUMELAGE-HUWELIJK ^GENDA PAGINA 14 VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1988 Leiden telde tot voor kort een uitzonderlijk groot aantal woningbouwverenigingen: 9 in getal. Ruim twee jaar gele den besloten drie van de negen. Werkmanswoningen, De Eensgezindheid en de Leidse Woningstichting in het be lang van de Leidse volkshuisvesting samen te gaan in een nieuwe, professionele organisatie: de Woningbouwvereni ging Leiden. De nieuwbakken vereniging trok na de fusie een direc teur aan om orde op zaken te stellen: Auke Mulder. Een man met een flinke dosis ervaring op het gebied van de volkshuisvesting, die in staat geacht werd de Woning bouwvereniging Leiden om te vormen tot een corporatie nieuwe stijl: dynamischer, minder gericht op overheidsre gels en meer doen voor huurders en woningzoekenden. Hoe staat die nieuwe vereniging er nu voor? Is er al iets be reikt? Hoe denkt Mulder nu over die veranderingen en over de rol van de gemeente Leiden? Een gesprek met 'de grootste huisbaas' van Leiden. Directeur Mulder van Woningbouwvereniging Leiden: LEIDEN - Een ding is Auke Mul der na twee jaar wel duidelijk: Dat is dat Leiden de meest bemoei zuchtige gemeente van Nederland is en er nog heel erg aan moet wen nen dat de Woningbouwvereniging Leiden haar eigen boontjes wil doppen. door Jan Rijsdam Vanaf het allereerste moment dat Mulder de scepter zwaaide bij de Woningbouwvereniging Leiden heeft hij er geen misverstand over laten bestaan dat hij het gemeente lijk juk van zich zou afschudden. "Er moet veel veranderen de ko mendejaren", verklaarde hij al een maand na zijn aantreden. "Daar zijn we druk mee bezig, zegt hij nu. "Op dit moment is de situatie nog steeds zo dat de gemeente zegt: wij voeren het beleid. Maar, daar zal hoe dan ook verandering in ko- Is Mulder tevreden over de orga nisatie en het functioneren van de nog jonge woningbouwvereniging? "Nee, tevreden ben ik niet. Maar het is ook ondenkbaar dat we na twee jaar zouden zeggen dat we er al zijn. Dat proces duurt veel lan ger. De woningbouwvereniging is in twee jaar tijd gegroeid van 20 personeelsleden naar binnenkort 70 mensen. Niet dat dat maatge vend is, maar het geeft wel iets van de turbulentie aan waarin we mo menteel zitten. Er zijn een heleboel dingen tegelijk aan de gang. Over de zaken die gedaan zijn ben ik te vreden. Ik denk dat het de goede kant op gaat. Maar eigenlijk zou je aan de bewoners moeten vragen of zij er ook iets van merken dat de fu sie niet alleen naamsverandering is geweest, maar dat ook iets is verbe terd in de dienstverlening". Ontevredenheid Uiteraard heeft Mulder zelf zijn oor al te luisteren gelegd bij bewo ners. Wat hij dan hoort? "Heel veel ontevredenheid. Nog steeds. Een deel van die ontevredenheid ont staat omdat er geen helderheid be staat tussen huurder en verhuur der over wat wij nu van elkaar mo gen verwachten. Waar we momen teel mee bezig zijn is ons produkt, en dat produkt is dienstverlening inzichtelijk te maken. We willen duidelijk zijn in wat wij onze bewo ners te bieden hebben en dat ook waar maken. Als we daarin niet sla gen heeft men het recht ons aan te spreken en te vertellen dat we het niet goed doen". "Voor een deel is die ontevreden heid natuurlijk ook het gevolg van het feit dat bewoners een heel an dere verwachting hebben van wat wij hun kunnen bieden. Die bewo ner krijgt dat ook te horen, maar blijft dus ontevreden. Ik wil hier mee niet alle klachten afdoen, maar aangeven dat er een bepaalde frictie zit die we natuurlijk nooit volledig kunnen oplossen. Geluk kig hoor ik ook wel positieve gelui den over de andere sfeer die aan het ontstaan is". Wat is er nu concreet bereikt? Mulder veert op: "Het opdracht geverschap maken we nu waar. Ik denk niet dat er een andere Leidse woningbouwvereniging is die zo zelfstandig opereert als wij. Be- heerstechnische zaken krijgen ook veel meer aandacht. Met de renova tie van de Agaatlaan laten we nu eens zien welke middelen we in huis hebben om een uit de hand ge lopen situatie aan te pakken. Idem dito met de flats in de Slaaghwijk. Pas hebben we een plan van aan pak gemaakt voor de Slaaghwijk waarin staat wat we daar allemaal willen gaan doen. Dat beslaat het hele veld: van toewijzen tot en met technische- en beheersingrepen. Alles zit er in". "Ook voor bewoners is een aan tal dingen verbeterd. Toen ik hier kwam konden bewoners hun klachten alleen maar met een kaartje kenbaar maken. Als men sen opbelden kregen ze te horen dat ze kaartje moesten sturen. Vaak had men die niet in huis en moesten ze eerst worden toege stuurd, terwijl die mensen bij wijze van spreken met een acuut pro bleem zaten. Nu staat er acht uur per dag een storingslijn open en hebben we hebben acht busjes rondrijden met mensen die acute -klachten meteen repareren". Amateurs De Woningbouwvereniging Lei den is niet alleen een samensmel ting yan drie verenigingen, maar ook van de toenmalige bestuur ders, veelal goedwillende amateurs met elk hun eigen koninkrijkjes.- Speelt dit in het wordingsproces van de nieuwe vereniging nog steeds een belangrijke rol? Er valt een lange stilte. Mulder glimlacht veelbetekenend. "Wat moet ik daar nu op zeggen. Ik ben er al eens op aangesproken dat ik het woord amateurs gebruikte om dat mensen dachten dat daarmee een soort onvermogen werd aange geven". Mulder lijkt zijn woorden op een goudschaaltje te wegen als hij ver der gaat: "We zitten midden in een proces waarin een corporatie die werd gerund door liefhebbers overgaat naar een meer professio nele aanpak. Dat proces is nog niet afgelopen en is mede afhankelijk van mensen die je bereid vindt daarin te participeren. Ik denk dat zolang we nog afhankelijk zijn van mensen die de oude situatie heb ben meegemaakt, dat het proces niet versneld. Maar het helpt ook niet als ik daar nog duidelijker over ben. Ik heb daar wel ideeën over, maar die zie ik liever niet in de krant". Later in het gesprek wil Mulder nog wel kwijt dat het erg moeilijk is aan goede bestuurders te komen". De samenwerking met de ge meente is een ander heikel onder werp dat Mulder tot de nodige te rughoudendheid noopt. "Toen ik kwam lag er al een concept stuk met richtijnen voor samenwerking tussen woningbouwverenigingen en de gemeente. We hebben daar over ons standpunt verwoord, en vervolgens is het niet meer uit de handen van de wethouder geko men. Daar ligt het dus nog steeds. Kennelijk onder het motto dat voor de gemeente geen afspraken beter zijn dan slechte afspraken. Ik zit overigens niet te wachten op die richtlijnen, tenzij wij de ruimte krijgen om zelfstandig onze opvat tingen over het beleid mee uit te werken". Het lijkt niet al te best te boteren tussen Mulder en Tesselaar. De wo ningtoewijzing geeft, bijvoorbeeld, regelmatig aanleiding tot stekelige opmerkingen over en weer. Mul der: "Er zijn heel duidelijke ver- sehilïeijt van inzicht. Ik geef toe dat het zo nu en dan een beetje narrig overkomt in de krant. Maar we hebben toch een goed contact. Ik denk niet dat er andere corporatie is die maandelijks een gesprek met de wethouder heeft. We bellen el kaar ook meteen als ons iets dwars zit. En een heleboel dingen lossen we direct op. Maar het is natuurlijk genoegzaam bekend wat de wet- I houder in het verleden over de wo ningtoewijzing heeft gezegd. Dat is een heet hangijzer". Bemoeizuchtig Is Mulder teleurgesteld over de geringe invloed die Tesselaar de woningbouwverenigingen gunt op het beleid? "Nee hoor, ik ben niet teleurge steld. Wat ik wel kwijt wil: ik kwam uit Amsterdam en heb daar veel met corporaties gewerkt, als amb tenaar. We hadden als gemeente Amsterdam de naam dat we de meest bemoeizuchtige gemeente in Nederland waren. Mijn opvat ting is dat dat niet Amsterdam maar Leiden is. Er zal ons niet gauw wat gevraagd worden. Ik denk dat de gemeente nog heel erg moet wennen aan het feit dat we hier binnenkort zeventig mensen in huis hebben; dat dat een vrij pro fessioneel apparaat is waar je een beroep op kunt doen, dat je kunt gebruiken, waar ook ideeën zijn. En dat die ideeën misschien wel anders zijn, maar niet per definitie slecht, of slechter, dan de gemeen telijke ideeën". Waarom heeft de gemeente zoveel tuatie die ze zelf in gang heeft ge zet? Tesselaar was per slot van re kening de grote animator achter de fusie. Mulder: "Ik weet het niet pre cies. We zijh bedreigend, kennelijk, voor gevestigde belangen, ordes en werkwijzën. Voor een deel moeten we daarmee misschien leven. Maar, uiteindelijk moeten we er toch naar toe dat de taak van de ge meente een toeziende en controle rende wordt en dat woningbouw corporaties zelf, in overleg met de gemeente, hun eigen beleid vorm geven. Daarmee zijn wij druk be zig. Ook op het gebied van de wo ningtoewijzing. Als de gemeente dat niet snel anders regelt dan gaan we gewoon zelf een keer woningen toewijzen en dan zien we wel wat er gebeurt. Maar, ik ben er van over tuigd dat we er uiteindelijk wel uit komen met de gemeente". DEN HAAG/LEIDEN - "Ik aarzel geen moment. We moeten toch niet altijd per definitie wachten totdat er bloed vloeit, voordat we aan tbr gaan denken", zo wierp officier van justitie mr. Van Eek op. Hij eiste te gen een 23-jarige vrouw zes maan den cel en onvoorwaardelijke tbr (ter beschikking stelling aan de re gering, hetgeen betekent dat ze ge dwongen een behandeling dient te ondergaan in een gesloten psychia trische kliniek). Wesp oorzaak van ongeval Merenwijk LEIDEN - Een wesp is er de oor- zaak van dat een 27-jarige Leidse gisterochtend op de Veluwemeer- laan met haar auto tegen een licht mast reed. In de buurt van het Broekplein merkte de vrouw dat er een wesp in haar auto zat. Toen het dier haar stak, schrok zij en raakte de macht over het stuur kwijt. De auto schoot in de middenberm te gen een lichtmast. De mast werd vernield en de voorkant van de au to werd zwaar beschadigd. De vrouw hield aan het ongeval behal ve de wespesteek geen verwondin gen over. De vrouw, die niet bij de rechts zaak aanwezig wilde zijn en zich vanuit het huis van bewaring ziek had gemeld, is de afgelopen jaren vele malen veroordeeld voor agres sieve misdrijven. Ditmaal stond ze terecht voor twee bedreigingen met een stiletto en het vernielen van een groot aantal ruiten op het Leidse station. "Zij is een plaag voor Leiden", oordeelde Van Eek. "Het wordt de hoogste tijd dat er nu wat gaat ge beuren. We moeten haar tegen zichzelf en de maatschappij tegen haar beschermen". Vooral het feit dat de psychiaters niet uitsluiten dat de misdrijven steeds agressie ver worden en uiteindelijk tot slachtoffers leiden, baarde de aan klager grote zorgen. Hij wees er ook op dat in al die ja ren de vrouw zelf allerlei behande lingen heeft ontlopen. Voor de raadsman van de vrouw, mr. Stae- hle, was dat juist reden om de tbr af te wijzen. Hij wees pp een rapport van twee jaar terug waarin werd ge concludeerd dat zij onhandelbaar zou worden bij een gedwongen op name. Staehle vond dat er nu veel "te makkelijk, te gladjes" tot tbr werd geadviseerd. "Ze heeft alleen maar gevangenisstraf gehad. Is er nu geen enkele oplossing tussen de cel en die akelige tbr?" wilde hij weten. Over twee weken uitspraak. Directeur Auke Mulder van de Woningbouwvereniging Leiden: "Ik ben e toewijzing betreft er wel uitkomen met de gemeente". Gezelschapsspel Wethouder Tesselaar, die zich de laatste tijd wat inschikkelijker toont, heeft ooit gezegd: 'Zolang ik er zit, verandert er niets". "Nou, dat is een zeer positieve uitspraak van de wethouder, want ik heb begrepen dat hij er niet zo lang meer wenst te zitten". Wacht Mulder zijn tijd soms af, totdat een andere politicus de plaats van Tesselaar heeft ingeno- "Nee hoor, ik denk niet dat het daarvan afhankelijk is. We zijn druk bezig onze voorbereidingen te treffen. Dat is een onomkeerbaar proces. Maar het is niet zo dat we morgen de woningtoewijzing al willen veranderen. Het is gemak kelijk om te zeggen dat we meer in vloed wensen, maar dan moeten we ook weten hoe of wat we willen. Kijk, het gaat ons niet om de macht. Het gaat er om dat wij als ei genaar en beheerder van woningen onze bewoners een zo goed moge lijk pirodukt willen aanbieden en dat de woningtoewijzing .daarbij een onmisbaar hulpmiddel is. We willen het niet omdat de gemeente het heeft, maar omdat de manier van woningtoewijzing kan bijdra gen aan een betere beheerssituatie. Daarover moet het gesprek gaan. Niet over: wie doet het, maar welk beleid wordt er gevoerd. Voorlopig is de situatie zo dat de gemeente zegt: wij voeren het beleid. Daar zal hoe dan ook verandering in moe ten komen". Tesselaar heeft ook gezegd het griezelig te vinden als bewoners commissies zeggenschap over de se lectie zouden krijgen omdat zoiets zich al gauw keert tegen buitenlan ders of mensen met een afwijkend Mulder: "Laat ik heel duidelijk Als woningbouwverenigingen woningen gaan toewijzen, in welke vorm dan ook, zal het niet zo zijn dat zittende bewoners bij die toe wijzing worden betrokken. Ik vind dat dat niet kan. Bewonerscom missies mogen best tegen ons zeg gen wat ze vinden, maar het toewij- In corporatieland wordt steeds vaker verkondigd dat woning bouwverenigingen zich ook op an deren dan de laagste inkomens groepen zouden moeten richten. Mulder zegt dit niet te willen uit sluiten. "Als corporatie zijn we er in de eerste plaats op gericht om mensen te helpen die niet zelf in hun wooriruimte kunnen voorzien. Ik ben nog opgegroeid met de slo gan 'bouwen voor de buurt' en heb met hart en ziel bepleit dat r met lage inkomens in e woning moeten kunnen wonen. Als ik zie dat een laagbouwwoning in de Stevenshof nu 600 gulden kost is mijn conclusie dat de nieuwbouw zo langzamerhand on betaalbaar is voor mensen met de laagste inkomens. Wat je dan moet doen als sociale woningbouwer is proberen de mensen die het wel kunnen betalen in die dure nieuw- bouwwoningen te krijgen om de huizen in de categorie tussen de' 200 en 400 gulden leeg te krijgen". "Ik ben er in sommige gevallen zelfs voor om, ten behoeve van de doorstroming, nieuwbouwhuizen nog iets duurder te maken zodat we de kwaliteit nog kunnen verbe teren. Bijvoorbeeld door de wonin gen iets groter te maken. Misschien krijgen we de mensen die in goed kopere huizen zitten, en die 600 gulden wel kunnen betalen, dan gemakkeïïjker uit die woningen. Een andere reden om wat duur der te bouwen is, volgens Mulder, dat een woning niet alleen de eerst volgende tien jaar, maar de komen de honderd jaar aan de kwalitatie ve behoefte, moet voldoen.» "De laagbouwwoningen die nu worden neergezet vind ik te klein. Bouw dan maar.iets duurder, maar wel iets dat redelijk is. Je kunt zeggen dat daardoor de sociale klassen - zich weer meer zullen gaan afteke- nen. Dat is een gevolg van het be leid dat dagelijks in Den Haag ge stalte krijgt. Er heerst een teneur in de volkshuisvesting die er niet meer op uit is de laagstbetaalden in overtuigd dat we wat de woning- de samenleving te helpen. Dat vind ik als volkshuisvester geen goede zaak". Ongenuanceerd Als de nieuwbouw onbetaalbaar is zijn de laagste inkomensgroepen dus aangewezen op de bestaande woningvoorraad. Een onderzoek van de Algemene Rekenkamer wees onlangs uit dat de kwaliteit van oudere gerenoveerde wonin gen miserabel is. Mulder is het daar maar ten dele mee eens. "Als je de eerste gerenoveerde woningen in Leiden bekijkt, aan de Van Hogen- dorpstraat, dan zeg ik: dat zouden we niet meer doen op die manier. Maar ik zie ook dat mensen er voor een betrekkelijk lage prijs wonen. Dat is ook een kwaliteit". "De uitspraak dat een dergelijk complex over tien jaar rijp is voor de sloop is mij te ongenuanceerd. Het zijn zeker geen fantastische huizen, maar de meeste mensen wonen er toch met een redelijke mate van tevredenheid. Zolang dat het. geval is moeten we het niet af breken. Of ik dat over tien jaar nog denk zien we dan wel. Misschien komt er wel een een tijd dat we een mindere kwaliteit woningen moe ten handhaven ter wille van die an dere kwaliteit, de prijs. Dat klinkt niet bemoedigend. Ik hoop niet dat het zover komt, maar ik vind wel dat we die balans voortdurend in het oog moeten houden. Ik denk I dat we mensen in het verleden te veel geforceerd hebben om dure woningen te betrekken om wille van de kwaliteit. Wat is nu kwali teit? Een minder goede woning met een auto of een dure woning met een fiets?" "De conclusie van de Algemene Rekenkamer, over de renovatie, is niet onjuist maar gaat wel voorbij aan het probleem dat moest wor den opgelost en het tempo waarin het slechte woningbestand moest worden opgeknapt. Woningverbe tering is één van de moeilijkste din gen die er zijn en heel vaak een kwestie geweest van: als het niet kan zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan". ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoédeisende medische hulp).. Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie:_ za 8 uur tot zo 8 uur: R. van Leeuwen, tel: 218661, spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J.A. Verhage/C. Maris, tel: 218661, spreekuur: Rosmolen 2. Groep 2 Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Bergmeijer- ,de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel: 120266, spreekuur: Utrechtse Veer 17. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk, tel: 122522, spreekuur: Wasstraat 2a. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W, de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruijne, tel: 134345, spreekuur: de Lt. de Kanterstraat 32. J.W. Lely, tel: 120412. Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J,G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. van Rijn, tel: 314349, spreekuur: Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: R.E. J.G. Zaayer, tel: 316008, spreekuur: R.P. Geerlingspad 11. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: C. Keyer, tel: 140124. zo 8 uur tot 24 uur: G. Bloemen, tel: 311319. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: U.P. Arndt. tel: 220238, beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op: Florijn 10, tel: 891000, Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7,30 uur: D. Held, Mare- laan 36, tel: 174955. Voorschoten za: C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel: 3032; zo: A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 2118. Warmond Huisartsenpraktijk Sleeboom/Hoornweg, Prof. Aaalber'éelaan 2, Voorhout, tel: 02522- 11393. Wassenaar za: R. van Niekerk, tel: 19014, spreekuur: Van Pólanpnpark 92; zo: M. van der Feen, tel: 18309, spreekuur: Hofcampweg 65. -Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Levendaal 187, tel: 146337, C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft, APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 26/8 tot vr. 2/9 door: Apotheek Kok, Diamantlaan 5a, Leiden, tel: 071-763439; Apotheek Van Breest Smallenburg, Loeves* tein 6, Leiderdorp, tel: 071-890000. Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35, Wassenaar, tel: 12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden, tel: 071-220513. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Lei den, tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: M.H. van Nieuwland, Uilenhorst 10, Leiden, tel: 071-212959. Voor patiënten van tandartsenpraktijk 'Haas- wijk' heeft tandarts G.J.H. de Minjer spreekuur van 11-12 uur. Simon Vestdijklaan 28, 2343 KV Oegstgeest. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Wassenaar P. Bredero, Van Zuylen van Neijeveltstraat 112. tel: 13116. LEIDEN - Het is te danken aan de vriendschapsbanden tussen Leiden en Oxford dat de 28-jarigeNico Dickhoff en de 24-jarige Carol Evans elkaar hebben gevonden. Leidenaar en Docos-tafeltennisser Dickhoff ging acht jaar geleden voor het eerst naar Oxford waarmee de Sleutelstad al lange tijd een jumelage onderhoudt. Sindsdien kwam Carol geregeld naar Leiden. Tijdens die uitwisselingen zijn ze verliefd op elkaar geworden en hebben elkaar zo goed leren kennen dat zij besloten in het huwelijk te treden. Dat gebeurde gistermiddag op het Leidse stadhuis. Carol woont al enige tijd in Leiden. Beide echtelieden werken bij uitgeverij Swets Zeitlinger in Lisse. (foto Henk Bouwman) VRIJDAG 26 AUGUSTUS Alkemade finale penalty-schieten op ter rein Alkmania, aanvang 18.30 uur. Alphen orgelconcert Simon Stelling, aanvang 20.15 uur, Adventskerk. café Alphense Werkgroep Homoseksualiteit, Hugo de Groot straat 100, vanaf 21.30 uur. Boskoop barbecue-avond bij de Robbe does aan de Goudse Rijweg, aan vang 19.30 uur. open huis Proefstation voor boomkwekerij, Rijneveld 153, van 18.00 tot 21.00 uur. Hazerswoude-Dorp opening jaarmarkt, om 19.00 lur bij bejaardenhuis Driehof. Hillegom optreden Gerardo Romero, aanvang 21.00 uur in Blues Bro thers, Henri Dunantplein. Katwijk open wielerkampioenschap Zuid-Holland, start 19.15 uur op de Commandeurslaan. grootse gondelvaart vanuit de jachthaven, met muzikale omlijs ting van diverse bands, aanvang 21.30 uur. paalrace voor ploegen van ver schillende reddingsbrigades, Start Zuidpost KRB, aanvang 19.00 uur. Leiden orgelconcert Nico de Raad, aanvang 20.15 uur in de Pieters* open dag Cultureel Centrum Over de Drempel, van 19.00 tot 22.00 uur in de Kosterij, Dorps straat 133. Noordwijk muziekfestival 'Boulevard Mu zikaal'. van 19.00 tot 24.00 uur op de Koningin Wilhelmina Boule vard. A activiteiten, tot 20.30 u vrachtwagenduwen in Oude Wetering bij 't Farmhouse, aan vang 14.00 uur. gondelvaart, start 21.15 uur. Ringvaart, Oude Wetering. van 12.00 tot 24.00 uur, buurthuis Westerhaven, Emmalaan. ruilbeurs van De Verzamelaar, van 10.00 tot 16.00 uur, Nabij. Hazerswoude-Dorp jaarmarkt met ringsteken, oude ambachten en demonstraties, 14.00 uur; vuurwerk om 23.00 uur. Lelden fokvee, mestvee annex zuivel- tentoonstelling, van 9.00 tot 14.00 uur in de Groenoordhallen. 'Summer Jazz '88', in diverse cafe's rond Doezastraat en Ra penburg, vanaf 16.00 uur. Muziek in de Pancras, concert- serie met'Eric van Dalum, van 13.30 tot 14.30 uur in de Hoog-

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14