'Je moet van de natuur houden' 'Conditie Turken te zwak om te sporten' DE TIJD, VAN TOEN Nieuwkoopse milieu-ambtenaar heeft geen 'canièrebaan' STUDENTEN ZIJN NOOIT LIEVERDJES GEWEEST PAGINA 10 REGIO MAANDAG 22 AUGUSTUS 1988 NIEUWKOOP - "In het voor jaar is deze tocht het mooist, het is nu al te ver in het seizoen. In mei kun je over de landerij en heen kijken, nü kijkje tegen de oeverbegroeiing aan". Het is vroeg in de morgen en Sjoerd Dijkstra, sinds december vorig jaar als milieu-ambtenaar in dienst van de gemeente Nieuw koop, begint met zijn wekelijk se inspectie van het plassenge- bied. Ondanks het mooie weer zijn er weinig recreanten op de Nieuwkoopse Plas. "We zijn vroeg, de meeste watersporters komen wat later op gang", weet Dijkstra. door Jeannette van Haatten De milieu-ambtenaar heeft twee ta ken. In de eerste plaats houdt hij toezicht op de naleving van de voorschriften die gelden op de Plas. Hij signaleert illegale fuiken, wijst botenbezitters erop dat hun voertuig verkeerd ligt afgemeerd en kijkt of gemotoriseerd verkeer vaart in slootjes waar dat niet mag. Problemen levert dat bijna nooit op: "Het is dikwijls geen onwil van de mensen, maar meer onwetend heid. Zie het niet als een heksen jacht, maar meer als begeleiding. Ik schrijf geen bonnen uit, pas als ik iemand meerdere malen betrap op het begaan van dezelfde over treding, geef ik het door aan de po litie. Eigenlijk", vervolgt hij, "zit ten we opgescheept met een erfe nis uit de jaren zestig. Illegale cam pings en woonboten doken overal op en gemeente en provincie wa ren zich van geen kwaad bewust en lieten het meestal oogluikend toè. We krijgen nu de rekening gepre senteerd. Als we dit unieke gebied in stand willen houden, moeten we dergelijke zaken flink terugdraai en. Dat wordt vaak nog niet hele maal begrepen", is de ervaring van Dijkstra. Geduld Behalve het toezicht houden, moet de milieu-ambtenaar ook de 'belangen afwegen en waarnemen van de plassengebruikers', en 'het beleid hierop afstemmen'. Een voorbeeld van dit aspect van zijn werk is het instandhoudings plan voor het gebied van de ge meente Nieuwkoop. Daarin wor den aanbevelingen gedaan over de wijze waarop de Plas kan worden gebruikt zonder nog meèr schade aan te richten dan in vroeger tijden al is gebeurd. "Het is geen carrièrebaan", zegt Sjoerd Dijkstra over zijn werk. Voordat hij zich ging bezighouden met landschapsinrichting en groenbeheer, doorliep Dijkstra de tuinbouwschool. "Om deze taak goed te kunnen verrichten moetje veel van de natuur houden en ge duld hebben. Want elke planning die je maakt, geldt voor de langere termijn". Dijkstra is van mening dat de plaats 'Nieuwkoop niet is los te koppelen van de Plas, waarmee he le generaties hun boterham heb ben verdiend als visser, jage? of rietsnijder. Er zijn nog steeds veel rietsnijders in Nieuwkoop, hoewel de concurrentie van het buitenland groot is. De watersport is pas veel later een rol gaan spelen. "Het is een dynamisch gebied. Deze plas leeft. Dat maakt het juist zo kwets baar en daardoor is het gebied moeilijk in stand te houden". Gasvorming Hij zegt: "Door gasvorming in het veen komen stukken grond in eens los van de bodem of slaan ze van de oever af. Aan omgewaaide bomen is te zien dat de wortels niet diép zitten. En er zijn akkertjes waar je onderdoor zou kunnen gaan. Zelfs het aanbrengen van een harde beschoeiing kan niet hele maal verhinderen dat bij sterke wind de grond achter de beschoei ing verdwijnt. Ga maar na wat de voortdurende golfslag van een mo torboot of het afmeren voor schade toebrengt aan d.e oever". Even later wordt, als om zijn woorden te onderstrepen, het slootje waar hij doorheen vaart in derdaad versperd door een losge slagen pol grond. Dijkstra schat in dat er voorzichting doorheen kan worden gevaren, maar dat valt te gen en de boot loopt vast. De motor moet omhoog en met een peddel wordt het bootje losgemaakt. Dat gebeurt in het reservaat van Na tuurmonumenten, de organisatie die ongeveer de helft van het plas- sengebied onder haar hoede heeft. Hier staat een kanoroute aangege ven en borden vermelden uitdruk kelijk dat het verboden is het ge bied te betreden, ook voor leden van Natuurmonumenten. Een kanoër kan het niet nalaten Dijkstra erop te wijzen dat hij in overtreding is door hier te varen met een motorboot. "Daar heeft u gelijk in, maar het verbod geldt niet voor de gemeenteboot", is zijn antwoord op deze vaak gehoorde opmerking. de Bruyn) "Boeren die hief'een stukje land bezitten, hebben eveneens een ont heffing voor dit gedeelte. Je kan zien dat de.meeste landerijen hier in 'onderbemaling' zijn. Voor de boeren is het voordeel een stevige grond. Het nadeel is dat het land la ger ligt dan het water, je moet dus blijven bemalen", vertelt de milieu-ambtenaar. Voor de relatienota, waarin be paalde gedeelten van het gebied: als reservaat en andere als beheersge bied worden aangewezen, heeft Dijkstra weinig waardering. Hij vindt het niet goed dat boeren zelf kunnen beslissen of ze meewerken aan de uitvoering van de plannen. Daardoor kan het volgens de milieu-ambtenaar 'weieens te lang duren' voordat het gebied is inge deeld. Boeren zijn bang dat er niets mag gebeuren met gebieden die Na tuurmonumenten in beheer heeft, maar die vrees noemt Sjoerd Dijk stra onterecht. De Nieuwkoopse milieu-ambte naar zou graag een duidelijk stelsel van regels voor het plassengebied zien,want op dit moment overlap pen die elkaaren weet niemand meer waar hij precies aan toe is'. "En eerlijk gezegd kan ik de rede nering van de provincie dikwijls niet helemaal volgen", verzucht hij. Foutparkeerder Aan het einde van de tocht door het bijna verlaten gebied met zijn bijzondere flora en fauna ontdekt Dijkstra een foutparkeerder. Een jachtje ligt illegaal afgemeerd aan een eilandje. Dijkstra wijst op d<? kwestbare oever en verzoekt de ei genaar een andere ligplaats te zoe ken, of bij het nabijgelegen Brampjesgat öf voor anker. De fout lijkt uit onwetendheid ontstaan, want de bootbezitter dacht dat het daar mocht omdat op het eilandje twee vuilcontainers staan. "Eigen lijk schept dit ook wel verwarring, misschien moeten we dat verande ren", overweegt de milieu-ambte naar. "De Nieuwkopers die hier re gelmatig komen, weten dit soort dingen inmiddels wel. Het zijn de passanten die niet betrokken zijn bij dit gebied, die dergelijke fouten maken. Het zijn voor ons meestal niet de ideale recreanten". ^DUIVENBERICHTEN/^ P.V. "De Blauwkras", vlucht vanuit Etam pes: 12,3,4,5,7. Comb. Nieuwendijk, 6. J. Stou ten. 8. Comb. V.d. Blom, 9. N. Nievaart, 10. H. Montanje. Vlucht vanuit Duffel: 1. Comb. Nieuwendijk, 2. P. Landensbergen, 3. Comb, de Mooy, 4. Comb. Nieuwendijk. 5. N. Nievaart, 6. Comb. Nieuwendijk, 7 en 8. R. Verhoogt, 9. P. Landensbergen, 10. A. Flippo. P.V. "De Rijnklievers", vlucht vanuit Duf- Dokkum, 7. Arie Honders, 8. Jan v.d. Wal, 9. Krijn Dokkum, 10. Hans en Wim Kok. Vlucht vanuit Etampes: 1. Jan Zevenhoven, 2. Jan v.d. Wal, 3. Bert Brandt, 4. Hans en Wim Kok. 6. Jan v.d. Wal, 7 8. Hans en Wim Kok, 9. Karei Kop, 10. Hans e n Kok. P.V. "L.P.C.", vlucht vanuit Etampes: 1. J. v.d. Hoogt, 2. Boelee-Diersman, 3 en 4. P. de Haas, 5. J. de Wolf, 6. J. Staffeleu, 7. J. Siera, 8. en 9. J. Staffeleu, 10. Boelee-Diers- Vlucht vanuit Duffel: 1. J. Staffeleu, 2. K. Lefebré Zn., 3 en 4. J. Staffeleu, 5. P. de Haas, 6. W. Schouten, 7 en 8. P. de Haas, 9. J. Staffeleu, 10. A. Witte- P.V. "Leiderdorp", vlucht vanuit Etampes: 1. G. Hendrikse, 2. R. v.d. Nieuwendijk, 3. J. van Laar en Zn., 4. D. van Seggelen, 5. Comb. B. en G., 6. P. Sloos, 7. G. Hendrikse, 8. Comb. B. en G., 9. W. van Oosten, 10. P. Sloos. Vlucht vanuit Duffel: 1R. Kappetein, 2. W. Jacobi, 3. R. Kappetein, 4. D. van Seggelen. 5. P. Sloos, 6. J. van Laar en Zn., 7. J. van Laar en Zn., 8. D. van Segge len, 9. Comb. B. en G., 10. P.'Sloos. P.V. "Het Oosten", vlucht vanuit Etampes: 1^P. Juffermans, 2. W. v.d. Hoogt, 3. P. Juffer mans, 4. Comb. Putten v. Weeren, 5. J. Ver baan, 6 en 7. W. v.d. Hoogt, 8. T. v. As, 9. P. Juffermans, 10. G. v. Hoven. Vlucht vanuit Duffel: 1A. Pracht, 2. W. v.d. Hoogt, 3. T. v. As, 4. A. Pracht, 5. P. Juffermans, 6. T. v. As, 7 en 8. W. v.d. Hoogt, 9 en 10. P. Juffermans. P.V. "De Vriendenclub", vlucht vanuit Etampes: 1. A.J. Link, 2. L. Koopman, 3. F.J. Compier, 4. W. de Wit jr., 5. Comb. v.d. Kooy/Werkhoven, 6. A. Distelvelt, 7 en 8. W. Vijlbrief, 9. R. v.d. Dop, iO.Tfi. Dongelmans. Vlucht vanuit Duffel: 1. J. Beekman, 2. Th. Dongelmans, 3. W. Vijl brief, 4. Comb. v.d. Kooy/Werkhoven, 5. Comb. Bodijn/Vinkensteyn, 6. R. Metscher, 7. C.Th. Kop, 8. Comb. Bodijn/Vinkensteyn, 9. Th. Dongelmans, 10. W. Vijlbrief. Weer spelbreker op Katwijkse Visseiijdagen KATWIJK - Net als de avond daar voor bij de vlootschouw, was afge lopen zaterdag het weer de grote spelbreker tijdens het slotevene- ment van de Katwijkse Visserijda- gen. De publieke belangstelling voor de Visvariamarkt in het cen trum van de kustplaats was ge woontegetrouw erg groot, maar wat de duizenden bezoekers kon" worden geboden was aan de mage re kant. Het aantal deelnemers aan de markt was mede door het herfstachtige klimaat veel min der dan in de voorgaande jaren en ook enkele activiteiten konden vanwege het slechte weer niet doorgaan. Als een groot gemis werd eveneens ervaren dat het open huis bij de vis ver werkende bedrijven aan de Prins Hendrikka de dit keer niet in het programma kon worden opgenomen. Ondanks het feit dat de twee hoogtepunten van de Katwijkse Visserij dagen min of meer in het water zijn gevallen, spreekt het or ganisatiecomité toch van een ge slaagd evenement. "Het mooie weer van het begin van de'week had alleen twee dagen langer moe ten duren", stelt een woordvoerder van het comité vast. "Over de grote publieke belangstelling voor de Visvariamarkt zijn we niettemin bijzonder tevreden". De opzet van de Visvariamarkt was ook dit jaar het benadrukken van de relatie die Katwijk van oudsher heeft met de visserij en de visverwerking. Sportactiviteiten voor etnische minderheden in Alphen mislukt ALPHEN AAN DEN RIJN - Ou dere mannen van vooral de Turkse gemeenschap in Alphen, en in iets minder mate Marokkaanse man nen, voelen zich in, het algemeen niet in staat aan sport te doen. Hoe wel de meesten van hen problemen hébben met, het invullen van hun vrije tijd, zeggen ze lichamelijk in te zwakke conditie te verkeren om te sporten, na jarenlang zware ar beid te hebben verricht. Daarom is. het ontwikkelen van activiteiten door de gemeente Alphen voor de ze groepen mislukt. Dat staat in de nota 'Sport en etnische groeperin gen' van de Alphense Sportstich ting. De stichting komt tot die consta tering naar aanleiding van een ex periment van de gemeente de sportbeoefening- onder etnische minderheden in' 'de RijnstrëekhaT te stimuleren. Op suggestie van de Turks Islamitisch Culturele Vere niging is daartoe eind vorig jaar on der meer contact gelegd met een groep werkloze, vooral oudere Turkse mannen. Volgens een ver slag van de afdeling welzijn, als bij lage opgenomen in de nota, had dat weinig succes: "Hoogstens denkt een enkeling aan iets als een kwar tiertje bejaardengymnastiék". De interesse van de, overigens kleine, jeugdige groep Turken is hoofdzakelijk op het zaalvoetbal gericht. Hiervoor bestaan echter onvoldoende mogelijkheden in de Rijnstreekhal. Ook de Marokkaanse werkgroep in Alphen is voor het experiment benaderd. Die gaf echter te kennen niet te willen' meedoen aan de proef. "Binnen ^de Marokkaanse gemeenschap.bestaat geen belang stelling voor deelname. Een factor die meespeelt in deze reactie is het gegeven dat men zich op sportief gebied al een aantal jaren in de kou voelt gezet: een al sinds enkele ja ren bestaande vraag naar beperkt gebruik van èen voetbalveld is .hups Inziens nooit serieus behan deld". Voetbalveld De aanvraag voor een voetbal veld wordt echter met ingang van september dit jaar gehonoreerd. Het 'multiveld' op het sportcom plex aan de Olympiaweg wordt dan in gebruik genomen. In het speelrooster is ruimte gemaakt LEIDSE KRONIEK OVER /MENSEN EN GEDANE ZAKEN Studenten hebben nooit de naam gehad lieverdjes te zijn. Toch zijn die van de twintigste eeuw, of ze nu met de roetkap ontgroenden of openbare gebou wen bezetten, makke schapen vergeleken met hun broeders uit de zestiende en de zeventiende eeuw. In 1614 stak Jan de Brune de Oude al de vinger op over die studenten die 'de baniere van Venxis en Bacchus naervolgen, die als duystere lichtvlieders den dagh niet ghebruyken als voor een toeval en byhangsel van den nacht'. En wat ze in die nacht zóal konden uitspoken ervoer de arme Hanna Lipsius op de avond 'van 7 november 1726. Hanna, de dochter van een arme weduwe, werd die avond door een groep van vier studenten aangehouden en naar de Raam- steeg gesleurd, waar de hospes woonde van een van de studen ten, de chirurgijn Adrichem. Hanna werd onder haar rokken getast en door de steeg getild, 'houdende haar eenige bij 't hooft, en andere bij de benen vast', waarna de studenten met geld 'uytsteeken wié haar eerst gebruyken sal', een soort loting dus. Een zekere Coster mag het eerst een poging wagen op de Koepoorstgracht. Hij komt terug met de boodschap dat 'sij het niet heeft willen toelaten'. 'Wij sullen haar dan wel wat anders leren', antwoorden zijn companen en grijpen haar vast waarna het meisje, ondanks al haar weer stand en 'kermen, schreyen en En met die verkrachting hield het niet op. 'Na dat sij dat enor me en vuyle fait hadden bedree- ven', zo betoogt dé aanklager bij de Universitaire Vierschaar, 'hebben sij kunnen, goedvinden Johanna Lipsius met haar vieren te brengen na de slijpsteen van de timmerman van Soest, dat hij Ingedaagde, en sijn Complicen Johanna Lipsius (na dat een off twee haar luyden eerst haar roc ken van agteren hadde opgéligt, en om haar middel gelegt) heb ben opgenomen, en vervolgens met haar blote billen hebben ge- set, op de slijpsteen van de tim merman van Soest met de rugge na de muyr toe, houdende twee van haar luyden Johanna Lipsi us bij de armen, en hooft, vast, dat hij Ingedaagde en zijn Com- jólïéen daarop hebben geresol- veert de steen om te draayen, ra pende een van haar luyden Jo hanna Lipsius de rokken van voirz. op, om bij het ijser van de sluipsteen te komen, dog dat sij met het omdrayen van de steen niet hebben teregt kunnen raak- en, omdat de kruk daar niet aan was, hebben de eenige van de stiL- denten haar beenen in de hoogte opgéligt terwijl sij op de sluip steen sat, en verders soo jnishan- delt dat sij flaau wierd....' Hanna's moeder Als ze van buren te horen krijgt wat er aan de hand is, snelt de moeder van Harina achter doch ter en studenten aan. Twee van 'de vier studenten houden, haar met 'bloote degen' staande: 'Wel, oude vrouw, hoe ben jij soo loops in jóu oude dagen, wat heb je soo te roepen?' De weduwe ant woordt: 'Wel heren, ik moei jou niet, gij hoirt wel waar het mijn om te doen is, ik roep mijn dogter, die mogelijk van een van jouw geselschap werd. weggesleept'. De studenten: 'Wij sijn twee heeren die wandelen, wat weten wij van geselschap'. Ze laten de moeder niet door. Onyerrichterzake moet het arme mens naar huis. Intussen proberen de studenten dê flauw gevallen Hanna met je never weer bij zinnen té krijgen. Na nog een veelheid van mishan delingen wordt ze ten slotte thuis afgeleverd en - met een schop naar binnen gegooid. De studen ten ten slotte roken een pijpje, 'onder een groot gelag en geraas, even alsoff zij wonderen hadden uytgevoerd', zo stelt de aanklager bitter vast. Wat voor straf kregen deze stu denten? Alle vier werden ze ver oordeeld tot een geldboete van '100 gulden en ze werden verval len verklaard van hun. voorrech ten als student en uit het in- schrijfalbum van de universiteit geschrapt. Ze mochten dus ge woon-blijven rondlopen en kon den zich even. gemakkelijk weer laten inschrijven aan een andere universiteit. Het meest opvallende aan het he- Een kratsende student. Naar een gravure in Johannis de Brune, Emblemata of Sinnewerck, 1614. Met kratsen of scrappen met de degen op de stenen daagden de studenten de nachtwakers uit en maakten ze zó te zien ook meisjes aan het schrikken; vergrijp te achten. Hij keurde het wel af, maar veel erger vond hij le proces was nog wel dat de rechter er blijk van gaf verkrach ting helemaal niet zo'n ernstig het dat de hele zaak op straat ge beurde. Alles werd zo in details' beschreven, omddt buurtbewo ners er getuige van waren 'ge weest en door de studenten be dreigd waren zich diep in hun huizen "terug te trekken zodat zij hun gang konden gaan. Het kan zijn dat de rechter in zijn oordeel werd beïnvloed door het feit dat Hanna waarschijnlijk een prostituée was en misschien zijn er ook nu nog velen die bij het vernemen van dit feit denken dat het dan allemaal eigenlijk wel meevalt; dat Hanna zelf aanlei ding heeft gegeven. Hoe het zij, een half jaar na dato schrijft de aanklager nog in zijn verslag dat 'Johanna Lipsius eenige dagen na die mishandeling is geraakt te eenenmaal buyten haar ver stand dog nu onder Gods zeegen begint te herstellen'. In een tijd waarin het er seksu eel wat minder beschaafd aan toeging waren net als nu prosti- tuées niet opgewassen tegen de gevolgen van verkrachting. WILLEM OTTERSPEER. voor het gebruik door een Turks en een Marokkaans elftal. In de nota staat daarover: "Wellicht is het mo gelijk vanuit het voetballen andere activiteiten te ontwikkelen. Hier voor dienen echter financiële mid delen beschikbaar te worden ge steld ten einde te trachten bij voor beeld de kijkers, over het algemeen de niet-voetballers', bij andere acti viteiten te betrekken". Het houden van sport- en bewë- gingsactiviteiten voor vrouwen van etnische minderheden wordt daarentegen wel succesvol ge noemd. Zo trok de cursus fietsen voor vrouwen, in combinatie met aerobic, veel belangstelling. Ver der bestaan op dit moment volgens i de sportstichting geen accommo- datieprobl'emen meer voor de etni sche minderheden: "Accommoda ties op hét terrein van de binnen sport, bij voorbeeld gymnastieklo kalen, zijn voor iedere groepering te huur. De huur van de sporthal len is gedurende de avonduren slechts incidenteel mogelijk". Drie Leidenaars met stoelen aan de haal NOORDWIJKERHOUT - Twee 15-jarige en een 18rjarige Leidenaar zijn in de nacht van zaterdag op zondag op de Herenweg in Noord- wijkerhout aangehouden met twee gestolen terrasstoelen. Het drietal had de stoelen even daarvoor ont vreemd bij een restaurant aan de Herenweg. Uit de tent van een 18-jarige Duitse toerist werden in de nacht ervoor autopapieren, 170 Duitse Marken en 60 gulden gestolen. De jongen had zijn tent opgeslagen op een camping in Noordwijkerhout. Knokken in Koudekerk KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Bij een massale vechtpartij zijn za terdagavond twee Koudekerkers licht gewond geraakt. De knokpar- deden, begon op het parkeerterrein van de eerder die dag officieel in gebruik genomen nieuwe accom modatie van Voetbalvereniging Koudekerk, nadat iemand had ont dekt dat een man bezig was een au to open te breken. De autokraker en de vechtersba zen maakten zich uit de voeten toen de politie arriveerde. MAANDAG 22 AUGUSTUS Katwijk ringsteken met waterfietsen, aanvang 19.30 uur in de Oude Leiden avond-zwemvierdaagse, met - muzikale omlijsting, in de zwem baden De Vliet en De Zijl, tussen 19.00 en 20.30 uur. bingo in clubgebouw speeltuin Rondom de Maredijk, aanvang 20.00 uur. Noordwijk 'Franse dag' met veel act ten, Noordwijk-Binnen. spreekuur CDA-fractie, 19.30 tot 20.00 uur, kamer raadhuis. Leiden avond-zwemvierdaagse, met muzikale omlijsting door muziek korpsen, draaiorgel en disco, in de zwembaden De Zijl en De Vliet, van 19.00 tot 20.30 uur. Noordwijk wandeling door de duinen en staatsbossen olv een gids, start om 10.00 uur bij .Excursieschuur, Duindamseslag. 'Franse dag' met veel activitei ten, Noo.rdwijk-Binnen. historische rondwandeling, on der deskundige leiding, door Noordwijk-Binnen, aanvang 19.30 uur op het plein bij raadhuis. extrastrandloopover4of8km, start om 19.30 uur op het strand bij politiepost. vergadering v raad, aanvang 20.00 meentehuis. avond-fietsvierdaagse over 20 of 40 km, start tussen 18.00 en 18.45 uur bij het politiebureau, Oude Zeeweg. vuurwerk op het strand voor de Koningin Wilhelmina Boulevard, om 22.30 uur. 14.00 en 15.30 uur. WOENSDAG 24 AUGUSTUS Katwijk duinwandeling olv een bos wachter, start 10.00 uur op par keerterrein bij de Soefi-tempel. straattekenwedstrijd voor kin deren van 3 t/m 10 jaar, aanvang 15.00 uur op het plain W. van Veenschool, Huetingstraat. start auto-puzzelrit, 19.00 uur, inschrijven vanaf een uur voor de start in hotel De Roskam. waterlopen, aanvang 19.30 uur, Oude Rijn bij de Turfmarkt. woensdagavondzang met Christelijk Gemengd koor Cantate Deo, aanvang 20.00 uur in de Oude Kerk. avond-zwemvierdaagse, met muzikale omlijsting door muziek korpsen, draaiorgel en disco, tus sen 19.00 en 20.30 uur in zwem baden De Zijl en De Vliet. lezing met dia's over het rail verkeer rond Amsterdam, organi satie: Ned. Ver. van Belangstellen den in het Spoor- en Tramwezen, aanvang 20.00 uur, NZH-zaal, Rijnsburgerweg. trek wandeling door de staatsbos- en duinen olv een gids, ver- 10.00 uur bij Manege Meeuwenoord. 'Franse dag' met veel activitei ten, yan 13.00-tot 17.00 uur, Noordwijk-Binnen. avond-fietsvierdaagse, vertrek tussen 18.00 en 18.45 uur bij poli tiebureau, Oude Zeeweg. woensdagavondzang met het Groot Rijnstreekkoor uit Katwijk met zang van Renate Heemskerk, olv Peter Kavelaar. aanvang 20.30 u r in c Hervormde Kerk. Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, 14.00 en 15.30 uur. DONDERDAG 25 AUGUSTUS Katwijk toeristenmarkt in het centrum, van 14.00 tot 21.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 10