Velzel in tenmsfinale SpoorptTV 'De droogte en luchtvervuiling in Seoul doen weinig goeds vermoeden' Gras in de 'Kuip' na Prince om te huilen Canada weggeblazen Op tijd Het ministerie van verkeer en het stadsbestuur van Seoul hebben alles in het werk gesteld om de Olympische familie op tijd in de stadions te krijgen. In totaal wor den 2542 voertuigen ingezet om de 35.000 atleten, officials, juryleden en journalisten van hun hotels naar de sportterreinen te brengen. Bus sen passen nog altijd het beste bij een dergelijke massale operatie (776), maar daarnaast zijn ook nog eens 309-minibusjes, 69 vrachtwa gens, 1326 personenauto's en 62 'speciale wagens' geleased of aan gekocht. De 'speciale wagens' zijn overigens alle afkomstig van het Zuidkoreaanse leger. De voertui gen worden bestuurd en begeleid door in totaal 5497 mensen, voorna melijk vrijwilligers en soldaten. De verwachte 2,7 miljoen toe schouwers zullen gebruik moeten maken van het metronet, de bus sen en de taxi's, waarvan er overi gens voldoende rondrijden in Se oul: 65.000... Overbelasting Om files te voorkomen op de toch al overbelaste wegen van de metropool Seoul, heeft de Zuidko reaanse regering een aantal nood maatregelen getroffen. Zo is de tien miljoen inwoners van de stad met klem aangeraden tijdens de Spelen zoveel mogelijk gebruik te maken van het openbaar vervoer. Bovendien is de 'oplossing' die Los Angeles in 1984 voor de eerste keer toepaste, gekopieerd. Ook in Seoul zullen auto's met even- en oneven kentekenplaten slechts om de an dere dag de weg op mogen. En als dat nog niet helpt, moet iedereen maar op vakantie gaan. Scholen en veel fabrieken zijn om die reden van 17 september tot en met 2 okto ber gesloten. Het particuliere be drijfsleven draagt haar steentje bij door 's ochtends om verschillende tijden aan het werk te gaan. Bezoekcijfers Het Koreaans Verkeersbureau is opgericht om Zuidkorea te promo ten. Logisch dus dat het bureau de resultaten van alle inspanningen nauwgezet bijhoudt en zo af en toe de buitenwereld op de hoogte stelt van de interesse in het schierei land. Met het oog op de naderende Olympische Spelen interessant vergelijkingsmateriaal. Onlangs werden, in samenwerking met het ministerie van justitie, de 'bezoek cijfers' van buitenlandse gasten over de periode januari-mei 1988 gepubliceerd. Daaruit blijkt dat Zuidkorea het voorlopig nog moet hebben van de 'omringende' Azia tische landen. Bij elkaar waren Ja pan, Taiwan, Hongkong, Thailand etc. namelijk goed voor bijna een half miljoen bezoeken, meer dan de helft van de 804.082 reizigers die het land ontving. Japan neemt op de lijst de eerste plaats in met 396.702 uitstapjes naar Zuidkorea. Tweede op de algemene rangschik king zijn Noord- en Zuid-Amerika (136.750), als derde staat Europa ge noteerd met 47.564 aankomsten. Opvallend in de tabel van Euro pa is dat Nederland daarop na Groot-Brittannië, Westduitsland en Frankrijk de vierde plaats in neemt. In de eerste vijf maanden van dit jaar blijken 3.195 landgeno ten de politieke onrust in Seoul voor lief genomen te hebben. Ten opzichte van een jaar geleden, toen Nederland uitkwam op een totaal van 2.867, een stijging met maar liefst 11,4 procent. Eeuwfeest Het Internationaal Olympisch Comité keert na honderd jaar terug in Parijs, waar de Olympische be weging in 1894 gestalte kreeg. In de Franse hoofdstad wordt in 1994 het volgende congres gehouden. Bij die gelegenheid zal het eeuwfeest van het IOC worden gevierd. Tijdens het IOC-congres discus siëren alle nationale olympische comite's, alle nationale sportbon den en een aantal topsporters i de Spelen. In 1973 werd het con gres weer voor het eerst in 43 jaar gehouden. Dat gebeurde in het Bulgaarse Varna. De laatste keer dat de Olympische familie bijeen kwam was in 1981 in het Westduit- se Baden-Baden. HAARLEM (GPD) - De hygiëne noch de klimatolo gische omstandigheden zijn de grootste problemen die de sporters en de buiten landse toeristen tijdens de Olympische Spelen in Se oul moeten overwinnen. Volgens Bob Klicks, arts van de Nederlandse hockeyploegen, vormt de luchtvervuiling in de vijfde stad van de wereld met tien miljoen inwoners de groot ste bron van zorg. De 60-jari- ge medicus verbleef in april van dit jaar met het nationa le vrouwen-hockeyteam an derhalve week in de Zuid koreaanse metropool en maakte zodoende kennis met de omstandigheden, waaronder het Olympische evenement in september zal plaats hebben. Tweevoudig Olympisch kampioene hoogspringen, Ulrike Meyfahrt, is nog altijd de meest populaire sportvrouw van Westduitsland. (archieffoto) situatie. .Vooral de droogte en de luchtvervuiling in de stad doen weinig goeds vermoeden. Vier jaar geleden in Los Angeles was dat ook onze grootste vrees, maar tij dens de Spelen hebben we er wei nig van gemerkt. Waarschijnlijk mede omdat er actie is onderno men om het enigszins in te perken. Die indruk heb ik in Seoul echter niet gekregen. Zelfs nu hoor en lees ik er niets over. Het krioelt er van de auto's en het is er vreselijk stof fig. Iedereen die naar Seoul gaat, zal rekening moeten houden met het feit dat hij vrij jgemakkelijk een luchtwegen-infectie oploopt. Cara- patienten en mensen met astmati sche aandoeningen dienen hele maal voorzichtig te zijn en vooraf extra maatregelen te nemen ten einde problemen te voorkomen. Maar in het algemeen gesproken zou het goed zijn, wanneer ieder een preventief te werk gaat". In die zin doelt Bob Klicks op het laten toedienen van vaccinaties als DTP (tegen difterie, tetanus en po liomyelitis) en gammaglobuline (weerstandverhogend), alsmede het innemen van malariapillen en tabletten tegen tyfus. Weliswaar zijn de hygiëne en het klimaat (on geveer 20 graden) in Seoul redelijk, maar dat wil'volgens Bob Klicks geenzins zeggen, dat niet iedereen op dat soort zaken alert moet zijn. „Ik heb met eigen ogen kunnen vaststellen dat Seoul beter is uitge rust wat de medische voorzienin gen betreft dan de meeste andere Aziatische landen. Aan de andere kant is toch voorzichtigheid gebo den. De hygiënische omstandighe den ogen redelijk, maar je moet desondanks vreselijk oppassen. Het water bij voorbeeld is absoluut niet betrouwbaar en ook ongepeld fruit eten valt sterk af te raden". Bob Klicks, al 28 jaar huisarts in Aalsmeer, weet waarover hij praat. Met de Nederlandse hockeyploe gen maakte hij vanaf '76 onder meer toernooien mee in landen als Pakistan (6x), India (2x) en Ma leisië (lx), waar onder uiterst moei lijke omstandigheden en in tropi sche temperaturen toppsport werd bedreven. „Van de eerste trip naar Pakistan heb ik het meeste ge leerd", herinnert hij zich. „Ik had vooraf een paar infectiologen ge consulteerd, maar toch kom je voor verrassingen te staan. De belang rijkste taak van een sportarts in dat soort landen is dat hij toeziet op het naleven van afspraken over de hy- LEIDEN Petra Velzel en Esther van Dijk hielden de spanning er gisteren lang in op het tennistoer nooi van de Leidse Hout. De wed strijd had een grillig verloop i Nathalie van der Voort of Hanneke •Rother. De plaatsing van de deelnemers is tot nu toe - op een vergissing in het mannenenkel C na, waar de als uiteindelijk won het overwegend vierde geplaatste speler werd uit verdedigende spel van Velzel het van het aanvallende spel van Van Dijk. Er werd sterk gespeeld, zeker ge zien de weersomstandigheden. In de derde set kwam Velzel 4-1 voor, maar ze moest toch toezien dat het nog 4-4 werd. Tenslotte had ze aan één match-point genoeg om de par tij in haar voofdeel te beslissen, 3-6, 6-3, 6-4. De speelster van Unicum zal morgen in de finale van het vrouwenenkel C spelen tegen geschakeld - perfect. In het i nenkel B versloeg favoriet Martij n Krans, Henk Janssen met twee maal 6-3. Krans zal nu de halve fi nale tegen Jean-Marc van Maren spelen. Van Maren heeft Frank Liefbroer met 6-4, 6-0 uitgescha keld. Liefbroer was reeds verze kerd van en plaats bij de 'Masters' en was niet erg gemotiveerd. Van Maren stond naar eigen zeggen als een koning te serveren. De tennis sende marine-officier sloeg gemid- ROTTERDAM (GPD) - Hans Kraay zat donderdagmiddag op het ereterras in de Kuip vijf minuten in zijn eentje voor zich uit te staren. De algemeen directeur van Feye- noord zei niks, maar zijn gezicht sprak boekdelen en God hoorde hem brommen. Voor hem lag de ontheiligde grond van een voetbal club, die er eens prat op ging dat het de mooiste grasmat van Neder land bezat, en recht tegenover hem -tond een podium zo groot als een booreiland. Het eerste optreden van Prince zat er op, het tweede zat er aan te komen en het derde was gister avond. Hoeveel grassprieten er vandaag nog over zijn, is wellicht een aardige quiz-vraag voor Feye- noords programmablad. Kraay moet, terwijl hij peinzend op een van de rode stoeltjes zat, moeite hebben gehad om zijn tra nen te bedwingen, want wat er vlak voor de competitie-ouverture in de Kuip is gebeurd, betekent een dolkstoot in het hart van elke rechtgeaarde voetballiefhebber. Nood breekt wetten, zeker als die nood van financiële aard is, maar de manier, waarop bij Feye- noord met voetbalwetten wordt ge- BRUSSEL Mannen 200 meter: 1. DeLoach (VSt) 20,03, 2. Smith (VSt) 20,25,3. Thomas (VSt) 20.43.3000 meter steeple: 1. Pannier (Fra) 8.17,55, 2. Le Slum (Fra) 8.19,15, 3. Van Dijck (Bel) 8.20,74. Kogel stoten: 1. Barnes (VSt) 20,69 meter, 2. Backes (VSt) 19,60,3. Andersen (Noo) 19,60.400 meter horden: 1. Phillips (VSt) 47,89. 2. Harris (VSt) 48,53, 3. Patrick (VSt) 49,08. 100 meter: 1. Le wis (VSt) 10,04,2. Mitchell (VSt) 10,22,3. Cooper (VSt) 10,38. 300 meter: 1. Harry Idolen Illrikp Mpvfahrt is nn? altiid de Reynolds (VSt) 32,22, 2. McCoy (Vst) 32,43, 3. Ulrike Meyfahrt is nog altijd de Danje| (V$l) 33 00 meter;Everett (VSl) meest populaire sportvrouw van Westduitsland. De tweevoudige Olympische kampioene hoog springen (1972 en 1984) spreekt on ze oosterburen nog altijd meer tot de verbeelding dan tennisster Stef fi Graf. Dat blijkt uit een onderzoek van het Instituut voor toegepaste psychologie uit Keulen. De inmid dels 32-jarige Meyfahrt scoort in al le leeftijdscategorieën het hoogst. Bij de mannen ook een opmerke lijke uitslag. Niet Boris Becker, maar Franz Beckenbauer, de voor malige libero en huidige teamchef van het nationale voetbalelftal, is nog altijd het grootste sportidool van West-Duitsland. Daniel (VSt) 33,00. 400 meter: 1. Everett (VSt) 44.61. 2. Redmond (GBr) 45,26,3. Valmon (VSt) 45,59.1500 meter: 1Cram (GBr) 3.30,95,2. El liot (GBr) 3.32,94, 3. O'Sullivan (Ier) 3.36,04. 5000 meter: 1Regalo (Por) 13.15,62,2. Ondieki (Ken) 13.17,06, 3. Doherty (Ier) 13.18,18. Hoog springen: 1. Sotomayor (Cub) 2,33 meter, 2. Sjö- berg (Zwe) 2,30, 3. Conway (VSt) 2,30. Vrouwen 200 meter: 1. Young (VSt) 22,39, 2. Torrence (VSt) 22,66, 3. Jackson (Jam) 22,87.100 meter horden: 1. Olijslager (Ned) 12,83 (Ned. record), meter: 1. Ivan (Roe) 3.59,17, 2. Melinte (Roe) 4.00,85, 3. Williams (Can) 4.05,32, 4. Boxer-Cahill (GBr) 4.05,59, 5. Wade (GBr) 4.06,98, 6. Van Hulst (Ned) 4.07,72, 13, Van de Kolk (Ned) 4.16,15, 18. Vriesde (Sur) 4.24,02. S t r afvermind eriiig Gijsman LEIDEN De beroepscommissie van de KNVB heeft de straf van Pe ter Gijsman teruggebracht tot één jaar. Eerder kreeg de voetballer van LFC een schorsing van acht tien maanden, opgelegd. De be roepscommissie was van mening dat Gijsman zich in de wedstrijd Oranje Groen-LFC (1-1) te buiten spot, is hartverscheurend. Dat er aan het einde van een voetbalsei zoen popfestivals in voetbalsta dions worden gehouden, is te billij ken, maar zoiets doe je niet vlak voor de start van de competitie. Dat Feyenoord op de eerste de beste zondag al tegen Europa Cup- houder en landskampioen PSV moest aantreden kon men niet voorzien, maar de kans op een thuiswedstrijd was vijftig percent. Zowel bij Feyenoord als bij PSV is men van oordeel dat deze topper te vroeg komt. De algemene opvat ting is dat Jan Huijbregts er ver standiger aan had gedaan om deze wedstrijd pas op de zesde of zeven de competitiedag vast te stellen. Bij Feyenoord is Peter Houtman waarschijnlijk nog niet inzetbaar, omdat de administratieve romp slomp rond zijn transfer nog niet is voltooid. De belangstelling voor Feyenoord-PSV is ongekend groot. Gistermiddag was de eerste ring al helemaal uitverkocht. In to taal waren 35.000 kaartjes aan de man gebracht. "Het loopt als een trein", aldus de Stadion-admini stratie. Er worden morgen zo'n 45.000 a 50.000 mensen in de Kuip verwacht. 400 meter- 1. Oulrot (Cub) 50,47, 2. Oixon (VSt) 50,58, 3. Richardson (Can) 50,92.100 meter: 1. Ashford (VSt) 11,10, 2. Cooman (Ned) 11,29, 3. Bailey (Can) 11,31. 6. Vader (Ned) 11,52. 3000 meter: 1. McColgan (GBr) 8.43,73, 2. Jennings (VSt) 8.48,19, 3. Sergeant (Fra) 8.52,27. PAARDESPORT CHK) Rotterdam Landenwedstrijd Internationaal springconcours, tabel A, 1,60 meter, in twee manches voor teams van vier ruiters (slechtste resultaat per manche valt af): 1. Zwitserland 12,25 strafpunten (Guerdat met Lanciano 4,25 4, Markuc Fuchs met Shan- dor 0 0, Gabathuler met The Swan 8 4,5, Thomas Fuchs met Dollar Girl 4 0); 2. Neder land 21,5 (Lansink met Felix 4 0, Tops met Dor- een la Silla 0,75 9, Ehrens met Olympic Sunrise 0 8, Van der Schans met Olympic Treffer 3,75 -); 3. Engeland 25,5 (Skelton met Grand Slam 0 28,25, Fletcher met Stylo Wilkie 5 12,5, Brown met Sligo Supreme 8 4, John Whitaker met Hopscotch 0 4). De stand in het klassement na elf wedstrijden om de Nations Cup is: 1. Frankrijk 32 punten, 2. Groot-Brittanniê 26,5, 3. Nederland 23,5, 4. Zwit serland 23. 5. West-Duitsland 13,5,6. Italië 10,5, 7. Spanje 6,5,8. Polen 4,5. Grand Prix de Dressage: 1Hunt (GBr) Maple Ze nith 1304 punten, 2. Werth (WDI) Weingart 1293, 3. Münstermann (WDI) Flair 1265, 4. Bemelmans (WDI) Americo 1256, 5, Moldan (Oos) Dacapo 1249, 6. Janssen (Ned) President 1232, 7. Pen- deld drie aces per servicegame, die letterlijk insloegen als een granaat. Marcel van Rijn was vliegens vlug weer van de baan met een 6-1, 6-0 overwinning op Jack Manuput- ty. Van Rijn zal de andere halve fi nale spelen tegen Kees-Jan Schui- lenburg. Martin Hoekstra en Maarten Kal lenberg konden het toch niet red den tegen het duo Jan Baan en Loek Verhees. Ze stonden in de derde set 4-2 voor, 5-4 en 6-5, maar verloren uiteindelijk de tie-break: 7-5, 3-6, 6-7. Bij de vrouwen is Marceline Spaan al tot de finale doorgedron gen. Ze zette de partij tegen Margo van den Oudenrijn met 6-2, 6-3 in winst om. Doordat er zoveel wind stond kon Spaan niet echt door slaan en is met Van den Oudenrijn de ralley aangegaan. Er zaten zeker hele lange ralleys bij, maar Spaan was toch vaster en varieerde haar spel meer, waardoor ze de wed strijd won. Bart Krans had in het manne nenkel C wel enige moeite om zijn plaatsing (hij was als derde geno teerd) waar te maken tegen Pieter Guyt. Hij is er echter wel in ge slaagd en won met 4-6, 7-6, 6-4. Jan Baan bleek te sterk voor Cor-Jan van der Jagt, die met 6-3,6-2 het on derspit moest delven. Baan zal in de halve finale Maarten Kallenberg ontmoeten. Kallenberg wees Winand Steggerda terug met 6-3, 6- 3. Joan Zonnevylle, lijstaanvoerd- ster bij de veteranen had een zware dobber aan Juliëtte Grimbergen. De eerste set won Zonnevylle nog dik met 6-1, daarna kwam ze 4-2 en vervolgens 5-3 achter. Grimbergen profiteerde goed van de zwakke momenten van haar opponente. Deze pakte het initiatief echter weer over en pakte de set met 7-6. Zonnevylle zal de finale tegen Tilly van Overloop spelen, die 6-2, 6-3 van Trqus Tónjann won. In het vrouwendubbel veteranen werd nog een lange strijd gevoerd met Zonnevylle en Marianne Liefbroer aan de ene kant en Van Overloop en Tini Huffnagel aan de andere kant. Het laatste koppel stond in de derde set nog 4-2 voor maar kon de partij niet naar zich toetrekken: 6- 4, 2-6, 4-6. ESTHER VAN ZUUREN RONDE VAN NEDERLAND De uitslag van de vierde etappe is: 1. Hermans (Ned) 100 km in 2 uur, 22 minuten en 23 secon den (15 seconden tijdsvergoedmg), 2. Rosola (Ita) (0.10), 3. Sergeant (Bel) (0.05), 4 Van Vliet (Ned), 5. Johan van der Velde (Ned), 6. Anderson commissie. "Want ik ben niet ge hoord. En dat is toch wel het min ste wat ze hadden kunnen doen", aldus Gijsman, die niet van plan is om het erbij te laten zitten. "Ik stap naar een advocaat en laat de zaak uitzoeken. Hier klopt iets niets. In stuurder Albert Klunder), maar dat eerste instantie heeft de tuchtcom- nissie mij ook niet gehoord". Overigens heeft Gijsman des- dering de goedkeuring van Gijs- tijds verzuimd om, op verzoek van man, anderzijds plaatst de gestraf- de tuchtcommissie, een schriftelij- te voetballer een vraagteken achter ke verklaring naar de KNVB te stu- de handelwijze van de beroeps- ren. Raphael Josefa van de Nederlandse Antillen bereikt het eerste honk. Tai- lvan-speler Chen Geeng-Yow is te laat. Taiwan klopte de Antillen met 18- 16 en bereikte daardoor de vierde plaats. (foto anp> HAARLEM (ANP) - De Canadese honkbalploeg zal niet ongeslagen de veertiende Haarlemse honkbal- week winnen. Voor het eerst tij dens de honkbalklassieker van 1988 verloor de voornaamste kan didaat voor de toernooizege. Sulli- vans plaatste zich door een sper vuur van zeventien honkslagen, waaronder vijf homeruns, voor de finale: 16-3. Canada speelt vandaag tegen Nederland om de tweede fi naleplaats. In het eerste duel had Canada de Sullivans met 6-2 verslagen. "De slag verloren, maar niet de oorlog", bromde manager Bob Sullivan toen. In drie slagbeurten bouwden Sullivans pupillen een voorsprong van 7-0 op. Door homeruns van Rob Reimink, Andy Postema en Scott Makarewicz gingen de Cana dezen tegen het canvas. Dat was zeker pijnlijk voor wer per Rheal Cormier, een van de drie Canadezen met een profcontract op zak. Na de Olympische Spelen, waar honkbal demonstratiesport is, meldt hij zich bij de organisatie van de St Louis Cardinals. In Haar lem hield hij minder dan twee slag beurten stand. In de vierde inning krabbelden de Canadezen met drie puntjes op. Drie achtereenvolgen de honkslagen en een homerun (van Bob Goodheart) op werper Stewart Hillman brachten de mar ge op acht runs: 11-3. Ook de derde pitcher van manager Bernie Beek man, Rod Heisier, kon het Ameri kaanse slaggeweld uit Grand Ra pids evenmin beteugelen. Als vijf de tilde Mike Eddington de bal het stadion uit. Canada, dat in een oe- fenstage en Haarlem tien keer in successie won, was "down and out". Beekman: "We zijn wegge blazen. Dat kan elk team overko men. Ik hoop dat deze jonge ploeg hiervan iets opsteekt". giëne, zoals het absolute verbod op het drinken van kraanwater en het innemen van willekeurig voedsel. Verder moet hij zorgen dat hij overal zelfbij is. In Pakistan en In dia ga ik zelf de keuken in om het eten te controleren. Ik geef de kok van het hotel een presentje en ver volgens is zo'n man meestal bereid alles te doen wat je vraagt. Maar dan nog sta ik er naast wanneer hij het water kookt en dat in flessen doet". „Je moet eigenlijk altijd wan trouwend blijven. Ook naar de sporters toe. Ze dienen voldoende nachtrust te nemen, zich afdoende te beschermen tegen de zon, dat wil zeggen 24 uur voor een wed strijd nooit in de zon gaan zitten en nooit met de airconditioning aan gaan slapen. Vaak zeggen ze ook niet op tijd dat er wat met ze aan de hand is. Een beetje diarree is al een signaal waarop direct moet worden gereageerd. Anders kost het te veel tijd om te herstellen. Ik stuur spor ters ook nooit naar een plaatselijk ziekenhuis. Het gevaar om daar iets op te lopen, is zo groot dat hij beter op het vliegtuig naar huis kan worden gezet". Mede door zijn enorme ervaring is Bob Klicks tevens medisch advi seur van de Internationale Hockey Federatie. Samen met chirurg en ex-hockeymanager Wim Cornelis (in Seoul chef de mission van de Nederlands ploeg), stelde hij regels op ter bescherming van de hoc- keyers(sters). Tijdens de Spelen houdt Bob Klicks (net als in LA) samen met zwemarts Simon Ouwerkerk elke dag spreekuur voor de Nederland se sporters in het Olympisch Dorp. „We behandelen dan wat kleine klachten. Echte probleemgevallen sturen we door naar de specialisten in ons medisch team. Daarnaast zit ik op de bank bij de wedstrijden van de Nederlandse hockeyteams. Bij een sport als hockey met veel li chamelijk contact is dat gewoon nodig". AD HEESBEEN SVLV en Docos in eindstrijd voetbaltoernooi LEIDEN Bij de voetbalvereni ging SVLV wordt voor de derde maal het Wilco Westgeesttoernooi gehouden. Op de eerste avond speelde gastheer SVLV tegen Alk- mania en Docos tegen Meerburg. SVLV won door doelpunten van Sjaak van der Werf en Peter van Veen met 2-1 van Alkmania. Ge rard van der Leur redde voor de ploeg van trainer Jos Cosijn de eer. Docos werd ten koste van Meer burg de andere finalist (3-2). De Leidse vierdeklasser had in Eric Roos (2) en Hans van Marwijk zijn produktiefste spelers. Fred Hage naars (penalty) en Werner Pilanen vonden het doel voor Meerburg. Dit weekeinde worden de vol gende oefenwedstrijden gespeeld: Zaterdag: Sleutels - Lugdunum, Rijnsburgse Boys - Valleivogels, SEV - Rand stad Sport, RKHBS - Altior, SV Voorschoten - Honselersdijk, Ter Leede - SMS, RCL - UVS. Noord- wijk - AFC (19.00 uur), SC Ever- steyn - FC Lisse (za), DUNO - Kat wijk, DEVJO - Leiden en Oegst- geest -Tonegido. Zondag: KBV - FC Lisse (zo), SJZ - ROAC '79, LFC - VTL, WSB - HFC, SVLV (Wilco Westgeesttoernooi), UDO- UVS, Leidsche Boys - Uni- tas L, Lugdunum - Stompwijkse Boys, Oranjeplein - LDWS en Fore- holte - Oud Internationals. Bij de ex-internationals bevinden zich onder andere Heinz Stuy, Sjaak Swart, Ruud Geels, Rob Rensen- brink, Wim Jansen, Peter Ressel en Henk Wery. i (Ned). 10. Arras (Bel). 11. Lilholt (Den). 12. Capiol (Bel), 13. Tolhoek (Ned). 14. Deneut (Bel). 15. Peelers (Bel). 16. Pieters (Ned). 17. Lubber- ding (Ned). 18. Breukink (Ned). 19. Dahlberg (NZI), 20. Veenstra (Ned) zelfde tijd als Hermans. De uitslag van de individuele tijdrit is: 1. Nijdam (Ned) 16,7 km in 21 minuten en 1,07 seconden (gem. snelheid: 47,673 km/uur, 15 sec. bon.), 2. Marie (Fra) op elf seconden (10. sec. bon.), 3. Ja- kobs (Ned) 0.16 (5 sec. bon.), 4. Breukink (Ned) 0.22,5. Stevenhaagen z.t., 6. Kersten (Ned) 0.29, 7. Schurer (Ned) 0.35.8. Mottet (Fra) 0.42.9. Ver hoeven (Ned) 0.43. 10. Beuker (Ned) 0.45. 11. Arntz (Ned) 0.47. 12. Lilholt (Den) 0.49, 13. Van den Akker (Ned) 0.50. 14. Janssens (Bel) 0.52, 15 Lavainne (Fra) 0.53,16. Pedersen (Den) 0.54. 17. Knetemann (Ned) 0.55, 18. Launtzen (Noo) 0.58, 19. Veldscholten (Ned) 0.59, 20. Fignon (Fra) 1.04. Algemeen klassement: 1. Nijdam 16.09,41, 2. Marie op 17 seconden, 3. Breukink 0.36, 4. Ste venhaagen 0.43, 5. Schurer 0 57, 6. Mottet 1.13, 7. Lavainne 1.16, 8. Lilholt 1.18, 9. Pedersen 1.26,10. Talen 1.27,11Lauritzen 1.29.12. Veld scholten z.t13. Pieters (Ned) 1.34,14. Kersten 1.36, 15. Willems (Bel) 1.53, 16. Solleveld 1.54. 17. Jakobs z.t., 18. Fignon 1.55, 19. Hermans (Ned) 1.57, 20. Kuiper (Ned) 2.03. LUTON TOERNOOI Nederland - Spanje 2-1 (1-1). 10. tgnacio Escu- de 0-1, 26. Bovelander (strafcorner) 1-1, 58. Bo- velander (sc) 2-1. Scheidsrechters- Nash (GBr) en Amerjeet Singh Dhak (Ken), toeschouwers: 500. Groot-Brittannië- Kenya 5-0 (2-0). 21. Barber (strafcorner) 1-0, 24. Barber (sc) 2-0, 56. Barber (sc) 3-0,62. Kerly 4-0,65. Bhaura 5-0. Toeschou- ZATERDAG 10.23-10.55 Did 1: Die Sport-Reportage: atletiek in Brussel. 13.30-18.05 BBC 1Grandstand: met paar- deraces in Chester, vierlandentoernooi hockeyheren in Luton (met o.a. deelname van het Nederlands team), de Britse kam pioenschappen motorsport in Thruxton en 15.30-16 30 Super: Major League Baseball '88: verslag van een Amerikaanse honk balwedstrijd. 15.30-16.30 SKY: VFL Australian Rules Football: met wedstrijden uit de Victorian '88: professioneel wielrennen in Engeland. 16.30-17.30 SKY International Motor Sports. 16.30-18.30 Ned 3' Studio Sport. Met paar- desport: het CHIO springconcours in Rot terdam en honkbal: verslag van de van daag gespeelde wedstrijd in de veertiende Haarlemse honkbalweek. 18.00-18.55 Did 1: Sportschau: Bundesli- ga-voetbal. 18.15-18.30 BBC 1: Sport. 19.00-19.25 Ned 2: Veronica Sport. 19.00-21.25 RTL Anpfiff/Bundesliga: sporimagazine met aandacht voor Bun- desliga-voetbal. 19.30-20.00 Did 3: Sport im Westen. 21.30-22.30 SKY: Tennis: verslag van de wedstrijden om de Davis Cup. 21.45-22.30 Ned 2: Veronica Sportspecial: Wimbledon Gala (tennisgala met beroem de spelers van vroeger en nu). 22.10-22.15 Did 2: Das aktuelle Sport-Stu- dio. 22.10-22.25 BRT 1 Sport op Zaterdag. 22.15-22.45 Ned 3 Studio Sport. Met voet bal: VVV-Roda JC en Willem ll-Sparta en wielrennen: Ronde van Nederland. 22 30-23.28 SKY Trans World Sport actu ele informatie en dramtische of komische hoogtepunten uit de sportwereld. 22.50-23.05 BBC 1 Sport. 23.30-00.28 SKY: VFL Australian Rules Football. 23.45-00.35 BBC 1Match of the Day: ver slag van de voetbalwedstrijd tussen de winnaars van de League en de FA-cup, Li verpool en Wimbledon. ZONDAG 14.00-15.30 BRT 1 Wielrennen: recht streeks verslag van het kampioenschap van Zurich. 14.30-16.30 Super: Super Sport. 14.30-19.50 BBC 2: Sunday Grandstand: met hockey (verslag van de wedstrijden Engeland-Nederland en Engeland-West- duitsland in het vierlandentoernooi voor mannen), Olympics (portret van Mary Dec ker), cricket (Gloucestershire-Kent) en at letiek (voorselectie voor Seoul '88). 16.00-16.30 Ned 3- Studio Sport' met paar- desport (het CHIO springconcours in Rot terdam), honkbal (verslag van de finale van de veertiende Haarlemse honkbalweek) en atletiek (Grand Prix-wedstrijden in Keulen). 16.00-17.00 SKY: Trans World Sport, actu ele uitslagen en hoogtepunten uit de sport- 17.10-18.10 Did 2: Die Sport-Reporlage: met een verslag van de internationale atle- tiek-meeting in Keulen. 17.15-18 30 Ned 3: Studio Sport: vervolg van de uitzending van 16.00 uur. 18 10-18 40 Did 1 Sportschau. 19.00-20 00 Ned 3 Studio Sport. Met voet bal Feyenoord-PSV, Fortuna-A|ax. Volen- dam-RKC, atletiek: vanuit Keulen, wielren nen: de Grote Prijs van Zurich, paar- desport: het CHIO m Rotterdam en honk bal: de Haarlemse honkbalweek. 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 20.05-20.40 BRT 1 Sportweekend. 20.24-21.14 Ned 1: Zestien glorieuze da- sche Spelen van 1984 in Los Angeles 21.50-22 05 Did 2: Sport am Sonntag. 22 10-23.10 RTL Finale. 22.15-23 13 SKY The Bicentennial Gold Cup: wedstrijd om de derde en vierde plaats in een voetbaltoernooi dat werd ge speeld ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van Australië. MAANDAG 15.00-16.00 SKY: US College Football '87/'88. verslag van de wedstrijd Washing- ton-Tulane om de indepence Bowl.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17