'Was de jeugd maar overal zoals hier' Omspuiten grasland streek blijft beperkt Provincie houdt vast aan standpunt Nieuwe oefenhal voor WSB Noordwijkerhout Katwijkse vlootschouw afgelast i» iv:--1xijg „--v. REGIO T! Wisseling van de wacht op Zwainmerdamse eenmanspolitiepost door Janet van Dijk ALPHEN AAN DEN RIJN - Als-ie vanavond zijn politiepet af zet, dan is het voorgoed. Voor Teun Schrijvershof zit het erop. Meer dan 22 jaar heeft hij in zijn eentje de politiepost van Zwam- merdam bemand en nu maakt de ongetwijfeld meest bekende Dammenaar gebruik van een speciale regeling voor agenten van 57 jaar en ouder. Hij treedt vervroegd uit en wordt opgevolgd door zijn schoonzoon Peter van Riessen (30). "Of ik het moeilijk vind om afscheid te nemen? In de verste verte niet. Deze periode zit erop, die sluit ik af'. riode lag dat anders, herinnert hij zich: "Het duurt toch wel jaren voordat je zo'n goed contact hebt met de bevolking dat ze zomaar naar je toe komen". Voor schoonzoon Peter van Ries sen de taak om een dergelijke rela tie met de bevolking op te bouwen. Zijn vrouw Janneke, de dochter van Schrijvershof, kent iedereen en dat is een voordeel, geeft hij toe. "Daardoor hoor je er zelf toch ook een beetje bij. Maar het is aan mij om er helemaal in te komen", aldus de agent die sinds een klein jaar woont in het Alphense kerkdorp. Koelkast Van Riessen heeft al jaren gele den te kennen gegeven wel belang stelling te hebben voor de functie van postagent. "Ik denk dat je in een dorp nog meer voor de mensen kunt betekenen dan in een grotere plaats", licht hij zijn keuze toe. "Ik heb", zegt hij, "natuurlijk een paar jaar bij mijn schoonvader in de keuken kunnen kijken. Maar de koelkast zat altijd op slot. Nu dieiis opengegaan, ben ik toch wel op on verwachte dingen gestuit". Jam mer vindt Van Riessen het dat de inwerkperiode in Zwammerdam 'zo kort' is geweest. Anderhalve week heeft hij 'meegelopen' met de scheidende Schrijvershof. "Ik had nog zoveel van hem kunnen leren". "Ondervinding is de beste leer meester", zegt Schrijvershof nuch ter. "Ik wil hem niet een bepaalde kant opsturen. Hij moet het zelf redden". Van Rieden weer: "Het zal best moeilijk worden. Mijn schoonvader kent iedereen im mers op zijn duimpje. Vervangen kan ik hem niet, ik kan alleen mijn best doen". "Nou", reageert zijn Schrijvershof, "je kunt het natuur- Schrijvershof is van plan zich hele maal niet meer te bemoeien met het politiewerk in het dorp, ook al wordt de functie in het vervolg ver vuld door een familielid. "Ik heb mijn spullen in acht zakken gedaan en verbrand. Je moet toch wel een heel eigenwijze vent zijn als je nog een poosje doorgaat". Schrijvers hof zet een heel dikke streep onder deze fase in zijn leven, maar dat be tekent niet dat Zwammerdam hem koud laat. Hij blijft gewoon wonen naast de politiepost aan de Buiten- dorpstraat en wie aan de Damme- naren komt, komt aan hem. Over de Zwammerdamse jeugd wil hij bij voorbeeld geen kwaad woord horen: "Ik wou dat de jongeren overal zo waren als hier. Dat meen ik". Spijt heeft Schrijvershof er in elk geval niet van, dat hij in 1966 de overstap maakte van Alphen naar Zwammerdam: "Als ik het over zou kunnen doen, zou ik weer pre cies hetzelfde kiezen". Als Schrijvershof terugkijkt op de afgelopen 22 jaar, dan moet hij constateren dat hij méér is geweest dan politieman alleen. "Ze weten wie je bent, dus komen ze eerder naar je toe. Voor zaken op allerlei gebied. Dat is een verschil met bij voorbeeld een grote plaats als Al phen. Daar moeten ze op het poli tiebureau praten tegen de onbe kende massa". En, na even naden ken, "Ik heb toch wel de indruk dat de mensen hier eerder naar de poli tie stappen. Ook voor een heleboel dingen die niets met het politie werk hebben te maken. Tja, daar kun je niet buiten". In de beginpe- lijk ook béter doen dan ik". Van Riessen heeft nog geen gro te plannen gemaakt. Wel wil hij veel aandacht besteden aan het be ruchte kruispunt van de Steekter- weg en de Spoorlaan. "Dat is ge woon nodig. De voorzieningen zijn nu goed, maar je hebt er nog even goed mensen tussen die gewoon door rood licht rijden". Schrijvershof: "De problemen op de Steekterweg zijn beduidend minder geworden. Vroeger, maar dan spreek ik echt van jaaren te rug, gebeurde er bij regenachtig weer elke dag wel een aanrijding. We hebben er heel wat tegen de boom zien zitten, hoor. Verschrik kelijk. Maar toen lagen er stenen. Later is er asfalt gekomen en toen is de situatie wel verbeterd. Hoe wel er ook de laatste jaren een paar ernstige ongelukken zijn ge beurd". Ziende Als minder problematische maar toch ook wel gevaarlijke punten noemt hij de S wadenburgerdam en de Ziendeweg. "Op de Swadenbur gerdam zijn paaltjes geplaatst, waardoor de weg smaller is gewor den. Vooral bij gladheid levert dat nog weieens problemen op". Het is Van Riessen opgevallen dat er in die straat ook vaak te hard wordt gereden. Moeilijkheden met de jeugd heeft Schrijvershof nooit gehad, beweert hij. "Ja, moet je luisteren, overal gebeurt weieens wat. Er is hier heus weieens gevochten, maar dat wil ik bagatelliseren. Proble men met de jongeren in Zwammer dam? Nou, ik wou dat ze overal zo waren". Van Riessen denkt dat er weinig probemen zijn met de jeugd omdat er een grote sociale controle is. "Als Pietje iemand pakt, weten zijn ouders dat meteen de volgende dag al", geeft hij een voorbeeld. Schrijvershof vindt het onzin als er wordt beweerd dat er voor de jeugd weinig is te doen in het dorp. "We hebben hier een prachtige sportaccommodatie en een mooie sportzaal. Bovendien zitten we vlakbij Alphen en Bodegraven. Nee> ik vind dat er zat te doen is voor de jongeren. Dat sommigen geen gebruik maken van die voor zieningen, dat is hun zaak. Boven dien hebben ze zelf ook van alles. Toen ik ging vrijen, was ik blij dat ik een fiets had. Nu hebben ze een brommer als ze zestien zijn en een auto op hun achttiende". Helm Schrijvershof laat een foto zien van een voertuig, dat jaren geleden in elkaar is gezet door een jonge Dammenaar. "Kijk", wijst de agent, "deze stok is de rem en hij heeft er een bromfietsmotor inge zet. Prachtig toch? Daar reed hij mee over de Hogendoornlaan. Er achter hing een aanhangwagentje en daar zat een kind in. Dat mocht niet". Volgens Schrijvershof was het vaak zo dat een waarschuwing voldoende was. Soms gebruikte hij echter ook wel zijn handen om een en ander duidelijk te maken. "Ik heb zelf ook klappen gehad toen ik jong was en daar ben ik blij om. Want ik had ze verdiend". "Tijden veranderen", merkt zijn opvolger op. "Als je nu als agent een klap uit deelt, wordt er een klacht inge diend". "Toch accepteerden ze het", weet Schrijvershof. "Omstreeks de jaarwisseling werd er eens verve lend gedaan met rotjes. Ik wist ze ker wie het had gedaan. Op een ge geven moment zag ik die jongen zitten op zijn bromfiets. Ik ging naar hem toe en zei: Doe die helm eens af. Dat deed -ie en toen gaf ik de jongen een klap. Ik zeg: Zet nu die helm maar weer op. Het mooi ste is", vervolgt hij zijn verhaal, dat ik op 31 december jarig ben. Dat jaar kwam er een heel stel jon gens voor me zingen bij de deur. En die jongen liep voorop". Weglopen De agent heeft altijd veel contact gehad met de zeshonderd 'huisge noten' van zwakzinnigeninstelling Hooge Burch. "Dankbaar werk was dat. Ze kennen me allemaal. Soms kwam er één tegen moeders vertellen'dat hij weg wilde lopen". Dat brengt Schrijvershof bij een 'moeilijke' kant van zijn werk. Doordat hij zo bij de Zwammer damse bevolking, die hij overigens heel 'eensgezind' noemt, was be trokken, was het weieens moeilijk om afstand te bewaren. "Iemand kan nog zo een goeie vent zijn, als hij een overtreding maakt, moetje toch een bekeuring uitschrijven. Dan moet je nuchter zijn. Maar het valt niet mee omdat je ook de ach tergronden van die man kent. Af en toe kun je het wel laten bij een waarschuwing, maar het mag niet te gek worden. Dan ben je dom be zig". Schrijvershof is van plan zich de komende tijd bezig te houden met 'knutselen', zijn grote hobby. "Ik zal me niet vervelen. Ik heb voorlo pig genoeg te doen. Ik kwam de laatste tijd twee dagen tekort als ik een vrije dag had". Hij is in elk ge val wel blij dat er na enige discussie is besloten dat er toch een post agent in Zwammerdam moet blij ven. "Waarom willen alle plaatsen wijkagenten? Omdat er in het alge meen te weinig contact is tussen de politie en de bevolking. Maar de mensen willen toch een paaltje waar ze als een hondje tegenaan kunnen pissen". Van Riessen is van plan jaren als 'paal' in Zwam merdam te dienen. "Als het aan mij ligt, hou ik het ook 22,5 jaar vol". BOLLENSTREEK De mogelijkheden tot omspuiten van grasland tot bollengrond in de bollenstreek blijven beperkt. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland, het dagelijks be stuur van de provincie, voelen er niets voor om van hun eerder ingenomen standpunt af te wijken. Een en ander bleek deze week tij- het SDB-bestuur in een schrijven dens een gesprek tussen een af- aan GS aangedrongen op een ver vaardiging van GS en vertegen- soepeling van de regels, woordigers van het Samenwer kingsorgaan Duin- en Bollenstreek (SDB) waarin het omspuitverbod voornaamste onderwerp van ge sprek was. Enige tijd geleden had Wethouder D.J.W. IJdo van Voorhout, die tevens de portefeuil le ruimtelijke ordening binnen het SDB in zijn bezit heeft, is teleurge- NOORDWIJKERHOUT - Wet houder C. van der Klaauw heeft gistermiddag op het sportpark De Boekhorst in Noordwijker hout de nieuwe oefenhal 'Arend den Elzen' van de voetbalvereni ging WSB geopend. Van der Klaauw deed dit door het weg trekken van een doek die het naambord van de hal bedekte. De oefenhal is genoemd naar .Arend den Elzen die zich een groot aantal jaren heeft ingezet voor de Voetbal Vereniging Sint Bavo. Onder andere was hij be trokken bij de jaarlijkse kerstvei ling. Den Elzen is twee jaar gele den overleden. De nieuwe hal van de Noord- wijkerhoutse voetbalvereniging is opgetrbkken uit aluminium en heeft ongeveer 450.000 gulden gekost. Van de gemeente Noord wijkerhout heeft de vereniging 15.000 gulden subsidie gekregen en voor de rest van het bedrag is gespaard door WSB. Daarnaast zijn er in de afgelo pen jaren ook een aantal acties gehouden, waaronder de tradi tionele kerstveiling. Die bracht vorig jaar 60.000 gulden op. Ver der heeft de vereniging de kos ten van de hal weten te drukken doordat veel leden heb ben ge holpen bij de bouw. In maart van dit jaar werd begonnen met de bouw van het nieuwe onderko men. De hal is in de eerste plaats be stemd voor de opvang van de jeugd in de winterperode, wan neer de competitie voor, de jeugdelftallen is stopgezet in'ver band met de winter. Verder wordt de hal gebruikt voor het spelen van onderlinge trainings partijtjes. Het is niet de bedoe ling van het bestuur van de vere niging om de hal aan andere ver enigingen te verhuren. steld in de houding van de provin cie. "Ook wij zijn van mening dat aan het karakter van typische wei- degebeiden niet mag worden ge tornd. Toch zijn er stukken grond waarvoor een soepelere beleid kan worden gevoerd", zegt hij. IJdo, die het altijd heeft ver baasd dat er met de gemeenten nooit sprake is geweest van voor overleg over de nieuwe richtlijnen, vindt dat voor bepaalde weidege bieden in de bollenstreek een zoge heten aanleg-vergunningenstelstel moet gelden. Beschermen Op basis van een vergunningen stelsel kunnen gemeenten zelf be palen of zij het omspuiten van wei degebieden al dan niet toestaan. "Maar daar voelt het provinciebe stuur niets voor", stelt de wethou der na het overleg in Den Haag vast. Gemeenten houden overi gens een belangrijke vinger in de pap bij het omspuiten van bollen- gronden zolang bestaande bestem mingsplannen niet worden gewij zigd. Pas als dat het geval is, kan de provincie ingrijpen en op een an der beleid aansturen. Het SDB-bestuur is overigens van mening dat de weidegronden die bepaald kenmerkend zijn voor de bollenstreek door de overheid beter beschermd moeten worden. De Voorhoutse wethouder spreekt de vrees uit dat wanneer op gras landen het boerenbedrijf niet meer kan worden uitgeoefend, de daar aanwezige flora en fauna evenzeer wordt aangetast. "En door de moei lijke positie waarin veel boeren verkeren door bijvoorbeeld de su perheffing is dat niet ondenkbaar", 'aldus IJdo. "Maar geld om die be scherming te garanderen is er niet bij het rijk". Glazen dak In de bijdrage van Bianca van den Berg over de vroegere universi teitsbibliotheek (LD van 13 augus tus) komt ook het glazen dak ter sprake dat bibliothecaris Pluygers in samenwerking met architect Schaap liet aanbrengen. Dit dak lag alleen maar over de oude kapel, die toen vrijwel geheel als boeken- magazijn kon worden ingericht. Het doel, meer licht in het gehele gebouw, was zeker bereikt, maar Pluyers' opvolgers hebben (nog steeds) reden om hem voor deze bouwtechnische ingreep niet al te dankbaar te zijn. Bijverschijnselen namelijk, waarvan Pluygers zich of niet bewust is geweest of waarover hij zich niet al te veel zorgen heeft gemaakt, waren dat dat glazen dak een broeikaseffect in de hand heeft gewerkt en dat van een flink deel der boeken de ruggen in de volle zon kwamen te staan. Vooral bij de perkamenten banden heeft dat ge volgen gehad: de ruggen droogden uit, werden hard en bij het gebruik knapten ze. In het huidige maga zijn, waar de boeken natuurlijk ruimtelijk heel anders zijn opge steld dan in de kapel, zijn de plek ken die van Pluygers en Schaap die volle zon hebben gekregen nog duidelijk aan te wijzen. Het is jam mer dat beide heren het verschil tussen een lichtkoepel zoals in het British Museum en een bijna plat glazen dak niet goed onderkend hebben. R. Breugelmans, Cobetstraat 47 2312 LA Leiden. Conservator universiteitsbiblio theek ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer. Van Leeuwen. Verhage. Groeneveld, de Ruiter. Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: M A. van Schie. tel: 177100, spreekuur: Rijnsburgerweg 163. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meijer, tel: 215510, spreekuur: Stokroos 1 Groep 2 - Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Bergmeijer- 8 uur tot 24 uur: G. Nering-Bógel. tel: 124403 Groep 3 - Pleiier, Smit, Lely. W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk. Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H.P. Jurgens. tel: 125820, spreekuur: Burggravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk. tel: 125820. spreekuur: Burggravenlaan 102. Groep 4 - Van Wingerden. Lahr. Van Rijn, Bé- nit. Nieuwenhuis, Hom, Van der Waardt. J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur. M. van der Waart, tel 311411, spreekuur: Petr. Moensweg 52. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, tel: 120347. spreekuur: Zoeterwoudsesingel 11. Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: C. Keyer, tel 140124. zo 8 uur tot 24 uur: G.J.P. Bloemen, tel: 311319. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: R. van Kalmthout. tel: 212628, beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op: Florijn 10. tel: 891000. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: G A. van der Steenhoven. Regentesselaan 45. tel: 177461 Voorschoten za: F. Koopmans, Churchillweg 19, tel: 6352; zo: J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel: 2520. Warmond Huisartsenpraktijk Oosthout, Rietpad 9, Voor hout, tel: 02522-30697. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen I. Cowan. Levendaal 187, tel: 146337. C. Juffermans/D. Koster, Haagweg de APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 19/8 tot vr. 26/8 door: Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Rosmolen 13. Leiden, tel: 071-211611; Apotheek Stevenshof, Petr. Moensweg 56. Leiden, tel: 071-313234; Afjotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor schoten, tel: 01717-2525. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Ockenrode 14. Leiderdorp, tel: 071- H. Vestjens, Rijn- en Schrekade 23. Leiden, tel: 071-144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn. Pres. Kennedylaan 260. Oegst geest. tel. 173266; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. tel: 071-768616. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden. Leiderdorp, I Warmond wordt waargeno- G.J. van Hof. Plantage 10. Leiden, tel: 071- 141838. Voor patiënten van tandartsenpraktijk 'Haas- wijk' heeft tandarts R.S. van Mierlo spreekuur 1-12 uur. Simon Vestdijklaan 28. 2343 de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. 17.00 uur. stoomtreinritten door de Zuid duinen, ieder uur tot 17.00 uur vanaf de Vriesche Wei; orgelconcert Internationale Zo- merserie door Klaas Jan Mulder, 17.00 uur, Nieuwe Kerk. ballonopvaart op de Turfmarkt, opblazen van de ballon vanaf 18.00 uur. Leiden antiekbeurs in de Groenoord- hallen, tot 17.00 uur. wandel-orgelconcert Arend van der Haiden, met medewerking van Nico Klop. zang, van 15.00 tot 15.30 uur, Hartebrugkerk. itJo- 21.00 uur in Droomfabriek, Oude Singel. Lisse Les quatre jours de Lisse: con cours d'elegance, 10.30 uur; kin- deroptoqht, 14.00 uur; muziek in de tent. vanaf 20.00 uur. Noordwijk speciale activiteiten van 'Hoofdstraat Koopcentrum, tot 17.00 uur. Hoofdstraat. internationaal badgasten tafel tennistoernooi, aanvang 15.00 uur, Nieuwe Zeeweg (inschrijven bij de VVV). evangelisatie door middel Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, om 14.00 en 15.30 Warmond zomer-kunstmarkt, tot 17.00 uur op het pleintje bij de Pomp. optreden van de groep 'Cold- horn Hot Dance Society', vanaf 21.30 uur ir> café Het Wapen van Warmond. gondelvaart met versierde en verlichte boten, vertrek om 20.30 uur vanaf de Gemeentehaven, in formatie tel: 01711-10895. ZONDAG 21 AUGUSTUS HiBegom receptie Pater Harry Uitendaal, zilveren priesterfeest, van 14.00 tot 15.30 uur in Hotel Flora. Leiden fietstocht Noordeindertocht over 35 of 65 km, start 8.30 uur bij Leidse Hout. antiekbeurs in de Groenoord- hallen, van 11.00 tot 18.00 uur. rondleiding in de Pieterskerk, met als leidraad de bouwgeschie denis van de kerk, aanvang 14.45 films over Mexico: 'Sentinels of Silence' en 'Ulama, het balspel in Mexico', aanvang 15.00 uur, Rijksmuseum van Volkenkunde. demonstratie pottenbakken, technieken uit de Romeinse tijd en de middeleeuwen, i 13.00 t 17.00 uur, Rijksmuseum van Oud heden. Rapenburg. swingavond met De DJ's. Jury Perestroika en Johnny Bananas, vanaf 21.00 uur in Droomfabriek, Oude Singel. Lisse licht klassiek koffieconcert, aanvang 12.00 uur in de Agatha- Noordwijk samenkomst met als spreker J. van Duin, De Ark, Picképlein. internationaal badgasten tafel tennistoernooi, aanvang 10.00 uur, clubgebouw TOV. Nieuwe Zeeweg. Wassenaar koers om de Wassenaarse Pauw. eerste start om 13.00 uur op de renbaan Duindigt, Waals- dorperlaan. Zoeterwoude tweedaagse wandeltocht over diverse afstanden, start om 9.00 uur bij de kantine van w Meer burg. Het visserij-onderzoekingsvaartuig Tridens (links) en het hospitaalkerkschip De Hoop waren gistermiddag de enige schepen die de harde wind voor de Katwijkse kust trotseerden. (toto Dick Hogewoningt Slechts drie schepen trotseren harde windstoten KATWIJK - Eenzaam en verlaten lagen gisteren twee schepen voor de kust van Katwijk weer en wind te trotseren om van de, in duigen gevallen vlootschouw, toch nog iets te maken. Nadat het er in het begin van de afgelopen week hoop vol had uitgezien, heeft het weer het gisteren, op de één na laatste dag van de Katwijkse Visserijda- gen, laten afweten. De geplande vlootshow, waaraan zo'n 25 sche pen zouden deelnemen, en het vuurwerk moesten vanwege de harde wind (windkracht 6) worden afgelast. Nadat gistermorgen de schepen vanuit IJmuiden zee had den gekozen, arriveerden alleen het visserij-onderzoekingsvaartuig "Tridens" en het Hospitaalkerk- schip "De Hoop" aan het einde van de middag voor de Katwijkse kust. Het Hospitaalfcerkschip deed vooi de laatste maal mee aan de vloot schouw. Binnenkort zal het uit de vaart worden genomen. Rond 18.00 uur liet men "De Hoop" weer varen, zodat de "Tri dens" lange tijd alleen voor het Katwijkse strand ronddobberde. Later op de avond kreeg het onder zoekingsvaartuig toch nog gezel schap van een vissersboot en wer den er alsnog enkele vuurpijlen de lucht ingeschoten. Ondanks het niet doorgaan van de vlootschouw was het gister avond toch behoorlijk druk in het badcentrum van de kustplaats. Aan de Boulevard werd een ringrij- derij voor bespannen Sjezen en Til bury's gehouden en op diverse lo- katies in het badcentrum speelde een aantal bands en fanfarekorp sen vrolijke muziek voor de enigszins teleurgestelde toeschou Vandaag zal de Visserijweek ir Katwijk worden besloten met eer groots opgezette Visvariamarkt die zich over een lengte van ruin: twee kilometer door het centrun- slingert en geheel in het teken staa- van vis, visserij en visverwerking. Tweejarig jongetje in sloot verdronken BENTHUIZEN - De bijna drieja- rige Marten Graper uit Benthuizen is gisteravond door verdrinken om het leven gekomen. De kleuter werd kwart voor negen 's avonds gevonden in een sloot nabij zijn ou derlijke woning. ZOETERWOUDE - Een nachtwa ker heeft gisternacht een inbreker betrapt bij het bedrijf Goodyear aan de Produktieweg in Zoeter woude. De inbreker, een 28-jarige Rotterdamer, sloeg op de vlucht maar kon later door surveillerende agenten worden aangehouden toen hij een auto wilde stelen. De man is een goede bekende van de politie.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13