'Je moet kunst niet naar volle brengen maar andersom' Gewenste intimiteit en magische sfeer ontbreken Nieuw toneelblad 'Maart' wil het vuur aanwakkeren Flinke belangstelling Oude-Muziekfestival Kunstmarkt DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1988 KUNST PAGINA 15 Voor Candy Dulfer en haar Funky Stuff werd de avond een grote deceptie. De Nederlandse groep kreeg op het allerlaatste moment te horen, dat er van ho gerhand geen toestemming ver kregen was om in het voorpro gramma op te treden. Waarom? Om een van de twee volgende re denen volgens een woordvoer der van platenmaatschappij WEA. "Of omdat de groep vorig jaar al dezelfde rol bij Madonna heeft vervuld. Of omdat Prince toch niet tevreden was over de kwaliteit. In eerste instantie was hij afgegaan op een videoband en die oogde met Candy natuur lijk wel aardig". LOUIS DU MOULIN Zeven arrestaties bij concert Prince ROTTERDAM (ANP) - Voor de aanvang van het concert van de Amerikaanse popster Prince in het Feijenoordstadion in Rot terdam heeft de politie gister avond zeven arrestaties ver richt. Zes mensen werden aan gehouden wegens zwarte han del in kaartjes. Organisator Mo jo had voor het eerst op de toe gangskaarten laten drukken dat het verboden is de kaartjes aan derden door te verkopen. Eén man werd aangehouden omdat hij een mes bij zich had, aldus een politiewoordvoerder. Het concert van Prince werd bijgewoond door ruim 32.000 mensen. Volgens de politie heerste in de Kuip een "gezelli ge sfeer". Vanavond en mor genavond treedt Prince ook in het Feijenoordstadion op. ROTTERDAM Geen Kuip- concert meer zonder video schermen). Ook bij de zoge naamde dwarsopstelling, met het podium voor de Maastribu ne, waarvan Prince gisteravond de primeur had. Bij het eerste van drie uitverkochte optredens in het Rotterdamse stadion werd een uitvergroting van alle over daad aan energiek muziekthea ter op het imposante en rijkelijk gedecoreerde platform node ge mist. Voor de massa op de tribu nes was het dik twee uur lang 'Ba-rock' op z'n Madurodams. Een ander storend schoon heidsfoutje van His Royal Bad ness de slechte afstelling van het geluid. Vooral het eerste half uur bleef dat ver onder de in de Feyenoordburcht gangbare maat. De hoeveelheid decibels had veel minder gekund, het ge- scheur en gebrom als bijklanken had minder gemoeten. Die on zorgvuldigheid was vreemd want de Amerikaanse popko ning had 's middags nog hoogst persoonlijk uitvoerig de sta dionsituatie getest. Prince moet na afloop (of reeds eerder) voor zichzelf tot de con clusie zijn gekomen dat hij met de Kuip op de verkeerde lokatie heeft gegokt. In vergelijking met zijn voorlaatste concertbezoek in het kleinere Nieuw Galgenwaard (Utrecht juni 1987) ontbrak de gewenste intimiteit en de magi sche sfeer. In het knussere Ahoy' zou hij nog beter op zijn plaats zijn geweest. Daar ook liet hij vo rig jaar de nu in de biscopen draaiende concertfilm 'Sign O' The Times' opnemen. In een overdekte ruimte zou ook zijn ingenieuze lichtshow beter tot zijn recht zijn gekomen. Nu moest eerst de duisternis in vallen, voordat de meeste effec ten voldoende opvielen. Zelf zal Videoscherm bij Prince node gemist, geluid zeer slecht de kiene artiest (inmiddels 30 jaar) best op de hoogte zijn van alle nadelen omtrent het schaal- vergroten. De voorkeur lag in Nederland dit keer echter bij het bereiken van meer publiek. Begrijpelijk, omdat verhoudingsgewijs zijn aanhang hier veel groter is ge worden dan elders buiten de Verenigde Staten. In de Kuip bij voorbaat al in een wave-stemming, was ook goed waarneembaar dat de door snee fan van nu toch minder trendy is dan die ten tijde van pakweg het 'Parade'-toernee (1986). Ofwel: met zijn vaak verre van commerciële muzikale mengsels (funk, soul, rap, blues, gospel) is Prince er toch in ge slaagd veel Nederlanders aan zich te binden. Ingekort Volgens Prince-lijke traditie was deze 'Lovesexy '88'-show weer anders dan elders op deze Europese toernee, niet in het minst omdat die tot ieders ver rassing zonder pauze bleef en sterk was ingekort. Geschrapt waren onder meer 'You Got The Look' en 'Positivity'. Tot de ge deeltelijke vervanging behoorde onder meer 'A Love Bizarre', ooit een van de solo-hits van Sheila E., nu als percussioniste in de achtkoppige begeleidingsgroep van Prince Roger Nelson een van de voornaamste smaakmakers. De Amerikaanse zanger Prince gisteren tijdens zijn optreden in het Feijenoord Stadion in. Rotterdam. Opvallend was verder dat de extravagante alleskunner op perbest gehumeurd en veel (reli gieus) contact zoekend met de 32.000 geestdriftige fans - tij dens het meestbeladen concert van.dit jaar minder provocerend te werk ging bij de uitvoering dan zijn 'dirty repertoire', de ba il de eerste helft. Bij contro le nip 'TnnU TT gebaren tot een minimum be perkt. Na halverwege nog even het (officieel) niet uitgebrachte 'Black Album' te hebben aange stipt 'Superfunkycalofragisexi' en 'Bob George') schakelde Prin ce met 'Anna Stesia' over op zijn bravere oeuvre vol Godsliefde, in het bijzonder het dit voorjaar verschenen album 'Lovesexy'. Voor de daverende apotheose deed The Midget from Minnea polis (koosnaam bedacht door Madonna) toch weer een beroep op de klassiekers van zijn beste album 'Purple Rain' (uit 1984): 'Let' s Go Crazy', 'When Doves Cry' en 'Purple Rain' plus '1999' (van de gelijknamige 'dubbe- laar', 1982), dat werd uitgeluid met een witte vredesvlag (waar op No War) en een preekje van de zanger met als onderwerp Hem. Een beetje goedkoop, dit risi coloze slot - ondanks de gewij zigde arrangementen en voor de trouwe fans bovendien een soort herhaling van de afrondin gen van vorig jaar en 1986 (Ahoy', augustus). In tegenstelling tot bij voor beeld in Parijs, waar hij vorige maand het basisconcept van de Lovesexy '88-show presenteerde kwam De Zwarte Amadeus nog wel even terug voor een toegift: een opgerekte versie van 'Alpha bet Street', waarbij de hele band zich ten siotte nestelde op de wit te slee, waar Prince rond kwart voor negen kordaat was uitge stapt.- Wim van Gansbeke, Vlaams jurylid bij Theaterfestival: ROTTERDAM (GPD) - De radio maker, de theaterkenner, het jury lid als zonaanbidder: Wim van Gansbeke in korte broek, op de laatste dag van zijn vakantie, in zijn achtertuin. Om de schijn op te hou den eerst een glas fruitsap, maar dan komt de kruik op tafel, acht jaar oude Belgische jenever, vijftig procent. „Babbelwater," noemt-ie lat. Alsof Wim van Gansbeke bab belwater nodig zou hebben. Moet e 'm horen over.het programma lat hij maakt voor BRT Studio Irussel: „De items mogen niet lan- er dan drie minuten duren, maar at is niet zo'n probleem. Ik ben en snelle prater, ik kan veel ge- ?gd krijgen in drie minuten. Een itelmachine ben ik." oor rank van Dijl Hij gaat over de cultuur op de po- ilaire radiozender die vari zeven i zeven in de lucht is. Zelf doet hij theaterrecensies en daarom zit i in de jury van het Theaterfesti- 1, dat van 19 augustus tot en met 2 september wordt gehouden in de Rotterdamse Schouwburg. Voor dat festival werden doqr de negen koppige jury (zes Nederlanders, drie Vlamingen) uit de theaterpro- duktie van het afgelopen seizoen elf voorstellingen geselecteerd. Het publiek mag straks zeggen welke van die elf voorstellingen zal worden bekroond met de Dom- melsch Theaterprijs, dertigdui zend gulden groot. Van Gansbeke ziet per jaar wel honderdvijftig voorstellingen, zegt hij, op elke twee avonden één. Maar in de vakanties houdt hij zich verre van het theater, je zult hem dan ook nooit zien op het festival van Avignon. En naar de festivals in Berlijn en Nancy gaat hij even min, maar nu omdat die juist in het seizoen vallen en hij blijft liever op de hoogte van wat er in eigen land, of juister: in eigen taalgebied ge beurt. „Als je twee weken weg bent, blijft er hier een heel pak lig gen." Zijn recensies op de radio voordat hij naar Studio Brussel kwam werkte hij tien jaar voor BRT 2, hij ging er vorig jaar „met stampij" weg omdat hij het niet eens was met een forse bezuiniging op zijn programma doen theater makend Vlaanderen bibberen en beven. Het is niet gauw goed voor Wim van Gansbeke. Zo vindt hij ei genlijk elf voor de Dommelsch Theaterprijs geselecteerde voor stellingen van de pakweg honderd- vijftig die hij zag „al veel". „Wat mijzelf betreft denk ik dat ik niet meer dan twee of drie voorstellin gen ter tafel heb gebracht dit sei zoen," zegt hij. Was de rest dan flauwekul? „Nee, er is ook een massa andere stukken in de running geweest bui ten de elf die nu zijn geselecteerd. Maar je weet de norm: het moet een erg consequent produkt zijn, zin nig, toekomstgericht, je moet ook rekening houden met de tekst, met de schriftuur. En een stuk moet binnen een gezelschap een bepaal de evolutie laten zien, zoiets speelt ook mee. Dat er nu elf stukken zijn uitgekozen betekent alleen dat er vrjj degelijke, niet onbekijkens- waardige produkties uitgevallen zijn omdat ze uiteindelijk niet méér waren dan dit. Maar dat betekent ook weer niet dat wat hier onder die elf zit ook niet flauwekul zou kunnen zijn. Voor mijn gevoel zijn die elf er vier te veel." lans Croiset opent aanval op, Komrij's Shakespeare-vertaüngen DEN HAAG (GPD) - Het gaat slecht met ons toneel, we moeten daar iets aan doen, handen uit de mouwen, er tegen aan. Deze dappe re woorden begeleiden de 'premiè re' van het nieuwe toneeltijschift 'Maart', een vijf maal per jaar ver schijnend blad van het Nationale Toneel in Den Haag dat in oktober met 'Woyzeck' van Büchner in de regie van Franz Marijnen het sei zoen begint. Het eerste nummer is vanaf aanstaande zaterdag ver krijgbaar. Hoofdredacteur is Hans Croiset, de leider van het nieuwe gezelschap dat de vroegere Haagse Comedie opvolgt. door Peter Huysman 'Maart' nummer één telt bijna 70 pagina's en 11 artikelen die deels van prachtige tekeningen van ont werper (binnenkort regisseur) Tom Schenk zijn voorzien. Buiten wat de universiteiten uitgeven, kent ons land slechts twee toneelperio dieken, Toneel/Theatraal en De Al ligator. Er lijkt dus plaats te zijn voor een nieuw blad dat zich vol gens de lijnen die Croiset voor zijn gezelschap heeft uitgezet voorna melijk zal richten op het grote, we reldomvattende repertoiretoneel. Croiset zei het al dit vooijaar bij de presentatie van het Nationale To neel: 'We gaan uit van de bezeten behoefte om het repertoiretoneel levend te houden. Toneel, geba seerd op het werk van de grote klassieke en moderne auteurs, be hoort nog altijd tot de mooiste cul tuurgoederen die wij bezitten'. Het blad is doordrenkt van deze hartekreet ('Maart wil als toneel tijdschrift er toe bijdragen dat het vuur opnieuw aanwakkert', aldus de redactionele inleiding). Zo maakt de nieuwe directeur van het Haags Gemeentemuseum, Rudi Fuchs, in een gesprek over zijn fa voriete schrijvers duidelijk dat de klassieken in het theater gespeeld Hans Croiset: 'Kepertoiretoneel verdient het om te blijven voortbe staan'. (foto GPD) moeten blijven worden. 'Zoals je op ieder moment naar Rembrandt, Vermeer en Mondriaan kunt gaan kijken in de musea, moet je ook voortdurend stukken kunnen zien van Goethe, Racine, Vondel, Piran dello en Bredero'. Tanchelijn van Mulisch zou Fuchs ook nog wel eens willen bekijken. Verder in 'Maart' een verhaal over Büchner en 'Woyzeck', een aanval van Hana Bobkova op de staccato-cultuur en het betekenis loze lachen van het televisiepu bliek ('In het werk van nagenoeg alle moderne toneelschrijvers heeft de monoloog de dialoog ver drongen') en de kijk van Max Pam op Alkestis van Euripides dat voor het Nationale Toneel door Shireen Strooker geregisseerd wordt. Een groot aantal pagina's in dit doopnummer is ingeruimd voor Freek de Jonge. Maarten van Nis pen en Dunbar Ogden interviewen de cabaretier over zijn verstand houding met het publiek, wat zoals gebruikelijk leidt tot speelse op merkingen en anecdotes. Zoals: 'Het publiek is aandachtig als een hond die op zijn rug gaat liggen, met zijn poten in de lucht, om op zijn buik gekrabd te worden'. Of deze: 'Afgelopen zondag hadden we een feestje met het voetbalteam dat kampioen was geworden. Ie mand nam de microfoon en begon een Italiaans lied te zingen, waarop ik een reusachtige waaier van de muur pakte en achter de zanger een can-can begon te dansen. Wat gebeurde? Ik liet mijn broek zak ken. Nogal grof, maar ook erg grap pig'. Daarnaast analyseert Dunban Ogden Freek de Jonge als theater persoonlijkheid in zijn bijdrage 'A joke is like a wall' ('You make a jo ke and then you lean against it for a while'). De hoofdredacteur zelf, Hans Croiset, heeft het eerste nummer van 'Maart' aangegrepen om de aanval te openen op Shakespeare- vertaler Gerrit Komrij. Het stemt de toneelleider treurig en opstan dig dat Komrij - na Burgersdijk - in de gelegenheid wordt gesteld om Shakespeare's volledige oeuvre in het Nederlands om te zetten. Hij beschuldigt Komrij van talloze fou ten, weglatingen en verdraaiingen in de zeven stukken die hij al onder handen heeft gehad. De komende vijftien jaar denkt Croiset Komrij maar schriftelijk te gaan begelei den, want 'van Shakespeare heeft hij geen kaas gegeten'. Komrij walst consequent, complicaties vermydend, iedere poézie plat. 'Dat gesimplificeer wekt mijn ver ontwaardiging op'. Tenslotte bevat 'Maart' een ge sprek met een andere toneelverta ler, de leraar-acteur Hugo Kool schijn, over (nog eens) Alkestis, een interview met Shireen Strook er, een ronde tafel-gesprek met een aantal toneelrecensenten onder lei ding van Gerben Hellinga en nieuw proza van Ger Thijs. Het blad heeft een levendige vormgeving (Menno Landstra), al hoewel het lettertype (vooral dat van de fotobijschriften) soms aan de gierige kant is. Welke zijn dan die stukken die van jou niet hadden gehoeven? Lichte aarzeling, beetje babbel water: „Ik had grote problemen met Rinus van F Act, ik had grote problemen met Hitchcock's Drie sprong, ik had nog veel meer pro blemen met Romeo en Julia en ik had enige problemen, maar ik heb me laten overreden binnen de jury, met Edward II. In laatste instantie heb ik met dat stuk ingestemd om dat ik het een leuke provocatie vond: een stuk van Toneelgroep Amsterdam, tijdens de produktie waarvan enorme moeilijkheden ontstonden, met een aan de deur gezette regisseur. Dat leek me zo'n mooie provocatie, dat ik ze niet wil de laten liggen". „Ik wil er toch even een paar klei ne bemerkingen bij maken. Bij Ri- hus ging het om het feit dat ik het op een paar momenten na een toch wel te zwakke tekst vond. En na een kwartier was ik uitgekeken op de acteur. Die jongen had een kwartier aan uitdrukkingsmidde len in zjjn mars, maar het stuk duurt wel een uur en een kwart. Dan werkt de emotie bij mij niet „Van Hitchcock werd de zin van het stuk als dusdanig mij niet dui delijk. Om nog weer eens een stuk te maken dat een parodie is op de burgerlijke small talk... Romeo en Julia van Dirk Tanghe vind ik een verschrikkelijke reductie van het stuk in functie van de kunde of on kunde van de acteurs, in dit geval een groep jongeren. Het uitgangs punt bleek geen stand te houden. De analyse is van een ergerlijke op pervlakkigheid. Maar esthetisch zeer knap". „Bij Edward II heb ik me vooral geërgerd aan wat ik noem een soort van citatenkunst, een soort van an ti-acteren binnen een regie van ijzeren consequentie, dat wel, waarin ik volkomen maar dan ook vol-ko-men alle onderhuidse emo- tietjes miste van de vroeger pro dukties van Jan Ritsema." Maar zo'n stuk als Romeo en Ju lia wordt in Nederland juist aller wegen bejubeld. „Ja, omdat het zo oppervlakkig Wim van Gansbeke: problemen met Romeo en Julia. is. Ik zat met veel verwachtingen op de première. Je kunt niet ont kennen dat Tanghe een jongen is die wat kan, vooral vormgeven. Zijn analyse van die Romeo en Ju lia kan in haar geheel ook wel klop pen, maar ze wordt dan met een ontzaglijke oppervlakkigheid be naderd. Je mag het ook modieus heid noemen, de modieusheid van zestien-, zeventienjarigen, van de disco. Wat ik er onder meer tegen heb, is dat het een paar jaar te laat komt, want jasjes van het merk Millet zijn al uit. Daar moet je niet drie jaar na dato mee aankomen, £it is verledengericht. „Er worden prachtige beelden gecreëerd, maar wat er in gezegd wordt is andere koek. Omwille van de onkunde van de acteurs is de tekst vap Shakespeare m elkaar ge stampt. Maar ja, iemand heeft het genoemd een Romeo en Julia voor het gewone volk. Het was een gran dioos succes, absoluut, en het wordt volgend seizoen hernomen." Geen onderscheid Als de jury „toekomstgerichte" stukken wil, kun je je voorstellen dat daar ook een stuk „voor het ge wone volk" onder wordt verstaan. Een nieuw publiek aanboren voor de toekomst van het theater. „Ik geloof daar niet zo in. Je moet de kunst niet naar het volk bren gen, je moet het volk naar de kunst brengen. Dat betekent: je moet Shakespeare niet ontmannen om dat dan het publiek het veel lekker der zou pikken, je moet er voor zor gen dat hij overeind blijft, maar zo danig dat het hele publiek dat zal slikken. Theater dat zichzelf thea ter mag noemen, dat is kunst, zou kunst horen te zijn, en kunst je ontsnapt er niet aan, kijk maar naar de kunstgeschiedenis blijft eli tair. Voor één man of vrouw die de schouwburg betreedt, zijn er dui zend die op het voetbalveld staan, en dan wil ik niets ten nadele van voetbal zeggen, ik heb zelf voetbal gespeeld. Maar je hebt toch te ma ken met in het ene geval theater, iets waar een minimum dan den ken wordt verondersteld, en in het andere geval voetbal, waar geen enkel denken meer wordt veron dersteld." Het Theaterfestival is nadrukke lijk Nederlands én Vlaams. Is dat niet een wat kunstmatig verbinte nis, gebaseerd op de gezamenlijke taal, of is er wel degelijk sprake van een wisselwerking? „Kunstmatig? Dan zou elk festi val kunstmatig zijn, daar gaat het niet om. Het gaat er om het theater leven in eigen land te volgen en bij uitbreiding in het eigen taalgebied. Het gaat er om dat je als jury bij het einde van het seizoen een soort round-up maakt en een conslusie trekt uit wat zich in dat gebied heeft voorgedaan aan belangrijks. En belangrijk wil zeggen, om het in één woord uit te drukken: toe komstgericht. Dat zou zelfs kun nen betekenen dat er een vry klas sieke - tussen aanhalingstekens - voorstelling wordt geselecteerd, omdat bij de jury het gevoel kan bestaan dat er een trend is om terug te gaan naar zekere klassieke vor men dat zou toekomstgericht kunnen zijn. „De jury staat voor een zware taak. Het komt er vaak op neer dat je als jury gaat kijken naar wat de leden individueel aandragen als het beste wat ze in een bepaalde pe riode hebben gezien. Ik heb het nooit voor mogelijk gehouden, maar... Ik ben het er mee eens dat smaken verschillen. Het is als met jenever, je kunt er niet van houden, maar dan is de jenever nog niet slecht. Bij de jury is het mij opge vallen dat er wat theater betreft geen onderscheid wordt gemaakt tussen wat niet naar je smaak is maar nog best aardig kan zijn. Wat niet naar je smaak is, is slecht, al thans zo wordt het geformuleerd. „Men stelt zich in de jury niet al tijd de vraag of een bepaald stuk geen doodlopende straat is, of het nog wel een 's anderendaags heeft. Het kan voorkomen dat een jurylid een voorstelling er in wil hebben, terwijl hij of zij toegeeft het een vervelend stuk te vinden." UTRECHT (GPD) - Voor het Hol land Festival Oude Muziek Utrecht, dat 26 augustus begint, zijn op dit moment ruim twintig duizend plaatsen in voorverkoop besteld. Dat is in vergelijking met vorig jaar twintig procent meer. Het festival wordt nu voor de ze vende keer gehouden en zal vol gens de inmiddels traditioneel ge worden formule verlopen. Ook het uitgangspunt is nog niet veran derd: 'muziek kan slechts naar be horen worden vertolkt op het in strumentarium waarvoor zij ge schreven is. Dit heeft tot gevolg dat alleen solisten of groepen die musi ceren met authentieke instrumen ten of kopieën daarvan toegang hebben tot de festivalpodia.' Het repertoire loopt dit jaar van de 14e eeuw tot in de 19e eeuw, met dien verstande dat dit maal vooral de nadruk ligt op de barok en zelfs de romantiek, zodat de middeleeu wen en de renaissance een beetje in de schaduw blijven. De festivallei ding hoopt dit alles volgend jaar weer in balans te brengen. Enige cijfers over het festival, in tien dagen worden tweehonderd evenementen aangeboden met 130 uur oude muziek, uitgevoerd door 675 deelnemers uit vijftien landen op 22 lokaties. Er worden werken gespeeld van ongeveer honderd componisten in 52 te betalen te concerten en 50 gra tis toegankelijke concerten. Er wordt een symposium gehouden met tien lezingen en een forumdis- cusssie over de fortepiano. Aan dit instrument is tevens een expositie géwijd. Er worden vier workshops gehouden, er zijn acht nachtelijke discussies, er-komt een opera en er is een oude muziekmarkt van blad muziek in het Muziekcentrum. De radio maakt zestig en de tele visie vier opnamen. De uitgaven bedragen van het festival 1,4 miljoen gulden, 950.000 gulden komt binnen van kaartver koop en sponsors, 450.000 gulden uit subsidies. Het festival is opgezet rond vijf thema's: muziek uit Italië van de veertiende eeuw, het werk van Las- sus, composities uit de tijd van Wil liam en Mary, de muziek van Carl Philipp Emanuel Bach en de forte piano, het instrument dat het uit gangspunt is geweest voor alle pia- nowerken van componisten uit de achttiende en de vroege negentien de eeuw. Er wordt voor de eerste keer, al dus de festivalleiding, 'een vol waardige, professioneel geënsce neerde' zeventiende-eeuwse opera in het festival gebracht, Cavalli's Giasone. Het gaat hier om een co- produktie met het Festival van Innsbruck. De leiding is in handen van de Nederlander René Jacobs. In het eerste staan zonder, in het tweede met toelichtingen, alle con certen en andere gegevens ver meld. Van 27 augustus (26 augus tus is de openingsavond in het Mu ziekcentrum) tot en met 4 septem ber worden elke dag van 11.00 uur tot 22.45 uur concerten geheven er gens in de binnenstad van Utrecht. ROTTERDAM- De jaarlijkse Rot terdamse Kunstmarkt, waarmee sinds zes jaar het culturele seizoen in de Maasstad wordt ingeluid, is door de organisatoren, de geza menlijke Rotterdamse kunstinstel lingen, in een nieuw jasje gestoken. De kunstmarkt wordt morgen avond gehouden. Plaats van handeling is dit keer het Schouwburgplein en de aangrenzende Schouwburg en de Doelen. Ook wordt dit jaar ruimte ge maakt voor de architectuur. Zeven entwintig architecten presenteren hun ontwerpen in de vorm van fo to's, tekeningen en maquettes in de Doelen. De fringe-concerten (fringe is fran je) zijn gratis toegankelijk, mits men een dag van tevoren een kaart je heeft opgehaald aan de kassa van het Muziekcentrum, voor de 'ofi- ciële' concerten moet betaald wor den. Zaterdag 20 augustus wordt daarvoor van 11.00 uur tot 14.00 uur een kaartenmarkt in het Muziek-* centrum gehouden. ADVERTENTIE CD TOPPER COMPACT DISC CENTRUM E.BEESTENMARKT 30 (BIJ MOLEN DE VALK) 071 142000

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15