Milan bederft feestje Reynolds: supersnelle leerling Zomerspelen hadden mooie afsluiting moeten worden 'Carl de Grote' zit weer op zijn troon SPOoTTV Arras neemt revanche PSV buigt voor Italiaanse kampioen Koevermans naar Groningen Verbluffend wereldrecord op de 400 meter in Züiich Schapers mag naar Seoul DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1988 Connie Meijer overlijdt aan hersenbloeding ROTTERDAM (GPD) De Olympische Zomerspelen van Seoul hadden de afsluiting moeten worden van de carrière van de Vlaardingse wielrenster Connie Meijer. De 25-jari- ge sprintster zal daar niet meer bij kunnen zijn. Gisteren, tijdens een criterium in Naald wijk, werd ze in de finale van de 60 km wedstrijd onwel, moest in allerijl naar het Rein de Graaf gasthuis in Delft worden overgebracht, waar ze kort na aankomst aan de gevolgen van een hersenbloeding kwam te overlijden. Connie Meijer was een van de ani- matrices van de wedstrijd. Ze was een paar keer gedemarreerd, op zoek naar de overwinning. Een paar minuten na haar laatste, we derom verijdelde ontsnapping kreeg ze het benauwd. Ze stapte af, zocht steun bij een hek, kreeg spoe dig hulp van een toevallig op het parkoers aanwezige dokter. Er werd reanimatie middels elektro stimulatie toegepast, maar toen ze na 20 minuten per ambulance naar het ziekenhüis werd vervoerd was haar toestand al vrijwel hopeloos. De vrouwenkoers werd normaal uitgereden (gewonnen door de Noorse Toni Bensaminissa), omdat niemand de ernst van de situatie in de gaten had. Ook wedstrijden voor junioren en trimmers vonden nog doorgang. Toen bekend werd welk drama zich rond Connie Meij er had afgespeeld werd besloten het amateur- criterium af te gelas ten. Havik het zegt: „Topsport kan niet leven zonder rivaliteit, er valt altijd wel iets voor. Zo ook met Connie. Maar ondanks de ruzietjes bleven wij altijd maatjes. En dat zijn je wa re vriendinnen. Het is verschrikke lijk, wat is gebeurd". Zo reageerde ook de Nederland se coach van de vrouwen wielren- sters, Rinus Verboom. „Het is een verschrikkelijke klap". Verboom was in Naaldwijk aanwezig om met de voor Seoul geselecteerde vrou wen af te reizen naar een driedaags trainingskamp in Harderwijk. „Daar hadden we nog wat willen trainen en aan de eenheid gaan werken voor de 50 km ploegentijd rit van volgende week zaterdag op het WK in Ronse". Meijer was ook voor dat kwartet geselecteerd. Het trainingskamp gaat nu niet door. Verboom: „Iedereen is naar huis gegaan. Niet op eigen gelegen heid overigens, want iedereen was er volslagen kapot van. Onbegrij pelijk loch zoiets... Het was een oergezonde meid. Vorige week was HUIZEN (GPD) De Ronde van gevaarlijk was. Van Poppel: „In Al- Nederland is er (tot dusver) eentje melo reed ik in winnende positie, voor sprinters. Nadat dinsdag de Maar op een bepaald moment ging rit van Groningen naar Almelo met de weg van twee banen over in een. een massale aankomst werd beslo- Toen'moest ik in de remmen. Als ik ten, gebeurde dat gisteren in Hui- dat niet had gedaan, was het hele zen opnieuw. En weer was het Wim pak (peloton) op zijn bek gegaan". Arras, een kleine geblokte Belg uit In Huizen behield John Talen de Lier die vanwege zijn blijde inslag leiderstrui, ook wel 'Lierke Plezierke' wordt genoemd, die er met de eerste prijs vandoor ging. ,Ik ben ook super-gemotiveerd hier", verklaarde Arras zijn zege drift. Daags tevoren had hij al toe gelicht waarom hij zo op scherp staat. Hij heeft nog een sportief ap peltje te schillen met de leiding van PDM, dat hem na een dopingaffai- re in de Ronde van Zweden par does ontslag aanzegde. En waar kun je nü beter je gram halen dan in het land van je vorige werkge ver, Nederland dus. Even opmerkelijk als de tweede achtereenvolgende triomf van Ar ras was de nieuwe nederlaag van Jean-Paul van Poppel, dank zij het winnen van vier Tour-etappes una niem uitgeroepen tot 's werelds snelste wegsprinter. Na zijn glo rierijke tocht door het Franse land, is Van Poppel even de betrekkelij ke luwte van het peloton terechtge komen. Volgens de Bilthovenaar heeft dat niets te maken met zijn breuk met Raas. „Het is gewoon een kwestie van scherpte", aldus Van Poppel, die het in Huizen moest doen met een vierde plaats. Daags tevoren was hij in Almelo niet verder gekomen dan plaats elf. Die klassering beneden zijn stand weet hij aan het parcours van aan komst, dat in zijn ogen en ook die van Mathieu Hermans veel te ze nog gekeurd door de Olympi sche medische staf. Niets aan de hand. Ze had wel een moeilijk jaar achter de rug. Haar aanloop was niet zo best, drie weken uit de rou latie met een kaakontsteking ook nog. Maar in de Tour begon ze weer te komen. Ze leek precies op tijd in vorm te raken. Zondag had ze nog Connie Meijer alleen vooruit gewonnen in Heer len". Connie Meijer gold als een van de snelste Nederlandse rensters. Haar sprint was lange tijd haar scherpste wapen, wat o.a. bleek in de Tour de France voor vrouwen, de Postgiro in Noorwegen en de Ronde van Texas. Meijer won o.a.' ook vier etappes in de Tour Fémin- in, drie in 1984 en één in 1986; twee daarvan werden behaald in 'oranje stad' Bordeaux. De laatste twee jaar moest de Vlaardingse de concurrentie dul den van de snelle Monique Knol uit Soest. Zij legde het meestal tegen de Gooise af, echt moeite mee. Integendeel: Meijer was bereid de sprints vo Knol aan te trekken op een bij: professionele manier. Het maakte het tandem tot ber voor de Olympische medailles in Seoul. Vorig jaar had Meijer (die EINDHOVEN (GPD) - „PSV laat nu het licht maar schijnen". Met die woorden sloot ex- bondscoach Rinus Michels zijn openingsrede bij de ingebruikname van de nieuwe hoofd tribune van het Philipsstadion. Een slotzin die gisteravond in elk geval nog niet aan de PSV-spelers besteed was. van Texas. Ze kreeg toen de aan bieding in de Verenigde Staten te komen fietsen. Maar ze ging er niet op in, omdat er problemen rezen met de verzekeringspremies. „Ik moest ze voor een groot deel zelf betalen, en wat heeft het dan nog voor zin. Vrouwenwielrennen is toch al geen vetpot", zei ze eens in een interview. Niet alleen de 2-0-nederlaag tegen AC Milan smeet roet in het eten van de ruim 27.000 toeschouwers; de gesauteerde kwartelborstjes die na afloop onder andere geserveerd werden in de chique ruimte achter de businessplaatsen konden de bit tere teleurstelling van de sportief mislukte opening niet verbloemen. Mislukt omdat de thuisploeg niet klaar was voor het treffen met de superformatie uit Italië. Misschien zelfs nog niet klaar voor de compe titiestart tegen Feyenoord. De uit slag, vond Guus Hiddink, was niet belangrijk. „Het is goed dat we nu weten waar we staan. Het zou erger zijn geweest als we het grootste deel van de wedstrijd onder druk hadden gestaan. Dat was echter niet het geval. Zo'n tik op de neus kan geen kwaad met het oog op de aanstaande competie". De eerste tegenslag kwam al voor de wedstrijd, toen bekend werd dat de man, waarom het alle maal te doen is geweest ontbrak op het appèl. Ruud Gullit meldde zich ziek en bleef achter in Milaan. „Toen ik in 1984 die Touretappe in Bordeaux had gewonnen kreeg ik meteen een telegram van de bur- had daar niet gemeester van Vlaardingen, waar in hij me feleciteerde. Een dag later lag er een brief bij hem thuis van de sociale dienst, waarin stond, dat de premie van 300 gulden zou worden kansheb- afgetrokken van mijn uitkering..". Seoul 1988 had een kroon op de carrière van de Vlaardingse moe- 1984 Nederlands kampioene op ten worden. In 1984 waren de Spe len van Los Angeles op het laatste moment aan haar neus voorbijge gaan. „Terecht of niet, ik wilde in Korea bewijzen dat ik het Olympi sche ticket waard ben. Als dat voorbij is, denk ik er hard aan te stoppen. Althans met wielrennen op dit niveau". Maakt niet zoveel uit, vond mana ger Kees Ploegsma. We hebben AC Milan voor niks hier in Eindhoven en het stadion is uitverkocht. Van eventuele rancunegevoe- lens die, zo wist een Italiaanse krant te melden, nog zouden leven jegens Gullit, kon volgens Ploegsma geen sprake zijn. Daar om is hij zeker niet achter geble ven. Hoe dan ook; de man van ze ventien miljoen liet verstek gaan, hetgeen de krachtsverhouding tus sen beide elftallen niet wezenlijk beinvloedde. PSV werkte, ploeter de; AC Milan sprong zorgvuldiger met de krachten om. Zorgvuldiger en vooral doelgerichter. Tot twintig meter voor het doel van AC Milan liep ons spel goed. De kroon op het werk kon echter niet worden gezet. Dat onder streept nogmaals de noodzaak dat een spits van internationale allure voor dit PSV noodzakelijk is. Woorden van Guus Hiddink die niet los kunnen worden gezien van het Eindhovense verlangen om Mi- de weg was geworden) al een proe ve van bekwaamheid afgelegd op het weg-WK in Villach, waar ze achter de Frangaise Longo en He- leen Hage de bronzen medaille ver overde. Een jaar eerder had Meijer ook grote indruk gemaakt in de Ronde GRONINGEN (ANP) - Vier dagen voor het begin van de voetbalcompeti tie heeft FC Groningen nog een aankoop gedaan. Het betreft Wim Koe vermans, de 28-jarige verdediger van Fortuna Sittard. Koevermans tekende een contract voor drie jaar. FC Groningen is voorts in onderhandeling met Ajax over de aankoop van Hennie Meijer. Hierbij worden geen problemen verwacht, hoewel Meijer en Groningen gisteravond nog niet tot een akkoord waren gekomen. SC Heracles heeft drie dagen voor de eerste competitiewedstrijd te gen NEC de selectie alsnog aangevuld met Ton Pattinama. De 32-jarige transfervrije Rotterdammer, die in het vorige seizoen uitkwam voor FC Utrecht, tekent binnenkort een tweejarig contract. Het ligt in de bedoe ling dat Pattinama zaterdag al meedoet in het duel met de Nijmegenaren. Mare Farrington (Willem 2) gaat voor Racing Genk in de Belgische com petitie voetballen. Elly van Hulst verbetert record ZURICH (ANP) - Elly van Hulst won in Zürich de 3000 meter in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 8 minuten qn 33,98 seconden. Het oude record stond sedert de strijd om de wereldtitels toen zij 8.42,56 liep ook al op naam van Elly van Hulst. Van Hulst versloeg de wereldkampioene van 1983 op de 1500 en 3000 meter, de Amerikaan se Mary Decker. De tijd van de 29 =jarige Rotterdamse betekende de beste wereldseizoenprestatie. Nelli Cooman eindigde als zesde op de 100 meter, Rob Druppers kon ook in de B-loop op de 1500 meter niet imponeren. De Utrechter liep een matige tijd 3.37,07. ZÜRICH/DEN HAAG - Dat zijn twintig jaar oude wereldrecord in dit Olympische jaar zou sneuvelen, had Lee Evans wel min of meer verwacht, maar dat Harry Reynolds gisteren in Zürich zo ruim onder de 43,86 zou duiken moet de inmiddels 41-jarige Amerikaanse legen de hebben verbijsterd. Reynolds leverde op de snelle baan van het Letzigrund-stadion één van de allergrootste prestaties uit de rijke historie van de atletieksport. Zijn 43,29 secon den op de 400 meter is zo mogelijk van nog grotere waarde dan de 9,83 die Ben Johnson vorig jaar op de 100 meter in Rome realiseerde. Reynolds (Jeff, links) feliciteert Reynolds (Butch) met het behalen fantastische wereldrecord op de 400 meter in Zürich. Op 18 oktober 1968 liep Lee Evans in de finale van de Olympische Spelen in Mexico Stad als eerste at leet onder de 44 seconden op de 400 meter. Dat gebeurde op meer dan 2000 meter hoogte en luttele minu ten nadat Bob Beamon, ook al on gehinderd door de ijle lucht, verba zingwekkend ver had gesprongen: 8 meter 90. Dat wereldrecord zal de Spelen, die over een maand in Se oul beginnen, nog wel halen, maar de naam Lee Evans werd gister avond even abrupt als rigoreus uit de recordboeken geschrapt. Ver antwoordelijk daarvoor was een at leet die nog maar enkele jaren seri eus de atletieksport beoefent: de 24-jarige Harry, bijgenaamd Butch, Reynolds uit Akron in Ohio. Deze beschermeling van horden koning Edwin Moses brak vorig jaar onstuimig door op wat de Amerikanen de 'kwart mijl' noe men, maar moest op de WK in Ro me voorrang verlenen aan de Oost- duitser Thomas Schönlebe en de Nigeriaan Innocent Egbunike, een pupil van... Lee Evans. Reynolds had zichzelf in de aanloop naar de ZÜRICH/DEN HAAG - 'Carl de Grote' zit weer stevig op zijn troon. De heerser op de explo sieve atletieknummers moest vorig jaar lijdzaam toezien hoe Ben Johnson een geslaagde greep naar de macht deed op de 100 meter. Maar na het Grand Prix-spektakel van gisteravond in Zürich is Carl Lewis, dit jaar 's werelds beste op de 200 meter en bij het verspringen, ook weer de sterkste op de 'korte sprint'. Met een tijd van 9,93 secon den evenaarde Lewis zijn beste prestatie op de 100 meter en versloeg hij zijn grote rivaal Johnson met zeventiende se conde. De Canadese wereldre cordhouder werd ook nog voor bijgestreefd door Calvin Smith, de Amerikaan die vorig jaar zijn wereldrecord kwijtraakte aan Johnson. Dat gebeurde op de WK in Rome waar Johnson na een explosieve start in 9,83 se conden de 100 meter voltooide en ééntiende seconde onder het wereldrecord van Smith bleef. Lewis evenaarde in die WK-fi- nale de oude toptijd van Smith: 9,93. Na Rome achtte Johnson zichzelf onverslaanbaar. De verlegen stotteraar uit Jamaica, die op zijn vijftiende zijn moe der naar het Canadese Toronto volgde, ging opeens de supers ter uithangen, iets wat hij Cal Lewis altijd had verweten. Twee jaar geleden nog ergerde Johnson zich groen en geel aan het glamour-achtige optreden van Lewis aan de vooravond van de Weltklasse in Zürich. Op de baan werd de Amerikaan vervolgens vreselijk op zijn nummer gezet door een tot op het bot gemotiveerde Johnson, die met een gebalde vuist, tri omfantelijk geheven arm en grote voorsprong als eerste fi nishte. Die grove nederlaag heeft Le wis, die zijn eerste nederlaag te gen Johnson in '85 ook al in Zü rich had geleden, niet echt kun nen verontrusten. De viervou dige Olympische kampioen van Los Angeles wimpelde het verlies af op zijn drukke neven activiteiten (als discozanger on der meer) die hem belemmer den zich volledig op de atletiek sport te concentreren. "Ik had een periode nodig waarin ik wat tot rust kon komen en me met wat andere zaken kon be zighouden", verklaarde Lewis vorige week nog voor de Adri- aan Paulen Memorial in Henge lo. "Na Los Angeles was de mo tivatie wat gezakt en die is pas vorig jaar volledig teruggeko- Vooral na de WK in Rome. De geslaagde machtsgreep van Ben Johnson op de 100 meter was voor de 27-jarige 'King Carl' aanleiding zich fanatieker dan ooit op dit Olympische sei zoen voor te bereiden. In In dianapolis, tijdens de Olympi sche selectiewedstrijden, be vestigde hij vorige maand zijn leidende positie in de atletiek- wereld op de 200 meter en het verspringen, in Zürich herstel de hij gisteravond bovendien zijn heerschappij op de 100 me ter. Terwijl Lewis een uitbundig feestje vierde in de uitpuilende atletiektempel, stapte Johnson van de baan met een gezicht dat r stond. De we reldrecordhouder had van te voren strijdlustig aangekon digd dat hij zijn aartsrivaal zo'n ongelooflijk pak slaag zou ge ven dat die na de race niet meer zou weten wat zijn voor- of ach terkant is. Maar na een valse start, ver oorzaakt door de kennelijk toch nerveuze Jonson, was het juist de wereldkampioen die de klappen kreeg. In de weten schap dat een tweede valse start uitsluiting zou betekenen van de door een Amerikaans te- levisiestaion peperduur betaal de race (een kleine anderhalf miljoen gulden, te verdelen door beide giganten), vertrok Johnson in de herkansing niet zo vliegensvlug als gebruike lijk. Toch kwam hij na één keer accelereren ruim op kop, maar in de laatste tien meter werd de krachtpatser, die bijna uit zijn baan waggelde, voorbijgesneld door de op souplesse lopende Lewis. Die liet vervolgens te weten dat hij zich de koning te rijk voelde. JAAP VISSER titelstrijd in de Italiaanse hoofd stad over de kop gelopen waardoor hij oververmoeid was toen het er op aankwam. Geprikkeld Dit seizoen hield het supertalent zich aanvankelijk gedeisd. Hij liet het eerste deel van het Europese Grand Prix-circuit schieten en be reidde zich in alle rust voor op de Olympische selectiewedstrijden in Indianapolis. Daar toonde Reynolds voor de eerste keer waar hij werkelijk toe in staat is door in weer en wind het wereldrecord van Lee Evans al tot op eentiende van een seconde te benaderen. Zijn 43,96 betekende een tweede plaats op de wereldranglijst aller tijden en de snelste 400 meter ooit op een laagland-baan gelopen. Na zijn indrukwekkende optre den in eigen land riep de van zelf vertrouwen overlopende Butch Reynolds uit dat hij zichzelf in staat achtte onder de 43 seconden te lopen. Hij voegde er aan toe dat het wereldrecord er spoedig aan zou gaan. In Zürich hield de grootspreker nog geen maand later woord. In fraaie stijl en geprikkeld door de inmiddels traditionele bliksem- start van:.. Egbunike verpletterde Reynolds de toptijd van Evans. Een verschil van ruim een halve se conde is zo ongeveer een straat lengte op de 400 meter, dat als één van de moeilijkste loopnummers geldt. De meeste atleten hebben de grootste moeite om hun krachten te verdelen tijdens het afleggen van een volle ronde en klappen op het laatste rechte eind in elkaar. Butch Reynolds dus niet, zijn kracht ligt juist op de laatste hon derd meter zoals hij gisteren op on dubbelzinnige wijze liet blijken. Maar behalve zijn fabelachtige eindschot viel in Zürich zijn sterk verbeterde looptechniek op. Aan het begin van dit baanseizoen noemde Lee Evans de gebrekkige lichaamscoördinatie het zwakke punt van zijn landgenoot. „Het is verbazingwekkend dat Reynolds zo hard kan lopen, want aan zijn techniek valt nog volop te sleute len", aldus de onttroonde wereld recordhouder. „Zo tilt hij zijn ar men bijvoorbeeld veel te hoog op, soms zelfs tot boven zijn schou ders. Hij heeft geweldig veel talent, maar weet niet hoe verschillende lichaamsdelen in een 400 meter-ra ce moeten samenwerken. Voor hem is het een uistekende zaak dat hij door een stylist als Edwin Mo ses wordt getraind. Daar kan hij heel veel van opsteken". Veel geleerd Wat kennelijk ook is gebeurd, ge tuige de vloeiende recordrace van de grote favoriet voor Olympisch goud in Seoul. Moses is er ook ver antwoordelijk voor dat Reynolds pas na de 'Trials' in Indianapolis naar Europa is afgereisd. De twee voudige Olympische kampioen heeft zijn onstuimige pupil in een rustig vaarwater geleid. Toch heeft Reynolds geen spijt van zijn wat al te doldrieste internationale optre den van vorig jaar. „Als het zou kunnen, zou ik het vorig seizoen precies zo overdoen. Natuurlijk heeft het me in Rome opgebroken dat ik daarvoor al zo ontzettend veel wedstrijden had gelopen. Maar aan andere kant heb ik er enorm veel van geleerd. Ik heb er mijzelf beter door leren kennen en ik heb geleerd hoe ik een belangrij ke race moet lopen. Door schade en schande word je nu eenmaal wijs". DEN HAAG (ANP) - Michiel Scha pers neemt definitief deel aan het tennistoernooi bij de Olympische Spelen in Seoul. De 28-jarige Rot terdammer was door de Internatio nale Tennis Federatie (ITF) aange wezen als eerste reserve voor het mannenenkel. Schapers' kansen op deelneming waren echter vrij gering. Zijn benoeming tot reserve hield namelijk in dat hij slechts in aanmerking zou komen voor een plaats als één van de acht spelers die door de ITF in het bezit waren gesteld van een wild-card, zou af vallen. Woensdag kreeg de Ko ninklijke Nederlandse Lawn Ten nis Bond het bericht van de ITF dat de Peruaan Jaime Yzaga, een van de acht wild-cards in het Olympi sche toernooi, zich had afgemeld. chael Laudrup in te lijven. Die plannen staan dan wel voorlopig in de ijskast, maar manager Kees Ploegsma heeft zijn bemoeienissen nog lang niet opgegeven. Ik hoop dat Laudrup en Juventus uit de im passe komen, ofschoon dat erg moeilijk lijkt nu, zei Ploegsma over de zaak-Laudrup. Dat PSV en AC Milan niet van plan waren verstoppertje te spelen onder de gloednieuwe stadionver lichting, daarover bestond al van meet af aan geen twijfel. Geen vriendschappelijke wedstrijd maar een prestigeduel met voor beide clubs verschillende inzet. AC Milan wil na het kampioenschap met het Oranje trio Gullit, Van Bas ten en Rijkaard Europa onder de voet lopen. Een overwinning op de Europacupwinnaar zou trainer Ar- rigo Sacchi in dat streven van pas komen. Te meer daar hij in Gullit, Franco Galli, Maldini en Ancelotti vier basisspelers moest ontberen. Een zege in Eindhoven zou Europa nog voordat het voetbalseizoen echt begonnen is, ontzag inboeze- Voor PSV daarentegen beteken de de zwaargewicht uit Milaan de laatste serieuze test voor het ope ningsduel van de competitie, aan staande zondag in de Kuip tegen Feyenoord. Voor de pauze liet de thuisploeg allerminst de indruk achter 'op scherp te staan'. Ijverig was de ploeg wel, maar het harde werken werd keer op keer gefrus treerd door de buitenspelval die Franco Baresi en de zijnen steeds weer hanteerden. Slechts een keer haperde die taktiek toen Vanen burg Stan Valckx tijdig inschakel de. Uit pure verbazing over die plotselinge kans, vond de Limbur ger het doel niet. Misrekening Dat Marco van Basten niet zo gauw meer verbaasd is over plotse linge mogelijkheden, liet de top scorer van de EK even later blij ken. Een dieptepass van Virdis, ge volgd door een misrekening van Hans van Breukelen, openden voor de Milan-spits de weg naar het PSV-doel. Ivan Nielsen kon op de lijn geen redding meer brengen. Met Berry van Aerle terug in de mandekking en Stan Valckx als vooruitgeschoven stoorzender, kwam er meer agressie in het spel van de thuisploeg. Agressie die na wat aanvankelijke schermutselin gen in de buurt van het Milan straf schopgebied snel wegebde. Inci dentele oplevingen van Gerald Va nenburg hielden de Eindhovense hoop op een beter resultaat echter overeind. Met drie verse krachten, Kruzen, Veldman en Linskens voor Lerby, Nielsen en Gillhaus, deed Guus Hiddink nog een laatste vertwijfelde poging. PSV behield het veldoverwicht, maar was aan gewezen op toevalligheden. Omdat AC Milan echter veel cleverder ac teerde, bleven de acties van de thuisploeg onschuldig. Aan een uitval had de ploeg van Sacchi vol doende om het verschil nog duide lijker te maken. Een droge knal van invaller Massaro gaf Hans van Breukelen het nazien in de laatste minuut. Herstel Ajax zet zich voort ATHENE (ANP) - Het herstel van Ajax na het zwakke optreden tij dens het Amsterdam-toernooi heeft zich woensdag voortgezet. Nadat de Amsterdamse formatie zich door een duidelijke 4-1 over winning op Penarol (Uruguay) had geplaatst voor de finale van een toernooi in Athene, sloot de ploeg het evenement ook winnend af. In de eindstrijd bleek de Amsterdam se elf met dezelfde cijfers te sterk voor de Griekse vereniging Olym- piakos. Atletico Madrid, tegenstan der van FC Groningen in de Euro pa Cup 3, legde beslag op de derde plaats door de strafschoppen beter te nemen dan Penarol. Uitblinker aan Spaanse zijde was de Portu gees Futre. Ajax-Olympiakos (Gri) 4-0 (2-0). 16. Pettersson 1-0, 36. Verkuyl 2-0, 49. Verkuyl 3-0, 65. Pettersson 4-0, 86. Kofidik 4-1. Het Nederlands Olympisch Co mité wees gisteren vier baanren ners aan voor deelneming aan de Spelen in Seoul. Erik Cent (26 jaar uit Goor), Marcel Beumer (19-Ede), Leo Peelen (20-Elden) en Mario van Baarle (22-Pijnacker) zullen in de Zuidkoreaanse hoofdstad uitko men bij de ploegenachtervolging. Als begeleider gaat mee part-time bondscoach Eric Geserick. Er is geen reserve aangewezen. Onverwacht wees het NOC Ro bin van Helden aan voor deelne ming aan de Spelen van Seoul. De in de Verenigde Staten studerende atleet voldeed afgelopen zondag bij de Adriaan Paulen Memorial in Hengelo voor het eerst aan de li miet op de 800 meter. DONDERDAG 18.55-19.25 Super: Sporting Chance: be kende personen proberen in een spoed cursus een nieuwe sport te leren. 20.00-21.00 Super: Major League Baseball '88: verslag van een Amerikaanse honk- balwedstrijd. 22.10-22.50 Ned 2: Golf Special: met hoogtepunten van de Engelse golf entertai ner Noel Hunt. 22.35-23.35 Super: Pro Celebrity Golf: ver slag van een wedstrijd tussen profgolfspe- lers en bekende personen. 23.35-23.40 Super: Golfnieuws: het laatste nieuws van internationale toernooien. 23.40-00.40 Super: Wielrennen: Tour of Britain '88 (verslag van de etappes l.ver- poot-Stoke on Trent en Stoke on Trent-Bir mingham).

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13