Thatcher wil geldschieters IRA treffen Diplomatiek offensief PLO verontrust Israël Brutale vleierij om het vice- presidentschap België bezuinigt op defensie en komt minima iets tegemoet Kabul bestookt met raketten: zes doden Studenten in Burma opnieuw de straat op mmm Wet tegen terrorisme verscherpt LONDEN (Rtr.) - De Britse regering wil een wet invoeren die het mogelijk maakt beslag te leggen op geld voor het Ierse Republikeinse Leger (IRA), dat een bloedige onder grondse strijd voert tegen het Britse bestuur over Noord- Ierland. Dit heeft de Britse premier, Margaret Thatcher, gisteren bekendgemaakt in een brief aan dominee Martin Smyth, een protestantse parlementariër uit Noord-Ierland. BRUSSEL (Rtr.) - In een poging het begrotingstekort te verminde ren heeft de centrum-linkse rege ring van België besloten vooral te snoeien in de uitgaven voor defen sie en voor de gezondheidszorg. De regering wil volgend jaar twaalf miljard frank (646 miljoen gulden) bezuinigen op financiële tegemoet komingen bij medische hulpverle ning door specialisten. Op defensie wordt ongeveer 2,5 miljard frank (135 miljoen gulden) bezuinigd. Dit heeft de Belgische premier, Wilfried Martens, gisteren bekend gemaakt. Het ministerie van landsverdedi ging ontvangt volgend jaar 1,5 mil jard frank minder voor militair ma- teriëel en bijna één miljard frank minder voor personele uitgaven. De bezuinigingen zullen bij defen sie echter niet zo hard aankomen, gezien de recente meevaller van 1,7 miljard frank (91,6 miljoen gulden). Dit bedrag stond nog op een allang vergeten Amerikaanse bankreke ning, die dateert van de jaren ze ventig, toen België geregeld F-16's aankocht. De aan de regering deelnemende socialisten hebben gedaan gekre gen dat de regering de minima iet wat tegemoetkomt. De laagste Den- worden voor de komende drie jaar met twee procent per jaar verhoogd. Verder krijgen de mini mumloners er twee procent bij en gaat de kinderbijslag voor gezin nen met gehandicapte kinderen of werkloze ouders eveneens om hoog. Met de bezuinigingsmaatregelen wil de regering het overheidstekort van naar schatting 8,5 procent van het bruto nationaal Drodukt ver kleinen tot zeven procent. Ook dit percentage is nog altijd het dubbe le van het gemiddelde in West-Eu ropa. De ministers /üjn overeenge komen in totaal 77,5 miljard frank (4,17 miljard gulden) minder uit te geven, waarmee het begrotingste kort volgend jaar terugloopt tot 403,2 miljard frank (21,7 miljard gulden). Het tekort voor dit jaar wordt geraamd op 460,8 miljard frank (24,8 miljard gulden). Zonder deze bezuinigingsoperatie zou het tekort volgend jaar uitkomen op 480,7 miljard frank (25,9 miljard gulden). Volgens de premier komt België financieel gezien de komende jaren minder ruim in zijn jas te zitten. Daarbij wees hij op de Belgische schuld van 150 miljard dollar. "Het is absoluut noodzakelijk dat we op de lange termijn de fatale groei van de publieke schuld intomen", al dus Martens. Met betrekking tot de rentebetalingen over de Belgische overheidsschuld heeft de regering voor volgend jaar met de banken en verzekeringsmaatschappijen af gesproken om 28 miljard frank (1.5 miljard gulden) minder aan hen over te maken. Dit is de grootste bezuinigingspost op de begroting voor volgend jaar. keken, nadat drie Britse militairen waren vermoord in Nederland. Maar Sean MacManus, de voorzit ter van de Sinn Fein, meende dat een dergelijke maatregel niet zou helpen, "zolang het (Britse) leger een deel van het Ierse nationale grondgebied blijft bezetten". Westduitsland verleent speciale belastingvoordelen aan de 90.000 particuliere voertuigen van Britse militairen in de Bondsrepubliek, maar de voertuigen moeten dan wel duidelijk herkenbaar zijn. Zo kunnen militairen belastingvrij tanken en hun auto in Groot-Brit- tannië verzekeren, waar de polis sen goedkoper zijn dan in West duitsland. Het Britse ministerie van defensie heeft al gezegd dat de auto's ook zonder de speciale num merplaten gemakkelijk herken baar zijn, omdat het stuur aan de rechterkant zit. De maatregel moet gaan lijken op recente wet die de overheid de be voegdheid geeft beslag te leggen op de tegoeden van mensen die we gens drugssmokkel zijn veroor deeld. In de brief schrijft Thatcher dat haar regering ook het doorslui zen van geld voor de IRA tot een misdrijf wil maken. De maatrege len worden ook van toepassing op banken en accountants die bij het behandelen van IRA-fondsen be trokken zijn. Thatcher kondigde voorts aan dat de regering een spe ciale eenheid in het leven wil roe pen die tot taak krijgt het inzame len van geld door de IRA tegen te gaan. De nieuwe maatregelen, die ook zijn geënt op de uit 1986 daterende wet op de handel in verdovende middelen, geven de politie meer opsporingsbevoegdheden en stel len de rechtbanken in staat beslag te leggen op geldelijke bronnen, bestemd voor terroristische activi teit. De voorstellen van premier Thatcher zullen in november in het Britse parlement aan de orde ko men. Ierland heeft in 1985 al een wet aangenomen die de regering machtigt geld in beslag te nemen waarvan vermoed wordt dat het wordt gebruikt door het IRA. Nummerplaten Afschaffing van de gemakkelijk herkenbare nummerplaten die de in Westduitsland gelegerde Britse militairen op hun auto krijgen, zal aanslagen van het Ierse Republi- voork^rn^n.^o'heeft de^Siru^Fefn! JERUZALEM (GPD/UPI/Rtr) de legale politieke vleugel van h IRA gisteren laten weten. Nadat Oostende vrijdag militair door het IRA was doodge schoten, zijn weer stemmen opge gaan om de verstrekking van spe ciale nummerplaten te veranderen Minister Younger had in mei al toegezegd hier met spoed naar zou worden ge- Alpenbossen Ongeveer tachtig procent van de bossen in de Alpen is door de milieuvervuiling aangevreten en in 50 procent heeft de schade middel grote en grote omvang. Dit heeft de Westduitse regering meegedeeld in antwoord op vragen van de sociaal democratische oppositie in Bonn. Het ecologische systeem van het hooggebergte is bijzonder gevoelig voor menselijke invloeden. Hongaren Volgens de internationale katho lieke vredesbeweging Pax Christi hebben Roemeenese soldaten le den van de Hongaarse minderheid doodgeschoten toen ze de grens naar Hongarije wilden overvluch- ten. Woordvoerder Paul'Chritiani zei voor de Hessische Rundfunk dat 30.000 tot 40.000 etnische Hongaren uit Roemenië gevlucht zijn. Een gevluchte vrouw vertelde dat ze had gezien hoe soldaten een moeder met haar dochter hadden doodgeschoten. Stroessner Generaal Alfredo Stroessner is gis teren voor de achtste keer beëdigd tot president van Paraguay met een sobere plechtigheid. De 75-jan- ge Stroessner wérd beëdigd door de president van het Hoogge rechtshof in aanwezigheid van het parlement. Stroessner kwam in 1954 met een staatsgreep aan de macht en heeft het land sindsdien met ijzeren hand geregeerd. Het kabinet van de Israëlische pre- mier Shamir heeft gisteren laten Britse weten dat Israël nooit zal onder handelen met de Palestijnse Be vrijdingsorganisatie PLO, zelfs niet als deze orgasnisatie haar handvest verandert, waarin wordt defensie George opgeroepen tot vernietiging van de - - - staat Israël. De PLO wil volgens een gisteren in Cairo gepubliceerd document een onafhankelijke Pa lestijnse staat uitroepen met Jeru zalem als hoofdstad en haar leider Jasser Arafat als staatshoofd. "Het uitroepen van een Pales tijnse staat, binnen welke grenzen dan ook, is het eerste stadium op weg naar de verwoesting van de staat Israël", zei premier Shamir gisteravond. "Zo'n staat wordt een basis voor de PLO om de oorlog te gen Israël voort te zetten. Wij wil len vredesonderhandelingen met Palestijnen die tégen de PLO zijn". Vice-premier Simon Peres zei dat de Palestijnen moeten beslui ten of ze een vreedzame samenle ving wensen dan wel geweld. "Vre desonderhandelingen gaan niet sa men met het gooien van stenen", willen onderhandelen, moeten ze opstaan en dat doen, en de basis ervoor is resolutie 242 (van de Veiligheids raad van de Verenigde Naties)". In de resolutie wordt opgeroepen tot Israëlische terugtrekking uit de be zette gebieden in ruil voor waar borgen voor Israëls veiligheid. Het Egyptische persbureau Me- na meldde vanuit Cairo dat het een kopie heeft verkregen van een "on afhankelijkheidsdocument" van de PLO, waarin bijzonderheden staan over de vestiging van de nieuwe staat. Het document beves tigt de uitlatingen die Salah Khalaf zondag in het Franse blad Journal du Dimanche deed, dat de Dubcek De vroegere Tsjechoslo waakse] leider Alexander Dubcek heeft een paspoort gekregen en krijgt waar schijnlijk ook een visum om naar het westen te gaan. De afgezette lei der van de hervormingsbeweging 'Praagse lente' wil in september naar Italië gaan, waar hem samen met de gedetineerde Zuidafrikaan- se leider Nelson Mandela aan de universiteit van Bologna een ere- doctoraat wacht. Het zou Dubceks verklaarde Peres. "Als eerste buitenlandse reis zijn sinds 1970. Kristalnacht Ter herdenking van de Kristal nacht in 1938 brengt de Westduitse Bundespost op 13 oktober een postzegel op de markt. Op de zegel staat de beeltenis van een branden de synagoge. De Kristalnacht geldt wereldwijd als het eerste signaal van de massale jodenvervolging tij dens de Tweede Wereldoorlog. Ve le gebouwen werden in brand ge stoken en zeker 90 mensen kwa men in die nacht om het leven. regering bereid zou zijn vredeson derhandelingen aan te gaan met Is raël. Dat zou een belangrijke wijzi ging zijn in het PLO-beleid. Het PLO-document roept op tot de stichting van een onafhankelij ke Palestijnse staat op de Westelij ke Jordaanoever, binnen de gren zen zoals omschreven in een plan van de Verenigde Naties uit 1947 waarin het toenmalige Britse man daatgebied Palestina werd ver deeld in een Arabische en een jood se staat. "De hoofdstad zal Jeruzalem zijn en zijn voorlopige regering bestaat uit twee delen, een in ballingschap, de andere op Palestijns grondge bied", meldde Mena onder aanha ling van het document. De voorlo pige regering moet op de Westoe ver zaken gaan beheren als gezond heidszorg, onderwijs, politietaken, industrie, landbouw en voorlich ting. Waarnemers menen dat het te vroeg is te zeggen of de PLO daad werkelijk haar beleid heeft gewij zigd. Maar volgens hun wijzen de berichten op versterking van de groep binnen de PLO die meent dat de organisatie een politiek moet voeren die verder gaat dan de gewapende strijd. Erkenning van Israël door de PLO en de belofte dat de organisa tie afziet van terroristische acties zou de Verenigde Staten ertoe kun nen brengen te gaan praten met Pa lestijnse vertegenwoordigers. Dat zou Israël in een politiek isolement kunnen brengen. Het dagblad Yediot Ahronot schreef de verklaringen en uitlatin gen van Plo-functionarissen giste ren als een "Palestijns vredesoffen sief' en adviseerde de Israëliërs "hysterische afwijzing of opgeto genheid" te voorkomen tot de Paj lestijnse Nationale Raad volgende maand besluit over de PLO-koers. "De Palestijnen spelen, om de Ver enigde Staten gunstig te stemmen, het deuntje dat de Amerikanen en veel Israëliërs altijd wilden horen en dat is gevaarlijk", aldus het blad. KHARTOUM (AFP) - De re gen van de afgelopen dagen heeft inmiddels ongeveer twee miljoen mensen in en rond de Sudanese hoofdstad Khartoum dakloos gemaakt. Hidpgoede- ren worden massaal aange voerd, maar het merendeel van de slachtoffers van de ernstige overstromingen heeft volgens journalisten nog niets ontvan gen. Tonnen levensmiddelen, medicijnen en andere hulpgoe deren zoals tenten, waterpom pen en generatoren zijn vanuit Europa, de Verenigde Staten en de Arabische landen naar het vliegveld van Khartoum gevlo gen. Het grootste deel van de hulpgoederen bevindt zich ech ter - tien dagen na de ramp nog altijd in kazernes van het leger die besloten heeft het dis tributie van de goederen zelf te regelen. Slechts enkele organisaties, zoals het Nederlandse Rode Kruis en de hulporganisatie Artsen zonder Grenzen, zijn er in geslaagd de hand te leggen op voor hen bestemde zendin gen. Voor het overige verlopen de voedselkonvooien onder lei ding van het leger uiterst moei zaam. Een en ander heeft geleid tot beschuldigingen dat het Sudanese leger een deel van de hulpzendingen ten eigen bate aanwendt. Regeringswoord voerders spreken dit tegen en zeggen dat de moeilijkheden het gevolg zijn van een tekort aan middelen van vervoer, (foto ap> KABUL (Rtr/ANP) - De Afghaanse hoofdstad Kabul is gisteren be stookt met raketten. Afghaanse ge zagdragers bevestigden dat enkele raketten waren neergekomen op verschillende delen van de hoofd stad, waarondereen woonwijk. Zes Afghanen kwamen daarbij om het leven. De terugtrekking van de Sovjet troepen uit Afghanistan verloopt precies volgens het schema dat in Genève in april is overeengeko men. Terwijl verschillende Af ghaanse steden in handen vallen van het verzet en de hoofdstad Ka- bul dagelijks onder vuur ligt. zijn inmiddels 50.000 Sovjet-militairen huiswaarts gekeerd. De verdediging wordt overgela ten aan de slecht gemotiveerde en getrainde Afghaanse soldaten. De verwachting is dat zij de islami tische rebellen niet lang in toom kunnen houden. Een Sovjet-gene raal verklaarde in het openbaar ernstig te twijfelen of het Afghaan se bewind zonder steun in het zadel kan blijven. Vrouwen en kinderen van Sovjet-diplomaten zochten dit Een "economisch offensief' moet de economie van het ber gland verder integreren met die van de zuidelijke Sovjet-republie ken. Begin augustus is de laatste hand gelegd aan een overeenkomst tussen Kabul en Moskou om de economische betrekkingen tussen beide landen nog nauwer aan te ha len. De overeenkomst wordt deze herfst in de Sovjetunie onderte kend wanneer de Afghaanse pre mier, Mohammad Hassan Sharq, een bezoek brengt aan Moskou. De Afghaanse president Najibu- allah is gisteren door zijn naar Pakistan gevluchte jongere broer afgeschilderd als een onbuigzame tiran die verantwoordelijk is voor de dood van hun vader. Hij schil derde een beeld van ontvoering, gevangenschap en niet aflatende bedreigingen tegen hem en zijn fa milie. "Najibullah was bereid alles, zijn familie, zijn land, op te offeren aan zijn eigen ambities en zijn ei gen egoïsme", aldus z(jn broer. SINGAPORE - In de Burmaanse hoofdstad Rangoon zijn de studen ten opnieuw de straat op gegaan om kracht bij te zetten aan hun eis voor een door het volk gekozen lei der. De actie van komt twee dagen vóór de spoedvergadering van de regerende socialistische Program ma Partij, die de nieuwe leider zal aanwijzen. door Bob Mantiri Volgens westerse diplomaten is president Sein Lwin vorige week vrijdag afgetreden onder druk van generaal Ne Win, die drie weken geleden de macht aan Lwin af stond, maar achter de schermen nog altijd de touwtjes in handen schijnt te hebben. Steeds meer wordt rekening gehouden met de terugkeer van de 77-jarige sterke man Ne Win, die 26 jaar lang het land met ijzeren hand regeerde. Diplomaten menen dat niemand generaal Ne Win kan tegenhouden wanneer hy zou besluiten om weer het roer in handen te nemen. Nieu we anti-regeringsbetogingen zou voor Ne Win een reden kunnen kunnen zijn om via een staatsgreep aan de macht te komen. Volgens diplomaten is de afgelopen dagen druk vergaderd in de woning van Ne Win. Zijn opvolging door Sein Lwin, die volgens de studenten verant woordelijk is voor de gewelddadi ge onderdrukking van het studen tenprotest, leidde tot bloedige de monstraties in de straten van Rangoon en in een dertigtal steden. Radio Rangoon, spreekbuis van de regering, gaf Sein Lwin de schuld van de anti-regeringsmon- destraties. De radio haalde een toe spraak aan van generaal Ne Win waarin hij zei dat er "nooit een cri sis mag komen tussen regering en het volk en anderzijds de partij en de massa". Aan de anti-regeringsdemon straties kwam vrijdag een eind na dat Lwin was afgetreden en al zijn partij functies had neergelegd. De studenten hadden eerder deze week gewaarschuwd dat zij weer zouden demostreren wanneer de regering geen politieke en econo mische hervormingen invoert. Zij eisten vervolging van Lwin, vrijla ting van de gevangenen en in spraak bij de verkiezing van een leider. Historische kernproeven VS en USSR PAHUTE MESA (AP) - Weten schappers uit de Verenigde Staten en de Sovjetunie bereiden gezame- lijk een historisch nucleair experi ment voor dat woensdag in de woestijn van Nevada plaats 'zal hebben. Vier jaar nadat president Reagan van de Verenigde Staten een der gelijk project had voorgesteld zul len de twee supermachten samen de omvang van een nucleaire ont ploffing meten. Dit zou kunnen lei den tot de ratificatie van de verdra gen uit 1974 en 1976, die bepalen dat de omvang van de explosie niet groter mag zijn dan 150 kiloton TNT. De twee landen hebben el kaar wederzijds beschuldigd van schending van die verdragen. Volgende maand zullen de Ame rikaanse wetenschappers aanwe zig zijn bij een soortgelijke proef in Semipalatinsk in de Sovjetunie. Vorige week werd bekend dat en kele Amerikanen bij een bezoek aan het nucleaire testgebied onge oorloofd materiaal hadden meege nomen. Volgens een verklaring van het Witte Huis betrof dit alleen NEW ORLEANS - Alleen Ameri kanen durven zo over zichzelf op te scheppen als Afgevaardigde Jack Kemp gisteren in New Orleans deed. "Ik zou een fantastische cam pagne voeren. Ik zou een fantasti sche vice-president zjjn. Zou ik een goede tweede man naast George Bush zijn? Reken maar van yes", zei hij zonder blikken of blozen. door Henk Dam Zijn blonde vrouw zat bewonde rend naar hem te kijken terwijl hij op vragen van journalisten zijn boodschap nog maar weer eens de wereld instuurde. "Of ik een secun daire rol naast president Bush zou kunnen spelen? Natuurlijk kan ik dat, want ik geloof in Bush en ik ge loof in ons verkiezingsprogram- In de zaal van het Hyatt hotel in New Orleans stond Kemp zo Bush aan te prijzen. Nog maar iets meer dan een halfjaar geleden zag Kemp zichzelf als "de enige echte erfge naam van Reagan". Bush dus niet, zei hij daarmee in één adem. En hij was niet de enige die een heel ander liedje zong. Bob Dole, de senator die ook nog maar aan het begin van dit jaar een uitermate gemene campagne tegen Bush voerde ("Bush, de man die nergens een spoor achterlaat") zingt nu ook te pas en te onpas de lof van zijn vroegere aartsconcurrent. Glimmend, lachend en aaiend doet Dole de ronde langs de Repu blikeinse gelederen. Je kunt geen tv-show aanzetten of Dole is erin te zien. Zondag vroeg een verslagge ver Dole of dat nu allemaal wel te rijmen viel, dat hij nu zo lovend deed over de man die hij in februari nog grauwend voor leugenaar had uitgemaakt. Pnpclipf Dole, nu nog de Republikeinse fractievoorzitter in de Senaat, dat dat is allemaal anders ge- hij straks het verlossende telefoon- tje krygt. worden, legde Dole poeslief uit "Ik wist toen nog niet over welke grote kwaliteiten Bush beschikt. Waarom eigenlijk? Bewijst juist Dat ben ik me gaandeweg, mede de rnan,,er waarop Bush de afgelo- dankzij de uitstekende campagne Pen fcht gedwongen is ge- weest zich als de schaduw Reagan te gedragen, niet dat het eigenlijk ronduit een hondebaan is? plaatsvervangende schaamte vervuld raken, als dit in de Ameri kaanse politiek niet zo gewoon was. Immers, Bush is de Republi keinse genomineerde, hij mag dus aanwijzen wie hij als 'running ma te' voor het vice-presidentschap wil, en dus is het voor iedereen die die baan wil, vlijen en paaien gebla- En natuurlijk wil Kemp graag dat Bush deze week de keus op hem laat vallen. Natuurlijk wil ook Dit zei Howard Baker er gisteren over, de vroegere chef staf van het Witte Huis en iemand die mis schien ook nog wel voor het vice- presidentschap in aanmerking komt: "Het is een kwestie van tijd uitzitten. Als Bush eenmaal zijn ja ren in het Witte Huis erop heeft zit ten, dan ben je als vice-president in een uitstekende positie om hem op te volgen". En vandaar dus het bijna genan te hengelen van op zichzelf indruk wekkende politici als Dole en Kemp naar het baantje dat Bush te vergeven heeft. Woensdagavond op zijn vroegst, maar waarschijnlijk niet eerder dan donderdag, zal deze zijn keuze bekend maken. Hoe staan de zaken er op dit moment voor? Rotte vis Het geruchtencircuit, gevoed door Bush's naaste medewerkers, wil dat er nog vijf mannen en éen vrouw in de race zijn. Maar direct moet daarbij gezegd worden dat Bush tot het laatste moment de vrijheid behoudt buiten dat kringe tje te kiezen. Naast Dole en Kemp gaat het om senator Domenici uit New Mexico, senator Dan Quayle uit Indiana, senator Alan Simpson uit Wyo ming en de vrouw van Dole, de vroegere minister van vervoer Eli zabeth Dole. Bob Dole wordt als de meest waarschijnlijke kanshebber ge zien. Hij heeft grote landelijke be kendheid, geldt als een krachtig politicus en kan, afkomstig uit de staat Kansas, Bush aan stemmen in het midden-westen helpen. Maar daar staat tegenover dat Dole begin dit jaar zelf bepaald geen grootse presidentiële cam pagne voerde. Bovendien zullen de Democraten straks graag nog eens alle videobanden uit die campagne afspelen waarin Dole Bush voor rotte vis uitmaakte. Elizabeth Dole dan? Haar grote voordeel is dat ze een vrouw is, en Bush heeft ernstige problemen met het aantrekken van vrouwelij ke kiezers. Maar mevrouw Dole was als minister bepaald geen suc ces, en dat werkt tegen haar. Jack Kemp is een van de favorie ten van de conservatieve vleugel van de Republikeinen. Hij is ten slotte de man die het hard-kapita- listische model opstelde Reagan de afgelopen jaren de eco nomie heeft aangepakt. Hij zou, met zijn populistische aanpak, wellicht de Republikeinen kunnen helpen aan de stemmen uit de lagere sociale-klassen die zij no dig hebben om de Democraten te verslaan. Conservatief Maar zijn eigen campagne voor het presidentschap was destijds ze ker niet groots. En het is de vraag of Bush het nodig vindt een zo uit gesproken conservatief als 'run ning mate' te kiezen. Immers, Bush kan ook denken: de conservatieve kiezers hebben toch geen andere keus dan Republikeins stemmen. Ik kan beter proberen in gematig de kringen stemmen te zoeken. Datzelfde nadeel heeft ook de jeugdige senator Quayle, die be trekkelijk recent in de schijnwer pers is komen te staan. Ook hij geldt als uitgeèproken conserva tief. Nadelig voor hem is verder dat hij, net als Bush, als een rijk nest komt. Dat wordt niet bevorderlijk voor de aansluiting met de lagere inkomensgroepen geacht. Daar tegenover staat dat Quayle een goede tv-persoonlijkheid heeft, en met z'n 41 jaar een prima tegenwicht is tegenover de Demo cratische vice-presidentiële kandi daat, Lloyd Bentsen, die 67 is. De twee overblijvende senatoren tenslotte worden door de insiders minder waarschijnlijke mogelijk heden genoemd. Domenici is in het verleden voorstander van belas tingverhoging en tegenstander van al te hoge defensie-uitgaven ge weest. Daarmee is hij onverteer baar voor de conservatieven. En Simpson heeft zichzelf de af gelopen dagen vrijwel buitenspel gezet door te zeggen dat hij voor fe derale steun aan abortusklinieken is. Daarmee is hij zoveel als een vloek voor de machtige evangeli sche vleugel van de Republikei- ktféiMAtfïMiwii i i wwnrrti—au* mmmi.Mw

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5