'Proloog is voor mij erezaak' SpoorPtTV Zwakke broeder wordt gespaard j&an de y.jLijn Kmm Honkbalteam wint van Antillen Quick Boys loot Fortuna Atleet overlijdt tijdens training Post wacht met smart op komst Van Poppel Jelle Nijdam wint eerste rit in Ronde van Nederland Toernooizege PSV in Spanje DINSDAG 16 AUGUSTUS 1988 SPORT PAGINA 13 HAARLEM (ANP) - De allereerste actie had de naïeve toeschou wer nog kunnen bedriegen. Openingsslagman Ludwig Bernadi- na van de Nederlandse Antillen liet de eerste worp van Harry Koster over het hek van het Pim Mulierstadion verdwijnen. Wie kennis had genomen van de kansloze nederlagen die de geïmpro viseerde Antilliaanse ploeg tijdens het openingsweekeinde leed, kon zich er vervolgens echter slechts over verbazen dat de Neder landse winst (9-2) zo gering uitviel. Op de derde dag van de Haarlemse honkbalweek was Nederland zo vriendelijk geen korte metten te maken met de zwakste broeder van de vijf deelnemende teams. Als veldspeler bewaakt Bernadina, de held van de eerste bal, doorgaans het tweede honk. Manager Marcel Brigitha posteerde hem na een fout van korte stop Norwin Moeskiet tussen twee en drie. Na twee ach tereenvolgende missers mocht hij echter weer zijn vertrouwde stek ALMERE (ANP) - Quick Boys krijgt in de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker be zoek van Fortuna Sittard. Collega- eersteklasser Rijnsburgse Boys moet af zien te rekenen met eerste- divisieclub SC Cambuur. De wed strijden worden gespeeld in het weekeinde van 1 en 2 oktober. De loting gisteren in Almere was enigszins gemanipuleerd. De 27 verenigingen uit het amateurvoet bal, die zich via de toernooien om de districtsbekers, kampioen schappen of periodetitels hadden geplaatst kregen een thuiswed strijd toebedeeld. Hetzelfde gold voor de laatste vijf uit de eerste di visie van het afgelopen seizoen (SW, Helmond Sport, NAC, Em- men en Heracles), die met de ama teurs in één beker waren onderge bracht. De amateurclubs, die de tweede ronde (19 en 20 november) bereiken, zijn ook zeker van een wedstrijd op eigen veld. Zestien van de 27 amateurclubs speelden vorig jaar ook in de eerste ronde van het bekertoernooi. Drie van die zestien, DOS Kampen, TOP en Venray bereikten met DWV, dat AZ uitschakelde, de tweede ronde. De huidige lands kampioen van de amateurs DOS Kampen won met 2-1 van Go Ahead Eagles, TOP versloeg Utrecht met 3-0 en Venray bereikte een zelfde score tegen Vitesse. De volledige uitslag van de lo ting: ACV Assen - Héerenveen, De Bataven Gendt - Wageningen, Ben- nekom - FC Groningen, Blauw Wit Amsterdam - Go Ahead Eagles, DHC Delft - Vitesse, DOS Kampen - AZ, DOVO Veenendaal - VVV, Elinkwijk - Eindhoven, SC En schede - RBC, Enter Vooruit - Vo- lendam, Geldrop - Roda JC, LON- GA Tilburg - Sparta, NSW - FC Twente, OW - BW Den Bosch, Quick Boys - Fortuna S, RCH Heemstede - Feyenoord, Rheden - PSV, ROHDA Raalte - FC Den Haag, RWH Ridderkerk - MW, Rijnsburgse Boys - Cambuur, Spakenburg - DS'79, TOP Oss - Veendam, De Treffers Groesbeek - Haarlem, Venray - PEC, Vlissingen - De Graafschap, IJsselmeervogels - RKC, WOG - Excelsior, Heracles - FC Utrecht, SW - Ajax, Emmen - Willem II, Helmond Sport - NEC, NAC - Telstar. FREETOWN (SID) - De atleet Gi- bril Banguara, kampioen op de 5 kilometer van Sierra Leone, is tij dens een trainingsloop voor de Olympische Spelen overleden. De 21-jarige politie-agent, die zich reeds had geplaatst voor Seoul, stortte na 1.000 meter te hebben af gelegd in elkaar. Hij stierf voordat toegesnelde officials hulp konden bieden. Banguara bereidde zich met enkele andere atleten in het stadion Siaka Stevens, gelégen in de hoofdstad Freetown, voor op het evenement in Zuidkorea. Rijnsburgse Boys scoort zes keer tegen Ter Leede LEIDEN - Rijnsburgse Boys heeft gisteravond in Sassenheim vierde klasser Ter Leede met 6-0 versla gen. Zonder Johan Verloop en John van Leeuwen kon de jeugdi ge ploeg van trainer Dick Blijleven geen vuist maken. Gijs Collé (2), Hans Zwaan (2), Leon Vonk en Fred Bodaan drukten het Rijns burgse klasseverschil in doelpun ten uit. Bij derdeklasser Leiden, dat met 6-2 van Koudekerk won, waren de nieuwkomers produktief. Klaas Dekker (2), Stef Pattiapon en Jo han Teske scoorden gisteren voor hun nieuwe club. Rob Bink voegde daar voor Leiden nog twee treffers aan toe. Voor vanavond staan de volgen de oefenwedstrijden op het pro gramma: Randstad Sport - Excelsior Re gionalen, Roodenburg - Docos, Noordwijk - FC -Haarlem, Wilhel mus - Quick Boys, FC Lisse (za) - ADO '20, Oegstgeest - Noordwijk 2, Leidsche Boys - LDWS en FC Lisse (zo) - NFC. De wedstrijden begin nen om 19,00 uur. innemen. Het is typerend voor de voortdurende vorm van paniek die bij de rijksgenoten heerst. Koster had in het verdere ver loop van de wedstrijd geen kind meer aan de Antillianen, die vroe ger juist om hun slagkracht wer den gevreesd. Nederland maakte slechts uiterst berperkt gebruik van de mogelijkhden die de wer pers Rignald Martina en Wendell Elisabeth boden. Bij een totaal van dertien honkslagen bleven maar liefst vijftien spelers van de Ameri kaanse manager Tom Petroff op de honken achter. Een aanwijzing dat Oranje het treffen best in zeven in nings had kunnen voltooien. „Als ik een uniform aan heb, ben ik nooit bang", verklaarde Brigitha bij wijze van vooruitblik op de we reldtitelstrijd, waarin hij met de zelfde spelers moet aantreden. Niettemin valt voor de sombere chef-coach in Italié het ergste te vrezen. Weinig is hem de laatste weken bespaard gebleven. Bij te rugkeer in Curasao na afloop van het toernooi, waarin de Antillianen de laatste plaats nauwelijks kan ontgaan, dient hij een conflict met de nationale federatie uit te vech ten. Beschuldigde is de honkbalbond van Sint Maarten, dat een „gentle man's agreement" brak. Op het laatste moment besloot Sint Maar ten een team te sturen naar Califor- nïë in plaats van spelers naar Haar lem. In Amerika dient het Caraibi- sche eiland klanten te werven voor de bloeiende toeristenindustrie. Daardoor moest Brigitha's Cura- gaose selectie plotseling opdraven. Acht vaste krachten zegden af we- "gens werkzaamheden. Een poging van Brigitha in de Nederlandse competitie spelende Antillianen voor het de nationale ploeg te inte resseren, mislukte. De KNBSB sprong bij om de reiskosten voor het gezelschap uit Curasao te dek ken. „Wie betaalt weet ik niet", zegt Brigitha. „Wij hebben gewoon geen geld. Mijn jongens en ik heb ben onbetaald verlof moeten ne- Het pleegt er tijdens de honkbal- week in Haarlem vrolijk toe te gaan, maar Brigitha stond het hui- Robert Knol glijdt tussen scheidsrechter Fred van Groningen en de An tilliaanse achtervanger Gregory Damoen veilig naar de thuisplaat. De catcher, die de bal in de handschoen heeftis te laat met aantikken. (foto ANP) len duidelijk nader dan het lachen. „Tot nu toe gaat alles slecht. Wij kunnen veel beter". Brigitha's voorganger zag al voor aanvang weinig perspectief. Philip Elhage, twee jaar geleden manager tijdens de wereldtitelstrijd in Nederland, weigerde met deze afvaardiging op stap te gaan. Petroff staat nog steeds volledig achter zijn manschappen. „De wedstrijd was toch goed. Koster gooide 96 ballen. Prima". Met tril lende lippen stak de Amerikaan een verklaring af, waarin hij zijn aanhankelijkheid betuigde. Publi caties over zijn stappende volgelin gen waren hem niet al te zeer beval len. De honkbalpositivo van gene zijde van de Atlantische Oceaan, net een maand in Nederland, moet nog een beetje i GRONINGEN (GPD) - Peter Post wacht met smart op het ja-woord van Jean-Paul van Poppel. De ploegleider van Panasonic heeft Nederlands snelste sprinter, on langs goed voor vier etappes in de Tour de France, een naar hij zegt „hele goede aanbieding" gedaan. Post: „Het is nu afwachten. Ik hoop niet al te lang, want er zijn ka pers op de kust. Maar er is geen ter mijn afgesproken waarbinnen ik uitsluitsel wil hebben". Van Pop pel heeft na de Tour van zijn huidi ge ploegleider. Jan Raas, te ver staan heeft gekregen dat er voor volgend seizoen geen plaats meer voor hem is bij SuperConfex. De Bilthovenaar kreeg ontslag aange zegd omdat hij volgens Raas zijn woord niet heeft gehouden. Raas beweert dat Van Poppel hem voor de Tour mondeling had toegezegd zijn contract met SuperConfex te verlengen. Na zijn succesvolle Ronde van Frankrijk kreeg Van Poppel echter tal van lucratieve aanbiedingen. Daardoor wenste hij die contractverlenging even in be raad te houden. Dat nu pikte Raas niet, verwijzend naar hun monde linge overeenkomst. Op bijna alle Westeuropese tv- stations was de afgelopen weken 'Sixteen Days of Glory' te zien. een zes afleveringen tellende se rie over een aantal markante hoogtepunten van de Olympische Spelen van 1984. Gemaakt door de toonaangevende Amerikaan se sportfilmer Bud Greenspan. Wat vrijwel niemand weet is dat het hier gaat om de in stukjes ge hakte officiële Olympische film van Los Angeles. Als film heeft 'Sixteen Days of Glory' weinig gedaay. In Ameri ka kreeg het werk van Greenspan een lauwe ontvangst, in Neder land werd de film niet eens in de bioscopen in roulatie gebracht. Toch heeft Greenspan zich zicht baar veel moeite getroost om iets toe te voegen aan de overvloed die in 1984 al rechtstreeks door de tv van de Spelen was getoond. Greenspan heeft het duidelijk gezocht in het etaleren van de emoties van de topsporters en van anderen die nauw bij de prestaties waren betrokken. De finale 400 m horden zoals Edwin Moses die beleefde én zijn vrouw op de tribune onderging, alsmede de turnfinale met Mary Lou Ret- ton en haar trainer Bela Karolyi, waren treffende scènes van Greenspans aanpak. De pure sport raakte daardoor wel eens op de achtergrond. Wat ik me onwillekeurig af vroeg was ook in hoeverre de fil mer bij het snijden sommige za ken extra heeft gedramatiseerd, dus min of meer naar zijn hand heeft gezet. Een aantal van zijn accenten vond ik nogal gezwol len. Ik weet het wel: filmers heb ben hun eigen waarheid en je moet ze de ruimte geven om hun creativiteit te laten zien. Maar het kan dan soms vreemd lopen. Een extreem voorbeeld daarvan kwam mij dezer dagen onder ogen met de meest opwindende Olympische film die er ooit is ge maakt: die van Berlijn-1936, van de hand van de even formidabele als beruchte cineaste Leni Riefen- stahl. 'Olympia' Eerst even iets over Riefen- stahl. Hitiers oog was op haar ge vallen nadat hij in 1932 haar speelfilm 'Das blaue Licht' had gezien, een produkt vol zwaar aangezet drama en wazige sym boliek. Hij vroeg haar de partij dagen van 1934 in Neurenberg te filmen en ze maakte de roem ruchte 'Triumph des Willens', die zo ongeveer geldt als het neusje van de zalm op het gebied van propaganda-werk. Met die film heeft ze destijds in Duitsland be slist vele aarzelaars waar het de nazi's betrof over de streep ge- LENI RIEFENSTAHL trokken. In haar handen legde Hitier de opdracht om de Spelen van Berlijn te filmen. (Aan de tot op heden voort gaande discussie over Riefen- stahl of ze nu wel of niet als een nazi moet worden bestempeldga ik hier verder voorbij. Na talloze boeken en artikelen over haar ge lezen te hebben, krijg ik de in druk dat ze voor alles een ras-op- portuniste was. Verliefd op fil men, benutte ze eenvoudig de kansen die wie-dan-ook haar bood. De draagwijdte van haar filmwerk is tot op de dag van vandaag niet tot haar doorge drongen. Haar doen en laten wijst er op dat ze een sekreet is, maar wel een uitermate briljant sekreet). Na de Spelen van 1936 sloot de ze zeer levenslustige dame zich bijna twee jaar lang met al het geschoten materiaal in haar ate lier op, leefde echt als een non, en kwam in april 1938 met 'Olym pia' op de proppen, twee avond vullende films: 'Fest der Völker' en 'Fest der Schönheit'. 'Olympia' oogstte overal waar hij werd vertoond schitterende kritieken. Op festivals werd de film onderscheiden. Curieus ge noeg zag niemand er tóen propa ganda voor de nazi-leer in. Dat gebeurde pas na de oorlog. Ik heb de film op video en ik puzzel nog steeds over de vraag óf het wel propaganda voor de nazi's kan worden genoemd. Om maar iets te noemen: de helden van Olym piazijn Jesse Owens en de Ko- reaans-Japanse marathonloper Kitei Son, géén ariërs. Tot de meest fascinerende beel den van 'Olympia' horen die van het polsstokhoogspringen. Dat was een urenlange strijd die in de eindfase ging tusen drie Amerkanen en twee Japanners. De dramatische ontknoping viel diep in het nachtelijk duister bij schaars kunstlicht. Het is schitte rend wat Riefenstahl daarvan brengt, zeker gezien de toen nog beperkte technische mogelijkhe den van de film. Vaak heb ik naar die beelden gekeken en me verbaasd. Ontgoocheling Onlangs heeft Riefenstahl haa r memoires gepubliceerd leen pil van 927 pagina's) en ik heb het boek meteen aangeschaft om meer over 'Olympia' te weten te komen. En ja hoor, ze gaat uit voerig in op de opnamen van het polsslokhoogspringen. Sinds kort weet ik nu dat ik steeds heb zitten kijken naar iets....dat niet be stond. Riefenstahl legt het het omstan dig uit. Ze bezat helemaal geen beelden van die finale: het was veel te donker om de camera's te gebruiken. Maar terwijl ze op de tribune toekeek, besefte ze don dersgoed dat het hier om een hoogtepunt van het atletiektoer- nooi ging. Wat te doen? Ze vroeg de drie Amerikanen en twee Ja panners of ze bereid waren de avond van de volgende dag naar het Olympisch stadion terug te keren en de laatste fase nog eens over te doen, maar dan onder fel schijnwerperlicht. De atleten, volledig kapot na die uitputten de strijd, voelden daar aanvan-. kelijk weinig voor. Maar de Ame rikaanse tienkamp-kampioen Glenn Morris, met wie Riefen stahl in Berlijn een korte, woelige romance had. praatte hen om. In een leeg stadion trokken ze weer tegen elkaar ten strijde, nu volle dig onder regie van Riefenstahl. Volgens de cineaste waren de at leten binnen een half uur totaal vergeten dat het hier om een nep- wedslrijd ging. Ze vochten weer op het scherp van de snede tegen elkaar. De beelden van enthou siaste Amerikaanse en Japanse toeschouwers monteerde Riefen stahl er later tussen: ze stamden van andere avondwedstrijden. Ontgoocheld heb ik de beelden van het polsstokhoogspringen op nieuw bekeken en de betovering is weg. Ik kijk er nu naar als naar een toneelstuk. Soms kun je de waarheid maar beter niet we- Bud Greenspan heeft zich bij zijn Olympische film van 1984 niet van dergelijke grove trucs bediend. Uitgesloten. Dat zou nu niet meer kunnen. Maar toch enig wantrouwen heeft wel bezit van me genomen. RUUD PAAUW GRONINGEN (GPD) De prof-wielrenner Jelle Nijdam geniet vooral faam als specialist van korte tijdritten, prologen genaamd. Vorig jaar was hij in dit explosieve onderdeel nau welijks te kloppen. De Brabander schreef er liefst zes op zijn conto, met als meest in het ooglopende die in West-Berlijn, waar de Tour de France toen van stapel liep. Dit jaar heeft Nijdam het niet meer zo op prologen. Een gevolg van het feit dat er nogal wat van dit soort ouvertures van de agenda zijn geschrapt. Veel organisaties van etappewedstrijden moes ten op gezag van de FICP (de internationale bond van profs) een of meer dagen inleveren om ruimte te creëren voor nieuwe wedstrijden. Vandaar dat Nijdam begin dit sei zoen andere doelen stelde. De pro loog was wat hem betrof bijzaak geworden. In Groningen, gisteren in de namiddag het vertrekpunt van de Ronde van Nederland, wil de hij - aan de vooravond van zijn 25e verjaardag - echter nog wel eens laten zien dat hij als geen an der kan vlammen op ultrakorte tra jecten. En zie: hij raasde als van ouds door het noordelijk deel van de Martinistad en overtrof als een der laatste coureurs alles en ieder- Hoewel niet het type dat bij suc ces uit zijn bol gaat, toonde Nijdam in de noordelijke metropool opval lend veel blijdschap nadat de spea ker zijn winnende tijd had omge roepen. Waarna hij zich hartstoch telijk liet knuffelen door zijn oma (de moeder van vader Henk), die vanuit het nabijgelegen Eelderwol- de was gekomen om haar blonde kleinzoon te zien schitteren. Nijdam over die voor hem onge bruikelijke uiting van vreugde. „Ja, wat wil je. Ik beschouw deze proloog als een erezaak. Dit is de enige keer dat ik me dit seizoen voor een proloog echt voor hon derd procent heb ingezet. Oh ja, in die Preface van de Tour ook. Maar die afstand (een kilometer) was te kort voor mij". Interesse Nijdams verminderde interesse voor het proloogwerk kwam reeds in de aanloop naar dit seizoen aan de oppervlakte. In de Ster van Bes- seges, een van de opwarmronden in het zuiden van Frankrijk, reikte hij achter zijn winnende ploegmak- ker Frans Maassen slechts tot een vierde plaats. In de Ronde* van de Middellandse Zee ging het beter (tweede), maar dit keer moest hij de Franse sprinter Bruno Wojtinek voor laten gaan. En in de Ronde van Zweden (half juni) leed hij zelfs een nederlaag tegen de Nederland se (top)amateur Tom Cordes. Nijdam: „Dat krijg je als je er niet meer voor leeft. Maar ja, de lol was er voor mij af toen ik hoorde dat de proloog uit het Tour-schema was verdwenen". Ter compensatie legde Nijdam, die wel eens wat gemakzucht wordt verweten, zich toe op het zwaardere werk. Op voorspraak van zijn ploegleider Jan Raas, die zijn pupil ook in klassiekers kan sen toedichtte. Dat Raas het juist zag, bewees Nijdam in april in de Amstel Goldrace. die hij na een verrassende solo winnend afsloot. Ook in de meest recente Tour trok Nijdam stevig aan de bel. In Liévin nam hij - opnieuw na een solo - een etappe voor zijn rekening, waarna hij zich een dag later in Wasquehal meester maakte van de gele trui. Twee dagen later moest hij hem in Nancy weer inleveren, maar dat mocht de pret niet drukken. Met een ritzege en twee gele truien was zijn Franse ronde al meer dan ge slaagd. Gangmaker Op zijn lauweren rusten deed hij echter niet. Als superieure gang maker voor sprinter Jean-Paul van Poppel bewees hij op een andere manier zijn grote waarde voor de ploeg van Raas. Na de Tour zette hij zijn zinnen op de proloog van de Ronde van Nederland. Even leek een buikgriep spelbreker te wor den. Bijtijds echter knapte hij weer op om in het vele criteriumwerk te schaven aan de conditie. Nijdam: „Ze zeggen wel dat die criteriums slecht zijn, maar ik heb er geen last van. En voor een proloog vormen ze zelfs een goede voorbereiding doordatje veel intervalwerk doet" In Groningen moesten 4600 me ter worden opgeknapt. Ideaal voor Nijdam, de jachtrijder bij uitstek. Zelfs een toch behoorlijke bries kon hem niet uit zijn ritmé halen. Constant draaide hij een versnel ling van 54 x 12, hetgeen zoveel wil zeggen dat hij per pedaalomwente ling 9,61 meter wegtrapte. Geen overbodige luxe, want voordien was de concurrentie er ook al ste vig tegenaan gegaan. Met name de Fransman Thierry Marie uit de ploeg van Laurent Fignon. Hij was op 5 minuten en 24 seconden uitge komen, een tijd waartegen Nijdam wel even had aangehikt. „Trou wens, ik vond Eddie Schurer al erg snel met zijn 5.32. Hij kan dit werk ook erg goed en heeft de laatste tijd aangetoond in vorm te zijn. Boven dien komt hij uit de streek en dan ben je altijd extra gemotiveerd" Landgenoten Schurer, die als een der eersten aanzette, stond met die score inder daad lange tijd bovenaan de lijst. De jonge Fries, die een goed sei zoen draait in de TVM-ploeg van Cees Priem, kreeg bij het scheiden van de markt nog een vijftal ren ners over zich heen. Op Marie na al lemaal landgenoten. Van hen ver baasde Erik Breukink. de jeune premier van Peter Post, eigenlijk nog het meest. De zoon van de ron de-directeur kwam slechts drie tel len op Nijdam tekort. „De beste proloog die je tot dusver hebt gere den", oordeelde baas Post dik te vreden. Waarmee Breukink het wel eens kon zijn. „Ja, want ik ben nog noot derde geworden in een pro loog". Breukink snelde op een spik- splinter nieuw racekarretje over het parcours, dat door een flinke horde publiek was omzoomd. Het bijzondere van dit rijwiel was niet zozeer het materiaal van het frame (carbon), als wel dat hij net zo ge makkelijk te gebruiken is in tijdrit ten als in 'gewone' koersen. Van daag rijdt Breukink er mee naar Al melo. waar Nijdam c.s. weer op hun 'gewone' fiets plaatsnemen. Knieval De organisatie van de Profronde van Nederland heeft overigens een opmerkelijke knieval gemaakt. Als gevolg daarvan zijn niet 14 ploegen van start gegaan voor de zesdaagse wielertocht, maar vijftien. Op het laatste moment werd de formatie van Zero op de deelne- pf,OLooa G"0NlNG£t] merslijast bijgeschreven. Dat ge beurde onder druk van Jos Al berts, een van de renners van Zero, een groep renners die op freelance- basis profesionele wielersport be drijft. De coureurs van Zero (wat zoveel betekent als 'niets') zijn in de regel niet goed genoeg voor een gesponsorde equipe en hebben be gin dit seizoen, op voorspraak van Jos Alberts, afgestudeerd op Nijen- rode, hun krachten gebundeld. Ronde-directeur Wim Breukink is verre van blij met de aanwezig heid van de Zero-boys. „Maar", verklaarde hij hun toelating, „ze dreigden ons met een juridische gevecht. De heren beriepen zich op het recht van werk. Nou, wij heb ben geen zin in een rechtszaak. Dat we toegeven in deze zaak getuigt misschien niet van sterkte van on- LA CORUNA - PSV heeft het toernooi om de Copa Tereza Herre- ra in La Coruna gewonnen. In de fi nale versloeg de landskampioen Atletico Madrid na verlenging met 3-1. De Eindhovenaren hadden weliswaar een overwicht, maar stonden tot de laatste minuut van de normale speeltijd op een 1-0 achterstand. Valckx schoot de ploeg naar een verlenging waarin Koeman en Vanenburg succesvol waren. Scheidsrechter Azpitarte stuurde trainer Guus Hiddink naar de tribune nadat de coach te hevig protesteerde tegen het dubieuze doelpunt van de Spanjaarden. Liverpool werd derde in het toer nooi. De Britse kampioen versloeg Real Sociedad met 4-0. Schapers verder in Cincinnati CINCINNATI (RTR) - Michiel Schapers heeft zich gisteren ge plaatst voor de tweede ronde van het Grand Prix-tennistoerrnooi in de Amerikaanse stad Cincinnati. De Rotterdammer versloeg de Amerikaan Jim Grabb in twee sets Het was het eerste optreden van Schapers nadat hij bij de strijd om de Daviscup tegen de Sovjetunie ziek uitviel. Bij het toernooi in Cincinnati, het kampioenschap van de spelers- vakbond ATP. is de Zweed Edberg favoriet. Hij bereikte de tweede ronde door winst op de Zuidafri kaan Edwards. ze organisatie, want het is natuur lijk een hele onsympathieke en du bieuze zaak. Wij selecteren wie er in ons evenement mee mogen doen en niet dreigementen. Ze mogen nu meedoen. Maar wel op eigen kosten, zodat het ons in elk geval geen cent kost". DINSDAG 14 30-15.00 SKY: Motor Sports News. 15.00-16.00 SKY: US College Football '87/'88: verslag van de wedstrijd Texas Christian University-Texas University 19.40-20.05 RTL Sport. 21.30-22.00 BBC 2: Brass Tracks: 6-deli- ge documentaire serie over serieuze as pecten van de sport. 22.00-23.07 SKY US Senior Skins - Mens Golf' hoogtepunten van de wed strijd tussen vier topspelers vanuit Hawaii 22 35-23.35 Super Wielrennen Tour of Britain Cycling '88 (verslag van de etap pe van York naar Manchester WOENSDAG 15 00-16.00 SKY us College Football '87/'88 met een verslag van de wedstrijd tussen Miami en East Carolina 18.25-18,55 Ned 2: Veronica Sport waarin vanavond aandacht voor het American Football.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13