De gedrevenheid van het roei-duo Rienks/Florijn Wind speelt Sehuilenburg parten in Nieuw Vennep LLEEN Kortsjnoiwint schaakfestival SEOUL '"Bakker opVrijdag AMSTERDAM (GPD) Sporters die klinklarc munt kunnen slaan uit een gouden medaille hebben de 'ware olympische gedachte' van Pierre de Coubcrtin al lang geleden afgezworen. Maar zelfs voor de ware amateurs geldt niet langer dat deelnemen aan de Spelen belang rijker is dan winnen. Neem Nico Rienks en Ronald Flo rijn, twee Nederlandse roeiers. Geen cent wijzer wor den zij van hun olympische avontuur, hooguit 'een stuk blik', zoals zij het zelf uitdrukken, daarmee doelend op eremetaal. Dat heeft.de gedreven roeiers er echter niet van kun nen weerhouden een jaar lang alles opzij te zetten voor hun sport met als doel: presteren in Seoul. „We gaan daar niet naar toe om de toerist uit te hangen", stellen Rienks en Florijn met nadruk. „We rekenen op een fina leplaats en hopen op meer. Voor ons gevoel hebben we er alles aan gedaan om op de Spelen zo goed mogelijk te kunnen presteren. Als we een maandje samen hadden getraind, zouden we Seoul ook wel hebben gehaald, maar met deelnemen alleen nemen we geen genoegen. De prestatie telt". door Jaap Visser Die doordeweekse middag is de Bosbaan verlaten. Alleen het terras van het paviljoen is druk bevolkt, niet met roeiliefhebbers, maar met hondenbezitters en zonaanbid- ders. Niemand heeft oog voor de eenzame roeiers die met lange, krachtige halen hun ranke boot pijlsnel door het woelige water trekken. Langs de olympische roei- baan trotseert een man op een oude damesfiets moeizaam de krachtige tegenwind. Af en toe roept hij iets over het water en als de roeiers hun zoveelste 'Bosbaantje' hebben ge trokken, plegen zij overleg met de fietser op de wal. Die blijkt dus hun coach te zijn, Jan Klerks is zijn naam, 39 jaar, fy siotherapeut van beroep en steun en toeverlaat van de 'dubbel twee' Rienks/Florijn. Klerks heeft ooit zelf redelijk geroeid en is na zijn ac tieve sportcarrière coach gewor den omdat hij zich daartoe Ver plicht voelde. „Een wedstrijdroeier kost zijn vereniging namelijk veel geld", legt de Leidenaar uit. „Daar om is het gebruikelijk dat je iets te rugdoet voor je club als je uit de wedstrijdboot stapt. Coachen bij voorbeeld". Fiets Klerks heeft inmiddels meer dan tien jaar coach-ervaring. „Papieren heb ik niet, maar dat is in Neder land ook niet nodig. Een Italiaanse coach heeft ooit gezegd dat je in Nederland alleen maar een oude fiets nodig hebt om roeitrainer te worden. Zo is het wel een beetje. Toch pretendeer ik redelijk als coach te kunnen functioneren. Door mijn beroep als fysiothera peut heb ik een scherp oog voor het menselijk bewegen gekregen. Daardoor kun je details waarne men die bij topsport van het groot ste belang zijn". Hoewel hij roeifanaat is kost het Jan Klerks geen enkele moeite de drukke bezigheden van zijn pupil len en zichzelf te relativeren. „Goed beschouwd zijn wij vol strekt belachelijk bezig. We maken ons druk om iets waarvan mij de lo- gica nog steeds ontgaat, want wie stapt er nou in een boot om achter uit ergens naar toe te varen? Het coachen van roeiers is zo mogelijk een nog merkwaardiger bezigheid, maar dat neemt niet weg dat ik er helemaal in op ga. Roeiboten heb ben mij van kinds af aan gefasci neerd en in de loop der jaren ben ik zeer geïnteresseerd geraakt in het fenomeen prestatie. Het boeit me om te proberen uit het menselijk li chaam te halen wat er inzit". Wat dat betreft is Klerks bij Nico Rienks (7J en Ronald Florijn trainen wedstrijdgericht. Met de nadruk op de kwaliteit Rienks en Florijn aan het juiste adres. Met het oog op Seoul zijn de twee beste roeiers van Nederland vorig jaar oktober bij elkaar in de boot gestapt. „Ronald en ik bleken op dezelfde golflengte te zitten", legt Nico Rienks uit. „We wilden al lebei proberen een keer echt alles uit onszelf te halen. Dat kost heel veel tijd en nog meer energie, maar dat hebben we er voor over. We wil len in elk geval voorkomen dat we straks in Seoul tegen elkaar moe ten zeggen: 'Als we wat meer aan- dhcht daar aan hadden besteed, dan...'. Voor Nederlandse begrip pen zijn we erg fanatiek, gelukkig hebben we een coach die dat fana tisme deelt. Jan Klerks is iemand die er bijna net zo veel voor over heeft als wij en. dat is veel". Frustrerend Ronald Florijn is 27 jaar, studeert psychologie in zijn woonplaats Lei den en roeit al veertien jaar bij Die Ley the, de club van Jan Klerks. Hij won ooit een bronzen medaille in de dubbel twee op het WK voor ju nioren. Daarna kwam hij op grote toernooien nooit verder dan een fi naleplaats. „En dat is bijzonder frustrerend, vooral als je ziet dat mensen na een WK met een stuk blik naar huis gaan van wie je weet dat ze minder zijn dan jij. Dan ga je je afvragen waarom zij wel in de prijzen vallen en jij niet en kom je tot de conclusie dat het een kwestie van faciliteiten is. Dus als je er voor zorgt datje net zo veel mogelijkhe den en tijd hebt om te trainen als zij, roei je ze voorbij. En daarom, omdat ik zo vreselijk graag ook eens iets wil winnen, heb ik beslo ten een jaar lang alleen maar voor het roeien te leven". Voor het roeien, maar niet -van het roeien; want dat is, zeker in Ne derland, onmogelijk. Nico Rienks, 26, student inspanningsfysiologie aan de Vrije Universiteit van Am sterdam: „Financiële armslag heb ben we niet. We krijgen wat onder steuning van de VU en de NSF, maar dat is niet meer dan een paar honderd gulden per maand, dus daar kan je niet van leven. Wij moe ten zien rond te komen van een stu diebeurs, de basisbeurs: 605,22 per maand.. Niet echt een vetpeft dus. Van de roeibond krijgen we niets. Geld hebben ze wel, maar niet voor ons. Als we een 'uitzending' heb ben moeten we zelfs geld meebren gen, echt waar. Zodra we de grens over gaan vraagt de bond van ons een tientje per dag als tegemoetko ming in de kosten". „Je moet dus echt zeer gemoti veerd zijn om deze manier van top sport bedrijven vol te houden", vèrvolgt Rienks. „Er staat weinig tegenover, in elk geval in financieel opzicht. Inderdaad, je moet een beetje gek van de roeisport zijn. Dat zijn wij dan ook. Ik heb veel sporten gedaan, maar in geen enke le sport zoveel bevrediging gevon den als in het roèien. Het is een complete sport die je in fysiek en mentaal opzicht vormt. Bovendien ben je heerlijk in de natuur bezig en dat is in alle opzichten verade mend. Als kleine jongen vond ik „Ik ben altijd gek geweest van water", vult Florijn aan, „zonder water word ik chagrijnig. Bossen vind ik een verschrikking. Zelfs als ik hardloop moet er water in de buurt ?ijn. Alleen langs het water loop ik met plezier. Roeien is bij uitstek een sport voor mij, ook om dat ik van mijzelf nogal sterk ben. In het roeien kan ik mijn ei kwijt". Omscholing RIJNSBURG - Intussen zijn er al zo'n zesentwintig driesetters gespeeld op het tennispark de Rijnkanters, maar de wedstrijdleiding blijft op schema. Gisteren waren er weer veel lange partijen. Jan van Duyvenboden presteerde het om met René de Groot (in het mannenenkel D130+) maar liefst drie uur en een kwartier met elkaar te strijden. Vervolgens hadden ze tevens nog een kwartier nodig om de partij, op het bankje naast de baan, van A tot Z te bespreken. Ral- leys van honderd slagen waren geen zeldzaamheid. Wel moet erbij vermeld worden, dat de slagen vijf meter over het net gingen. Uitein delijk won de ongeplaatste de Groot het van de drie geplaatste met 7-6 3-6 6-2. Van Duyvenboden zei zich na de partij te schamen voor zijn nederlaag. In het mannenenkel Cl versloeg Marco Mattke Hans Ekker. Mattke slaagde er in om de eerste set met 7- 6 te winnen, daarna i lenberg, maar kwamen toch net te kort: 6-4 5-7 6-3. Bij de vrouwen was er sprake van een uitputtende wedstrijd in de Cl tussen Doris Knott en Ali Outshoorn. Knott zou geen derde set meer gespeeld hebben als ze de tweede verloren had, dus Outshoorn zat met haar 7-6 7-5 ver lies eigenlijk dicht bij de overwin ning. Sietske Huiskamp ontmoette Ludlage met 6-1 6-1 op zijn broek. Serge Carpentier speelde toch wat te snel voor Marcel van Rijn, die een verlies van 6-3 6-1 kon Bij de vrouwen werd Madelijn Damen wel met een hele forse uit slag de baan afgeknald door Eme- rence van Wingen: 6-1 6-0. Suzanne Gadroen heeft tot nu toe nog geen game verloren en ook Manon Kien- Heijden op de baan. Zoals gewoon lijk won Huiskamp maar net aan met 7-6 3-6 6-3. De ééngeplaatsten in het mannenenkel Dl werden er uit geslagen door Patrick Blom- menstein en Frans Stouten met 6-3 4-6 7-6. Op zich dus een mooie pres tatie, maar Frans had de 'stoute' schoenen aangetrokken en tevens aan het toernooi in Benthuizen tratie wat gezakt en pakte Ekker de deelgenomen en zal dus mogelijk tweede met 6-1. Mattke was niet gediskwalificeerd worden, van plan zich de kaas van het brood de zoveelste keer Loes van der jet veranderde daar niks aan. Ma te laten eten en besloot de derde set met 6-0 in zijn voordeel. Martijn Royen kon het niet bolwerken te gen Arnoud van Dam. Van Dam won met tweemaal 6-3. In de C2-ca- tegorie verloor Hans Lugthart met 5-7 6-0 6-1 van Jan van Veen. Ook in de dubbel met Kees Schoneberg was Lugthart niet zo succesvol. De twee Katwijkers hadden een echt 'Katwijks-Rijnsburgs onderonsje' met Dick Iterson en Thomas de Mooy. De Rijnsburgers trokken tenslotte aan het langste eind: 7-6 6- 7 6-3. M. Kramer en Wim de Klerk- Wolters hadden in het gemengd- dubbel C230+ maar twee sets no de twee geplaatsten, hetj Nieuw Vennep Geen echte verrassingen van daag op het tennispark van Nieuw- Vennep. In het mannenenkel BI werd Leon Damen met 6-1 6-3 van de baan getimmerd door René Os kam. De als nummer twee geno teerde Miklós Markovitz had het niet makkelijk tegen Marco Visser. De eerste set moest hij zelfs inleve- ren' met 6-4, daarna nam hij echter weer het initiatief en won de vol gende sets met 6-3 6-1. Tom Bulters* Kees-Jan Sehuilenburg speel- riska van Yzerloo hoefte zich ook niet echt in te spannen tegen Mar- got van der Haak. Met 6-1 6-0 be wees zij wie er de beste was. Rogier Liefbroer versloeg Marco Smit met 6-3 7-6 in de B2-categorie. Mark Nagelkerken kwam ook weer een ronde verder door Marcel Wol- vert terug te wijzen met 6-2 6-4. On- no Guinau, die gisteren nog in Cl verloren had, deed het aanzienlijk beter tegen Onno van Paridon: 7-5 6-2. Ingrid de Vries kon de eerste set tegen Eveline Krul niet naar zich toetrekken, daarna overheers- de ze haar tegenstandster weer he lemaal: 5-7 6-2 6-0. Margot van Ou denrijn maakte korte metten met Esther Levolger: 6-1 6-3. De favoriet van het mannenen kel Cl, Patrick Kieboom, maakte zijn plaatsing tot nu toe keurig waar. Met 6-1 6-1 won hij van Wil lem Sleeman. Johan Draulans wist tegen verwachting in zijn partij te gen Koen Frese in winst om te zet ten en zelfs heel dik:6-2 6-1. De twee geplaatste bij de vrouwen, Schaakfestival Nikolic (Joe) - Hort (WDI) 1/2-1/2, Ljubojevic (Joe) - Van der Wiel (Ned) 0-1, Kortsjnoi (Zwi) - Nunn (Eng) 1/2-1/2 Eindstand: 1. Kortsjnoi 6 punten, 2. Nunn 51/2, 3. Van der Wiel, Nikolic en Hort 5,6. Ljubojevic 3 1/2. Grootmeestergroep, negende en laatste ron de: Gelfand (Sov) - Cifuentes (Chi) 1/2-1/2, Ler- ner (Sov) - Lobron (WDI) 1/2-1/2, Goelko (VSt) - Ermenkov (Bul) 1-0, Sokolov (Joe) - Miles (GBr) 1/2-1/2, Piket (Ned) - Andruet (Fra) 0-1, Mednis acnik (Tsj) 1/2-1/2, Shvidler (Isr) - Pieterse (Ned) 1/2-1/2, Karolyi (Hon) - Ree (Ned) 1/2-1/2, Ligte- rink (Ned) - Vanheste (Ned) 0-1, Martens (Ned) - Ninov (Bul) 1/2-1/2. Eindstand: 1. Gelland, Lobron. Goelko 6 1/2,4. Lerner, Mednis. Andruet, Miles 5 1/2, 8. Cifuen- tes, Brenmnkmeijer, Sokolov 5,11Van der Ster ren, Ftacnik, Visser, Ermenkov, Piket 4 1/2,16. Pieterse. Vanheste 4,18. Bosboom, Ree. Karolyi 31/2,21Martens, Ninov 3,23. Ligterink 21/2,24. Shvidler 2. den een hele goede pot. Schuilen- Saskia Snaterse, had weinig burg, die het moet hebben accuraat spel, miste met de te met opponente M. Sievers: 6-0 6- 3. Petra Velzel had eveneens geen echtpaar Grimbergen de baas te sterke wind toch nog net de kracht moeite om overeind te blijven te- worden: 7-6 6-3. Marco Smit Matthijs Glastra speelde heel sterk tegen Bart Krans en Maarten Kal- die nodig was en verloor op het al lerkleinste nippertje: 6-7 6-1 7-6. Marcel Vink kreeg van Arthur gen Heieen André de la Porte: 6-16- ESTHER VAN ZUUREN AMSTERDAM (ANP) - Schaken zit Viktor Kortsjnoi in het bloed. De vechtjas uit Leningrad be kroonde een korte zomertrip door West-Europa met twee toernooize ges. Na de winst in Rouen volgde voor de 57-jarige in Zwitserland wonende ex-Rus gisteren de eind zege in de kroongroep van het ze vende Ohra-toernooi. Kortsjnoi consolideerde zijn lei derspositie in de tiende en laatste ronde door kort te remiseren met Nunn, zijn enige concurrent. De Brit slaagde er niet in de deling van het punt te omzeilen en moest met een halfje achterstand genoegen nemen met de tweede plaats. Van der Wiel had een machtig eind- schot. Met zwart versloeg hij Lju bojevic op hoogst originele wijze. Door de overwinning kon de Lei denaar terugzien op een geslaagd toernooi. Hij kwani uit op een vijf tig procent score en deelde de der de plaats met Hort en Nikolic, die hulp van twee riemen en zonder stuurman achteruitbewegen. Een 'klasse' waarin techniek een be langrijke rol speelt. Zo heeft Flo rijn, toch een oude rot in het vak, de afgelopen maanden flink aan zijn roeistijl moeten schaven om met Rienks tot eendrachtige sa menwerking op het water te kun nen komen. Florijn, vorig jaar bij Rienks aan boord geklommen om dat hij was uitgekeken op de 'dub bel vier', vindt dat hij subtieler is gaan roeien. „Vroeger was ik een echte krachtroeier, nu is mijn stijl meer verfijnd". Ook Rienks heeft op zijn beurt een kleine omscholing achter de rug. „Ik roeide van nature met een hoge frequentie, een beetje zoals Gerard Kemkers schaatst: meer halen maken met minder kracht. Nu zijn mijn halen krachtiger waardoor de boot langer 'loopt'.. Het heeft nogal wat tijd gekost om onze roeistijlen op elkaar af te stemmen". Maar inmiddels hebben Florijn en Rienks met behulp van coach Klerks het juiste gemeenschappe lijk ritme gevonden. „Het klikt", weet Florijn, „en dat is een heel prettig gevoel, want samenspel is bepalend voor succes in de dubbel twee. Je roeit vaak tegen ploegen waarvan je zegt: 'Die gasten ver slaan we makkelijk in de skif. Maar je kunt dan wel beter zijn als individuele roeiers, dat wil nog niet zeggen dat je ook als team beter bent". Behalve door hun fanatisme ne men Florijn en Rienks ook door hun trainingsaanpak een bijzonde re plaats in de roeiwereld in. Coach Klerks: „We zijn afgestapt van het idee dat je beter gaat roeien naar mate je langer traint. We leggen de nadruk niet op kwantiteit, maar op kwaliteit. Ronald en Nico trainen twee keer per dag anderhalf tot twee uur en dat is voor roeibegrip- pen niet zo gek veel". Nico Rienks: i,We trainen dus zeer wedstrijdge richt en dat houdt wel wat risico's in. Je moet namelijk uitkijken dat je niet meer verbrandt dan je aan OP WEG NAAR energie voorradig hebt. Het is ge vaarlijk om te lang met een hoge in tensiteit te trainen, maar gelukkig hebben we genoeg vakkennis in huis om dat zelf goed in de gaten te houden". Kwalificatie De weg naar Seoul was voor het duo Rienks/Florijn langer dan die voor roeiers van hun kaliber zou moeten zijn. Oorzaak daarvan was het gezamenlijke besluit om van boot te wisselen. Daardoor moes ten Neerlands toproeiers zich op nieuw waarmaken tegenover het NOC. Als 'mogelijke olympische kandidaten' dienden Rienks en Florijn meer te doen dan 'vormbe houd' tonen. Maar inmiddels heeft de 'dubbel twee' aangetoond de ab solute wereldtop (Sovjetunie, DDR en Bulgarije) serieus tegenstand te kunnen bieden. Sinds een maand zijn zij dan ook zeker van deelname aan de Spelen. „Over die kwalificatie hebben we ons eigenlijk nooit echt zorgen gemaakt", stelt de zelfverzekerde Rienks vast. „Als je pretendeert de olympische finale te kunnen halen, dan mag kwalificatie natuurlijk geen probleem zijn. Dat was het uiteindelijk ook niet, ook al heb ben we er even flink aan moeten irekften". Voortzetting van hun roeiloop- baan na Seoul is voor zowel Rienks als Florijn afhankelijk van het re sultaat dat op de Spelen wordt ge boekt. Rienks, die vorig jaar een oriëntatietrip van de roeibond naar Seoul heeft meegemaakt („Ik weet wat ons daar te wachten staat"), wil doorroeien tot Barcelona '92. „Maar in welke boot weet ik nog niet. Als we in Seoul laatste wor den in elk geval niet in de dubbel twee". Blik Florijn: „Nog een Olympiade kan ik niet meer opbrengen, dit kost geestelijk zoveel inspanning dat ik op dit moment tot niets an ders meer kom. Ik heb al in geen tijden een studieboek meer ingeke ken. Mochten we in Seoul blik ha len dan zal ik in elk geval nog één jaar doorroeien om die medaille volgend jaar op het WK in Joego slavië te kunnen verdedigen". Niet deelnemen, maar het win nen van 'blik' is dus het doel van Rienks en Florijn in Seoul. Dro men zij nog van een bepaalde kleur? De nuchtere Florijn: „Dro men? Daar koop je niets voor, in plaats van dromen kun je beter kei hard trainen". Nico Rienks, lid van het Amster damse Okeanos, stapte vorig jaar uit de skif omdat hij vreesde dat hij als solist in Seoul uit de boot zou vallen. „Als ik heel eerlijk ben denk ik dat ik als skiffeur op de Spelen minder dan een procent kans op een medaille zou hebben gemaakt. Gelukkig heb ik mijn be perking zelf ingezien en ben ik tij dig overgestapt naar een andere boot". De dubbel twee dus, de boot waarin twee roeiers zich met be- McCormack (VSt). 5. Sanders (VSt), 6. Reiss (VSt), 7. Hampsten (VSt). 8. Pierce (VSt). 9. Whit- sel (VSt), 10. Grewal (VSt). Algemeen klassement: 1Hampsten 9.30,08,2. O'Grady 0.01,3. Sanders 0.01,4. Pierce 0.22,5. Reiss 0.34,6. Stieda 0.35,7. McCormack 1.00,8. Engleman (VSt) 1.04, 9. Mulder (VSt) 1.07, 10. Mejia (Col) 1.08,18. Den Bakker (Ned) 3.13. Mannen: Spanje - Groot-Brittannië 2-1 (0-1) 31. Barber 0-1 (s.c.), 63. Ignacio Escude 1-1 (s.c.), 67. Olivia 2-1. Scheidsrechters: Stepanov (Sov) en Lathouwers (Ned). Toeschouwers: 800. 1Nederland 2-4 (12-2), 2. Sovjetunie 2-2 (3-2),-3. Groot-Brittannie 2-2 (3-3), 4. Spanje 2-2 (2-8), 5. Canada 2-0 (2-7). Vrouwen: Nederland - Spanje 5-0 (3-0). 4. Van der Ben 1-0 (s c.). 4. Von Weiier 2-0. 9. Van der Ben 3-0 (s.c), 58. Lejeune 4-0,65. Von Weiier 5- 0. Scheidsrechters: Ache (Bel) en Tong (Zwi), toeschouwers: 1000. Sovjetunie - Groot-Brittannië 2-2 (2-1). elkaar in de slotseance geen pijn deden en vredig remiseerden. Lju bojevic stelde in Krasnapolsky te leur. Hij verloor vier van de vijf par tijen in de tweede cyclus en eindig de, troosteloos onderaan. Winnaar Kortsjnoi kon terugzien op een evenwichtig toernooi. Hij won drie partijen, verloor er één (Nikolic) en speelde zes keer remi se. In beide toernooihelften scoor de hij drie punten. Voor zijn tien partijen had hij 411 zetten en 21 uur en 8 minuten bedenktijd nodig. Als riante vergoeding stond daar de winstpremie van tien mille tegen over. De strijdbare veteraan was overigens niet het langst in de weer. Van der Wiel werd koploper met 22 uur en 37- minuten voor 448 zetten en verdiende daarmee 2850 gulden. Hij speelde de langste en kortste partij, resp. 90 en 12 zetten, met in beide gevallen Nikolic als tegenstander. Nunn sprong het zui nigste met zijn krachten om. Hij was 15 uur en 38 minuten in actie (293 zetten) voor zes duizend gul den. Ljubojevic zwoegde hard, 433 zetten in 20 uur en 20 minuten, en kwam er met 1500 gulden karig vanaf. INFORMEEL "Sjaak, kerel, doe de bar nog een rondje. En neem er zelf ook een, haha. Waar hadden we 't ook al weer over? O ja, over Franker, die coach van de bond. Die neger. Nou, eerlijk is eerlijk, hij schijnt het toch goed te doen. Eerst dacht ik nog, moet dat nou, moet de ten- nisbond nou uitgerekend een Su rinamer in dienst nemen. Maar als ik zo die verhalen hoor, schijnt-ie het toch goed te doen". "Of ik tegen kleurlingen ben? Zal je mij niet horen zeggen. Maar om de een of andere reden willen ze toch allemaal opvallen. Dat moet je toch toegeven. Ik be doel, neem Gullit met dat haar. Of die Amerikaanse sprintster. Hoe heet ze ook al weer, die met die nagels. Het is toch geen toe val, dat de grote bedrijven in Amerika niet geïnteresserd zijn in het sponserenvan zwarte atle ten". "Nee, daar heb je gelijk in. Die jongens van Normaal willen ook opvallen. Dat vind ik dan ook niet normaal, haha. Maar dan heb je het nog steeds wel over een muziekgroepje. Dat is niet repre sentatief. Nee, ik blijf erbij, dat die kleurlingen altijd iets bijzon ders hebben. Ik ken trouwens, nu we 't er toch over hebben, nog een aardig mopje. Er staan negen ne gers en één blanke te wachten op de bus in Zuid-afrika. De blanke buschauffeur rijdt telkens ge woon voorbij, haha. Na drie keer denkt God "zo is het genoeg"en laat die negen negers stuk voor stuk een wens doen. Allemaal zeggen ze "maak mij maar blank". "Voor de goed orde", denkt God"moet ik nu die blan ke ook een wens laten doen". "Maak ze allemaal maar weer zwart", zegt-ie. Haha, vind ik erg leuk zelf Sjaak, doe de bar nog een rondje". "Maar nou een heel ander ver haal. Wat vind je van die Alesan- co, die Barcélona-speler, weet je wel, van die verkrachting. Te recht natuurlijk dat-ie vrijge sproken is. Dat is natuurlijk weer zo'n meid geweest, die eerst lekker bij 'm in 't nest gekropen is. En die dan nu lekker in de pu bliciteit wil komen. Want denk eraan, dat de Privé en de Pano rama straks een hap centen over hebben voor het verhaal van die tante. En let op mijn woorden, met foto's eri al komt ze in zo'n blad". "Joh, wat wil je dan. Als jonge meid van 21 raak je toch niet per ongeluk verzeild op de kamer van een steenrijke voetballer, waarvan je weet dat-ie al een he le tijd van huis is. Dat vraagje er toch om. Denk je nou echt dat ze verkracht is. De rechter heeft toch ook gezegd, dat er geen enkel be wijs voor is. In de Spaanse kran ten stond het precies: "hij is rijk, ziet er goed uit, is katholiek en ge lukkig getrouwd". Inderdaad al lemaal bewijzen dat-ie 't niet ge daan heeft. Joh, als je zoveel geld hebt, hoefje niet omhoog te zitten, niet? Haha. En bovendien is-ie katholiek, stond er. Nou, en die Spaanse katholieken zijn nog recht in 't leer, neem dat van mij aan. Haha. Maar, in alle gek heid. Die Alesanco is natuurlijk wel wat al te letterlijk op blond gevallen, dat zit er dik in. "We hebben een informeel gesprekje gevoerd", heeft-ie gezegd. Hu mor, niet? Maar dat zo'n del, want zo noem ik dat soort grie ten, echt, dat zo'n griet daar dan achteraf poen uit wil slaan, daar word ik persoonlijk toch een keer niet goed. van". "Ik hoorde trouwens, nu we 't er toch over hebben, van de week nog een goeie. Weet je wat de grootste masochist is? Ignace van Swieten, die loopt te fluiten naar potenrammers. Haha". "Sjaak, doe nog een rondje. Heerlijk toch hè, na het sporten als mannen onder elkaar nog een beetje ouwehoeren aan de bar. Hebben jullie trouwens al gezien wat een stuk er op baan 1 staat te spelen? Nou, daar zou ik wel eens een informeel gesprekje mee wil len voeren. Haha".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14