Achtervolgers jagen op Seoul Lawson verliest opnieuw terrein Clan Mijenesse wint de Derby SPOoTTV Van der Wiel loopt tegen nederlaag op Lichte roeiers boeken recordscore in Milaan PAGINA 12 SPORT MAANDAG 8 AUGUSTUS 1988 ALKMAAR (GPD) Jarenlang vaardigde de Koninklijke Neder landse Wielren Unie een achter- volgingsploeg af naar wereld- kampioenchappen en/of Olym pische Spelen. Slechts een enke le keer met succes. Nu er echter vier internationaal hoog gewaar deerde achtervolgers klaar staan om een 'superploeg' te formeren, lijkt uitzending verder weg dan ooit. De vier, nationaal kampioen Eric Cent, Leo Peelen, Marcel Beumer en Mario van Baarle, willen daarentegen samen met hun baancoach Erik Geserick alsnog een poging doen het NOC te overtuigen van hun 'olympi sche' kwaliteiten. Na vier dagen nationale baan- kampioenschappen in Alkmaar kan worden gesteld, dat het met deze wielertak de goede kant op gaat. Niet zo zeer wat betreft de publieke belangstelling of de or ganisatorische kant. maar wel wat de kwaliteit van de renners aangaat. Was Marcel Beumer, vo rig jaar wereldkampioen punten- koers junioren en tweede bij de achtervolging, nog een eenling, nu zijn er drie nieuwe junioren die praktisch even hard rijden. Beumer zelf kwam bij de ama teurs 'slechts' tot brons, maar had de pech al in de halve finale te stuiten op Eric Cent, de latere winnaar. In de halve finale reden de twee kemphanen op de toch zware betonnen Alkmaarse baan beiden hun vier kilometer bin nen de 4.50 en dat lukte voordien in Alkmaar slechts de toenmali ge amateur Jelle Nijdam. In de finale liep Cent tegen stander Peelen al na 2.35 minu ten in. maar Peelen kan als ex cuus aanvoeren, dat hij zijn ach terwiel scheef trapte en daardoor zijn kansen niet meer kon verde digen. De strijd om plaats drie en vier was ook al snel beslist, om dat Beumer op vrijwel dezelfde plek Van Baarle inhaalde. Voor dubbelkampioen Van Baarle (ki lometer en klassement) mag als excuus gelden, dat bij hem de grootste spanning na twee gou den plakken wat verdwenen was. Normaal zou Van Baarle zich, evenals Peelen, nooit zo ge wonnen hebben gegeven. Zeker gezien de geringe verschillen die er in kwalificatie en kwartfinale op de klokken kwamen. Kampioen Eric Cent, ondanks zijn 27 jaar nog steeds een ontlui kend talent, heeft ongekende mogelijkheden. Op heel gewoon materiaal en nauwelijks licht te noemen banden reed hij naar zijn eerste nationale titel. Over zijn werkelijke mogelijkheden kan slechts gegist worden, maar dat die dicht bij een olympische medaille kunnen liggen, lijkt wel duidelijk. Cent, vorig jaar op de baan verschenen omdat 'hij toch vakantie had en niets te doen' verdeelde dit jaar zijn aandacht tussen weg en baan. Met een ge richt trainingsprogramma kan de krachtpatser uit Goor heel ver komen. Mocht het NOC alsnog besluiten om een achtervolger naar Seoul te sturen, dan zal Cent op een houten baan duelleren met zijn rivaal Beumer (Ede), die maar een fractie langzamer was maar wel veel jonger is. Had Nederland in het verleden twee, maximaal drie redelijke achtervolgers, dit jaar heeft men naast Cent en Beumer ook Leo Peelen (Elden) en Mario van Baarle (Pijnacker) nog beschik baar. Renners die nauwelijks minder zijn en als kwartet zeker in staat moeten worden geacht, de NOC-limiet van 4.20.68 te rij den. Vandaag is de ploeg voor een eerste gezamenlijke training op de baan in Sloten. Coach Gese rick hoopt dat het NOC morgen avond laat weten aan welke voor waarden zijn ploeg moet voldoen om naar Seoul te mogen. De eer ste eis was 4.20.68 in een interna tionaal toernooi, maar die limiet is gezien de wedstrijdagenda niet meer haalbaar. Uitkomen op de Olympische Spelen zal dus noodgedwongen individueel af gedwongen moeten worden. Geserick: "Als de eisen binnen de mogelijkheden van de ploeg liggen, willen we iets proberen en een dag of tien gaan trainen. Om dan een poging wagen in Stuttgart of Munchen. Je moet zoiets op een snelle baan doen, dus van hout. Hier in Alkmaar lukt het niet. We willen echt stunten, ik denk heel voorzichtig zelfs aan 4.19. Wanneer hadden we ooit vier van die goede achter volgers?" MILAAN (ANP) - In een feest stemming hebben de Neder landse roeiers en roeisters in Milaan tijdens de strijd om de wereldkampioenschappen voor lichtgewichten en junio ren een recordscore van vier medailles op een toernooi ge haald. De dubbeltweeën van vrouwen, mannen en junioren en de skiffeur Frans Göbel zorgden voor die oogst. Op Laurien Vermulst en El len Melisie rustte de zware druk van het favoriet zijn toen zij aan hun finale begonnen. De com binatie uit Utrecht en Zwolle bouwde als gewoonlijk de race heel regelmatig op en liet de snel startende Francaises rus tig uitrazen om pas op het laatste stuk nog relatief gemak kelijk naar het goud te grijpen. Het was het eerste goud voor Nederlandse lichte roeiers sinds deze niet-Olympische klasse in 1974 werd ingevoerd. Veel Nederlandse supporters rekenden een uur later op een tweede gouden medaille voor de skiffeur Frans Göbel. Het werd echter zilver want voor de derde keer dit jaar verslikte de Amsterdammer zich in de Westduister Otten. Göbel roei de niet agressief genoeg in de beginfase en liet vervolgens de Duister te ver weggaan, terwijl hij vooral aandacht had voor de naast hem roeiende Italiaan Verroba. Otten kwam zo eigen lijk te ver voor te liggen om nog ingehaald te kunnen worden, i „Hij was gewoon vandaag te sterk voor mij", zei de Amster dammer na afloop. Ook Van Bekkum en Nieu- weboer kozen voor een rustige start en het verdelen van de krachten, wat resulteerde in een tamelijk onverwachte der de plaats. De lichte acht kon zich niet bij de successen aan sluiten. Het was al mooi meege nomen dat deze ploeg de finale had gehaald. Halverwege wa ren de krachten plotseling op en moest de Nederlandse for matie met een zesde en -laatste plaats genoegen nemen. De vrij kleine junioren-equipe was eer der op de dag van de herkansin gen en halve finales al in het spoor van de lichte senioren meegegaan naar goede presta ties en trok deze lijn op een fi naledag door. Rutger Arisz en Bart Ras veroverden zelfs on verwacht de bronzen medaille in de dubbeltwee en de dubbel- vier werd vierde. Ook Wuttke zegt af voor trainingsstage FRANKFURT (SID) - Na Klaus Allofs (Olympique Marseille), Matthias Herget (Uerdingen) en Hans Dorfner (Bayern Mun chen) heeft ook Wolfram Wutt ke van 1. FC Kaiserslautern af gezegd voor de trainingsstage van het Westduitse voetbalelf tal, die van vandaag tot woens dag wordt gehouden. Hij heeft last van een kuitblessure. Teamchef Franz Beckenbauer kan voorts bij de eerste voorbe reiding op de wedstrijd tegen Finland van 31 augustus voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap 1990 niet over de Italiaanse „le gionairs" Andreas Bremhe, Lo- thar Matthaus (beiden Inter Milaan) en Rudi Voller (AS Ro ma) beschikken, aangezien hun teams zich voorbereiden op de nationale competitie. Voor de wedstrijd in Helsinki wordt het drietal overigens wel vrijgege ven. West Duitsland speelt met Nederland, Wales en Finland in groep 4 van de voorronden voor het toernooi van 1990 in Italië. Eerste nederlaag Eiland DONINGTON (ANP/Reuter) - Het oude vliegveld van Castle Do- nington heeft zijn naam en faam van reputatiebreker in de motor sport andermaal eer aangedaan. Op het fraaie circuit stapten in de wegraces om de Grote Prijzen van Groot-Brittannië alle kansheb bers op de wereldtitel na de onverwachte nederlagen met een kat terig gevoel van de snelle motoren. De verrassendste viel in de zijspan nen. Biland/Waltisperg, de on genaakbare winnaars van de zes voorgaande wedstrijden, raakten door overmoed hun score van hon derd procent kwijt. Drie ronden voor het einde lieten zij zich op het bochtige, snikhete circuit verras sen door de fanatieke thuisrijders Webster en Hewitt. De 28-jarige Britse stuurman profiteerde van de onachtzaamheid van de Zwitsers en passeerde de aanstaande we reldkampioenen buitenom. Voor- dat Biland de gashandel weer hele maal open had, was Webster uit beeld verdwenen. Streuer en Schieders vertolkten hun normale rol in dit seizoen. In de beginfase speelden ze even mee, draaiden zelfs een rondje op kop, maar haakten in de beslissende fa se af. De banden gaven problemen, de wegligging was niet best en het Drentse tweetal nam geen risico. Door de vijfde plaats werden ze twee races voor het einde in het klassement gepasseerd door de Fransen Michel en Fresc. Streuer staat vierde, met vier punten ach terstand op Michel. Biland en Web ster zijn schimmen in de verte voor de coureur uit Grollo. De overwinning van Wayne Rai- ney in de 500 cc werd evenmin ver wacht. Wereldkampioen Wayne Gardner kwam zaterdag in de trai ning weliswaar ten val, toch stond hij op pole-position. In de race kon hij die voorsprong niet uitbuiten. De 27-jarige Rainey, lid van de ren stal van Kenny Roberts, stoof weg en leidde comfortabel met zo'n zes seconden voorsprong van start tot finish. De Californiër reed een bij zonder regelmatige wedstrijd en behaalde verdiend zijn eerste GP- zege. Achter hem streden Gardner, Sarron en McKenzie om de tweede plaats. Hoewel Gardner in het ver loop twee stuurfouten maakte, slaagde hij er toch in zijn motor als tweede over de streep te drukken. Klassementsleider Eddie Lawson had een erbarmelijke start Ouwehand en Vooys vooraan injeugdtour ASSEN - Corrina Ouwehand uit Katwijk en Henriette Vooys uit Rijnsburg zijn respectievelijk als vierde en vijfde geëindigd in de 24ste jeugdtour van Assen. Deze wielerwedstrijd over vijf dagen voor meisjes tussen acht en veer tien jaar werd afgelopen zaterdag besloten met een criterium. Corrina Ouwehand droeg na de proloog en haar overwinning in het eerste criterium zelfs drie dagen de Oranje trui om die uiteindelijk met een fractie van verschil weer kwijt te raken. Henriette Vooys uit Rijns- burg verspeelde door een valpartij haar kansen op een hogere klasse ring. De Noordwijkse nieuweling-wielrenner Mike Has- sing was gisteren met een sterke solo in de finale van de koers goed voor de zege in de ronde van Oost- zaan. Achter de LCS-renner spurt te Casba-Swifter Mark Varkevisser naar een verdienstelijke tweede plaats. Bij de liefhebbers reed Paul Kooijman zich stuk op de combine van de Haarlemse Yoko-renners. De Leidse arts wist achter de uit eindelijke koplopers nog wel de spurt van het peloton te winnen en werd daarmee zevende. en kwam nooit over die handicap heen. "Fast Eddie" werd op Do- nington "Slow Eddie" en finishte als zesde. Zijn voorsprong op Gardner slonk naar twintig pun ten, met nog vier wedstrijden te gaan. In de 250 cc deed de Italiaan Cadalora zijn Spaanse kopman Garriga een plezier met zijn tweede overwinning. Garriga had zijn dag niet, maar door toedoen van Cada lora kon de Spanjaard Pons niet profiteren. Pons behield wel de lei ding in het klassement, zes punten voor Garriga. Bij de lichte 125 cc- ers had Hans Spaan lange tijd uit zicht op de derde plaats. Een schui ver over het wegdek wierp hem te rug naar de tiende. De zege ging voor de tweede keer naar de Itali aan Gianola, die de Spanjaard Mar tinez op grote achterstand reed. Geboers Eric Geboers heeft de wereldti tel in de 500 cc motocross veroverd. De Belg eindigde op de Citadel van Namen in de eerste manche van de races om de Grote Prijs van België voor zijn concurrenten en werd daardoor onbereikbaar. Geboers werd de eerste crosser, die drie we reldtitels in verschillende klassen behaalde. Eerder was hij al wereld kampioen in de 125 en 250 cc. Titelverdediger Thorpe ut Groot- Brittannië kwam in de eerste man che ten val en brak zijn hand. Het was zijn eerste heroptreden na de sleutelbeenbreuk tijdens de trai ningen voor de GP van Nederland in Lichtenvoorde. Kees van der Ven eindigde in de eerste manche als elfde. De winst ging naar de Zweedse veteraan Carlqvist. In de tweede manche pakte Van der Ven de tweede plaats. Hij staat momen teel in het algemeen klassement op een vierde plaats. Ayrton Senna flitst over de finish vlak voor teamgenoot Alain Prost. De Braziliaan evenaarde het record van Alan Jones met drie achtereenvolgende overwinningen. (foto anpi BUDAPEST (DPA/ANP) - De wereldtitel in de formule 1 is voor McLaren. De naam van de coureur moet nog worden ingevuld. Ayrton Senna of Alain Prost. De Braziliaan Senna achterhaalde zijn Franse stalgenoot in het klassement door voor 120.000 toeschouwers op de zonovergoten Hungaroring de Grote Prijs van Hongarije op eigen onverschrokken wij ze te winnen. Het was de zesde seizoenzege van Senna in tien races. De derde in se rie na Silverstone en Hockenheim waarmee hij het uit 1979 daterende record van de Australiër Alan Jo nes evenaarde. Van de laatste zes races schreef de 28-jarige Brazi liaan met domicilie in Monte Carlo er vijf op zijn naam. Daarmee nam hij afstand van tweevoudig wereld kampioen Prost, die de overige vier won (6-4). Door de overwinning in Honga rije kwam Senna op gelijke hoogte met zijn stalgenoot en rivaal in het klassement. Beide coureurs heb ben 66 punten. Senna nam de lei ding door het hogere aantal over winningen. AMSTERDAM (ANP) - John Nunn heeft voor de tweede keer de leiding genomen in de kroongroep van het Ohra-schaaktoernooi. Het 33-jarige Britse wiskunde-genie behaalde dit weekeinde anderhalf uit twee. Na de remise zaterdag tegen Nikolic bracht hij een dag later John van der Wiel diens eerste nederlaag toe. Kortsjnoi versloeg zaterdag Ljubojevic, maar brak gisteren af tegen Nikolic in een slechter staand paard-eindspel. Door die ontwikkelingen nam Nunn een halfje voorsprong op 'Viktor de verschrikkelijke'. Het lot van Ljubojevic riep droefheid op. De bruisende Joegoslaaf noteerde zijn derde opeenvolgende nul. Het verlies tegen Van der Wiel heeft de in Spanje gehuisveste grootmeester over de kling gejaagd. Nunn. Hort en mogelijk Nikolic werden de winnaars van het enige weekeinde in het zevende schaakfestival in Krasnapolsky. De eerste twee voegden anderhalve punt toe, de derde behield de kans op de zelfde sco re. Nunn speelde met wit scherp en agressief tegen Van der Wiel. Hij zette de Leidenaar met de rug tegen de muur en liet hem niet meer los. Voor Van der Wiel was het het eerste verlies. Daardoor viel hij terug op een vijf tig procent score, wat in dit gezelschap voor de speler met de laagste ra ting de winst van een tiental ELO-punten inhoudt. Hort had het moeilijk in dit toernooi. Mopperend, ontevreden over zijn spel, zwierf hij rond in Krasnapolsky. Tegen Van der Wiel werd het vlot remise, tegen Ljubojevic probeerde hij de zaken kalm op te zetten, maar werd geconfronteerd met de hyper-agressieve Joegoslaaf. Ljubo nam geen genoegen met remise en koos voor een alles of niets poging. Hij dwong Hort mee te gaan in de gecompliceerde partij, vergaloppeerde zich en de tot Westduitser genaturaliseerde Tsjechoslowaak sloeg met verve toe. In de grootmeestergroep gaan de Rus Gelfand en de Westduitser Lo- bron aan de leiding met 4 1/2 uit 6. Het duo wordt op een halfje gevolgd door een vijftal, onder wie de Nederlanders Piket en Van der Sterren. De opleving van de laatste is opvallend. Hij begon met 1 uit 3 en zette zijn laatste drie partijen in winst om. Bezorgd maakt de organisatie zich over de rug van Miles. De Brit heeft al lang last van zijn rug en speelde ooit het Interpolis-toernooi op een brancard. In Krasnapolsky keerden de klach ten terug en moest de toernooi-arts worden ingeschakeld. De race op de Hungaroring moest de aantrekkelijkste van het seizoen worden. Op het bochtige, 4013 meter lange circuit werden de bolides met de conventionele drie liter zuigmotoren gelijke kansen toegedicht als de Honda-turbo's van McLaren. De tijden in de generale repeti ties betekenden een extra vinger wijzing. Senna was de snelste, maar Mansell en Boutsen gaven weinig toe. Prost kwam niet verder dan de zevende startplaats, een dikke seconde achter Senna. De Braziliaan benutte zijn pole positie optimaal. Hij daverde weg, nam de kop en werd in de eerste helft van de 76 ronden nauwelijks bedreigd. Mansell deed een tijdje mee, hield het verschil met Senna beperkt, totdat hij door een rem- fout een pirouette draaide op de baan en terugviel. Luttele ronden voor het einde zou de Brit met uit puttingsverschijnselen als gevolg van waterpokken uitvallen. Bout sen lag in derde positie en Prost kwam na de eerste ronde als negen de door. Na die slechte start zette Prost aan voor een respectabele inhaal race. Hij brak twee keer zijn eigen ronderecord en werd een serieuze bedreiging voor Senna. Halverwe ge de 48ste ronde slaagde hij er zelfs in voor opschudding te zor gen door Senna in een curve eruit te remmen. Voordat hij zich echt kon verheugen, had Senna zijn fout hersteld. Binnen tweehonderd meter nam hij wederom de leiding en dit keer voorgoed. Senna gaf plank gas en Prost haakte af. Pas in de slotfase haalde Senna zijn voet van het gaspedaal en mocht Prost de marge terugbren gen tot een halve seconde. Door zijn tweede plaats behaalde McLa ren zijn zevende dubbelslag in dit seizoen. De stalbaas van beide cou reurs keek laconiek toe. Hij wei gert dit jaar de regie te voeren en laat het aan beide rijders over het duel om de wereldtitel een beslis sende wending te geven. Die tac tiek maakt het saaiste formule 1 seizoen in de laatste zes races wel licht nog aantrekkelijk. Sam Springer zevende in kwart-triathlon Voetbalarbitrage riskante hobby MELBOURNE (Reuter) - Voetbal- arbitrage is ook Australië een ris kante hobby. Sommige scheids rechters zijn vogelvrij. Woensdag moet ex-international Peter Oller- ton, die in 1974 deel uitmaakte van het Australische WK-team, zich verantwoorden voor zijn onheuse gedrag tegenover de onpartijdige tijdens een wedstrijd in de tweede divisie. Ollerton werd uit het veld gestuurd wegens grof taalgebruik en zou daarop de scheidsrechter een dreun voor het hoofd hebben gegeven. Ollerton ontkent overi gens. De arbiter bij het derde-divisie duel tussen Clarinda en Springvale kwam er nog slechter vanaf. Hij moest, nadat een paar spelers van Springvale de jacht op hem had den geopend, in een ziekenhuis worden opgenomen. Er was tot het moment van staken nog niet ge scoord. LEIDEN - Pim van den Bosch uit Oostknollendam heeft gisteren de kwart-triathlon van de Vlietlanden gewonnen. De Noordhollander zet te een tijd neer van 2 uur 1 minuut en 28 seconden en was daarbij ruim een halve minuut sneller dan Hage naar John Engel. Als derde eindig de de Amsterdammer Pim Veger in 2.02.44. Beste regio-atleet was op deze warme en drukke dag Leidenaar Sam Springer. Ruim vijf minuten na winnaar Van den Bosch kwam hij als zevende binnen in de goede tijd van 2.07.56. Hij bleef daarmee Oegstgeestenaar Mart Moraal net voor. Die eindigde in 2.08.26 als achtste. Moraal maakte overigens wel de beste tijd op de 45 kilometer fiet sen. Met een gemiddelde van even over de 40 kilometer per uur toon de hij zich onbetwist de snelste op dit onderdeel. Bij het zwemmen (1 kilometer) stapte Leidenaar Hans Bouwmeester als tweede uit het water, maar dat bleek voor hem geen garantie voor eebn plaatsje in de top-tien. Het lopen ging over een afstand van tien en een halve kilometer. Dubbele triomf Jos Lansink in CSI WASSENAAR (ANP) - De huldiging na afloop van de Dravers- derby leverde gisteren op Duindigt een zeldzaam beeld op. Zon der dat er sprake was geweest van een 'dead heat' maakten twee dravers de ereronde voor een uitzinnig publiek. Voorop de win naar, de rappe favoriet Clan Vrijenesse met in de sulky Hugo Lan- geweg. Als tweede, nauwelijks minder hartstochtelijk toegejuicht, mocht trainingsgenoot Captain Morgan met Gerard Hulleman de hulde in ontvangst nemen. De eerste en tweede plaats leverden het Noord hollandse duo 150.000 van de 200.000 gulden aan prijzengeld op. De derde prijs, ging naar Cham pion's gestuurd door Aonne de Wrede. Met zijn kilometertijd van 1.19 rond over 2600 meter bleef de winaar drietiende van een seconde boven het koersrecord. Van de algemeen verwachte tweestrijd tussen Clan Vrijenesse en de sterke Celeritas Medo van kampioen Tjitse Smeding kwam niets terecht. Na een snelle start nam Celeritas de kop. De als twee de volgende Clan werd volledig in gesloten door paarden van Sme ding, die vier paarden aan de start had gebracht. Driehonderd meter voor het einde kreeg Clan de ruim te. Langeweg trok de hengst naar buiten en streek neer op Celeritas. Op de plaats waar ze anders nog eens versnelt, viel de merrie Celeri tas nu stil. Er restte niet meer dan' een vijfde plaats, nog achter haar toch veel mindere trainingsgenoot Crebas Bas. Tjitse Smeding kon geen verkla ring voor het falen van de tweede favoriet geven. Hugo Langeweg was duidelijk over de winst van zijn pupil. "Het was een koers uit het boekje, zo op de rug van je grootste concurrent. Mooier kan het niet". CSI Het veertiende CSI van Geeste ren is het verhaal geworden van Jos Lansink. De 27-jarige ruiter uit Weerselo triomfeerde gisteren in de strijd om ,de Grote Prijs van Twente door zeven concurrenten in de barrage achter zich te laten. Dat was een knappe prestatie van Lansink, die als eeFste moest star ten van de acht kandidaten voor de zege. Bovendien torstte hij de druk met zich mee, dat hij uitgerekend dezelfde dag aan de Olympische selectie van bondscoach Henk Nooren was toegevoegd. "Het tekent de juistheid van de beslissing Lansink in de groep op te nemen", kon Nooren na afloop gemakkelijk de aanwijzing van Lansink tot Olympisch kandidaat waarmaken. De Weerseloër, die de eerste Twentenaar werd als win naar van het hoofdnummer, had enkele weken in onzekerheid ver keerd over zijn kandidatuur. De Italiaanse (mede)eigenaar van de achtjarige Felix lag lang dwars toen het om toestemming ging de viervoeter voor Seoul vrij te geven. Maar uiteindelijk zwichtte de heer Orsini toch. Hoewel Nooren zelf pas in Rotterdam de beslissing wil nemen over de vierde Nederlandse startplaats hoeft Lansink in feite niets meer te vrezen. Eric van der Vleuten en Dion van Groesen, vo rig jaa winnaar van de Grote Prijs van Twente, mogen om de reserve- plaats knokken in Rotterdam. Lan sink gaat het team vormen bij de Spelen met Rob Ehrens (Olympic Sunrise), Wout Jan van der Schans (Olympic Treffer) en Jan Tops (Doreen la Silla). Nooren zei ook niet in de proble men te zijn gekomen door het ster ke optreden van Wiljan Laarakkers en Olympic Up to Date in de strijd om de Grote Prijs van Twente. Laarakkers maakte in de barrage een springfout en werd zesde. In de selectie ruimt hij zijn plaats in voor Jos Lansink die vreemd genoeg in Geesteren nooit eerder een rubriek won, zelfs niet als landelijk ruiter. "Wiljan kan de spanning niet aan", meende Nooren. "Op dit soort concoursen gaat het goed, maar als het echt moet gebeuren is hij er niet. Voor hem is het beter dat de druk van hem afvalt. Jos daarentegen wordt beter naarmate het spannender wordt. Twee jaar geleden was hij vaak gewoon të rustig, dank zij de begeleiding van Hans Hom (de werkgever van Lan sink), heeft hij dat beetje extra in zijn rijden gebracht dat je ndig hebt om aan de top mee te kunnen doen." Nooren voelt zich overigens toch prima in zijn sas met de huidige ge neratie topruiters. "We hebben er lang niet zo voorgestaan als nu, misschien zelfs wel nooit. We heb ben 'niet één sterke equipe, maar kunnen er twee opstellen als we dat willen. Misschien moet je op een dergelijke situatie wel weer vijftien jaar wachten." Lansink zelf wilde niet te veel vooruitlopen op zijn Olympische aspiraties. "Laten we eerst Rotterdam maar afwach ten", sprak hij met de van hem be kende bescheidenheid. "Wat ik hier vandaag beleef is al prachtig genoeg. Iets mooiers dan winnen in je eigen omgeving is er niet voor een ruiter. Telkens als ik reed was. het net of Barcelona voetbalde en tachtigduizend mensen hun club aanmoedigden, grandioos." Jos Lansink reed zijn eerste wed strijd met Felix pas met de Kerst dagen van 1987, toen hij hem zadel de in Weert. Tijdens recente lan- denwedstrijden in Kopenhagen en Stockholm bleek de combinatie met foutloze omlopen een be trouwbare factor voor de vader landse equipe, reden waarom Nooren hem graag in de selectie wilde opnelhen. Lansink en Laarakkers waren de enige Nederlanders die in Geeste ren in beide manches foutloos ble ven. Rob Ehrens werd met Olympic Sunrise tiende doordat de combinatie een balk afwierp in de eerste omloop en Wout Jan van der Schans met Olympic Treffer ein digde in de achterhoede. In de strijd om de Grote Prijs van Twen te werd de Amerikaanse Debbie Nolan tweede met Albany voor de Brit Paul Sutton met Wessex Sam- boy. Yzeren Hein heeft de smaak te pakken. Op de drafbaan van Eng- hien, nabij Parijs, werd de hengst zaterdag tweede in de Prix de Buxelles. De crack met de kwets bare knieen raffelde de 2150 meter af in een kilometertijd van 1.15,3. De tweede prijs leverde zo'n 22.500 gulden op. Wanda Pluto neemt op 20 augus tus in New York deel aan het offi cieuze wereldkampioenschap voor dravers. De achtjarige merrie, on langs tweede in de Grote Prijs der Lage Landen, is een van de vijf Eu ropese dravers die op uitnodiging zullen deelnemen. 19.00-20.00 Ned 2: C-Starrace: zeil- reportage. 20.35-21.00 BBC 1: Trackside Story: training in hordelopen. 21.25-21.55 Ned 3: Sport Studio. 22.30-22.50 SKY: Motorsports News. 22.35-23.35 Super: Monday Night Football: verslag van een Argentijnse wedstrijd. 00.20-00.50 BBC 2: Cricket: samen vatting.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12