Eltingh op zoek naar meer PSY opent met zege op Panathinaikos: 1-0 DIOK wil de grenzen ook bij het rugby verleggen Eerste verrassing bij Zee en Duin S"STV Van der Wiel vecht terug Alfons Groenendijk in het gips Ook Siemeriiik op NK-temiis ronde verder Keizer stopt VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1988 SPORT PAGINA 13 LEIDEN - In het kader van het 'verleggen' van de grenzen bin nen de Europese Gemeen schap draagt de rugbyclub DIOK, zij het op bescheiden wijze, ook alvast een steentje bij. Voor het eerst in de ge schiedenis namelijk brengt de Leidse vereniging de clubkam pioenen van Frankrijk en En geland bijeen tijdens een twee daags toernooi dat volgens de beproefde formule van de serie Amsterdam 700 wordt afge werkt. Hoewel de nationale teams van Frankrijk en Engeland elkaar jaar lijks ontmoeten tijdens het Vijflan- dentoernooi en er sinds vorig jaar een officieel wereldkampioen schap is ingesteld met Nieuwzee- land als eerste winnaar, bestaat er in de rugby wereld niet zoiets als een Europa Cup voor clubteams. DIOK zorgt derhalve voor een pri meur door in de voorbereidingsfa se op de nationale competities drie landskampioenen tot elkaar te brengen. Dat de Nederlandse titelhouder Castricum in deze, evenmin als runner-up en organisator DIOK trouwens, volgende week (12 en 14 augustus) geen rol van betekenis zullen spelen staat vantevoren al vast. Daarvoor is de kwalitatieve Bakker verslaat Veldt KATWIJK De eerste gen in het tennistoernooi van Zee en Duin zijn een feit. In het manne- nenkel B zijn zowel de nummer drie als de nummer vier geplaatste van het schema geslagen. Voor het eerste was Erik Bakker verantwoordelijk. In het begin van het duel met Robert Veldt ging de wedstrijd gelijk op. Bij een 5-4 stand in het voordeel van Bakker verloor deze zijn service omdat hij met veel tegenwind moest serve ren. Vervolgens won zijn tegen stander dus met wind mee wel zijn opslag en na de wissel Bakker ook weer. De tie-break werd uiteinde lijk met 7-5 door de laatste gewon nen. Daarna was Veldt kennelijk zo aangeslagen dat hij de volgende spelreeks met 6-1 inleverde. Kees-Jan Schuilenburg schakel de de nummer vier genoteerde ile- né van der Wilk uit met 6-2 6-1. Schuilenburg verkeert op dit mo ment in enorme vorm en speelde een hoog tempo. „De eerste set was nog echt tennis daarna gaf René het op". Van der Wilk, die al enige tijd geblesseerd is aan zijn rug, heeft inmiddels besloten een maandje rust te nemen. Tevens heeft hij zich teruggetrokken uit het gemengddubbel met Yvonne Croese. Jan-Willem Lugthart won met 6- 0 6-1 van Mark Fleischeuer. „Je moet heel geconcentreerd spelen met deze wind en zo min mogelijk fouten maken", concludeerde Lugthart, „Ik heb veel gescoord door korte cross-ballen de baan uit te spelen". Stephan Faas, die de hele week grieperig was, heeft gisteren toch gespeeld. De favoriet van dit toer nooi heeft afgelopen jaar goed in de competitie bij Dekker meege draaid en is met het team gepromo veerd naar de hoofdklasse. Vervol gens had hij zich voor enkele A- toernooien opgegeven. De bond beslist echter waar je uiteindelijk speelt en de keuzen vielen in de buurt van Breda en Nijmegen. „Aangezien ik afhankelijk ben van het openbaar vervoer, vond ik dat nogal ver om iedere keer op en neer te reizen en heb ik die toernooien afgezegd. Daardoor was ik wel te laat om me hier in het district nog in te schrijven voor B-Toernooien en heb ik dus heel weinig ge speeld". Maar tegen Anton van Zoelen le verde hem dat weinig problemen op. Na 3-1 achtër gestaan te hebben kwam hij sterk terug en won 6-3 6- 1. De volgende partij ging beslist moeilijker. Eerst stond hij 5-2 ach ter tegen Mark Nagelkerken, daar na kwam hij in de tie-break ook nog eens achter met achtereenvol gens 6-3 en 8-7 om deze tenslotte met 11-9 te winnen. Omdat het don ker werd, is de partij gestaakt. Leon Damen tenslotte versloeg Evert Veldhuizen met 6-1 6-2. Bij het vrouwenenkel B won An- nemiek Haverkotte met 6-2 6-3 van Nancy Toole. De speelster uit Cas tricum was goed op dreef en speel de voornamelijk op vastheid. Lijstaanvoerdster, Lion Groe nen, mocht gisteren voor haar eer ste wedstrijd de baan op. Ze is af komstig uit Knegsel (vlak bij Eind hoven) en is bij HTC Son kampioen geworden met haar team in de eer ste klas. Bij de kwalificaties voor Son (NK) kwam ze niet verder dan de tweede ronde. In Utrecht be landde Groenen wel in de B-cate- VOETBAL - Wimbledon, de win naar van de Engelse FA Cup, is op nieuw beboet. De club, die onlangs werd gestraft nadat enkele spelers tijdens een vriendschappelijk duel bij wijze van grap hun broek lieten zakken, moet nu ruim 15.000 gul den betalen wegens ondisciplinair gedrag. Vorig seizoen kregen de spelers van Wimbledon het hoog ste aantal officiële waarschuwin gen en rode kaarten. De Engelse voetbalbond (FA) heeft gezegd Wimbledon in de gaten te houden. ATLETIEK - Carl Lewis, dig Olympisch kampioen en Ben Johnson, wereldrecordhouder op de 100 meter, nemen donderdag 11 augustus beiden deel aan wedstrij den op de hypermoderne nieuwe Italiaanse atletiekpiste van Se- striere. Het tweetal loopt echter niet tegen elkaar. Johnson, net her steld van een blessure die hem drie maanden buitenspel zette, start op de 100 meter. Lewis verkiest de dubbele afstand. gorie in de finale, die door regen nooit gespeeld is. Verder schreef zij de B-toernooien van de Metse laars, Valkenswaard en Nijmegen op haar naam. De eerste partij op Zee en Duin ging soepeitjes. Haar opponente Sylvia Spruit stond ze ker goed te spelen maar kon niet op tegen het hogere tempo: 6-1 6-0 Mede-organisator van dit evene ment, Willem Taat, had dus een goede partner aan Groenen in het gemengddubbel. Met 7-5 6-2 ver sloegen ze Margot van der Haak en Joep Timmermans. In het mannenenkel Cl kon Jan- Arie Bakker zich niet staande hou den tegen Pieter Guyt. Hij werd in de eerste ^pelreeks reeds gecon fronteerd met een 5-2 achterstand, die tot 5-5 werd opgehaald en ver volgens weer in een 6-5 voor de overkant veranderde. Toch kwam het nog tot 6-6, maar met 7-6 6-2 wist Guyt de partij in eigen hand te houden. In de C2-categorie knok ten Bob van Overloop en Erik Lan- gelaan lange tijd om de winst. Van Overloop besliste met 7-5 7-6 de partij ternauwernood in zijn voor deel. In het gemengddubbel kwa men Petra Bannink en Hein de Jong een ronde verder door Tanja Blik en partner Blietz te verslaan met 6-0 6-1. Vooral Bannink ver keerde in hele goede vorm. ESTHER VAN ZUUREN achterstand op ploegen als Toulon en Bath doodeenvoudig te groot. Behalve een handvol internatio nals brengen deze kampioenen na melijk een enorme dosis know how mee, kennis en ervaring dat een 'B-land' als Nederland volledig ontbeert. Desalniettemin ziet Ynze Poli tiek, de 36-jarige voorzitter van DIOK, reikhalzend uit naar het treffen met de internationale groot machten, waarbij Castricum op vrijdag tegen Toulon speelt en DIOK tegen Bath waarna op zon dag de finale volgt. Hij ziet dit toer nooi, waarvan de begroting van 30.000 gulden geheel wordt gedekt door sponsors, als een opstapje voor DIOK en het gehele Neder landse rugby naar een hoger ni veau. Nu de zaak financieel rond is hoopt hij nog slechts op een flinke toeloop naar sportpark De Morsch. Een pakkende ambiance rond deze primeur zou betekenen dat in feite niets een herhaling in de weg staat. Want dat is zeker de bedoeling. DIOK rekent er min of meer op dat de Nederlandse Rugby Bond en de International Rugby Board deze voorzet voor een (nog) leeg doel zullen inkoppen zodat-er te zijner tijd mogelijk iets moois en offi cieels uit dit toernooi zal voortko men. Zoiets als een Europa Cup voor landskampioenen bijvoor beeld. Dat op zich zou 'grensver leggend' werken. WIELRENNEN - De Noordwijker- houtse wieleramateur Martien Kokkelkoren heeft in het Engelse Glouchester een uistekende vierde plaats behaald. Aan deze klim- koers, die over 210 km ging, deden de beste coureurs uit een grot aan tal landen mee. MECHELEN (ANP) - PSV heeft het internationale voetbaltoernooi van Mechelen, met als inzet de Malinwa Cup 1988, geopend met een overwinning (1-0) op Panathinaikos. Het doelpunt werd na de rust gemaakt door uitblinker Gerald Vanenburg. De landskampioen en winnaar van de belangrijk ste Europa Cup. die speelde zonder de geblesseerde Belg Gerets, kon in Mechelen voor slechts 4.500 toeschouwers nog niet imponeren. AMSTERDAM (ANP) - John van der Wiel heeft op de vijfde speeldag van het Ohra-toernooi anderhalve punt veroverd. De Leidenaar boog donderdag in Krasnapolsky in de vijfde ronde van de kroongroep te gen Ljubojevic een verloren stel ling om in een winnende (1-0). Na afloop van dat enerverende duel ging hij in op het voorstel van Hort hun afgebroken partij zonder ver der te spelen remise te geven. Door deze resultaten voegde Van der Wiel zich bij de top. Nunn bleef door de remise tegen Kortsjnoi vooralsnog leider met drie punten. Na het uitspelen van de afgebro ken partijen vandaag zal hij hoogstwaarschijnlijk die positie moeten delen met Kortsjnoi en Van der Wiel. Ljubojevic volgt in dat geval op een halfje, zodat er in de tweede toernooihelft nog van al les mogelijk is. Vooral in de eerste helft was de Griekse tegenstander wat beter. Panathinaikos slaagde er echter niet in het overwicht in goede kan sen om te zetten. PSV kwam niet verder dan een mogelijkheid voor Gillhaus. De spits kopte naast na een pass van Koeman. Een fraaie actie van Vanenburg zorgde in de 71ste minuut voor een opleving. De international verraste de Griekse doelman met een listige lob. De wedstrijd kreeg daarna een open karakter. In de slotfase moest doelman Van Breukelen twee keer handelend optreden om de gelijk maker van Panathinaikos te voor komen. In de tweede wedstrijd won KV Mechelen met 3-0 van Sparta Trna- va uitTsjechoslowakije. Bij de rust was het 2-0. Voor de thuisclub scoorden De Boer (2) en Ohana. Morgen staan de volgende wed strijden op het programma: Trnava - Panathinaikos en Mechelen - PSV. Als puntensysteem hanteert men bij dit toernooi drie punten voor een overwinning, twee voor een gelijkspel en een voor een ne derlaag. Bovendien kan men voor elk doelpunt tot een maximum van drie nog punten extra verdienen. Remco Boere heeft een driejarig contract getekend voor de eind vo rig seizoen naar de Belgische twee de klasse gedegradeerde club AA Gent. De 26-jarige spits van FC Den Haag wil zich zo snel mogelijk tot Belg laten naturaliseren omdat AA Gent al drie buitenlanders be- KERKRADE - Alfons Groenen dijk zal, net als vorig jaar, het be gin van de competitie in het be taalde voetbal moeten missen. De Leidenaar in dienst van eredi- visieploeg Roda JC brak deze week zijn middenvoetsbeentje en staat derhalve minstens drie weken buiten spel. De blessure kwam op tamelijk ongelukkige wijze tot stand. Groenendijk: "Ik stapte tijdens de training in een soort van ko nijnenhol. Ik voelde wel wat, maar aanvankelijk zag het er niet ernstig uit. Bij nader inzien bleek evenwel dat er iets in mijn voet stuk was. En nu zit ik dus voorlo pig tot mijn knie in het gips". Daarvan baalt de Leidenaar behoorlijk. "Ja, het ging net weer lekker. Ik scoorde in de aanloop periode aan de lopende band en had al wat positieve gesprekken met trainer Jan Reker achter de rug. Het dreigt nu trouwens hele maal fout te gaan met Roda, want de ziekenboeg loopt aardig vol. Hetzelfde liedje als vorig jaar". Groenendijk houdt zijn condi tie op peil met wat fietsen en krachtoefeningen. "Ik heb loop- gips dus dat kan. Maar het na tuurlijk goed waardeloos. Je raakt alleen maar achterop. Straks maar wat extra's doen. Ik wil zo snel mogelijk weer spe len". zit: de Tsjechoslowaak Zelensky. de Nigeriaan Augustine en de Poolse doelman Kazimierzki. Met de transfer was een bedrag van rond een half miljoen gemoeid. De interland West-Duitsland - Nederland op woensdag 19 okto ber in het Olympia-stadion van Munchen is nu al praktisch uitver kocht. Volgens woordvoerder Horst Schmidt van de Westduitste voetbalbond, de DFB, zijn in de voorverkoop alle 72.000 entreebe wijzen aan de man gebracht. Het duel uit de voorronden van de we reldtitelstrijd 1990 is voor de Duit sers de revanche van de verloren (1-2) halve-finalewedstrijd uit de eindronde om het Europees kam pioenschap. De KNVB heeft een contingent van 10.500 kaarten ter beschikking gekregen. Volgens woordvoerder Schoenmakers van de nationale voetbalbond is nog niet beslist over de precieze verdeling van de toegangsbewijzen. Een groot deel van de kaarten zal naar officials, sponsors en betaalde clubs gaan. Slechts een minimale hoeveelheid zal in de vrije verkoop komen. De KNVB denkt daarbij aan een voorrangsregeling voor leden van de binnen zes weken op te richten Oranje-supportersclub. „Maar zoals het er nu uitziet gaat die club wel uit zestigduizend leden be staan. Dus dat wordt gewoon lo ten". aldus de woordvoerder. Vriendschappelijk voetbal VELSEN: Telstar - ADO'20 (hoofdklasse) 5-0 (3-0). Doelpun tenmakers: Visser 2, Harms, de Haan en Tania. Scheidsrechter: Wassink, toeschouwers: 750. LUNTEREN: Lunteren (le klas se) - Vitesse 1-3 (0-0). Doelpunten makers: voor Vitesse: Verwaayen, Madsen en Van den Brom, voor Lunteren: Stap. Toeschouwers: 500. WAGENINGEN: Wagenin- gen'l 1 (4e klasse) - FC Wageningen 0-1 (0-0). Doelpuntenmaker: Van Kuilenburg. Toeschouwers: 350. ST. WILLEBRORD: Rood Wit (le klasse) - NAC 0-3 (0-1). Doelpun tenmakers: Marijnissen (eigen doel), Van Helmond 2, toeschou wers: 400. SON EN BREUGEL (ANP) - Zes jaar tennistrainings insti tuut, twee jaar Stanley Franker en het Nederlandse tennis lijkt eindelijk de weg naar boven te hebben gevonden. Werd Nederland in de jaren zestig en zeventig in het bui tenland slechts vertegenwoordigd door individuele spe lers, Okker en Stöve, nu beweegt een Oranje-golf zich over de banen. Schapers en Mesker waren de voorgangers, hun opvolgers lijken zo langzamerhand klaar te staan. Schultz moet het Oranje op korte termijn gaan uitdragen bij de da mes. Dogger lijkt de eerst aangewezene om de successen van Okker en Schapers te doen vergeten. De kleine, fragile Amsterdammer verkeert, meer dan Schultz, in goed gezelschap. In zijn spoor van opvallende prestaties volgt bij voorbeeld Unicum-speler Jacco Eltingh. Maar terwijl heel tennis- minnend Nederland de Amster dammer al lang in de armen heeft gesloten, is de waardering voor de Brabander tot een kleine kring be perkt gebleven. De zeventien-jari ge, in Heerde geboren Eltingh, werkt nog wat in de schaduw. Zijn Europese titel in de leeftijds cate gorie tot en met achttien jaar viel weg in de aandacht voor de presta ties van het Daviscup-team. Zijn winst vorig jaar bij een sterk bezet juniorentoernooi in Colombia, be reikte slechts de burelen van het bondsbureau. De hoopgevende re sultaten op de rest van de trip door Noord- en Zuidamerika, kwartfina le plaatsen, kwamen echt niet ver der dan Brabant. Ontspannen In Son en Breugel kan de lange Brabander wel eens definitief uit die vergetelheid treden. Ondanks de tegenstand van de vorig jaar in de Brabantse gemeente ontdekte Paul Haarhuis, bereikte hij ont spannen de laatste acht. Voor El tingh is daarmee een eerste doel bereikt. „Een plaats in de kwartfi nales zorgt ervoor dat ik mijn pun ten van vorig jaar in ieder geval be houd. Wat er verder gebeurt zie ik wel. Een plaats in de halve finales is meegenomen", aldus de Heerde- naar. Een goed resultaat bij de na tionale is pas de eerste stap op weg naar de tweede fase in zijn tennis- opleiding. De eerste heeft hij net af gesloten. Vijf jaar lang werkte hij onder de hoede van Henk van Hulst. Hij was een van de vele kin deren die in de laatste jaren door de bond werden gestationeerd bij het Tennis Trainings Instituut. Hij be hoort daarmee over een tijdje tot een zeldzame lichting want na de komst van Stanley Franker als technisch directeur van de KNLTB is gewerkt aan de afbouw van het opleidingscentrum. Na 1986 is nie mand meer door de bond naar het TTI gestuurd. Eltingh is het met die gang van zaken niet echt eens. Hij heeft aan de periode van vijf jaar slechts goede herinneringen. „Ik ben, zoals Henk van Hulst dat graag wilde, op twaalf jarige leef tijd naar het instituut gegaan. Daar heb ik geen enkele spijt van. Het plaatsen bij een pleeggezin, de combinatie van studie en tennis was naar mijn mening perfect. Ei genlijk vind ik, en alle kinderen die er mee te maken hebben gehad, die samenstelling van interesses nog steeds ideaal". Logisch Het systeem bleek op Eltingh een goede invloed te hebben. Hij sloot recent met succes zijn exa men atheneum af en staat nu voor de stap via een contract bij de bond, Jong Oranje, het leven als professional eens nader te bekij ken. „Dat is een logisch vervolg van de stap die ik al vroeg heb ge nomen. Als ik nu niet verder ga, is alles voor niets geweest. Ik denk ook dat ik het aan kan. Je wordt al vroeg zelfstandig. Daar komt bij dat ik er ook zin in heb. Ik vind ten nis leuk. Alleen maar spelen niet, maar ik denk genoeg hobby's te hebben ook de tijd na het tennissen zinvol te kunnen invullen. Via het volgen van cursussen bijvoor beeld". Een specifiek doel heeft Eltingh zich voor de komende jaren niet ge steld. Dat is als tennisser naar zijn mening nauwelijks te doen. „Er kan zoveel gebeuren. Je kunt jaren goed spelen, ook vooruitgaan, zon der dat het in de uitslagen naar vo ren komt. Als nieuweling in het cir cuit moet je een beetje geluk heb ben bij een loting, niet direct tegen een favoriet. Dan haal je tenminste wat punten en is er in ieder geval een start. Maar als het de eerste tijd niet loopt is dat heus niet beslis send voor de korte termijn. Dit is een sport waarin de doorbraak ie der moment kan komen. Het hangt van kleine dingen af en daarom kan ik mij nu nog niet vastpinnen op een datum. In een extreem ge val, als ik na jaren ploeteren nog steeds eerste rondes in Challenger en Satellit-toernooien verlies, dan moet je eens goed nadenken of stoppen niet de juiste weg is. Want dan ben je aan het rommelen in de marge en is het zoeken van een baan van meer nut. Maar ik heb toch redelijk goede hoop dat het zover niet komt. Ik heb vorig jaar in Amerika en ook hier in Europa, we zijn ook als team kampioen gewor den, een redelijk indruk gekregen wat de sterkte van jaargenoten is. En daar hoef ik, maar ook andere Nederlandse spelers, niet bang voor te zijn". De Heerdenaar denkt ook niet gebonden te zijn aan een onder grond. Met zijn sterke opslag en volley meent hij ook op snelle ba nen tot zijn recht te kunnen ko men. „In Spanje, bij de Europese titelstrijd, speelden we op gravel met beton als ondergrond. Rede lijk snel dus. Toen heb ik veel ser vice-volley gespeeld, en met suc ces. Hier in Son ligt dat wat anders. De banen zijn een stuk trager. Ik zorg wel zoals gewoonlijk voor veel druk vanuit het achterveld, maar de snelheid van de ballen neemt na het stuiten zo af, dat ik aan het slaan blijf. Daarom lijkt het ook als of is soms wat te lang achterin blijf hangen. Maar ik speel dit toernooi gewoon om te winnen. Als daar, zoals tegen Haarhuis, lange rally's van de achterlijn voor nodig zijn, dan doe ik dat". Net als Eltingh bereikte ook clubgenoot Jan Siemerink de der de ronde. De jeugdige Katwijker versloeg, opnieuw met gemak, na Feenstra ook Kempers in drie sets. Vandaag wacht hem een bedui dend moeilijker opponent, name lijk Menno Oosting. Met Eltingh samen werd hij in het dubbelspel overigens uitgeschakeld. Caraibisch gebied. 20.30-22 23 SKY: Voetbal: rechtstreekse reportage van de finales in het toernooi dat m Bern wordt gespeeld 22.35-23.35 Super Sportsworld: hoogte punten uit het heden en het verleden 22.40-23.30 Ned 3: Studio Sport: met een verslag van de voetbaltoernooien van Amsterdam en Rotterdam. 22 50-23 20 Did 2: Die Sport-Reportage ZATERDAG 10 23-10.55 Did 1. Die Sport-Reportage 11.55-18.05 BBC 1: Grandstand: met cricket (de vijfde testmatch tussen Enge land en het Caraibisch gebied), golf (het Benson Hedges International Open), paarderennen (in Haydock Park), auto- races (in Noord-lerland) en uitslagen. 2 (1-1). Doelpuntenmakers: voor Eagles: Van de Brink 2. ALKMAAR. AZ - FC Twente 0-2 (0-1). Doelpuntenmakers: Keur, Roelofsen. toeschouwers: 800. VIERLINGSBEEK: Volharding (le klasse) - Haarlem 0-1 (0-0). Doel puntenmaker: Numan, toeschou wers: 500. OSS: TOP (hoofdklasse) - RKC 2-3 (2-0). Doelpuntenma kers: RKC: Brard, Van Geneug- den, Van der Wiel, TOP: Van Lith, Cooyman, toeschouwers: 500. MADE: Madese Boys (4e klasse) - Barcelona 0-7 (0-0). Doelpunten makers: Salinas 3, Julio Alberto 3, Eusebio. Toeschouwers: 4.000. HEERLE: HSC (le klasse afd.) - RBC 0-5 (0-3). Doelpuntenmakers: Klippel 2, Van der Laan, Hecbert en lx eigen doel. VOLENDAM (ANP) Scheids rechter Jan Keizer heeft de KNVB deze week laten weten zyn loop baan met onmiddellijke ingang te beeindigen. Keizer, die op 6 okto ber 48 jaar wordt, mocht nog tot 31 december door fluiten. In de va kantie besloot de Volendammer evenwel een punt achter een loop baan van drie decennia te zetten. Het besluit van Keizer komt on verwacht. De KNVB had Keizer al aangewezen voor de seizoenouver ture, Feyenoord - PSV op 21 augus tus. Drie dagen later staat Keizer genoteerd bij FC Groningen - For- tuna Sittard. Ook zou hij optreden in het Amsterdam-713-toernooi. Redenen van medische aard lig gen niet ten grondslag aan de plot selinge beslissing. „Normaal was ik vorig jaar al gestopt", aldus Kei zer. „Door een wijziging van de re gels kon ik nog een jaar doorgaan. Ik geloof niet dat het zinnig is aan een nieuw seizoen te beginnen en dat niet te kunnen afmaken." Keizers laatste internationale wedstrijd was de UEFA-bekerfina- le tussen Bayer Leverkusen en Espanol Barcelona. In eigen land blies hij voor het laatst in de na- competitiewedstrijd FC Twente - FC Groningen. Keizer is 31 jaar scheidsrechter geweest; sinds zes tien jaar was hij internationaal ar biter. Oefenprogramma LEIDEN De komende zater dag en zondag wordt er op de voet balvelden druk geoefend. In Kat wijk ontvangt Quick Boys om 17.00 uur wederom een betaalde club. Nu brengt eerstedivisieclub Vites se uit Arnhem een bezoek aan de badplaats. Verder worden dit weekend de volgende wedstrijden gespeeld. Zaterdag: SV '35-Ter Leede, Katwijk-RCL (16.00 uur), Noordwijk-Zeeburgia (19.00 uur) en Oegstgeest tegen de reserves van Quick Boys. Zondag: Esto-LFC (14.00 uur), WSB-UVS (14.00 uur), WSE- Lugdunum (14.30 uur), St. Mi- chielsgestel-Alphense Boys. SVLV-Oranje Groen (14.00 uur), Nicolaas Boys-SJZ (14.30 uur), Fo- reholte-Stompwijkse Boys (14.30 uur) en Meerburg-Schoonhoven (14.30 uur). WK-zaalvoetbal Aan het eerste officiële toernooi om het wereldkampioenschap zaalvoetbal, dat van 5 tot 15 januari in Nederland wordt gehouden, ne men zestien landen deel. Dat zijn, naast het gastland, Denemarken, Hongarije, Spanje, Italië, Belgie, Brazilië, Argentinië, Paraguay, Mexico, Verenigde Staten, Japan, Saudiarabie, Marokko, Zimbabwe en Australië. Er wordt gespeeld in vier groe pen, waarvoor op 15 oktober wordt geloot. België, Nederland, Spanje en Italië zijn als groepshoofden ge plaatst. De wedstrijden worden ge houden in Rotterdam, Arnhem, Leeuwarden, Den Bosch en Am sterdam. Volleybalteam Het Nederlandse vollleybalteam heeft het internationale toernooi om de Sofia-cup niet winnend kun nen afsluiten. De ploeg van coach Arie Selinger bleef in een opwin dende finale tegen thuisland Bul garije lang overeind, maar moest na ruim twee en een half uur toch zwichten met 2-3. De setstanden waren: 5-15,16-14,14-16,15-13,15-6 in het voordeel van de Bulgaren. Evenaring Door tegen Texas Rangers met 5- 4 te winnen hebben de honkballers van de Boston Red Sox een oud re cord geevenaard. De Red Sox boekten hun 22ste achtereenvol gende thuisoverwinning. Het re cord voor de American League werd in 1931 gevestigd door de Phi ladelphia Athletics. Het record in de M^jor League is in het bezit van de New York Giants (1916). De club heeft nu negentien van de twintig wedstrijden gewonnen sinds Joe Morgan op 14 juli tot manager werd benoemd. De triomf op de Rangers bracht Boston naast Detroit Tigers op de eerste plaats in de oostelijke divisie van de Ameri can League.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13