Bond bereid acties V&D te steunen HCS bereid critici tegemoet te komen Yves Rocher sluit cosmeticawinkels Wilde staking verwacht Winkeliers Brazilië hamsteren om nieuwe prijsstop te overleven Geen spoedoverleg OPEC Senaat VS akkoord met omstreden handelswet DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1988 PAGINA 7 DEN HAAG (GPD) Volgens bestuurder Gerard Tous- saint dreigen er wilde acties onder het distributiepersoneel van V&D. De vreemde zetten van directie en commissaris sen hebben de werknemers zo boos gemaakt dat ze des noods zonder steun van de bonden in staking willen gaan. De Dienstenbond zal de acties overigens meteen overne men. RIO DE JANEIRO (IPS) - Specu- leren met kapitaal is uit. Specule ren met voorraden, ook wel ham steren geheten, is in, in Brazilië al thans. Daar zijn winkeliers driftig aan het inkopen geslagen uit vrees bevriezing van de Wie zijn voorraden immers goed koop heeft ingekocht, kan zonder al te veel kleerscheuren een prijs- stop overleven. Wie te laat is, gaat failliet. Dat verklaarde grootgrut- ter Silvio Bresser Pereira vorige week tegen iedereen die het wilde horen. Bresser Pereira kan het weten: hij is directeur van de grootste su permarktketen in Brazilië, de Pao de Acucar, en de broer van de be faamde ex-minister van economi sche zaken, Luis Carlos Bresser Pereira. Die is overigens een voor stander van strakke prijscontrole. De term 'speculeren met voorra den' komt uit de koker van Silvio, die zich de afgelopen week ontpop te als een soort economische goe- Brazilië hard nodig heeft om te overleven, aldus de superkruide nier. Als de regering de prijzen niet bevriest, loopt de inflatie makke lijk op tot 30 procent per maand, voorspelde hij. De inflatie bedroeg in juli volgens het Braziliaanse Bu reau van Statistiek 25 procent. Zo'n situatie dwingt de onderne mer tot speculeren op de kapitaal markt, wil hij zijn financiële reser ves op peil houden. Als de regering overgaat tot het bevriezen van lonen en de prijzen voor consumenten, teneinde de in flatie te beteugelen, moet de onder nemer zich wapenen met goed koop ingekochte goederen, specu leren met voorraden dus. De win keliers moeten toch al de klap van de fors gedaalde koopkracht en na venant dalende omzet opvangen, zo meent Silvio Bresser Pereira. De Brazilianen hebben hebben al een aantal stormachtige perio den acxhter de rug. Ze zetten zich nu schrap voor een vergaande in grepen. De ervaring leert nu een maal dat een nieuw akkoord over de buitenlandse schuld met de banken meestal betekent dat de re gering in eigen huis weer op orde op zaken stelt. Eind juli bereikte Brasilia een akkoord met de Club van Parijs over nieuwe voorwaar den voor de aflossing van leningen van ongeveer vijf miljard dollar, terwijl enkele dagen eerder het In ternationaal Monetair Fonds (IMF) het groene licht had gegeven voor een overbruggingskrediet van 1,4 miljard dollar. In de hoofdstad en het regerings centrum Brasilia wordt alle moge lijke moeite gedaan om geruchten over een prijsstop te ontzenuwen. Minister van financiën. Mailson da Nobrega, zwaaide zelfs met zijn portefeuille. "Als de prijzen wor den bevroren, stap ik op", zei hij vorige week. De minister is voor 'maatregelen' want het bureau voor statistiek verwacht dat de in flatie op jaarbasis dit jaar wel eens de 1000 procent kan overschrijden. Maar Da Nobrega vindt een loon- en prijsstop een lapmiddel. "Het lost het probleem voor enkele maanden op en daarna corrigeert de markt dat zelf weer met een zo forse stijging dat de inflatie weer onhoudbaar wordt". De ondernemers vinden een prijsstop ongepast en op zijn minst ongelegen. De voorzitter van de Braziliaanse Vereniging van Su permarkten, Arthur Sendas, stel de: "Een bevriezing mag best wor den toegepast, maar niet nu". Sen das, eigenaar van de Casas Sendas, een supermarktketen in Rio de Ja neiro, vindt dat de regering eerst maar iets anders moet uitproberen. Volgens de econoom Edmar Bacha, verbonden aan de Katholie ke Universiteit van Rio de Janeiro, is het onwaarschijnlijk dat de rege ring die door de opnieuw losge brande strijd over de grondwet en het vertrek van enkele ministers, een economische koers kan uitstip pelen. Daarvoor moet de politieke rust zijn weergekeerd en duidelijk heid bestaan over een nieuwe grondwet. "De crisis stijgt Brazilië nu boven het hoofd", aldus Bacha. Om praktische redenen kan de bond op dit moment zelf nog geen acties beginnen. Daarvoor moet eerst met het bondskader en de le den worden overlegd. Dat zal in de komende dagen gebeuren. Morgen zal de FNV zijn kaderleden raad plegen en maandag, dinsdag en woensdag vinden er gezamenlijke ledenvergaderingen met het CNV plaats. Vanmiddag overleggen alle bonden over wat hen verder te doen staat. CNV-bestuurder Jaap Kos heeft overigens niet de indruk dat de ac- tiebereid onder het V en D-perso- neel op dit moment al echt groot is. Tijdens een vergadering met ka derleden gisteravond bleek dat zijn leden wel heel boos zijn op de gang van zaken. Maar ze vrezen dat sta kingen op dit moment heel nega tief zullen overkomen bij het pu bliek dat daar de dupe van wordt. Maar de stemming bij de distri butiecentra zegt Kos niet goed te kunnen beoordelen: "Onze kader leden zijn vooral afkomstig van de filialen. En het verleden heeft al ge leerd dat acties bij V en D meestal in de distributiecentra beginnen". Aangetast Pieter Dreesmann, zoon van Vendex-topman prof. dr. drs. An ton Dreesmann, heeft gisteren ver klaard dat het geheugen van zijn vader is aangetast door de hersen bloeding die hem vorig jaar decem ber heeft getroffen. Hij zou nog al tijd niet volledig zijn hersteld. Zijn revalidatie gebeurt thuis, in Laren. En hij wordt daar zorgvuldig van de buitenwereld afgeschermd door zijn zoon. Deze zoon heeft dat giste ren tegenover NRC/Handelsblad verklaard. De familie was niet be reid zijn lezing te bevestigen. Ook Vendex wilde niet op deze verkla ring ingaan. Andere familieleden hebben via verschillende media la ten weten dat Anton Dreesmann kerngezond is. Niet duidelijk is of de verklaring van zoon Pieter een reactie is op de bekendmaking door de raad van commissarissen van Vendex dat directie-voorzitter Anton Drees mann wel degelijk heeft meebeslist over de ingrijpende reorganisatie plannen. Die plannen werden op 25 juni behandeld in een bijeenkomst van de voltallige raad van commis- de hoofddirectie, waar- Dreesmann en Van der Zwan Economie kort Wereldhave Wereldhave handhaaft haar bod van 612 pence per aandeel of in to taal ongeveer 950 miljoen gulden op het Britse vastgoedfonds Pea- chey Property, bezitter van het grootste deel van de roemruchte Londense Carnaby Street. Pea- chey acht het bod te laag en heeft aandeelhouders geadviseerd niet op het bod van de Nederlandse on- roerend-goedbelegger in te gaan. Minder gas Zowel de produktie van aardgas als van ruwe aardolie op Neder lands grondgebied in het Neder lands deel van het Continentaal Plat in de Noordzee zijn in de eer ste helft van het jaar afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Koffie De koffieprijs heeft deze week zijn laagste punt in zeven jaar be reikt. De prijs voor Robusta-koffie kelderde gisteren op de Londonse markt verder tot 880 Britse ponden (ruim 3000 gulden) per ton. Vrijdag bracht een ton Robusta nog 1022 Britse ponden op. Toyota De Japanse autoproducent Toyota heeft zijn omzet in het boekjaar 1987/88 vergroot met twaalf procent tot een recordbe drag van 6.7 biljoen yen (106,6 mil jard gulden). De winst voor belas tingen van het concern nam toe met meer dan dertig procent tot 530 miljard yen (8,4 miljard gul den). Gemeten naar omzet belandt Toyota weer op de eerste plaats van de ranglijst van Japanse onderne mingen. Crown Van Gelder De winst van de papierfabriek Crown Van Gelder is in de eerste zes maanden van dit jaar ten op zichte van de eerste helft van vorig jaar gehalveerd tot 5 miljoen gul den. Verwacht wordt dat het netto resultaat over het tweede halfjaar dat van het eerste halfjaar zal bena deren, zo heeft de directie bekend gemaakt. respectievelijk voorzitter en vice- voorzitter zijn. Ook de directeur van de warenhuis-divisie, neef Ton Dreesmann, nam deel aan die ver gadering. Inmiddels hebben de vakbon den besloten om vast te houden aan de tegenover hen, maar ook via de media uitgesproken belofte van warenhuis-directeur Ton Drees mann dat de drastische reorganisa tieplannen voorlopig van de baan zijn. Neef Ton sprak in het spoor van zijn oom, grote baas Anton, van hooguit 300 ontslagen in het eerste jaar van de reorganisatie. In de oorspronkelijke plannen was sprake van 1400 gedwongen ontsla gen. Omdat zij er sinds het gesprek met Ton Dreesmann van uitgaan dat er thans geen reorganisatieplan meer op tafel ligt, zien de Diensten bonden FNV en CNV voorlopig af van juridische stappen. Een dag eerder nog hadden zij een kort ge ding overwogen om helderheid af te dwirigen. De raad van commissarissen deed er gisteren het zwijgen toe. Bekendgemaakt wen# slechts dat er tot raadsvoorzitter Van Driel op 15 augustus zal zijn teruggekeerd van een reis door de Verenigde Sta ten, geen mededelingen zullen vol gen. Tot dan blijft de laatste verkla ring gehandhaafd, waaruit blijkt dat van terugtrekken van de oor spronkelijke reorganisatieplannen nog geen sprake is. AMSTERDAM (ANP) - HCS Technology wil op de in het voor jaar van 1989 te houden jaarverga dering voorstellen de op 19 juli uit gegeven preferente aandelen in te trekken. Tevens zal dan worden voorgesteld de raad van commissa rissen uit te breiden, zo heeft de on derneming woensdag meegedeeld. De uitgifte van de 25 miljoen pre ferente aandelen is onder meer door Britse aandeelhouders van HCS fel bekritiseerd. Bij deze gaandeweg tot een schandaal uit gegroeide affaire gaat het om de be oogde aankoop door HCS van Mi- crolife, nu nog in het bézit van HCS-dochter Reiss, een bedrijf dat eigendom is van HCS-directeur Kuijten. De preferente aandelen zouden zijn bedoeld om de overne ming van Microlife te kunnen doordrukken. Reiss kocht Microlife eerder en fungeerde daarmee als voorfinan- SCHIPHOL - Een drachtige koe heeft gisteren het platform van Schiphol-oost onveilig gemaakt en korte tijd voor paniek gezorgd. Het dier maakte deel uit van een lading van 82 drachtige koeien die op transport ging naar Uganda. Vlak voor de koe zou worden ingeladen ontsnapte zij en rende in het wilde weg over de luchthaven. In het grasland naast de landingsbaan kwam de koe tot rust en kon het personeel haar alsnog in de Boeing 707 leiden. (foto ANP) OokLeids filiaal dicht SOEST (GPD) - Teleurstellende financiële resultaten zijn voor cos- meticaleverancier Yves Rocher aanleiding om in Nederland een aantal winkels op te heffen en te re organiseren. Bij veel personeelsle den, van de in totaal veertig vesti gingen van Yves Rocher in ons land is door het bekend worden van de plannen grote ongerustheid ontstaan. De Leidse Yves Rocher aan de Haarlemmerstraat gaat in december dicht. Vier van de zes eigen zaken van het Franse concern in Oss, Zaan dam, De Helder en Soest moeten sluiten. Voor de personeelsleden in deze winkels dreigt ontslag. Daar naast dreigt ook sluiting voor zes tot tien franchise-winkels van Yves Rocher in Nederland. De winkel in Leiden sluit ook de deuren. Filiaalhoudstër Van der Loos: "Het was een oude winkel. Yves Rocher Nederland wil er geen geld insteken, ikzelf ook niet". Een andere belangrijke reden voor haar is het feit dat haar franchise-con tract met Yves Rocher dit jaar af loopt. Leiden heeft tien jaar lang een vestiging van Yves Rocher in de binnenstad gehad. De drie Leid se personeelsleden zijn op de hoog- té gebracht van de beëindiging van het bedrijf. Vooral over de toekomst van de ruim dertig franchise-zaken voert de Nederlandse directie van het in Soest gevestigde hoofdkantoor momenteel harde gesprekken met een aantal onafhankelijke filiaal houders. De nieuwe voorwaarden die de directie wil opleggen, wor den door een deel van hen vol strekt onaanvaardbaar genoemd. Ze vinden de nieuwe plannen een dermate grote verslechtering, dat gevreesd wordt voor het wegvallen van een belangrijk deel van de om zet en winst. Het totale aantal filialen met de naam Yves Rocher dreigt in Neder land mede door het afhaken van zes tot tien franchise-nemers terug te lopen tussen de dertig en vijfen twintig. Werknemers van de schoonheidswinkels geven aan, dat de saneringsplannen door het Franse moederbedrijf zijn opge legd. "Een paar weken terug hoor den we de eerste geruchten. Nu worden de plannen al uitgevoerd." Bezorgde franchise-nemers van Yves Rocher hebben intussen een beroep gedaan op het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond (KNOV) in Den Haag om te bemid delen. De KNOV zegt onvoldoende inzicht te hebben in de noodzaak van de reorganisatieplannen van Yves Rocher en daarom de effec ten hiervan niet te kennen. De Nederlandse directeur-mar- keting van Yves Rocher, F. Hirsch- stein zegt, dat de teleurstellende fi nanciële situatie van de laatste twee jaar de winkeldivisie parten speelt. Dit was aanleiding om alle filialen onder de loupe te nemen. ".Daaruit hebben we bepaalde con clusies getrokken." Het postorderbedrijf van Yves Rocher loopt volgens hem prima. Het concern streeft nu naar een formule waarbij selectieve, kwalitatieve groei van de filialen in de eerste plaats centraal staat. Uit het hoofdkantoor in Soest zal, al dus Hirschstein, de operatie lande lijk gestuurd worden. "Binnen twee jaar hopen we dan weer op veertig filialen te zitten en een ge zonde winkelketen te hebben. Eerst willen we intern orde op za ken stellen". LAUSANNE (KRF/Rtr) - Het prijzencomité van de Organisatie van Olie Exporterende Landen (OPEC) heeft tijdens een bijeenkomst in Lausanne geen aanleiding gezien gebruik te maken van zijn bevoegdheid om een buitengewone vergadering van het oliekartel uit te schrijven. Dit blijkt uit het communiqué dat gisteren is uitgegeven na afloop van het eendaag se beraad. In het comité zitten de ministers van olie van vijf van de dertien lidstaten. De kans op een buitengewone OPEC-vergadering was in de olie-indus trie tevoren al klein geacht, ook al is er voor het kartel alle aanleiding om iets te doen tegen de daling van de olieprijzen. In het communiqué wordt erkend dat de prijsdaling gedeeltelijk is toe te schrijven aan overproduk- tie door de OPEC. De Verenigde Arabische Emiraten (VAE), die er geen geheim van maken hun produktiecontingent ruim te overschrijden, zijn van plan om zich te houden aan de OPEC-beslissingen, aldus de tekst. Het land produceert momenteel nog vijftig procent meer dan de toegesta ne 948.000 vaten per dag. Goedmakertje Heineken voor foute biertest DEN HAAG (GPD) - Bier- brouwerij Heineken had wat goed te maken. Enkele weken geleden publiceerde het bedrijf de resultaten van een biertest, die er niet om logen. Het tap- pilsje in de Nederlandse hore cazaken zou allerbelabberdst worden geserveerd. Volgens Heineken werden verkeerde en vuile glazen gebruikt, was de temperatuur van het bier veel te hoog (in sommige gevallen zelfs 17 graden) en deugde de schuimkraag niet. De strandtenthouders waren niet erg blij met die negatieve publiciteit. Zij vonden dat Hei neken schromèlijk overdreef, slechts de uitzonderingen be lichtte en onvoldoende tot uit drukking had laten komen dat de meeste bedrijven een goed getapt biertje serveren. Het concern heeft dat inmiddels toegegeven. Gisteren kregen de strand tenthouders die Heineken tap pen, een brief van het bedrijf, waarin de verkeerde indruk werd betreurd. Overigens voelt Heineken zich niet verantwoor delijk voor de golf van publici teit, die de biertest heeft veroor zaakt. Maar de strandtenthou ders kregen toch een goedma kertje: een thermometer (om de temperatuur van het bier te me ten), een handleiding voor het tappen van bier en 72 bierglazen. cier. De oppositie verdacht Kuijten ervan zich via de transactie te wil len verrijken en verweet hem een onfrisse manier van zaken doen. De rechter in Amsterdam besliste maandag echter dat Kuijten Mi crolife rustig mag doorschuiven van Reiss naar HCS. Op de buitengewone aandeel houdersvergadering van morgen moet over de transactie worden be slist. HCS liet gisteren weten te verwachten dat de voorstellen die het bestuur heeft gedaan zullen worden aanvaard. De Britse aan deelhouders hebben inmiddels te kennen gegeven niet al te veel pro blemen meer te zullen maken. HCS deelde voorts mee dat Reiss van plan is haar huidige belang in HCS te handhaven. Om duidelijk heid te scheppen over de werkter reinen van de twee ondernemingen is overeengekomen dat Reiss de komende jaren geen bedrijven zal overnemen die zich bewegen op de terreinen van HCS zonder vooraf gaand overleg met de raad van commissarissen van HCS. Britten geven staatsleningen in ecu's uit LONDEN (ANP) - Groot-Bnttan- nië gaat in het nsgaar in ecu luiden de staatsleningen uitschrijven. De obligaties worden maandelijks met korting uitgegeven en hebben een looptijd van één, drie en zes maan den. Dit hebben het Britse ministe rie van financiën en de Britse cen trale bank bekendgemaakt. Verder hebben zij aangekondigd in okto ber 2,5 miljard dollar aan buiten landse schuld vervroegd te gaan af lossen. Naar verwachting zal eerst voor 500 miljoen ecu (1,18 miljard gul den) aan obligaties worden uitge schreven. Later zullen de leningen oplopen tot één a twee miljard ecu. Verdere uitbreiding is afhankelijk van het succes van de operatie. De Bank of England en het ministerie van financiën hebben deze bijzon dere stap uitgelegd als een concre te en praktische poging om nauwe re monetaire samenwerking te be reiken en om de betrekkingen met de EG-partners te verbeteren. Volgens Nigel Lawson, de Britse minister van financiën, verruimt de beslissing de mogelijkheden om de Britse reserves te beheren en "zal ook Londens positie als cen trum van de ecu-markt hiermee worden gevestigd.". Londen, Pa rijs en de Beneluxlanden zijn de belangrijkste centra voor de groei ende ecu-markt. WASHINGTON (Rtr/UPI/AP) - De Amerikaanse Senaat heeft met 85 stemmen voor en 11 tegen het betwiste handelswetsvoorstel goedgekeurd, dat erop is gericht Amerikaanse exporteurs vrije toe gang te geven tot de buitenlandse markt en een eind te maken aan on billijke handelspraktijken van an dere landen. Aan de verschillende versies van de wet is drie jaar ge werkt. Deze versie van wetsont werp is al goedgekeurd door het Huis van Afgevaardigden. Senator Steve Symms, één van de elf Senatoren die tegen de wet hebben gestemd, verklaarde dat zij "de boodschap geeft dat de VS pro- tectionistischer zijn geworden. Het is absoluut onlogisch voor ons om in een gezonde, groeiende econo mie in te grijpen". De voorman van de Republikeinen in de Senaat, John Danforth, is dat niet met Symms eens. "Dit is geen protec tionistische wet; zij maakt het Amerikaanse handelsbeleid ge loofwaardiger". Van de elf tegen stemmende senatoren behoorde er eén tot de Democraten. Het voorstel is een herziene ver sie van een eerder ontwerp. In de nieuwe variant zijn enkele betwiste onderdelen weggelaten, zoals het voorstel om bij bedrijfssluitingen en massale ontslagen grotere Ame rikaanse ondernemingen te ver plichten een aankondigingstij d van zestig dagen in acht te nemen. Dit onderdeel is uit het voorstel ge licht en indertijd als een apart voor stel door het Congres goedge keurd. Het nieuwe voorstel verplicht de Amerikaanse president op te tre den tegen oneerlijke handelsprak tijken van het buitenland, waarbij het aan de president wordt overge laten welke sancties hij gebruikt. De wet voorziet in de stroomlijning van het stelsel van importbeper kingen en in andere maatregelen tegen volgens de VS oneerlijke praktijken in de internationale handel. Verder worden de voor waarden gewijzigd waaronder im portbeperkingen worden ingesteld ter bescherming van Amerikaanse bedrijfssectoren die door een mas sale import worden bedreigd. Ver der biedt de wet de mogelijkheid om 2,5 miljard dollar aan nieuwe landbouwsubsidies te besteden. In het wetsvoorstel wordt het het Japanse concern Toshiba en de Noorse firma Kongsberg Vaapen- fabrik drie jaar verboden hun pro- dukten in de VS te verkopen. Dochterondernemingen van de twee bedrijven hadden apparatuur voor stille onderzeeërs aan de Sov jetunie verkocht. Hypotheekrente 4 augustus 1988 Rentepercentages met/zonder gemeentegarantie rente als. Naam bet. vast prov. Opg. Wer Opg. Wer bank wijze gedur. in bank kelijk bank kelijk Annuïteiten ABN M/A/ var 1.5 6.0 6,32 6.2 6.53 Amrobank M/A var. 1.5 6.0 6.32 6,2 6,53 Bouwfonds M/A/ var. 1.5 6.3 6.64 6.3 6.64 Rabobank M/A/ var. 1 6.3 6.59 6.5 6.80 Roparco KW/A var 6,3 6,45 6.3 6.45 ABN M/A fjr 1.5 65 6,53 6.4 6,74 Dir NCB M/A/ 1 jr 1 6,1 657 6,3 6.59 GWK/CDK M/A 1 jr 1 65 6,48 6.4 6.69 Lds. Spaarb. M/A 1 jr 1 6.1 6.37 6.3 6.59 NMB M/A ljr 15 6.2 6.53 6.4 6.75 Westl.Utr.st M/V/ 1 jr 1.5 5.8 6.10 6.0 652 Amrobank M/A 2jr 15 6.4 6.6 6.96 Centr. Volksb. M/A 2jr 1 6.0 6,27 65 6,48 Postbank M/A 2 jr 1 65 6,48 6.4 6.69 ABN M/A 3 jr 15 6.6 6.75 65 6,96 Dir/NCB M/A 3 jr l 6.6 6.91 6.8 7,12 NMB M/A 3 jr 1 5 6.6 6.96 6.8 7.17 ABN M/A 5 jr 1.5 7.1 7,50 75 7.71 Amrobank M/A 5 jr 1.5 7,1 7.50 7,3 7.71 Bouwfonds M/A 5 jr 15 7.0 7.49 6.2 7.71 Centr. Beheer M/A 5/10 - 75 7.44 7.4 7.66 Centrale M/A 5/10 l 7,3 7.66 7.5 7.87 Centr.Volksb. M/A 5 jr 1 6,8 7,12 7.0 7,34 Dir./NCB M/A jr i 7,1 7,44 75 7.66 GWK/CDK M/A jr i 7,0 7,34 7.2 7.55 Lds. Spaarb. M/A 5jr 1 7.1 7,44 7.3 7.66 NMB M/A 5 jr 1.5 6.8 7,17 7.0 7.39 Postbank M/A 5 jr 1 6.7 7.01 6.9 7.23 Rabob. Leiden M/A 5jr 1 6.8 7,12 7.0 7,34 Westl.Utr.st. M/V/ 5 jr 15 6.7 7,23 6.9 7.45 ABN M/A 7 jr 15 7,4 7,82 7.6 8,04 Amrobank M/A 7 ir 1.5 7 .4 7.82 7.6 8.04 NMB M/A 7 jr 1.5 7.4 7,82 7,7 8,15 Postbank M/A 7 jr 1 7.3 7.66 7,5 7,87 Westl.Utr./st. MA// 7 jr 1.5 7,2 7,57 7.4 7,79 ABN M/A 10 jr 1.5 7,5 7,93 7,7 8,15 ABN M/A 15 jr 1.5 7,9 8,36 8,1 8,58 Bouwfonds M/A 10 jr 1.5 7.5 8,03 7.7 8,25 Centr. beh. M/A 5/10 jr - 7,2 7.44 7,4 7,66 Centr. beh. M/A 15/20j r 7.8 8,08 7.8 8,08 Centrale M/A 5/10 jr 1 7.3 7.66 7.5 7,87 7,39 Conc.80/20% M/A 10 jr 0.5 7.0 7.28 7,1 Nat.N.(optie) M/A 10 jr 1 7.4 7.77 7.7 8.09 bij nieuwbouw M/A 10 jr 1 7.2 7.55 7.7 8,09 W.Utr. stand. MA'/ 10 jr 1.5 7.5 7,90 7,7 8,12 W.Utr. stand. MA// 15 jr 1.5 op aanv. op Bouwfonds M/A 30 jr. 15 8,1 8,68 7.5 8,03 Bouwfonds M/A renter. 1.5 7.3 7,81 7,5 6.7 8,03 Lds. Spaarb. M/A id.rente 1 6.5 6.80 7.01 Rabobank M/A stabiel l 75 7,87 7.7 8,09 Verbeterde Levenhypotheken FGH MA// 5 Jr 1 7,58 75 7.69 FGH MA'1 10 jr 1 75 8.02 7.7 8,12 Nutssp. M/A ójr 1.25 7.58 7.4 7.79 Nutssp. M/A 10 jr 1.25 7.6 8.01 7.8 823 Zwolsche A. M/A 5jr 1 6.9 753 6.1 7A4 Zwolsche A. M/A 10 jr 1 7.3 7.66 7.5 7.87 850 Zwolsche A M/A 15 jr 1 75 850 75 Levenh.vpotheken (met verplichte afsluiting levens-verzekering) Aegon Aegon Centr, Beheer Centr. Beheer Centrale Concordia NVL-maatsch. NVL-maatsch. Nat Ned. Nat. Ned. WestLUtrst. M/A M/A/ M/A M/A/ M/A M/A/ M/A M/A/ M/AI M/A M/A/ 5/10 jr 15/20 ir 5/10 jr 15/20 jr 5/10 jr 10 jr 5/10 jr 15/20 ir 5/10 jr 15/20 jr 7jr M/A - maandbetaling achteraf M/V maandbetaling vooraf Copyright "Vereniging Eigen Huis" te Amersfoort

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7