Het is geen kwestie van alleen maar rondtoeren' Schade aan tientallen woningen Gemeenten bepleiten snelbus van Katwijk naar Leiden Je bent altijd met vakantie, maar dan een betaalde' PAGINA 10 REGIO WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1988 Stichting in Alphen komt met opleiding toiirmgcarchauffeurs Petra van Veen schreef het lesmateriaal voor de opleiding. "Het iszekei niet de bedoeling dat we de cursisten de hele studie door met conflicten achtervolgen". (foto Ben de Bruyn) ALPHEN AAN DEN RIJN - De in het Alphense industiregebied Mo lenwetering gevestigde Stichting Leerlingstelsel Wegvervoer wist niet wat haar overkwam. In een zucht meldden zich een kleine hon derd kandidaten voor de nieuwe opleiding tot touringcarchauffeur. Inmiddels hebben 74 van hen defi nitief besloten om de cursus te gaan volgen. Een bliksemstart waarvan Petra van Veen, schrijf ster van het lesmateriaal, nauwe lijks had durven dromen. De stichting verwachtte wel be langstelling, maar zoveel enthou siasme heeft haar echt overdon derd. "Weet je wat nu zo leuk is", zegt Van Veen, "een kwart van de cursisten is vrouw. Zij hebben zich spontaan aangemeld. Al heel vroeg. Op de één of andere manier lekte het uit dat de opleiding er zat aan te komen en gelijk stond de te lefoon roodgloeiend. Het zag er in het begin naar uit, dat het percenta ge vrouwen aanmerkelijk hoger zou liggen. Maar dat was louter ge baseerd op het verstrekken van te lefonische informatie. Met deze score zijn we best tevreden". Petra van Veen vertelt dat vrou wen haar vaak hebben gebeld met de vraag of zij als cursist konden worden toegelaten. 'Geen belem mering', was het antwoord dat ze steevast te horen kregen. Volgens haar is touringcarchauffeur als be roep niet té zwaar voor een vrouw. "Een moderne touringcar rijdt net zo licht als een gewone auto. Als je veel achter het stuur zit, bouw je wel wat spierkracht op", beweert Petra van Veen. "Lukt het op die De Stichting Leerlingstelsel Wegvervoer in Alphen introduceerde onlangs de eerste Nederlandse opleiding tot touringcarchauffeur. Een opleiding voor schoolverlaters met een mavo- of lbo-diploma. De studie duurt drie jaar. Eind september beginnen de lessen op de streekscholen in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Almelo. De cursus bestaat voor een groot gedeelte uit het opdoen van praktijkervaring. Daartoe zijn de schoolverlaters vier dagen in de week werkzaam bij een touringcarbedrijf. Eén dag in de week krijgen ze onder meer les in het verkopen van reizen, de voorbereiding van busreizen, voertuigonderhoud, buitenlandse talen, begeleiden van reisgezelschappen tijdens internationale trips, afwikkelen van douane-formaliteiten, toeristische geografie en EHBO. Het voltooien van de opleiding wordt beloond met het diploma Medewerker Toeristisch Besloten Busvervoer. Een cursus die opleidt tot touringcarchauffeur. Welke aanleiding was daarvoor en hoe groot is de belangstelling? door Jan Westerlaken niet, dan ga je toch wat krachttraining doen?" Vergrijzing Een driejarige opleiding om tou ringcarchauffeur te worden. De reiswereld vroeg er om en de Stich ting Leerlingstelsel Wegvervoer draaide de cursus in elkaar. Waar om wilde de reiswereld die oplei ding? Petra van Veen: "Het bustoeris- me groeit. De ene keer gaat het om bejaarden, de andere keer zijn het jongeren. Er is een hele nieuwe klantengroep aangeboord. Die moet worden bediend. Maar er zijn "Ik wil wat van de wereld zien en vind het leuk om met mensen te werken. Die opleiding is daar geknipt voor. Mooier kan het toch niet? Je ziet inderdaad iets van de wereld, gaat met mensen om en je wordt er nog voor betaald ook. Eigenlijk ben je altijd met vakantie, maar dan wel een betaalde". Zo motiveert Jane Benfield uit Middelharnis haar keuze om zich in driejaar te laten opleiden tot touringcarchauffeur. Ze beseft dat er op haar schouders een grote verantwoordelijk heid rust zodra zij met een bus vol passagiers naar het buitenland gaat. Jane is echter zelfver zekerd. "Ik denk wel dat ik die verantwoorde lijkheid aankan. Maar ik zal me terdege op die taak voorbereiden. Mentaal, maar ook in de praktijk. Met. de bussen naar het buitenland en voor de reizigers een soort hostess zijn, dat moet lukken". Jane vertelt dat ze altijd wat in het toerisme heeft willen doen. "Ik zei dat al voor ik naar de mavo ging. En dat is zo gebleven. Eigenlijk wil de ik graag werk op de boot hebben. Toen ik van deze cursus hoorde, heb ik daarvoor geko zen. De combinatie toerisme en het besturen van een touringcar vond ik een uitdaging. Dus heb ik me voor die opleiding aangemeld". Chantal van Toer, woonachtig in het West- land, heeft min of meer dezelfde argumenten als Jane Benfield. Ze vindt het leuk met men sen bezig te zijn en wil buitenlandse talen on der de knie zien te krijgen. "Een taal", zegt ze, "leer je beter spreken in de praktijk dan uit een boekje". De Westlandse staat als het ware te popelen om aan de opleiding te kunnen beginnen. "Het lijkt me ontzettend leuk. En straks, na die drie jaar helemaal. Dan ben je zo vrij als een vogel tje in de lucht. Ik zou er niet aan moeten den ken om hele dagen op een kantoor te werken. Daar zou ik gek worden. Het andere mensen naar de zin maken, dat spreekt me zo enorm aan in deze opleiding. Ja, dat lijkt me heerlijk". Afwisselend Marja van Zuilen, ze woont in de buurt van Rotterdam, heeft er nog geen idee van wat de cursus haar zal bieden. Van het werk zelf ver wacht ze veel afwisseling. Ze koos voor de op leiding, omdat ze, naast haar liefde voor toeris me, graag auto rijdt. Het chaufferen in een bus. ook al is die wat groter dan een auto, trekt haar derhalve enorm. "En", zegt ze, "je komt nog eens ergens. Al leen het toeren door Nederland trekt me al. Vaak kom je toch op plekjes waar je normaal gesproken niet heen gaat. Wat het buitenland betreft, heb ik eén duidelijke voorkeur voor Griekenland. Ik ben best bereid om die taal te leren". te weinig touringcarchauffeurs. En die er zijn, zijn niet meer zó jong. Anders gezegd: er is sprake van vergrijzing. Deze' cursus moet hierin verandering brengen. Jon geren maken rond hun zeventien de jaar of als ze het voortgezet on derwijs verlaten, een beroepskeu ze. Aansluiting op het 'Toeristisch Besloten Busvervoer' ontbrak tot nu toe. Daarin voorziet nu de oplei ding die in september begint". De kandidaten worden niet zo maar toegelaten. Waaraan vooral zwaar wordt getild is een medi sche- en psychotechnische keu ring. Petra van Veen: "De touring carchauffeurs moeten stressbe stendig en betrouwbaar zijn. Maar moeten ook kunnen improviseren wanneer dat nodig is. Laten we wel wezen: touringcarchauffeur is best een zwaar beroep. Dat is het in feite al als je alleen met zo'n grote kar de wereld rondgaat. Nu zitten er nog eens vijftig man op je vingers te kij ken of je je vak wel goed uitoefent. Het is geen kwestie van alleen maar met die mensen rondtoeren. Integendeel. De touringcarchauf feurs trekken drie weken lang met de hele groep op. Een groep met al lemaal verschillende karakters waarin conflicten kunnen ont staan. Ze moeten wel worden opge lost. De cursisten worden daar goed in getraind". Acteurs Om dat te bereiken wordt de kandidaat-tounngcarchauffeurs geleerd hoe ze met conflicten moe ten omgaan. Het is één van de be langrijkste onderdelen uit de oplei ding. Petra van Veen: "We overwe gen acteurs in te schakelen om si tuaties na te bootsen die zich tij dens een trip kunnen voordoen. Acteurs die de zaak ook laten esca leren als er geen goede oplossing wordt gevonden. Dat is prima. Je kunt de mensen onderling wat la ten spelen, maar dan komt het toch nooit zo echt over als wanneer ac teurs de boel op z'n kop zetten. Het is zeker niet de bedoeling dat we de cursisten de hele studie door met conflicten achtervolgen. Ze krijgen een gedegen training waarin hun vaardigheid wordt bijgebracht hoe ze onder bepaalde omstandighe den moeten handelen. De chauf feur is tenslotte de toeverlaat van de reizigers. Op het moment dat er iets fout gaat zullen ze bij hem aankloppen. En ze verwachten dat hij een oplossing aandraagt". Is dat niet wat teveel gevraagd van een jeugdige touringcarchauf feur (21 jaar) met weinig levenser varing? Petra van Veen erkent dat jonge chauffeurs met een groep mensen op pad wordt gestuurd. "Maar", re lativeert zij direct, "ze hebben dan wel een gedegen opleiding achter de rug, waarin hun is geleerd met problemen om te gaan. Op het mo ment dat zij de studie hebben afge rond, kunnen ze dat werk aan. Flopte je vroeger als vrachtwagen chauffeur, dan kon je altijd nog achter het stuur van een touringcar plaatsnemen. Nou, die vlieger gaat dus mooi niet op. De bestuurder van een touringcar moet wel wat meer in zijn mars hebben. De enige overeenkomst die hij met een vrachtwagenchauffeur heeft is, dat ze beiden een stuur in hun handen houden. Meer niet". Baan Na drie jaar sluiten de kandida ten de opleiding af met een exa men. Dan komt de praktijk. Kun nen ze allemaal terecht in de bran che waarvoor deze opleiding in het leven is geroepen? Petra van Veen zegt dat niemand zich daarover zorgen hoeft te ma ken. "Er is voldoende werkgele genheid voor iedereen. Touring carchauffeurs zijn dringend ge wenst. Maar spannend is het na tuurlijk wel. Het is een hele nieuwe cursus. Je moet nog bewijzen datje goede leerlingen aflevert. De 'leer bedrijven' hebben, wat dit betreft, een flinke vinger in de pap. Zij lei den de chauffeurs in de praktijk op en zijn er dus het meest bij gebaat dat dat goed gebeurt. Als ze met een groep reizigers in het buiten land verblijven, zijn die chauffeurs het visitekaartje .van de onderne ming. Handelen ze hun zaakjes niet naar tevredenheid af, dan wordt de rekening wel gepresenteerd op het moment dat ze in het land terugke ren. Je voorkomt dit als je de men sen goed op hun taak voorbereidt. Daaraan wil iedere touringcaron dernemer best meewerken". Vooral blij met de nieuwe oplei ding zijn de Vervoersbond FNV en de FNOP (Vereniging Nederlandse Organisaties Personenvervoer), een instituut dat de belangen van de touringcarbedrijven behartigt. FNOP-woordvoerder P. Lindner vertelt, dat er in de touringcarsec tor elk jaar ruimte is voor zo'n drie honderd chauffeurs. Hij noemt het een goede zaak, dat er nu een speci fieke opleiding is. "Het tekort", zegt hij, "zit 'm niet in de hoeveel heid chauffeurs, maar in de kwali teit. Dat komt, omdat het tot nu toe aan mogelijkheden heeft ontbro ken om jongeren voor dit beroep te motiveren. Gelukkig komt daar verandering in en krijgt de touring carchauffeur het imago waarop hij recht heeft". Met klem spreekt Lindner de ge dachte tegen, dat de opleiding zou zijn bedoeld, omdat men ontevre den is met het huidige bestand aan touringcarchauffeurs."De kwali teit van de mensen op de bus moet in de toekomst beter zijn. Over de chabffeurs die nu rijden, zijn we te vreden. Alleen vragen touropera tors steeds vaker om vakkundige chauffeurs. Chauffeurs die niet al leen maar van A naar B rijden en te rug. Ze willen mensen die met de vakantiegangers kunnen optrek ken. Naast chauffeur moet hij te vens gastheer zijn. We hebben al een bijscholingscursus waaraan honderden chauffeurs hebben deelgenomen. Nu we een heel ge richte opleiding krijgen, is dat pri ma voor het vak". Opbouwen J. Lamper van de Vervoersbond FNV noemt het van groot belang dat een begin wordt gemaakt om voor de toekomst vakbekwaam heid op te bouwen. Hij ziet dat als een erkenning voor het beroep. "En voor de werkgelegenheid is dat natuurlijk eveneens goed", be nadrukt Lamper. Over het waarom er dan nu pas een opleiding tot tou ringcarchauffeur is opgezet, zegt hij: "Zo'n cursus kost handenvol geld. Alvorens je zoiets van de grond hebt, komt er wel wat kij ken. Ik ben blij dat de opleiding er nu is. De touringcarchauffeur wordt all round en wordt niet lan ger gezien als iemand die mensen van de ene naar de andere plaats rijdt". Reparatiewerkz a am hede 11 na explosie Voorhout begonnen VOORHOUT Ramen en deuren die worden gerepareerd, dakpan nen die weer op hun plaats worden gelegd, overal druk pratende groepjes buurtbewoners, surveille rende agenten en schade-experts die al overleggend door de straat lopen. Dat was gistermiddag het beeld in de Speenkruidhof in Voorhout precies 24 uur na de enorme explo sie die in deze straat in de nieuw bouwwijk Oosthout een ware rava ge aanrichtte. Het woonerf was nog altijd voor het verkeer afgesloten. Pas laat in de middag zou het erf weer worden vrijgegeven door de politie. Inmiddels bekomen van schrik boden de bewoners de werkne mers van twee ingeschakelde aan nemersbedrijven de helpende hand bij het herstellen van de eer ste schade. Ook personeel van de dienst gemeentewerken van Voor hout was druk in de weer. De trieste balans die al kort na de explosie kon worden opgemaakt was dat drie woningen totaal waren verwoest, twee huizen tijdelijk on bewoonbaar moesten worden ver klaard en tientallen woningen min of meer ernstige schade hadden op gelopen door de enorme drukver- plaatsing. Huisraad Er vielen bij de explosie drie ge wonden. Twee buurtbewoners lie pen een hersenschudding op door rondvliegend puin. De derde en zwaarst getroffen gewonde was de 31-jarige bewoner van het pand waarin de explosie plaatshad. Hij werd door enkele buurtbewoners onder zijn keukenblok vandaan ge haald. De man liep ernstig hoofd letsel op. Zijn toestand was van morgen stabiel, maar gezien de aard van het letsel is de man door de politie nog niet gehoord. Volgens R.J. Assies, hoofd van de afdeling bouwkunde van de ge meente Voorhout, zal het zeker drie tot vier maanden duren alvo rens alle schade aan de woningen is hersteld. De nieuwbouw van de drie verwoeste huizen zal nog lan ger op zich laten wachten. Volgens Assies zal binnenkort worden be gonnen met het opstellen van een rapport over de hele zaak. De getroffen woningen in de Speenkruidhof waar de deels ver brande en verspreid over de huizen liggende huisraad gistermiddag nog een stille getuige vormde van de enorme explosie, werden door de politie voortdurende bewaakt. "Dat ben je tegenover de bewoners natuurlijk wel verplicht', aldus As- Behalve van de gemeente, waren gisteren ook vertegenwoordigers van de Woningbouwvereniging Voorhout, eigenaresse van de twee jaar oude woningen, te vinden in de Speenkruidhof. Ook burge meester M. Th. van de Wouw kwam zich andermaal op de hoogte stel len van de situatie. Onderzoek Het zal volgens een woordvoer der van de rijkspolitie nog moge lijk enkele dagen duren alvorens precies kan worden vastgesteld wat de oorzaak van de explosie is geweest. De technische recherche van de rijkspolitie in het district 's Gravenhage was gisteren in sa menwerking met personeel van het gasbedrijf de hele dag bezig met het verdere onderzoek. Gebreken aan de leidingen werden volgens de politieman niet aangetroffen. "Voorlopig houden wij het op men selijk falen", aldus de zegsman van de politie. Of de bewoners van de vijf zwaarst getroffen woningen nog in de panden zullen terugkeren is on zeker. De woningbouwvereniging stelde maandag al, voor zover voor handen, vervangende woonruimte beschikbaar. Ook een vrijstaande gemeentewoning werd beschik baar gesteld. Burgemeester Van de Wouw: "Een van de bewoners voor wie vervangende huisvesting moest worden gezocht lag al in het ziekenhuis, een ander is nog met vakantie. Voor hen was dus geen dringende opvang noodzakelijk. Voor de overige bewoners hebben we een oplossing kunnen vinden. Wij laten het voorlopig aan de be woners zelf over of ze naar hun ou de woningen willen terugkeren". Katwijk en Valkenburg schrijven NZH KATWIJK/VALKENBURG - De gemeenten Katwijken Valkenburg hebben bij de vervoermaatschap pij NZH aangedrongen op een snel le busverbinding tussen de wijk Rijnsoever in de kustplaats. Val kenburg en Leiden-station. De hui dige lijn 32 die momenteel alleen in de spitsuren vanuit Rijnsoever naar Leiden rijdt zou daarvoor moeten veranderen in een halfuur- dienst. Het traject van de nieuwe lijn zou via de Haagse Schouw en, in de toekomst, de nieuwe Provin- cialeweg S-4 naar Leiden moeten Het beter bereikbaar maken van de grootste nieuwbouwwijk van de kustplaats, is al een oude wens van het Katwijkse gemeentebestuur Bewoners van Rijnsoever zijn bui ten de spitsuren aangewezen op lijn 31, waarvan de dichtsbijzijnde haltes aan de Hoorneslaan liggen. Een nieuwe buslijn 32 die de wijk de hele dag ontsluit, zou moeten beginnen ter hoogte van de Mara- nathakerk aan de Poolster. De wens van Katwijk is in het overleg met de NZH gekoppeld aan het Valkenburgse streven om de verbinding met Leiden-station te verbeteren. De inwoners van het Rijndorp kunnen momenteel al leen gebruik maken van lijn 30, die via de Stevenshofpolder en Leiden Zuid-west rijdt. Volgens de bewo ners van het Rijndorp is de route van lijn 30 veel te omslachtig voor een afstand die hemelsbreed be trekkelijk gering is. De nieuwe lijn 32 kan, door via de Haagse Schouw of de in 1989 te openen Provinciale- weg S-4 te rijden, een aanmerkelij ke tijdwinst boeken. In het voorstel van Katwijk en Valkenburg zou lijn 30 alleen een stadslijn worden, met een eind punt in de Stevenshofpolder. De lijnen 31 en 41 (Katwijk/Rijnsbur- g/OegstgeestyLeiden) zouden de huidige 20-minutendiensten kun nen handhaven. Doelgroep De vervoermaatschappij NZH is niet enthousiast over het initiatief van beide gemeenten. Een woord voerder van het bedrijf spreekt de vrees uit dat de lijn 32 ir opzet over de hele dag gemeten te weinig passagiers trekt om een halfuurdienst te rechtvaardig. "Door de snellere verbinding zal deze lijn waarschijnlijk een nieuwe doelgroep van passagiers trek ken", aldus de woordvoerder van de NZH. "Aan de andere kant ver speelt de nieuwe lijn passagiers die nu van lijn 30 gebruik maken, juist omdat deze via Leiden zuid-west rijdt. Ik denk dan met name aan de scholieren". De NZH is wel bereid om tege moet te komen aan de wens van Katwijk om de busverbinding met Rijnsoever te verbeteren. In de va riant van het bedrijf wordt de lijn 32 een halfuurdienst die echter niet via Valkenburg maar de 'normale' route via Rijnsburg en Oegstgeest naar Leiden onderhoudt. De lijnen- 31 en 41 zouden verder van een 20- minutendienst veranderen in een halfuurdienst. De bussen 31,32 en 41 zouden op zodanige tijdstippen rijden dat op het traject dat de drie lijnen ge meenschappelijk hebben een 10- minutendienst Katwijk/Leiden ontstaat. Op het gemeenschappe lijke traject van de 31 en de 41 is dat nu ook al het geval. Oplossing Bij het overleg met de NZH is ook de gemeente Rijnsburg be trokken. Wijzigingen op het traject Leiden/Katwijk zijn namelijk di rect ook van invloed voor de bus verbindingen met het bloemen- dorp. In zowel de variant van de NZH als het voorstel van Katwijk en Valkenburg zouden de Rijns- burgse passagiers er niet op achter uit gaan. Op dit moment is nog niet duide lijk of uiteindelijk wordt gekozen voor het voorstel van de twee ge meenten Valkenburg en Katwijk of de variant van de NZH. De rijks verkeersinspectie (RVI) heeft in middels het initiatief genomen om met de verschillende partijen nog maals om de tafel te gaan zitten, in een poging tot een oplossing te ko men waarmee alle betrokkenen vrede kunnen hebben. Binnen en kele maanden zou dan de knoop moeten worden doorgehakt. WOENSDAG 3 AUGUSTUS Alphen Zomerfeest Aarlanderveen: om 19.30 uur gezelschapspel. Kerk- vaartseweg: kermis. Katwijk duinwandeling olv IVN-gids, zomeravondzang mmv Grietje Barnhoorn, aanvang 20.00 uur in de Oude kerk. expositie materialen KRB. Ka naaldijk en KNZHRM-loods. Rijn mond. tot 22.00 uur. Noordwijk Noordwijkerhout zomeravond-viswedstrijd bij de spoorwegovergang, Leidsevaart, van 19.00 tot 21.00 uur DONDERDAG 4 AUG. AJkemade open huis Cultureel Centrum badgasten-tennistoernooi, van ten van hedendaags Mexico, aan- 9.00 tot 21.00 uur op sportpark vang 14.30 uur in het Rijksmuse- Duinlust A Lffii urn voor Volkenkunde. expositie materialen KRB, Ka- ^B naaldijk en KNZHRM. Rijnmond, ^B Bk Leiderdorp van 16.00 tot 22.00 uur. ^B ^B zeskamp voor kinderen van 12 toeristenmarkt in het centrum, mm ^B tot 16 jaar, van 13.30 tot 15.30 uur van 14.00 tot 21.00 uur. ^B ^B in Sjelter, Heemraadlaan. Rijnsburg kinder-bloemencorso door het centrum, aanvang 9.30 uur vanaf veiling Flora. Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde. on 14.00 en 15.30 uur. vang 14.00 uur bij strandpaviljoen Rijnmond. badgasten-tennistoernooi, van 9.00 tot 21.00 uur op sportpark Duinlust. klaverjassen en jokeren bij De Mijlpaal, aanvang 20.00 uur. orgelconcert uit de Internatio co-stad, aanvang 14.30 uur in het Rijksmuseum voor Volkenkunde. Leiderdorp vakantie-activiteiten voor kin deren van 12 tot 16 jaar, 16.00 uur in Sjelter, Heemraadlaan. start om 19.30 uur bij de Soefitem- pel. Sportlaan open badgasten tennistoer nooi. tot 21.00 uur op sportpark 'Duinlust. reddingsloop over 4 of 8 km, start om 19.30 uur op het strand bij de Noordpost. woensdagavondzang mmv Schevenings Vissersvrouwen koor olv Jaap de Ruiter, aanvang 20.30 uur in de Hervormde kerk, Hoofdstraat. kinderdisco en optreden Hans Kazan, aanvang 18.00 uur, Huis ter Duin. Nieuwe Wetering, vakantieactivi- teiten voor de jeugd, van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 Katwijk luchtbeddenrace bij strandpa viljoen Eb en Vloed, 14.00 uur. schaken op het plein naast De ^B Zwaan, vanaf 19.00 uur. ^B Noordwijk zomerbridgednve in de Ros- w® concert 'Britisch Columbia kam, Turfmarkt, aanvang 20.00 ^B ^B Boys Choir' olv Donald Forbes, uur. mmv organist Vincent de Vries. mm n 20.15 uur in de Grote kerk. Leiden I|\B 1 1 II strandloop over 4 of 8 km, start film: "Werk naar werk', aspec Br M l-ll Wf» 19.30 uur bij Palace Promenade. Wassenaar Show High Diving Team Ameri can Eagles, van 12.30 tot 16.30 uur in Duinrell. VRIJDAG 5 AUG Katwijk strand-atletiekmiddag, aan nale Zomerserie door Albert de Klerk, aanvang 20.15 uur in de Nieuwe Kerk. Leiden film: 'Los Campesinós'. over Mexicaanse landbouwhervormin gen en 'Crowded City', over Mexi- vakantiespelen Open Huis: opening met rondritten met paar dentrams, van 18.00 tot 20.00 uur. Noordwijk opening expositie door loco burgemeester J. Bedijn, aanvang 20.00 uur in de Hervormde Kapel.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 10