HCS mag Microlife aankopen Oriental Palace wordt snel heropend Provincie in de slag met combine Schiphol-taxi's NAM legt 260 kilometer pijpleiding naar gasvelden continentaal plat Inkomen Nederlandse boer gaat nog steeds omhoog Van der Valk verbouwt failliet droompaleis Aandeelhouders tevergeefs naar rechter AMSTERDAM (ANP) De overname van het computerbedrijf Microlife door HCS Technology lijkt rond. De Amsterdamse rechtbank wees gisteren de eis af van twee Britse HCS-aandeel- houders, Schroder Capital Management en Equity Law Assu rance, dat bij de beslissende aandeelhoudersvergadering komen de vrijdag in totaal 29 miljoen aandelen niet mogen meestemmen. Het belang van HCS bij de aankoop van Microlife telt zwaarder dan de grote bezwaren tegen de rol van HCS-directeur Kuijten in de zaak, aldus rechtbankpresident Van Breda. SCHIPHOL (GPD) - De provincie Noord-Holland gaat in de slag met de Amsterdamse taxichauffeurs, die van de luchthaven Schiphol hun taxibedrijf uitoefenen. Het taxivervoer vanaf Schiphol levert vanouds een goed belegde boter ham op voor kleine Amsterdamse ondernemers in deze branche, de 'eigen rijders'. De nieuwe wet per sonenvervoer, die in januari van kracht is geworden, moet daar op den duur verandering inbren gen. De wet was onder meer bedoeld om het taxibedrijf meer bewe gingsvrijheid te verschaffen. Een mooie theorie, maar de praktijk in het taxibedrijfsleven op Schiphol is volgens insiders al jaren zo vrij, dat alleen de wet van de jungle er geldt: het recht van de sterkste. Niet iedereen is daar gelukkig mee. Het provinciaal bestuur van Noord-Holland heeft de ondankba re taak gekregen om op te treden in ideze bedrijfstak van 'vrije jongens'. Het vrijgevochten taxiwereldje van de Jacobsens en Van Essen op Schiphol bestaat juist bij gratie van gerommel en geritsel, zo vertelt een insider die onbekend wenst te blijven. Hij schetst een beeld van moordende concurrentie tussen enerzijds de Amsterdamse 'eigen rijders' en anderzijds de chauffeurs in loondienst bij de drie officieel op Schiphol gevestigde Haarlemmer- meerse bedrijven. Tegen die ach tergrond opereert een duister, ner gens officieel vastgelegd verbond van Amsterdammers, dat zich be dient van intimidatie en af en toe geweld, zo blijkt uit zijn relaas. Het begint ermee, dat een nieu we chauffeur in loondienst door de eigen rijders wordt ingepalmd met het verhaal, dat de baas van de nieuwkomer alleen maar uit is op geld verdienen door zijn chauf feurs uit te buiten. Vervolgens wordt voorgesteld, dat de loon- chauffeur de lucratieve verre rit ten, waarvan de opbrengst 'toch maar naar de baas' zou gaan, aan de eigen rijders overlaat. Die loon- chauffeur krijgt dan tien procent van de opbrengst van die rit plus de fooi en krijgt verder zijn salaris toch wel. "Waar moet u naar toe meneer? Helemaal naar Terneu- zen? Dan moet u de wagen achter mij hebben". Volgens genoemde insider doet tachtig" procent van de loonchauf- feurs met het spelletje van de eigen rijders mee. Wie dat weigert, wordt het slachtoffer van pesterijen, inti midatie, bedreigingen en soms ge weld. Dat de Haarlemmermeerse on dernemers het gecomplotteer niet pikken, ligt voor de hand: Hun be drijf mist systematisch de winstge vende verre ritten, waardoor de ge- middelde inkomsten betrekkelijk laag blijven. Maar de loonchauf- feurs moeten wel iedere maand hun salaris uitbetaald krijgen. Bewijs Aangifte bij de politie het gaat om oplichting of diefstal is moei lijk. De mondelinge afspraken tus sen de chauffeurs op de stoep van Schiphol zijn immers vrijwel on mogelijk overtuigend te bewijzen. De provincie is volgens de nieu we wet belast met de regulering van het taxibedrijfsleven, een taak die voorheen een gemeentelijke was. Het provinciaal bestuur had dat werk op zijn beurt graag weer gedelegeerd naar de gemeenten. Amsterdam nam die uitdaging (sa men met Zaanstad) gretig aan. De provincie hoeft zich niet te bemoei en met de uitgifte van taxivergun ningen in de hoofdstad. Anders lag het in de samenwerkende gemeen ten ten zuiden van Amsterdam, de Amstel- en Meerlanden. Juist vanwege de historisch ge groeide problematiek op Schiphol en het regio-overschrijdend karak ter ervan, lieten Haarlemmermeer en buurgemeenten het reguleren de en ordenende werk graag aan de provincie over. Tot misnoegen van gedeputeerde Achterstraat, zoals deze zich een paar weken geleden in een commissievergadering van provinciale staten liet ontvallen. Lucratief Achterstraat wil voorlopig de be staande situatie van het taxibe drijfsleven op Schiphol handha ven. Dat betekent dat naast taxion dernemers uit de regio Amstel- en Meerlanden zelf, waartoe de lucht haven behoort, een groep Amster damse 'eigen rijders' hier haar thuisbasis houdt. Verder zal men niet gaan bij de verdeling van deze lucratieve bron van inkomsten. Chauffeurs van buiten de regio, bij voorbeeld uit Haarlem, mogen als ze een klant naar Schiphol hebben gebracht nog wel retourpassagiers meene men, zodat ze niet met een lege wa gen hoeven terug te rijden. Maar niet-Amstel- en Meerlandenbedrij- ven hebben geen toestemming op goed geluk naar Schiphol te rijden om daar goedbetalende luchtreizi gers af te wachten. Deze beperking is niet geheel overeenkomstig de liberale bedoe ling van de nieuwe wet en houdt te vens een bevoordeling in van Am sterdamse chauffeurs boven bij voorbeeld hun collega's uit Haar lem. Maar Achterstraat vindt het anderzijds ook niet juist om de be trokken Amsterdamse onderne mers van de ene op de andere dag af te snijden van hun inkomsten bron. Ze hebben soms wel een ton betaald om hun taxibedrijf vanaf Schiphol te mogen uitoefenen. Want ook wat dat betreft hebben de vrije jongens uit Amsterdam zo hun eigen regels: kennelijk is er een soort markt waarop men zoiets als een taxivergunning kan kopen- De eigen rijders hebben die bui inmiddels zien hangen. Zij zijn be zig met de oprichting van een geza menlijke stichting die hun belan gen op Schiphol moet veilig stel len. Kuijten zou volgens zijn tegenstan ders aan de overname ongeveer 50 miljoen gulden verdienen. Hij wil de vorig jaar al Microlife overne men, maar HCS had daarvoor geen geld. Via zijn privé-maatschappij Reiss kocht Kuijten toen persoon lijk Microlife en het kleinere Ac- know voor 75 miljoen gulden. Een paar maanden geleden ontstond grote opschudding toen Reiss (Kuijten dus) Microlife voor onge veer 130 miljoen te koop aanbood aan HCS en Kuijten in zijn functie als HCS-directeur op dit aanbod wilde ingaan. Bankier Paribas Ne derland verweet Kuijten in een of- ficeel advies aan haar beleggersre laties 'een zeer laakbare wijze van handelen' en noemde de aankoop 'goed voor de portemonnee van Kuijten maar een dure affaire voor de aandeelhouders'. Op een aandeelhoudersvergade ring in juli slaagde Kuijten er niet in om de aankoop helemaal rond te krijgen. De aandeelhouders beslo ten om 51 procent van Microlife te kopen voor 4 miljoen aandelen HCS. Daarmee kreeg Kuijten in to taal 35 procent van de aandelen HCS in zijn bezit. Ruim een week later besloot HCS om 25 miljoen preferente aandelen te plaatsen bij een bevriende stichting uit vrees voor een Britse overval. Als die in totaal 29 miljoen aan delen komende vrijdag mogen meestemmen bij het voorstel om ook de resterende 49 procent Mi crolife te kopen, is Kuijten zeker van de benodigde tweederde meer derheid. Twee Britse beleggers wa ren zo boos over deze gang van za ken dat ze in een kort geding vroe gen deze aandelen geen stemrecht te geven. Daar ging de Amsterdam se rechtbank echter gisteren niet op in. Volgens rechtbankpresident Van Breda is een kort geding geen plaats voor een ethische uitspraak over de handelwijze van Kuijten. Hoe ze ook over Kuijten denken, Schroder Capital Management en Equity Law vinden Microlife op zichzelf een prima aankoop. Ook de prijs van 130 miljoen gulden vin den ze niet te hoog. Het bedrijfsbe lang van HCS moet daarom de doorslag geven, aldus de rechter: "Los van de verdere afwikkeling van de Microlife-transactie kan. in dien dat moet, verder worden gede batteerd over de vraag of Kuijten wegens wanprestatie jegens HCS of wegens onrechtmatige daad je gens eiseressen schadeplichtig is. Maar eiseressen hebben daarbij thans geen belang". HCS-advocaat Josephus Jitta zei in een reactie te verwachten dat de 29 miljoen aandelen wel achter de hand worden gehouden, maar dat ze waarschijnlijk niet eens nodig zullen zijn om de overname ko mende vrijdag rond te maken. Brandstof De prijzen van benzine en diesel gaan morgen met respectievelijk 1 en 2 cent omhoog. Hierdoor wor den de meest voorkomende liter- prijzen aan de zelftankpomp voor super 163 cent, voor eurosuper 157 cent en voor normaal 156 cent. Die sel komt op 85,4 cent per liter. Wessanen Het voedingsconcern Wessanen heeft twee distributiebedrijven in de Verenigde Staten, Gourmet Foods te St. Paul in de staat Minne sota en Award Foods te Dallas in de staat Texas, per 29 juli overgeno men. Bij de twee bedrijven werken 280 mensen en de gezamenlijke jaaromzet bedraagt ruim 60 mil joen dollar. Irish Distillers De Europese Commissie, het da gelijks bestuur van de EG heeft het overnemingsbod van het GC and C, een consortium van de drie drankenconcerns Grand Metropo litan, Allied Lyons en Guinness, op de Ierse whiskyproducent Irish Distillers Group (IDG) geblok keerd. De Commissie is van me ning dat GC and C de concurrentie regels van de Gemeenschap heeft overtreden. ASSEN (ANP) De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) gaat een pijpleiding van 260 kilometer voor de aanlanding van gas aanleg gen in het noordelijk deel van het Nederlands continentaal plat. Op de leiding kan een aantal gasvel den worden aangesloten. Het meest verafgelegen veld ligt in blok F3, 200 kilometer ten noorden van Den Helder. Verder gaat het om gasvelden in zes blokken die zich op 150 kilometer ten noorden van Den Helder bevinden. De tota le reserve van deze velden wordt geschat op 50 miljard kubieke me ter aardgas. Volgens de NAM. die een en an der vanochtend bekendmaakte, krijgt de leiding een grootste dia meter van 90 centimeter. Hiermee kunnen eventuele' nieuwe LOS ANGELES De inwoners van de Amerikaanse miljoenenstad Los Angeles krijgen een nieuw telefoonboek. Voor de drukker betekent dit een order van 3.72 miljoen boeken. Vandaag is de bezorging begonnen. Werknemer James Fast heeft er in het magazijn zijn handen vol aan. (foto api DEN HAAG (GPD) Levensver zekeraars moeten zich wat soepeler opstellen als een verzekerde iets blijkt te hebben verzwegen. Dat ad vies krijgen ze van hun Ombuds man Levensverzekering, drs. L. Lamers. Volgens Lamers worden de meeste verzwijgingen te goeder trouw gepleegd. Het gaat hem veel te ver om dan de uitkering te wei geren. Als oorzaak noemt hij geen of onvoldoende inzicht in de eisen die bij het afsluiten van de verzeke ring worden gesteld. Daarom moe ten verzekerden goed worden voorgelicht en begeleid bij het in vullen van de formulieren. De Ombudsman levensverzeke ringen kreeg het afgelopen jaar minder klachten dan voorgaande jaren. Volgens Lamers nemen de klachten ook af omdat de levens verzekeringsmaatschappijen hun klanten steeds beter voorlichten en adviseren. Dit blijkt uit het zeven tiende verslag van de Ombudsman levensverzekering. De Ombudsman werden in totaal 297 klachten voorgelegd. Daarvan Ombudsman wil voorlichting levensverzekering loste hij er 96 op in het voordeel van de klager. De helft van alle inge diende klachten gaat over de pre mievrijstelling bij arbeidsonge schiktheid, de vertraging in uitke ringen en gevallen van verzwij ging. Bij verzwijging hebben de maatschappijen het recht zich te beroepen op zogeheten nietigheid van de overeenkomst. De meesten doen dat echter niet, maar bieden klanten de gelegen heid de overeenkomst op aange paste voorwaarden voort te zetten. In sommige gevallen was de geno men beslissing niet redelijk. Maat regelen werden getroffen die vol gens Lamers "in het licht van de huidige maatschappelijke opvat tingen als weinig bevredigend moeten worden beschouwd". Hij stemt dan ook in met ontworpen 'gehumaniseerde' bepalingen op dit punt die in het wetsvoorstel tot vernieuwing van het Burgerlijk Wetboek staan. Bij de arbeidsongeschiktheid gaat het om klachten over polissen die vóór 1 oktober 1980 zijn afgege ven. Met de ingang van die datum is een verbeterde polis ingevoerd, waarover nauwelijks klachten zijn binnen gekomen, aldus Lamers. Ook behandelt de Ombudsman problemen bij een vertraagde uit kering van levensverzekeringen. Dat kan onder meer veroorzaakt worden doordat de verzekerings maatschappij de uitkeringsgerech tigde niet kan opsporen. De om budsman bepleit dat het wetsont werp Gemeenschappelijke Basis Administratie (GBA) de verzeke ringsmaatschappijen in de toe komst ook toestaat om gegevens van personen te verkrijgen In de GBA moet de geautomatiseerde bevolkingsboekhouding van de Nederlandse gemeenten worden geregeld. Russen kopen software in VS BOSTON (AP) Een delegatie uit de Sovjetunie is in de Vere nigde Staten om computer software aan te schaffen, onder meer voor de automatisering van de administratie van ste den en het scheppen van gege vensbanken voor historische informatie. Een- eerste overeenkomst werd gisteren gesloten met het bedrijf DataEase International uit Trumbull in Connecticut. Zijn bedrijf heeft van het Ame rikaanse ministerie van handel toestemming gekregen zijn produkten rechtstreeks aan Oostbloklanden te verkopen. De bedragen die daarmee zijn gemoeid worden niet bekend gemaakt. De produkten zullen worden verkocht via de Hongaarse on derneming Videoton. Het be treft een database-programma voor personal computers en een bijbehorend grafisch pro gramma. Er zal eerst een be perkt aantal Engelstalige ver sies worden verkocht en vanaf september zal de software in het Russisch worden geleverd. vondsten in de toekomst ook via het leidingsysteem worden ge transporteerd. Dit schept een extra stimulans voor verdere opspo ringsactiviteiten in het noordelijk deel van het continentaal plat. Om genoemde velden te kunnen ex ploiteren moeten naar verwachting 25 putten worden geboord en wordt een aantal produktieplat- forms gebouwd en geïnstalleerd. De nieuwe leiding zal het gas bij Callantsoog aan land brengen en naar Den Helder transporteren, waarna de Gasunie verdere ver werking en transport voor haar re kening neemt. Het project heeft de naam-Nogat (Noordelijke Offshore Gastransportleiding) gekregen. Met de bouw zijn vierduizend manjaren werk gemoeid. De totale investering, inclusief de ontwikke ling van de velden, vergt 2,1 mil jard gulden, waarna de Gasunie nog een een half miljard investeert om het gas te kunnen inpassen. Aandeelhouders en Raden van Commissarissen moeten hun goed keuring nog geven. Dat geldt ook voor Provinciale Staten van Noord-Holland. De nieuwe leiding bij Callants oog zal onder strand en duinen aan land worden gebracht. Een derge lijke duinkruising is in het verle den al een paar keer met succes uit gevoerd. Na Callantsoog gaat de leiding naar het bestaande gasont- vangststation van de NAM in de Balgzandpolder bij Den Helder, waar een nieuw station zal worden gebouwd. De behandeling van het gas uit de nieuwe Noordzeevelden vergt tevens een uitbreiding van het hoofdtransportsysteem van de Gasunie, dat het gas in Den Helder overneemt. Dat gaat een half mil jard gulden kosten en levert dui zend manjaren werk op. Over drie tot vier jaar moet het klaar zijn. Het project omvat onder meer een uitbreiding van het bestaande mengstation Wieringermeer. De in stallaties zijn nodig om het gas. dat van hoogcalorische waarde is en waarvoor geen directe afzetmarkt bestaat, op zogenaamde 'Gronin- gen-kwaliteit' te brengen. De inna me uit het Groningen-veld wordt dan teruggenomen. Dit is in over eenstemming met het beleid van de Gasunie om het Slochterenveld zo lang mogelijk te sparen. BRUSSEL (ANP) De Neder landse boeren hebben vorig jaar, in vergelijking met 1986, 2,6 procent meer verdiend. De inkomens in de landbouw in de EG zijn daarente gen gemiddeld met 3,5 procent ge daald. Dat blijkt uit cijfers die de EG-commissie gisteren heeft be kendgemaakt. In 1986 waren de boeren in ons land er overigens nog 6,4 procent op vooruit gegaan. De gemiddelde achteruitgang in de boereninkomens is volgens het bureau voor de statistiek van de Gemeenschap vooral het gevolg van de daling van de prijzen met gemiddeld 1,2 procent. In de vee Ontslagen Het bekende Hotel Pays Bas in Utrecht wil 19 van de 36 perso neelsleden ontslaan. Het is volgens bestuurder P. Dreijer van de Hore- cabond FNV van plan om vanwege ernstige financiële rnoeilijkheden het restaurant te sluiten en zich te beperken tot het bieden van logies met ontbijt. BREUKELEN Ad van der Valk hompelt op krukken door het ont takelde Oriental Palace te Breuke- len. 'Nu al uitgegleden over de nieuwste aanwinst?' Dat vindt de 32-jarige zoon van de grote baas van de horeca-gigant een goeie. "Ik kijk wel uit", zegt hij grijnzend. Het bedrijven van een geavanceerde sport als jet-skieën doet hem nog wel eens pijnlijk onderuit gaan. maar zakelijk staat hij steviger op de benen. door Pieter van de Vliet De kleine honderd Van der Val ken, die ruim veertig zaken run nen, hadden al vóór de bouw van Wongs droompaleis nagedacht over de koop ervan. Want het stond toen voor hen al vast dat het mis moest gaan. "Eën en één blijft twee; het maakt niet uit hoeveel nulletjes er achter staan", zegt Ad van der Valk. Die Hollandse nuch terheid heeft de vorige exploitant Wong ontbroken, denkt hij. Diens aanloopkosten waren te hoog. Al leen al de rente van het geleende geld moest Wong opbreken. De droom van Wong werd een nachtmerrie. "Dromen komen niet uit", zegt Van der Valk. "Wij dro men niet van paleizen, wij reke nen". En als dat gereken voor zo'n slordige veertien miljoen gulden een paleis oplevert is dat mooi meegenomen. "Ook voor Jan- Mo daal, want die kan hier binnen een maand gewoon een kopje koffie komen drinken", voorspelt Van der Valk. Maar de keizer van China is net zo welkpm. want het familie concern doet niet aan rangen en standen. De familie heeft inmiddels beslo ten de oosterse naam te handha ven. De vlag van Oriental Palace is derhalve niet gestreken, wel wap pert daarnaast de veel grotere vlag met de geelsnavelige toekan, de vreemde vogel die tot symbool werd van de Hollandse pot. Verbouwing Het merendeel van de inboedel is voor Van der Valk niet interes sant en gaat de deur uit. Ingehuur de bewakers zien er op toe dat de juiste mensen de juiste spullen weghalen. Intussen is de verbou wing van de keuken begonnen. 'Daar moet het net als vroeger bij grootmoeder op allerlei pitjes gaan pruttelen en sudderen in allerhan de potjes en pannetjes. Aan het pa leis is daartoe een klein uitbouwtje komen waarvoor de toestemming van het gemeentebestuur is ver eist. Ad van der Valk denkt dat dit geen punt zal zijn. "Als die pagodes mogen, mag er een heleboel". Dat het Van der Valk-concern geen belangstelling heeft voor het Chinese inteneur heeft niet alleen te maken met de oerhollandse ach tergrond van het familiebedrijf. "Al die mensen die thuis op de vei ling gekochte spullen uit Oriental hebben staan, zullen dat aan vrien den en kennissen laten zien. Overal in het land wordt op die manier re clame voor ons gemaakt". Binnen een maand zal Oriental Palace weer opengaan. "Voor ie dereen", benadrukt Van der Valk. "Want wij werken non-selectief. Ie dereen die van onze leuke, gezelli ge ambiance houdt, van een maxi male service voor een minimaal be drag, kan ons oosterse paleis betre den". Dat zullen, denkt hij, nu ook 'heel gewone' Utrechters en Am sterdammers zijn die 'gewoon' met de trein komen. Het stationnetje in Breukelen ligt op luttele meters van de attractie. Dagelijks worden duizenden gasten verwacht. Dat aantal is niet alleen wenselijk, maar ook noodza kelijk, geeft Van der Valk toe. Van daar ook het streven zo snel moge lijk open te gaan, vooruitlopend op mogelijke verbouwingen. Want zelfs voor het miljoenen- /eertien miljoen gulden niet niks. Die moeten er uitkomen en snel ook. Expansie is een nor maal woord voor de de snel groei ende familie Van der Valk. Conso lidatie komt in hun woordenboek niet voor. "De familietraditie wil dat deze generatie zorgt voor de volgende en zo verder. We werken niet voor ons zelf, maar voor onze kinderen en die weer voor de klein kinderen. Dat vereist uitbreiding waar mogelijk". teelt liepen die met gemiddeld 2 procent terug. De prijzen voor dier lijke produkten zoals melk stegen licht. Die van de gewassen liepen met zo'n 0.4 procent terug. De grootste klappen kregen vo rig jaar de boeren in de Bondsrepu bliek en Denemarken. Hun inko mens duikelden met respectieve lijk 16,3 en 12,4 procent. In Italië daalden de inkomens met 6,2 pro cent. In België met 5,8 procent. In Groot-Brittannië met 2,9 procent, in Frankrijk met 2,5 procent en in Griekenland met 0,6 procent. Het inkomen van de Ierse boeren steeg met 13,9 procent en dat van hun Spaanse collega's met 5,8 pro cent. Ook de Luxemburgse boeren zagen hun inkomen stijgen, en wel met gemiddeld 2,4 procent. Over de situatie in Portugal zijn geen cij fers beschikbaar. De landbouwproduktie is in het afgelopen jaar in de EG met 0,1 pro cent afgenomen. In Nederland daalde zij met gemiddeld 1 pro cent. In de veeteelt nam de EG-pro- duktie met 1,6 procent af maar die van gewassen nam met 1.1 procent toe. Die toename wordt vooral toe geschreven aan de gestegen pro duktie van oliehoudende zaden en van olijfolie. In ons land daalde de produktie in de dierlijke sector met 0,9 procent. Bij de landbouwge wassen steeg de produktie met 0,7 procent. PTT mag 'vreemd' apparaat afsluiten ROTTERDAM (ANP) De Vlaar- dingse foto-ontwikkelcentrale Fo tohome heeft geen recht op een PTT-groepsnummerfaciliteit zo lang dat bedrijf geen door de PTT goedgekeurde bedrijfstelefoon centrale heeft. Dit heeft de presi dent van de rechtbank in Rotter dam gisteren bepaald in het kort geding dat Fotohome had aange spannen tegen de PTT. Een groepsnummerfaciliteit houdt in dat op één telefoonnum mer meer gesprekken tegelijk ge voerd kunnen worden. Tot april (foto gi*D) van dit. jaar gebruikte Fotohome een bedrijfstelefooncentrale van de PTT. In die maand liet het be- Om de nieuwe expansie moge- drijf een nieuwe, centrale aanslui- lijk te maken gaan de 'onmogelij- f°n via een particuliere installa- ke' prijzen van de hotelkamers van teur. De PTT kwam er achter dat de Oriental Palace omlaag: van 380 'vreemde' centrale van Fotohome naar 80 gulden. En de extravagant niet aan de PTT-eisen voldeed, geprijsde bruidssuite moet ook De rechter gaf Fotohome onge- voor het modale jonge geluk be- lijk omdat nog steeds in de Tele- reikbaar worden. De prijs voor de graaf- en Telefoonwet staat dat de eerste huwelijksnacht in het oos- PTT bepaalt welke apparatuur terse paleis denkt Van der Valk van moet worden gebruikt. Fotohome 1850 tot 250 gulden te kunnen te- heeft tegen de uitspraak hoger be- rugbrengen. roep aangetekend.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7