Randstad komt om in afvalberg Landelijke meetnet voor radioactieve straling Zeehondenvirus rukt op naar Zeeuwse wateren Vlees uit de Reefer Rio: 'dit is de normale straling van moeder aarde' Voorstel: maximumsnelheid bus verhogen van 80 naar 100 kilometer BINNENLAND Grenzen voor export vuil gesloten ROTTERDAM (GPD) De Randstad dreigt te worden opgescheept met een afvalberg af komstig van huishoudens en bedrijven. Sinds het buitenland zijn grenzen heeft gesloten voor Nederlandse transporten en de provincies geen afval van elkaar willen importeren, hoopt het vuil zich op in Utrecht, Noord-Holland en Zuid-Holland. ROERMOND (GPD) - Westduitse automobilisten die te hard rijden, lopen minder kans een boete te krijgen dan Nederlanders. In een nieuwe richtlijn wordt politie en Openbaar Ministerie aangeraden terughoudend te zijn bij de opspo ring en vervolging van verkeers- overtredingen-op-kenteken, dus zonder dat de bestuurder door de politie wordt aangehouden. Dat houdt onder andere in dat Duitse automobilisten pas als zij 15 kilo meter te hard rijden (135 km) een bon kunnen verwachten. De procureurs-generaal bij de vijf gerechtshoven in ons land, van wie de richtlijn uitgaat, geven toe Westduitse automobilisten mogen ongestraft te hard rijden dat dit leidt tot rechtsongelijkheid tussen Duitsers en Nederlanders, maar zij zien geen andere uitweg. Reden van de beperking van het bekeuren van Duitsers is het grote aantal verzoeken om rechtshulp die de Nederlandse justitie aan de Duitse autoriteiten moet doen om een bekeuring betaald te krijgen. Volgens een verdrag uit 1983 mag de Nederlandse justitie zich niet rechtstreeks tot Duitsers in hun ei gen land wenden om strafzaken af te doen. Dat leidde tot een onge kend grote stroom van rechtshulp verzoeken aan de Duitse justitie. Al in april van dit jaar kregen de hoofdofficieren van justitie bij de rechtbanken van minister Korthals Altes (justitie) de opdracht de par keeroverlast van buitenlanders niet meer door bekeurend optre den, maar door bestuurlijk-preven tieve maatregelen in te dammen. Dit stelt directeur G.J.R. Nales van de NV Afvalverwerking Rijnmond (AVR) naar aanleiding van een soort kwartetspel dat gaande is met een partij van 550 ton huisvuil uit Zoetermeer, i portbedrijf Zegwaard zit opge scheept. Monsters hebben boven dien aangetoond dat het vuil ook cadmium en andere chemicaliën bevat wat de afvalberg nog proble matischer maakt. "Situaties zoals in Den Haag, waar de afvalpartij niet kan wor den verwerkt, kunnen zich binnen kort evengoed voordoen bij de AVR", zegt Nales. "Ofschoon er een afvalprobleem bestaat blijven het trans- de provincies zich maar passief op stellen. Kennelijk heeft niemand oog voor de omvang die het Neder landse afvalprobleem begint aan te nemen", constateert hij. Voor de vuist weg lepelt Nales enkele bedrijfsgegevens op om aan te tonen dat Nederland zijn afval- GOES (GPD) Het picoma-virus, diergeneeskundige faculteit in dat een enorme slachting aanricht Utrecht en het rijksinstituut voor onder de zeehonden in Westeuro- volksgezondheid en milieuhygiëne pa, rukt op naar de Deltawateren. Bij het Zuidhollandse Rockanje spoelde afgelopen weekeinde te Bilthoven. In Zeeland is tot nu toe één dode zeehond gevonden, twee weken ge- dode zeehond aan. Veel wijst erop leden nabij Colijnsplaat. Het dier dat het dier is overleden door be- verkeerde in zodanige staat van smetting met het virus. De zeehond ontbinding, dat onderzoek op aan- wordt momenteel onderzocht in de wezigheid van het virus niet meer mogelijk was. Dit jaar spoelden in de provincie ook een dode zadelrob (stormvloedkering Oosterschelde) en een dode bruinvis (Vrouwenpol der) aan. De doodsoorzaak van de ze dieren is nog niet bekend. Een medewerker van Natuur, Milieu én Faunabeheer is niet erg optimistisch over de kans dat het virus aan de Deltawateren voorbij gaat. Hij wijst erop dat de besmet ting ook is doorgedrongen tot Zuidoost-Engeland. Langs de Deense en Duitse kust gingen in enkele maanden ongeveer 3600 zeehonden (op een bestand van 8500) dood. Langs de Nederlandse kust, tot nu toe vooral in de Wad denzee, zijn ongeveer 80 dieren overleden door toedoen van het pi- is, bij de mens onder p veroorzaker van polio. Anders dan in 1987 zijn er in Zee land nog geen huilers gevonden: jonge zeehondjes van enkele we ken oud die hun moeder zijn kwijt geraakt. Meestal gebeurt dat door menselijke verstoring. De zeehon den vluchten het water in. In de snelle stroming raken de kleintjes hun moeder kwijt. Ze spoelen op het strand aan, maken het geluid van een huilend kind en vertonen echte tranen. Staaldraad over weg UTRECHT (ANP) Duie 17-jarige jongens uit Utrecht en Houten heb ben bekend dat ze twee weken ge leden een staaldraad op menshoog te over een straat hebben gespan nen. Twee fietsers raakten daar door gewond. Een slachtoffer reed zo hard dat hij onthoofd zou zijn als de draad nog iets lager had gehan gen. De jongens waren dronken toen ze de draad, die gewoonlijk hoog boven de weg hangt, verlaag den. De politie is hen via tips op het spoor gekomen. Anna Broere Een 35 man sterke bergingsploeg van Smit Tak is gistermiddag uit Rotterdam vertrokken voor een nieuwe poging om de chemicaliën- tanker Anna Broere te lichten. Vandaag volgt een tweede ber gingsploeg. Volgens Smit Tak zijn de weersverwachtingen voor de komende dagen gunstig, maar is nog niet duidelijk wanneer een nieuwe bergingspoging wordt ge daan. Politie De Zuidafrikaanse leden van de Internationale Politie Vereniging zijn niet welkom tijdens het 12e wereldcongres dat donderdag be gint in De Doelen te Rotterdam. De Nederlandse afdeling heeft vooraf gedreigd het congres niet te laten doorgaan, als de Zuidafrikanen ko men. Die werden in 1982 onder pro test van de Scandinavische en de Nederlandse leden toegelaten tot de IPA. Volgens de Nederlanders passen de Zuidafrikanen niet in de IPA, die elke vorm van discrimina tie veroordeelt. Doodslag Een 38-jarige vrouw uit Cuyk heeft bekend haar 3-jarig zoontje gisteren om het leven te hebben ge bracht. Volgens de politie wilde de vrouw wegens huwelijksproble men zelfmoord plegen en haar bei de zoontjes van 3 en 4 jaar doden door het (laten) inademen van gifti ge dampen die zouden ontstaan door het bij elkaar gooien van een aantal schoonmaakmiddelen. Toen noch zij, noch haar oudste zoontje buiten bewustzijn raakten, belde zij een arts. Toen die kwam was het jongste kind al dood. Al Rijkswaterstaat gaat met de be drijven die de Al bij Hengelo heb ben aangelegd, eind deze maand overleggen over een oplossing voor de scheuren die een week na de opening over 800 meter zijn aange troffen. Rijkswaterstaat vindt dat de aannemers de weg op eigen kos ten moeten opbreken en opnieuw aanleggen, de aannemers voelen daar niet veel voor en willen een goedkopere oplossing. Zure regen De toeneming van het aantal au tokilometers veroorzaakt een toe nemende uitstoot van stikstofoxy- de, een van de veroorzakers van zu re regen. Vorig jaar nam de hoe veelheid met 1 procent toe, terwijl de hoeveelheid koolwaterstoffen gelijk bleef. Dit ondanks het groei ende aantal relatief schone auto motoren. Van de totale uitworp van stikstofoxyden komt de helft van het wegverkeer, voor de koolwater stoffen is dat 40 procent. verwerking serieus moet gaan ne men. "In de eerste helft van dit jaar is het volume van huishoudelijk af val alleen al in ons verzorgingsge bied toegenomen met 2,5 procent, terwijl het aanbod van bedrijfsaf val uitdijde met maar liefst 25 pro cent. In hoeveelheden uitgedrukt praat ik dan over circa veertigdui zend ton. De AVR kan weliswaar tijdelijk geringe hoeveelheden ver werken in Nijmegen en opslaan in Udenhout, maar daarmee zijn de problemen nog niet opgelost. De situatie is ronduit onheilspellend, want de proghoses voor het vol gend jaar geven een nog grotere groei te zien". Volgens Nales hoeft het afval voor Nederland helemaal geen pro bleem te vormen, omdat er volop geschikte opslagterreinen in Ne derland zijn. "In Lelystad, in Wijs- ter, in Mierlo en Bavel is voldoende ruimte om huisvuil uit de Rand stad op te slaan tot het kan worden verwerkt. Maar de provincies doen niets en laten ons met de proble men zitten". Volgens adjunct-directeur H.A. Terburg van de Rotterdamse reini gingsdienst Roteb kan er nog slechts vijf tot zes weken huisvuil worden opgeslagen in Udenhout. Dan is ook daar de door de Roteb gehuurde opslagcapaciteit (tien duizend ton) op. Op dit moment wordt koortsachtig overlegd met de Franse overheid voor het weer openstellen van de Franse grens voor Nederlands afval. Onderhan deld wordt over de stort van Neder lands huisvuil op een stortplaats in Amiens. "Maar na alle verhalen over ille gale stortingen zijn ze daar in Frankrijk een beetje kopschuw ge worden", legt Terburg uit. "De Fransen willen garanties over de kwaliteit van het afval. Wij op onze beurt eisen van de Fransen garan ties dat het vuil echt 'welkom' is". Terburg heeft goede hoop aat binnenkort de onderhandelingen met de Franse autoriteiten kunnen worden afgerond. Mocht dat onver hoopt niet lukken, dan dreigt een problematische situatie. De hoe veelheid huisvuil die tijdelijk ligt opgeslagen kan niet eeuwig blijven liggen. Afhankelijk van de weers omstandigheden moet op (korte) termijn tot verwerking worden overgegaan. Als noodmaatregel heeft de Roteb onlangs al enkele schepen moeten huren, waarin het afval werd opgeslagen. VLISSINGEN (GPD) - Stralings deskundigen liepen gisteren bijna doelloos rond in het ruim van het koelschip Reefer Rio en een loods van het Vlissings koel- en vrieshuis Flushing Coldstorage Company. E. A. van Os, medewerker van de Röntgen Technologische Dienst (RTD) uit Rotterdam, hield demon stratief zijn meter bij een pak vlees uit de,omstreden lading. Af en toe bewoog de naald. "Dat is de norma le achtergrondstraling van het heelal en onze moeder aarde. Er is werkelijk niets aan de hand. De zaak is niet meer dan de spreek woordelijke storm in een glas wa ter". Ondanks alle twijfels over het ge vaar van de licht radioactief be smette lading van de Reefer Rio wordt het karwei, volgens de af spraken, met zijden handschoenen aangepakt. De havenarbeiders in het ruim van het koelschip worden steeds vergezeld door een mede werker van de RTD. Deze hield het op een gegeven moment voor ge zien en ging rustig op een van de pakken vlees zitten. Doos voor doos, elk tussen de vijfentwintig en dertig kilo, zetten de havenwerkers op een pallet. Een kraan hijst die uit het schip, waarna een heftruck de lading wegbrengt naar een loods. Daar worden de de dozen gesorteerd en neemt een drietal, in witte jassen geklede mannen monsters voor de veterinaire inspectie van de volks gezondheid. Ongeveer 20.000 dozen rund vlees zijn gisteren uit de Reefer Rio getakeld en vervolgeris gesorteerd. AMSTERDAM (ANP) - Een kind. uit de groep Poolse zigeuners die al en kele weken illegaal kamperen aan de Amsterdamse Gaasperplas kijkt naar de bedrijvigheid rond de woonwagen van zijn ouders. De politie heeft de wagens van de zigeuners gisteren weggesleept en naar een terrein in het westelijk havengebied gebracht. De ontruiming verliep volgens de politie zonder problemen. De woonwagenbewoners wilden met hun actie de woning bouwvereniging Nieuw Amsterdam ertoe bewegen een flat voor hen beschikbaar te stellen. De gemeente vindt.echter dat dit geschil tussen de woningverhuurder en de woonwagenbewoners anders moet worden opgelost. (foto anp) DEN HAAG (GPD) De maxi mum-snelheid voor autobussen moet per 1 januari 1990 worden verhoogd van 80 naar 100 kilometer per uur. Dit voorstel wordt gedaan in het ontwerp voor het herziene Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens (RW), dat eind deze maand door het ministerie van ver keer en waterstaat wordt gepubli ceerd. Het voorstel is inmiddels door minister Smit Kroes (verkeer en waterstaat) opgestuurd naar de ondernemers in het touroperators- Chauffeurs van autobussen heb ben veel moeite met de limiet van 80 kilometer. Dit bleek het afgelo pen weekeinde bij een controle op de A2 (Belgische grens richting Maastricht) waar 106 van de 120 ge controleerde bussen de i snelheidsgrens overschreden. Het voorstel om snelheid voor autobussen op te trekken naar 100 km per uur is ge daan, omdat de technische kwali teit van de bus dat gemakkelijk toelaat. "Op deze manier zal het openbaar vervoer sneller en beter functioneren", aldus een woord voerder van het ministerie voor verkeer en waterstaat. De verho ging van de maximum-snelheid zal niet gelden voor het beroepsgoede- renvervoer aangezien bij de bussen de lading altijd vaststaat. Vracht wagens rijden de ene keer 'leeg', de andere keer met een 'volle bak'. Dat heeft een grote invloed op het rij- en remgedrag. Een ander belangrijk voorstel in het RW is dat het verboden wordt om over de zogenaamde sergeant- strepen te rijden. Dit zijn de stre pen op het wegdek bij de overgang van twee rijbanen naar een rijbaan. Verder zal de betekenis van de doorgetrokken gele streep langs een trottoir veranderen van een Opvangcentrum asielzoekers op Schiphol niet extra bewaakt SCHIPHOL (ANP) - Er worden geen extra maatregelen getroffen om het weglopen van asielzoekers uit het opvangcentrum op Schiphol-Oost te gen tè gaan. Dit blijkt uit gisteren bekend gemaakte antwoorden van staatssecretaris Korte-Van Hemel (justitie) op vragen van het WD-T\vee- de Kamerlid Wiebenga. De staatssecretaris stelt dat het opvangcentrum geen gevangenis is. Een scherpere beveiliging, beperking van de bezoekregelingen of van de communicatiemogelijkheden met mensen buiten het centrum, zouden volgens Korte-Van Hemel het opvangcentrum een detentie-achtig karak ter geven. VOon6nvde C1jfers van het ministerie van justitie hebben tussen 1 janua ri en -0 juli van dit jaar 42 asielzoekers kans gezien het opvangcentrum op Schiphol-Oost te verlaten om illegaal ons land binnen te komen. Elf daar van konden worden aangehouden. PETTEN (GPD/ANP) Noord- Holland wordt proefgebied voor een landelijk waarschuwingsnet dat radioactieve straling gaat me ten. In het najaar moeten daarvoor vijftig meetposten in de provincie zijn opgesteld. De allereerste proef- post komt op het terrein van het Energieonderzoek Centrum Ne derland (ECN) in Petten. In totaal komen in Nederland 300 meeteen- heden die in geval van een ramp met een kerncentrale of een nucle aire oorlog de stralingsdoses in ons land exact aangeven. Volgens ir. A. Versteegh, hoofd programmaleiding van het nucle air onderzoek bij ECN onder wiens verantwoordelijkheid het systeem is ontwikkeld, is de radio-actieve alarmering geen nieuw idee. "In ons land staat al de nodige meetap paratuur bij onderzoekscentra en universiteiten opgesteld. Het plan om een uitgebreid waarschuwings- nëtwerk op te zetten bestaat al eni ge tijd. De kernramp van Tsjer- nobyl heeft de uitvoering van het idee alleen bespoedigd". Het verzoek om een fijnmazig waarschuwingsnetwerk op te zet ten, is afkomstig van het ministerie van binnenlandse zaken. De vijftig in Noord-Holland te plaatsen meet posten worden aangesloten op vijf provinciale regioposten die de in formatie van de meetposten inven tariseren. Grote brandweerkazer nes kunnen als regiopost dienst doen. De brandweer - die een deel van het takenpakket van de inmiddels opgeheven Bescherming Bevol king (BB) kreeg toegewezen - zal in het geval van een nucleaire ramp de eerste stroom meetgegevens in terpreteren. De met deze taak be laste brandweerlieden krijgen een speciale cursus. In samenwerking met de overheid, dié over de lande lijke cijfers beschikt, wordt vervol gens een evacuatie voor de bevol king georganiseerd of andere maat regelen getroffen. Versteegh: "Na Tsjernobyl is er behoefte aan gedetailleerde plaat selijke stralingsgegevens. De be slissing om vee niet te laten grazen na de Tsjernobyl-ramp is een be slissing achteraf. Met het nieuwe waarschuwingssysteem kun je be oordelen of dergelijke maatregelen zinvol zijn en mocht dat inderdaad het geval zijn in welk deel van het land". Een meetpost bestaat uit twee eenheden. Eén deel meet de uit wendige straling, de straling vanuit het aardoppervlak, terwijl een an der deel de radioactiviteit in de lucht registreert. Versteegh: "Het eerste apparaat is betrekkelijk eenvoudig. Het tweede is beduidend ingewikkel der omdat lucht aangezogen moet worden. De instrumenten worden geplaats in kleine kastjes, verge lijkbaar met de huidige schakel kasten die bij het elektriciteitsbe drijf in gebruik zijn. Ze worden zo veel mogelijk op terreinen van de overheid geplaatst". Het systeem gaat 12 miljoen gul den kosten. De computers die de gegevens verwerken, zijn beveiligd tegen de elektromagnetische golf die zich bij een kernexplosie voor doet. Reguliere apparatuur raakt in een dergelijk geval onbestuurbaar. Het ECN wil het systeem zo flexibel mogelijk maken, omdat er rekening mee moet worden gehou den dat het meetnet in de komende tien jaar wordt uitgebreid met an dere meetinstrumenten betreffen de weersomstandigheden en mo biele meetposten. Ook koppeling •aan andere meetnetten (bijvoor beeld van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieuhygië ne en systemen in het buitenland) en aan plaatselijke alarminstalla ties (kerncentrales, chemische in dustrie) acht het ECN mogelijk. Het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieuhyhiëne (RI VM) heeft na het ongeluk bij de kerncentrale in Tsjernobyl van het ministerie van volksgezondheid, ruimtelijke ordening en milieuhy giëne (VROM) opdracht gekregen een meetnet te ontwerpen dat spe ciaal functioneert bij ongelukken met kerncentrales. De zestig meet punten moeten eind volgend jaar zijn geïnstalleerd, aldus maandag i het Een medewerker van de Röntgen Technologische Dienst controleert een partij rundvlees. (foto anp) De lading bestaat uit 240,000 do zen. De veterinaire inspectie van de volksgezondheid neemt vier- tot vijfhonderd monsters van het licht radioactief besmette rundvlees. Geeft de meter gedurende het on derzoek bij de Keuringsdienst van Waren in Goes meer dan 600 bec- querel per kilogram aan, dan treedt een aparte procedure in werking. Een hele partij wordt dan bemon sterd. De gedeelten die te ernstig zijn besmet, worden vervolgens op kosten van de Ierse eigenaar ver nietigd. Paul Rosenmöller, districtsbe stuurder van de Vervoersbond FNV, was gisteren ook nog even in de Vlissingse haven. "Wanneer de zaken in Rotterdam zo waren aan gepakt als hier, was de Reefer Rio nooit naar de Vlissingse haven ge komen", stelde hij. parkeerverbod in een stopverbod. Een parkeerverbod zal na 1990 worden aangegeven door een gele stippellijn. Door het nieuwe verkeersregle ment kan de politie harder optre den tegen het rijden op de vlucht strook. Niet alleen de mensen die de vluchtstrook bij filevorming misbruiken worden aangepakt, maar ook automobilisten die deze gebruiken als extra stuk invoeg- strook. Zeeland krijgt rijdend politiebureau MIDDELBURG (GPD/ANP) De Zeeuwse rijkspolitie begint als eer ste korps in Nederland een proef met een mobiel politiekantoor, dat de diverse dorpen op vaste tijden zal bezoeken. Met het experiment wordt vlak voor het zomerseizoen van 1989 begonnen en zal een jaar duren. Het wachten is nog op de toestemming van de algemeen in specteur van het nationaal korps rijkspolitie en de minister van jus titie, maar daarmee worden geen problemen verwacht. Het rijdend bureau ter grootte van een forse ME-bus, wordt uitge rust met onder andere mobilofoon, portofoon en alle andere zaken die de politie bij haar werk nodig heeft. Ook kan het ingezet worden bij ca lamiteiten, demonstraties en ande re zaken waarbij snelle aanwezig heid van een politiepost gewenst is. De rijkspolitie denkt bovendien dat zo'n rijdende politiepost kos tenbesparend kan werken. Zee land kent vijftien tot twintig onbe mande groepsbureaus in de kleine dorpskernen. Die zouden dan op geheven kunnen worden. Het is de bedoeling dat het rijdend bureau ook de spreekuren in de afzonder lijke dorpskernen voor zijn reke ning neemt. De post zal dan voor die gelegenheid door een politie man uit zo'n regio bemand worden. Groninger van hulp aan RAF verdacht GRONINGEN (GPD) - Een 36-jari- ge Groninger zit sinds 68 dagen vast in een gevangenis in het West duitse Luneburg, omdat hij als koerier voor de terroristische Rote Armee Fraktion (RAF) zou werken. De politie hield de man op 25 mei aan toen hij met een reisgezelschap in een touringcar bij Helmstedt de grens tussen de BRD en de DDR wilde passeren voor een bezoek aan West-Berlijn. De douane trof bij het controle ren van de bagage twee koffers aan met daarin 90 exemplaren van de in de Bondsrepubliek verboden bundel Widerstand heist Angriff (Weerstand betekent aanval), pam fletten en verklaringen van de RAF. Er zijn aanwijzingen dat de Bin nenlandse Veiligheidsdienst de Duitse justitie heeft getipt. Van die zijde wordt elk commentaar gewei gerd. Bij de grensovergang in Helmstedt wordt er gewoonlijk nauwelijks gecontroleerd. De ad vocaat van de Groninger, mr. Die ter Ardler uit Hannover, verklaar de dat het nog wel een half jaar kan duren voordat het proces tegen de Grohinger begint. Voor de man dreigt een celstraf van zes maan den tot tien jaar. Renovatiegeld in veel gevallen slecht besteed DEN HAAG (GPD) Het renova tiebeleid voor huurwoningen faalt aan alle kanten, stelt de Algemene Rekenkamer in een vandaag uitge komen rapport. Bouwkundige en woontechnische tekortkomingen worden vaak niet verholpen en rijkscontrole op de uitvoering is er al evenmin. De Rekenkamer heeft tien reno vatieprojecten van vooroorlogse woningen door een onafhankelijk bouwkundig bureau laten onder zoeken. De woningen waren ge middeld voor 84.000 gulden opge knapt, maar desondanks bleek er een groot aantal fouten te zijn ge maakt: kort na de renovatie moest al weer voor 12.000 gulden aan de woningen worden verspijkerd. Bo vendien waren de onderhoudskos ten hoog, zo'n 1500 gulden per wo ning per jaar. Bij een groot-onderhoudproject van naoorlogse woningen was de situatie niet veel beter. Daar moest vlak na de onderhoudswerkzaam heden voor 7200 'gulden aan de wo ningen worden hersteld en bedra gen de jaarlijkse onderhoudskos ten 2000 gulden. Jaarlijks trekt het ministerie van volkshuisvesting 2 miljard gulden uit voor verbetering van woning wetwoningen. De Rekenkamer vraagt zich af of het renovatiebe leid zich wel richt op de juiste wo ningen en adviseert om in elk geval een minimaal kwaliteitsniveau voor verbeterde woningen vast te stellen. Sinds januari vorig jaar ligt de verantwoordelijkheid voor renova ties bij de gemeenten. Zij moeten in de gaten houden hoe de subsi dies worden besteed. Maar die con trole schiet in de praktijk vaak te kort. Het is de Rekenkamer verder opgevallen dat de verschillende provincies allemaal een eigen ver- beteringsbeleid voeren. Er bestaan geen landelijke normen om te be oordelen of een woning echt opge knapt moet worden en het ministe rie heeft dus geen mogelijkheid om na te gaan waar de grootste proble men met het woningbestand lig gen. Zo'n systeem zou er wel moe ten komen, aldus de Rekenkamer, zodat het ministerie de gelden be ter kan verdelen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3