spo;;tv Atletiekgala Hengelo draait om Carl Lewis z@an die yjtijn. Nederland-Wales zeer in trek Arjan Jagt slaat slag in GP Aargau Op overtuigende wijze boekt Arjan Jagt (links) zijn eerste overwinning bij de beroepsren GIPPINGEN (SIZ) - Jan Raas heeft de opvolger voor de ver trekkende Jean-Paul van Pop- pel al in huis. Aijan Jagt won gisteren in een massasprint van 58 renners de Grote Prijs Aargau in het Zwitserse Gip- pingen. Het was de eerste over winning van de Woubrugge- naar bij de profs. Hoewel hij van Jan Raas daartoe de opdracht had gekregen verscheen Van Poppel niet aan de start in Gip- pingen voor de 25e Grote Prijs van het kanton Aargau. De jubileum- ronde kreeg een vrij vlak verloop. Een vlucht van de Belg Emonds, later vergezeld door de Zwitser Jarmann, werd te vroeg ingezet om kans van slagen te hebben. Na een korte vlucht van een elftal met de Belg Frank Hoste, probeerde de Zwitser Jogi Müller het met de Ita liaan Grimani. De lokale favoriet kreeg al snel onenigheid met Gri mani, die te weinig kop deed en zich toen maar liet terugvallen. Müller reed tot de voorlaatste ron de (van de 22) alleen. Een massas print was onvermijdelijk. Het werd een tumultueuze met de 21-jarige neo-prof Arjan Jagt als verrassen de winnaar. Het kan raar gaan in de prof wielrennerij. Een doktersattest hield Jean-Paul van Poppel uitein delijk in de door Steven Rooks ge wonnen en door ruim 35.000 men sen druk bezochte Roosendaalse Draai van de Kaai. DEN HAAG (GPD) - De verkoop van toegangsbewijzen voor de WK- kwalificatiewedstrijd Nederland- Wales overtreft alle verwachtin gen. De KNVB vermoedt dat de 25.000 kaarten, die door houders van een zogenaamde Oranjepas via een speciaal 06-nummer konden worden opgevraagd, nog vandaag aan de man zullen worden ge bracht. De bond dacht aanvanke lijk tot morgennacht nodig te heb ben om de kaarten te verkopen. Als 'Zeist' aan alle verzoeken ge hoor zou kunnen geven, dan zou het Olympisch stadion op woens dag 14 september volgens KNVB- voorlichter Rob de Leede zes keer kunnen worden gevuld. „We wis ten dat er ve'el belangstelling be stond voor dit duel na alles wat er in Westduitsland is gebeurd, maar dat het zó'n gekkenhuis zou wor den, hadden we niet verwacht. Een paar jaar geleden zou een interland tegen Wales waarschijnlijk in Gro ningen zijn geprogrammeerd om er zeker van te zijn dat het stadion zou vollopen met mensen uit de pro vincie". De KNVB heeft voor de telefo nische verkoop van de kaarten dit keer de hulp ingeroepen van de Services Network Group, een be drijf dat is gespecialiseerd in de distributie van toegangsbewijzen voor grote evenementen. In de aan loop naar het Europees kampioen schap in Westduitsland hield de bond de verkoop in eigen beheer. Dat mondde echter uit in een com plete chaos. In Leidschendam zijn zestien lij nen aangelegd, maar dat aantal is nauwelijks voldoende om de enor me stroom aanvragen te verwer ken. Per uur worden ongeveer vijf honderd telefoontjes behandeld. De kaarten (twee per persoon) kun nen later na vertoon van een pas poort op nog nader te bepalen dis tributiepunten worden afgehaald. Volgens De Leede stellen de sup porters van alles in het werk om aan een toegansbewijs voor het duel te komen. Mensen die in Leidschendam geen contact krij gen, bellen het bondsbureau in Zeist. „Ze hebben de meest vreem de smoezen om aan een kaartje te komen", zegt De Leede. „Mensen bijvoorbeeld die hun Oranjepas in de auto hadden laten liggen en ver tellen dat hun auto is gestolen. Maar we krijgen ook veel belletjes van mensen die zonder pas toch Barcelona nog verder van huis LUNTEREN (ANP) - Barcelona, dat zondag al door Helmond Sport (0-3) in het hemd werd gezet, is gis teren tegen zaterdag eersteklasser Lunteren meer prestige kwijtge raakt en, wat erger is, zijn aanvaller Bakero. De aankoop van Johan Cruijff raakte kort voor rust gebles seerd. Aanvankelijk liet het zich niet zo ernstig aanzien, maar on derzoek in het ziekenhuis in Wage- ningen wees uit dat Bakero een breuk in een oogkas heeft opgelo pen. Hij zal vandaag al naar Bar celona terugvliegen. De Catalaanse club, die door Cruijff terug moet worden gebracht naar de hoogte van Leo Beenhakkers Real Madrid, slaagde er gisteravond voor 4000 toeschouwers pas in de blessure tijd in de Veluwse amateurs te ver slaan. Urbano scoorde in de 91e mi nuut. Het ziektebeeld van mevrouw Van Poppel, oud-coureur Leontien van Lienderi, en vooral de sociale indicatie ervan, vermurwde giste ren tenslotte ook de door het ko mende vertrek van zijn sprintko ning zo vertoornde Jan Raas. Het was de verrassing gisteren op de Draai van de Kaai, dat nau- een paar wedstrijden in Westduits land hebben gezien en die daarom ook nu ih aanmerking willen ko- Massaal De mogelijkheid bestaat dat ook de laatste categorie zich massaal heeft aangemeld Ada het nummer in Leidschendam. De administra tie van houders van een Oranjepas bevindt zich echter in het KNVB- kantoor. Daardoor kan pas in een later stadium worden uitgezocht of alle aanvragers daadwerkelijk in aanmerking komen voor een kaart je. De Leede: „Dat wordt nog een hele uitzoekerij. We hopen dat de mensen verstandig zijn en niet met dat speciale nummer bellen als ze geen pas hebben". De KNVB verwacht geen proble men met de verkoop van de andere Behalve de viervoudige Olympi sche kampioen van Los Angeles, Carl Lewis, die zich heeft aange meld voor de 200 meter, zijn ook de lopers Harry Reynolds, Johnny Gray en Mary Decker-Slaney als mede Willie Banks, wereldrecord houder hinkstapspringen, door Hermens vastgelegd. De voormali ge topatleet sloeg onlangs in In dianapolis zijn slag op de Ameri kaanse markt. Tijdens de Olympi sche selectiewedstrijden slaagde Hermens er in Joe Douglas voor de Paulen Memorial te winnen. door JAAP VISSER De manager van Carl Lewis toonde zich voor een kleine 150.000 gulden bereid zijn atleten naar Hengelo te dirigeren waarmee de Nederlandse invitatiewedstrijd in één klap was verzekerd van een aansprekend deelnemersveld. In het spoor van Lewis, die voor zijn optreden in het Fanny Blankers Koen Stadion ongeveer 30.000 dol lar opstrijkt, trekken toppers als Henry Thomas, Mark Whit- terspoon, Floyd Heard, Johnny Gray en Kevin Young naar Neder land. Laatstgenoemde is er trouwens de oorzaak van dat de ster van de vorige Paulen Memorial, Edwin Moses, niet in Hengelo opdraaft. De ongekroonde koning van de 400 meter horden eiste van de organi satoren 30.000 dollar startgeld plus de toezegging dat hij het niet zou hoeven op te nemen tegen mogelij ke Olympische rivalen. De jeugdi ge Kevin Young presenteerde zich bij de Amerikaanse selectiewed strijden in Indianapolis als Moses' grootste bedreiging voor de nabije toekomst. Jos Hermens: ,.De keuze tussen Moses en Young was voor ons sim pel. Hadden we voor Moses geko men dan hadden we naar Lewis kunnen fluiten. Met Young hebben we de troonopvolger van Moses in huis die waarschijnlijk een interes sant dueel gaat uitvechten met Ha- rald Schmidt (de Europese record houder op de 400 meter, red.)". welijks meer rekende op het ver trek van Van Poppel nadat Raas een strafexpeditie naar Zwitser land en Spanje (de Ronde van Bur gos) voor zijn sprintkanon had aan gekondigd. Maar. daar, in het bui tenland, reed Jean-Paul niet. Hij reed in Roosendaal en dat was voor hem financieel veel aantrekkelij- 20.000 'vrije' kaarten, die vanaf vol gende week maandag op vijftig adressen zullen worden 'verdeeld' en ^vaarvoor niet-pashouders in aanmerking komen. Er zijn verder duizend kaarten beschikbaar voor supporters die destijds na betaling geen kaartje ontvingen voor één van de groepswedstrijden in West duitsland en er zijn tienduizend en treebewijzen gereserveerd voor of ficials en sponors. Voor het kwalificatieduel tegen Westduitsland neemt de KNVB geen aanvragen meer in behande ling. „We hebben drie dozen vol, terwijl er maar tienduizend kaarten beschikbaar zijn gesteld door de UEFA. Waarschijnlijk worden de kaarten uitgereikt in volgorde van binnenkomst. Voor deze wedstrijd geldt niet dat pashouders voorrang krijgen". 'King Moses' is nu uitgeweken naar Malmö, waar de organisatoren van het plaatselijke atletiekgala be reid waren op de buitensporige ei sen van het hordenfenomeen in te gaan. Geld schijnt in de Zweedse havenstad geen rol te spelen, want sponsor Saab kijkt niet op een paar Kronen meer of minder. Zo levert een wereldrecord in Malmö onder meer een Saab Turbo op. ALMERE (GPD) Volgens Jos Hermens bestaat er nog een re delijke kans dat Florence Grif fith zondag 14 augustus opdraaft in Hengelo. De atletenmakelaar in dienst van de organiserende stichting van de Adriaan Paulen Memorial was nagenoeg rond met Bob Kersee over deelname van 'Fast Flo' aan het atletiekgala in Hengelo. Maar Griffith heeft vorige week plotseling gebroken met haar trainer en de wereldrecord- houdster op de 100 meter trekt nu haar eigen spoor dat vermoede lijk naar Malmö loopt in plaats van naar Hengelo. Hermens: „Maar dat is nog niet zeker. Ik heb nog hoop op de komst van Griffith en ben in onderhande ling met haar nieuwe manager, Gordon Baskin". Maar die is toevallig ook de coach van Edwin Moses, die Mal mö heeft verkozen boven Henge lo omdat de organisatoren van de Adrian Paulen Memorial niet wilden ingaan op zijn eisen... „Daar kunnen wij dus niet tegen opboksen", beseft Hermens die bij het samenstellen van het deelne- meresveld van de Paulen Memorial ook nog eens heeft te maken met concurrentie van een plotseling in gelast gala in het Italiaanse Se- strieres en de Grand Prix-wedstrij- den van Budapest (12 augustus), Zürich (17 augustus) en Brussel (19 augustus). Bovendien worden in het weekeinde van de Paulen Me morial nog verscheidene nationale kampioenschappen en interlands afgewerkt waardoor onder andere de Spanjaarden en Britten verstek moeten laten gaan. Uit de DDR ker dan een wedstrijd om de we- reldbekerpunten. Rooks won, zoals hij dat een klei ne week eerder in Chaam eigenlijk ook al had gedaan, door er kort voor het einde alleen vandoor te gaan. Een opgelopen blessure aan het zitvlak hinderde hem niet. Rooks dus zo langzamerhand cri teriumkoning. De man in de bolle tjestrui: „Ik vind die rondjes rond de kerk niet echt erg. Zo langza merhand kom ik toch wel weer een beetje tot rust. Deze week rijd ik er twee niet. Ik was vermagerd en ben nu weer een dikke vier kilo bijge komen doordat ik weer een beetje in het normale ritme zit". Ook voor hem geldt nu het we reldkampioenschap als voornaam ste doel, eind van deze maand in het Belgische Ronse. Rooks: „Ik rijd de criteriums en de Ronde van Nederland en verschijn heus wel goed geprepareerd aan de start in Belgié. Dat parcours daar ligt me trouwens wel". Hennie Kuiper (39) heeft maan dagavond het criterium van Sin- delfingen gewonnen. Het was de zesde wedstrijd voor de Coca Cola trofee in de Duitse Bondsrepu bliek. Door zijn overwinning voeg de de oudste prof twaalf punten aan zijn totaal toe en kwam hij op één punt achter de Westduitser Kappes op de tweede plaats in het algemeen klassement te staan. worden alleen nog maar twee derangs atleten 'losgelaten', de Se oul-gangers hebben zich terugge trokken in een trainingskamp en mogen nog uitsluitend op binnen landse wedstrijden uitkomen. Vandaar dat Hermens vorige maand naar de Verenigde Staten afreisde om 'namen' te strikken voor Kerkhoven en consorten. Daarbij werd hij voor de voeten ge lopen door de organisatoren van 'Zürich' en 'Brussel'. „En die jon gens hebben nu eenmaal meer te bieden dan ik. Zürich zo'n ander half miljoen gulden en Brussel ruim een miljoen. Ik had aanvan kelijk maar drie ton te besteden. Uiteindelijk is dat bedrag tot vier ton opgetrokken. Als je ziet wie ik daarvoor heb vast kunnen leggen, mogen ze in Hengelo niet ontevre den zijn". Wereldrecords Drie van an de vijf Amerikaanse publiekstrekkers hebben Hermens verzekerd in Hengelo een aanval te willen doen op een wereldrecord. Harry 'Butch' Reynolds heeft het 20 jaar oude record van Lee Evans in het vizier. Evans voltooide tij dens de Spelen van 1968 de 400 me ter in 43,86 seconden. Maar dat was in Mexico Stad, meer dan 2000 me ter boven de zeespiegel. Reynolds liep laatst in Indianapolis 43,93 se conden, veruit de snelste tijd ooit op een laagland-baan gerealiseerd. Ook Johnny Gray wil in het FBK-stadion op recordjacht. De clubgenoot van Carl Lewis neemt Danny Everett mee als 'privé-haas' en hoopt Sebastian Coe (1.41,73) na zeven jaar uit de recordboeken te schrappen. Wellicht kan de inmid dels van een voorhoofdholte-onste- king herstelde Rob Druppers in het Amerikaanse geweld worden meegesleurd naar de Olympische limiet van 1.45,50. Ook Mary Decker acht zichzelf in staat in Hengelo sportgeschiedenis te schrijven. Het slachtoffer van de veelbesproken valpartij tijdens de Olympische finale op de 3000 me ter in Los Angeles wil op weg naar Seoul het wereldrecord op de 1000 meter meepikken. Tien jaar gele den legde de Russin Tatjana Pro- vidokhina deze incourante afstand Nog maar zo'n vijf, tien jaar ge leden moest het publiek niets heb ben van een sportman die met be hulp van doping succes had ge boekt. Oneerlijk, onsportief, was het algemene oordeel. Maar zaken en tijden verande ren. Het doet er nu in veler ogen absoluut niet meer toe hoe een re sultaat wordt behaald, al slikt een renner de complete medicijn kast in, het dondert niet. De held blijft op zijn voetstuk. Gert-Jan Theunisse heeft wat dat betreft school gemaakt. Waar hij zich ook vertoonde, overal kon de ren ner in wiens lijf tijdens de Tour een fantastische hoeveelheid do- pingstof werd aangetroffen, zich wentelen in het huldebetoon. In de plaatseri waar de Tour-kara vaan het criterium-circuit af werkte, hadden zelfs burgemees ters er geen enkele moeite mee de toch op zijn minst omstreden cou reur te bewieroken, terwijl van deze lieden mag worden ver wacht dat zij er enig norm- en waardebesef op na houden. Maar nee, ze deinden kritiekloos mee met de volksmassa die Theunisse voor onschuldig verklaarde na dat zij op tv zijn ontroerend trou we honde-ogen en zijn oerdegel ij- ke moeder had aanschouwd. Ach. ja burgemeesters. Ze bezitten al lemaal een ambtsketting, maar lang niet allemaal een rugge- graat. Cynisme Bij de wielersport past een fer me portie cynisme. Die sport heeft al te veel feodale trekjes en er wordt iets te gemakkelijk in gelogen. Door de jaren heen heb ben tal van renners op het hoofd van hun lieve moedertje en ande re heiligheden gezworen dat ze niets geslikt hadden. Iedere be trapte was altijd 'geflikt', voort durend moesten we geloven dat toeschouwers onderweg in aan gereikte drinkbekers de vreselijk ste dingen hadden gestopt. Nooit maar dan ook nooit gaf iemand iets uit zichzelf toe. Nu ja, een en keling (Eef Dolman, Bernard Thevenet), ver na beëindiging van de wielercarrière. Ondanks alle larmoyante tafe relen was ik dus niet erg onder de indruk van Theunisse's ontken ningen. Zijn verhaal had ik eer der gehoord. Ik wil hiermee niet beweren dat Theunisse de zoveel ste is die staat te liegen dat het ge drukt staat, er is vooralsnog ech ter ook geen reden om hem zo maar op zijn woord te geloven. Van een paar zekerheden kun nen we uitgaan. Het middel waarom het gaat, testosteron, af in 2.30,6. Decker denkt binnen de tweeënhalve minuut te kunnen finishen eh krijgt tijdens haar één kilometer lange recordjacht gezel schap van Elly van Hulst. Staan voor de Amerikaanse deel nemers aan de Paulen Memorial wereldrecords centraal, de meeste Nederlanders richten zich in Hen gelo op de Olympische limieten. Behalve Rob Druppers hopen Nelli Cooman (100 meter en estafette), Achmed de Kom (200 meter), Arjen Visserman (400 meter), Hans Koe- leman (3000 meter steeple) Frans Maas (verspringen), Jeroen van der Meer (speerwerpen), Els Vader(200 meter) en Gretha Tromp (400 meter horden) in eigen land een ticket voor Seoul te verdienen. Nelli Cooman en Els Vader krij gen op 14 augustus zelfs drie li miet-kansen, want behalve op hun individuele nummers mogen beide sprintsters twee keer uitkomen op de 4x100 meter. De sprintestafette geldt voor Neerlands snelste vrou- GERT-JAN en grootmoe der Theunisse. wordt weliswaar door het li chaam zelf geproduceerd, maar de hoeveelheid die bij Theunisse werd gevonden, was dusdanig groot dat zij van buitenaf moet zijn ingebracht. De kans dat het onderweg via een fles water van een toeschouwer kan zijn ge beurd, wordt door de experts als vrijwel onmogelijk beschouwd. Sinds zondagavond weten we weer iets meer. Bij Studio Sport werden Jan Gisbers en Peter Jan sen, resp. ploegleider en ploeg- arts van PDM (Theunisse's ploeg) geïnterviewd door Mart Smeets. Na veel gewurm kwam het hoge woord er bij Jansen uit: er was eerder dit seizoen bij PDM geëx perimenteerd met testosteron. Er ging al een stroom van geruchten in die richting en kennelijk acht te men het bij PDM zinloos het nog te ontkennen. Maar, zei Jan sen, de resultaten waren dusda nig geweest dat hij het nutteloos had geacht ermee door te gaan. Daarmee leek voor hem de kous af. Ik moest er even om glimla chen. Het is in de wielersport een publiek geheim dat een arts wel zoveel kan vinden, maar dat (sommige) verzorgers en renners zo hun eigen opvattingen hebben of iets werkt of niet. Testosteron was dus in circula tie (geweest) bij de PDM-ploeg, dat staat vast. Dat geeft te den ken, om het maar zacht te zeggen. Gisbers zei zondagavond alles nauwgezet te zullen nagaan om de waarheid boven tafel te krij gen. Mooi. Maar ik ben weer scep tisch genoeg om te btwijfélen of we ooit nog eens iets van die zaak zullen horen. De doofpotten in de wielersport zijn groot. Nog even iets over die Jansen Merkwaardige man. Onder druk van Smeets liet hij zich verleiden de naam te noemen van een ren ner bij wie hij testosteron had toegediend. Dat (het noemen van wen, die wanhopig tegen hun li mieten vechten, als een mogelijke vluchtroute naar Seoul. Speciaal voor Cooman en Vader zijn in Hen gelo series en een finale ingelast op de 4x100 meter die zij met de hulp van Marjan Olijslager en Gretha Tromp binnen 43,80 seconden die nen af te raffelen. Discuswerper Erik de Bruin dreigt vooralsnog de enige Neder landse topatleet te zijn die in Hen gelo buiten de boot valt. Pogingen van Hermens om de Olympiër uit Hardinxveld-Giessendam tegen stand van internationaal niveau te bieden zijn op niets uitgedraaid. Kerkhoven: „We hebben Erik ge vraagd suggesties te doen en afge sproken dat hij zelf zou bepalen of het voor hem interessant genoeg is om mee te doen. We willen Erik dolgraag hebben, maar we kunnen geen sterke buitenlanders krijgen. In dat geval is het voor ons en voor hem beter om het discuswerpen te schrappen". de naam) had hij natuurlijk moeten weigeren. Het is een zaak tussen de arts en de renner. Het geeft geen pas daarover medede lingen aan geheel Nederland te verstrekken. Wat ik ook zo raar vind is dat hij tijdens de Tour met vakantie was. Je zou toch verwachten dat juist dan een ploegarts op zijn post is. En waarom verschijnt Jansen met zijn verklaringen zo laat ten tonele Ach. er zullen in deze affaire altijd wel meer vragen zijn dan goede antwoorden. Ironie Nellie Cooman. de grootste ego tripster van de Nederlandse atle tiek, iemand die altijd haar ei gen zin heeft gedaan, heeft nu an deren nodig om bij de Olympi sche Spelen in Seoul te geraken. Ironischer kan het bijna niet. Het is inmiddels wel duidelijk: zelfheeft ze het min of meer opge geven om de limiet op de 100 me ter te halen. De finale van het NK in Groningen moet voor haar een teken aan de wand zijn geweest. Ondanks een ideale rugwind van 1.9 meter en uitstekende tegen stand van Els Vader kwam ze niet verder dan 11.32 sec. ruim boven de limiet. Alle dikke verha len van haar trainer ten spijt blijkt de 100 meter voor Cooman nog steeds aan de lange kant. Nu moet ze dan via de estafet te-ploeg Seoul zien te halen. Daarvoor heeft ze het gezelschap gezocht van Els Vader en Marjan Olijslager, meiden die ze nor maal mijdt en die op hun beurt haar wel kunnen schieten, maar ja, nood breekt wetten. Als de da mes de koppen wat eerder bij el kaar hadden gestoken, zouden zij zich veel moeite en zenuwen heb ben bespaard. Het is bijna gênant te zien hoe er nu nog even gauw allerlei wed strijdjes moeten worden georga niseerd om de estafette-limiet te halen. Dat laatste zal denk ik wel lukken, ook al leverde de eerste poging dit weekeinde niet het ge wenste resultaat op. want erg scherp staat die limiet niet. Twintig jaar geleden liep een Ne derlands kwartet, met Bataven- atlete Truus Hennipman in de gelederen, er al royaal onder. Eenmaal via de estafette in Se oul beland, kan Cooman ook op de individuele 100 m uitkomen. Daar is het haar tenslotte om be gonnen. Ik ben héél benieuwd of ze zich op de Spelen dan nog veel aan de estafette gelegen zal laten liggen. RUUD PAAUW Tsjechen wijken na oefenduel naar Westduitsland uit LONDEN (SID) - Twee Tsjechoslo- waakse internationals hebben het verblijf van hun club Slavia Praag in Westduitsland benut om uit te wijken naar het westen. Ze zijn in middels in Engeland gearriveerd. De voorzitter van de Tsjechoslo- waakse voetbalbond, Rudolf Ko- cek, heeft gisteren bevestigd dat vleugelaanvaller Ivo Knoflicek (26) en middenvelder Lubos Kubik (24) na een oefenduel in Hildesheim niet met hun ploeg naar het vader land zijn teruggekeerd. Kocek wist tevens te vertellen dat linksbuiten Knoflicek al een aanbieding heeft gekregen van Derby County. Wat de plannen zijn van Kubik wist hij niet. Volgens de bepalingen van de Tsjechoslowaakse voetbalbond kunnen spelers officieel pas na hun 30e toestemming krijgen in het westen financieel nog iets van hun capaciteiten wijzer te worden. Krijgt het gevluchte tweetal bij wij ze van uitzondering die goedkeu ring niet, dan moeten beide spelers rekening gehouden met een schor sing van de FIFA voor één jaar. Einde loopbaan El-Moutawakel RABAT (Reuter) - De Marokkaan se hordenloopster Nawal El- Moutawakel, de eerste Arabische en Afrikaanse vrouw die Olym pisch goud won, heeft besloten haar actieve loopbaan te beëindi gen. Ze zal haar titel op de 400 me ter horden in Seoul niet meer ver dedigen. De 26-jarige El-Moutawa kel wordt, zodra ze is afgestudeerd in de lichamelijke opvoeding, trai ner en coach. Ze studeert al vijfjaar aan de Iowa State-universiteit in de Verenigde Staten. Ze kondigde haar beslissing te stoppen als atlete aan tijdens haar vakantie in haar geboortestad Casablanca. DINSDAG 18 50-19.40 BRT 1 Zestien glorieuze da gen: documentaire serie over de Olympi sche Spelen van 1984 in Los Angeles 22 00-22.58 SKY: Tennis hoogtepunten van The Citizen Cup (vrouwentoernooi Berlijn) 22.35-23.35 Super: Motorraces Belgi sche Grand Prix 22 40-23.45 Ned 2 Sport extra uitge breide samenvatting van de weds!ri|d Sparta-Barcelona in het kader van hel 100-jarig bestaan van de Rotterdamse club ALMERE (GPD) De Adriaan Paulen Memorial lijkt dit jaar uit te draaien op een veredelde atletie- kinterland tussen Nederland en de Verenigde Staten met Carl Lewis als de grote trekpleister. Het gezicht van wedstrijdorganisator Rob Kerkhoven is gered door Jos Hermens, want het is louter aan de uitstekende internationale contacten van de Nijmeegse atletenmakelaar te danken dat zich op zondag 14 augustus een handvol Amerikaanse wereldtoppers in Hengelo zullen melden. Met Carl Lewis is de Adriaan Paulen Memorial an een sterk deelnemersveld. klap verzekerd Tb

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15