Tweede hal wellicht toch bij Vliethorst wM Verkoopkaravaan Leidseweg aan banden? Wielerploeg Casa Materna maakt zich op voor terugreis LEIDSCH DAGBLAD: 071-161400 ALPHENS DAGBLAD: 01720-93061 URMW Mm iisilllrgln RCL-MAN IN HET ZONNETJE Koudenhoorn wordt straks Chinees dorp Celstraffen voor terreur in Wassenaar Postagentschap 'oud' Leiderdorp overvallen DE ..tijgende LIJN IN UW OMZET STAAT OP UW BUREAU. plSp*»:»® Sr 'X"''-'--"'' - p HULDE L> a»" 5x'< r> ^BKIJIDSiy MiSf1*# aim REGIO LEIDEN LEIDERDORP Het Leiderdorpse echtpaar PruisWiechen kreeg gisteren bezoek van loco-burgemeester J, den Boeft omdat het een halve eeuw getrouwd is. De bruidegomde inmiddels 72-jarige A. Pruis, is in Leiderdorp bekend als fervent RCL-man. Ruim 35 jaar lang was Pruis bij de Leiderdorpse voetbalvereniging betrokken ("Ik heb het er een leven lang druk mee gehad"). Aanvankelijk onder andere als jeugdsecretaris en bestuurslid, later werd hij tot erelid benoemd. Om gezondheidsredenen moest hij een aantal jaren geleden afhaken. "Maar hele maal los van zo'n club kom je natuurlijk nooit meer. Ik doe nog steeds wel dingen voor RCL. Het clubblad stencil- len bijvoorbeeld", licht Pruis toe. Zijn 77-jarige echtgenote vond het allemaal altijd prima, al vroeg ze haar man wel eens waarom hij zijn bed niet bij RCL neerzette. Dat deed hij niet: Pruis'bed staat al sinds 1938 in de Lindelaan "en dus ken ik half Leiderdorp. Alleen het nieu we gedeelte, dat ken ik niet". Pruis kwam als Utrechtenaar in de Leidse regio terecht toen hij op zoek was naar werk. Uiteindelijk zou de Leidse drukkerij Brill 40 jaar lang de werkgever van Pruis worden. (foto Holvast) Voorschotense politie en kerk zien groeiende 'autohandel' met lede ogen aan ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse Casa Materna-wieler- ploeg die de afgelopen week richting Italië trok, is inmiddels in het Napolitaanse weeshuis aangekomen. De fietstocht vormt het start sein van Futura '90, een actie om de komende jaren extra veel geld in te zamelen voor het door Zoe- terwoude 'geadopteerde' wees huis. Er staat Casa Materna nogal wat groot onderhoud te wachten en daarvoor is 100.000 gulden no dig, een aanzienlijk groter be drag dan tijdens de jaarlijkse werkkampen wordt bijeenge bracht. De fietsers hoopten in Zoeterwoude en Napels, maar ook in alle andere plaatsen' die men zou aandoen, aandacht voor Futura '90 te trekken. Volgens 'thuisfront'-woord- voerder Ronald de Hoop is dat ook gebeurd. Telefonisch meld de groepslid Henk Batelaan dat er onderweg een aantal ontvang sten zijn geweest tijdens welke er "een goede promotie" voor Casa Materna kon worden gemaakt. Geld is er ook al ingezameld. De Hoop: "Henk Batelaan had het over een bedrag van vijftien- tot twintigduizend gulden. Ik weet alleen nog niet of dat met het fiet sen is bijeengebracht of ook met andere activiteiten". Voor wie nog wil: het gironummer van Futura '90 is 563632 tnv Futura Zoeterwoude. Laatste loodjes De laatste loodjes van de als "een bizarre rit" omschreven fietstocht wogen zwaar. De hon derden kilometers werden niet door alle deelnemers even la chend weggetrapt. Zo kreeg de enige vrouwelijke deelnemer van het gezelschap, Astrid van Leeuwen, last van haar maag. Ze ging onderuit in een beklim ming. Mark de Lange moest van wege lichamelijke klachten eveneens afhaken. Aad van Die- men verloor een vulling van een kies en vreemd genoeg wist een in de arm genomen Italiaanse tandarts daar geen weg mee, zo dat de Zoeterwoudenaar nu nog met een gat in zijn mond rond loopt. Intussen wisten gangmakers als Ben Versteegen, Henk Bate laan, Fred van der Meer, Herman de Jong en René van der Salm de ploeg keer op keer mee te trek ken. Maar ook zij begonnen mid den vorige week te verlangen naar het einde van de tocht. Te meer daar het hoe langer hoe warmer werd onderweg. Uitein delijk kwam men afgelopen weekeinde met "smalle, maar bruine bekkies" aan in Casa Ma terna. De ontvangst was allerhar telijkst. De kinderen van het weeshuis bleken voor erebogen te hebben gezorgd. Na een dagje te hebben rondgekeken melden de deelnemers aan de tocht nu te weten waarvóór ze gefietst heb ben. "Casa Materna is een prima doel". Wat cijfers van de tocht Zoe- terwoude-Italië: in totaal werd er 2374 kilometer gefietst. De tocht leverde twintig lekke banden op en de deelnemers vielen geza menlijk maar liefst 45 kilo af. Opknappen In Napels hebben de fietsers inmiddels ook de negen vrouwe lijke en zes mannelijke deelne mers aan het werkkamp ont moet. Sommige fietsers hebben nog fut genoeg om de komende dagen ook een helpende hand uit te steken bij het opknappen van de zes grote wooneenheden, het souterrain en kantoor. Overbo dig is dat niet: de werkkampers moeten er nog flink hard aan trekken. Het is zelfs de vraag of ze de gebruikelijke halve vrije dag kunnen opnemen. Aanstaande zaterdag worden de fiets- en de werkkampploeg in Zoeterwoude terugverwacht. De fietsers reizen per bus terug, de leden van het werkkamp reizen per trein. Zaterdag is er rond twee uur een ontvangst in Ons Huis. Fractievoorzitter J. Aikens van de D'66-fractie is nog steeds kwaad als hij aan het voorstel van B en W denkt om een sporthal in het Bur gemeester Van der Hoevenpark neer te zetten. "Onbehoorlijk be stuur", zegt Aikens. "Er is altijd ge praat over de aanbouw van een tweede sporthal aan de Vliethorst. Dat willen de binnensporters en dat wil D'66. Het nieuwe voorstel van B en W kwam volledig uit de lucht vallen. Het lijkt nu alsof het oude plan van de baan is, terwijl de raad zich er nooit over heeft uitge sproken. Toch stemde een meer derheid van de raad voor een haal baarheidsonderzoek naar het nieu we voorstel, ondanks dat het 25.000 gulden kost. Waarom geen onder zoek naar de plek naast de Vliet horst?" De binnensporters in Voorscho ten roepen al jaren om een tweede sporthal naast de Vliethorst. Voor zitter J. van der Hazel van de over koepelende Stichting Binnensport Voorschoten zei zaterdag nog in een interview met het Leidsch Dagblad dat een sporthal op een andere plek in Voorschoten niet exploitabel is, omdat dan de kanti- nekosten te hoog oplopen. B en W in Voorschoten denken echter dat het 'binnensportersplan' niet haal baar is. omdat de basisscholen geen gebruik wensen te maken van de uitbouw van de Vliethorst. Vol gens B en W moet de Frisozaal wor den opgeknapt om het onderwijs tegemoet te komen als het 'binnen sportersplan' door zou gaan. En dat zou te duur zijn. B en W stelden in de gemeenteraadsvergadering van 30 juni voor om een tweede sport hal in het Burgemeester Van der Hoevenpark, aan de overkant van de Frisozaal, te bouwen. De raad ging akkoord met een haalbaar heidsonderzoek. Volgens fractievoorzitter H.J- .Willemsen is het niet raar dat de raad akkoord ging met het onder zoek. "Er kleven grote bezwaren aan het 'binnensportersplan'. Dan is het toch niet gek dat een andere plek wordt onderzocht? Er is nog niets definitief besloten. Ik wacht eerst maar eens af wat er uit het on derzoek komt". Willemsen is zich ervan bewust dat een hal in het Burgemeester van der Hoevenpark nadelig kan zijn voor de binnen sport. "We moeten beide plannen naast elkaar leggen en voor- en na delen tegen elkaar afwegen". Fractievoorzitter F.J.M. ten Ha ve van het CDA zegt ook nog geen 'ja' tegen een sporthal in het Burge- VOORSCHOTEN ,De politieke partijen in Voorschoten sluiten niet uit dat de toekomsti ge tweede sporthal in Voorschoten toch naast de huidige sporthal komt. D'66 is er hele maal voor. De fracties van de WD, CDA en PvdA willen echter eerst het haalbaarheidson derzoek afwachten naar een tweede sporthal in het Burgemeester Van der Hoevenpark zoals B en W hebben voorgesteld. meester Van der Hoevenpark. "Ik wil eerst het haalbaarheidsonder zoek afwachten. Is het nieuwe voorstel van B en W exploitabel? Komen de binnensporters niet in de problemen? Het oude plan is ze ker nog niet van de baan". Raar Mevrouw Breunesse, fractie voorzitster van de PvdA/PPR-frac- tie vindt het raar dat er eigenlijk nooit een haalbaarheidsponder- zoek is gedaan naar een tweede sporthal naast de Vliethorst. "De twee plannen zijn nu moeilijk met elkaar te vergelijken. Het 'binnen sportersplan' heb ik nooit verwor pen, hoewel ik me bewust ben van de nadelen die aan de plek kleven". Breunesse twijfelt of de PvdA/P- PR-fractie überhaupt nog wel vóór een tweede sporthal in Voorscho ten is. "Misschien is de nieuwe sporthal de doodsklap voor sport hallen in buurtgemeenten. Daar moet goed naar gekeken worden. Verder zijn er andere noden in het dorp die geld en aandacht van de gemeenteraad vragen". Fractievoorzitter Aikens van D'66 wijst alle tegenargumenten van de andere fracties van de hand. "Het onderwijs heeft niets te ma ken met de komst van een tweede sporthal. Het gaat alleen om de bin nensport. De scholen kunnen in een opgeknapte Frisozaal sporten. En in de nieuwe aangebouwde sporthal kan bijvoorbeeld overdag een tennisleraar lesgeven om de le ge uren op te vullen. Er zijn genoeg creatieve oplossingen te vinden". WARMOND - Het Warmondse re- creatie-eiland Koudenhoorn moet in de kindervakantieweek van de plaatselijke Jeugdraad plaats bie den aan een "Chinees dorp". De kinderen zullen er van 15 tot en met 19 augustus ook bijlopen als Chine- Maandag de 15de zal worden be gonnen met de bouw van het chi- nezendorp en zullen de kinderen elkaar in Chinezen veranderen. Een dag later moet er een Chinese muur verrijzen. De rest van de week kan er wor den geknutseld, gevist, en zijn er tal van spelen. De week wordt be ëindigd met een barbecue met kampvuur. Voordat er wordt gege ten, dient eerst het dorp te zijn af gebroken. De kindervakantieweek is een produktie van de werkgroep jcugd- vakantiewerk waarin vrijwilligers van Kommunikatie Warmond en de Jeugdraad werkzaam zijn. Be gin dit jaar won die werkgroep de plaatselijke vrijwilligersprijs (dui zend gulden). De werkgroep be haalde die prijs door de zeer suc cesvolle kindervakantieweek van 1987 die als thema "indianen" had meegekregen. DEN HAAG/WASSENAAR - Een 28-jarige Wassenaarder is vanmorgen door de Haagse rechtbank veroordeeld tot twaalf maanden gevangenis straf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De man kreeg deze straf voor het plegen van allerlei vernielingen in de Was- senaarse wijk Oostdorp en een reeks andere misdrijven. Een tweede, 41-jarige Was senaarder, die niet aan de ge welddadigheden had deelgeno men maar wel als aanstichter wordt gezien, kreeg 26 weken cel, waarvan 21 weken voor waardelijk. Deze straf was zo laag omdat inmiddels de vrede is hersteld in de wijk. De recht bank legde hem daarom slechts een vrijheidsstraf gelijk aan het voorarrest. Tegen de 41-jarige was twee weken geleden twaalf maanden geëist, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De officier van justitie vorderde tegen de jong ste verdachte achttien maan den, waarvan eveneens drie maanden voorwaardelijk. De twee Wassenaarders ston den terecht voor een serie onge regeldheden op zaterdagavond 16 en maandagavond 18 april op de Willibrordusweg en de Zonneveldweg. Zij zouden de buurt hebben geterroriseerd en een buurtcentrum vrijwel heb ben gesloopt. De 28-jarige en enkele anderen zouden zich door de 41-jarige hebben laten gebruiken. Deze wilde het buurtcentrum weg hebben om een kinderboerderij te kunnen realiseren. De Wassenaarder ontkende dat overigens twee weken geleden ten stelligste. Volgens de officier van justi tie zou de 41-jarige Wassenaar der het gebouw, waarin ook een peuterspeelzaal is gevestigd en kerkdiensten worden gehou den, weg willen hebben. Het postagentschap aan de Hoofdstraat in Leiderdorp. Vanochtend werd er een overval gepleegd door vier gemaskerde mannen. LEIDERDORP - Het postagentschap in een boekhandel aan Hoofd straat 6 in Leiderdorp stond vanmorgen om negen uur even op zijn kop, toen vier gemaskerde mannen -van wie er één gewapend met een pistool- binnenvielen en geld eisten. Toen de postbeambte weigerde het geld te overhandigen, vluchtten de vier mannen en reden weg in een Ford Taunus. De overval duurde niet langer dan twee minuten. Om tien minuten voor negen uur kwamen vier mannen (drie blanken en één gekleurde man), gekleed in legerjacks met bivakmutsen op het hoofd, boekhandel Bos waar het agentschap is gehuisvest binnen. Twee mannen hielden in de winkel twee klanten en één personeelslid onder bedwang. Eén klant heeft een klap gekregen met een onbekend object, maar is daarbij niet gewond geraakt. De andere twee mannen bedreigden de postbeambte met een revol ver. De postbeambte vertelde rustig dat zij niets in de kassa had en wei gerde de deur open te maken. Het personeelslid in de winkel had onder tussen al op een alarmknop gedrukt. Toen de overvallers geen geld kre gen, zijn zij de winkel/postagentschap uitgerend naar hun auto (een oud model Ford Taunus) die onder het viadukt bij de Hoofdstraat gepar keerd stond. De vier mannen reden volgens ooggetuigen weg in de rich ting van de Van der Valk Bouwmanweg. De politie arriveerde twee mi nuten, nadat de overvallers waren vertrokken. Van de daders ont breekt elk spoor. VOORSCHOTEN - Auto verko pen? Zet hem op de parkeerstrook langs de Voorschotense Leidse weg, iets voor de Laurentiuskerk. Kopers stromen toe en de politie onderneemt weinig. Alleen wan neer de verzekering niet in orde is of een APK-keuring ontbreekt, kan de straf oplopen. In het ongunstig ste geval kost de boete meer dan een verkoop oplevert. De verkoop zélf is moeilijk aan te pakken omdat agenten slechts met moeite kunnen bewijzen dat de personen achter de automobiel een beroep of gewoonte maken van au toverkoop. Velen schakelen fami lie of kennissen in. Als het aan de politie ligt, wordt de nieuwe Alge mene Plaatselijke Verordening (APV) flink aangescherpt op dit punt. Commandant J. Remmelzwaal wil storende verkooppraktijken uit de wereld helpen door alle auto aanbiedingen langs bepaalde, doorgaande routes te verbieden. Dan kan ook de strook bij het NS- station wat worden geschoond. De ontwerp-APV, die dit najaar wordt behandeld, spreekt iets andere taal. Volgens dat stuk is het verbo den auto's te koop aan te bieden als daardoor hinder voor de omgeving ontstaat, de verkeersveiligheid in het gedrang komt of er te weinig parkeerruimte overblijft. Remmelzwaal weet dat het par keerprobleem bij de kerk vooral op zondag nijpend is. Veel katholieke kerkgangers zouden dan met de auto ter kerke gaan. Pastor G. Paar- dekooper beaamt dat ten volle en heeft ook bij rouw- en trouwdien- sten regelmatig parkeerproble men. In het verleden klaagden de katholieken nog wel eens bij de ge meente, maar de laatste tijd komt daar geen klacht meer binnen. Optreden Toch wijst gemeentesecretaris H. Overbosch erop dat de bepalin gen in de nieuwe APV duidelijk be doeld zijn om op te treden tegen si tuaties zoals bij de kerk. Volgens de ambtenaar geven de artikelen "behoorlijk wat mogelijkheden daartoe". In en rond de kerk is de stemming ronduit klaaglijk. Veel parochianen zien met lede ogen hoe de verkoopkaravaan met de week groeit en het kerkepad volle dig overschaduwt. De pastor acht dat lastig en soms ook gevaarlijk. "Geïnteresseerden rijden schielijk langs en stoppen soms midden op het fietspad", stelt hij. Schrijnend is in dit verband de ontstaansgeschiedenis van de par keerstrook: "Omdat de kerk ruim te kwijt raakte bij de verbreding van de Leidseweg, schonk de ge meente deze strook". Lange tijd was het politiebureau gevestigd in een pand aan de over kant en ging het om enkele auto's. Na de verhuizing van de Herman dad won de plek snel aan populari teit en Remmelzaal heeft daar best verklaringen voor. De handelswaar staat daar vlak langs de doorgaan de weg door Voorschoten, er is par keergelegenheid in de buurt en het centrum is nabij. IID11III11I B B.B.B.B.B.B Hlltlll)IIHHIIHIIIIIIIHIIIIIIIIIHIIIIIIIIIimilll[llllllllll[lllllHlllll0llin Als u die nu oppakt, vertellen wij u graag welke verrassende mogelijkheden er voor u zijn op het gebied van effectieve doelgerichte publiciteit. Bel morgenochtend meteen. Dan rekenen wij direkt af met het hardnekkige misverstand dat adverteren in de grootste krant van de regio duur is.Integendeel, het levert juist geld op! Nog geen idee hoe uw reclameboodschap eruit zou moeten zien? Bel dan juist! Want onze studio helpt u graag op weg. Zit bij de prijs inbegrepen! Omdat we niet alleen in oplage de grootste willen zijn.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13