Bij Infokab 26 man op straat gezet 'Metücijngebruik is moeilijk aan te tonen' \érkoop zomerkleding stagneert Aardappelen komen steeds vaker uit de reageerbuis Aantal telecommunicatiebedrijven zalfuseren Beleef Afrika per boot Premie voor opvissen gevaarlijke objecten Beekse Bergen Safaripark ZATERDAG 30 JULI 1988 ECONOMIE PAGINA 7 Noodlijdende kabelkrant saneert UTRECHT (GPD) - Bij het noodlijdende Infokab, de ex ploitant van 28 Nederlandse kabelkranten, zijn enkele tien tallen werknemers ontslagen. Hoeveel mensen er precies op straat zijn komen te staan, wilde bewindvoerder mr. Th. P. C. Stuyt van het in surséance van betaling verkerende bedrijf gisteren niet zeggen. Een uittocht van personeelsle den die de onzekere situatie bij In fokab zo langzamerhand zat zijn, dreigt. Bewindvoerder Stuyt on derkent die mogelijkheid. "Maar op ons totale personeelsbe stand maken enkele tientallen niet zoveel uit", zegt hij. Het zou gaan om 26 medewerkers op de centrale redactie in Haarlem en diverse me dewerkers en correspondenten in het land. Stuyt ontkent dit niet. De rechtbank van Haarlem heeft Infokab surseance van betaling verleend voor de miljoenenschuld van dit bedrijf. Casema, die in Utrecht het signaal levert voor de Infokab-pagina's met berichten en advertenties, is éen van de schuld- Voor het Utrechtse regiokantoor van Infokab aan het Oudkerkhof heeft de drastische bezuinigings operatie binnen het bedrijf voorals nog geen gevolgen. Chef D. Nie- boer weet in elk geval nog nog van niets. "Voor zover ik weet blijft ons kantoor gewoon open en verder ga ik er maar vanuit dat ze in Haarlem weten wat ze doen. Kasper van de Broek, één van de twee verslagge ver in Utrecht, heeft inmiddels een andere baan" Gaza-strook mag zelf exporteren JERUZALEM (Rtr) - Israel heeft ingestemd met de rechtstreekse export van citrusvruchten uit de Gaza-strook naar West-Europa. Westerse diplomaten spreken van een doorbraak voor de producen ten in de bezette gebieden. Tot dus ver moesten zij hun fruit via Israël verschepen naar traditionele afzet markten zoals Jordanië en Oost- Europa. De export van 13.000 ton sinas appelen en 3.000 ton grapefruits stelt de Gaza-strook in staat zich onafhankelijk van Israël econo misch te ontwikkelen. Het fruit zal via Israëlische havens tussen okto ber en april naar Nederland, de Duitse Bondsrepubliek, Denemar ken en Groot-Brittannië worden verscheept. De EG, die de onder handelingen over het akkoord met israël voerde, zal een functionaris DEN HAAG (GPD) aanstellen om toezicht te houden op de transporten. De tijd dat de aardappeltelers slechts met poters hun bouwland vol aardappels konden krijgen is voorbij. Nieuwe mogelijkheden dienen zich aan: zogenaamde in-vi- troplantjes (opgegroeid in reageer buisjes) worden nu als slaplantjes in de Friese klei gezet. Drie Friese akkerbouwers hebben van kweek bedrijf Ropta/ZPC in >Metslawier begin mei in totaal 30.000 van deze in-vitroplantjes gekocht, daarmee tegelijk prima uitgangsmateriaal in huis halend. Het kweekbedrijf ruikt intussen het succes van een nieuwe markt en heeft inmiddels besloten tot uitbreiding van deze vorm van snelle vermeerdering. door Bert de Jong Algemeen directeur ir. Rindert Dankert had vorig jaar nog niet het vermoeden dat de in-vitrocultuur op deze schaal zou aanslaan. Toen het kweekbedrijf Ropta/ZPC vorig jaar begon met deze nieuwe tak had dat alles te maken met de nieu we wegen, die het bedrijf met het onderzoek naar nieuwe rassen wil inslaan. Het laboratorium voor ïn- vitrocultuur, dat vorig jaar werd in gericht, is in de eerste plaats be doeld om sneller resultaten te kun nen boeken met nieuw uitgangs materiaal. Volgens de traditionele methode van stamselectie was daar zeker zes jaar mee gemoeid, terwijl met in-vitrocultuur enkele jaren tijdwinst kan worden bereikt. Door deze vorm van snelle vermeerde ring is er ook veel minder oor spronkelijk uitgangsmateriaal no dig. Ir. Dankert ontdekte echter al snel dat naast het onderzoekswerk er ook commercieel resultaten zijn te behalen met het in-vitrolabora- torium. "Wij zijn er wat feller op ge worden, al hebben wij niet de in tentie om een groot vermeerde- ringsbedrijf te worden", verklaart hij. Het kweekbedrijf Ropta/ZPC heeft daarom besloten de produk- tie van in-vitroplantjes op te voe ren. Dankert denkt aan zo'n 200.000 per jaar, waarvan de helft voor gebruik op het kweekbedrijf zal zijn en de andere helft voor ver koop aan aardappeltelers is be doeld. Dankert is voorzichtig, "want een veredelingsbedrijf moet zich nooit helemaal toeleggen op produktie." Daarom is met de 200.000 plantjes wel zo'n beetje de grens berèikt. "Het moet dienstig blijven aan het veredelingswerk. Anders is het gevaarlijk werk. Dan gaat het een ten koste van het an der", zegt de Ropta/ZPC-directeur. Dankert ziet echter wel meer kansen voor afzet van in-vitro- plantjes. Hij beschouwt het in dat geval als produktiewerk en zou dan het liefst een in-vitrolaborato- rium vestigen bij het vlakbij gele gen Ropta-landbouwbedrijf Sip- penburch. Dankert waakt er wel voor om de kansen voor deze nieu we vorm van aardappelvermeerde ring over het net van Friesland te laten vliegen, tenslotte zitten in de Friese bouwhoek dé aardappelte lers van de wereld. Bedreiging "Het zou kunnen zijn dat het in de toekomst een bedreiging is voor de poterteelt", merkt Dankert op. Erg ongerust is hij daar niet over, want niet iedere aardappelteler in het buitenland heeft het vak in zijn vingers. "Een nadeel van in-vitro plantjes is dat ze in de eerste fase erg vatbaar zijn voor luizen. Wij kunnen dat probleem wel de baas, maar in andere landen ligt dat an ders. Daar zullen ze dus langere tijd de voorkeur geven aan poters, die een stootje kunnen hebben". Nu zal de afzet van laboratorium- plantjes ook niet onmiddellijk een grote vlucht nemen. Ze zijn met een kostprijs van 75 cent ruim tien keer zo duur als een pootaardap- pel, als ze in de grond zijn gezet. "Het is echter aantrekkelijk, want je hebt in een paar jaar tijd veel meer uitgangsmateriaal van nieu we rassen, als wanneer je met po termateriaal aan de gang gaat. Bo vendien zijn de in-vitroplantjes vrij van ziekten. Financieel kan het, ze ker als je er haast van op aan kunt dat een ras in de komende jaren doorzet". Een andere mogelijkheid is het gebruik van zogenaamde mini- knollen, waarmee kweekbedrijf Ropta/ZPC hoogstwaarschijnlijk deze herfst proeven zal uitvoeren. Aan de Landbouw Universiteit in Wageningen wordt daar al enige tijd onderzoek naar verricht. Ir. Dankert volgt dat nauwgezet en wil daar nu ook op het eigen kweekbedrijf ondervinding mee De mini-knollen zijn afkomstig van in het laboratorium gekweekte plantjes. De knollen worden als het ware 'gemolken' van deze in-vitro plantjes en daarna geconserveerd om uiteindelijk te worden gepoot. De reageerbuisplantjes 2 knollen, die te zijner tijd ook weer wQrden verwijderd. "Het is een fase tussen de in-vi- troplantjes en de poterteelt. Het voordeel is dat haast het hele jaar door knollen kunnen worden 'ge molken', terwijl de in-vitroplantjes allemaal in begin mei klaar moeten zijn", zo legt Dankert uit. De kost- pijs van de mini-knollen komt op ongeveer 30 cent per stuk en ook hier geldt weer als groot voordeel dat in een sneller tempo veel uit gangsmateriaal voor de aardappel teelt kan worden verkregen. Ir. Dankert is enthousiast over de jongste ontwikkelingen, die een groot stuk vooruitgang betekenen bij het zogenaamde conventionele kweekwerk. "Wij maken de laatste tijd zulke geweldige sprongen vooruit en er is nog zoveel te berei ken", roept hij opgetogen uit. Het klinkt wat paradoxaal, zeker nu er bij het kweekbedrijf Ropta/ZPC hard wordt gewerkt aan biotechno- logische projecten. De voorberei ding is daarvoor in volle gang en deze herfst hoopt Dankert echt van start te kunnen gaan met vijf daar voor aangetrokken r WALL STREET - De koersen van de aandelen op de effectenbeurs in New York zijn gisteren fors geste gen. De Dow Jones-index van de dertig toonaangevende fondsen klom met 46,40 punten tot 2128,73 punten. De beursindex zit daarmee weer boven de psychologisch be langrijke grens van 2100 punten, waar hij op woensdag 20 juli onder dook. Advies ligt autoverzekeraars zwaar op de maag Niet alleen vakantiegangers hebben last van het slechte i zaakt hun pauze anders te vullen. Deze bestuurder maakte v containerHij kreeg al snel gezelschap van enige collega's. i kookte zijn potje in zijn lege LEEUWARDEN (GPD) - Het aan tonen van het verband tussen me dicijngebruik en rijgedrag is vol gens deskundigen een uiterst moeilijke zaak. Alleen door middel van het koppelen van gegevensbe standen van auto- en ziektekosten verzekeringen zouden gegevens over medicijngebruik boven water kunnen komen. Dat zou echter een schending van de privacy zijn. Bo vendien zou het nog geen water dicht bewijs opleveren. Dit melden deskundigen naar aanleiding van het advies van de Nederlandse Vereniging van Auto- assuradeuren (NWA) c met een cascoverzekering, die t ongeluk veroorzaken onder Naar verwachting dit jaar één miljard minder omzet Treinmachinisten in België beëindigen actie BRUSSEL (AFP) - De stakingsac tie bij de Belgische Spoorwegen die was ontstaan door de aanhou ding van een treinmachinist die dinsdag bij een treinbotsing was betrokken, is afgelopen. Ze heeft maar een paar uur geduurd. De machinistenbond had laten weten dat de actie niet eerder zou worden beëindigd dan nadat de machinist in vrijheid was gesteld. Dat is intussen gebeurd. De treinen die van Keulen via België naar Pa rijs rijden, waren omgeleid via Trier, wat tot vertraging had geleid. De verkoop merkleding stagneert. De kledinghandel wijt dat aan het slechte voorjaarsweer. Kort voor de vakantie regende het vrijwel da gelijks en dat stimuleert mensen niet om de stad in te gaan. "Ieder een heeft wel wat in de kast hangen en blijft rondlopen in die spullen als het weer niet uitnodigt om iets leuks te kopen voor in de zomer", aldus J. Touw van Peek en Clop- penburg. Jaarlijks wordt in de kleding- branche 13 miliard gulden omge zet, naar verwachting is dat dit jaar één miljard gulden minder. Het is het tweede achtereenvolgende jaar dat winkeliers in deze branche de wrange vruchten plukken van het slechte weer. Volgens de woord voerster van de Mitex, de vereni ging van kleine en middelgrote winkeliers in deze bedrijfstak, is de schade beperkt. De omzet is niet gegroeid ten opzichte van 1986, maar ook niet afgenomen. Ook de Vereniging van Groot winkelbedrijven in de Textiel rela tiveert de verminderde omzet. Se cretaris drs. R. Jacobs constateert dat de omzet vorig jaar met 2,2 pro cent gestegen is ten opzichte van het "uitstekende jaar 1986". Toen kwam een eind aan een periode waarin de kledingmarkt inzakte. "In de hele detailhandel en zeker in de kleding werden in de periode van 1980 tot 1985 de gevolgen voel baar van het regeringsbeleid waar bij de broekriem aangehaald moest worden". In 1986 werd de schade in een klap goed gemaakt. De om vang van de omzet kwam weer op hetzelfde niveau als in 1979, aldus Jacobs. Het weer en de mode bepalen het succes in deze bedrijfstak. Slecht weer inspireert mensen niet om de stad in te gaan en dan wordt er ook niets verkocht. Maar al te mooi weer is alleen goed voor de ver koop van badpakken. "Als het te heet is gaat er ook niemand de stad in", aldus Jacobs. De invloed van het weer op de omzet van kleding geldt niet alleen in het voorjaar, maar ook voor de verkoop van win- terkleding. "Eigenlijk zou het moe ten regenen net voor het najaar be gint". Touw van Peek en Cloppen- burg bevestigt deze ervaringen. "Tegen Pasen en in de herfstva kantie hebben wij de grootste om zet. Als die pieken tegenvallen, moeten er kleine wondertjes ge beuren om er toch nog een goed jaar van te maken". Hoe groot de invloed van de mo de zelf is op het koopgedrag van de mensen is niet bekend. Jacobs spreekt van een ondergeschikte rol ("Alles kan en alles mag tegen woordig"), Touw houdt er reke ning mee dat de mode mede ver antwoordelijk is voor de gekrom pen omzet, maar geeft toe dat hij het ook niet weet. Ondertussen proberen de winke liers door middel van allerlei acties af te komen van hun voorraad zo merkleding. Door het afschaffen van de uitverkoopwet drie jaar ge leden, is de winkelier vrijer om het moment te kiezen waarop hij uit verkoop houdt. Volgens Jacobs kan daaruit vo.or een deel het suc ces van 1986 worden verklaard. "Er is toen veel meer verkocht dan in de jaren ervoor, maar wel met een lagere winst". Toch gelooft de VGT-secretaris niet dat de grotere vrijheid om uitverkoop te houden zich nu keert tegen de handel. Er zijn voldoende marketingtechnie ken om daaraan het hoofd te bie den. De secretaris van de werkgevers organisatie Fenecom, H. Bekke, geeft toe dat het "keihard knokken is voor iedereen in de bedrijfstak. De risico's worden afgeschoven. De winkeliers kopen minder in als er meer aan het rek blijft hangen in de winkel. En op hun beurt gaan de fabrikanten ook weer voorzichti ger te werk." Verontrustend is de situatie volgens Bekke echter aller minst. vloed van bedwelmende middelen, uit te sluiten van vergoeding van schade aan het eigen voertuig. Het advies is volgens een woordvoer der van de vereniging bedoeld als extra hulpmiddel in de strijd tegen het alcoholgebruik in het verkeer, maar treft ook gebruikers van som mige medicijnen. Dat wordt duidelijk door de NV- VA-omschrijving die spreekt over "enig bedwelmend of opwekkend middel waardoor hij of zij niet in staat moet worden geacht het mo torvoertuig naar behoren te bestu ren". Veel autoverzekeraars heb ben al een clausule in de cascover zekering opgenomen die alleen van toepassing is op alcohol- en drugs gebruik. Niet alle verzekeraars wil len daar het medicijngebruik aan toevoegen. Voorlichter adjudant Piet Bos nia van de rijkspolitie stelt echter dat de wet wel degelijk iets zegt over gebruik van sommige medi cijnen en wegverkeer. Hij wijst op artikel 26 lid 1 van de wegenver keerswet. Dat gaat er vanuit dat ge bruikers van medicijnen met de ge le sticker met het opschrift 'dit ge neesmiddel kan uw rijvaardigheid beïnvloeden' kunnen weten, dat hun rijgedrag kan veranderen. Wie medicijnen met rode sticker ge bruikt mag in elk geval niet rijden. Het grote probleem bij medicijnge bruik met de gele sticker is echter de ingenomen hoeveelheid en de controleerbaarheid. Tenminste tien procent van de bevolking gebruikt slaapmiddelen en tranquilizers, medicijnen met een bedwelmende werking. Maar een veroorzaker van een ongeval hoeft geen antwoord te geven op de vraag of hij medicijnen heeft ge bruikt. Zijn apotheker en huisarts mogen geen gegevens verstrekken. Toch is er wel verband te leggen tussen verkeersongevallen, het ge bruik van sommige medicijnen en de hoeveelheden gebruikte medi cijnen. Onlangs is dat verband ook nog eens aangetoond door een on derzoek van de Rijksuniversiteit Groningen. Het grote probleem is echter dat verband in de praktijk aan te to nen. "Je zou er een hele groep we tenschappers op moeten zetten", aldus apotheker Boiten uit Leeuwarden. "Elk medicijn heeft weer een andere uitwerking en be staat uit verschillende stoffen. Al cohol is het enige middel waarvan je ook na enige uren de ingenomen hoeveelheid kunt vaststellen. Bij medicijnen is dat welhaast onmo gelijk. Zelfs als iemand een potje met valium op het dashboard heeft staan, dan kun je het gebruik nog niet voldoende aantonen". Het wachten is daarom op een gerechtelijke uitspraak over het rij den onder invloed van medicijnen met de gele sticker. Maar of dat in alle gevallen uitsluitsel zal bieden is nog maar de vraag. De Koninklij ke Maatschappij ter bevordering van de Pharmacie is intussen ui terst gespitst op aantasting van de privacy door verzekeraars. APT-topman Eckel optimistisch over de toekomst: HILVERSUM Eugene Joseph Eckel, geboren in de staat New Jer sey aan de Amerikaanse oostkust en 64 jaar oud, kwam twee jaar ge leden vanuit Amerika naar Neder land om president te worden van de internationale holding van AT &T en Philips Telecommunicatie. door Yvette Lichtenberg Eckel belichaamt een beetje The American Dream. Hij begon als technicus in 1942 bij de Ameri kaanse telefoonreus. Inmiddels is hij opgeklommen tot de hoogste baas bij APT, het Europese samen werkingsverband van AT&T en Philips. De jonge onderneming be weegt zich op het gebied van tele- communcatie en transmissiesyste men en heeft de computer gestuur de digitale telefooncentrale 5ESS- PRX als de grote troef. APT bestaat uit een internationa le holding, gevestigd in Hilversum en zeven werkmaatschappijen in Nederland, Zwitserland, Italië, Groot-Brittannië, België en Frank rijk. Onlangs werd een gezamenlij ke onderneming opgericht met de Spanjaarden. Het bedrijf maakte vorige week bekend dat daar 400 miljoen gulden ingepompt zal wor den. In de Europese vestigingen werken om en nabij de 5.000 men sen waarvan ongeveer 3.800 in Ne derland. De Nederlandse werk maatschappij heeft vestigingen in Den Haag, Huizen en Hilversum. In Huizen is de transmissie-poot van APT gevestigd. Eckel kreeg twee jaar geleden de opdracht er voor te zorgen dat het in 1984 opgerichte bedrijf uit de ro de cijfers zou komen. En dat lukt dit jaar, want het zware tij uit de begindagen is inmiddels gekeerd. "We zijn in 1984 opgericht en bin nen vier jaar tijds hebben we onze omzet verdubbeld. Dat vind ik een opmerkelijke prestatie. Dit jaar zal het eerste zijn waarin we geen ver lies meer lijden. De netto-omzet be droeg vorig jaar 895 miljoen gul den. Twintig procent hoger dan het jaar ervoor. Dit jaar zal de omzet veertig procent hoger liggen". Overleven Eckel is ervan overtuigd dat APT de moordende concurrentie zal overleven. Op dit moment zijn er teveel leveranciers op de zeer lu cratieve markt. De ontwikkeling en het up-to-date houden van de techniek kost echter zulke immen se bedragen dat alleen de jongens met de meeste centen en de aller beste technologie het hoofd boven water kunnen houden. "We horen bij de vier of vijf leveranciers die wereldwijd over zullen blijven. Daar ben ik vast van overtuigd". Onlangs werd de eigendomsver houding van APT verdeeld in 60 procent AT&T en 40 procent Phi lips. Wat zijn daar nu precies de ge volgen van? "We hebben nu toe gang tot alle nieuwe technologiëen die het laboratorium van AT&T in huis heeft en daarmee tot alle vier de poten van de telecommunicatie: telefoon, transmissie, alles wat met kabels te maken heeft en toege voegde systemen. Toen we met APT begonnen hadden we alleen telefoon en transmissie. Nu kun nen we alles aanbieden. Dat gaat echter niet van vandaag op mor gen. Onze mensen moeten die nieuwe technieken gaan beheersen en dat vergt opleiding". Verhalen als zou APT zijn eigen marketing niet meer mogen doen en onder curatele zijn gesteld van de Amerikaanse moeder, worden door hem naar het land der fabelen verwezen. "APT is de onderhande laar in Europa voor AT&T. De eni ge uitzondering betreft de landen waar we nog geen markt hebben. Dan helpt AT&T ons, omdat de on derhandelingen daar soms gaan over produkten waarvan wij ae kennis niet in huis hebben. We zit ten er echter altijd bij, omdat wij het aanspreekpunt in Europa zijn voor AT&T". Vrede Eckel is met erg toeschietelijk waar het gaat om nieuwtjes. De big boss geeft algemene antwoorden. Bijvoorbeeld over de naam van het bedrijf. APT is een werknaam en die moet veranderen, alleen al om dat er meer ondernemingen zijn die zo heten. Op de vraag of er al een nieuwe naam bekend is, wil hij wel antwoorden: "Ja". Welke dan? "Dat kan ik u niet zeggen. Daar moet eerst van beide kanten goed keuring aan worden gehecht". Daarmee handig het feit omzeilend dat de naam Philips er uit zal ver dwijnen. Overigens heeft de helft van het APT-personeel geen Phi- lips-achtergrond. Over onderhandelingen die gaande zijn in het oostblok is hij ook al vaag. "Onze klanten maken de orders bekend, niet wij". Maar Europa betekent voor APT niet al leen Westeuropa en een joint-ven ture met de Oosteuropeanen sluit hij echter niet uit. Eckel is optimis tisch, ook al vanwege de bewegin gen die door toedoen van Gor- batsjov op gang zijn gekomen. "We kunnen ze helpen. Wij vinden dat communicatie de vrede bevordert en onze technologie kan daaraan bijdragen". Er zullen echter nog de nodige hobbels genomen moeten worden voordat deze high-tech-in- dustrie zijn strategische waar mag uitvoeren. Maar APT zit op de eer ste rij als er'barrières geslecht wor den, zoveel is wel duidelijk. Bekend is dat APT onderhandelt met een Italiaanse onderneming als mogelijk derde partner in het bedrijf. "Kan zijn, we hebben dis cussies gehad met verscheidene partners. Op papier zeggen we el kaar toe dat we niets naar buiten zullen brengen". Maar is het moge lijk dat er volgende week naar bui ten komt dat Italtel, het Italiaanse telecommunicatiebedrijf partner wordt in uw bedrijf? "Dat is best mogelijk". Verder dan vijf jaar vooruitkij ken doet hij niet. "In die vijfjaar zal APT blijven groeien. Ik voorzie wel het samengaan van een aantal tele communicatiebedrijven. Ericsson, Siemens, Alcatel, Northern Tele com. Ik voorspel dat een aantal van hen gaat fuseren". Op de vraag of APT daarbij hoort hult hij zich ui teraard in stilzwijgen. DEN HAAG (GPD) - Het kabinet heeft besloten een premieregeling in te stellen voor vissers die op de Noordzee gevaarlijke stoffen in hun netten aantreffen. De regeling wordt 1 januari volgend jaar van kracht. Een visser die explosieven zoals mijnen en torpedo's of va ten en containers met gif aan land brengt, kan per opgevist object re kenen op een netto bonus van dui zend gulden. De premie wordt ook uitgekeerd aan vissers op wier aan wijzing de objecten worden gebor gen. De regeling is opgesteld op ini tiatief van coördinerend minister voor Noordzeezaken Smit-Kroes (verkeer en waterstaat), zo maakte haar departement gisteren bekend. De premieregeling heeft tot doel te stimuleren vaker mel ding te maken .van gevaarlijke vondsten in plaats van deze weer overboord te zetten, wat soms gro te gevaren voor mens en milieu met zich mee kan brengen. Vanuit de Tweede Kamer is herhaaldelijk aangedrongen op de regeling. Het kabinet stelt als voorwaarde dat de visser zijn vondst snel bij de Kustwacht moet melden en afge ven. Ook dient hij geografische in formatie over de vindplaats te ver strekken. Het Kustwachtcentrum in IJmuiden coördineert de acties en schakelt zonodig deskundigen van Rijkswaterstaat en de Konink lijke Marine in. De premie geldt voor alle Neder landse vissers die binnen de Ne derlandse visserijzone varen. Vis sers uit andere EG-landen in deze zone krijgen het geldbedrag alleen in geval van gifvondsten. ADVERTENTIE voor f9,75 Hilvarenbeek, bij Tilburg

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7