SpoorptTV Woodforde treedt op voorgrond Van der Torre vecht zich over inzinking heen 'Renners moeten het toch zelf doen' Gebrek aan ritme nekt Tanis Van Poppel verbaasd over handelwijze Raas Melkhuisje afgelopen voor Dogger VRIJDAG 29 JULI 1988 SPORT PAGINA 15 Raas gunt zichzelf geen rust i zich af geschud: "Misschien als l}et opeens i LEIDEN Het 'debuut' van Marianne van der Torre giste ren op Roomburg verliep niet geheel vlekkeloos. Dat kon ze zelf beamen na de partij tegen Merel Leisink die zij ove rigens winnend afsloot met 6-1, 7-5. „Ik ben niet zo tevre den over deze partij", erkende Van der Torre na afloop. „In de eerste set ging het nog wel goed, op de belangrijke mo menten was ik voldoende geconcentreerd en pakte ik ook de punten". De 5-0 voorsprong die de Rotterdamse in de eerste spelreeks opbouwde, was enigszins geflatteerd. De stand in de games was telkens redelijk gelijk, alleen ver zuimde Leisink het beslissende punt te maken. •S-HEERENHOEK (GPD) - Zon dag stapte hij met een glimlach op zijn gezicht uit de maalstroom van de Tour de France, maar rust heeft Jan Raas thuis nog niet kunnen vinden. De telefoon rinkelt onop houdelijk. „Er blijft veel te regelen. Doe je dat niet, dan loopt het mis", zegt Raas, terwijl hij een sigaret op steekt. Roken doet hij met de regel maat van een Zwitsers uurwerk en op de fiets heeft hij al tijden niet ge zeten. „Het is een heel ander leven dan vroeger", realiseert hij zich, „maar het is wel erg leuk". De afgelopen drie weken zijn omgevlogen. Toen hij nog fietste duurde de Tour voor Raas meestal tot aan het hooggebergte. Dan stapte hij klagend van de fiets om vervolgens huiswaarts te keren. Het liefst met één of meerdere etappe-zeges op zak. Nu trekt hij al weer een paar jaar met de ploeglei dersauto over de cols en net als vo rig jaar deed hij dat de afgelopen weken fluitend. Zes etappe-over winningen, de groene trein was niet te stuiten. De echte liefhebbers herkenden de hand van Raas als de Super- confex-lokomotief in de slotfase van de etappe aan het peloton sleurde. Eén keer slechts ging het mis, toen de ploeg na ruim twee Tour-weken de macht miste om het peloton aan banden te leggen en de Fransman Thierry Marie ze gevierde. „Dat was vermoeidheid", erkent Raas, die verder weinig re den tot klagen heeft gehad. Tempobeulen „De kracht van onze ploeg is dat wij nogal wat tempobeulen heb ben. De meesten hebben bij de amateurs in de 100 kilometer-ploeg gezeten. Nee, dat is niet de reden waarom ik ze gekozen heb, maar het speelt wel mee. In de eerste week heb ik de finale doorgespro ken met de jongens, maar daarna moeten ze het toch zelf doen. De in vloed van een ploegleider is echt niet zo groot als sommigen wel denken". Het komend seizoen telt de Su- perconfex-ploeg vermoedelijk 17 of 18 renners. Op dit moment heeft Raas nog twintig coureurs onder contract, al staat het vertrek van Maarten Ducrot, Patrick van Pas- sel en ook Jean-Paul van Poppel inmiddels vast. Het inkrimpen van de ploeg heeft enerzijds te maken met hogere contracten, maar staat aan de andere kant ook in verband met het geringe aantal renners per ploeg dat in belangrijke ronden mag starten. „In sommige wedstrij den mag je maar met zeven of acht renners starten en ik betaal geen renners om ze thuis te laten", aldus Raas. Giro Vast staat nu al dat de ploeg Raas het komend seizoen naast de Tour Solleveld wint in eigen huis WATERINGEN (ANP) - Gerrit Sol leveld heeft gisteren een thuisover winning behaald. De renner uit De Lier won het criterium in Waterin gen door in de eindsprint mede vluchter Peter Stevenhaagen te verslaan. John Talen werd derde. Met nog twintig kilometer te gaan ontstond voor 35.000 toeschouwers een kopgroep van tien man. In de laatste ronde ontsnapte daaruit plaatselijk favoriet Solleveld. Hij kreeg Stevenhaagen als compag non. In de sprint was de renner uit De Lier net sterker. Het wielercri- terium in Helden-Panningen is gis teren gewonnen door Adri van der Poel. De renner uit de ploeg Gis- bers versloeg in de straten van het Limburgse dorp voor 15.000 toe schouwers de winnaar van de rode trui in de Ronde van Frankrijk, Frans Maassen. De tussensprint- koning van de Tour ontsnapte in de laatste kilometer uit een kopgroep van acht renners. Slechts Van der Poel reageerde. Hij achterhaalde Maassen en won de sprint. Na twaalf keer gaat de Zesdaagse van Maastricht niet meer door. Dat heeft wethouder Jan Hoen van Maastricht, lid van het stichtings bestuur, gistermorgen meege deeld. „Het besluit is", zo zei hij, „met bloedend hart genomen, maar om meer dan een reden is het realistisch om te stoppen". De voornaamste reden is van fi nanciële aard. De vorige zesdaagse leverde een tekort van vijftigdui zend gulden op. De zesdaagse werd tot nu toe verreden op een baan in de Eurohal. De nieuwe zou even wel plaats moeten vinden in het Maastrichts Expositie- en Congres centrum (MEC). Dit zou evenwel aan extra kosten voor een nieuwe baan een investering vergen van twee ton. Daar zijn op dit moment geen sponsors voor te vinden. Een andere oorzaak is de terug loop van de belangstelling. Verle denjaar namen Joop Zoetemelk en René Pijnen afscheid. Dat leverde wel wat meer bezoekers op, maar de verwachte toename van de be langstelling bleef uit. Bovendien heeft in het besluit nog meege speeld dat Peter Post pessimis tisch gestemd is over het aantrek ken van een nieuw rennersveld als ook het feit dat elders, met name in Rotterdam, de belangstelling even eens terugloopt. de France ook de Giro d'Italia zal rijden. „Je krijgt in die ronde toch steeds meer publiciteit. Wij hebben ook een subsponsor (Colnago), die in Milaan zit. Zo'n sponsor vindt het wel interessant als wij in Italië rijden, maar dat heeft verder niets met mijn beslissing te maken om er te starten. Ik denk gewoon, dat de ploeg er nu rijp voor is". Ook de Tour de France heeft de equipe veel publicteit opgeleverd, al is Raas van mening dat zijn ploeg nog meer aandacht gekregen zou hebben als de beruchte doping-af- faire achterwege was gebleven. „Dat heeft ons nog de nodige publi citeit gekost. Dat is jammer voor ons, jammer voor Van Poppel en een slechte zaak voor de wieler sport. Dit soort zaken schrikt spon sors af en daar ben je in de wielren nerij toch van afhankelijk". Raas is één van de velen in de wielerwereld, die vraagtekens plaatst bij de wijze waarop doping- gebruik wordt gecontroleerd. De ploegleider acht bovendien de lijst met verboden produkten te uitge breid. „Je kunt twee dingen doen: jé schaft het dopingonderzoek af of je neemt de lijst opnieuw door. Produkten als cafeïne, efedrine en codeïne zitten in de simpelste ge neesmiddelen. In de neusdruppels van m'n zoon bijvoorbeeld. Als je keelpijn hebt mag je niet eens Nat- terman nemen, omdat er codeïne inzit. Dat is belachelijk natuurlijk". Volgens Jan Raas moet er tevens gezocht worden naar een nieuwe wijze van controle. „Ik denk dat men bijvoorbeeld bloed moet prik ken in plaats van de urine controle ren. Dat klinkt allemaal veel ge makkelijker dan het in werkelijk heid is. Het is heel moeilijk een wa terdicht systeem te verkrijgen zo lang- er mensenwerk mee gemoeid is. Fouten zijn dan snel gemaakt. Daar ben ik zelf vroeger ook bang voor geweest. Ik ging als ik iets mankeerde naar de huisarts. Hij zocht dan op in de boeken wat ik wel en wat ik niet mocht hebben". "De telefoon rinkelt voor de zo veelste keer en Jan Raas steekt nog eens een sigaret op. Wielerzaken. Hij gunt zichzelf, zo vlak voor de vakantie, nog geen rust. „Uitsla pen? Nee, dat doe ik niet. Ik ben niet zo'n langslaper. Die korte nachten in de Tour maken zo'n wedstrijd wel zwaar, maar ik heb er geen moeite mee. Zeker niet, als je op z'n tijd wat wint", stelt hij tevre den vast. HILVERSUM (GPD) - Het rekend nu de organisatie het er geen enkele reden tot klag rig aan de rolverdeling. Het ti de eerste twee schiftingen, te finalisten opleverde: Mark V De toernooibazen in Stratton Mountain, waar deze week tegelij kertijd met het Melkhuisje een 400.000-dollartoernooi plaatsvindt, zullen zich heel wat minder op hun gemak voelen. Van de eerste acht geplaatste spelers zijn ze er al vijf kwijt, onder wie niemand minder dan nummer één Ivan Lendl. Het bericht dat hij door die nederlaag in de tweede ronde tegen de onbe kende Roger Smith onttroond zou zijn als wereldkampioen door Wimbledon-winnaar Stefan Ed- berg, blijkt echter wat voorbarig. LEIDEN- De meest verrassende partij gisteren op het toernooi van Roomburg was de nederlaag van de nummer twee geplaatste Freek Tanis in het mannenenkelspel B. Tanis moest met een 6-3 6-3 eind uitslag zijn meerdere erkennen in Jan de Beus. Het ontbrak Tanis, die vijf weken geen toernooien had gespeeld, duidelijk aan wedstrijd ritme en het feit dat hij toch regel matig getraind had veranderde daar weinig aan. Martijn Krans, die de dag ervoor een zware partij ge speeld had, kon gisteren niet op nieuw de puf opbrengen en werd met 6-4 6-3 teruggewezen door Ro bert Veldt. Reeds van tevoren had Erwin Lems gerekend op een moeilijke wedstrijd tegen Reinhoudt van der Broek. Weliswaar had Lems kort geleden zijn opponent op Thor R- W nog makkelijk verslagen, hij weet dat deze tóch tot veel in staat is. Het begin viel mee, want Van der Broek maakte veel fouten. Na dat de Hagenaar de eerste set met 6-4 had moeten inleveren, kwam hij ook in de tweede spelreeks met 3-0 achter. Deze stand werd spoe dig naar 3-3 omgebogen, waarna er voor Van der Broek nog een kans tot een 4-3 voorsprong bestond. Hij verspeelde deze kans echter en Lems trok uiteindelijk de zege naar zich toe met 7-5. In het vrouwenenkel B ontmoet- lelkhuisje wordt nog steeds o loofd breekt over de toekomsl n. De tribunes zitten vol en de pduo Emilio Sanchez Guill "wijl de slag op 'het middenve oodforde en Magnus Gustafs: De calculaties van de spelersvak bond ATP hadden namelijk geen rekening gehouden met het toer nooi van Baastad. Daar haalde Ed- berg vorig jaar de eindstrijd, maar ditmaal laste hij een rustpauze in. In de berekeningen, nodig om te komen tot een gemiddeld aantal punten waarop de positie op de we reldranglijst wordt bepaald, was daar geen rekening mee gehouden. Het moyenne van Edberg zakte daardoor van 146,20 naar 140,93. Hij bleef daarmee ruim verwijderd te Marie-José Rutten Félice Sch neider, die tevens haar dubbelspel- partner is in de A-categorie. Rutten benutte goed de wat zwakkere fo rehand van haar tegenstandster. Schneider stond een paar games flink te vegen, maar Rutten liet zich hierdoor niet uit het veld slaan en bleef de bal rustig in het spel houden. Het was dan ook Rutten die uiteindelijk het spel in haar voordeel besliste: 6-2 6-4. Floren- tien Schneider deed het beter dan haar zus. Zij versloeg Karin Croese met tweemaal 6-2. De uit Apeldoorn afkomstige Mi mi de Wit kwam wat langzaam op dreef tegen Mariska van Yzerloo. Vooral in de eerste set maakte de Wit veel fouten Na deze met 6-3 verloren te hebben, bouwde ze het spel beter op. De ballen werden diep gehouden met af en toe een korte bal naar buiten. Deze taktiek leverde haar een 6-3 setwinst op. In de laatste spelreeks kwam de Wit nog 1-0 voor met mogelijkheden tot 2-0. Vervolgens zorgden een paar onnodige misstappen voor een 1-1 gelijke stand en verloor de Wit haar concentratie waarna Van Yzerloo doorstoomde naar 6-1. Johan Draulans had weinig in te brengen tijdens de eerste set tegen de favoriet van het mannenenkel C, Erik Bolten. Hij ontfutselde Bol- ten slechts één game, maar in de zijn wenken bediend. Uitge- *e status van haar toernooi, is ieelnemers houden zich keu- •mo Perez-Roldan overleefde 1' alvast twee boeiende halve van het totaal van Lendl, dat nog al tijd 149,71 bedraagt. De Tsjechoslowaak begint daar door toch aan zijn 151e week als nummer één van de wereld. Hij neemt die plaats in sinds 9 septem ber 1985. Lendl heeft nog acht we ken te gaan om het record van Jim my Connors te verbeteren. Con nors, deze week voor het eerst sinds vier jaar weer winnaar van een toernooi, stond nummer één van 29 juli 1974 tot 16 augustus 1977. Desondanks, Lendls aanvan kelijk onaantastbare positie is in middels behoorlijk ondermijnd. Zijn val had na Wimbledon een feit kunnen zijn als met name Mark Woodforde een tikkeltje slagvaar diger was geweest. Ter herinnering: de roodharige sproetenkoning uit Adelaide, be gin dit seizoen winnaar van het Grand-Prixtoernooi in zijn woon plaats, duwde Lendl in de vierde ronde van The Championships naar de rand van de afgrond, maar liet hem toch nog ontsnappen: 7-5, 6-7, 6-7, 7-5, 10-8. Diezelfde Austra liër haalde gisteren de laatste vier op het Melkhuisje door na een 2-5 achterstand de Zwitser Claudio Mezzadri te verslaan: 7-5, 6-2. Woodforde leverde daarmee an dermaal het bewijs dat het Austra lische tennis aan het terugkrabbe len is en niet alleen op gras - Wim bledon telde vier 'Aussies' bij de laatste zestien - tot zijn recht komt. Desondanks is Woodforde, die het afgelopen weekeinde wegens buik klachten zijn halve-finalepartij in het Badgastentoernooi van Noord- wijk tegen Pedro Rebolledo moest opgeven, een buitenbeentje in Hil versum. De als vijfde geplaatste nummer 52 van de wereld is tussen de 'levende muren' de enige speler die aanvallend is ingesteld. Zowel Mark Woodforde als Emi lio Sanchez was 'designated' (aan gewezen) voor het Melkhuisje en het toeval wil dat beiden elkaar morgen treffen wanneer alles vol gens schema verloopt. Dan moet de Spanjaard zich vandaag wel eerst ontdoen van de sluwe Argen tijn Eduardo Bengoechea, die hem heel wat meer problemen zal be zorgen dan Paul Dogger gisteren deed. Sanchez maakte zoals ver wacht korte metten met het Am sterdamse talent (6-3, 6-1). volgende spelreeks liep zijn fore hand zo goed dat hij deze set won met 6-3. Bolten ging vervolgens meer spreiden waardoor hij met 3-0 voor kwam. Deze voorsprong werd behouden en resulteerde in een 6-3 overwinning. Ook de nummer twee geplaatste Onno Guinau kon zijn plaatsing nog waarmaken en schakelde Pa trick Chin A Fung met 6-2 6-2 uit. Verder verwierven ook Verschoor en Jan-Arie Bakker zich een plaats in de volgende ronde door respec tievelijk Bob van Overloop (6-4 6-3) en Peter van Paridon (6-1 6-1) te verslaan. Verloor Petra Velzel afgelopen zondag in Noordwijk nog in de fi nale-enkel C van Liesbeth Hoog houdt, nu wist ze de partij in haar voordeel te beslissen. Velzel zette na de eerste spelreeks met 6-4 afge dwongen te hebben haar tegen standster op een 5-3 achterstand. Daarna nam Hooghoudt het initia tief over tot 6-5, maar zij moest toch toezien dat Velzel de wedstrijd in winst omzette door de tie-break te winnen met 7-4. Tot slot stootte Jan de Groot in het mannenenkel veteranen de lijstaanvoerder Piet van Duiven voorden van zijn troon met 4-6 6-2 6-1. Vermeulen boekte in het vrou wenenkel veteranen een overwin ning op Truus Tönjann met 6-1 6-4. ESTHER VAN ZUUREN Paid Dogger had gisteren niets in te Emilio Sanchez. Dogger was danig onder de in druk van het Spaanse geweld. „Ik vond hem veel beter dan Tsjesnok- ov", vergeleek hij de partij met zijn Daviscup-optreden tegen de Russi sche vedette. „Hij is erg vast en heeft een gevaarlijke service. Ik had vooraf op meer gehoopt dan vier games, maar ik kwam gewoon op alle fronten te kort. Je speelt toch tegen iemand die op gravel tot de vijf beste spelers ter wereld be hoort, daarom ben ik niet eens on tevreden. Ik zie dit als een investe ring in de toekomst". Merkwaardig De halve finale in de bovenste helft van het speelschema draait hoogstwaarschijnlijk uit op een Zweeds Argentijns onderonsje. Guillermo Perez-Roldan, gisteren te sterk voor de Westduitser Paul Vojtisek (6-3, 6-4), moet dan van daag de Chileen Pedro Rebolledo uitschakelen. Magnus Gustafsson In de tweede set verging het Lei sink wat dat betreft veel beter. Van der Torre werd zelfs op een 4-1 ach terstand gezet. „Ik heb het in de tweede set wat te gemakkelijk op gevat. De concentratie werd min der en ik gaf het tempo uit han den". Van der Torre kwam de in zinking goed te boven en pakte de tweede set, ondanks een set-point tegen op 4-5, met 7-5. De zesvoudig Nederlands kam pioene, driemaal buiten en evenzo- vele malen indoor, is de laatste tijd een beetje uit beeld verdwenen. Het tennisverleden van Van der Torre wordt met een aantal indruk wekkende overwinningen opge sierd. In haar achttiende levensjaar werd zij Europees jeugdkampioe ne en won zij tevens voor de eerste maal de nationale titel. De Neder landse belofte brak het jaar daarop ook internationaal door. Een toer nooizege in Hershey (Amerika) was het begin van een succesvolle op mars. Vanwege haar stijging op de wereldranglijst werd zij toegelaten tot evenementen met indrukwek kende deelnemers, zoals Chris Evert. Wie snelt stijgt, kan ook hard val len, dat ondervond Van der Torre aan den lijfe. „Achteraf denk ik dat het allemaal te snel is gegaan. Ver schil van mening met mijn train- ster Annemieke de Jong leidde uit eindelijk tot een breuk. Toen moest ik alles alleen doen. Een nieuwe trainer kon ik niet betalen, omdat ik het buiten de bond om deed. Met de toenmalige bonds coach Jan de Rook klikte het niet en ik viel in een groot gat". Na drie jaar wilde Van der Torre haar pogingen om tot de wereldtop door te dringen opgeven. Het lukte allemaal niet en de Rotterdamse brengen tegen de sterke Spanjaard is al zeker van een premie van 7950 dollar omdat hij de Argentijnse be lofte Alberto Mancini na een merk waardig duel (2-6,7-5,6-0) de pas af sneed. Het Zweedse reservoir raakt dus maar niet uitgeput. De 21-jarige Gustafsson stormde dit jaar de top- 50 binnen, vooral door op Roland Garros de vierde ronde te halen, waarin hij verloor van André Agas si. Zijn grootste succes boekte de blonde Scandinaviër echter vorig jaar in Stockholm, waar hij de hal ve finales haalde (zeges op onder meer Pernfors en Jelen) en pas een halt werd toegeroepen door land genoot Jonas Svensson, met wie hij dezelfde coach (Tim Klein) deelt. Door die prestatie op het Melk huisje te herhalen, heeft Gustafs son nog steeds kans in de voetspo ren te treden van zijn landgenoot Anders Jarryd. Die werd vier jaar geleden de eerste Zweedse win naar in de Hilversumse historie. raakte 'puur gefrusteerd' van het tennis. „Je hele leven is op tennis gericht en je hebt bijna geen socia le contacten. Je groeit dan best wel als een vreemd persoon op, heel egocentrisch en met weinig con tact met de buitenwereld. Zolang het goed gaat is dat leuk, daarna heb je niets". Ook voor de jeugd van nu ziet de bijna zeventwintigja- rige speelster die dreiging. „De combinatie topsport en andere ac tiviteiten is moeilijk, maar met oogkleppen op door de wereld gaan, is ook niet alles". Mede dankzij haptonoom Ted Troost liet Van der Torre het tennis toch niet helemaal schieten. Door de therapie van Troost leerde zij beter om te gaan met spanningen en de lol in het spelletje kwam weer terug. Na eveneens nog enige tijd geveld te zijn door een hernia, pak te zij de draad op en mengde zich opnieuw in het strijdgewoel. Mo menteel neemt zij een positie rond de tweehonderd in op de wereld ranglijst. Het buitenland trekt ech ter niet meer al te zeer. „Ik had wel de intentie om in maart en april in het buitenland toernooien te gaan spelen. Mentaal kon ik het toch niet opbrengen. Dat gedrevene ontbreekt en dan kun je net zo goed niet gaan". Ondanks het feit dat zij zich nu alleen op toernooien in Nederlands richt, blijft tennies voor Van der Torre een full-time bezigheid, 's Morgens en 's middags anderhalf uur trai nen, daar tussendoor werken aan de conditie en het programma van Van der Torre is gevuld. Weliswaar geen vetpot, maar voldoende om ruimschoots van rond te komen. De toekomst is nog een open boek. „Je weet het nooit, mis schien als het opeens weer heel erg goed gaat dat ik toch nog probeer verder te komen. Tot nu toe bevalt het zo wel en daarna zien we wel weer". De wetenschap dat 'er nog leven is na tennis' heeft het blik veld van Van der Torre in ieder ge val verruimd. JETSKE GOUDSMIT Jeugd tennist in de vakantie RIJNSBURG Dat een jeugd- toernooi midden in de vakantie geen eenvoudige klus is onder vond wedstrijdleider Jack Ma- nuputty van de Rijnkanters. Bo vendien was er tegelijkertijd een jeugdtoernooi op het tennispark De Munnik. Echter door vin dingrijkheid is hij er toch in ge slaagd de deelnemers te laten ge nieten van het tennisspel, de hoofddoelstelling van het evene ment. Manuputty deelde de spelers in poules in zodat een ieder volop aan bod kwam. Dat de progressie bij somige spe lers spelenderwijs ging bewees Frans de Weger in de poule jongens tot en met tien jaar. In de poule- wedstrijd verloor hij met 6-2 6-1 van Duncan de Groot, tijdens de fi nale wist de Weger tweemaal een tie-break af te dwingen. De winst bleef wel in handen van toernooi- winnaar Duncan de Groot. VRIJDAG 15.00-16.00 SKY: Grand Prix Wieier Re vue: hoogtepunten. 15.15-16,50 BBC 2: Paarderaces: vanuit Goodwood. 17.00-19.00 BBC 2. Paarderaces: vanuit Goodwood, aansluitend de Hickstead Derby. 22.35-23.35 Super: Sportsworld: hoogte punten uit het heden en het verleden. 22.50-23.55 Ned 2: Sport: verslag van de vandaag gespeelde kwartlinales om het Open Nederlandse tenniskampioen schap op de banen van het Melkhuisje in Hilversum. 23.00-23.30 Did 1: Sportschau. ZATERDAG 10.03-10.35 Did 1: Sportschau. 13 00-16 10 Did 3. Sport im Westen GP dames-tennis in Hamburg. 13.30-18.05 BBC 1: Grandstand' met boksen (Marion Starling-Tomas Molina- res in Atlantic City), zwemmen (nationale selecties vanuit Leeds, met deelname Nederlandse olympische ploeg), auto races (vanuit Brands Hatch en Siversto- ne), paarderaces (vanuit Goodwood), paardespringen (Hickstead Derby), Pen tathlon en vechtsport (voorbereiding op de Olympische Spelen) 14.55-15.25 Super: Sporting Chance. 15.00-16 30 Ned 2. Sport: Open Neder landse tenniskampioenschappen vanuit het Melkhuisje (halve finale). WATERINGEN (GPD) - Jean- Paul van Poppel heeft met ver bazing kennis genomen van de beslissing van Jan Raas om hem na dit wielerseizoen uit zijn ploeg te zetten. Raas verklaarde gisteren teleurgesteld te zijn in de houding van zijn sprintspecia list, die hij volgende week 'straf expedities' naar Zwitserland en Spanje laat maken. Daardoor loopt Van Poppel 35.000 aan in komsten uit zeven Nederlandse criteriums mis. De sprinter staat in de belangstelling van een groot aantal wielersponsors, maar de Bilthovenaar heeft nog geen keuze gemaakt. „Raas heeft een uiterste datum gegeven om te beslissen en dat zou dinsdag zijn", aldus Van Poppel gisteren in Wateringen, waar één van de vele criteriums werd verreden. „Maar ik bepaal zelf wel wanneer ik de knoop doorhak. Dat kan je niet binnen twee dagen na de Tour zeggen. Ik heb namelijk meer aanbiedingen gehad". Van Poppel ontkent, dat hij in een eerder stadium al had laten doorschemeren te zullen bijteke nen. „Ik heb Raas nooit een toe zegging gedaan. Altijd heb ik een voorbehoud in acht genomen. Vóór de Tour konden we niet rond komen, dat staat zwart op wit. Na de Tour wilden ze met mij verder praten. Maar het kwam in Frankrijk al tot een ge sprek. Ik heb alleen maar geluis terd, verder niks. Ik voelde er niks voor om 'ja' te zeggen". „Ik wilde eerst de reacties van andere ploegen afwachten", zegt Van Poppel. „Dat laatste gesprek met Raas was eigenlijk niet zo leuk. Want ik moest vóór dins dag een besluit nemen. Anders zou Raas daaruit z'n consequen ties trekken en strafmaatregelen nemen. Dat is dus gebeurd. Uit de kranten heb ik nu vernomen, dat ik de Grote Prijs van Gippin- gen en de Ronde van Burgos moet rijden". Over de toekomst maakt hij zich in elk geval geen zorgen. De aanbiedingen liggen voor het op rapen. „Van verschillende kan ten is er belangstelling. Uit bin nen- en buitenland. Bijna alle ploegen willen me hebben. Ja, ook die van Post en Gisbers. Maar ik weet echt nog niet wat ik doe. Ik wil eerst het financiële plaatje nog eens goed bekijken. Ik ben nu voor het vierde jaar professional. Maar volgend sei zoen kan ik eindelijk flink wat geld verdienen. Ik denk, dat het mijn goed recht is dat zwaar te la ten wegen".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15