Houding van Iraq obstakel vredesgesprek Hongaren kunnen binnenkort gemakkelijker op reis Direct overleg met Iran geëist Reagan gaat akkoord met CIA-acties tegen Noriega Mubarak: 'VS willen direct onderhandelen met PLO' VN steeds dieper ia de financiële problemen Premier Prem van Thailand weigert nieuwe ambtstermijn Drijvende stad biedt oplossing Meer arrestaties in internationale drugszaak kijkshop DONDERDAG 28 JULI 1988 BUITENLAND PAGINA 5 WASHINGTON Iraq wil direct onderhandelen met Iran over een wapenstilstand in de Perzische Golf. De Iraakse minister van buitenlandse zaken Tariq Aziz heeft in zijn eerste bespreking met VN-secretaris Perez de Cuellar laten weten dat Iraq alleen in het kader van directe onderhande lingen met Iran bereid is een wapenstilstand te sluiten. WASHINGTON - President Reagan heeft de CIA in het geheim toestemming gegeven het regime van generaal Noriega in Panama via subversieve acties te ondermij nen en omver te werpen. De Was hington Post heeft dat onthuld. President Reagan heeft volgens de Post een geheime order getekend die de CIA machtigt te proberen Noriega ten val te brengen tenein de de democratie in Panama te her stellen. door Jaap van Wesel Van de ondertekening van zo'n document moet de president de Congrescommissies die zich met spionage bezig houden op de hoog te stellen. De president heeft ge weigerd op de onthullingen van de Washington Post te reageren, maar andere bronnen hebben de juist- heid van het nieuws bevestigd. Of- .ficieel wil het Witte Kuis alleen kwijt dat Reagan de afgezette pre sident van Panama Delvalle heeft beloofd dat Amerika zijn pogingen om de democratie in Panama te herstellen zal voortzetten, zonder dat een actieplan is opgesteld. Amerika erkent nog steeds Dela- vlle als de wettige president van Panama. Volgens de Washington Post zijn er geen onmiddellijke plannen om tot militaire actie of paramilitaire actie zoals de kidnap ping van Noriega, over te gaan. Sinds vorig jaar juni probeert de Reagan regering generaal Noriega, die voorheen op goede voet stond met Washington, ten val te bren gen. Volgens de VS is Noriega de hoofdrolspeler in een internatio naal netwerk van drughandelaren, reden waarom de officier van justi tie in Miami Noriega in staat van beschuldiging heeft gesteld. Via een economische boycot heeft de VS geprobeerd Noriega tot afdwin gen te dwingen. De boycot heeft wel tot economische malaise in Pa nama geleid, maar niet tot de val van Noriega. Toen de boycot mislukte heeft het Witte Huis tevergeefs met No riega onderhandeld over de voor waarden van zijn aftreden. De VS stelde voor de strafzaak tegen No riega te seponeren als de generaal op zou stappen, maar Noriega ging daar niet op in. Generaal Noriega. Bij de VN in New York wordt ech ter gevreesd dat de harde opstel ling van Iraq een ernstig obstakel kan zijn bij de onderhandelingen om de oorlog te beeindigen. Perez de Cuellar pendelt momenteel tus sen de Iraakse minister van buiten landse zaken Aziz en zijn Iraanse collega Velayati, omdat Iran wei gert met de Iraki's aan één tafel te zitten. De secretaris-generaal heeft gezegd te zullen proberen in de loop van het proces directe onder handelingen te bewerkstelligen. door Jaap van Wesel Tot voor kort was het altijd Iraq dat aandrong op een snelle wapen stilstand, en Iran dat de oorlog wil de rekken. Nu het getij op het slag veld echter is gekeerd en Iraq aan de winnende hand is, maken de Iraqi's geen haast met onderhande len. en hopen via een nieuw mili tair offensief hun onderhande lingspositie te verbeteren. Het vasthouden aan directe on derhandelingen heeft echter diepe re oorzaken. Iraq is bevreesd dat Irans bereidheid om in te stemmen met een wapenstilstand een tacti sche beslissing is van tijdelijke aard. Minister Aziz wijst er op dat Khomeini zelf de aanvaarding van resolutie 598 van de Veiligheids raad heeft vergeleken met het inne men van gif. Iraq is uiterst wantrouwend ten aanzien van de uiteindelijke bedoe lingen van Iran en vreest dat Iran na een adempauze de oorlog zal hervatten, om alsnog het regime van president Saddam Husayn om ver te werpen. Vandaar dat Iraq aan de onderhandelingstafel de le- Maffia Gewapende mannen die zich verborgen hielden achter een muurtje bij de villa van de veroor deelde maffia-baas Greco, hebben gisteren in het -Italiaanse Palermo een vermeend lid van de maffia dood geschoten toen hij de poorten van de villa naderde. Dat heeft de politie meegedeeld. Sri Lanka De politie en het leger van Sri Lanka zijn sinds gisteren in staat van hoogste paraatheid. De rege ring in Colombo houdt rekening met gewelddadige acties van extre mistische Tamils en Singalezen nu het morgen een jaar geleden is dat het akkoord tussen India en Sri Lanka werd gesloten. Sovjetunie De Sovjetunie en de Afghaanse opstandelingenbeweging Muja- heddin zijn begonnen met onder handelingen over de terugkeer naar de Sovjetunie van drie gevan gen Sovjet-officieren en het lijk van een vierde. De vier officieren werden op 18 juli gevangen geno men, respectievelijk gedood, nadat zij in een hinderlaag van de Muja- heddin waren gelopen in de buurt van de grote Sovjetrussische leger basis bij Shindand in het oosten van Afghanistan. Thatcher De Britse premier Thatcher heeft het idee van een politiek nauw sa menwerkende Verenigde Staten van Europa als een 'luchtkasteel' naar het rijk der fabelen verwezen. De Britse premier deed haar uitla tingen voor de BBC-radio. That cher had nog niet eerder zulke scherpe kritiek geleverd op wat zij ziet als een onpraktisch, over-en- thousiast streven naar een vere nigd Europa. Journalisten Een militair gerechtshof in de Sloveense hoofdstad Ljubljana heeft vier jonge Slovenen tot ge vangenisstraffen veroordeeld, om dat zij militaire geheimen zouden hebben verraden. De zwaarste straf, vier jaar, kreeg sergeant-ma joor Ivan Borstner. De andere drie werden veroordeeld van achttien tot vijf maanden gevangenisstraf. Burma In Burma, waar de afgelopen da gen de voltallige politieke top is ge wijzigd, blijft het onrustig en in een stad ten noorden van de hoofdstad Rangoon is de staat van beleg van kracht nadat daar uitgebreide rel len uitbraken. De regering liet we ten dat in Myede, een stad 350 kilo meter ten noorden van Rangoon, noodmaatregelen zijn ingesteld na dat zich daar rellen hadden voorge daan waarbij één dode en vijf ge wonden vielen. gitimiteit van het Iraakse regime bekrachtigd wil zien. Het gaat er niet om een tijdelijke wapenstilstand te sluiten, n permanent vredesverdrag. Alleen directe onderhandelingen kunnen tot een dergelijk proces leiden, zo is het Iraakse standpunt. De Ira- niërs wijzen er echter op dat resolu tie 598 van de Veiligheidsraad hele maal niet spreekt over direkte on derhandelingen. Deze resolutie is een jaar geleden unaniem door de Veiligheidsraad aanvaard als de basis voor een vredesregeling. Hij roept onder meer op tot een staakt het vuren, terugtrekking van troepen achter de internationa le grens, uitwisseling van krijgsge vangenen en een onpartijdige in ternationale commissie die de schuldvraag in de oorlog moet vaststellen. De Iraqi's gingen vorig jaar onmiddellijk met deze resolu tie akkoord, omdat zij militair toen aan het verliezen waren. Iran wilde de oorlog voortzetten, totdat het getij dit jaar begon te ke ren, en de Iraqi's de overhand kre- ■gen. Iran staat op het standpunt dat het zaak is een tijdschema op te stellen voor de uitvoering van reso lutie 598. Daarvoor zijn geen direc te onderhandelingen nodig. Met op de achtergrond een door de burgeroorlog verwoest gebouw, de monstreren inwoners van Bayrut met een 150 meter lange petitie. Zo'n 70.000 mensen zetten hun handtekening op het papier met het verzoek aan de Libanese president een einde aan de strijd te maken. (foto anp> CAIRO (UPI) De Egyptische president Mubarak heeft gisteren in een vraaggesprek met het tijd schrift Al-Mussawar gezegd dat de Amerikaanse staatssecretaris van buitenlandse zaken, Murphy, op korte termijn in Cairo of Amman een ontmoeting wil hebben met een Palestijnse delegatie, inclusief vertegenwoordigers van de Pales tijnse Bevrijdingsorganisatie PLO. Mubarak verklaarde van het voornemen op de hoogte te zijn ge steld "omdat de Amerikanen blijk baar ons standpunt over de moge lijkheid van een ontmoeting met enkele Palestijnen van binnen en buiten (de bezette gebieden) willen peilen." Als koning Husayn van Jordanië meent dat er redenen zijn waarom die ontmoeting niet in Amman kan plaatsvinden, "dan zullen wij bereid zijn als gastheer van de ontmoeting in Cairo op te treden," verklaarde Mubarak. Gevraagd naar wie hij bedoelde met 'Palestijnen van binnen en buiten de bezette gebieden' ant woordde Mubarak: "Het gaat om leden van de PLO, maar ze wonen niet in de bezette gebieden." Hij zei ook: "Ik geloof dat de Amerikanen nu bereid zijn met enkele NEW YORK (IPS) - De vooruit zichten op vrede in verschillende grote conflicten verergeren de fi nanciële problemen van de Vere nigde Naties. Andersom schaadt de „bijna bankroete" volkeren organisatie het vredesproces. Er is geen geld meer voor een nieu we vredesmacht. Dat heeft secre taris-generaal Perez de Cuellar gisteren via zijn woordvoerder in New York laten weten. Als de VN niet snel een fors be drag ontvangt, moet de volkeren organisatie zelfs nog voor okto ber de deuren sluiten, waar schuwde woordvoerder Fran cois Giuliani. De crisis wordt voor een groot deel geweten aan de betalingsachterstand van de Verenigde Staten. Washington staat voor meer dan 467 miljoen dollar achterstallige contributie in het krijt. Een week geleden zei president Reagan dat Washing ton niet van plan is binnenkort met het geld ovèr de brug te ko- De kastekorten worden op scherp gesteld door de actieve rol die de VN spelen in vredeson derhandelingen. Perez de Cuel lar sprak gisteren in New York met de Iraanse minister Velayati en de Iraakse minister Aziz over een staakt-het-vuren in de Gol foorlog. Volgende maand praat hij met Marokko, Algerije en het Polisa- riofront over het plan voor een tussentijds VN-bestuur in de Westelijke Sahara tot de partijen het eens worden over een refe rendum over de toekomst van de voormalig Spaanse kolonie. Op 2 augustus worden de on derhandelingen voortgezet tus sen Angola, Cuba, Zuidafrika en de Verenigde Staten over onaf hankelijkheid van Namibia. La ter die maand komen de leiders van de Griekse en Turkse bevol king op Cyprus naar New York in een poging eenheid op het ei land te brengen. Deze week zijn in het Indone sische Bogor besprekingen be gonnen tussen de Kampuche- aanse regering en de oppositie en in Afghanistan houden VN- waarnemers nog steeds het ver trek van de Sovjet-troepen in de gaten. Volgens VN-regels wordt lo gistieke steun zoals politieke ad viseurs, communicatiespeciali- sen en uitrusting, betaald uit de reguliere begroting. Die begro ting bestaat uit de verplichte bij dragen van de lidstaten. Landen die soldaten leveren voor de vre desmachten krijgen een vergoe ding van de VN die gewoonlijk uit het potje van vrijwillige bij dragen komt. De Verenigde Staten houden geld achter omdat ze vinden dat een meerderheid van Derde We reldlanden, die Washington slecht is gezind, de dienst in de VN uitmaakt. Het Witte Huis vindt verder dat de VN als or gaan niet geschikt is om grote in ternationale vraagstukken op te lossen. De operaties die in Kam puchea, Namibia en de Sahara staan te gebeuren kosten het lie ve sommetje van twee miljard dollar. De VN hebben een jaar lijkse begroting van 800 miljoen dollar. De secretaris-generaal kan tien miljoen dollar uit het re servefonds halen. Maar hij heeft daar al acht miljoen van gebruikt voor Afghanistan. Japan sprong in april bij met een vrijwillige bij drage van 20 miljoen dollar, waarvan de helft was bestemd •voor een oplossing in de Golfoor log. De VN-chef schoot deze week tegenover het Amerikaanse dag blad „Washington Post" uit zijn slof. „De Verenigde Staten heb ben het recht niet voorwaarden te stellen wat betreft het betalen van hun achterstand", zei hij in ongewoon kritische bewoordin gen. „Het is jegens mij ook niet eerlijk. Ik worstel elke dag, te midden van vredesonderhande lingen, met financiële noodsitua ties". staande Palestijnen om de tateJ te gaan zitten die niet behoren tot de (meest) prominente leden van de PLO." Egypte lijkt op het punt te staan weer te worden toegelaten tot de Arabische Liga, na uit het Arabi sche kamp verstoten te zijn na de vredesakkoorden met Israël van 1979. Niettemin verklaarde Mu barak ook dat hij bereid was de Is raëlische premier Shamir te ont moeten, "als hij een positieve stap neemt in de richting van het bijeen roepen van een internationale vre desconferentie zonder voorwaar den vooraf." Shamir en Mubarak hebben elkaar niet meer ontmoet sinds de rpoord - door fel anti-Israë lische islamisten (fundamentalis ten) - op de Egyptische president Sadat in oktober 1981. Volgende week zal Murphy in Genève de Palestijnse kwestie be spreken met Vladimir Poljakov, de Russische verantwoordelijke voor het Midden-Oosten van het Sovjet- ministerie van buitenlandse zaken. Ook een vooraanstaand leider van de Palestijnen riep op tot direc te besprekingen met Israëlische vertegenwoordigers. Husseini, die bekend staat als sympathisant van de Palestijnse Bevrijdingsorgani satie (PLO) zei 'zelfs' bereid te zijn met premier Shamir te praten. Intussen is burgemeester Koliek van Jeruzalem verbolgen over de beslissing van de aanhangers van de extremistische Kach-beweging van rabbijn Meir Kahane om bur gerwachten te formeren in Oostje- ruzalem. "Het zijn volstrekt onver antwoordelijke elementen en men moet alles doen om hen tegen te houden". Koliek zei dat de politie de aangewezen autoriteit is om de openbare orde in Oostjeruzalem te handhaven en stelde tevens dat de leden van de Kach-beweging al leen maar door middel van deze pa trouilles de krantekoppen willen halen. BANGKOK (AFP/Rtr) - De aftre dende premier van Thailand, Prem Tinsulanonda, heeft dinsdag een verzoek afgewezen om een vijf par tijen tellende coalitieregering te vormen, zo heeft de algemeen-se cretaris van de Thai Nation Party, Sanan Khachornprasat, dinsdag gezegd. Deze partij maakt deel uit van de zittende coalitieregering die bij de zondag gehouden parle mentsverkiezingen als winnaar uit de bus kwam. Prem vindt het kennelijk welle tjes na ruim acht jaar als premier. "Het is lang genoeg geweest. Ik laat het nu aan de gekozen partijen over om een nieuwe regering te forme ren". zo citeerde Sanan hem. De Thaise staatsradio berichtte eerder op de dag dat de leiding van de Thai Nation Party Prem had ge vraagd opnieuw een regering te vormen. Prem nam weliswaar niet deel aan de verkiezingen, maar kan rekenen op de steun van de belang rijkste machtsblokken in het land: het leger, het koningshuis en de re gering. De verkiezingen van zondag wer den eind april door Prem uitge schreven nadat de zittende rege ring in moeilijkheden was geko men door enkele 'dissidente' parle mentsleden van de Democratische Partij, de grootste van de vier rege ringspartijen. Deze partijen won nen zondag 210 van de 357 te verde len parlementszetels. Waarnemers in Bangkok menen dat Prem de boot afhoudt zolang hij niet kan re kenen op voldoende steun van de belangrijkste politieke leiders. KUWAYT (Rtr) De autoriteiten van het Golfstaatje Kuwayt den ken erover het probleem van de overbevolking in de gelijknamige hoofdstad op te lossen door een half miljoen burgers te huisvesten op een kunstmatig eiland in de Golf. Volgens een bouwplan zal het eiland door een brug met het vaste land zijn verbonden. De directeur van het bureau voor huisvesting, Majid al-Shaheen, noemde het idee van dit 44 miljard gulden kostende plan één van de opties voor de oplossing van het bevolkingsprobleem die momen teel worden bestudeerd. "De ont wikkeling van Kuwayt verloopt zeer snel en langs niet-traditionele wegen, en daarom zoeken we naar niet-traditionele oplossingen", zei hij. Kuwayt heeft een bevolking van 1,7 miljoen zielen die met 3 pro cent per jaar toeneemt. ADVERTENTIE MIAMI (Rtr) De Amerikaanse politie heeft gisteren bekendge maakt dat opnieuw een aantal ar restaties is verricht in het kader van de internationale politie-actie tegen een internationale bende drugssmokkelaars. Met de arresta ties van twee Britten, een Ier en twee Amerikanen is het aantal ver dachten dat op verzoek van de Amerikaanse justitie is opgepakt gekomen op zestien. De vijf wer den aangehouden in Thailand, de Filipijnen, Zwitserlanden New York en Los Angeles. Maandag werden in Miami 22 mensen in staat van beschuldiging gesteld op verdenking lid te zijn van een van de grootste bendes van hasj en marihuana smokkelaars ter wereld. Eén Amerikaanse woord voerder zei dat het kartel in de be ginjaren zeventig tijdens tournees van beroemde rockgroepen, waar onder de band van de Britse ster Eric Clapton, drugs door de Vere nigde Staten vervoerde. De hasj en marihuana werd verstopt in de reusachtige luidsprekerboxen. De bandleden zelf waren hiervan niet op de hoogte. Leider van de bende was de Brit Dennis Marks. Hij werd maandag in Palma de Mallorca in Spanje ge arresteerd samen met zijn echtge note en een medewerker. Het 17 jaar oude imperium van Marks was actief in de VS, Canada, Hong kong, de Westduitsland, Portugal, Spanje, Groot-Brittannië en Nè- derland. De marihuana was afkom stig uit Thailand. De hasj zou Marks hebben laten produceren in Pakistan. Lord Moynihan, de 52-jaar oude halfbroer van de Britse minister van sportzaken, die de Amerikaan se autoriteiten hielp bij het oprol len van de drugsbende wordt op een geheime plaats in de VS 24 uur per dag bewaakt door de Ameri kaanse federale recherche FBI om wraakacties van de onderwereld te voorkomen. SUPERTECH DIGITALE AUTORADIO/CASSETTE SPELER i MG-FM stereo tuner autostop cassette speler Voor Kijkshop-adressen, bel 04180-15575 BUDAPEST Vermoeid, honge rig natuurlijk, maar vooral tevre den met het succes van hun actie beëindigden zeven Hongaarse dis sidenten gisteren hun hongersta king. Tijdens het bezoek van de Hongaarse premier en partijleider Karoly Grosz aan de Verenigde Staten hoopten ze op de nodige pu bliciteit rond hun actie. "We wil den het publiek laten zien dat het recht om te reizen en de mensen rechten in het algemeen, helemaal niet zo zijn gegarandeerd als de re gering wel zegt", vertelt Frerenc Koszeg, een van de zeven honger stakers. door Jacques Schmitz Doel van hun actie was dat ook zij, net als alle andere Hongaren een paspoort zouden krijgen en vrij mochten reizen waarheen ze maar wilden. Negen dagen lang hadden ze geleefd op niet meer dan thee, mineraalwater en vitaminen. En eindelijk'was er dan een grote pan soep, waar ze nog voorzichtig van genoten. Op paspoorten moeten de zeven nog wachten, maar met hun actie hebben ze wel veel publiciteit we ten te krijgen. En tot ieders verba zing niet alleen in het Westen, zelfs een deel van de Hongaarse pers be steedde aandacht aan hun actie. Het was de eerste keer dat de Hon gaarse radio en een dagblad, de Magyar Nemzet (Hongaarse Natie), enkele bekende dissidenten aan het woord lieten. Nadat premier Grosz zich in de Verenigde Staten over de hongerstaking had uitgela ten, dorst de Hongaarse pers het aan om de betrokkenen zelf te vra gen. De Hongaarse premier en partij leider heeft van zijn tiendaagse be zoek aan de VS een echte promo- tiereis willen maken. Hij presen teerde zichzelf in steden als Chi cago, San Francisco en New York als de hervormer, die van Honga rije een vrijer en democratischer land wil maken. Hongarije eerbie digt de mensenrechten, zo liet Grosz overal weten. De Hongaarse premier hoopt de nodige goodwill te kweken vooral bij het Amerikaanse zakenleven. Thuis is Grosz grootste zorg de Hongaarse economie uit de crisis te halen. Het land heeft per hoofd van de bevolking de grootste bui tenlandse schuld van alle Oost- europese landen (18 miljard dollar in totaal) en een verouderde pro- duktiestructuur. Naast een fors be zuinigingsprogramma zijn er voor al ook investeringen uit het Westen nodig om de economie weer op po ten te helpen. Premier Grosz liet tegenover de De Hongaarse partijleider Grosz (links) luistert zijn Amerikaanse gastheer, president Reagan. Amerikaanse zakenlui en de grote de Sovjet-troepen banken zijn democratische gezicht zien. Hij verklaarde tijdens zijn reis onder andere dat hij een meerpar- tijen-systeem in Hongarije voor de (verre) toekomst niet uitsluit. Ook zei Grosz dat zijn regering is bereid de stoffelijke resten van de vroege re Hongaarse premier Imre Nagy aan diens familie terug te geven. Nagy, regeringsleider tijdens de Hongaarse Opstand van 1956, werd in 1958 terechtgesteld en tot op he den is het zelfs zijn naaste familie niet bekend waar zijn graf precies is. Een echt eerherstel zit er niet in voor Imre Nagy, die vlak voordat toespraak t november 1956 een einde maakten aan de op stand een meerpartijensysteem in Hongarije instelde en uit het War schaupact stapte. Die besluiten van Nagy zijn niet te vergeven, zo verklaarde premier en partijleider Grosz in New York voor een mor rend publiek van voornamelijk Hongaarse vluchtelingen die hun land na 1956 hadden verlaten. Hongarije heeft in het Westen een goede naam als het om de men senrechten gaat. Overal is welwil lend gereageerd op de nieuwe pas- poortwet die begin dit jaar van kracht is geworden. Nu kunnen de Hongaren, als' er tenminste het geld voor hebben, zonder proble men op reis, ook naar het Westen. Maar volgens de nieuwe wet kan mensen met een strafblad een pas poort worden geweigerd. Volgens de Hongaarse politie zijn er sinds begin dit jaar een kleine 4.000 aan vragen afgewezen. En dat geldt dan niet alleen voor inbrekers en moordenaars, maar ook voor hen die 'politieke' wetten hebben over treden. Mensen die zoals honger staker Ferenc Koszeg illegale tijd schriften uitgeven, of ook mensen die ooit zijn veroordeeld voor hun deelname aan de Hongaarse Op stand van 1956. Voor die laatsten is er nu, mede door de hongerstaking, uitzicht op verbetering. Premier Grosz ver klaarde in Chicago, dat hij de wet wil aanpassen zodat ook degenen met een 56-strafblad een paspoort kunnen krijgen. Voor de anderen ligt dat moeilijker, zo zei de Hon gaarse premier, die moeten van ge val tot geval worden bekeken. Er wordt nu een onderscheid ge maakt om de mensen angst aan te jagen, meent hongerstaker Koszeg. "Sinds het begin van dit jaar heb ben méar liefst anderhalf miljoen Hongaren een nieuw paspoort ge kregen. Ze kunnen daarmee net zo vrij reizen als elke burger in het Westen. En natuurlijk zijn de men sen bang om dat nieuwe geiux weer te verliezen. Op die angst wordt door de politie ingespeeld door sommigen van de wet buiten te sluiten en een paspoort te weige- De redenen voor zo'n weigering worden vaag gehouden, vertelt Koszeg. "Mij werd alleen verteld dat ik tijdens een eerder verblijf in het Westen de Hongaarse wet heb overtreden. U weet heel goed wat u daar hebt gedaan, zeiden ze tegen me, meer niet". In 1985 was Koszeg een paar maanden in de VS en pu bliceerde daar een aantal kritische artikelen en gaf lezingen aan uni versiteiten. Een jaar later reisde deze redac teur van het Samizdat-tijdschrifc 'Beszelo' (Spreker) naar Polen en Tsjechoslowakije, waar hij samen met andere dissidenten een verkla ring over de 30ste verjaardag van de Hongaarse opstand publiceer de. "Een van die dingen zal wel een reden zijn om mij een paspoort te weigeren, maar ik zou niet weten welke", aldus Koszeg.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5