Persoonlijk archief oud-premier De Quay toegankelijk gemaakt Tk kan voetbal van me afzetten' Martin Toet stopt na negen jaar Rijnsburgse Boys Van Poppel niet voor WK België geselecteerd Lendl verliest PAGINA 16 BINNENLAND DONDERDAG 28 JULI 1988 Sinds kort is het persoonlijk archief van oud-premier De Quay toegankelijk voor derden. Medewerkers van het rijksarchief in Den Bosch hebben vanaf 1974 gewerkt aan het inven tariseren en ordenen van het archief dat bestaat uit dagboeken en andere bescheiden. De dagboeken van De Quay, die hij veertig jaar bijhield, beslaan uitgetypt zo'n 8000 pagina's, die gebundeld zijn in 28 boekwerken. Premier De Quay in de Kamer met "Een dagboek aanleggen is nuttig omdat het menselijk geheugen vaak onvolledig en zelfs onbetrouwbaar is. In gijzelaarskampen had ik ervaren, dat pratend over gebeurtenissen uit het ver leden, herinneringen over dezelfde feiten vaak ver schillend en tegenstrijdig waren". door Theo Haerkens Dit schrijft oud-premier prof. dr. J. de Quay op 8 september 1944 als hij besluit een dagboek te gaan bij houden. Het zuiden van Nederland is dan net bevrijd en De Quay heeft het gevoel dat hij het druk zal krij gen bij de wederopbouw van het land. Veertig jaar lang noteert hij van dag tot dag waar hij mee bezig is, wie hij ontmoet en welke proble men hem bezig houden. De dagboeken zijn het meest in trigerende onderdeel van het per soonlijk archief van De Quay dat is ondergebracht in het rijksarchief van Noord-Brabant in Den Bosch. Verder bevat het een keur aan do cumenten, uiteenlopend van zijn diplomatieke paspoorten, het gym nasiumdiploma dat hij op 15 juni 1920 behaalde tot de sinterklaas versjes die hij in 1943 vanuit het gij zelaarskamp in het Brabantse Haaren naar zijn vrouw stuurde. Maar ook brieven over zijn finan ciële besognes, correspondentie met de koninginnen Juliana en Beatrix en zijn zakagenda's, keurig op volgorde met een elastiekje er- Dat De Quay nooit de bedoeling heeft gehad de dagboeken open baar te maken blijkt uit de opzet er van. In telegramstijl noteert hij zijn gedachten en belevenissen, waar bij hij zich zo nodig bedient van zelfbedachte afkortingen. De ene dag vat hij sam§n in vijf of zes zin netjes, de andere dag heeft hij aan zienlijk meer ruimte nodig. Hij schrijft niet alleen over zijn be moeienissen met het onderwijs, de jeugdbeweging en de politiek, maar ook over zijn huwelijk, kinde ren en vrienden. Het is niet de bedoeling dat ie dereen daar zonder meer kennis van neemt. De archivarissen heb ben daarover uitdrukkelijke af spraken gemaakt toen zij met De Quay overeenstemming bereikten over de overdracht van zijn privé- archief. "Er is wel openbaarheid, maar die wordt goed bewaakt", zegt archivaris J. Vriens die samen met zijn collega W. Lindemann sinds 1974 heeft gewerkt aan het toegankelijk maken van het ar chief. Op dit moment is het grootste deel van het archief vrijwel uitslui tend toegankelijk voor weten schappelijk onderzoek. Vanaf het jaar 2000 kunnen ook andere geïn teresseerden kennis nemen van die documenten. Een uitzondering geldt de delen van de dagboeken die betrekking hebben op het pri- vé-leven van de Quay en dat van zijn gezin. Om hen te beschermen is afgesproken dat de dagboeken pas in 2050 volledig openbaar wor den, omdat de nabestaanden dan vrijwel zeker ook overleden zijn. Van de correspondentie van de voormalige minister-president met koningin Juliana en koningin Beatrix is nog niet duidelijk wan neer die openbaar wordt. De orginele dagboeken van De Quay zijn zorgvuldig opgeborgen in de onderaardse gewelven van het rijksarchief in Den Bosch dat is ondergebracht in een onlangs ge restaureerde citadel. Daar liggen ze in verzegelde dozen achter brand en watervrije deuren. Er is één kopie van de dagboe ken. Wie onderzoek wil doen, krijgt die tot zijn beschikking. De boeken zijn door de Haarense slotzuster Hermana overgetypt. Zij behoort tot de weinigen die het kriebel- schrift van de katholieke voorman kunnen ontcijferen. Archivaris Lindemann is verant woordelijk voor de samenstelling. Hij bepaalde welke strofen over het privé-leven van De Quay wer- den'weggelaten. "In geval van twij fel hebben we ze steeds opgeno men", aldus Vriens. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de wedu we van De Quay ook een kopie van de boeken zou krijgen, maar uitein delijk had zij dat liever niet uit angst dat ze gestolen zouden wor den. Nederlandse Unie De onmiddellijke aanleiding voor de archivarissen om met De Quay over de toekomst van zijn ar chief te praten was het tumult dat ontstond naar aanleiding van de kritiek van dr. Lou de Jong op De Nederlandse Unie, een beweging waarvan De Quay mede-oprichter was. In het vierde en vijfde deel van 'Het Koninkrijk der Nederlan den in de Tweede Wereldoorlog' oordeelt De Jong uiterst kritisch over de Unie omdat hij daarin de voorbereiding ziet tot inlijving bij Duitsland. De oprichters streefden een bre de volksbeweging na om de NSB en het Nationaal Front de wind uit de zeilen te nemen. Dat de bewe ging - die in korte tijd enkele hon derdduizenden leden wist aan te trekken - na iets meer dan een jaar op last van de bezetters werd ver boden en opgeheven, doet daar niets aan af. De Quay richt de Unie op, samen met de commissaris van de konin gin in Friesland, mr. J. Linthorst Homan en mr. L. Einthoven, hoofdcommissaris van politie in Rotterdam. Hij wil de bezetter niet bij voorbaat tegen zich in het har nas jagen en geeft daarom de Duit sers een hand. Dat zet veel kwaad bloed. De Quay voelt zich miskend, gebrandmerkt als een halve land verrader en trekt zich de kritiek van De Jong zeer aan. Naar aanleiding van de kritiek die in 1973 weer opleeft, schrijft hij op 25 april in zijn dagboek: ...het stuk voor prof. De Jong en bijbeho rende brieven voor de Ramselaar (een gewezen lid van de Unie. Th.H.), Einthoven en Homan ge dicteerd. Ben erg benieuwd naar hun reacties. Het stuk belast me te veel. Ik moest er boven staan, d.w.z. de blaam als lijden aanvaar den..." Toch verandert de nimmer afla tende kritiek niets aan zijn opvat ting dat hij het bij het rechte eind had. Als hij terugkijkt bij de bewer king van de dagboeken en de ont sluiting van het archief stelt hij vast: "Ik zou het weer doen". De Quay gaat er van uit dat de geschie denis hem uiteindelijk zal rehabili teren. Mogelijk heeft dat een rol ge speeld in zijn overweging de dag boeken niet te verbranden, zoals hij aanvankelijk van plan was en ze toch aan het archief af te staan. Geen toelichting In elk geval heeft hij zich zorgen gemaakt over de manier waarop hij de geschiedenis zou ingaan. Zo wil de hij niet dat er in de uitgetypte dagboeken toelichtingen opgeno men zouden worden: hij was bang achteraf beschuldigd te worden van manipulatie. Ter verduidelij king heeft hij wel een aantal uitge breide interviews toegestêan. Die zijn op band opgenomen en maken deel uit van het archief. In zijn dagboeknotities geeft De Quay uiting aan zijn gevoelens van teleurstelling iedere keer weer als zijn Unie-verleden ter sprake komt. Van verbittering is geen sprake. Zelfs over de mensen die hem het leven zuur maakten uit hij zich mild. "Heer vergeef het hen, ze weten niet hoe gemeen ze zijn", schrijft hij op 23 februari 1946 tij dens de zuiveringen na de Tweede Wereldoorlog over zijn opponen ten. Daarmee geeft hij tevens uiting aan zijn diep geworteld religieus gevoel. De Quay is een vroom man. die intensief contact heeft met priesters en bisschoppen en hen met raad en daad terzijde staat. Uit het overleg met de archivarissen blijkt dat hij zijn geloof beschouwt als een puur particuliere aangele genheid. Net als de alinea's over zijn gezin, zijn ook zijn gebeden, verzuchtingen en gedachten over de religie uit de kopieën van de dagboeken weggelaten. De Quay draagt de kerk een warm hart toe. Veel katholieke or ganisaties weten hem te vinden voor bestuurlijk werk. Op zijn ver mogen om links en rechts financië le steun los te peuteren, wordt gre tig een beroep gedaan. Zo gaat het steeds, ook met de politieke loopbaan van De Quay. Hij wordt gevraagd voor tal van functies en het kost hem niet zel den moeite 'ja' te zeggen. Als hij ruim twaalfeneenhalf jaar commis saris van de koningin is vraagt de katholieke leider Romme hem in 1959 minister-president te worden. De Quay aarzelt, hij voelt er niet veel voor. Zijn dagboek van 7 maart: "...ex presse brief van Prof. Romme, of ik me beschikbaar wilde stellen voor Premier met allerlei motieven, waarom hij niet, en v.d. Brink en Beel niet... O, wat een zorg". Enke le dagen later komt Romme bij hem op bezoek. Uit alles blijkt dat De Quay er geen zin in had en zo'n taak als een beproeving zag. Op de dag van het bezoek noteert hij: "Voor ons persoonlijk alleen maar nadelen. Ga toch niet direct nee zeggen ondanks waarschuwing Er is nog iets als plicht". De Quay doelt hier ondermeer op de bezwaren die zijn vrouw naar voren brengt. Het premierschap betekent immers dat het gezin het landgoed 'De Hiersenhof bij Beers moet verruilen voor een etage in Den Haag. Het plichtsbesef weegt het zwaarst en op 19 mei wordt het ka binet De Quay beédigd. Hij is blij als hij na' vier jaar de fakkel kan over dragen aan zijn opvolger Marijnen. Dan breekt de tijd aan van de ve le bestuursfuncties en coinmissari- aten. Gezien zijn kennis van zaken, zijn capaciteiten om een team te leiden en zijn beminnelijkheid in de omgang, wordt hij veelvuldig gevraagd voor uiteenlopende func ties. Zo wordt hij president-curator van de Technische Hogeschool Eindhoven, voorzitter van de Rad boutstichting, president-commis saris van De Spaarnestad (VNU) en van de KLM. Het feit dat De Quay voor deze functies werd gevraagd, is in het licht van de geschiedenis opmerke lijk. Prof. De Jong beschrijft De Quay als iemand die al het mogelij ke doet om overal een vinger in de pap te krijgen, maar uit de dagboe ken blijkt dat niet. Integendeel. De macht wendt zich tot hem. "In zijn dagboeken komt hij over als een zeer oprechte man met veel zorgen. Hij is niet zo belust op macht en invloed als steeds ge dacht werd, maar hij had het wel", concludeert Vriens, die toegeeft dat het lezen van de boeken zijn op vatting over De Quay heeft veran derd. De archivaris is ervan over tuigd dat hij zich niet vergist: "Al ben je nog zo'n leugenaar, dan nog houd je dat geen veertig jaar vol, el- J ke dag." RIJNSBURG - Na amper een week in training te zijn voor het nieuwe seizoen heeft Mar tin Toet zich teruggetrokken uit de selectie van Rijnsburgse Boys om onder geen beding terug te keren. Zo op het eerste oog doen die gegevens een regelrechte rel bij de zaterda geersteklasser vermoeden, maar het tegendeel is waar. Het scenario voor het afscheid van de 32-jarige ex-prof is maanden geleden al in elkaar getimmerd. Het was de Rijnsburgers liever geweest om aan het einde van het vorige seizoen een afscheidsfeestje te houden op Middelmors, maar als de eregasten Barcelona en Johan Cruijff heten, wordt het draaiboek met graagte aangepast. Het 'gevaar' bestaat nu dat de scheidende rechtsback morgen avond de kriebels van het groene gras niet kan weerstaan en nog even doorgaat na dit feestelijke potje. Dat zal Rijnsburgse Boys overigens allesbehalve een zorg zijn. door Rob van der Zanden Martin Toet zelf neemt echter de illusies als zou een verlenging van zijn voetballoopbaan mogelijk zijn, resoluut weg. "Dat besluit staat vast. Mijn baan als belastingadvi seur en de studie rechten die ik er bij volg, komen in het gedrang. Daarom stop ik. Vorig seizoen had ik geen uurtje vrije tijd meer, dat werd echt te gek. Het is alleen wat vreemd dat ik aan het begin van het seizoen afscheid neem. Dat maakt het voor mij misschien inderdaad wat moeilijker. Je ruikt aan een nieuw seizoen en dan krijg je inder daad weer die kriebels. Maar om dat Barcelona eind juli wilde ko men, kon ik me natuurlijk best vin den in deze oplossing. Ik train nu een paar dagen mee met de jongens en dan is het afgelopen". Jungle De geboren Hagenaar heeft acht tien jaar in de voetballerij vertoefd om tot de conclusie te komen dat de amateurtijd eigenlijk nog de meeste bevredigende periode was. Hij ging als 15-jarige samen met zijn voetbalmaatje Martin Jol van het Haagse JAC naar het grote FC Den Haag en belandde daar onder trainer Evert Theunissen op 17-ja- rige leeftijd al in de hoofdmacht. Jol en andere leeftijdgenoten als Tscheu La Ling en Johnny Dusba- ba liet hij verbaasd achter. "Vreemd eigenlijk dat ik zo snel in de basis verscheen, terwijl Jol en de anderen die het later veel verder zouden schoppen, er toen maar bij- hingen", blikt Toet terug. "Even la ter waren de rollen omgedraaid. Onder Boskov belandde ik twee jaar op de reservebank". Die periode was leerzaam voor de toen vaak als middenvelder ac terende jongeling die regelmatig werd opgeroepen voor het UEFA- team en tot die tijd alleen maar voorspoed had gekend. Hij ging met een knieblessure sukkelen en ontdekte dat de latere Den Haag- trainer Piet de Visser het niet in hem zag zitten. Hij mocht vertrek ken. Een kort Belgisch avontuur bij KV Kortijk bevestigde hem in zijn mening over de wildernis die het profvoetbal volgens hem is. "Bij Kortrijk begon ik enthou siast, totdat er een Joegoslaaf kwam als trainer. Hij nam twee landgenoten meem, dus de ploeg zat al gelijk aan het maximum aan tal buitenlanders. Ik speelde zel den. Toen besefte ik opnieuw dat ik altijd zou zijn overgeleverd aan trainers die het wel of niet in me zien zitten. Dat wilde ik niet. Voet bal is zo ontzettend betrekkelijk al lemaal. Ik ben reëel en nuchter ge noeg om te erkennen dat ik geen absolute topper ben en voor die spelers is de voetbalwereld kei hard. Als gemiddelde semi-prof is het heel gevaarlijk om je louter en alleen op het voetbal te richten. Na Kortrijk knapte ik volledig af op het betaalde voetbal. Terug in Ne derland ben ik nog even in gesprek geweest met MW en Excelsior, maar ik schrok van het lage salaris dat ze me boden. Daarmee vergele ken had ik het bij Den Haag en Kortrijk erg breed gehad". Bewust Toet stapte eruit en werd ama teur. Zeer bewust, want tegelijker tijd was hij druk bezig met een cur sus voor belastingconsulent. "Als amateurvoetballer kon ik dat vrij gemakkelijk combineren. Het was wel een overgang natuurlijk, qua training en spelpeil, maar het was een bewuste keuze. Ik wist nu voor mezelf dat ik later aan de slag zou kunnen in het belastingwezen en dat was me meer waard dan het misschien aantrekkelijke maar on zekere bestaan als betaald voetbal ler". SCHAKEN - De Bulgaarse scha ker Jermenkov heeft' woensdag zijn afgebroken partij voor de acht ste ronde van de open Nederlandse titelstrijd tegen Hoeksema gewon nen. Jermenkov heeft nu een ach terstand van een half punt op de ranglijstaanvoerder, de Brit Tony Miles. Hoeksema is evenals Meul- ders nog een half punt verwijderd van zijn eerste meesterresultaat. Terwijl Toet in de betrekkelijk anonimiteit bij Rijnsburgse Boys stond te ballen (zijn in Rijnsburg wonende zusters haalden hem over naar de bollenstreek te komen), trokken zijn vroegere maatjes Jol (Bayern München) en Ling (Ajax) de aandacht op nationaal en inter nationaal niveau. "Dat is dan mis schien even zuur, maar zij hebben toch niet die basis die ik nu in de af gelopen jaren maatschappelijk op heb kunnen bouwen. Aan de ande re kant: jongens als Jol en La Ling komen toch wel terecht. Ze zijn wat brutaler dan ik, ja". Keuzes Terugkijkend vindt de belasting adviseur en fiscaal jurist in spé dat hij de juiste beslissingen heeft ge nomen. "Als je ziet dat ik als 17-ja- rig talent in de eredivisie begon en ziet waar ik nu op 32-jarige leeftijd eindig, denk je misschien: het is er niet helemaal uitgekomen. Maar zo zie ik dat niet. Ik heb keuzen ge maakt en wat mij betreft zijn die juist geweest". "Bij Rijnsburgse Boys heb ik een heerlijke tijd gehad, bijna geen wedstrijden gemist. Een kam pioenschap meegemaakt en enkele leuke bekerwedstrijden. Zoals de uitschakeling van Willem II. Ik ben ervan overtuigd dat een gemoti veerde amateurploeg in het beker toernooi elke subtopper of lager geklasseerde betaalde club kan pakken. Misschien waren de negen jaren hier wel leuker dan de perio de daarvoor. Vooral de wedstrijden en trips met de amateurselectie heb ik als fantastisch ervaren". Hoewel Martin Toet nog wel iets wil betekenen voor Rijnsburg (be stuursfunctie) zet hij er op het spor tieve vlak een punt achter. Hij moet alleen nog aftrainen. "Ik kan het voetbal best van me afzetten. Nadat ik bij Rijnsburg ben gaan spelen, ben ik nooit meer naar een eredivisie- of eerste divisiewed strijd geweest. Het interesseerde me niet. Nou, wacht eens, toen Cruijff terugkwam in de Meer ben ik één keer geweest". Hij hoopt dat aanstaande voet baltalenten een paar keer naden ken alvorens zich in een profvon- tuur te storten. Opdat ze niet de zelfde frusterende ervaringen op doen als Toet. Hij noemt daarom de naam van Cor Heemskerk, een ta lent van Rijnsburgse Boys dat naar FC Den Haag wilde. "Het is geen rancune ten opzichte van Den Haag, maar ik heb het hem afgera den. Op de training verkopen ze je vrolijk een doodschop als dat zo Waterpolojeugd wint van België (ANP) - Nederland heeft gisteren in de kwartfinales van de strijd om de Europese titel waterpolo voor ju nioren België verslagen met 16-2. uitkomt. De een zijn dood, is de an der zijn brood. Ik ben niet kinder achtig en kon wel overleven in dat wereldje, maar het is keihard. Die jongen kan beter naar Haarlem gaan, ofzo". Topscorer in het duel was Bob Brebde die vijf keer succesvol was. De overige treffers werden ge scoord door Elferink (2), Bontje (2), Issard (3), Monshouwer, Van der Kolk, Kunz en Thomas. Nederland staat door dit resultaat op een ge deelde eerste plaats met Hongarije in groep 1. TENNIS HILVERSUM Melkhuisje Enkelspel eerste ronde: Guillerrno Perez-Roldan (Arg/1) - Libor Pimek (Tsj) 6-2, 6-1; Paul Dogger (Ned) Huub van Boeckel (Ned) 6-7 (2-7), 6-3, 6-2. Tweede ronde: Pedro Rebolledo (Chi) - Niclas Kroon (Zwe) 6-0." 6-4. Mancini (Arg) - Yunis (Arg) 6-4, 6-2. Dubbelspel, eerste ronde: Gustafsson/Perez Roldan (Zwe/Arg) - Gunnars- son/Kroon (Zwe) 4-6,6-2,6-2; Oosting/Van Boec kel (Ned) Davids/Lodder (Ned) 4-6, 6-2, 6-3; Korda/Mezzadri (Tsj/Zwi) - Langaskens/Nastase (Bel/Roe) 6-7, 6-4, 6-7. KOERSEN Eerste koers. 1540 m: 1. David H (W. Velis) 2.02,3 -1.19,4, 2. Dorothe Pluto, 3. Den du Bois. Niet gestart: Domingo Pitt. Toto: winnend 4,00, plaats 1,50 1,30 1,10, koppel 14,50, trio 111,90. Tweede koers, 2000 m: 1Celine Princess (C. Irn- ming) 2.41,3 1.20,7,2. Cunerus Hanover. 3. An- dries L. Toto: winnend 5,60, plaats 1,90 2,90 2,80. koppel 11,30, trio 306,60. Derde koers, 1609 m: 1. Andries S (L. Dooper) 2.05,3 -1.17,9,2. Alk G, 3. Boeda Buitenzorg. To to: winnend 1,90, plaats 1,70 7,30, koppel 29,50, trio 224,90. Vierde koers, 1200 m: 1Le Perroquet (B. Hadjeb) 1.16,4, 2. Grandiflorus, 3. Pendragon. Toto: win nend 1,80, plaats 1,50 2,50, koppel 7,40, trio 51,50. Vijfde koers, 2600 m: 1. Carma Flight (J. Oorthuij- sen) 3.31,1 -1.21,3, 2. Carlo Buitenlust, 3. Bajo- naire Veha. Toto: winnend 9,00, plaats 2,30 1,60 2,30, koppel 22,30, trio 613,20. Zesde koers. 2000 m: 1. Bright Shadow (G. van Eykelenborg) 2.42,2 -1.21,1, 2. Blitsie M. 3. Zar- ragona. Niet gestart: Zaluw. Toto: winnend 1,50, plaats 1,20 3,10, koppel 7,70, trio 67,30. Zevende koers, 1800 m: 1. Boxberger Atleet (T. Cain) 1.56,7,2. Noble Game, 3. Rosita Ridge. To to: winnend 2,40, plaats 1,40 1,10, koppel 1,60, trio 7,20. Achtste koers, 2000 m 1. Albatrosnora (G. van Eykelenborg) 2.40,3 - 1.20,7, 2. Zorba Osse- waard, 3. Ahanne lochties. Niet gestart: Ablackly Casmdra. Toto: winnend 5,30, plaats 1,40 1,40 1,20, koppel 5,10, trio 37,50. CHAAM (GPD) Frans Maassen, Peter Pieters, Peter Stevenhaagen en Peter Winnen zijn de laatste vier coureurs die door de sectie be- roepswielrennen van de KNWU aan de selectie voor het wereld kampioenschap op de weg zijn toe gevoegd. De wereldtitelstrijd wordt op 28 augustus in het Belgi sche Ronse-Renaix gehouden. Al na het Nederlands kampioen schap waren Jelle Nijdam, Teun van Vliet, Adrie van der Poel, Geert Jan Theunisse, Steven Rooks, Jo han van der Velde, Erik Breukink en Matthieu Hermans zeker van deelname aan het wereldkam pioenschap. Als reserves zijn giste ren aangewezen: Toine Poels, Theo de Rooy, Gerrit Solleveld en Ge rard Veldscholten. Opvallende afwezige in de WK- ploeg is Jean-Paul van Poppel, de sprintkoning van het peloton met vier etappezeges in de Ronde van Frankrijk. Roger van Es, secretaris van de sectie beroeps wielrennen „Van Poppel had al na het NK te Negende koers, 2000 m: 1Zmanza Princess (R Knaven) 2.39,3 -1.19,7,2. Warhorse, 3. Yick Bui tenzorg. Toto: winnend 2,40, plaats 2,20 2,70, koppel 6,80, trio 42,10. Tiende koers, 2100 m: 1. Zethes Crown (L. Doo per) 2.46,7 - 1.19,4, 2. Wervelwind C. 3. Yonker Ulandia. Toto: winnend 5,80, plaats 2,50 1,70, koppel 15,80, trio 384,40. Totaal omzet: 315.770,00 Juiste combinatie W-5 spel: 4-4-1-2-7. Uitbeta ling: 572,10. VOETBAL Competitie Cannes Paris SG 0-3, Monaco - Lille 1-1, Stras bourg - Nice 3-0, Racing Paris - St. Etienne 3-1, Olympique Marseille - Sochaux 0-0, Laval - Tou louse 2-0, Lens - Auxerre 0-1, Bordeaux - Mont- pellier 2-1Metz - Caen 1-0, Nantes - Toulon 0-0 Stand: Sochaux 3-7, Lille 3-7,Toulon 3-7, Paris SG 2-6, Bordeaux 2-6, Auxerre 3-6, Toulouse 3-6, Monaco 3-5, Nantes 3-5, Strasbourg 3-4, Nice 3- 4, Laval 3-3, Racing 3-3, Metz 3-3, Cannes 3-3, Montpellier 3-2, Marseille 3-2, St. Etienne 3-1 Lens 3-0, Caen 3-0. ATLETIEK VERONA Mannen 800 m: 1. Aouita (Mar) 1.44,64, 2. Elliott (GBr) 1.44,75, 3. Fall (Sen) 1.45,03, 4. Koskei (Ken) 1.45.11. 5. Barbosa (Bra) 1.45,15, 6. Graudyn (Sov) 1.45.70.400 m: 1. Henderson (VSt) 50.01. 2. Patrick (VSt) 50,43. 100 m: 1. Stewart (Jam) '10,27, 2. Krilov (Sov) 10,36, 3. Till. (Ita) 10,38, 4 Jefferson (VSt) 10,40,5. Marie-Rose (Fra) 10,41, 6. Morinière (Fra) 10,42. 400 m: 1McKay (VSt) 5,09,2. Al Malky (Oma) 45,20.1500 m: 1Crabb (GBr) 3.33,95,2. Rowland (GBr) 3.34,53.3. Mou- ceef (Mar) 3.35,70, 4. Lachaal (Mar) 3.35,78, 5 Geoff roy (Fra) 3.36,18. Vrouwen 100 m: 1. Ashford (VSt) 11,49. 1500 m: 1. Ivan (Roe) 3.58,80, 2. Cahill (GBr) 4.05,25, 3. Gallag her (VSt) 4.05,41. 4, Michallek (WDI) 4.06,18, 5. Kraus (WDI) 4.08,06, 6. Aouam (Mar) 4.08,81 5000 m: 1 Tooby (GBr) 15.25,53, 2. Chican (Roe) 15.34,78,3. Sergent (Fra) 15.42,05. Ver: 1 Boegman (Aus) 6,80. Discus: 1. Marlen (Cub) 67,02, 2. Ramos (Cub) 66,44 kennen gegeven het parkoers in Ronse niet te zien zitten. Na de Tour hebben we hem opnieuw ge vraagd. Opnieuw zei hij dat hij wei nig eer in België kon behalen en dat hij afzag van deelneming. Dat hebben wij dus maar te respecte- STRATTON MOUNTAIN (AFP) Ivan Lendl is woensdag verrassend uitgeschakeld in de tweede ronde van het Grand Prix-tennistoernooi in de Amerikaanse stad Stratton Mountain. De Tsjechoslowaakse nummer één van de wereld en dus ook favoriet in het toernooi, ver loor volkomen onverwacht van de onbekende Amerikaan Roger Smith. De cijfers lieten niets aan duide lijkheid te wensen over. Smith won de eerste set met 6-2, de tweede met 6-3.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16