lil een jaar circa 83.000 banen erbij 'Uithuilen mag, maar daarna meteen weer aan de slag' jCHlBWlrt Ook voetbalclub kan bij Computerette terecht Zeker 7 gegadigden voor Oriental Palace Vakbonden krijgen iets meer ruimte bij reorganisatie V D Aandeelhouders lopen te tegen bestuur HCS hoop Blad voor vrouwelijke managers vertelt veel over stijl van de nieuwe leider WOENSDAG 27 JULI 1988 PAGINA 7 DEN HAAG (GPD/ANP) - In de periode van 1 april vorig jaar tot 1 april dit jaar is het aantal banen met 83.000 tot 4.716.000 gestegen. Dat betekent een toename van 1,8 pro cent. In de periode van het jaar daarvoor werd een zelfde stijging gemeten. ROTTERDAM (GPD) - "Als een slager adverteert met goedkope ge haktballen, weet iedereen wat hij bedoelt. Als ik een advertentie zet, moeten mensen twee keer hun wenkbrauwen ophalen. Het woord computerette zegt ze gewoon nog niets". De 30-jarige Fred Loendersloot, samen met een andere computer freak eigenaar van het bedrijf Com puterette, begrijpt het wel dat hij het moeilijker heeft dan een slager of een bakker die zijn deuren opent. "In Nederland zijn we de eerste Computerette. Daardoor duurt het even voordat iedereen weet waar hij bij ons voor terecht kan". Loendersloot heeft met Compu terette zijn intrek genomen in het Ocean Business Centre aan de Westzeedijk in Rotterdam. In zijn kantoortje staat een tiental compu ters en een paar printers, waaron der een laserprinter. Tegen beta ling van vijf gulden kan iedereen in dat kantoortje met zo'n computer aan de slag. "Ik geef mensen de kans te wer ken met een goede computer. Ze moeten alleen hun eigen data mee nemen", zegt Loendersloot, die verder ook bedrijven helpt met au tomatisering. Loendersloot heeft een aantal potentiële klanten van zijn Compu terette voor ogen. "De secretaris van een voetbalvereniging", noemt hij als voorbeeld. "Zo'n man kan hier het laatste nieuws van zijn ver eniging op een keurig papiertje bij elkaar zetten en een ledenlijst ma ken", zegt hij. Loendersloot denkt verder aan studenten die een scriptie moeten maken en schrijvers die de laatste hand aan een boek willen leggen. Ook ondernemers horen tot zijn klantenkring. "Mensen die die schoenendoos met bonnen beu zijn en eindelijk eens een overzichtelij ke boekhouding willen opzetten, maar daarvoor nog geen grote in vesteringen willen doen". Na een telefonische afspraak kunnen Loendersloots klanten van tien uur 's ochtends tot tien uur 's avonds hun gang gaan. "De één heeft meer handigheid in het wer ken met computers dan een ander. Mijn compagnon of ik zijn altijd aanwezig en kunnen ook adviezen geven aan mensen die er even niet meer uit komen", vertelt de eige naar van Computerette. Zijn klanten kunnen ook cursus sen volgen. "Zonder leraar", zegt Loendersloot. "De computer geeft les. Daardoor hoeven mensen voor een les niet op een bepaalde dag of tijd te komen, want voor het volgen van de cursus hoeven ze alleen de computer aan te zetten". Volgens hem is dat vooral aan trekkelijk .voor mensen zonder werk, die ervaring willen opdoen met tekstverwerken. "Ze kunnen hier dan meteen keurige sollicita tiebrieven in elkaar zetten. En als ze een bewijs nodig hebben dat ze ervaring hebben met computers, dan wil ik wel een getuigschrift voor ze afleveren". Sinds de opening van Compute rette in april heeft al een flink aan tal klanten aan de toetsenborden van de computers gezeten. "Het mooiste is dat die mensen het niet bij één keer laten, maar terugko men. Langzaam maar zeker krijg ik steeds meer klanten", zegt Loen dersloot. Zijn bedrijfje is nog niet helemaal kostendekkend. "Maar dat komt nog wel", zegt hij vol ver trouwen. Nog geen extra personeel voor EG-coininissie BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie mag voorlopig geen ex tra personeel aantrekken. Dat is gisteren in Brussel beslist door de EG-ministers van begrotingszaken bij de vaststelling van de begroting voor 1989. De ministers houden de hand op de knip, totdat de Com missie precies uit de doeken heeft gedaan hoeveel extra personeel volgend jaar nodig is en waarvoor. Een rapport daarover wordt in sèp- tember verwacht. Volgens de ministerraad is er volgend jaar 106 miljard gulden no dig om de EG draaiende te houden, ruim zes procent meer dan in dit jaar. Dat blijkt uit cijfers die het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren bekend heeft ge maakt. De grootste toename deed zich voor in de handei en in de ho reca, waar 29.500 banen bijkwa men. In deze sectoren zijn nu 820.000 mensen werkzaam. In de industrie bleef de groei hangen op een half procent en ein digde eind maart bij ruim 973.000 banen. In de bedrijfstak bouwnij- Zwolle verontrust over reorganisatie belastingdienst ZWOLLE (ANP) - Het gemeente bestuur van Zwolle heeft gisteren zijn ernstige verontrusting uitge sproken over de plannen van de re gering om het grootste deel van de belastingdiensten in het kader van een reorganisatie uit Zwolle en om geving weg te halen. Uit de plan nen blijkt dat ongeveer 400 ar beidsplaatsen in de regio verdwij- Interne rapporten geven aan dat de douane, de belastingdienst voor grote ondernemingen, de inspec ties der directe belastingen en de ontvangstkantoren in Zwolle, Kampen, Raalt&,en Meppel alsme de de inspecties omzetbelasting en vennootschapsbelasting naar el ders verhuizen. Als de plannen worden verwe zenlijkt, zal Zwolle alleen een on dernemingseenheid met 270 ar beidsplaatsen overhouden. Op een persconferentie van de gemeente werd er gisteren op gewezen dat de belastingdiensten in Zwolle in een nog geen tien jaar oud gebouw zijn gehuisvest. Het college wees er verder op dat Zwolle het afgelopen jaar toch al zwaar is getroffen door reorganisaties bij de overheid. De verplaatsing van het regiokantoor van de PTT naar Groningen kostte 140 arbeidsplaatsen, de privatise ring van het Rijksinkoopbureau honderd banen, de reorganisatie van het kadaster 85 banen, bij de Dienst Investeringsrekeningen gingen 65 plaatsen verloren en bij andere diensten in totaal nog eens ruim honderd. Volgens het gemeentebestuur worden de in 1976 met de rijksover heid gemaakte afspraken inzake spreiding van rijksdiensten en de aanwijzing van Zwolle als groei stad door al deze reorganisaties te niet gedaan. Zwolle is de snelst groeiende middelgrote stad van Nederland, pit moet naar de opvat tingen van het college niet alleen blijken uit de toename van het aan tal woningen maar ook uit de toe name van de werkgelegenheid. Economie kort Brazilië Het Internationale Monetaire Fonds (IMF) heeft dinsdag laten weten in principe te hebben beslo ten Brazilië een krediet van 1,4 mil jard dollar te verstrekken. De over eenkomst met het IMF maakt de weg vrij voor overeenstemming met de westerse overheden over een nieuwe schuldenregeling. De ze overheden, verenigd in de Club van Parijs, komen later deze week om te praten over een verlaging van de rente en verlenging van de looptijd voor een deel van de onge veer zeventien miljard dollar aan officiële schulden. Bührman Bührmann-Tetterode (papier en grafische machines) heeft per 1 juli een belang van 26 procent verwor ven in de Westduitse papiergroot handel Hartmann Mittler GmbH in Agusburg. Die heeft een omzet van 220 miljoen mark per jaar en heeft vestigingen in Augsburg, Neurenberg, München, Stuttgart en Viernheim, zo heeft BT gisteren bekendgemaakt. Bedrijven VS De orderontvangst van duurza me goederen in de Amerikaanse in dustrie is in juni, gecorrigeerd voor seizoensinvloeden, met 8,8 procent gestegen tot 125,23 miljard dollar. De stijging komt voor een groot deel op rekening van de bestellin gen bij de vliegtuigindustrie en de defensie-industrie. Dit heeft het Amerikaanse ministerie van han del dinsdag bekendgemaakt. IBM Het Amerikaanse ministerie van verkeer heeft gisteren laten weten het kantoormachine- en computer- concern IBM opdracht te hebben gegeven voor de modernisering van het verouderde computersys teem van de Amerikaanse lucht verkeersleiding "(Federal Aviation Administration). Met de order is een bedrag van 3,6 miljard dollar gemoeid. Het is de grootste order die het ministerie ooit heeft ver strekt. verheid en -installatiebedrijven steeg het aantal banen met 3,5 pro cent. Deze stijging is gelijk aan die van de periode een jaar ervoor. Bij de banken, het verzekerings wezen en de zakelijke dienstverle ning (ondermeer uitzendbureaus) steeg het aantal banen met onge veer 13.700, een percentage van 2,6. In de jaren 1985 en 1986 werd in de ze bedrijfstak nog een groei van het aantal banen gemeten met 5 tot 9 procent. Dat kwam vooral omdat meer mensen via uitzendbureaus aan de slag kwamen. In de overige dienstverlening (zoals het grootste deel van de over heid) steeg het aantal banen met 1 procent. In 1985 en 1986 waren dat nog groeipercentages van 2 tot 3. De nog altijd hoge werkloosheid in ons land wordt niet veroorzaakt door een gebrek aan activiteiten. De problemen komen veel meer voort uit de grote aantallen school verlaters en het feit dat veel men sen niet over de juiste opleiding be schikken. De komende jaren zullen echter steeds minder jongeren op de ar beidsmarkt komen. Zou de groei van de werkgelegenheid doorgaan, dan is het niet onwaarschijnlijk dat er tekorten aan arbeidskrachten ontstaan, zo valt uit de CBS-gege- vens af te leiden. Het CBS heeft niet uitgezocht waarom het aantal banen zo sterk is toegenomen. De meest waar schijnlijke oorzaak is de toenemen de economische groei (met een uit schieter in het eerste kwartaal van dit jaar), de voortgezette loonmati ging en een aantrekkende export. Volgens het Centraal Planbureau zal deze trend zich ook dit jaar voortzetten. AIRBUS De Amerikaanse rege ring overweegt stappen tegen Eu ropa te ondernemen om een eind te maken aan de subsidies van enkele Europese landen aan Airbus In dustrie, het Westeuropese vlieg tuigconsortium. Dit heeft Bruce Wilson, plaatsvervangend speciaal handelsvertegenwoordiger van de Verenigde Staten, gisteren ver klaard. BREUKELEN Er zijn minstens Troostwijk verwachtte gisteren zeven gegadigden die Oriental dat het druk zal worden op de be- hoopt A. Troostwijk, van het gelijk- tweeduizend potentiële koDers. namige Amsterdamse veiligkan- toor, nog steeds: "Want dan be houdt het zeker z'n horecabestem- ming en dat zou toch het mooiste zijn". Over wie die geïnteresseer den zijn, laat hij zich niet uit. AMSTERDAM (GPD) - De vak bonden hebben zich bij de onder handelingen over de op handen zijnde reorganisatie bij het waren huisconcern Vroom en Dreesmann gisteren iets meer tijd weten te ver werven. Het ultimatum van de di rectie van Vendex International, de moedermaatschappij van V D, dat op 20 augustus een sociaal plan klaar moet zijn voor personeel dat moet verdwijnen, is opgeschort tot 20 september. De vakbeweging kan zich hier wel in vinden, omdat tegen die tijd ook duidelijk moet zijn waar de reorganisatie op moet uitdraaien. De Vendex-top had gedreigd dat ze zelf een sociaal plan zou vaststel len, wanneer op 20 augustus met ondernemingsraden en vakbon- AMSTERDAM (ANP) - Na de Ver eniging van Effectenbezitters VEB heeft een nieuwe Stichting Aan- deelhoudersbelangen HCS zich tot de aandeelhouders buiten de kring van directeur Kuijten gewend. De ze stichting roept eveneens aan deelhouders tegen de de voorstel len te stemmen, die op de aandeel houdersvergadering van HCS op 5 augustus aan de orde zullen ko- Met name gaat het daarbij om een statutenwijziging, die een ver hoging van het maatschappelijk kapitaal inhoudt. Deze verhoging is nodig om de 49 procent van de aandelen Microlife, die nog niet in het bezit zijn van HCS, te eéri keer overnemen van Reiss, die nagenoeg geheel eigendom is van Kuijten. Met name Britse aandeel houders vonden dat bij Kuijten een verstengeling van belangen plaats vond. Zij wisten de overneming te blokkeren, maar HCS nam daarop 51 procent van de aandelen van Mi crolife over met behulp van Crédit Lyonnais Nederland. De andere 49 procent van de aandelen zou nog dit jaar moeten volgen. Intussen heeft HCS bij een be vriende stichting preferente aande len geplaatst, omdat zij zegt te vre zen, dat de Britten de macht willen overnemen. De nieuwe Stichting Aandeelhouders HCS heeft als. postadres het advocatenkantoor Vendex International - dat ook de Loeff en Van der Ploeg in Amster- den geen overeenstemming zou zijn bereikt over de wijze waarop overbodig personeel zou worden behandeld. Door de reorganisatie zal voor een paar duizend mensen ander werk binnen het concern ge zocht moeten worden. In totaal moeten circa 1000 mensen daad werkelijk bij V D verdwijnen. Volgens de onderhandelaar van de Dienstenbond CNV, Jaap Kos, lijkt de leiding van V D niet abso luut gekant tegen alternatieven van vakbondszijde. "We hébben wat meer ruimte om te praten", al dus Kos. Nu ook het ultimatum omtrent het sociaal plan van tafel is, voelt de vakbeweging zich ook beter in staat om de plannen van V D goed te bekijken zonder dat ze de zaak onnodig zou willen rekken. "Daar zouden onze leden ook niet bij gebaat zijn. De ongerustheid is groot, maar de mensen willen wel spoedig zekerheid". De vakbonden hebben in de af gelopen weken de mening van hun achterbannen gepeild. Vooral bij de Dienstenbond FNV is men be reid om acties te voeren, wanneer de reorganisatieplannen een rich ting ingaan die de bond absoluut afwijst. Bij de reorganisatie is inmiddels ook de toekomst van Dixons (75 winkels in foto-, huiscomputer-, vi deo- en audio-apparatuur) betrok ken. Wanneer zou worden besloten dat de vergelijkbare afdelingen in de V D-warenhuizen zouden worden opgeheven als eigen secto ren, dan zouden ze eventueel door Dixons kunnen worden geëxploi teerd. De vrees bestaat bij de vakbon den dat dat zou kunnen leiden tot sluiting van Dixons-winkel, die in de buurt van V D-warenhuizen zijn gevestigd. Daar is volgens van. De leiding van Dixons staat overigens niet afwijzend tegenover het idee om de betreffende afdelin gen in eigen beheer - als concessio naris binnen de warenhuizen - over te nemen. door Peter van der Maat Aan de vooravond van de veiling van het failliete hotel-restaurant in Breukelen rekent Troostwijk erop dat de opbrengst uiteindelijk tus sen de achttien en negentien mil joen gulden komt te liggen. Van daag en morgen zijn kijkdagen in het Chinese horeca-paleis, vrijdag volgt de langverwachte veiling. Ondanks vele speculaties en bie dingen van onder meer het Van der Valk-concern en het seks-imperi- um Yab Yum, is het de curator van de failliete boedel niet gelukt om het etablissement de afgelopen maanden onderhands te verkopen. Plaats van handeling is niet Orien tal Palace zelf, maar een sporthal aan de Broekdijk in Breukelen. Daar wordt zelfs een videocircuit aangelegd, zodat iedereen kan zien welk 'stuk' in de aanbieding is. In totaal komen er 3086 artikelen on der de hamer. De veiling zal min stens acht uur in beslag nemen. Het roerend goed, de inventaris, zal eerst 'tijdelijk' worden ver kocht. De verkoop gaat namelijk niet door, als blijkt dat de koper van het onroerend goed ook bereid is om zich de inboedel aan te schaf fen. De 'tijdelijke' koper van het roerend goed krijgt dan een scha devergoeding ter waarde van vijf procent van zijn bod. De nieuwe ei genaar draait voor de betaling van deze vergoeding op, maar dat zal geen probleem zijn want één ding staat vast: wie het ook is, aan geld heeft hij geen gebrek. Het Chinese vijf sterren hotel- restaurant bestaat onder meer uit vier restaurants, een keuken, 136 luxueuse hotelkamers met bad en toilet, zes suites en een bruidssuite met een dubbel bad, sauna's, een Chinese tuin met negen theehuis jes, twee tennisbanen en een mane ge. Het zal niet voor iedereen zijn weggelegd om het onroerend goed te kopen, maar op de inboedel kan elke geïnteresseerde bieden. Een kleine greep uit het aanbod: vier biertanks, een voorraad wijn en ge destilleerd, een omvangrijke partij Chinese kruiden, serviesgoed, ver zilverd en goudplate bestek, twee honderdvijftig één- en tweeper soons bedden, driehonderd nacht kastjes, honderdveertig bureau's en garderobekasten, haardrogers, mini-koelkastjes, schilderijen en het hemelbed uit de bruidssuite. AMSTERDAM - Amsterdam, die grote stad, is gebouwd op palen. Dat is duidelijk te zien in deze bouwput aan de Spinhuissteeg. Het monumenten pandje, dat geheel genoveerd wordt, zal onderdeel gaan uitmaken van een hotel dat hier wordt gebouwd. (foto anp) Onder het hoofdstuk worden te koop aangeboden: twin tig koperkleurige lichtmasten, ze ven vlaggemasten, vier marmeren leeuwen en een drie meter hoge adelaar die volgens Troostwijk al leen al zo'n dertigduizend gulden zal opbrengen. Behalve een perso nal computer is er ook een Merce des 500 SEL te koop, waarmee de hotelgasten in betere tijden van en naar Schiphol werden vervoerd. A. Troostwijk (58) rekent erop dat alles weg gaat. En als hij dat zegt zal dat wel zo zijn, want de man 'is vanuit de wieg zo in het vei- lingvak gestapt'. De door zijn vader opgerichte firma Troostwijk Vei lingen BV (makelaars in machines- /beëdigde taxateurs) heeft een aan zienlijke staat van dienst. Onder meer verrichtte Troostwijk de vei lingen van de ADM-werf, van een leasebedrijf met zeshonderd auto's en onlangs van honderdtwintig Arabische volbloedpaarden. rijke vrouwen". Moeilijk "De goed opgeleide vrouw vol zelfvertrouwen rukt op," klinkt het tevreden. "Je kon het een tijdje ge leden merken tijdens een congres van de Vereniging van Vrouwen met een Academische Opleiding. AMSTERDAM - "De groep vrou welijke topmanagers in Nederland is nog niet zo groot, maar groeit en begint een gezicht te krijgen. De al gemene trend in het management sluit mooi aan. Mensen zijn tegen woordig het kapitaal van een be drijf. Vooral vrouwen stuiten op tradities en starre patronen, maar die gaan langzamerhand over boord. De stijl van de leider is be langrijker dan ooit". door Annemiek van Oosten Lilian Schuit (46), hoofdredac teur van het maandblad Vrouw en Bedrijf, constateert het tevreden. "Een manager heeft zogenaamde mannelijke en vrouwelijke eigen schappen nodig. Een paar grote ge mene delers, waarbij zakén als in tuïtie en het vermogen om samen te werken tot vrouwelijke vaardig heden worden gerekend". De manier van praten van Lilian Schuit is typerend. Het is dezelfde vriendelijke zakelijkheid die Vrouw en Bedrijf uitstraalt. De for mule van het 'magazine voor on dernemende vrouwen' is er een van niet jammeren of zeuren. "Uit huilen mag, maar onmiddellijk daarna weer aan de slag," licht de hoofdredacteur toe. Het blad heeft daarmee blijkbaar de juiste toon te pakken, want veel vrouwelijke managers en zij die hopen dat te worden hebben inmiddels een abonnement op de uitgave van Ad viseurs Associatie BV, die inmid dels in een oplage van 15.000 ver schijnt. "De positie van vrouwen in orga nisaties is anders. Vrouwen komen anders binnen en functioneren ten dele anders. Wij hebben niet tot doel vrouwen naar de top te stu wen, maar willen invloedrijke vrouwen bedienen met praktische informatie. Vooral onze rubrieken over bijvoorbeeld management en geld of carrièrevragen, zo blijkt uit* lezersonderzoeken, scoren goed., Veel vrouwen hebben andere op vattingen over hun carrière dan mannen. Ze zien het breder. Den ken daarbij ook aan hun privéle- ven. Onze artikelen zijn informa tief, maar kort. De lezers hebben het druk. ze hebben niet veel tijd". De serieuze maar ook de wat luchtiger onderwerpen in Vrouw en Bedrijf verschillen van die in de traditionele managersbladen en geven tegelijkertijd een aardig beeld van wat vrouwen op weg naar en aan de Nederlandse top in teresseert. Het zijn zaken als de laatste snufjes op het gebied van onderhandelen, het verschijnsel interim-management, de kunst van het delegeren, het 'verslavende' uitstellen, het snelle rendement van een taaltraining op maat, de kunst van het kiene vragen stellen, of het werken achter beeldscher- "De aanpak van de onderwerpen is inderdaad ook anders. Vrouwen zijn ontzettend leergierig. Als zij iets fout doen, willen ze weten hoe het in elkaar steekt. Dat is de reden waarom je ook een verhaal brengt over hoe je een medewerker het best een onplezierige boodschap kunt overbrengen", zegt Lilian Schuit. Het betreffende artikel wijst managers op het gebruik van 'vermijdingstechnieken'. Üe re dactie waarschuwt in duidelijke taal: "Mensen nemen slecht nieuws niet beter op als u het ver pakt. Integendeel, ze worden woe dend. Omdat u niet eerlijk bent, voelen ze zich bedonderd, raken ongemotiveerd en in het ergste ge val stappen ze op". De luchtiger kost voor drukbe zette vrouwen in Vrouw en Bedrijf gaat over rugpijn, het gebruik vita minepreparaten, de zakenauto of Qver het kantoormeubilair. "De schrijven ook over zaken als de combinatie van werk en gezin of over de booming aandacht voor be drijfskinderopvang," gaat Lilian Schuit verder. "Mode? Dat is voor ons een heel spannend onderwerp. We laveren heel voorzichtig tussen het aanbod van Elegance, Avenue en Cosmo. Dat zijn de tijdschriften waarmee onze lezers hun modever langen doorgaans stillen. We doen wel iets aan de vraag: How to dress for succes?" Ze glimlacht: "Zo hebben we een tijdje geleden een verhaal gehad over de vraag of de manager in i nirok mag. Het antwoord geven niet. We hebben daarover een sprek tussen vrouwelijke ma gers gearrangeerd, onder leiding van Merel Laseur. De uitkomst" De meeste vrouwen voelen zich in mini niet zo gelukkig. Je hebt er onder de vergadertafel niet zo'n last mee, maar wel tijdens zakelijke gesprekken in van die zitjes met ongelukkige stoelen". Investeren Dé vrouwelijke topmanager in Nederland? Lilian Schuit noemt liever geen namen. "Ik vind het vervelend om steeds dezelfde da mes van stal te halen. Je hebt vrou wen die minder aan de weg timme ren, maar die ook een uitstekende baan hebben. De groep vrouwen die in de nabije toekomst invloed rijke posities gaan innemen, is ove rigens veel groter. Er staat een gi gantische hoeveelheid in de start blokken. Ook de bereidheid van bedrijven om in vrouwen te inves teren neemt toe". De vrouwelijke managers zitten volgens Schuit vooral bij de over heid. "Het bedrijfsleven heeft er minder. Je komt ze in de zeer tech nische produktiebedrijven bijna niet tegen. Vrouwen zitten meer in de zakelijke dienstverlening, maar dat gaat veranderen. Ik denk dan aan de jonge industrieën. De auto matisering biedt vrouwen de ko mende jaren veel kansen", voor spelt ze. Er zijn ook vrouwelijke mana gers, bevestigt de hoofdredacteur van Vrouw en Bedrijf, die er niets voor voelen op hun sekse te wor den aangesproken. "Het is echter gewoner aan het worden om én over het werk én over de mogelijk heden als vrouw na te denken. Het was vroeger ook griezelig. Je klom tot eenzame hoogte en was voor an dere vrouwen onbereikbaar ver weg. Je kon nooit op een groep te- "rugvallen. Dat kan nu wel. Er wordt veel genetwerkt, zowel in bedrijven als bijvoorbeeld op uni versiteiten. Invloedrijke vrouwen staan niet meer alleen. Ze kunnen samenwerken met andere invloed- Daar vertelden de ouderen hoe moeilijk het allemaal was gegaan. De jongeren waren niet geïnteres seerd in dat soort verhalen. Had den ze geen boodschap aan. Zij gin gen het maken". "Uithuilen mag, klagen niet", herhaalt Lilian Schuit. "Kijk, je krijgt allemaal wel eens te maken zo'n vent tegen die zegt dat hij je promotie niet tegenhoudt vanwege het feit datje vrouw bent, terwijl jij zeker weet dat het wel zo is. Je moet echter niet bij de pakken neerzetten. Kijk wat je er aan kunt doén. Vrouwen moeten zich niet la ten ontmoedigen, maar doorzet ten".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7