Jordanië wil breken met de Palestijnen 'Marks was de Marco Polo van de drugshandel' kromd Angst voor overslaan van opstand Ongekend felle aanval van Heath op Thatcher Sihanouk presenteert eigen vredesplan voor Kampuchea Sovjetkrant verdedigt politiek van Stalin Nederland wijst EG-verklaring afvaltransporten van de hand Leider grootste smokkelnetwerk verdovende middelen opgepakt WOENSDAG 27 JULI 1988 BUITENLAND PAGINA 5 TEL AVIV De Jordaanse koning Husayn staat op het punt een vrijwel totale breuk aan te kondigen met de Palestijnen op de bezette westelijke Jordaanoever. De breuk zal onder meer de vorming van een nieuwe Jordaanse regering inhouden waarin geen Palestijnen van de westelijke Jordaanoever meer zitting hebben. Het Jordaanse parlement dat voor de helft bestaat uit Palestijnen zal naar huis worden gestuurd. LONDEN Wat bezielt Edward Heath, de oud-premier van Groot- Brittannië, die sinds de zeventiger jaren een steeds onopvallender be staan leidt op de achterbanken van de Conservatieve fractie in het La gerhuis. Nadrukkelijk in de scha duw van Margaret Thatcher, die hem in 1975 meedogenloos verving als leider van de Tories? In een toespraak die koning Husayn naar verwacht wordt nog deze week zal houden zal hij aankondigen de politieke behan deling van het Palestijnse pro bleem in de schoot van de PLO te werpen. De koning is moe van de aanhoudende weigering van PLO- leider Yasser Arafat, samen met Jordanië onder Jordaanse voor waarden te streven naar het op gang brengen van vredesonder handelingen met Israël. door Willy Werkman tot nu toe hebben bereikt lopen jaarlijks in de tientallen miljoenen dollars. Volgens geruchten op de weste lijke Jordaanoever zou de koning zélfs kunnen besluiten tot het in trekken van de Jordaanse nationa liteit voor vele duizenden Palestij nen in bezet gebied, en tot het slui ten van de bruggen over de rivier de Jordaan. De mogelijkheid dat de Pales tijnse opstand zal overslaan naar de Palestijnse bevolking in Jordanië en het daaruit voortvloeiende ge vaar voor het Jordaanse regime heeft inmiddels al geleid tot de ar restatie van vele honderden bewo ners van Palestijnse vluchtelingen kampen en Palestijnse studenten in Jordanië. De arrestaties volgden op demonstraties, o.a. in het grote Palestijnse vluchtelingenkamp Al Wahadat, vlakbij de hoofdstad Am man, en in de steden Irbid en Zar- ka. Ook zouden in de Palestijnse Jordanië in de Jordaanse politiek ten aan zien van het Palestijnse probleem werd veroordeeld. Hij is bovendien tot de conclusie gekomen dat de Jordaanse politie- kè invloed op de westelijke Jor daanoever in de afgelopen maan den tot een minimum is gedaald. Een officiële Jordaanse delegatie, die kort geleden met toestemming van de Israëlische autoriteiten een bezoek bracht aan de westelijke vluchtelingenkampen Jordaanoever, is er niet in geslaagd het pro-Jordaanse front dat tot het begin van de Palestijnse opstand vrij actief was, nieuw leven in te blazen. De directeur van het Jordaanse ministerie voor de bezette gebie den, Rateb Amar, zou zijn pro- Jordaanse contacten in bezet ge bied al hebben meegedeeld dat Jordanië de hulpverlening aan Jordaans-Palestijnse instellingen en aan door Jordanië gesteunde ontwikkelingsfondsen zal staken. Het Jordaanse ministerie voor de pamfletten zijn rondgedeeld Ex-president Argentinië gaat in hoger beroep BUENOS AIRES (AP) - De voor malige Argentijnse president, ge neraal Galtieri en twee militaire be- bezette gebieden zal worden geslo-- velhebbers zijn bij een burgerhof beroep gegaan tegen hun Jordanië zal bovendien stoppen met het betalen van salarissen aan 13.000 Jordaanse ambtenaren in bezet gebied. De Jordaanse fond sen die de westelijke Jordaanoever Groep Israëliërs na 21 jaar op bezoek Moskou JERUZALEM (AP) - Een officiële Israëlische delegatie is gisteren voor het eerst in 21 jaar naar de Sovjetunie gereisd. Onder hen be vinden zich twee geëmigreerde jo den uit de Sovjetunie. De vijf Israë liërs zullen hun bezoek beginnen bij een synagoge in Moskou, waar ze hopen op een informele ontmoe ting met een aantal Sovjetjoden. Dit zei de in de Sovjetunie geboren diplomaat Meron Gordon, die deel uitmaakt van de delegatie. Na de Zesdaagse Oorlog in 1967 verbrak de Sovjetunie de banden met Israël uit protest tegen de Is raëlische bezetting van Arabisch grondgebied. Er zijn nog steeds geen officiële diplomatieke betrek kingen tussen de twee landen, maar hun relatie is de laatste tijd aanmerkelijk verbeterd. De Israëlische delegatie zal het. bezoek coördineren vanuit de Ne derlandse ambassade in de Sov jetunie die de Israëlische belangen in dat land waarneemt. Geboortegolf In Oost-Berlijn werden vorig jaar 18.399 baby's geboren waarmee het grootste aantal geboorten sinds 1970 werd geregistreerd. In hetzelf de jaar daalde de zuigelingensterf te van 9,5 promille in 1986 naar 8,4 promille in 1987. België Bij een botsing tussen een passa- gierstrein en een locomotief zijn gisteren in een buitenwijk van Brussel dertig mensen licht ge wond geraakt. De oorzaak van het ongeluk is nog niet helemaal dui delijk, maar volgens een woord voerder van de Belgische spoorwe gen stond de locomotief in ieder geval op een plaats waar hij niet had moeten staan. Zeehonden Het virus dat de zeehondenstand in de Noordzee al enige tijd be laagt, heeft geleid tot de vondst van opnieuw 320 kadavers langs de westkust van Zweden. Sinds eind mei zijn al 2.300 dode zeehonden in Zweden aangespoeld. Daarnaast zijn nog eens 1.500 dode robben aan de Deense en Noorse en 16 bruinvissen aan de Westduitse kust gevonden. India Vier Indische oppositiepartijen hebben aangekondigd te fuseren om meer kans te maken bij volgen de verkiezingen tegen de Congres partij van premier Gandhi. De vroegere minister van financiën en defensie, Pratap Singh, die waar schijnlijk de leider zal worden van de nieuwe oppositiepartij, zei dat de fusie op 15 augustus een feit zal zijn, de dag waarop India zijn onaf hankelijkheid viert. deling door een krijgstribunaal we gens door hen begane fouten in de Falklandoorlog in 1982. Galtieri was veroordeeld tot 12 jaar gevangenis. De bevelhebber van de marine, admiraal Anaya, en legerstafchef, generaal Lami Dozo, kregen respectievelijk 14 en 8 jaar cel. De drie voormalige topmilitai- ren zijn in beroep gegaan omdat zij hun straf te hoog vinden. Of hun straf wordt verlicht staat echter nog te bezien, omdat de procureur- generaal, die het vonnis juist te licht vond, ook beroep heeft aange tekend. De achterliggende kwestie is de Falkland-oorlog, die Argentinië in 1982 ontketende met de invasie van'de sinds 1833 door de Britten opgeëiste Falkland-eilanden en na 74 dagen in een vernietigende Ar gentijnse nederlaag eindigde. In een onderzoek werd vastgesteld dat het Argentijnse leger nauwe lijks voorbereid de oorlog inging, die aan Argentijnse kant ruim 700 doden kostte tegen bij de Britten maar 255. Een aantal buddhistische monniken, onder leiding van een van Kam puchea's geestelijke leiders, Mahachosanda (rechts), loopt het Bogor Pa leis in om de informele besprekingen over Kampuchea te zegenen. JAKARTA (GPD) De leider van het Kampucheaanse verzet prins Siha nouk kwam vanochtend met een eigen vredesplan. Sihanouk die niet aan de informele besprekingen deelneemt, maar in Jakarta te gast is bij presi dent Suharto, zette zijn uit vijf punten bestaand plan uiteen tijdens een ontmoeting met zijn twee coalitiegenoten en premier Hun Sen van de door Hanoi gesteunde regering in Phnom Penh. Sihanouk benadrukte dat alleen zijn plan dé oplossing biedt voor het Kampucheaanse probleem. Hij wees dan ook het zeven punten omvat tend plan dat premier Hun Sen op de eerste dag van de besprekingen in Bogor op tafel legde, van de hand. Het nieuwe vredesplan van Sihanouk voorziet in een wijziging van de benaming Volksrepubliek Kampuchea in de staat Cambodja. Hij wil dat de huidige volksregering van Kampuchea van Heng Samring voorlopig blijft bestaan totdat de macht wordt overge nomen door een uit vier partijen bestaande regering. Een internationale conferentie over Cambodja wordt belast met het toezicht op de uitvoering. MOSKOU (DPA) - Het dagblad Pravda in Moskou heeft gisteren in een twistgesprek met de progres sieve historicus Afanasjev de poli tiek van Stalin verdedigd. De par tijleiding zelf is naar aanleiding van de herdenking van de revolutie in november van het vorig jaar tot de slotsom gekomen dat er voor de Sovjetunie geen andere weg was dan die welke door Stalin werd in geslagen, aldus het orgaan van de Communistische Partij. "Zelfs op die weg is het gelukt het vaderland voor dodelijk gevaar en het socialisme voor de toekomst te behoeden." aldus de Pravda. "Terzelfdertijd deden zich op onze weg enorme verliezen, ernstige fouten en verkeerde berekeningen, massale onderdrukking en misda den voor." Onder waarnemers uit het wes ten heeft het artikel groot opzien gebaard, aangezien er de opvattin gen van het behoudendste deel van de leiding van de Sovjetunie in tot uiting komen. Naar hun mening mag zulk een commentaar niet zonder toestemming van hoger hand geven. De Pravda had in april van dit jaar nog het dagblad Sovjetskaja Rossija verweten door de publika- tie van een bijdrage van de chemi- ca Andrejevna, Stalin te hebben 'schoongewassen'. Stalin had mas sale terreur "op touw gezet en ge leid." door Haye Thomas Iedereen weet dat hun onderlin ge verhouding sindsdien uiterst koel of ronduit slecht genoemd kan worden. Nu is er binnen een week de tweede ongekend felle aanval van de oud-premier op zijn opvolgster. Zo scherp van toon zelfs, dat de hele Conservatieve club nu in rep en roer is en er weer luidkeels geroepen wordt om de 72-jarige grijze politicus uit de par lementaire fractie in het Lagerhuis te stoten. aanval heeft betrek king op de veranderingen in haar regering, waarmee premier That cher het belangrijke departement van gezondheid en sociale zaken in tweeën heeft gesplitst. De zittende minister John Moore, eens een kroonprins voor de opvolging van mevrouw Thatcher, is na een win ter van diepe onvrede en allerlei stakingen zijn verantwoordelijkhe den voor de nationale gezond heidsdienst kwijt geraakt aan de nieuwe favoriet Kenneth Clark. Moore houdt alleen sociale zaken over, wat alom geldt als een degra datie uit de kopgroep van Conser vatieve troonpretendenten. Het is vooral deze verandering die Edward Heath heeft aangegrepen om voor de radio premier Thatcher scherp aan te vallen en haar minis ters te vergelijken met een kabinet van dwergen. Volgens de oud-premier wijst de scheiding van de gezondheids dienst en sociale zaken erop dat mevrouw Thatcher geen ministers van voldoende niveau en kaliber in huis heeft, om een groot belangrijk departement te leiden. In dit ver band noemde hij ook het departe ment van industrie, dat in verschil lende taken is opgedeeld. Edward Heath wijdt dat aan gebrek aan ta lent. Je lost de ernstige problemen binnen 's lands nationale gezond heidsdienst niet op door deze los te koppelen van sociale zaken, vindt Heath. Juist omdat er tussen de twee afdelingen zoveel raakvlak ken ziin. Inhakend op premier Thatcher's herhaalde uitspraak dat er vandaag de dag meer aan de gezond- heiddienst wordt uitgegeven dan ooit tevoren, zei de oud-premier sarcastisch: ,,Het gaat er niet om of er meer aan wordt uitgegeven. Het gaat er wel om of de regering vol doende belastinggeld uitgeeft aan een goed functionerende gezond heidsdienst". Eerder verraste Edward Heath met een scherpe aanval op premier Thatcher over haar besluit om lord Cockfield's lidmaatschap van de Europese Commissie in Brussel te beëindigen en hem te vervangen door de voormalige minister van handel en industrie Leon Brittan, die destijds ontslag nam in de tu multueuze ontwikkelingen rond de beruchte Westland-helikop- teraffaire. Oud-premier Heath acht dat een klap in het gezicht van de andere leden van de Europese Gemeen schap, die nu worden opgezadeld met een verguisde minister en een brave ja-knikker vi Thatcher. BRUSSEL (GPD) - Nederland heeft gisteren verhinderd dat de EG-landen het eens werden over een verklaring om het transport van chemisch afval naar landen in de Derde Wereld aan banden te leg gen. Minister Nijpels (milieu) vindt de EG-afspraken daarover niet ver genoeg gaan. In de verklaring roepen de ande re EG-landen op om de transporten van chemisch afval vanuit Europa naar vooral Afrika tot een mini mum te beperken en bij voorkeur zelfs te beëindigen. Nijpels eist echter een totaal verbod van deze transporten en liet de verklaring daarom tegenhouden. De tekst ervan was in diploma tiek vooroverleg al besproken en zou gisteren als hamerstuk worden afgedaan door de ministers van be groting van de EG, die toevallig toch in Brussel bijeen waren. Maar Nijpels had de Nederlandse diplo maten opdracht gegeven tegen te stemmen. De verklaring zal nu weer terug komen in de eerstvolgende bijeen komst van de ministers van milieu hygiëne, in het najaar. Naar ver wachting zal Nederland dan echter door de andere lidstaten worden overstemd. Nijpels wil echter een i discussie over deze kwes- naar Derde Wereldlanden gaat. Hij heeft bij de Tweede Kamer een machtigingswet ingediend die hem de bevoegdheid geeft afval transporten te verbieden. Die wet moet nog worden goedgekeurd. De meeste EG-landen willen die mo gelijkheid echter niet afsnijden. De Europese Commissie vindt dat Nederland zich veel te star op stelt. Volgens de Europese milieu commissaris, de Brit Clinton Da- vis, zijn afvaltransporten naar de Derde Wereld niet per definitie ver keerd. De arme landen kunnen er immers ook beter van worden, als zij door de EG worden geholpen bij het doen van investeringen in af valverwerkingsinstallaties, waar mee zij ook hun eigen afval beter kunnen verwerken. Bovendien noemen EG-functio- narissen een algeheel verbod dis criminerend, omdat het niet zou gelden voor afvaltransporten naar Europese landen. Die zouden dan de afvalmarkt kunnen ten koste van de arme landen. In Brussel wordt ronduit gesteld dat Nijpels door zich zo hard op te stel len kennelijk wil verbergen dat hij er nog niet in geslaagd is de afval transporten uit Nederland stop te zetten. Nederland leeft zelf de EG- richtlijnen over afvaltransporten niet na, zegt men hier. tie. In EG-kringen is men ontstemd over de Nederlandse houding. Men wijst er in Brussel op dat Neder land meer afval naar het buiten land transporteert dan enig ander EG-land. Vorig jaar werd 300.000 ton afval geëxporteerd, weliswaar goeddeels naar andere Europese landen. Ruim 70.000 ton gaat bij voorbeeld naar de DDR, maar ook veel afval verdwijnt naar België. Nijpels wil echter niet dat afval Generaal Prem opnieuw premier van Thailand BANGKOK (GPD) - Het is zo goed als zeker dat premier Prem Tinsulanonda weer terugkeert aan het hoofd van de nieuwe regering in Thailand. De vier regeringspar tijen hebben bij de parlementsver kiezingen van afgelopen weekend hun meerderheid behouden en zul len naar verwacht generaal Prem bij koning Bhumipol voordragen als premier. Prem zal dan zijn kabi net samenstellen uit vertegen woordigers van de vier partijen die volgens de officiële uitslagen 210 zetels hebben behaald waarmee zij in het 357 zetels tellend kabinet de meerderheid hebben. De 67-jarige Prem wordt, wanneer de koning hem opnieuw zal benoemen, de langst zittende premier van Thai- 'VS geven piloten van straaljagers pepmiddelen' KEULEN (AP) - Volgens het Westduitse televisieprogram ma 'Monitor' krijgen Ameri kaanse gevechtsvliegers in de Bondsrepubliek verboden pep middelen toegediend ter verho ging van hun bereidheid risi co's te lopen. Volgens Monitor heeft het Pentagon het bericht bevestigd. Het programma van de West duitse omroep WDR meldt dat de piloten het pepmiddel dexe- drine en het slaapmiddel Seco nal gebruiken. Beide produk- ten zijn in de Bondsrepubliek illegale drugs. Een Amerikaan se officier zegt in het blad dat de piloten dexedrine krijgen om te kunnen vliegen "als ze niet zijn uitgeslapen, niet fit ge noeg zijn, of last hebben van stress". Seconal wordt gegege- ven om na de vlucht te kunnen slapen en zo snel mogelijk weer inzetbaar te zijn. Beide midde len zouden in het Amerikaanse leger 'standaard medicijn' zijn. Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft volgens Mo nitor het verstrekken van de middelen aan Amerikaanse sol daten bevestigd. Dexedrine verhoogt de bereidheid risico's te lopen, zo meldt Monitor op gezag van de hoogleraar farma cologie Poser uit Göttingen. Het middel veroorzaakt zelf overschatting en lichtzinnig ge drag. Dexedrine en Seconal zijn verslavend. Houwdegen als nieuwe sterke man in Burma RANGOON (AP/Rtr) - Het Centrale Comité van de regerende Bur- maanse socialistische partij BSPP heeft gisteren de 64-jarige gepen sioneerde generaal Sein Lwin ge kozen tot voorzitter. Hij volgt Ne Win op, die vorige week zijn ont slag indiende nadat hij 26 jaar lang de scepter had gezwaaid in Burma. Sein Lwin verdiende zijn 'sporen' ondermeer met het neerslaan van studentenonlusten Kort na de aankondiging van de benoeming van Sein Lwin maakte de staatsradio bekend dat premier Maung Maung Kha en procureur- generaal Myint Maung door de Raad van Staat waren ontslagen. Zij werden verantwoordelijk ge acht voor de studentenrellen in maart. Over hun opvolging werd niets gezegd. Een buitengewoon congres van de BSPP heeft maan dag het ontslag van Ne Win en dat van vice-partijvoorzitter San Yu aanvaard. Vooral in studenten- en opposi tiekringen ligt Sein Lwin slecht. De afgelopen periode was hij be last met het opvoeren van de disci pline binnen de 2,3 miljoen leden tellende partij. Volgens diploma ten tastte dit-zijn populariteit bij zijn collega's aan. gecoördineerde aanval op de ben de. Het feit dat men nu de waar schijnlijk tot inkeer gedwongen Lord voor zijn eigen veiligheid op een geheim adres verborgen houdt, spreekt daarbij voor zich. LONDEN De edelman die naja ren van nauwe contacten met de onderwereld en bedenkelijke acti viteiten zijn leven beterde. Als ver klikker speelde hij een hoofdrol in wat de internationale politie be schouwt als het oprollen van 's we relds grootste organisatie in de ver boden handel van hasjies en mari huana. door Haye Thomas Dit is het verhaal van de 52-jarige Lord Moynihan, een halfbroer van de Britse minister voor sportzaken Colin Moynihan. Deze bevindt zich ergens in Amerika op een geheim adres. Zwaar bewaakt door de FBI, omdat voor zijn leven wordt ge vreesd. Want Lord Moynihan ver strekte een jaar lang de informaties die ten slotte leidden tot het ont maskeren van een wereldwijd ver takte bende. De groep verdiende jarenlang miljarden aan het afzet ten van enorme hoeveelheden cannabis, waaronder Nederland. Het verhaal lijkt te zijn ontspro ten aan het fantasierijke brein van de James-Bondschrijver Ian Fle ming. Vol spanning en intriges, compleet met onderaardse lucht- gekoelde kelders en grotten, privé- jets, auto's, snelle motorboten en vrachtschepen. De James-Bondfantasieën wer den harde realiteit in het brein van de 43-jange Brit Dennis Howard Marks, die als een keurige, op-en- top-gentleman met zijn vrouw Ju dy residentie hield in Palma op Ma jorca. In werkelijkheid leidde hij daar een superbende, die beschikte over een netwerk van agenten en geheime bankrekeningen. En on der meer besrokken was in de aan koop van wapens voor terroristi sche organisaties. Met name de IRA. Het was met Marks, dat Lord Moynihan nauwe relaties onder hield in de duistere wereld van de criminaliteit. Daarin had de Lord zelf zijn sporen verdiend. In 1969 ontvluchtte hij Engeland in de aan loop naar een groot fraude-onder zoek, waarin hij was betrokken. En dook op in de Filipijnen, al snel weer actief in alle mogelijke misda dige acties. Met de val van het Mar cos-regime werd ook daar de grond te heet onder zijn voeten en vlucht te hij naar Amerika. Het was in de VS dat het net zich tenslotte om Lord Moynihan span de en dat hij zich kennelijk om zijn eigen huid te redden, door agenten van de FBI liet overhalen voor een dubbelrol in de organisatie van Ho ward Marks, die zich concentreer de op de handel in hasjies en mari huana en daarin ook een toonaan gevende rol vervulde. Zozeer zelfs, dat bendeleider Marks luidkeels verklaarde dat zijn organisatie een voudig niet op te rollen was, zolang de politie naliet om van de jacht op Howard Marks. In de afgelopen zomer, tijdens een internationale drugsconferen tie in Miami, werd besloten deze uitdaging te aanvaarden. En begon onder aanvoering van de FBI een grootscheeps offensief, dat zich niet alleen beperkte tot de VS en Groot-Brittannië, maar zich tevens uitstrekte tot Azië, Noord-Afrika en het Europese continent. De grote klap viel, toen de Spaanse politie in verborgen grot ten met air-conditioning aan de Costa Brava ruim 15 ton hasjies vond, ter waarde van zo'n slordige honderd miljoen gulden. Keurig verpakt in waterdichte zakken en kennelijk klaar om via speciaal ge graven onderaardse tunnels naar het strand en verdere verscheping te worden afgevoerd. Kort daarna volgde de arrestatie van Howard Marks, volgens Inter pol en de FBI het kwade genius van de organisatie en een man waarvan de drugskoningen van de maffia 'en de gevreesde Colombia- nen nog wel iets konden leren. Net als Lord Moynihan is ook Howard Marks geen onbekende van Scot land Yard. In 1973 werd hij al eens in Amsterdam gearresteerd' maar werd op geheimzinnige manier ontvoerd. Zeven jaar geleden stond de vlot pratende, in Oxford afge studeerde Marks uiteindelijk in de verdachtenbank van de Londense Old Bailey, op beschuldiging van handel in verdovende middelen. Zijn verweer luidde toen dat hij daaraan inderdaad had deelgeno men als dekmantel van dubbel agent voor de Britse geheime dienst M16 in de jacht op IRA-ter- roristen. Omdat hij inderdaad een tijd voor de M16 had gewerkt, was het resultaat daarvan dat hij werd vrijgesproken. Met zijn opgedane kennis was hij spoedig terug in zijn vertrouwde kring van drugshande laren en IRA-agenten. Met name James McCann, een topman in de organisatie van het geheime Repu blikeinse Leger: met wie hij tijdens een Amsterdamse periode be vriend was geraakt. De 48-jarige Ian McCann, bijge naamd de 'Groene Pimpernel', we gens zijn veelzijdige vermommin gen en zijn reeks van ontsnappin gen uit gevangenschap, is waar schijnlijk de alom gezochte Ier die in het gezelschap van Howard en zijn vrouw Judy door de Spaanse politie is aangehouden. Ook hij zit tot. over zijn oren in de smokkel en handel van verdovende middelen, met het doel om de wapenvoorraad van de IRA telkens weer aan te kunnen vullen. In totaal zijn er nu 22 arrestaties verricht. In de VS, Spanje en Groot-Brittannie. Maar aangeno men wordt dat er spoedig meerde re aanhoudingen zullen volgen. Onder andere ook in Nederland, dat een van de schakels vormde in het grote netwerk van Howard Marks. Voor hem is er nu de bittere ironie dat hij ten slotte tóch het slachtoffer is geworden van een dubbelrol, die hem in staat stelde om zeven jaar geleden in de Old Bailey vrijspraak te krijgen en ver volgens als een ingewerkte superi eure drugsbaron onder te duiken in de criminaliteit. Ofschoon de politie-autoriteiten uiterst spaarzaam blijven met in formatie over de uitvoering van hun operatie, staat het vast dat de verklikkersrol van Lord Moynihan over een lange periode van essen tieel belang is geweest in de strak Bovendien is het nog lang niet af gelopen met zijn uit de school klap pen. Want de bedoeling is dat alle arrestanten in deze zaak aan de VS worden uitgeleverd om daar te recht te staan. En in dat proces zal Moynihan zonder twijfel de be langrijkste getuige zijn die het ver haal moet vertellen van de drugs- ring, die onder meer werkte met geheime agentschappen in de VS, Australië, Hongkong, Singapore, Westduitsland, Nederland, Por tugal en Spanje, alwaar zich, onder camouflage van een dure nacht club in Palma op Majorca, het brein van de organisatie zich be vond: Howard Marks, de voormali ge Oxfordstudent, die nu door Tho mas Cash, hoofd van de Ameri kaanse dienst voor de bestrijding van verdovende middelen wordt omschreven als de 'Marco Polo van de drugshandel'. Ed Nijpels. GPDl

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5