Welzijnswerk wil verbod op bezuinigingen Bonden hekelen onderzoek sport en criminaliteit Inpakken voor een surlvakantie in Sneek? Voor Durex in 'n blikje is altijd wel een plekje! Schadeclaim tegen Ednderbescherniing van pleegkinderen Ik durfde er niet tussen te komen'' NSF: Justitie stelt sportboefening in kwaad daglicht Onenigheid over oplossing dure bejaardenverzekering WOENSDAG 27 JULI 1988 PAGINA 3 Rechter moet korting ongedaan maken DEN HAAG (GPD/ANP) De Nationale Kruisvereniging heeft gisteren in een kort geding tegen de Staat geeïst dat minister Brinkman een bezuiniging van 12 miljoen gulden intrekt. Dit bedrag wil de bewindsman korten op het werk van de vereniging, die de belangen van kruisverenigingen behartigt. Volgens de vereniging gaat de bezuiniging zeker 200 banen kosten. Eis van twee jaar tegen medeplichtige moeder doodgeslagen peuter Mr. Koeman, raadsman van de ver eniging, noemde de bezuiniging gisteren voor de Haagse rechtbank onbegrijpelijk. Jarenlang heeft de Nederlandse regering een verster king van de zogenoemde eerste lijns-gezondheidszorg bepleit. Daarin neemt het werk van de kruisverenigingen een belangrijke plaats in. Het is dus niet logisch om het kruiswerk - meer dan 200 plaat selijke instellingen - te beroven van een overkoepelende organisatie, aldus mr.Koeman. Niet alleen de Nationale Kruis vereniging eiste een terugschroe ven van de bezuinigingen, ook de Nederlandse Federatie Voorzie ningscentra Lichamelijk Gehandi capten, de Nederlandse Vereni ging voor Ambulante Geestelijke Gezondheidszorg en de Nationale Ziekenhuisraad vochten gisteren voor de rechter bezuinigingen op hun werk aan. In totaal wil Brink man ongeveer 25 miljoen gulden korten op landelijke organisaties die zich bezig houden met wel zijnswerk. De instellingen zijn momenteel bezig met een reorganisatie van het welzijnswerk. De aangekondigde bezuinigingen kwamen voor hen volkomen onverwacht. Uit protest is inmiddels de stuurgroep die de reorganisatie in goede banen moest leiden opgestapt. De minis- d kort Behandeling In hoger beroep zijn twee Bos schenaren van 1.5 en 17 jaar giste ren veroordeeld tot plaatsing in een rijks-psychiatrische inrichting. Ze staken vorig jaar de 17-jarige Raymond van Venroy dood, die ze zonder enige aanleiding overvielen toen hij na een avondje uit naar huis fietste. De 17-jarige verdachte werd bij de rechtbank eerder ver oordeeld tot zes jaar cel. De jongste- verdachte werd toen al veroor deeld tot opname. IVF Vrouwenartsen en gynaecologen gebruiken een verkeerde methode bij de uitvoering'van kunstmatige inseminaties, zo stelt de Néder- landse Vereniging voor Reageer buisbevruchting (NVRB) in een nieuwsbrief. De vereniging krijgt steeds meer klachten van vrouwen die bij de behandeling een infectie hebben opgelopen. Er zijn geen of ficiële regels voor IVF. Wel is de hoofdinspectie van de Volksge zondheid bezig met onderzoek naar kwaliteitscontrole. Overvallen De Amsterdamse rechtbank heeft een 20-jarige Amsterdammer tot negen jaar cel veroordeeld we gens deelname aan minstens veer tig gewapende overvallen op ban ken, girokantoren en winkels. Hij behoort tot een groep van 35 over vallers uit Amsterdam-West die in april werd gearresteerd. Bij de straf telde de rechtbank mee dat de man twee weken na een voorwaardelij ke invrijheidsstelling opnieuw aan een serie overvallen begon. Schietpennen Vier Arnhemmers en een inwo ner van Velp zijn dit weekeinde aangehouden wegens de fabricage van een groot aantal schietpennen, een soort mini-vuurwapen. Bij huiszoekingen in de woningen van de verdachten nam de politie naast schietpennen ook drie geweren, twee revolvers, een gaspistool en ruim 2000 patronen in beslag. Met de pennen kunnen klein-kaliber kogels worden afgeschoten. Vol gens de politie kan een goed ge richt schot dodelijk zijn. Free Lion Het Eerste Legerkorps houdt van 19 tot 24 september zijn grote vijfjaarlijkse manoeuvre bij Han nover. Bij de oefening zijn in totaal ongeveer 44.000 militairen uit Ne derland, Westduitsland, Groot- Brittannië en de Verenigde Staten betrokken. Het Eerste Legerkorps levert met rond 33.000 militairen het leeuwendeel. Waarnemers uit de Sovjetunie en andere Oostblok landen zullen als waanemers bij de oefening aanwezig zijn. Locomotief De Nederlandse Spoorwegen la ten in het weekeinde van 29, 30 en 31 augustus in het Utrechtse Spoorwegmuseum de nieuwste aanwinst zien: de diesel-elektri sche locomotief6402. Dit is de tweede uit een serie van 60 locomo tieven die de huidige diesel-elekfri- sche locomotieven, waarvan de jongste dateert uit 1958, gaat ver vangen. De serie 6400 zal vanaf ja nuari worden ingezet. ter wil zijn plannen echter toch doorzetten door het geld via het Centraal Orgaan Tarieven Gezond heidszorg uit de kas van de algeme ne wet bijzondere ziektekosten (awbz) halen. Maar dit orgaan noch de wet tarieven gezondheidszorg is voor dat doel gemaakt, voerde de raadsman van de eisers aan. De rechtbankpresident werd ge vraagd dit middel te verbieden. Namens de staat voerde landsad vocaat mr. Daalder aan dat het zo'n vaart niet zou lopen met de bezui nigingen. De plannen moeten nog aan het parlement worden voorge legd. Inmiddels is er nog ruimte ge noeg om de bezuinigingen aan te vechten. De eisende partij zei daar op dat niet kan worden gewacht. Kruiswerk- en andere organisaties verkeren nu in onzekerheid over hun toekomst. Student eist bij rechter overgang naar tweede jaar MAASTRICHT (GPD) - De 20-ja- rige Ton van Ingen uit Kerkrade heeft gisteren de rechter ingescha keld om te worden toegelaten tot het tweede schooljaar van de Heao in Sittard. Van Ingen is gezakt voor zijn propaedeuse, omdat hij min der dan 80 procent van de gymnas tieklessen heeft gevolgd. Zijn advocaat Janssen noemt de ze bepaling van het schoolregle ment ridicuul. Hij denkt dat de school gewoon een voorbeeld heeft willen stellen. In een kort geding heeft Janssen gisteren aan de Maastrichtse rechtbank gevraagd om de Heao te dwingen van Ingen alsnog tot het tweede schooljaar toe te laten op straffe van een dwangsom van 250 gulden per dag. Als de rechter de eis afwijst, kan Van Ingen zijn studie opgeven, want hij deed het eerste jaar het af gelopen jaar voor de tweede maal. Twee keer zakken voor de propae deuse betekent automatisch dat de student zijn opleiding moet stop pen. Heao-direkteur Van der Sanden meent dat Van Ingen op de hoogte was van de regels. Hij was volgens de directeur bovendien net voor Kerstmis nog gewaarschuwd. Uit spraak 1 augustus. DEN HAAG „Waarom moet nou zonodig de relatie tussen criminali teit en sport onderzocht worden? Waarom onderzoeken ze niet de criminaliteit van ambtenaren op het ministerie van justitie, die van advocaten of van taxichauffeurs?". door Theo Haerkens Woordvoerder Belinfante van de Nederlandse Sportfederatie (NSF) is razend over het jongste onder zoek van het ministerie van justi tie, dat een verband legt tussen cri mineel gedrag van jongeren en de sport die zij beoefenen. Volgens het onderzoek maken jongeren die aan vecht- en kracht sporten, dammen, voetbal en honkbal doen zich vaker schuldig aan winkeldiefstal, geweldsmis drijven en zwartrijden. Ook hou den zij zich vaker bezig met graffiti. Belinfante noemt het een schan- ROTTERDAM (GPD/ANP) - Hoe is het godsmogelijk datje blijft kij ken terwijl je kind wordt doodge slagen, vroeg procureur-generaal Bos zich gisteren af in het hoger be roep tegen de moeder van de dood geslagen Rotterdamse peuter Anoeska. "Elk moederdier in de natuur zou ingrijpen. Maar zij stond erbij en keek ernaar", voeg de hij er fel aan toe. Hij eiste daar om twee jaar cel wegens mede plichtigheid, het dubbele van de straf waartoe de vrouw in eerste in stantie was veroordeeld. Zij was zelf tegen die straf in beroep ge gaan bij het Rotterdamse gerechts hof. Haar advocaat Weening vroeg om vrijspraak. Half oktober '86 speelde het dra ma rond de kleuter zich af. De 3-ja- rige Anoeska werd door Fred, de nieuwe vriend van de moeder, doodgeslagen nadat hij haar al meerdere keren zwaar had mishan deld. De moeder had tijdens de afranseling toegekeken in haar stoel. "Het was alsof ik in een vat zat. Ik durfde er niet tussen te ko men, ik kon niet eens opstaan", verklaarde ze gisteren. ARNHEM (GPD) De violiste en muziekpedagoge Lola Mees uit het Brabantse Zeeland heeft een kort geding aangespannen tegen haar ex-man om haar kost bare Ludwig-Stradivarius in handen te krijgen. Het instru ment wordt momenteel bewaard bij een notaris. Toen het echtpaar besloot te scheiden, werd afgesproken dat de Stradivarius op een veiling zou worden aangeboden om de marktwaarde te bepalen. Beide partijen zouden de opbrengst de- de en een belediging dat het minis terie zich bezig houdt met een der gelijk onderzoek. Volgens hem stelt het niet alleen de genoemde sporten en hun beoefenaren in een kwaad daglicht, maar ook de sport in het algemeen. De NSF-woord- voerder is nog druk bezig het 140- pagina's tellende onderzoek te le zen, maar vindt op voorhand dat een maatschappelijk probleem als de criminaliteit niet zo benaderd mag worden. Ernstige twijfels heeft de NSF over de opzet van het onderzoek. „Als je mensen oppakt en vervol gens vraagt welke sport ze beoefe nen, doen ze allemaal wel iets". Er wordt op gewezen dat het jeugd werk voor de opvang van rand groepjongeren juist veelvuldig zijn toevlucht zoekt bij kracht- en vechtsporten en andere pittige be zigheden. „Met dammen kom je er niet bij die jongens", aldus de NSF. KNVB-woordvoerder Stolk vindt het onderzoek van justitie Het paar begroef vervolgens het lijkje in het park bij de Rotterdam se Euromast en deed vervolgens aangifte van vermissing. Fred is in middels veroordeeld tot negen jaar, de 27-jarige moeder stond gis teren in hoger beroep terecht we gens medeplichtigheid aan mis handeling met een dodelijke af loop. Ze verklaarde huilend in be roep te zijn gegaan omdat ze zelf haar kinderen nooit had geslagen en daarom de onvoorwaardelijke straf van een jaar (door de Rotter damse rechtbank) niet verdiende. Eén van de raadsheren vroeg zich waarom de vrouw, die door haar vriend ook menigmaal was ge slagen, Fred tijdens de fatale woe de-uitval zomaar zijn gang had la ten gaan. De vrouw: "Ik stond on der een enorme druk en was vrese lijk bang. Ik verwijt het mezelf Kort geding om kostbare viool len. Mocht echter de viool min der dan 335.000 gulden opbren gen, dan zou de veiling niet door gaan en verkreeg mevrouw Mees het eerste recht van koop. Op een veiling bij het Engelse veilingshuis Sotheby's werd niet meer dan ruim 328.000 gulden volslagen belachelijk. „Wij hebben één miljoen leden. Dat betekent dat één op de veertien mensen in ons land georganiseerd aan voetbal doet. De kans dat een crimineel aan voetbal doet is dus veel groter dan de kans dat hij handbalt". Stolk be grijpt eenvoudig niet 'waarom mensen zich onledig houden met dit soort kul'. De KNVB wil bij het ministerie aandringen op een nieuw onder zoek dat deugdelijk is opgezet om het voetbal en de andere sporten die in diskrediet gebracht zijn, van alle blaam te zuiveren. Ook de NSF voelt daarvoor omdat dit onder zoek de beoefenaren van verschil lende takken van sport tegen el kaar opzet, en daar is geen behoefte Boksen Ook de boksers zijn volgens woordvoerder Regelink van de Ne derlandse Boksbond is niet erg in genomen met de onderzoeksresul- maar ik kón gewoon niet opstaan uit die stoel. Toen Anoeska dood was, zei Fred tegen mij: jij weet nu te veel, dus moet ik jou ook dood maken. Ik was zó bang dat ik met hem mee ben gegaan om Anoeska te begraven. Ik heb haar niet aan durven raken". Haar angst voor Fred bleek ook uit het psychiatrisch rapport. De snel naar geweld grijpende vriend had haar, de kinderen en diverse andere familieleden meermalen bedreigd, waardoor zij het contact met de familie grotendeels had ver loren. Volgens het rapport is de vrouw wel toerekeningsvatbaar, waarop de procureur inhaakte met de opmerking dat ze dan ook een normale straf moet krijgen. Advocaat Weening gaf toe dat Monica als moeder en burger had gefaald, maar vroeg zich af of ze daar wel voor gestraft kon worden. voor de viool geboden. Mees was opgelucht. Zij zou nu de <dool kunnen behouden door gebuik te maken van haar recht op koop. Haar gewezen echtgenoot was echter teleurgesteld over het be drag. Hij veronderstelde dat er gefraudeerd was of stemming was gemaakt in de zaal, waar door de veiling voor hem slecht uitpakte. Hij weigerde daarna de notaris toestemming de viool aan Mees te overhandigen. Vrijdag wordt vonnis gewe- taten. „Onze sport, wordt altijd al in een kwaad daglicht gesteld en dat is niet zo leuk voor de juristen en artsen die wij in het bestuur heb ben". Regelink zegt niet dat bok sers zich niet schuldig maken aan criminaliteit, maar vindt het ge schetste beeld ongenuanceerd. Hij is er 'heilig van overtuigd' dat bege leiders en trainers op de boksscho len een heel goede invloed hebben op de pupillen en dat het boksen criminaliteit juist voorkomt. „Als iemand zich niet gedraagt, wordt hij daar binnen de vereniging op aangesproken". Regelink weet best dat boksen met criminaliteit wordt geassoci eerd. Langzaam maar zeker komt daar echter verandering in. De acti viteiten van Arnold Vanderlijde („De ambassadeur van de boks- sport, een beschaafd en voorko mend persoon") zijn daaraan niet vreemd. Regelink betreurt het dan ook dat Rudi Koopmans zich heeft ingelaten met de handel in verdo vende middelen. „Zij was geblokkeerd door psychi sche overmacht. Ze kón niet ingrij pen, daar moet begrip voor zijn". Volgens hem waren verschillende hulpverleningsinstanties op de hoogte geweest van de crisissitua tie bij haar thuis. Zowel Anoeska als zoontje Angelo waren al eens in het Sophia-kinderziekenhuis be handeld voor de gevolgen van mis handeling. Ook de Rotterdamse politie was op de hoogte geweest van de mis standen. Monica had meerdere ke ren melding gemaakt van de mis handeling van haar kinderen, hoe wel Fred had gedreigd ook haar te zullen mishandelen als zij de poli tie zou inschakelen. Het enige dat de politie volgens Weening had ge daan, was haar overbrengen naar een Blijf van mijn Lijf-huis. Daar bleef de vrouw een week, maar ze keerde terug naar haar vriend toen ALKMAAR (GPD) - Drie ex- pleegkinderen van een 59-jarige vrouw uit Nieuwe Niedorp. die haar vier pleegkinderen ernstig mishandelde en van wie er een overleed, hebben een schadeclaim ingediend bij het rijk. Zij vinden de Kinderbescherming, die hen bij de vrouw onderbracht, verantwoor delijk voor de lichamelijke en gees telijke schade die ze hebben opge- lopenn. Over de hoogte van de claim wilde advocaat Beer gisteren geen mededeling doen. De vrouw werd medio mei ver oordeeld tot anderhalf jaar cel we gens het dodelijk mishandelen van haar 6-jarige pleegkind Inge Delle- zehne. De vrouw is daartegen in cassatie gegaan. De drie overleven de pleegkinderen Paulien (22), Ro nald (21) en Natasja (19), willen die uitspraak niet afwachten en span nen een proces aan tegen de vrouw, haar vriend, de Staat der Nederlan den en twee voogdijverenigingen in Haarlem en 't Gooi. De Kinderbescherming is een overheidsinstelling, vandaar dat het rijk wordt gedagvaard. „Duide lijk is dat de Kinderbescherming, maar tevens beide voogdij-instel- UTRECHT (ANP) - Het plan om de extreem hoge ziektekosten van sommige groepen bejaarden via een premieverhoging van de stan daardpolis te verlagen, dreigt niet door te gaan doordat staatssecreta ris Dees (volksgezondheid) ont kent dat daar afspraken over zijn gemaakt, aldus gisteren de over koepelende organisatie van parti culiere ziektekostenverzekeraars (KLOZ). Het KLOZ houdt vol er wel dege lijk een overeenkomst is met Dees en zijn collega Evenhuis (economi sche zaken). Die houdt in dat be jaarden boven een bepaalde inko mensgrens die meer dan 181 gul den per maand aan premie betalen, vanaf 1 januari 1989 het verschil te rugkrijgen. Bovendien zou per 1 september de premie voor de stan daardpolis op 1 september een tientje per maand duurder worden. Het KLOZ zegt de afspraken al op 15 juni te hebben bevestigd. Vo rige week zijn ze aan de eigen ach terban bekend gemaakt in verband met de noodzakelijke administra tieve voorbereidingen. Pas op 25 juli kreeg het KLOZ een brief van Dees waarin deze het bestaan van afspraken ontkende en enkele be zwaren maakte tegen het KLOZ- plan. „Daarmee dreigt de regeling, die nota bene op verzoek van staatssecretaris Dees tot stand is Voorzitter Sterke van de stich ting Nederlands Jiu Jitsu Genoot schap en bijna afgestudeerd psy choloog, voelt zich niet aangespro ken door de conclusies uit het on derzoek. Jiujitsu is voor hem niet zomaar een sport maar een traditie. Het gaat hier om de krijgskunst van de Japanse samurai, waarbij zelfbeheersing en jarenlange trai ning elementair zijn. Uiteindelijk is de jiu jitsu-beoefenaar is staat zich drie met zwaarden en stokken be wapende aanvallers van het lijf te houden. Maar allang voordat het zover is, zijn de beoefenaren van deze bezigheid hun belangstelling voor vechten kwijt, aldus Sterke. Volgens hem komt dat doordat er geen wedstrijden worden gehou den. En ook is het echte jiu jitsu - dat in ons land 500 beoefenaren telt - zo opgezet dat iedere competitie- drang in de kiem gesmoord wordt. Wie daar wel belangstelling voor heeft, verdwijnt na enkele maan den training al omdat die tijd be- die beterschap had beloofd. Ween ing vond dat de hulpverlening hier desondanks had gefaald: „Na al dat blunderen van de verschillende maatschappelijke instanties, heeft de samenleving haar recht op straf vervolging verloren", oordeelde Weening. Bovendien achtte hij de eis van de procureur-generaal in strijd met de beginselen van gelijke vervol ging. „Als vrouwen jarenlang de ogen sluiten voor incest binnen het gezin, worden zij toch ook niet ver volgd"? Weening: „De proeüreur-gene- raal haalt met zijn eis van twee jaar het onderste uit de kan. Maar is er gevaar voor herhaling? Angelo woont inmiddels bij zijn vader. Gaat het om algehele preventie? Andere ouders zullen doen wat zij goed vinden. Bovendien ervaart Monica een uitspraak als waarheid. Zij is inmiddels schuldig bevonden aan medeplichtigheid, dat bete kent voor haar al een enorme more le last". Weening pleitte daarom voor het afzien van strafvervolging. Het Hof doet op 9 augustus uit spraak. lingen, zeer onzorgvuldig te werk zijn gegaan. Het pleegouderpaar was in 1965 door de toenmalige Ka tholieke Kinderbescherming van Amsterdam afgewezen als pleegouders. Die afwijzing is door zowel de voogdijverenigingen als de Alkmaarse Kinderbescherming compleet genegeerd", aldus advo caat Beer. Volgens Beer zijn alle pleegkin deren van het Niedorpse gezin ern stig mishandeld, mede doordat Ro nald, Paulien en Natasja ook na de dood van hun zusje Inge weer te rugmoesten naar het pleeghuis, dat wel is omschreven als een mini- concentratiekamp. „Dat nu door de kinderen een hoog bedrag aan schadevergoeding wordt geëist is niet ingegeven door de hausse die in dit soort claims is ontstaan. Dit geval is volstrekt uniek, kent geen precedent en krijgt hopelijk nim mer een vervolg. Maar intussen hebben de pleegkinderen ernstige materiële en immateriële schade geleden. Instellingen die hun taak onzorgvuldig uitvoeren moeten zich realiseren dat zij aansprakelijk worden gesteld voor de schade" aldus de raadsman. gebracht, niet door te gaan", aldus het KLOZ gisteren Die bezwaren gelden de inko mensgrenzen die het KLOZ wil hanteren. De verzekeraars zijn uit gegaan van een al twee jaar be staande vergelijkbare tegemoetko ming aan zelfstandigen van Econo mische Zaken, waarvoor ook inko mensgrenzen gelden. De premie verhoging voor de standaardpolis is volgens het KLOZ nodig omdat de premie de kosten bij lange na niet dekt. De verliezen worden nu via een vereveningsheffing betaald door alle andere particulier verzeker den. Deze premieverhoging brengt meer op dan de restitutie aan de be jaarde verzekerden kost. Daarmee kan deze speciale heffing worden beperkt, aldus de verzekeraars. In een reactie ontkende WVC gisteren opnieuw dat er afspraken zijn gemaakt over de bejaardenre geling. Gesprekken tussen de bei de staatssecretarissen en het KLOZ leverden alleen'de afspraak op dat het KLOZ met een voorstel zou komen. „We kregen daarop een brief van het KLOZ met een voor stel in de trant van 'wij bevestigen hierbij de volgende afspraken', ter wijl wij van niets wisten", aldus de woordvoerder van Dees. Volgens hem moet worden gewacht tot de beide staatssecretarissen terug zijr van vakantie. steed worden aan goed leren lopen en vallen. Iemand met agressieve bedoelingen haakt dan af omdat hij bij ons niets leert. „De mensen die bij ons komen, komen uit angst. Ze zijn bang dat hen op straat iets overkomt. Maar ze zullen nooit of te nimmer zelf beginnen". Jongeren die zich bezig houden met schaatsen, zwemmen, surfen, badminton, handbal en schaken zouden het minst crimineel zijn volgens het onderzoek van justitie. Voor de Nederlandse Badminton- bond is dat geen nieuw geluid. „Echt wangedrag zie je hier niet. Wij zijn blij dat badminton een rus tige sport is waarvan je tevoren weet dat je geen gedonder krijgt", aldus woordvoerder Maessen. Hoe dat komt weet Maessen ook niet. Hij denkt dat een bepaalde sporten een bepaald type mensen trekt, maar weidt daar liever niet over uit. „Dat leidt maar tot speculatie". Braaf wil hij badminton echter niet noemen 'want dan is het net alsof het geen echte sport is'. ADVERTENTIE Tijdelijk Durex in handige vakantieverpakking: 3 verschillende soorten in een origineel en stevig blikje. Durex.The best there is. Qurex. ASSEN De organisatie had er eergisteren nog een hard hoofd in of het aantal deelnemers aan de Drentse Rijwielvierdaagse hoven de dertigduizend zou komen maar toch telde zij gisteren op de openingsdag 30.003 inschrijvingen. In totaal verschenen er 27.997 wielrij ders aan de start van het evenementzij het dat de meesten wat later vertrokken om de regen af te wach ten, zoals het gezin op de foto. Vanuit de Drentse hoofd stad. vertrokken gisterochtend 13.497 deelnemers en de startplaats Emmen telde 5.694 fietsers die met het vier- daagsevlaggetje Drenthe introkken. Meppel en Hoog- eveen ontliepen elkaar nauwelijks met 4.400 en 4.406 fietslustigen. Het gezelschap dat over de Drentse wegen trekt, be staat behalve uit Nederlanders, uit Duitsers, Denen, Zweden, Belgen, Luxemburgers, Zwitsers, Canadezen, Nieuw-Zeelanders, Israëli's, Amerikanen en Chinezen. De peddelaars trapten de kilometers vreedzaam on der de wielen vandaan, zo concludeerde de organisatie uit het ontbreken van klachten over wangedrag. Laiigs de hele route vond slechts één min of meer ernstig onge val plaats. Een Utrechter kwam tijdens zijn 100 kiloine- territ ten val in de buurt van Benneveld en brak zijn been. Verder bleef het onheil voor de deelnemers in het evenement beperkt tot enkele valpartijen met een on schuldiger afloop en enkele tientallen lekke banden. (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3