Hand van maestro al zichtbaar Garantie op nieuwbouwwoning behoedt koper voor een strop Hypotheek met risicodekking voor arbeidsongeschiktheid Breukink in witte trui naar Noordwijk CONSUMENT De Groenteman Keurmerk ladders onbetrouwbaar Bier heeft eenheids- smaak Flitsende start jeugdpoloërs Henk Vink overleden PAGINA 12 DINSDAG 26 JULI 1988 Een echte Hollandse sperzieboon luistert niet alleen naar de naam sperzieboon, maar laat zich ook roepen onder de naam prinsesseboon of slaboon. En terecht, gezien de smaak en de populariteit van deze groente. In ons land eten we gemiddeld bijna 2 kilo sperziebonen per persoon per jaar. Vooral in de maanden juli, augustus en september, ten tijde van de topaanvoer van sperziebonen, is op de markt of in de groentewinkel veelvuldig de vraag naar een pondje of kilo sperziebonen te horen. Dit jaar is de aanvoer van sperziebonen van de vollegrond wat vroeger dan andere jaren. Oorzaak hiervan is het groeizame voorjaar. Door de grotere aanvoer zijn de bonen op dit moment al goed betaalbaar, terwijl dit meestal pas in augustus het geval is. Om lekkere malse sperziebonen te laten groeien zijn er twee methoden. De meest opvallende en bekende methode is de stokteelt. Deze teelt valt meteen op door de lange stokken die in 'tent'model op het land staan. Het blad van de plant groeit langs de stokken zoveel mogelijk naar het licht toe en de bonen hangen recht naar beneden. Het oogsten vindt met de hand plaats. De opbrengst is vooral bedoeld voor de verse consumptie. Veel volkstuinders hebben plezier in de teelt van bonen langs de stok. Dit is duidelijk te zien voor wie langs volkstuintjes rijdt of fietst. Het beeld van rijen open 'tenten' begroeid met prachtig groen blad siert het landschap. Bij de andere teeltmethode groeien de sperziebonen horizontaal op de grond. Dit is minder bewerkelijk dan de stokteelt. Sperziebonen zijn een ideale groente in de keuken. Ze hebben als geen andere groente zoveel combinatiemogelijkheden. Naast 'gewoon' gekookt smaken ze uitstekend als combinatie met een rauwkost van bietjes, kool, komkommer, sla, tomaten of venkel. En mocht het u nog niet opgevallen zijn, de boontjes van tegenwoordig hebben geen ouderwetse vervelende draden meer. Er worden alleen nog maar draadloze rassen geteeld. Let bij het kopen erop dat de boontjes er gaaf en fris uitzien. De kleintjes zijn het fijnste van smaak, maar leveren ook het meeste schoonmaakwerk op. Eenmaal gekocht zijn de bonen nog maximaal een week te bewaren op een koele donkere plaats. Voor de thuisblijvers die eens een buitenlands recept op het menu willen zetten is de Hongaarse sperziebonensalade wellicht een idee. HONGAARSE SPERZIEBONENSALADE Nodig: 400 g sperziebonen, 2 rode paprika's, 1 gele paprika. Voor de dressing: 5 cl olie, 4 cl azijn, mespunt suiker, 1 ui, zout, peper, snufje bonekruid, mespunt Cayennepeper, paar druppels worcestersaus, 1 gesnipperd teentje knoflook. Maak de bonen schoon en kook ze in een kwartier 'bijt'gaar. Giet ze af en laat ze afkoelen. Maak de paprika's schoon en snipper ze fijn. Maak de dressing door alle ingrediënten goed te vermengen met de gesnipperde ui. Maak de salade aan en zet ze een half uurtje koel weg voor het serveren. Keurmerkstickers op ladders zijn vaak onbetrouwbaar. Op een groot aantal huishoudtrappen zitten stic kers die moeten suggereren dat het produkt door een keuringsinsti tuut is goedgekeurd, terwijl dat in werkelijkheid niet het geval is. Dat constateert het IVHA, het keur merkinstituut van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Het IVHA pleit daarom voor een beter keuringssysteem voor ladders. Vooral de vaak voorkomende tekst 'Voldoet aan de Warenwet' is misleidend, want produkten die niet aan de Warenwet voldoen, mo gen met eens worden verkocht. Over de veiligheid van het produkt zegt zo'n sticker niets. Uit onder zoek van de Keuringsdienst van Waren blijkt dat sommige van deze ladders gebreken vertonen. Het IVHA heeft inmiddels in sa menwerking met TNO en de Stich ting Consument en Veiligheid nor men vastgesteld. Die gaan verder dan de eisen die de Warenwet stelt. Een aantal fabrikanten hebben in middels al een keurmerkaanvraag ingediend. Door het IVHA goedge keurde ladders zijn herkenbaar aan het groene zegel van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen. In de afgelopen jaren zijn tal rijke kopers van nieuwbouw huizen in grote problemen geraakt omdat er aan de droomwoning die ze kochten gebreken zaten die niet, of slechts na lang juridisch touwtrekken, op de leveran cier te verhalen waren. Fi nanciële en uiteraard ook emotionele narigheden wa ren schering en inslag. Samenstelling Nicole Lucas Zo'n 15 jaar geleden is daarin een gunstige wending gekomen. De bouwondernemers en consumen tenorganisaties pakten het pro bleem eensgezind aan. Hieruit is het 'Garantie Instituut Woning bouw' (GIW) voortgekomen. Nota rissen en makelaars zijn in het be stuur van het GIW vertegenwoor digd. Ongeveer 1500 bouwbedrij ven hebben zich aangesloten. Zij nemen de verplichting op zich de koper te vrijwaren van schade en de kosten van dure reparaties. Er zijn nu al ruim 220.000 nieuw bouwhuizen met zo'n GIW-garan- tiecertificaat afgeleverd. De over heid heeft zich er zeer positief ach ter geschaard. Sinds 1981 is de GIW-garantie verplicht voor pre- mie-A-koopwoningen en voor de gesubsidieerde vrije-sector. De garantie op bouwfouten is minimaal zes jaar, in sommige ge vallen zelfs tien jaar. Deze regeling beschermt zowel de koper als de aannemer. De nieuwbakken huis eigenaar die schade op de leveran cier wilde verhalen kwam vaak van een koude kermis thuis, omdat de bouwer intussen niet meer be stond, of in zulke grote financiële Naar de rechter gaan had dan ook vaak weinig zin. Zo'n procedu re, waarvan de afloop onzeker is, kost de eiser (de eigenaar van het huis) veel geld. Bij het GIW kan de 'klager' terecht voor een onpartij dig advies, voor een goedkope en redelijk snelle bindend-adviespro cedure. Bemiddeling bij geschillen tussen de bouwer en de koper be hoort eveneens tot de zekerheden die het certificaat geeft. Alle aangesloten ondernemers organisaties werken met eén en hetzelfde GIW-garantiecertificaat. Bij aankoop van een huis is het ver te gaan of de 'leveran- r' die GIW-garantie biedt. In de praktijk zal deze regeling niet in al le gevallen honderd procent zeker heid geven. Maar het is toch wel de best denkbare bescherming tegen de 'naweeën' die al zoveel huizen kopers hebben moeten verwerken. Er is een informatieboekje over het GIW waarin alles duidelijk ver- de problemen ge meld staat. Het is (gratis) verkrijg baar bij het GIW in Rotterdam, tel. 010-4332244. Nederlandse bierdrinkers zijn niet die fijnproevers die ze denken te zijn. Tot deze conclusie kwam Konsumenten Kontakt, dat 39 proevers 10 merken bier voorzette. De proevers, die gewend waren aan een bepaald merk bier, bleken grote moeite te hebben de smaak van het hun vertrouwde merk te herkennen. Naast deze merkherkennings test werd de proefdrinkers ge vraagd de smaak van het bier dat hen was voorgezet te beschrijven. Daaruit kwam naar voren dat de meest gangbare merken bier nage noeg dezelfde smaak hebben. De proevers kregen op vijf ver schillende dagen een glas bier voorgezet, waarbij hen de vraag werd gesteld of dat van het merk was dat ze gewoonlijk drinken. In 45 gevallen kregen de proefperso nen hun eigen merk te drinken. Slechts 15 keer herkenden ze dit als het hun vertrouwde pilsje. Am- stel 1870, Hertog Jan en in mindere mate Bavaria bleken de meest her kende merken te zijn. Van de 150 keer dat ze niet hun eigen merk te drinken kregen meenden de proevers 39 keer dat dat wel het geval was. Ten onrechte dus. Uit de smaaktest kwam naar voren dat de grote biermerken qua smaak veel op elkaar lijken. Vol gens de proevers was er nauwelijks smaakverschil tussen het bier van Heineken, Amstel, Grolsch, Bava ria en het Brouwersbier. Amstel 1870 en Amstel Gold werden om schreven als bitter en prikkelend, Drommelsch als zoet en waterig en Gulpener als waterig. Het smaak onderzoek betrof vijftien merken, die iets meer dan 95 procent van de markt van bier in flesjes in handen hebben. De smaak van de meeste merken bier mag dan weliswaar gelijk zijn, de prijzen zijn dat beslist niet. Het goedkoopste 30 cl flesje kost 42 cent. Voor het duurste moet 79 cent worden betaald. De Westland/Utrecht heeft een nieuwe hypotheekvorm, waardoor de risicodekking voor arbeidson geschiktheid duidelijker is gere geld dan in de no-risk hypotheek, waarbij dit risico sinds 1972 kan worden gedekt. Tot dusver moes ten mensen die in de wao (wet ar beidsongeschiktheid) terecht kwa men aantonen dat ze inderdaad ar beidsongeschikt waren. In het nieuwe systeem hoeft een wao-er niet meer te bewijzen dat hij niet meer kan werken. De premie die ervoor wordt betaald komt daar door 'iets hoger' uit, aldus mede werker Millenaar van de Westland/ Utrecht. Keuze In de Uniek Hypotheek, zoals de nieuwe vorm heet, is ook de moge lijkheid gehandhaafd van een risi codekking bij overlijden. Klanten die de no-risk hypotheek hebben, krijgen de de kans die om te zetten in de uniek-vorm. Dat gebeurt als de lening moet worden verlengd. Zij hebben de keuze tussen volledi ge kwijtschelding van de schuld bij overlijden, maar zonder wao-dek- king, of met 50 procent wao-dek- Mensen, die van deze mogelijk heid geen gebruik maken, dienen er rekening mee te houden dat het overlijdensrisico bij de verlenging van hun hypotheek komt te verval len. Voor het dekken van het over lijdensrisico betaalt men een op slag van een half procent. Die in dat geval dus eveneens vervalt. De dekking in de Uniek Hypotheek kost de oudere klant meer dan vol gens het oude systeem. De Vereni ging Eigen Huis, die wel tevreden is met de uniek-vorm, heeft ver geefs geprobeerd voor de ouderen een overgangsregeling te krijgen. Maar de Westland/Utrecht heeft er nog'niet op gereageerd. Medewerker Millenaar zegt dat het nadelige verschil niet zo groot is. Voor een 74-jarige komt de jaar premie op 59,40 gulden per 1000 gulden van het uitstaande lening bedrag en voor 20-jarigen op niet meer dan 60 cent. Als voorbeeld noemt de medewerker een klant van 59 jaar. Die betaalt voor zijn no- risk hypotheek een half procent aan premie voor dekking van zijn overlijdensrisico. Heeft hij van zijn lening nog 25.000 gulden uitstaan dan is de premie per maand ruim 10 gulden. Premie Bij de nieuwe hypotheek bedraagt de premie voor het overlijdensrisi co 28,75 gulden. Voor een volle dekking van overlijdens- en wao-ri- sico komt de premie voor 20-jari gen op 5,10 gulden per jaar per 1000 gulden en voor 64-jarigen op 26 gul den. Een voorzetting van de no-risk bepalingen zou een ingrijpende premie-verhoging noodzakelijk hebben gemaakt, schrijft de West land/Utrecht aan de klanten. Het aantal wao-ers is sinds de invoe ring van de verzekering in 1972 enorm toegenomen. Voorwaarde voor omzetting naar de uniek hypotheek is wel de medi sche acceptatie op grond van een nieuw in te vullen gezondheidsver klaring. Naar aanleiding daarvan kunnen nog nadere gezondheids- waarborgen worden gevraagd. Heeft men een lening met gemeen tegarantie dan heeft men voor de omzetting van de hypotheek een akkoordverklaring van de gemeen te nodig. VEENENDAAL (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs zijn het Euro pees kampioenschap voor junioren in Veenendaal begonnen met een knappe overwinning op Spanje: 6-5 (0-2, 2-2, 2-0, 2rl). Later op de dag werd Engeland met grote cijfers (24-4) verslagen. In de poule van Oranje zijn verder minder bekende waterpolonaties als Groot-Brittannié en Zweden ingedeeld. Het onderlinge duel van deze landen eindigde in een gelijkspel: 6-6. Er hebben in totaal veer tien landen ingeschreven voor de Europese juniorentitelstrijd. Het Nederlands team begon tegen de Spanjaarden nogal onwennig en keek na de eerste periode tegen een achterstand aan van 0-2, welke marge ondanks doelpunten van Rob Rosner en LZ-speler Bob Brebde ook de tweede zeven minuten gehandhaafd bleef. In de derde periode schoten Marco Kunz en Gert de Groot Oranje langszij. Met nog 24 se conden op de klok stelde Jurien Thomas de eerste overwinning veilig. Doelpuntenmakers Nederland: Rosner (2), Thomas, Kunz, Brebde en De Groot. De Nederlandse juniorenploeg won ook zijn tweede wedstrijd. In een zeer eenzijdig duel werd Engeland verslagen met 24-4 (8-1,5-1,4-1, 7-1) verslagen. Topscorer bij Nederland was Koos Issard met zeven treffers, de an dere doelpunten kwamen op naam van Bob Brebde (4), Edwin Elfe rink (3), Mark Mommertz en Pascal Bontje (2), Jurien Thomas, Marco Kunz, Niels van der Kolk, Oscar Monskouwer, Rob Rosner en Gert de Groot. Profwielrenners achter de Ideine motoren NOORDWIJK In Noordwijk gonst het van de namen van beken de wielrenners, die de badplaats morgen komen bezoeken. Erik Breukink, Gert-Jan Theunisse en zelfs de kersverse Tour-winnaar Pedro Delgado staan op de nomi natie van de organisatie van de Ronde van Noordwijk, maar over de komst van de laatste twee 'kas successen' valt pas op het aller laatste ogenblik zekerheid te ver krijgen. Witte trui-winnaar Erik Breukink, de beste jonge renner in de laatste Ronde van Frankrijk, verschijnt in elk geval in Noord wijk aan de start. Het criterium over de boule vards, dat morgenavond voor de achtste achtereenvolgende keer wordt verreden, moet altijd opbok sen tegen de traditionele 'rondjes rond de kerk', zoals de Acht van Chaam, die al in de loop van de middag wordt verreden. Omdat in Noordwijk achter lichte motoren (demy's) wordt gereden, mogen renners, als zij dat willen, twee maal op dezelfde dag in actie ko men. Twee gewone criteriums op één dag is normaal gesproken niet toegestaan. In Noordwijk staan be halve Breukink ook routinier Ger- rie Knetemann, Erwin Nijboer, Adrie van der Poel, Peter Winnen, Henk Lubberding, Johan van der Velde, Jelle Nijdam, Mathieu Her mans en de streekwielrenners Mar tin Schalkers (Katwijk) en Arjan Jagt (Woubrugge) aan de start. De problemen met het aantrek ken van Delgado of Theunisse zijn niet van financiéle aard. Geldschie ter Ronny van der Putte staat ga rant voor zeker één Tourtopper. Dat Delgado zijn opwachting in Noordwijk maakt lijkt niet zo waarschijnlijk, omdat de Tourwin naar deze dagen nauwelijks te be naderen is. Ook aan Theunisse wordt trouwens aan alle kanten ge trokken. Hij verkiest waarschijn lijk een huldiging in Warmenhui- zen boven de dernykoers in Noord wijk. De Ronde van Noordwijk houdt overigens meer in dan alleen het criterium voor beroepswielren ners. Voor de profs om 20.45 uur op de fiets klimmen worden vanaf 17.30 uur een uitgebreid voorpro gramma afgewerkt. Voor het eerst in de geschiedenis van de Ronde van Noordwijk tien kilometer hardlopen, vervolgens om 18.30 uur het, eerste wieleronderdeel (trimmers), om 19.30 uur de lief hebbers met onder anderen Ri chard van Kempen en de kam pioen van Nederland op dit onder deel, Karël Teeuwen. Alle programmaonderdelen wor den rond de Koningin Wilhelmina Boulevard en de Parallelboulevard afgewerkt. De toegang tot het 1600 meter lange parcours is gratis. Wel moeten automobilisten er reke ning mee houden dat de kustzijde van Noordwijk vanaf vijf uur 's middags hermetisch wordt afge sloten. Cruijff met Barcelona in Nederland PAPENDAL (GPD) - Johan Cruijff heeft lak aan reputaties. Dat was in de periode dat hij trainer bij Ajax was al zo, bij zijn tweede lief de Barcelona blijkt het niet anders te zijn. „Ik ga heus niet achter de voorzitter staan, omdat hij me toe vallig gehaald heeft. Dat is zijn zaak. Ik zit er niet voor het bestuur. Ik sta er voor de zaken op het veld", merkte hij gistermiddag op tijdens een persconferentie in het sport centrum Papendal, waar Barcelo na twee weken verblijft. De 41-jarige technisch-directeur is nog niets veranderd. Eigenge reid als altijd gaat Cruijff zijn eigen weg. Hij laat niet met zich sollen en trekt zich van niemand iets aan. „Ik ben heel mijn leven al een eenling geweest", klonk het veelbeteke nend. Bij Barcelona heeft men inmid dels al op harde wijze kennisge maakt met de denkbeelden van 'Jogan Cruuf. Een van zijn eerste daden was het verwijderen van be stuursleden uit de kleedkamer. „Het is geen geheim, dat het vorig jaar bij Barcelona een bende is ge weest, op vele gebieden. Er was geen organisatie. Mijn taak is om die organisatie te herstellen en er weer een club van te maken. Het eerste dat ik heb gedaan is het voet balgedeelte van de rest te scheiden. In de kleedkamer behoren alleen die mensen te zitten, die daar ho ren, de voetballers dus". „De bestuursleden keken wel even vreemd op. Verschillende vroegen zich af waarom ze niet meer in de kleedkamer mochten komen. Ik zei: 'Jullie moeten je niet omkleden'. Bleek dat ze wil den praten. Ik heb toen gezegd: 'Praten doen we boven in het kan toor'. Nee, ik ben niet bang dat die houding me straks na een paar ne derlagen opbreekt. Je moet een be paald risico nemen. Als je dit soort regels niet stelt, dan weet je zeker dat je de eerste drie verliest. En mocht de bom barsten, dan heb ik altijd mijn achtertuintje in Vinke- veen nog". Het afgelopen weekeinde nog ondervonden enkele opstandige spelers de kracht van Cruijff. Car- rasco en Julio Alberto maakten za terdag voor de eerste training ken baar dat ze evenals vorig jaar een zelfde bevoorrechte positie wilden, dat wil zeggen een vaste premie. „En daar was ik het dus niet mee eens", aldus Cruijff, die juist totale eenheid wil in zijn ploeg. De technisch-directeur stelde vervolgens voor de desbetreffende contracten te veranderen, dus iets minder verdienen en dat dan com penseren met een premiestelsel dat gebaseerd is op prestaties. Het duo wilde daar niet aan en werd prompt door Cruijff van de training wegge stuurd. Later kregen Carrasco en Julio Alberto er spijt van en kwa men terug op hun besluit. „Nee, ik heb nu geen dissidenten in de ploeg. Hooguit twee jongens, die privé niet tevreden zijn, maar als ze dat niet in de kleedkamer of op het veld laten merken vind ik het best. En als ze dat toch doen, dan gaan ze er weer uit. Ik denk dat ze me heb ben uitgeprobeerd. Nou, dat heb ben ze dan gemerkt". De hand van de 'maestro' is dus al zichtbaar en dat zal in de komen de maanden alleen nog maar dui delijker worden. Niet alleen op or ganisatorisch gebied, maar ook op het speltechnische vlak. Dwars te gen alle Spaanse tendensen in, wil Cruijff zijn elftal avontuurlijk en aanvallend laten voetballen. Hij borduurt verder op de patronen van Ajax, dus met echte buitenspe lers en als het kan één-op-één ach terin. „Ik houd van aanvallend voetbal en van spelers, die een indi viduele actie maken. Voetbaltech- nisch zijn we zo sterk, dat ik vind dat we moeten aanvallen. En als je meer aanvalt, heb je verdedigend minder problemen, mits de organi satie natuurlijk goed is". Johan Cruijff hamert op de organisatie en de eenheid. Iedereen moet in dienst van het elftal spelen. „Ik wil graag naar het Ajax van toen, dus dat je van tevoren niet weet wie er die dag kan uitblinken, maar dat ie dereen kan schitteren". De Nederlandse oefenmeester, die wordt bijgestaan door zijn maatje Tonnie Bruins Slot, heeft bij Barcelona een grote schoon maak gehouden. Zo'n twintig spe lers verdwenen op indicatie van Cruijff. Daar voor in de plaats kwa men tien nieuwe spelers (Bakero Escudero, Mugica Beguiristain, Lopez Rekarte, Ruiz Hierro, Euse- bio Sacristan Mena, Salinas, Soler, Valverde, Unzue en Serna). In to taal herbergt de selectie zo'n 26 spelers, inclusief vijf jeugdspelers. Het is een groep, die bijna louter uit Spanjaarden bestaat (de Engels man Gary Lineker, die momenteel aan geelzucht lijdt en er niet bij is tijdens de voorbereiding, is de eni ge buitenlander). Barcelona speurt momenteel nog wel rond op de in ternationale tranfermarkt. „Maar", zo stelde Cruijff, „als we een bui tenlander aantrekken, moet hij be ter zijn dan de Spanjaard". Cruijff had graag Marco van Basten nog aangetrokken, maar dat bleek niet haalbaar. Zeker niet na het optre den van Van Basten met Oranje in de wedstrijd tegen Engeland. „Toen was een transfer defintief van de baan", vertelde Cruijff. KUDELSTAART (ANP) - De Nederlandse motorcoureur Henk Vink is zondag op 50-jari- ge leeftijd overleden aan een hartaanval. Vink was onder meer elf maal Nederlands trial- kampioen en bekwaamde zich later in het rijden van de spek- taculaire sprintwedstrijden en dragraces. In 1977 verbeterde hij de nog steeds staande we reldrecords op de kilometer en de kwart mijl. Vink kreeg te vens grote bekendheid door de bouw van een motor met raket aandrijving, waarmee hij op de korte afstand enorme snelhe den haalde. De nestor van de Nederlandse motor- en vdoral trialsport had zaterdag zijn vijf tigste verjaardag gevierd in Monnickendam. Hij werd zon dag op de Westeinderplassen op weg naar huis met zijn mo torjacht onwel en overleed en kele uren later in 'het zieken huis. LOTTO Lotto 29 1 e prijs: geen winnaar;2e prijs: 3 winnaars, die ie der bruto f 100.000,- ontvangen3e prijs: 146 win naars, die ieder bruto f 1.452,40 ontvangen, 4e prijs: 5.054 winnaars, die ieder 141,90 ontvangen 5e prijs: 67.390 winnaars, die ieder f 5,00 ontvan gen. Cijferspel 29 6 cijfers goed. geen winnaar. 5 cijfers goed geen winnaar 4 cijfers goed 21 winnaars. 3 cijfers goed' 221 winnaars. 2 cijfers goed" 2105 win- Open Nederlandse kampioenschappen in Hil- Enkelspel, eerste ronde: Magnus Gustafsson (Zwe/4) - Sergio Casal (Spa) 6-4, 6-4, Tom Nijs- sen (Ned) - Udo Riglewski (WDI) 6-2,5-7,6-3, Jan Gunnarsson (Zwe) - Carl Lintberger (Aus) 7-5, 6- 3, Niclas Kroon (Zwe) - Tore Meinecke (WDI/7) 6- 2. 6-4, Alberto Mancmi (Arg/6) - Ulf Stenlund (Zwe) 6-4, 6-1, Francisco Yums (Arg) - Hans Schwaier (WDI) 6-4, 6-4, Jan Willem Lodder (Ned) - Damir Keretic (WDI) 4-6, 6-3, 7-5, Gerald Ma/zenell (WDI) - Petr Korda (Tsj) 7-5, 6-3. WATERPOLO EK-jeugd Nederland-Spanje 6-5, Nederland-Engeland 24- 4, Engeland-Zweden 6-6, Zweden-Spanje 3-17 1 Nederland 2-4, 2. Spanje 2-2, 3. Zweden 2-1 (9-23), 4. Engeland 2-1 (10-30). WIELRENNEN Criterium Boxmeer 1. Theunisse 100 km in 2.18.44, 2. Winnen, 3. op 15 seconden Nijdam, 4. Van der Poel, 5. Lam mens, 6. Rooks, 7. Poels, 8. Van Orsouw, 9. Van de Akker, 10. Breukink. SCHAKEN Open NK De belangrijkste uitslagen zevende ronde: Hoek- sema - Nijboer 1 -0. Rogers (Aus) - Miles (GBr) 112 - 1/2,- Van Mil - Farago (Hon) 0-1, Westeri.ien (Fin) - Jermenkov (Bul) 0-1, Small (GBr! - Nemet (Joe) 0-1, Blees - Garcia Palermo (Arg) 0-1, Cuij- pers - Meulders (Bel) 0-1, Vanheste - Grooten 0-1De Boer - Belkhodja (Fra) 1/2-112, Hartoch - Hendriks 1-0, Peelen - Caessens (Bel) 0-1. De stand in de kopgroep is na zeven ronden: 1 Hoeksema. Nijboer en Miles 5 1/2 punt, 4 Ro gers, Farago. Jermenkov en Nemet 5 pnt, 8. Gar cia Palermo, Meulders, Grooten, Hartoch en Caessens 4 1/2. Weer problemen rond kaartjes ZEIST (GPD) - De KNVB is giste ren overstelpt met boze reacties van supporters die tevergeefs had den geprobeerd in de voorverkoop kaartjes te bemachtigen voor de WK-kwalificatiewedstrijd van Oranje tegen Wales op woensdag 14 september in Amsterdam. Naar aanleiding van een publica tie in het bulletin betaald voetbal van 6 juli jl. had een aantal kranten gemeld, dat de verkoop van plaats- kaarten via de bekende voorver koopadressen op maandag 25 juli van start zou gaan. Hetgeen tot ge volg had, dat honderden suppor ters zich gisteren zonder resultaat bij de loketten van het Olympisch Stadion en op de bekende adressen in Amsterdam meldden.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12