Kamer twijfelt aan akkoord Suriname Huurder met overheidsbeleid steeds slechter af Controle op besteding vraagteken Bewoners Eibergen in de ban van de bom Terpstra stopt procedure tegen Groene Amsterdammer Geneeswijze Maharishi in pakket Zilveren Kruis CDA-voorzitter: gemeente mag inkomensbeleid voeren Proces tegen verdachte RaRa-aanslagen begonnen DEN HAAG (GPD/ANP) De Tweede kamer heeft met enige reserve gereageerd op het akkoord dat minister Bukman (ontwikkelingssamenwerking) en de Surinaamse regering hebben gesloten over hervatting van de Nederlandse hulp. Zowel het CDA als de PvdA zijn bang dat een deel van de hulp op de zwarte markt of bij het leger terechtkomt. CDA-kamerlid Aarts verklaarde in een eerste reactie verheugd te zijn dat er een akkoord is bereikt. "Het zou wel erg negatief zijn overgeko men wanneer de minister weer met een nul zou zijn teruggekeerd", al dus Aarts. Hij doelde op het resul taat van een eerder bezoek van Bukman aan Suriname. De stand punten lagen toen zo ver uiteen dat beide delegaties ruziënd afscheid namen. Suriname wenste 500 mil joen gulden ineens voor een nood- programma, maar Bukman vond dat bedrag veel te hoog en onvol doende onderbouwd met concrete project-voorstellen. DEN HAAG (GPD) - Het WD- kamerlid mevrouw Terpstra staakt haar gerechtelijke procedures te gen het weekblad De Groene Am sterdammer na de nieuwe, uitge breide rectificatie van het week blad deze week. Daarin trekt de re dactie een eerder artikel in, waarin het kamerlid ervan werd beschul digd bedrijven te hebben ingelicht over het ophanden zijde einde van investeringssteun (wir). Dat zou zijn gebeurd voordat het kabinet daartoe formeel had besloten. Terpstra zegt met voldoening kennis te hebben genomen van de publikatie. Volgens haar heeft het- weekblad de beschuldigingen op ONDERZOEK - Het centraal lan delijk informatiepunt milieudelic ten is in opdracht van minister Nij- pels (VROM) een onderzoek be gonnen naar de voortdurende be richten over de export van che misch afval naar Afrikaanse lan den. Daarbij wordt ook gekeken naar mogelijke export van kernaf val. De minister heeft dit in ant woorden op kamervragen laten we ten. Cocaïne De Amsterdamse heeft op 11 juli elf kilo cocaïne in beslag genomen. Het onderzoek maakte volgens de politie het lange stilzwijgen nodig. De politie verdenkt twee Zuidame rikanen van de smokkel. Toen re chercheurs de verdachte woning binnenvielen troffen zij twee kof fers aan met de verdovende midde len, maar de twee mannen waren spoorloos. De straatwaarde van de drugs bedraagt ongeveer 1,5 mil joen gulden. Autokraken Met de arrestatie van twaalf jon gemannen tussen de 22 en 26 jaar heeft de rijkspolitie in het Gelderse Duiven alle 160 autokraken in de afgelopen twee jaar in de gemeente opgelost. De autokrakers waren vooral uit op autoradio's. De waar de van de buit bedroeg 40.000 gul den, maar er werd voor zeker an derhalve ton aan schade aange richt. Ook pakte de politie nog vier helders van de radio's op. Diefstal Twee Arnhemse broers van 26 en 24 jaar hebben een groot aantal au tokraken en winkeldiefstallen be kend in het hele land. De waarde van de gestolen goederen bedraagt zo'n 350.000 gulden. Het tweetal le verde op bestelling aan helers, van wie er zes werden opgepakt. De 24- jarige verdachte zit nog opgeslo ten. De overigen zijn in afwachting van berechting naar huis gestuurd. Doodslag De politie van Vlissingen heeft gisteren een 34-jarige man aange houden, die inmiddels heeft be kend dat hij zijn 45-jarige vriendin zo ernstig heeft mishandeld dat ze gistermorgen overleed in het zie kenhuis. De man belde gisteren zelf de politie om te vertellen dat zijn vriendin zwaargewond was af gevoerd naar het ziekenhuis. De politie nam hem mee voor verhoor naar het politiebureau, waar hij be kende haar bij een ruzie te hebben mishandeld. Drugssmokkel De Haarlemse rechtbank heeft een 40-jarige man uit Equador ver oordeeld tot 3,5 jaar cel. De man werd op 13 april op Schiphol gear resteerd met bijna 2,5 kilo cocaïne verstopt in een elektrische gitaar. De man dacht diamanten te smok kelen en maakte de reis om aan geld te komen voor een keelopera tie voor zijn dochtertje. De officier van justitie noemde de omstandig heden van de man schrijnender dan bij de gemiddelde drugskoe rier, maar had tegen de werkloze man toch 3,5 jaar geëist. Over de controle door de ambas sade op de besteding van het geld zegt Aarts er van uit te gaan dat dat in goed overleg tussen Nederland en Suriname zal gebeuren. Hij zei verder te veronderstellen dat de extra ambtenaren die naar Parama ribo worden uitgezonden zich niet alleen op de ontwikkelingsprojec ten zullen concentreren. Voor de terugkeer van de vluchtelingen - enkele duizenden weken uit naar het buurland Frans-Guyana - is volgens Aarts ook op de Neder landse ambassade veel werk te doen. Bukman's woordvoerder liet royale en ruiterlijke wijze terugge nomen. Het kamerlid accepteert de verontschuldigingen van de Groe ne Amsterdammer en acht zichzelf nu geheel gerehabiliteerd. Wel maakt zij gebruik van het aanbod om haar advocaatkosten door het weekblad te laten betalen. De Groene Amsterdammer pu bliceerde op 8 juni het gewraakte artikel over de betrokkenheid van het liberale kamerlid wij het voor tijdig uitlekken van het WIR-be- sluit. In een kort geding dat op 10 juni in Amsterdam diende, eiste Terpstra een rectificatie. Recht bankpresident Asscher oordeelde toen dat De Groene de beschuldi ging aan haar adres niet hard kon maken. Omdat De Groene weigerde haar bronnen voor het verhaal bekend te maken besloot Terpstra na het kort geding om alle redacteuren van het weekblad stuk voor stuk voor de rechter te slepen. Zo wilde zij de bronnen achterhalen om die dan alsnog aan te kunnen spreken. tDeze actie wordt nu gestaakt. Terpstra zegt overigens wel be nieuwd te zijn naar de uitkomst van verder speurwerk door het weekblad over de bron van het ach teraf onjuiste artikel. Men ver moedt opzet met als doel Terpstra zwart te maken. DEN HAAG (ANP) - Het Regio naal Ziekenfonds Rijn/IJsselland (RZR) overweegt om in zijn aan vullende pakket een vergoeding op te nemen voor behandelingen in het Maharishi Ayur-Veda Gezond heidscentrum in Laag Soeren. De particuliere verzekeraar Zilveren Kruis betaalt sommige behande lingen al. De twee ziekenfondsen hebben dat besloten naar aanlei ding van een experiment met de in Laag Soeren toegepaste geneeswij zen. Beide fondsen betaalden mee aan dat onderzoek, waarvan de re sultaten gisteren bekend werden gemaakt. Bij het onderzoek waren 126 pa tiënten met chronische ziekten be- ENSCHEDE Ons land is door tal van maatregelen een van de drie duurste landen in Europa gewor den voor huurders. Het verhaal dat grote groepen huurders hier te goedkoop zouden wonen, deugt niet. Huurders worden zelfs duide lijk achtergesteld ten opzichte van eigenaars-bewoners. Van een rede lijk verband tussen huurverhogin gen en de ontwikkeling van de koopkracht - zoals het regeerak koord voorschrijft - is bijvoorbeeld geen sprake. door Anja Kruise Dat schrijft de Nationale Wo ningraad, de centrale van woning bouwverenigingen en gemeentelij ke woningbedrijven, in een over wegend somber jaarverslag over 1987. Behalve een rapportage over het in verschillende opzichten hec tische beleidsjaar '87, beschrijft de raad in het jaarverslag ook hoe zij de toekomst van de volkshuisves ting ziet. Voor de huurders belooft dat weinig goeds. Ironisch genoeg erkende ook staatssecretaris Heerma van volks huisvesting onlangs dat de woon lasten van huurders de afgelopen jaren sneller zijn gestegen dan die van eigenaren/bewoners. Qm die reden zei hij een paar weken gele den dat hij een verhoging over weegt van het huurwaardeforfait - het bedrag dat de huiseigenaar bij zijn belastbaar inkomen moet op tellen. Daardoor zouden de woon lasten voor die categorie bewoners met vele honderden guldens per jaar stijgen. Het ziet er echter, mede door pro- echter weten dat het niet in de be doeling ligt de nieuwe ambtenaren daarbij in te schakelen. De be windsman gaat er van uit dat de problemen in Oost-Suriname in de eerste plaats door de regering-Ar- ron worden opgelost. Volgens hem is de situatie in Oost-Suriname tij dens de onderhandelingen van de afgelopen dagen 'heel duidelijk aan de orde geweest'. Tot concrete afspraken heeft dat echter niet ge leid. In een slotverklaring wordt al leen uitgesproken dat de 'rehabili tatie van het binnenland' bij de in vulling van de ontwikkelingspro jecten niet uit het oog mag worden verloren. De PvdA was daarom tamelijk kritisch in haar reactie. De PvdA'ers Knol en Pronk stellen dat hervatting van de Nederlandse hulp uitgesloten is wanneer het le ger een nieuwe militaire actie on derneemt in Oost-Suriname. Zij ei sen in schriftelijke vragen dat mi nister Bukman de Tweede Kamer deze verzekering geeft. De socialisten willen ook duide lijkheid over de bestedingsvoor- waarden die hij heeft gesteld. Pronk en Knol wensen de verzeke ring dat de Surinaamse regering Bukman garanties heeft gegeven dat de toegezegde hulp noch direct noch indirect ten goede zal komen aan het Surinaamse leger. Bukman zelf gaf gisteren te ken nen dat hij een intensieve controle wil uitoefenen op de besteding van Nederlands ontwikkelingsgeld in Suriname. De bewindsman reser veert vanaf 1989 jaarlijks een be drag van 200 miljoen gulden voor ontwikkelingsprojecten in Surina me. De ontwikkelingsprojecten die de Surinaamse regering voorstelt, zullen door de Nederlandse ambas sade in Paramaribo worden ge toetst. De door Bukman beloofde 200 miljoen gulden zijn een indica tie van wat Suriname jaarlijks aan ontwikkelingsgelden kan ontvan gen. Keurt de Nederlandse ambas sade projecten af, dan wordt min der dan 200 miljoen overgemaakt. Bovendien moet Suriname in mei van het komende jaar een goed doortimmerd plan overleggen om de economische malaise in het land het hoofd te bieden. In hoe verre daarbij met de opvattingen van de Wereldbank en het Interna tionaal Monetair Fonds rekening wordt gehouden is onduidelijk. trokken. Ruim driekwart bleek er na drie maanden beter aan toe te zijn en een deel werd genezen ver klaard. Het ging om ziekten als reu ma, astma, bronchitis, huidziekten, hoge bloeddruk, hoofdpijn en dia betes. De resultaten werden gecon troleerd door de adviserend ge neeskundige van het ziekenfonds. Vaak konden ze ook objectief wor den vastgesteld aan de hand van la- testen uit de Tweede Kamer, niet naar uit dat dit voornemen op korte termijn van kracht zal worden. Bo vendien is onbekend welke per centages het kabinet precies voor ogen heeft. Het huurwaardeforfait bedraagt nu 1,3 procent. Volgens sommige berichten zal dat in 1990 worden opgetrokken tot 1,8 pro cent. Andere berichten melden echter een stijging tot 2,3 procent. Onbetaalbaar Het kabinet was vorig jaar aan zienlijk slagvaardiger in het vast stellen van de trendmatige huur verhoging (dit jaar niet zoals ge bruikelijk 2, maar 3 procent). Een percentage dat duidelijk uitstijgt boven de kostenontwikkeling in de volkhuisvesting, meent de wo ningraad. Als het aan de ministers Ruding (financiën) en De Korte (economi sche zaken) ligt zal het daarbij niet blijven. De bewindslieden maak ten recentelijk plannen bekend om de zogenaamde objectsubsidie af te schaffen en huurders in het ver volg een kostendekkende huur te laten betalen. Als de ministers hun zin krijgen en in feite de hele socia le huursector wordt afgeschaft, moeten bewoners in de toekomst allemaal zo'n 7500 tot 8000 gulden aan huur per jaar gaan opbrengen. De huren in stadsvernieuwingsge bieden zouden ongeveer 200 gul den omhoog gaan. Daarmee zou den nieuwbouwwoningen voor de laagste inkomens onbetaalbaar worden. Dat huurders slechter af zijn, wordt in het jaarverslag aange toond met een overzicht van de huurbedragen. Veelzeggend is dat in 1982 dertig procent van de huur- binnenland b EIBERGEN (GPD) Het huis staat er nog, midden in de nieuwbouw wijk in aanbouw. Destijds lag het tussen de roggevelden, in het boe renland tussen Eibergen en de Duitse grens. Vader en dochter stonden in de tuin, toen de Ameri kaanse Lancasters terugkwamen van het Roergebied met de bom men nog aan boord. Fragmentatie- bommmen van 100 pond. Op de huid gezeten door Duitse jagers, wierpen ze op een steen worp afstand van het huis hun bal last overboord. Als scheermessen vlogen de bomscherven in het rond en vader en dochter werden dode lijk getroffen. De bommen liggen er nog steeds. De gemeente Eibergen is onlangs begonnen met het opruimen ervan. Hoeveel projectielen er liggen weet niemand. Drie bommen in amper tien dagen tijd is de oogst tot nu toe. "Ik schat dat we nu tweederde van het gebied hebben doorzocht", aldus sergeant-majoor Louis Bent velzen, de leider van het bommen- boratoriumbepalingen, bijvoor beeld bij diabetes, en door hei: ver minderen of verdwijnen van huid aandoeningen. RZR-directeur en regiodirecteur van het Zilveren Kruis Verhoeff noemde het experiment zeer ge slaagd. Het is de bedoeling dat er vervolgonderzoek komt, samen met universiteiten en zo mogelijk ders een nettohuur had van minder dan 10 procent. In 1987 was dat nog maar 9,2 procent van de huurders. Daarentegen is het aantal huurders met een huur van meer dan 20 pro cent gestegen van 12,6 procent in 1982 naar 30,6 procent in 1987. Dat voor het eerst sinds jaren in 1987 de totale woonlasten voor huurders (met 0,6 procent tot 27,8 procent) daalden, lijkt gunstiger dan het is. De lichte daling wordt ruimerscommando. Hoeveel er nog liggen? Hij krabt zich eens ach ter de oren. "Tja, als je weet dat een Lancaster maar liefst 96 van die bommen mee kon nemen en dat er een paar van die kisten hier over heen zijn gekomen, dan moet je je niet verbazen als we er nog hon derd vinden. Dat verwacht ik niet hoor, maar zeker weetje het nooit". In Eibergen zelf overweegt de VW intussen het bommenproject op te nemen in de agenda van toe ristische evenementen. Alle drie opgegraven bommen moesten na melijk ter plaatse tot ontploffing worden gebracht, omdat ze in te slechte staat verkeerden om te worden vervoerd. Dat bracht een met een controlegroep van patiën ten die op de reguliere manier wordt behandeld. Het Ayur-Veda gezondheidssys teem is afkomstig uit India. Onder delen ervan zijn diéten, het gebruik van plantaardige preparaten, ad viezen over leefregels, lichamelijke oefeningen en een zuiveringsthera pie (oliemassages en stoombaden). Ook transcendente meditatie kan een onderdeel van de behandeling De kosten variëren al naar ge lang de gekozen aanpak. Voor vier consulten wordt 175 gulden be taald, de preparaten kosten gemid deld 40 gulden per maand en de zuiveringskuur 270 gulden per dag. namelijk alleen veroorzaakt door het goedkoper worden van energie. Het voordeeltje is dus niet exclu sief voor huurders en staat ook los van het volkshuisvestingsbeleid. Terwijl voor energie per maand ge middeld 20 gulden minder werd betaald, steeg de gemiddelde kale huurprijs van 401 tot 413 gulden per maand, ofwel 16,6 procent van het besteedbare inkomen. schare publiek op de been, waar voor de plaatselijke voetbalclub blindelings zou tekenen. De bom men zijn in het dorp aan de Berkel dan ook het gesprek van de dag. Politieman Bruntink heeft met het geknal van de EOD wel extra werk gekregen. "Het zijn wel niet zulke zware bommen hoor, maar binnen een straal van 75 meter moet wel iedereen het huis uit en daar moeten wij als politie voor zorgen. En het publiek op afstand houden natuurlijk, want kijkers hebben we ook. Als je er een patat- kraam neerzet, verdien je goud". De eerste keer was het nog even spannend omdat de storingsmon teur van het gasbedrijf snel ge waarschuwd moest worden. Na DEN HAAG (GPD) - CDA-partij- voorzitter Van Velzen meent dat gemeenten meer ruimte moeten krijgen om een eigen inkomensbe leid te voeren. Volgens hem past dat in het streven van zijn partij naar een verantwoorde samenle ving, waarin de rol van de centrale overheid moet worden terugge drongen. Van Velzen zegt dit in een interview met Het Parool. De visie van de CDA-voorzitter is in strijd met het kabinetsbeleid. Het kabinet meent dat inkomens beleid door de centrale overheid dient te worden gevoerd. Pogingen van gemeenten om op dit terrein een eigen beleid te voeren, worden door de regering afgewezen. Gemeenten moeten de burger volgens Van Velzen 'gericht, indi vidueel en op maat' helpen bij het voeren van een inkomensbeleid. „Mijn stelling is dat de mensen be ter met zo'n aanpak geholpen zijn AMSTERDAM (ANP) - Onder strenge politiebewaking is bij de Amsterdamse rechtbank gisteren de zaak tegen de enige nog vastzit tende verdachte in de RaRa-zaak begonnen. De 28-jarige man wordt van betrokkenheid bij een aantal aanslagen uit protest tegen de aan wezigheid van bedrijven in Zuid- afrika. De verdachte betrokken zijn ge weest bij aanslagen bij de pas poortfabrikant Elba, een makro-fi- liaal in Duivendrecht en een aantal aanslagen op Shell-bezinestations in Amsterdam, Nieuwegein en Al phen aan den Rijn. Een inbraak in het Marokkaanse consulaat sluit de serie beschuldigingen. Een speciaal politieteam om Ra- Ra (Revolutionaire Anti-Racisti sche Actie) op te rollen, arresteerde in april dit jaar acht verdachten. Zeven van hen werden kort daarna weer vrijgelaten. De aanhouding kreeg veel kritiek: Justitie zou een bok geschoten hebben en de ver keerde mensen hebben doen arres teren. De achtste man zit als enige inmiddels drie maanden vast. Hij eiste in mei in een kort geding dat de politie zijn verhoren moest stop pen. De rechter gaf de man gedeel telijk gelijk: de politie mocht hem alleen nog op gezette tijden polsen of hij aan verhoren wilde meewer ken. Ongerust De Nationale Woningraad ziet die ontwikkelingen met ongerust heid aan. Ook over de inmiddels door de Tweede Kamer goedge keurde wijzigingen in de Wet Indi viduele Huursubsidie is de raad al lerminst positief. Het gaat met na me om het afschaffen van de aparte jongerentabel, het verscherpen van de kwaliteitskorting, de beper king van de huurgewenningsbij- drage en de intensivering van de controle op huursubsidie. "Gelet op de toch al forse woon lastenstijging in de afgelopen jaren is dat zowel maatschappelijk als volkshuisvestelijk niet accepta bel", aldus de NWR, die overigens al bij het bekend worden van de plannen heftig protest aantekende. Volkshuisvestelijk gezien zal de overheid de post huursubsidie in de toekomst onder controle krij gen, verwacht de NWR. Maar de door het ministerie van VROM ge- schetstè balans is wrang; terwijl het aantal ontvangers van huur subsidie de komende jaren fors stijgt, wordt de hoeveelheid toege kende nieuwe aanvragen voor de, subsidie naar verwachting scherp beperkt. Ook zal het gemiddelde bedrag dat wordt uitbetaald aan zienlijk dalen. Naar verwachting wordt dit jaar de nota 'volkshuisvesting in de ja ren negentig' gepresenteerd. Even als organisaties van huurders, be reidt de Nationale Woningraad zich op het ergste voor. "Het is niet on aannemelijk te veronderstellen dat de inhoud van de nota mede zal worden bepaald door de noodzake lijk geachte verdere bezuinigingen op de overheidsuitgaven", aldus het jaarverslag. PAGINA 3 drie knallen kent Bruntink het draaiboek bijna uit het hoofd. Nee. zwaarder dan de hoeveelheid werk ligt hem de bloedstollende noncha lance op de maag waarmee sommi ge plaatsgenoten het oorlogsvuur- werk tegemoet treden. "Wat maak ik gisteren mee? Komt er een man op bureau met een stuk van een granaat. 'Hier', zegt hij terwijl hij het ding op de" balie zet, 'zou dat misschien ook gevaarlijk zijn?' Dan vraag ik je toch. De mensen van de EOD zijn hem wel mooi komen ophalen. En vanmorgen? Van hetzelfde laken een pak. Komt iemand een zak met scherpe munitie brengen. Ook hier ergens gevonden". Deze zorgeloosheid gaat zijn ver stand te boven. "Iedereen in Eiber gen heeft toch inmiddels met eigen ogen zien hoe voorzichtig de men sen van de opruimingsdienst hier nu al dagenlang te werk gaan. Nou, dan kan ik niet begrijpen dat je zo maar een zak scherpe munitie on der de snelbinder stopt en ermee naar het politiebureau fietst". dan met maatregelen waardoor ie dereen er een tientje bij krijgt, on der het mom van gelijkheid, het soort maatregelen waar PvdA-be- stuurders in grote gemeenten nogal goed in zijn", aldus Van Vel- Van Velzen zegt in hetzelfde in terview dat de onderhandelingen over de sociale-zekerheidspremies door werkgevers en werknemers gevoerd kunnen worden. De over heid kan zich daar buiten houden, meent hij. Wel moet de overheid een 'bodemuitkering' garanderen, waar iedere burger recht op heeft. Staatssecretaris De Graaf (sociale zaken) wil op den duur ook de ver antwoordelijkheid voor het socia- le-zekerheidsstelsel geheel aan werkgevers en werknemers over dragen. Ook in het regeerakkoord staat vermeld dat de rol van de cen trale overheid op dit terrein terug gedrongen moet worden. De zitting gisteren bij de rechter was een zogenaamde pro forma- zaak. De eigenlijke behandeling is op 10 augustus. Voorafgaand aan de ziting kondigde advocaat Bak ker Schut aan dat de zitting niet het 'hamerstuk zou worden hetgeen Justitie daarmee beoogt'. Bakker Schut eiste dat zijn cliënt op vrije voeten zou worden gesteld omdat het Openbaar Ministerie onvol doende bewijsmateriaal heeft ver zameld om de beschuldigingen te kunnen staven. "De politie heeft in april een spectaculaire actie op touw gezet, gevolgd door een pers conferentie met de strekking dat de Nederlandse tak van het terro ristische ANC is opgerold. Vervol gens moest het landelijke politie team zich waar maken, waarbij dat team in een hoogst interessant maar buitengewoon gevaarlijk groepsproces is doorgedraaid", al dus de advocaat. Volgens Bakker Schut baseert het OM haar bewijsmateriaal on dermeer op een aantal aankoop bonnen bij een electronica-winkel, die bij de verdachte thuis zijn aan getroffen. De gekochte electronica zou zijn gebruikt bij een of meerde re aanslagen. Er zijn vingerafdruk ken van de verdachte aangetroffen op een tijdmechaniek van een bom waarmee brand is gesticht bij de paspoortfabriek Elba. Verder zou een verkoper van een pompstation de verdachte hebben herkend als de koper van jerry-cans. Tenslotte heeft de politie een deur in de wo ning van de verdachte in beslag ge nomen die dienst deed als tafel. Op die tafel zijn-ondermeer de vinger afdrukken van de verdachte aange troffen alsmede verfsporen die ook zijn aangetroffen bij een of meerde re aanslagen. Bakker Schut voerde voor de rechter aan dat zelfs indien zijn cliënt door de rechtbank zou wor den veroordeeld 'er ernstig mee re kening moet worden gehouden dat hem geen onvoorwaardelijke ge vangenisstraf wordt opgelegd'. Hij vond dat de verdachte in vrijheid moest worden gesteld omdat „ge wichtige redenen van maatschap pelijke veiligheid ontbreken". De Amsterdamse rechter Mi- chels ging niet in op dat verzoek in. De verdachte blijft in de gevange nis. Op 10 augustus behandelt de rechtbank zijn zaak verder. AMC: meer bedden voor verpleging van bejaarden AMSTERDAM (ANP) - Met een uitbreiding van het aantal bedden is een voorlopige oplossing gevon den voor de problematiek rond de bejaarde patiënten die na een ope ratie te lang een ziekenhuisbed in het hoofdstedelijke Academisch Medisch Centrum (AMC) bezet houden. Een tweetal specialisten zorgde vorige week voor nogal wat con sternatie door hun plannen alleen nog bejaarden van 70 jaar en ouder te willen opnemen als van te voren de opvang in een verpleeghuis na de behandeling geregeld zou zijn. Die plannen wilden ze ook meteen maar als beleid meedelen aan de huisartsen maar dat voorkwam de directie. NIJMEGEN Vele duizenden wandelaars legden vandaag, ook al was het in stromende regen, blijmoedig de laatste kilometers af. Met bloemen, kransen, spandoeken en andere versieringen werden de lopers en loop sters door vrienden en verwanten in de Keizer Karelstad feestelijk ont haald. Een van hen speelde nadrukkelijk op de actualiteit van het doping- schandaal in de Tour de France in. (foto and

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3