De leer der tekens 4 mm TELEVISIE TOEGELICHT Kabelexploitant wordt programma-inkoper TV-RUBRIEK r J 7 i ft i f n P 3 A i '4 n 1 f i 1 RADIO-TV ZATERDAG 23 JULI 1988 IN HET WEEKEINDE Bekroonde films Lachende politie Bij de NCRV vandaag twee met Oscars bekroonde speelfilms. Vanmiddag The Coalminer's Daughter' (1980), geproduceerd dcfor Bernard Schwartz, over het levensverhaal van de country western-zangeres Loretta Lynn, gebaseerd op haar autobiografie. Actrice Sissy Spacek kreeg voor haar rol als Loretta in 1981 een Oscar voor de beste hoofdrol. Vanavond is de film 'A Man For All Seasons' uit 1966 van Fred Zinneman te zien. Deze film over koning Hendrik de ach- ste van Engeland won acht Os cars, onder andere voor de beste acteur, de beste film en de beste regie. De film speelt in het jaar 1520. Hendrik wacht al jaren ver geefs op een troonopvolger. Hij wil trouwen met Anna Boleyn, maar de paus staat hem niet. toe te scheiden van zijn vrouw Ca therine. Hij komt in conflict met Sir Thomas More als hij wil bre ken met de paus en zelf hoofd wil worden van de nieuwe Kerk van Engeland. In de belangrijkste rollen: Robert Shaw als Hendrik de achste, Orson Welles als kar dinaal Wolsey, Vanessa Redgra ve als Anna Boleyn en Paul Sco- field als Sir Thomas More. (Ne derland 1,15.30 uur en 19.18 uur). Klasgenoten Bij Veronica zitten vanavond de 'Klasgenoten' van Veronica Lies- beth List (onlangs leidster van de Knokke-ploeg) in de banken bij schoolmeester Koos Postema. Liesbeth mocht zelf de klas uit zoeken. (Nederland 2, 21.00 uur). Starting over De speelfilm 'Starting Over' (1979) is vanavond te zien bij Ve ronica. Burt Reynolds speelt Phil Potter, wiens vrouw Jessica (Candice Bergen) van hem wil scheiden, omdat ze wil werken aan een carrière als liedjes- schrijfster. Als blijkt dat zij ook een relatie had met zijn baas, neemt Phil ontslag en vertrekt naar zijn broer Michael in Bos ton. Daar ontmoet hij Marilyn (Jill Clayburgh), waarmee hij een verhouding wil beginnen. Maar ondertussen heeft hij ook nog contact met Jessica. Uiteindelijk is zijn leven veranderd in een ping-pongspel tussen zijn ex- vrouw Jessica en zijn nieuwe vlam Marilyn. De regie is in han den van Alan J. Pakula. (Neder land 2, 22.30 uur). De TROS-nachtfilm 'De lachen de politieman' (1974) is geba seerd op een roman van het be roemde Zweedse duo Maj Sjö- wall en Per Wahlöö. Het boek is verfilmd door Stuart Rosenberg. Locaties en namen werden hier voor aangepast aan de Ameri kaanse omstandigheden in San Francisco. Het verhaal gaat over twee politiemannen, Jake Martin (Walther Matthau) en Leo Larsen (Bruce Dern), die bij de moord brigade van de politie in San Fransisco werken. Een massa moordenaar vermoordt in een bus acht passagiers met een ma chinegeweer. Onder de slachtof fers is de politiepartner van Mar tin. Beide politiemannen bijten zich vast in het onderzoek naar de zaak. (Nederland 2, 00.20 uur). Bette Davis In de Bette Davis-cyclus van de NOS vanavond 'In This Our Life' uit 1942. Zoals altijd is Davis weer te zien als een doortrapte vrouw. Dit keer speelt ze Stanley Timberlake, een jonge vrouw die geen middel schuwt om te berei ken wat ze wil. De film is geba seerd op een roman van Ellen Glasgow, die er een Pulitzer Pri ze mee behaalde. 'In this our life' heeft Bette Davis later nog vele rollen van villeine, spijkerharde en furieuze vrouwen opgeleverd. (Nederland 3, 20.29 uur). Zomerro(c)k Het programma 'Zomerro(c)k' van de VARA zal zondagmiddag beelden laten zien van Parkpop en Torhout/Werchter. Poplief hebbers kunnen interviews en optredens tegemoet zien van en met Brandon Croker, Aztek Ca mera, House of Love, K.D. Lang en T'Pau. De presentatie is in handen van Jan Douwe Kroeske. (Nederland 1, 17.35 uur). Niet storen Tijdens de zomermaanden zendt de VPRO op zondagochtend een achttal vakantieverhalen uit on der de titel 'Niet storen a.u.b.'. De zakenman op doorreis Walter Crommelin vertelt in elke afleve ring een reisverhaal. Als het bordje 'Niet storen a.u.b.' aan zijn kamerdeur bungelt brandt hij los met zijn grappige en span nende verhaal aan de hand van allerlei bizarre zaken in zijn kof fer. Vandaag zal dat het verhaal 'Oom Onne' zijn, geschreven door Hans Lintei. (Nederland 2, 09.50 uur). Robert Shaw als Hendrik de Achtste in 'A man for alle sea sons', een met acht Oscars be kroonde film die de NCRV van avond op het programma heeft. (foto ANP) Grace Kelly Grace Kelly staat zondagavond centraal in de serie 'Hollywood- legenden' die de VPRO uitzendt. Kelly was één van de grote film sterren in de jaren vijftig. Na haar sprookjeshuwelijk met Prins Rainier van Monaco stopte ze met filmen. Te zien zijn onder andere gesprekken met James Stewart, Alec Guinness, Louis Jordan, Ted Post en familiele den. (Nederland 2, 19.00 uur). Zomergast De laatste zomergast zondag avond bij de VPRO is de econoom G.B.J. Hiltermann. Hij studeerde economie en rechten aan de universiteiten van Utrecht en Amsterdam, promo veerde in 1972 tot doctor in de letteren en becommentarieert sinds 1956 de internationale poli tiek op radio en televisie. Op zijn verzoek zullen beelden vertoond worden uit een show van Tom my Cooper, uit de 'Ep Oorklep Show'van André van Duin, en zijn fragmenten van een con cours hippique, beelden uit actu aliteitenrubrieken over de bui tenlandse politiek, met het ac cent op Europa en de koloniën te zien en de speelfilm 'An English man abroad' (1983) van regisseur John Schlessinger, die het op ware feiten gebaseerde verhaal vertelt van de ontmoeting tussen de Engelse actrice Coral Brown en de Britse spion Guy Burgess in Moskou in 1958. (Nederland 2, 20.10 uur). DEN HAAG - Theoretisch is het mogelijk dat er in de toekomst in elke woning een schotelantenne in de vensterbank of op het balkon staat. Iedere Nederlander zou dan rechtstreeks de zenders van de sa telliet kunnen plukken. door Hans Beuzel Maar het zal in de praktijk nog wel lang duren voor iedereen tegen een niet al te gekke prijs zo'n privé schotelantenne kan aanschaffen. Voorlopig wordt het leeuwedeel van de in Nederland te ontvangen zenders nog via kabelnetten door gegeven. Arnhem wordt nu als laatste grote Nederlandse stad ook van de kabel voorzien. Binnen twee jaar moeten alle werkzaamhe den gereed zijn. Ir. G.B. Deelman, directeur van de Centrale Antenne Systemen Ex ploitatie Maatschappij (Casema) - met ongeveer 600.000 abonnees de grootste kabelexploitant - lijkt niet bang voor de concurrentie van schotelantennes. Hij zegt dat de consument met een aansluiting op het kabelnet nog altijd goedkoper uit is dan met het aanschaffen van zo'n schotel. „Wanneer je in een omgeving woont waaj^ ongeveer tweehon derdduizend mensen zijn aange sloten, kost ons een antenne om een satelliet te ontvangen mis schien een ton. Gedeeld door die 200.000 abonnee's kom je dan uit op twee kwartjes per aansluiting". Volgens Deelman kunnen er in de toekomst wel zo'n vijftig, zestig zenders worden aangeboden aan een kabelexploitant. Die beslist welke zenders te zien zijn op de Ne derlandse televisie. Volgens Deel man hangt de keuze helemaal af van de behoeften*van het publiek. „Het is de taak van de exploitant uit te vinden wat de consument wil. Van onze inkomsten komt ten slotte 99 procent uit abonnements gelden. Als er iets nieuws wordt aangeboden, zijn wij aardig in staat te schatten of de consumenten ge ïnteresseerd zijn". Behoeften „Kabelexploitanten zullen steeds meer gaan optreden als pro grammeurs", meent drs. J.B.G. Zandee van de Vecai, de vereni ging van kabelexploitanten in Ne derland. „De exploitant wordt een inko per van programma's op basis van Semiotiek is de leer der tekens. Verkeerstekens zijn bijvoor beeld tekens. Zij schrijven je iets voor. Richtingwijzers zijn ook te kens. Zij verwijzen je ergens heen. Maar iemand die wordt geïn terviewd en op zijn hoofd krabt, op zijn nagels bijt, met zijn vin gers op de tafel trommelt, weg kijkt van de interviewer, seint ook allerlei tekens de wereld in: ik weet het niet, ik ben nerveus, ik ben ongeduldig, ik voel me niet op mijn gemak... Tijdens het proces tegen Ferdi E. seinden de familieleden van zowel de vermoorde Gerrit-Jan Heijn als van de moordenaar Fer di E. een grote hoeveelheid te kens uit. Alleen al de kleding gaf een wereld van verschil aan en was een en al semiotiek. De vol wassen kinderen Heijn waren van alle aanwezigen verreweg het duurst en sjiekst gekleed. De kinderen van E. waren punkig gekleed, de zoon had zelfs van die bonkige legerschoenen aan, een ringetje in het linkeroor en een jek met Iron Maiden erop aan. De boodschap was in beide ge vallen duidelijk: we zijn wie we zijn, we blijven wie we zijn, we passen ons niet aan de omstan digheden aan door andere, so berder kleren aan te trekken! Zo werkt de semiotiek. Woens dagavond zagen we ook weer een mooi voorbeeld van semiotiek tijdens de uitzending van Studio Sport om 21.45 uur. We kregen geen beelden te zien van de 18de etappe, maar een foto van Mart Smeets, die via de telefoon (Heinze Bakker hield de hoorn aan zijn oor) uitvoerig vertelde over Delgado, Theunisse, en het dopingschandaal. Heinze Bakker verontschul digde zich nog voor deze wijze van berichtgeving, blijkbaar niet beseffend dat volgens de wetten van de semiotiek dit nu juist de beste manier was om zulk 'hot news' te brengen. We zijn nu eenmaal gewend dat alles op de televisie beweegt ('terug naar de bewegende beel den' werd vroeger altijd gezegd), dus de attentie waarde wordt al leen maar groter als er opeens een stilstaand plaatje op het scherm verschijnt. Bovendien is het telefoongeluid nooit zo best. Het kraakt een beetje. En ook dat geeft aan dat hier sprake is van een noodsituatie, dat we te ma ken hebben met een razendsnel le reporter die zijn nieuws via het eerste het beste kanaal doorseint naar de kijkers. Dan maar ten koste van de technische kwali teit, als de dringende boodschap maar overkomt! Dit is allemaal zozeer semio tiek, dat Studio Sport - ook al zou Mart Smeets in de gelegenheid zijn geweest zijn verhaal via de camera live op het scherm te brengen - er in dat geval verstan diger aan had gedaan toch via de stilstaande telefoonfoto van Smeets de boodschap te laten doorgeven. Niet alleen omdat die op die manier beter overkomt, omdat je niet wordt afgeleid door 'bewegende beelden', maar ook omdat dan de suggestie wordt gewekt dat we waarlijk het aller- allerlaatste nieuws te horen krij gen, dat niet meer via de om slachtige weg van de televisie kon worden overgebracht! Ik weet niet zeker of het ook onder semiotiek valt, maar tij dens de uitzending van 'Tien be wogen dagen' over de Russische Revolutie en wat daaraan vooraf ging, viel het mij op - om niet te zeggen: trof het mij pijnlijk - dat spmmige Russische namen weer eens verkeerd werden uitgespro ken. Gelukkig kregen Lenin en Stalin de klemtoon gewoon op de eerste lettergreep (mr. G.B.J. Hiltermann heeft dat nog altijd niet onder de knie), en over Bol- sjoj Theater met de klemtoon op de eerste o inplaats van op de tweede wil ik ook niet vallen om dat dit zo'n internationaal begrip is geworden dat het 'daarom' ver keerd mag worden uitgespro ken. Maar de vele keren dat KOR-nilov en Ke-REN-ski werd gezegd inplaats van Kor-NI-lov en KE-renski stuitte mij als sla vist toch danig tegen de borst. Zoals ook Be-A-trix, en Rudi CAR-rell, en Mul-TA-tuli mij pijnlijk zouden treffen. Ik zie er wel degelijk semiotiek in, namelijk het teken:„We doen maar wat. Waarom zouden we de juiste uitspraak even navragen bij het Oost-Europa Instituut of Karei van het Reve? Jullie kij kers weten het toch ook niet, dus wat zullen we ons druk maken?" Het was intussen een interes sante uitzending, met veel oud filmmateriaal waarop we de tsaar en zijn familie nog springerig za gen rondhuppelen, en ook Lenin in actie zagen. Jammer was toch weer, dat Lenin in het Neder lands een brallerige stem mee kreeg die hij, met zijn tamelijk hoge stem, in werkelijkheid niet had. En het allerjammerste, om niet te zeggen irritantste, vond ik nog dat niet werd aangegeven welke beelden authentiek waren en welke beelden afkomstig wa ren uit Eisensteins film 'Okto ber'. Je kon het vaak bevroeden als de massa al te mooi in beeld was gebracht, maar enige zeker heid werd ons niet gegund. Ik vond dat niet fair tegenover de kijkers en niet fair tegenover de oorspronkelijke beelden. Casema-directeur Deelman: pu blieke smaak bepaalt onze keuze. (foto GPD) de behoeften van de consument. Er gaan zuivere marktmechanismen spelen. Stel: iemand komt met het voorstel een zender op te zetten die uitsluitend financiëel nieuws ver zorgd. Ik denk niet dat we daarvoor alle consumenten kunnen laten be talen". In een aantal plaatsen is bijvoor beeld de Italiaanse zender RAI UNO te ontvangen. Had de consu ment daar behoefte aan? „Er is een behoorlijke Italiaanse doelgroep, die maak je alvast blij. Dan brengt de RAI ook nog een aantal programma's waaraan je plezier kunt beleven, ook al versta je ze niet. Ballet- en muziekpro gramma's bijvoorbeeld. En dan heb je ook nog Nederlanders die Italiaans verstaan die geïnteres seerd zijn". Deelman: „Via marktonderzoe ken en enquêtes vinden we uit wat de abonnee wil. Er zijn consumen ten die alleen de Nederlandse zen ders wel genoeg vinden. Dan heb je ook een groep die het nooit te veel vindt, wat er ook wordt aangebo den. Maar de grootste groep, min stens acht tiende van de abonnee's zit daar tussenin. Die middengroep kunnen we redeliik bedienen". Nederlandse kabelnetten heb ben aan zenders geen gebrek. In bijna elke gemeente worden zo'n 18 doorgegeven. Naast de Nederlandse en Duitse zen ders zijn ook Belgische, Britse en Franse uitzendingen in de meeste gemeenten wel te ont vangen. Maar het Italiaanse RAI UNO en de Russische zen der Gorizont zijn in heel wat minder plaatsen te zien. Dit najaar wordt echter de Luxemburgse satelliet Astra gelanceerd. Deze biedt plaats aan 16 tv-kanalen, die particu lieren met een schotelantenne uit de lucht kunnen plukken. Rupert Murdoch, mediamag naat in Engeland, wil vier van de kanalen gaan benutten voor de uitzendingen van Sky Chan nel, waaronder een nieuwsnet, een sportnet en een zender die 24 uur per'dag films uitzendt. De andere mediamagnaat Robert Maxwell kondigde aan plannen te hebben met een an der deel van de kanalen die de satelliet kan doorgeven. Hoe ziet de toekomst van de kabel exploitanten eruit? De consumenten die minder zen ders willen dan meestal wordt aan geboden, komen in sommige plaat sen ook aan hun trekken. Zij kun nen daar kiezen voor een beperkt budget en krijgen niet achttien zenders, maar zes (de Nederlandse en de Belgische). Ze betalen daar voor een prijs die onder de kost prijs ligt. Want voor een derde van het totale pakket, betalen ze twee derde van de prijs, terwijl voor de exploitant een beperkt pakket duurder is dan het gehele pakket. Dat wordt immers toch doorgege ven en om een beperkt pakket te kunnen aanbieden moet het totale pakket worden 'gefilterd'. Dubbeltje In eerste instantie kost het de ka belexploitant vrij weinig geld om een nieuw kanaal de lucht te laten ingaan. Wanneer het net beschikt over 18 kanalen en die nog niet ge heel met zenders gevuld zijn, zijn de meerkosten gering. Wel moet de exploitant soms betalen aan de aanbieder. Hoeft dat niet, dan zijn de extra kosten voor de consument ongeveer een dubbeltje per maand in een plaats waar veel aansluitin gen zijn. Deelman: „Bij een groot net is de prijs lager dan bij een klein net. In Den Haag zijn de kosten, de af stand die we per woning moeten graven voor het kabelnet, veel la ger dan in bijvoorbeeld Wassenaar, waar een veel kleiner aantal wonin gen per hectare staat." Sky Channel en Super Channel bieden hun programma's gratis aan de kabelexploitanten aan. T kunnen ze doen omdat ze hun komsten halen uit advertentiegel- den. Bovendien laten ze hun pro- gramma's door fabrikanten spon. soren. Toch kijkt de Casema wel eens bezord naar deze twee zen ders. „Het maken van aantrekkelij ke programma's kost immens geld. Hoe groot hun geldbronnen precies zijn weet ik niet, ma weet wel dat ze eindig zijn. En uit diezelfde bron tappen meer omroe pen". Ontspanning Zandee: „Wanneer een n programma wordt aangeboden is het voor ons de vraag: wat voegt het programma toe aan bestaande zenders? Nog een Sky- of Super Channel geef ik weinig kans. Wan neer je naar de Verenigde Staten kijkt, zie je dat het grootste deel van het aanbod in de sfeer var spanning of nieuwsvoorziening ligt". „Het nieuwsprogramma van het kanaal CNN bijvoorbeeld zou voor de consument iets toevoegen het bestaande pakket; 24 uur deg nieuws is best interessant. Dan moetje een keuze maken: het pro gramma aanbieden aan alle c< menten, of dat selectief doen via een keuzepakket. Wanneer je het programma aanbiedt aan alle con sumenten kost hun dat - zeg maar - een kwartje per maand extra. We denken nog niet dat het overgrote deel van de consumenten daartoe bereid is". Deelman: „Wanneer we denken dat er interesse is, laten we het pu bliek eerst kennis maken met de programma's via proefuitzendin- gen. De belangstelling voor 'spe- cial-interest'-programma's (zen ders die zich zuiver richten op sport, nieuws, religie, muziek - red.) zal groeien. Maar daar komt bij dat hoe specialer de interesse is, hoe kleiner de groep die kijkt. En dat betekent weer minder adver- tentiegelden en dus een hogere prijs voor de kabelexploitant". Kryptogram 6 4 i 9 0 i '3 •V '5 16 a '9 '9 a 2/ w 22 23 7S 2b v> de oude stand zien, 11. "Reken kundig goed ontwikkelde beestjes", staat er boven, 12. Het is niet even sappig, inte gendeel, 14. Straf voor 1,50, vooraan, 15. Geven en nemen op een kortere route, 19. Ver bitterd muziek maken, 22. De ruzie om de viezigheid, 24. Draagt hout voedsel? 26. Als er zonder ophouden water valt en niet mals ook, 28. Geen wonder dat de schenker daar begraven ligt, 29. Prima om vijftig in 't vuur te zien, 30. Dit is een van een eerst geweest, 31. Het groe ne tapijt in het veld. Oplossing Verticaal 1. Ik had er veel moeite mee, maar 't stond wel mooi op de grond, 2. Daar ligt ons vakan- tiedoel reeds voor ons, com pleet met vis, 3. Twee meisjes die kleurstof gebruiken, 4. Dit is hij die de meeste kracht heeft, 5. Verlaagde muziek kwam je neus uit, 6. Vet gewor den hoofddeksel7met, zijn leverancier, 10. Nootjes zonder pit op een schip, 13. Voor een gulden ijs, 14. Als ik op dit dier zit word ik ook pun tig, 16. De tijd van de hond is met het wisselen nog niet geko men, 17. Het stel arbeiders klaart het wel, 18. Loop je daar op pantoffels omdat dat vlug ger gaat?, 20. Tussen einde en begin is het raar dor, direct na dat het gebeurd is, 21. De te genpool van waar het grootste, deel van 2 ligt, 23. Kras driftig als ik op de lijn zit, 25. Dit kan wel even duren, 27. Achter de röntgen komt het hierheen, 28. Een lichaamsdeel voor een ki lo, van Dam. Horizontaal 1. Dode ruimtes waar voer tuigen staan te pronken, 5. Haalt U voor de grap eens wat lekkers, 8. Als de kop er maar een keer weer af is van het schilderen, dan kunnen we weer vangen, 9. Je moet het in De prijs van 25 werd toegekend aan Mevr. M. Bos, Hoofdweg 1747, 2157 M.A. Abbenes. De prijs wordt de winnares toe gezonden. oplossingen onder vermelding van "Puzzel" voor donderdag op briefkaart of in enveloppe zenden aan Redactie Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.06 Coulissen. 19.02 Coulissen extra. 20.02 Zomaar een TROS zaterdagavond. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.03 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.00-7.00 Zie radio Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 Driespoor. NCRV: 19.02 Koploper. 20.02 Harro de Jonge, met om 20.02 Elpee pop special: 21.02 Elpee- en CD pop: 22.02 Country style. 23.02-00.00 Late date. Radio 4 na 18 uur NOS: 1&.00 Nws. VOO: 18.02 Avondstemming met de componist van de maand: Fauré. NOS: 20.00 Nws. KRO: 20.02 KRO Klassiek op de zaterdagavond met om 20.02 Ernest Rombout, hobo en A piano. Werken van Bozza, Duttileux, Debussy, Saint Saens en Mihanovici. 20.45 Werken van Von Zemlinsky en Schnittke. 22.00 Or- gelrubriek. 22.2C Laudate. 23.00- 00.00 KRO-literair: Spektakel. lio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 18.40 Ara bisch progr. NOS: 19.00 Progr. r buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.15 Reflector. 21.30 Gouden or gelklanken. 21.45-22.00 Beter bla- OMROEP RIJNLAND 12.00-13.00 Hindostaans/Suri- naams programma 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag 19.00-20.00 Voorhout Lokaal VLOK KATWIJK 09.00-10.00 'Warm draaien', muziekprogramma 10.00-11.00 'Informatief', nieuws en actualiteiten 11.00-13.00 'Jongerensoos', jongerenprogramma 13.00-14.00 'Groeten en ver zoeken', populair verzoekplaten- programma 14.00-15.00 'Het blijft Hollands', muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', met diver se sportuitslagen 17.00-18.00 'Vooruit met de geit', muziekprogramma ZONDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's Ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot Nieuws met om 8.25 Overdenking. VOO: 9.02 Veronica Sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier zomereditie. NCRV: 13.05 Hier en nu. NOS 14.02 Radio Tour de France. Radio 1 na 18 uur VPRO: 18.05 Het spoor: De brug. AVRO: 19.02 Leuterkoek en zand- gebak. 19.10 Sssssst.... 19.30 Her sengymnastiek. 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play it again. 22.02 De Nachtwacht. 4.02 Aflossing de nachtwacht. 5.02-7.00 Krieken met Adie. Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoette Lex Meijer (1). 13.02 AVRO-magazine. 14.02 AVRO-Phone, 16.02 Guitar spe cial. 16.30 Kom 'ns langs bij in Ba touwe. Radio 2 na 18 uur 18.02 Swing Low...19.00-7.00 Zie radio 1. Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Hurrie-up. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het wees huis van de hits. 15.02 Tijd voor toen. 16.02 KRO's Zalige Liefdes- lijn. Radio 3 na 18 uur 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop- eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 KRO's Koele Korridor. 22.02-00.00 Op Slag van Maandag. NOS: 8.00 Nws. AVRO: 8.02 Wak ker worden met...(9.00 Nieuws). KRO: 10.00 Eucharitieviering. AVRO: 11.00 Voor het stil wordt t wat later. 12.00 La Bohème, opera van Puccini. Orchestre National de France o.l.v. James Conlon m.m.v. koren en sol. 14.00 In de kaart ge speeld. 16.30 Jacco's keus. Radio 4 na 18 uur 18.00 Nws. 18.02 CD aan tafel. TROS: 19.00 Continue klassiek. Werken van Schubert, Hummel, Glazoenov, Beethoven, Haudn en Rachmanoc. 20.00 Nws. 20.02 Specialiteiten la carte. 22.00 Ka merconcert. The Nashenensemble en het Orlandakwartet. 23.00- 24.00 Finale. zwarte gat. (NOS: 13.00 Nws.) richt. 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 Eefje, kort jeugd verhaal. (herh.). 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De an dere wereld van zondagmorgen. NOS: 12.00 Nws. VOO: 12.05 Het ten. IKON: 17.00 Kerkdienst. 17.58 Wilde Ganzen. Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. IKON: 18.10 Li turgie kerkmuz. IOS: 18.40 De onbekende islam. NOS: 19.00 Pro gr. voor buitenl. werknemers. 19.20 Suara Maluku. 19.55 Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. 21.20 NOS Cultuur Special. 22.00 Dichter bij de LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuw- smagazine 21.00-22.00 Sportcarrousel VLOK KATWIJK 10.00Kerkdienst 17.00Kerkdienst OMROEP RIJNLAND 11.00-12.00 Sassenheim Lo kaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lokaal 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Sport 20.00-22.00 Tijdmachine MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Hier en nu. 7.15 Het Levende Woord. 7.22 Lichte muziek. 7.30 Nws. 7.33 Hier en nu. 8.30 Nieuws- overz. Hier en NU. 8.32 Maandag morgen Magazine. (9.30, 10.30 en 11.30 Nieuwsoverz. Hier en nu.). 12.05 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsoverz. Hier en Nu. 12.32 Over kopen gesproken zomeredi tie. 12.50 Moment. NOS: 12.56 Me- ded. voor land- en tuinbouw. NCRV: 13.08 Hier en nu. VOO: 14.05 Veronica Nieuwsradio. Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. TROS: 7.03 TROS Continu Muziek. (8.03- 8.15 TROS-Aktua) 9.03 TROS Gouden Uren. 11.03 Op Volle Toe- 12.03 André van Duin. 13.03 TROS Aktua. 13.15 Tijd voorTets- Radio3voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. AVRO: 7.03 De Baas van de week. 9.03 Ar beidsvitaminen. 12.03 Hollands Glorie. 14.03 Toppop Radio. 16.03 Toppop twintig. Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen. 10.00 De onbekende Beethoven (3). 11.00 Staatssymfo- nieorkest vh Ministerie v Cultuur vd Sovjet-Unie olv Gennadi Roshdest- vensky mmv sol. 12.00 Vivace. (13.00 Nws.). 14.00 KRO-Klassiek op maandagmiddag: met om 14.00 Engelse koormuziek (7). 14.45 Werken van Ravel. 16.00 In ant woord op uw schrijven. VARA: 17.00 Berliner Philharmoniker olv Daniel Barenboim. Werken van Schubert. Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepv.- en marktber. en uitgebreid weerbe richt. 9.00 Nws. 9.02 NOS Sportief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Een schone droom. VARA: 10.00 Factor 5, met om 11.00 Berichten van en ouderen. NOS: 12.00 Nws. HUM.VERBOND: 12.05 Het voor deel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5. met Bericht van buiten. 15.00 Bericht uit het Koninkrijk. NOS: 16.30 NOS Kindermagazine. 17.00 Wat een taal. 17.30 NOS Cultuurmagazine. 17.55 Meded. en schippersberich ten. RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weers- berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur. met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag. OMROEP RIJNLAND 17.00-17.30 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op maandag 19.00-20.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 28