Renners verdeeld over actie Rooks fik voel me geen bergkoning7 TOUR '88 Theunisse wil controle 'overdoen' Michels start met gelijkspel Gert Jakobs: een echt werkpaard SPORT PAGINA 13 Adrie van der Poel (links) en de Colombiaan Parra zitten vooran tijdens de tien minuten durende stakingvan de Tour de France-rijders. (foto Cor Vos) CHALON-SUR-SAONE (GPD) - Het recht van staken is slaven niet gegund. De slaven van de weg, zoals wielerprofs wel worden ge noemd, hadden daar gisteren geen boodschap aan. Zij hielden, nadat in Clermont Ferrand om vijf voor tien het startsein voor rit nummer 20 van de Ronde van Frankrijk was gegeven, de benen demonstratief stil. Een actie die de renners door hun bazen, de ploegleiders, na een nachtelijke vergadering was inge geven. Met Jan Gisbers (PDM) als de man die het voortouw in handen had genomen. Hij, diep gegriefd door het 'pak ken' van zijn pupil Gert Jan Theu- nisse, en zijn collega's zijn de - vol gens hen - onbetrouwbare proce dures bij de dopingcontroles meer dan beu. Gisbers, het stakingsfront tevreden overziend: „We pikken het niet meer zoals het nu gaat. Dat heeft niks met de affaire Theunisse te maken. Dit is slechts de bekende druppel die de emmer heeft doen overlopen. De renners gaan met angst en beven naar de controles, daar moeten we zo snel mogelijk af'. Gerust hart Misschien doen de renners van Gisbers het in de broek, maar toch niet iedereen, zo blijkt bij navraag. Henk Lubberding, de routinier in Er wordt over dat soort onderdelen nooit een echt klassement opge maakt, maar de bijna 28-jarige Noordhollander zal kwa Toursuc cessen alleen Joop Zoetemelk maar hoeven laten voorgaan. Bui ten Zoetemelk (en Jan Janssen, ook Tourwinnaar toch) heeft er nog nooit iemand Parijs bereikt met zo veel lauweren aan zijn stuur. Niettemin: het succes van Rooks ontbeert heel veel uitstraling. Hij is een van de weinigen die is overeind gebleven in de afvalrace, voorna melijk veroorzaakt door de on waarschijnlijk zwakke favorieten. Dat is zijn eigen verdienste. Maar echt kunnen imponeren, kunnen schitteren - dat was er niet bij. Hij legde zich ook wat al te snel neer bij de suprematie van Pedro Del- gado, was eigenlijk al akkoord met zijn trofeeën na de rit naar l'Alpe d'Huez. Imposant Rooks was minder dominant dan in de voorjaarsklassiekers, maar scoorde niettemin een imposante reeks in de bergen. Wie le, 1x3e, 2x5e en 1x23e wordt in de ber getappes, die heeft meer dan naar behoren gepresteerd. Wie boven dien in een klimtijdrit ook nog eens beslag legt op de derde plaats, die is gewoon beter dan ooit. Maar Rooks realiseert zich zelf ook, dat de glans van zijn tweede plaats en zijn twee truien toch wordt over schaduwd door de gebeurtenissen van de laatste twee dagen rond ploeg- en kamergenoot Gert Jan Theunisse. Hij heeft voor zijn doen en gevoel een prima Tour gereden, de equipe van Peter Post, heeft in zijn lange loopbaan als prof al heel wat keren een plasje ten behoeve van de dopingcontrole moeten ple gen. Nog nooit echter hield hij daar een onzeker en onbehaaglijk ge voel aan over. Lubberding, die la ter ziek moest opgeven: „Ik heb he lemaal geen slechte ervaringen met die controles. Ik ga er met een ge rust hart heen, want ik weet dat ze bij mij toch niets kunnen vinden". Eenzelfde geluid liet Jelle Nijdam, gangmaker van dienst in de ploeg van Jan Raas, horen tij dens de staking, die overigens reeds na tien minuten werd opge heven. Nijdam deelt, net als Lub berding, evenmin de zorgen van Gisbers en co. „Ik ben in deze Tour ook gecontroleerd. Maar ik had toen zeker geen last van bevingen. Als je weet dat je niets hebt geno men, hoef je niet bang te zijn. Ja, er kan misschien best eens een fout worden gemaakt, maar de angst daarvoor leeft bij mij zeker niet". Lubberding voegt daar aan toe: „Hoe je de controles ook gaat orga niseren, het is en het blijft mensen werk. En mensen kunnen fouten maken". Gerard Veldscholten, dit jaar de kleuren van een Zwitsers team (Weinmann) verdedigend, vindt de door Gisbers geuite onvrede ook al overdreven. „Als ik op controle moet, ga ik er vanuit dat alles vol- maar zal niet op een stoel door Ne derland worden gedragen. Hooguit in eigen Warmenhuizen. Wat zal jou het meest bijblijven van deze Tour de France Rooks: „Die hele affaire van deze week. Dat zal nog wel een tijdje in je hoofd blijven spoken. Vooral omdat Delgado positief blijkt vol gens een andere lijst. Als hij die produkten niet had gebruikt, had ik de Tour misschien kunnen win nen, en nu word ik tweede". Vind je dat onrechtvaardig, ben je er boos over? Rooks: „Je hebt er mee te ma ken. Professoren en doktoren gaan op zoek naar produkten om beter te laten presteren, en later komen ze pas op een verboden lijst. Dat is het kromme aan zo'n situatie. Als je doping gebruikt doe je dat niet voor niets, en als je voor het een niet bestraft wordt, en voor het an dere wel, dan vind ik dat een heel rare zaak". Theunisse zegt al dagen achter een, dat hij hetzelfde gebruikt als jij. Maar jij gaat vrijuit. Althans, jouw naam is wel genoemd, Rooks: „Ze hebben er tien of vijf tien genoemd. En dan is het lo gisch, dat jouw naam er ook tussen zit. Ik ben nooit content na een con trole, dan ben ik altijd een week of twee zenuwachtig. Je weet maar nooit. Je weet voor jezelf dat er niks aan de hand is, maar er zijn er wel meer geflikt. Maar Gisbers is naar de Tour-directie gestapt, en heeft Xavier Louy op de man af ge vraagd hoe het met de controle van l'Alpe d'Huez zat. Die was negatief, zei hij toen. Een opluchting, ja". Wat zal er voor jezelf het meest bijblijven? Rooks: „De ritoverwinning op l'Alpe d'Huez. Daarvóór was ik be zig de combinatietrui te pakken, ja en toen kwam de combinatietrui in zicht, en ben ik daarvoor gaan rij den. En nou heb ik ze allebei. Ik kan morgenavond in Parijs voor honderd percent tevreden zijn. Ik was in de klassiekers super, alleen die overwinning bleef uit. En die kwam nu in l'Alpe d'Huez. Nou, sindsdien is het alleen maar beter gegaan. Als het eenmaal goed draait, blijft het goed draaien. Ik heb nooit de moed laten zakken". Gezond Ben je ooit zo gezond gebleven in een Tour? Rooks: „Dit is mijn vierde Tour, maar dit is de eerste keer, dat ik van het begin tot het einde goed ben blijven rijden. Ik denk dat het ook te maken heeft met de leeftijd. De een is al op z'n 24ste op zijn sterkst, de ander pas op z'n 27ste. Het komt ook omdat ik pas op late- gens de regels verloopt. Als je in die mensen geen vertrouwen meer hebt, moet je er mee kappen. Nee, ik ga altijd zonder angst naar de controle. Ik heb niks te verber gen". Uiteraard waren er ook coureurs die het volledig met Gisbers eens waren. Peter Stevenhaagen bij voorbeeld, al wekt dat geen ver wondering. De Haarlemmer be hoort tot de stal van Gisbers. Gert Jakobs niet. De van oorsprong Drentse tempobeul van Super- Confex vindt het gedoe in de do- pingcaravan van de Tour-organisa tie maar niks. Jakobs: „Nu ben ik nog niet gecontroleerd, maar vorig jaar wel twee keer. En dan zit je met drie rennërs, drie soigneurs, een dokter en een jurylid in zo'n kleine, benauwde 'ruimte. Dan voel ik me niet prettig. En de soigneurs moeten heel goed opletten, want een flesje is zo verwisseld". Doorbreken Het mag duidelijk zijn, de menin gen over het al of niet goed functio neren van de medische controle, zoals het officieel heet, lopen nogal uiteen. De maten van Veldscholten leken zelfs even er op uit te zijn de staking te doorbreken. Steve Bauer, Nikki Ruttiman en Gerhard Zadrobilek zetten gewoon aan, als- re leeftijd met wielrennen ben be gonnen. Dus is de stijgende lijn pas later ingetreden. Misschien dat het nu nóg zal verbeteren. Ik heb ooit gezegd: ik hoop nog eens bij de eer ste drie te kunnen eindigen. Die wens is nu verhoord". Wat is je aan deze Tour het meest opgevallen? Rooks: „Dat er zoveel favorieten zijn weggevallen. In het verleden was het Hinault, en de rest reed voor de tweede en derde plaats. Toen werd het wat onzekerder, maar nu was het vooraf helemaal een vraagteken wie de Tour ging winnen. Dat heeft zich al snel gese lecteerd. Er zijn er een hoop door het ijs gezakt. Alleen Delgado, die was van tevoren ook favoriet, die heeft het waar gemaakt. Ik denk dat de anderen in een iets mindere conditie naar de Tour zijn geko men. Als je dan in dat hoge tempo van de eerste week zo moet force ren, dan ga je een knal krijgen, en er niet overheen komen. Dat is mijn geluk geweest: ik voelde me meteen goed, en het is soepel blij ven gaan. Ik hoefde niet in mijn re serves, anderen wel. En dan ga je op zeker moment niet meer her stellen". Wat heb jij aan Theunisse te dan ken in deze Ronde? Rooks: „Een heleboel. Vooral in de bergen heeft hij voor mij een he leboel gedaan. Ik vind dat een hele CHALON-SUR-SAONE (GPD) - Je heb raspaarden en werkpaar den. Gert Jakobs, met rugnummer 162, een 24-jarige import-Helmon der in het succesvolle team van Su- perConfex, valt in de categorie werkpaarden. Hij is een van de stil le, maar oh zo waardevolle krach ten achter de sprintsuccessen van Jean-Paul van Poppel. Renners als Jakobs willen nog wel eens snel over het hoofd wor den gezien. Zelfs als ze toch regel matig in beeld verschijnen als soe pele schakel van de Raas-expres. De Tour was al ruim een week oud, toen Gert Jakobs, tijdens een ge sprek over zijn voorbeeldige knechtenwerk, zich liet ontvallen: „Ja, ik rij wel goed, maar ze willen het allemaal niet zien he! Jean Ne- lissen schijnt mijn naam nog niet een keer op de televisie te hebben genoemd, hoor ik van mijn vrien din thuis. Dat is toch niet leuk als je je uit de naad werkt". Misschien dat Nelissen de naam Jakobs gisteren wel heeft laten val- ZONDAG 24 JULI 22e etappe: 172,5 km. JA NEMOURS of er niets aan de hand was. „Ik wist er niets van", verontschuldig de Bauer, in deze Tour vijf dagen gele trui-drager, zich 100 meter ver derop, waar hij alsnog in de rem men had geknepen. Hetgeen later op de dag in Cha- lon-sur-Saone, waar de Fransman Thiery Marie een vierde massas print voorkwam en daarmee de vierde hoofdprijs voor Jean-Paul van Poppel, door Veldscholten werd bevestigd. „Kochli (de ploeg leider - red.) had ons er niets van verteld. We dachten in eerste in stantie ook, dat het om een demon stratie tegen de dopinggevallen van Delgado en Theunisse zou gaan. Daarin konden wij niet mee gaan. Positief is positief. Als je een hormoonspiegel van 6 mag hebben en je hebt 20 dan ben je nat, dat is zo klaar als wat. Dan moet je niet zeuren. Daar komt nog bij dat vori ge week, toen die Spanjaard De la Cruz positief was, niemand iets zei. Maar ja, dat is een kleine jongen, hè! Daar" wordt niet naar omgeke ken. Nu het Delgado en Theunisse betreft, wordt er direct a$ztie onder- Rare smaak De Canadees Bauer tekende daarbij aan: „Wat de laatste dagen is gebeurd, al die procedurefouten, dat kan natuurlijk niet. Feit is ech- grote pluim waard, en dat zal ik hem na de Tour nog wel belonen". Hoeveel bollen zitten er eigenlijk in die bollentrui? Rooks: „Ik zou ze eigenlijk moe ten tellen, want ik ben de eerste die hem mee naar Nederland neemt. Maar ik weet het niet, een stuk of tachtig, geloof ik. Ik ben er een keer aan begonnen, maar ik ben de tel kwijt geraakt". len. Want de van origine Drent gaf er in de finale van de tocht naar Chalon weer menige 'snok' aan. Hetgeen zoveel wil zeggen als tem po maken. Werk waarvoor Jakobs geknipt is. Hij is, wat Vlamingen zouden noemen, een echte 'stoem- per'. Een pacemaker van belang voor het raspaardje Van Poppel, die zonder mannen als Jakobs, Verhoeven, Poels, Peeters en Sol- leveld danig ontvleugeld zou zijn. Een paar kilometer voor de meet, zit het karwei voor Jakobs er altijd op. Voor het aantrekken van Van Poppel's supersprint wordt weer een beroep gedaan op andere spe cialisten (Nijdam en Golz). Jakobs mag dan freewheelen. Om een goe de uitslag bekommert hij zich niet. TOURINB^l CIJFERS KM De uitslag van de 20e etappe is: 1Marie (Fra) 223,5 kilometer in 6.03.45,Van Poppel (Ned) op 2 seconden, 3. Heynderickx (Bel), 4. Plankaert (Bel), 5. Van der Poel (Ned), 6. Elliot (GBr), 7. Zanatta (Ita), 8. Phinney (VSt), 9. Bontempi (Ita), 10. Vichot (Fra), 11. Rooks (Ned), 12. Kelly (Ier), 13. De Wilde (Bel), 14. Hermans (Ned), 15. Do- minguez (Spa) allen z.t. als Van Poppel. 16. Müller (Zwi), 17. Vermote (Bel) 18. Theunisse (Ned), 19. Sergeant (Bel). 20. Jurco (Tsj), 21Kie tel (VSt), 22. Haex (Bel), 23. Hoste (Bel), 24. Gar- nier (Fra), 25. Hanegraaf (Ned), 26. Dhaenens (Bel), 27. Casado (Fra), 28. Delgado (Spa), 29. Martens (Bel), 30. Mugika (Spa). 32. Pensee (Fra), 34. Van Orsouw (Ned), 35. Kuiper (Ned), 40. Roux (Fra), 47. Parra (Col), 51. Pino (Spa), 53. Winnen (Ned), 54. Boyer (Fra), 57. Bauer (Fra), 59. Nulens (Bel), 63. Gólz (WDI), 66, Ste venhaagen (Ned), 67. Breukink (Ned), 68. Van Lancker (Bel), 69. Lauritzen (Noo), 73. Peeters (Bel), 79. Herrera (Col), 81Gaston (Spa), 85. Al- cala (Mex), 90. lammerts (Ned), 93. Nijdam (Ned) 0.27,106. Hampsten (VSt) 0.33,107. Veld scholten (Ned), 141, Solleveld (Ned) 1.03, 143. Poels (Ned) 2.12, 145, Jakobs (Ned) 2.42, 146. Verhoeven (Ned) 3.39,147. Maassen (Ned). 148. Talen (Ned), 152 en laatste Tabai (Ita) 22.05. Op gegeven: Lubberding (Ned). Niet vertrokken: Pierce (VSt). Het algemeen klassement is: 1. Delgado (Spa) 78 uur, 33 minuten en 36 seconden, 2. Rooks ter dat er in deze Tour renners posi tief zijn bevonden. En daar gaat het uiteindelijk wel om". Veldscholten weer: „Voor mij heeft deze Tour een hele rare smaak gekregen. Een slechte zaak voor zowel wieler sport als het publiek". De eerste keer dat Tourrenners hun benen stilhielden, was in 1966. Het handelde destijds om slechts vijf renners, die ook toen ageerden tegen de eerste dopingcontrole in Voel je je nou een soort Van Im- pe? Rooks: „Nee nee... Ik ben rede lijk goed in de bergen, ik kan mijn eigen tempo rijden, en ik kan goed vasthouden, aanklampen. Maar echt uitgesproken klimmers zijn er eigenlijk ook niet meer. Wat heb ben we nu van de Colombianen ge zien? Je moet het tempo wat opge legd wordt blijven vasthouden, dan blijven er een stuk of vijf over misschien, en dat doet het bij mij het best over drie, vier cols". „Nee, daar ben ik ook niet voor aangetrokken. Ik vind het wel best, zolang het werk dat ik doe tenmin ste wordt gewaardeerd. Ook met mijn manier van wielrennen kun je een goede boterham verdienen. Mijn contract is inmiddels al twee keer aangepast". De vroegere Emmenaar kent reeds na drie zeizoenen zijn (be scheiden) plaats in het peloton. Die van knecht, waterdrager, uit-de- wind-zetter en wat dies meer zij. Tot op heden vermeldt zijn (profes sionele) erelijst twee overwinnin gen. Die dateren van vorig jaar. Eerst ging hij er in Lutlommel Ga- wel, België) met de bloemen van door en later bracht hij de eerste etappe van de Ronde van Dene marken op zijn naam. (Ned) 4.58, 3. Parra (Col) 7.18, 4. Bauer (Can) 9.48, 5. Boyer (Fra) 10.42,6. Herrera (Col) 10.53, 7. Pensee (Fra) 12.03, 8. Pino (Spa) 15.17, 9. Winnen (Ned) 15.20, 10. Roux (Fra) 17.36, 11. Theunisse (Ned) 18.37, 12. Cubino (Spa) 19.25, 13. Breukink (Ned) 21.41, 14. Hampsten (VSt) 21.50, 15. Criquielion (Bel) 22.45, 16. Caritoux (Fra) 24.17,17. Lejaretta (Spa) 24.19,18. Pascal Simon (Fra) 24.26, 19. Jerome* Simon (Fra) 27.41, 20. Ramirez (Col) 27.43, 21. Alcala (Mex) 27.44, 22. Zadrobilek (Oos) 28.07, 23. Cla- veyrolat (Fra) 32.22, 24. Visentini (Ita) 32.29, 25. Echave (Spa) 34.49. 26. Pedersen (Den) 36.01, 27. Kuum (Noo) 38.06,28. Vichot (Fra) 38.15,29. Müller (Zwi) 38.22, 30. Cabrera (Col) 41.11, 32. Stevenhaagen (Ned) 42.45, 40. Nulens (Bel) 54.50, 47. Kelly (Ier) 58.41, 48. Veldscholten (Ned) 1.00.34, 75. Van Lancker (Bel) 1 22.19, 78. Van Orsouw (Ned), 88. Dhaenens (Bel) 1.32.10, 89. Van der Poel (Ned) 1.32.25,90. Peeters (Bel) 1.37.33, 91Gölz (WDI) 1.40.22,99. Kuiper (Ned) 1.46.16, 122. Hanegraaf (Ned) 2.09.46, 125. Nijdam (Ned) 2.13.55,129. Poels (Ned) 2.16.00, 130. Maassen (Ned) 2.16.30, 131. Lammerts (Ned) 2.18.15,134. Solleveld (Ned) 2.22.54,135. Bishop (VSt) 2.23.23, 140. Van Poppel (Ned) 2.28.30,144. Verhoeven (Ned) 2.36.15,147. Her mans (Ned) 2.39.49,148. Jakobs (Ned) 2.41.40, 151. Talen (Ned) 2.59.07,152 en laatste Wayen- berg (Bel) 3.25.08. Bergklassement: 1. Rooks (Ned) 318, 2. Theu nisse (Ned) 2413. Delgado (Spa) 220,4, Pensee (Fra) 130, 5. Jerome Simon (Fra) 127, 6. Parra (Col) 123. Tussensprintklassement: 1. Maassen (Ned) de Tour. Die vond op een wel heel merkwaardige manier plaats in Bordeaux. Daar waren doktoren, vergezeld door ambtenaren van het Franse ministerie, met geweld de hotelkamers van de verschillende ploegen binnengedrongen om de urine van enkele renners op te ei sen. Er is, ofschoon Gisbers anders wil doen geloven, de afgelopen ja ren toch wel iets veranderd in de manier waarop men renners op het gebruik van doping contrleert... CHALON-SUR-SAONE (GPD) Gert Jan Theunisse wil op nieuw naar de dopingcontrole, als het kan zelfs met de televi sie-camera's erbij. Hij voelt zich nog altijd het slachtoffer van 'één groot spel', en 'verschrik kelijk besodemieterd'. Hij zoekt wegen om te bewijzen, dat zijn gevoel op waarheid be rust, hij pleit onschuldig. „Als waar is wat ze zeggen, dat mijn testosteron-spiegel bijna vier keer zo hoog was op Morzine als mag, dan moet dat spul ook nu nog in mijn urine zitten. Dat is binnen een week niet verdwenen. Haal de televi sie er maar bij. Het is misschien heel onfris, maar ik wil ieder een laten zien dat mijn plas niet vol zit met rotzooi. Laten de ca mera's meegaan naar het labo ratorium, dan kan het bewijs worden geleverd". Theunisse is tot de conclusie gekomen, dat hij de zondebok is geworden, die men nodig had. ,,Ze konden natuurlijk nooit de nummers één en vier uit de Tour bij de contra-exper tise negatief verklaren. Num mer één is ook zo lullig, dus hebben ze nummer vier maar genomen". Achter het televisie-podium in Chalon-sur-Sane, barstte hij, overmand door een geweldige stress, bijna in snikken uit. „Dat ik volgende week al die criteriums moet rijden be nauwt me heel erg. Je wordt er iedere dag weer mee gecon fronteerd. De meeste mensen zullen me misschien niet laten vallen, maar er zijn er altijd die tegen je gaan lopen schreeu wen. Ik kan natuurlijk ook een paar koersen laten vallen, maar ik heb ook een auto en een huis je af te betalen". „Het is zo'n tegenstrijdig ge voel, binnenin. Ik weet dat ik zelf niets verkeerds heb ge daan, maar toch ben ik positief. Hoe kan dat? Ik voel me net een grote moordenaar. Net of ik naast me een kind heb zien doodrijden door een andere au to, en er- duizend mensen roe pen dat Ik het heb gedaan". 's Avonds werd Theunisse nóg een keer stevig op de vin gers getikt. Hij werd door de ju ry bestraft met 1000 franc (350 gulden) boete, twee minuten straftijd en 25 punten aftrek in het groene trui-klassement. Hij zou lichamelijk geweld hebben gebruikt jegens Weinmann- ploegleider Paul Köchli, omdat zijn renners niet meeden met de staking. 2/6, 2. Plankaert (Bel) 214, 3. Theunisse (Ned) 50. 4. Phinney (VSt) 40. Dagploegenklassement: 1. Systeme U/Guimard 18.11.19, 2. PDM/Gisbers op 0.02,3. Sigma/Teirlinck, 4. ADR/De Cauwer, 5. 7 Eleven- /Neel, 6. Hitachi/De Kimpe, 16. Super- confex/Raas, 20. Panasonic/Post allen zelfde tijd al: ;;DM. Algemeen ploegenklassement: 1.'PDM/Gis bers 236.08.25, 2. BH/Minguez 9.47,3. Peugeot- /Legeay 11.09, 4. Systeme U/Guimard 26.57. 5. Weinmann/Köchli 32.24, 6. Reynolds/Echavarri 36.46, 8. Panasonic/Post 55.58, 22. Super- confex/Raas 4.21.47. Puntenklassement: 1Planckaert (Bel) 270 pun ten, 2. Kelly (Ier) 183, 3. Phinney (VSt) 178, 4. Rooks (Ned) 154, 5. Hermans (Ned) 140, 6. De Wilde (Bel) 133, 7. Van der Poel (Ned) 128,8. Van Poppel (Ned) 126, 9. Bauer (Can) 108, 10. Do- minguez (Spa) 107. VROUWEN Uitslag van de elfde etappe: 1. Simonnet (Fra) 82 km in 2.06.05 (gem. 39,021 km/uur), 2, Knol (Ned). 3. Chiappa (Ita), 4. Schonenberger (Zwi), 5. Da lielsen (Zwi), 6. Hepple (Aus), 7. Charame- da (VSt). 8. Bandini (Ita), 9. Halbach (WDI), 10. Longo (Fra), 25. Hage (Ned), 28. Westland (Ned), 35. Schuitema (Ned), 37. Meijer (Ned), 55. Jans sen (Ned) allen zelfde tijd als Simonnet. Klassement: 1 Longo (Fra) 21.05.57, 2. Canms (Ita) op 1.20, 3. Hepple (Aus) 13.04, 4. Vikstedt- Nyman (Fm) 15.30,5. Chiappa (Ita) 17.01,6. Odin (Fra) 17.38, 7 Watt (Aus) 18.14, 8. Larsen (Noo) 19.32, 9. Kibardina (Sov) 19.54, 10. Lafargue (Fra) 20.08, 29. Schuitema 31.00, 37. Hage 37.02, 44. Knol 44.52, 49. Westland 48.14, 70. Janssen 1,15.40, 72. Meijer 1.18.34. Knol loopt zege op valreep mis CHALON-SUR-SAONE (ANP) - De Francaise Valerie Simonnet heeft gisteren de elfde etappe van de Tour Féminin gewonnen, door na een saaie rit over 82 kilometer, die grotendeels werd beheerst door de Nederlandse ploeg, Monique Knol op haar specialiteit, de sprint, te verslaan. Voor Knol was na afloop geen krachtterm goed genoeg om de te leurstelling te verbijten. Voor haar was de etappe twee meter te kort. Het verschil met Simonnet was op de streep enkele centimeters. Knol, die voortreffelijk werd gelanceerd door haar ploeggenotes die voort durend het tempo dicteerden en het peloton bijeen hielden, gokte verkeerd. Ze koos de andere kant van de weg dan Simonnet. In het algemeen klassement ver anderde niets. Wereldkampioene Jeannie Longo behield haar voor sprong van 1 minuut en 20 secon den op de Italiaanse Maria Canins. DORTMUND/MANNHEIM (DPA) Winst voor Arie Haan, gelijkspel voor Rinus Michels. VfB Stuttgart versloeg op de openingsavond van de Westduitse Bundesliga in Dort mund thuisclub Borussia met 2-1, Leverkusen werd in Ludwigshafen vlak voor de gong gered: 1-1. De club van Haan verdiende de overwinning voor 40.913 toeschou wers in Dortmund. Het speelde ge durfd en intelligent. Toch moest de oud-Ajacied tot zes minuten voor het einde wachten alvorens zijn Joegoslavische aanwinst Katanec voor de winnende treffer tekende. Daarvoor hadden Zietsch voor Stuttgart en Mill voor Borussia ge scoord. Rinus Michels had een onfor tuinlijke start tegen Waldhoff Mannheim. Binnen dertig minuten moesten twee aankopen met bloedende hoofdwonden het veld verlaten. Eerst vertrok Radschu- weit, even later gevolgd door spits Kastl, de peperdure aankoop. Waldhoff nam voor 12.402 toe schouwers in de eerste helft de lei ding door Freiler. Zestig seconden voor het einde behoedde Schreier zijn ploeg voor de nederlaag (1-1). Johnstone leidt HILVERSUM (ANP) - Een verbe terde putt-techniek heeft Tony Johnstone op de tweede dag van het open Nederlands golfkam- pioenschap in Hilversum de eerste plaats in het tussenklassement op geleverd. De speler uit Zimbabwe had voor de tweede omloop langs de achttien holes 66 slagen nodig en kwam in totaal op 134, tien on der par. De voormalige winnaar van de Zuidafrikaanse Open had amper last van de Wind en de regen en liet zes birdies bijschrijven. Zijn verrichting leverde Johnstone een voorsprong op van een poging op de Brit Mark Roe, die eveneens na 66 slagen de baan mocht verlaten. Slechte start tennissers JOERMALA (ANP) Nederland is de Finalewedstrijd in de Europe se zone van het toernooi om de Da- vis-beker slecht begonnen. Paul Dogger en Michiel Schapers verlo ren hun eerste enkelspel in Joer- mala. De zeventienjarige Dogger leed een nederlaag van drie sets te gen Andrei Tsjerkasov: 4-6,1-6, 7-9. Michiel Schapers kon tegen de bes te tennisser van de Sovjetunie, An drei Tsjesnokov, eveneens geen set naar zich toetrekken. Hij verloor met 2-6, 4-6 en 5-7. Griffith weer snel INDIANAPOLIS - Florence Grif fith heeft bij de Amerikaanse Olympische slectiewedstrijden de snelste tijd in de series van de 200 meter verwezenlijkt. De wereldre cordhoudster op de 100 meter liep in de eerste serie onder ideale om standigheden (rugwind 0,60) 21,96 seconden. Alleen de Oostduitse Heike Drechsler was dit seizoen sneller met 21,84. Verlies UEFA-jeugd KOPRIVNICE (ANP) - Het Ne derlands UEFA-jeugdteam heeft zijn eerste wedstrijd in de eindron de van de Europese titelstrijd in Tsjechoslowakije met 0-3 verloren van Portugal. Door de nederlaag is Nederland kansloos voor een plaats bij de laatste vier. De moge lijkheid om zich te kwalificeren voor de wereldtitelstrijd van vol gendjaar in Saudiarabië is nogaan- wezig. De eerste zes zijn zeker van een startbewijs in Arabië. Vanenburg blijft DEN HAAG (GPD) - Volgens voorzitter Ruts speelt Gerald Va nenburg ook volgend seizoen ge woon voor PSV. De praeses rea geert daarmee op berichten in de Italiaanse pers als zou Juventus ze ven miljoen gulden willen betalen voor de middenvelder. De Neder landse landskampioen zou in ruil voor de kleine dribbelaar boven dien de Deen Michael Laudrup krijgen. „Er is echter geen enkele reden om aan te nemen dat hij naar die club gaat", aldus Ruts. ADVERTENTIE HET NIEUWE FEYENOORD Donderdag 28 juli 1988 19.00 uur. Sportpark "Duinwetering". V.V. MOORDWIJK - FEYENOORD Met: Smolarek, Metgod, Lokhof, van Geel, Nortan, Krommedijk, Brands, Wijnstekers, Hiele, Troost, Blinker en Molenaar. Kassa open: 16.00 uur. Toegangskaarten: zittribune10,- staanplaatsen6,- kinderen t/m 12 jaar2,- leden en donateurs: half geld. Voorverkoop: V.V.V., de Grent en sigarenmagazijn C. Barnhoorn, Piet Heinstraat. Voorverkoop leden en donateurs: op vertoon lidmaatschapskaart, dinsdag 26 juli 1988 kassa Sportpark "Duinwetering", van 19.00 tot 20.00 uur. Aangeboden door: Admiraal schilders bv, Noordwijk - Rijnsburg. CHALON-SUR-SAONE (GPD) Steven Rooks: tweede in de Tour de France, winnaar van de meest Nederlandse aller ritten op l'Alpe d'Huez, morgen op het erepodium in Parijs gehuldigd met bergtrui en combinatietrui. Steven Rooks heeft de bollen op zijn trui nog niet geteld.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13