'Dit is een warming-up' 'Het moet een hobby blijven' Jacob Spijker wijst polojeugd de weg Van der Pieterman zet Osterthun eruit S^SJTV Schaaktalenten nuchter op stap Argentijn Mancini kijkt al uit naar Melkhuisje Kinders moet strijd staken LEIDEN Schaken in Roemenië, dat is maar voor wei nigen weggelegd. De Leidse jeugdtroeven Machiel de Heer en Carolien Slingerland zullen zich echter de ko mende twee weken in dit Oostblokland, regelmatig ach ter het schaakbord begeven. Samen met bondstrainer Cor van Wijgerden zijn de Leidse talenten vandaag met een reis van maar liefst 32 uur voor de boeg in de trein gestapt. De trip moet hen naar de in Timisoara te ver spelen wereldkampioenschappen voor de jeugd tot en met 14 jaar voeren. De invitatie voor dit evenement danken Machiel en Carolien, bei den 13 jaar oud, aan hun sterke optredens tijdens de laatste twee edities van de nationale jeugd kampioenschappen. Machiel de Heer eiste daarbij dit vooijaar m Nijmegen in de groep tot en met 13 jaar de landstitel voor zich op. Carolien Slingerland werd net als het jaar daarvoor te sterk be vonden voor de meisjes en fi nishte in dezelfde groep achter Machiel als derde. In Roemenië treedt Carolien daarentegen wel in de meisjesgroep aan en kan daar allicht hoge ogen gooien. Dat het Leidse tweetal zich in Roemenië niet zal vervelen, blijkt al snel tijdens een samen zijn ter voorbereiding van de reis. Machiel is de meest fanatie ke en voert het hoogste woord, Carolien is wat bescheidener en speelser, maar dat vult elkaar uit stekend aan. Een discussie over wie er nou de sterkste is van de twee bevestigt dat beeld. De twee komen er daarbij overigens niet uit, beiden houden zij het er op dat zij in score voorstaan op de ander. Hoe het ook zij, het is Carolien die als opmerkelijk sterk scha kend scholiere vooralsnog het meest aan de weg timmert. Na dat zij op haar achtste jaar van haar vooral uit de damwereld(l) bekende vader de regels van het schaakspel had geleerd, sloot zij zich het jaar daarop aan bij de schaakjeugd van Leithen. Nog een jaar later was Carolien al goed voor de nationale titel in de meisjesgroep tot 13. Die opmerkelijke prestatie bood haar al snel het privilege om bij de jongens uit te komen en de landelijke trainingen te be zoeken. Inmiddels komt bonds coach Cor van Wijgerden zo nu en dan ook zelf naar Leiden om Carolien persoonlijk verder weg wijs te maken in de finesses van het spel. Met het oog op haar ver dere schaakloopbaan stapte Ca rolien inmiddels ook over naar Philidor, alwaar zij in de interne competitie meteen voor een stunt zorgde door niemand an ders dan Joop Piket te verslaan: „Maar dat was wel een uitschie ter, in de hoofdgroep bleef ik ver der bij een score van drie punten steken. Spijt van mijn overstap heb ik niet, bij Leithen was het dan wel veel gezelliger, maar bij Philidor leer ik veel meer. Bo vendien heb ik daar nu ook een persoonlijke trainer. Wie dat is, (gekscherend tegen Machiel) vertel ik lekker niet, dat is ge heim". De iets langdurigere schaak loopbaan van Machiel (,Ik leerde het spel al op mijn vijfde van mijn vader, maar gaf aanvanke lijk de voorkeur aan het voetbal- Carolien Slingerland aan zet tegen Machiel de Heer. In Roemenië zal het e een stuk minder gemoedelijk aan toegaan. r het jeugdige schaaktweetal len") verliep tot nog toe geruislo zer. Op zijn achtste sloot hij zich aan bij de florerende jeugdafde ling van Op Eigen Wieken, om pas in de laatste jaren de stap richting top te zetten. Vorig jaar eindigde De Heer bij de nationa le jeugdkampioenschappen nog achter Carolien als vierde, maar de keer daarop volgde met het behalen van de landstitel de doorbraak. Eerder al dit jaar, mocht Ma chiel zich met de jeugdploeg van Op Eigen Wieken als landelijk kampioen laten huldigen. Inmid dels staat ook hij onder de hoede van bondscaoch Cor van Wijger den. In tegenstelling tot Carolien maakte Machiel vooralsnog niet de overstap naar Philidor: „Ik ben daar nu wel een keertje we zen kijken en denk dat ik daar dit seizoen ook wel zal gaan spelen, maar extern blijf ik toch nog even voor op Eigen Wieken uit komen. Eens kijken of we nog Van schaakgekte is bij de po tentiële opvolgers van bekende Leidse voorgangers als John van der Wiel, Rinie Kuijf en Jeroen Piket voorlopig nog geen sprake. Beiden volgen braaf hun lessen op school en besteden relatief nog vrij weinig tijd aan het scha ken. Carolien: „Het moet een hobby blijven, maar ik wil in de toekomst wel zo hoog mogelijk zien te spelen". Het theoretische werk beperkt zich nog tot de op drachten van coach Van Wijger den. „Die zijn vaak knap moei lijk, maar in elk geval een stuk plezieriger dan dat je allemaal theorie in je hoofd moet gaan zit ten stampen. Voor Roemenië heb ik er de laatste weken echter wel een schepje bovenop ge daan", aldus Machiel de Heer. Wat eikaars zwakke en sterke kanten zijn, is iets waar beiden zich nog niet al te druk over ma ken. Carolien: „Ik speel gewoon op mijn gevoel, weet eigenlijk nog niet zo goed waar ik meer of minder op zou moeten letten". Machiel heeft dienaangaande een iets uitgesprokener mening: „Ik denk dat ik tactisch wat ster ker ben. Carolien is positioneel erg gevaarlijk, maar wil nog wel af en toe een blunder begaan". Wat hen bij het elf-rondige toernooi in Roemenië te wachten staat, vormt voor het tweetal nog een groot mysterie: „Ook al schijnt de toestand daar niet zo best te zijn, wij zien toch niet te gen de onderneming op. Eigen lijk weten wij alleen dat we in een soort van studentenhuis zijn ondergebracht. Van onze tegen standers is eigenlijk ook niets be kend, maar we gaan er toch vanuit dat we wel meer dan 50% zullen scoren". RUUD DOBBELAAR LEIDEN De Koninklijke Neder landse Zwembond viert dit jaar zijn honderdjarig bestaan. In het kader van dit jubileum organiseert de KNZB de Europese Jeugdkam pioenschappen in eigen land. Het komende weekeinde wordt daar mee een begin gemaakt. Behalve zwemmen staan waterpolo, kunst- zwemmen en schoonspringen op het programma. Voor de prestaties van de Neder landse waterpolojeugd (tot en met 19 jaar) is Leidenaar Jacob Spijker al enige tijd de verantwoordelijke man. De 35-jarige bewegingsthera peut is ervan overtuigd dat zijn jeugdige formatie na een wat min dere periode sterk voor de dag zal komen. „Afgaande op de verrich tingen in de voorbereiding geloof ik stellig dat een plaats bij de eerste zes haalbaar is. Dat houdt in dat we ons rechtstreeks plaatsen voor het jeugdwereldkampioenschap, dat volgend jaar in het Franse Vitel wordt verspeeld. Ik beschouw dit toernooi als een goede graadmeter om te bekijken of het de moeite loont ook in de toekomst zoveel tijd en geld in dit team te steken, want aan alles hangt een prijskaart je". Spijker zelf kreeg het polo onder de knie bij de Leidse hoofdklasser De Zijl/LGB, dat maar liefst 15 jaar van zijn diensten als spelverdeler gebruik kon maken. Na zijn §uc- cesvolle spelersloopbaan (tien in terlands) besloot Spijker vier jaar geleden zijn opgedane kennis en ervaring op een andere wijze te be nutten en voortaan als trainer door het leven te gaan. Na driejaar DZV- /Delft installeerde Spijker zich be gin vorig jaar als jeugdtrainer bij de KNZB. Samen met zijn vroegere leer meester Rob Schouten, die de A- selectie onder zijn hoede heeft, staat Spijker voor de zware opgave het internationaal weggezakte Ne derlandse waterpolo uit het slop te halen. De jeugd speelt daarbij een cruciale rol. Spijker: „We streven NOORDWIJK - De troon opvolging van de Argentijn se tennisgrootmeester Guil- lermo Vilas laat voorlopig nog wel even op zich wach- HILLEGOM Remco Kinders was niet in staat het tennistoernooi in Hillegom op actieve wijze te ver volgen. De nummer twee van het mannenenkel B zag zich genood zaakt de strijd wegens griep te sta ken en gaf Guido Hansman een walk-over. Lijstaanvoerder Marcel Vink hoefde zich ook niet al te zwaar in te spannen. Met 6-0 en 6-1 werd Ruud Warmerdam overtui gend geëlimineerd. Remco Maandag was ondanks een nederlaag tegen Ton Bulters niet geheel tevergeefs uit Middel burg overgekomen. Kinders gaf zijn als derde geplaatste tegenstan der goed partij, maar kwam net te kort: 6-3, 4-6, 6-2. In het vrouwenenkel B hielden de nummers één en twee van de lijst zich staande. Madeion Verde- gaal won van Saskia Hendrikse met 6-3 en 6-2. Colinda Voskuil moest haar meerdere erkennen in Maija Kuipers (6-2, 6-4). René van der Linden blijft goed presteren. De speler van Van Nispen boekte gisteren zowel in het mannenenkel Cl als C2 een overwinning. In Cl was Danny van Heusden het slachtoffer van de prestatiedrang van Van der Linden: 6-2, 6-0. Erik Warmerdam kon in C2 ook geen eind maken aan de zegetocht van Van der Linden. Met 6-3 en 6-4 werd Warmerdam aan de kant ge zet. Martin Galjema drong in dit onderdeel door tot de halve Finale. Clubgenoot Mark Baan moest Gal jema toch enigszins onverwacht voor laten gaan (6-4, 6-3). TENNIS - Carin Bakkum is uit geschakeld in de tweede ronde van het tennistoernooi in Schenectady, New York. Ze verloor met 4-6, 4-6 van de Amerikaanse Hakami. TENNIS - De Nederlandse meis- jesploeg, onder 17 jaar, is vierde ge worden in het toernooi om de Hel- vetia-Cup. De ploeg, bestaande uit Kristie Boogert Eys Vogel, Marlys Reindorp en Eva Haslinghuis ver loor met 0-5 van Frankrijk. De be ker ging naar West-Duitsland. VOETBAL - Excelsior zal ex-oe- fenmeester Henk Wullems nog een seizoen moeten doorbetalen, om dat de Rotterdamse eerste divisie club heeft verzuimd de verbintenis met hem voor 1 april op te zeggen. Wullems moet wel gebruik maken van zijn recht, omdat hij nog geen nieuwe vereniging heeft gevonden. ten. De vraag is zelfs of het wachten wordt beloond. Volgens Alberto Mancini, één van de kandidaten om de fakkel van de Zuidameri kaan over te nemen, is het ondoenlijk voor welke Ar gentijnse tennisser dan ook om Vilas te doen vergeten. „Ook al word ik voor jaren de nummer één van de we reld, dan nog blijft alleen Guillermo in het geheugen van de mensen", voorspelt het 19-jarige talent. Volgens Mancini (58ste op de we reldranglijst) geldt dat ook voor zijn generatiegenoot Perez-Rol- dan, een ander talent en momen teel de hoogstgeplaatste Argentijn se tennisser. Ze zitten dus met een soort depressie in het post-Vilas tijdperk, de prestaties van Gabriela Sabatini bij de vrouwen ten spijt. Alberto Mancini lijkt er niet onder te lijden. Met zijn trainer Francisco Mastelli (36) traint hij tussen de partijen en regenbuien door op een bijbaan van het Casino-park in Noordwijk op zijn zwakke punten. Tot nog toe heeft de jeugdige gravelspecialist daar meer tegen stand van zijn coach dan van zijn collega's in het Badgastentoernooi. „Dit toernooi is een warming-up voor Hilversum", kijkt hij reikhal zend uit naar zijn volgende Neder landse toernooi. Op het Melkhuisje kan hij - in tegenstelling tot het Badgastentoernooi - punten scoren voor de wereldranglijst. Hij ver wacht er ook meer tegenstand dan in Noordwijk, waar hij tot nu toe slechts één partij afwerkte (winst in 6-0,6-4 tegen de Nederlander Bit ter). Uitgesteld speler, tegen hem kan ik laten zien wat ik waard ben. Op het moment ben ik nog niet opgewarmd", be klaagde hij zich gistermiddag na een trainingspartijtje met Mastelli. Om kort daarop te horen dat zijn partij voor diezelfde middag tegen Ellis een dag was uitgesteld. Op nieuw een streep door de rekening. De twee Argentijnen zijn tijdens het toernooi onafscheidelijk. Mastelli bepaalt voor een groot deel wat goed en slecht is voor zijn pupil die in korte tijd een grote sprong voorwaarts maakte op de ranglijst van 's werelds beste ten nissers. Over de toekomst van Mancini is hij erg voorzichtig. „Hij kan veel, maar om bij de besten van de wereld te horen moet je vrijwel alle facetten beheersen. Alberto is nog te zwak aan het net. Daarom trainen we voortdurend op volleys. Hij is lange tijd een typische base linespeler geweest. Dat kon ook met zijn fantastische fore- en back hand. Maar er is meer nodig om bij de top te komen. Hij zal bij voor beeld ook op andere dan gravelba- nen moeten presteren. Ook dat is nog niet helemaal in orde". Werk genoeg dus voor de trainer, die hem sinds 1985 begeleidt en zo'n vijf uur per dag op de baan heeft. Het duo. dat zijn tenten nor maliter opslaat in Rosario, heeft geen behoefte aan bespiegelingen over de toekomst. „We werken hard en natuurlijk wil ik snel op schuiven én bij de tennistop ho ren", zegt een nuchtere Mancini. „Maar het kan even snel bergaf gaan, als het de laatste tijd bergop ging", zwakt hij zijn talenten af. Hij is blij tenminste nog in de schaduw te mogen staan van Perez-Roldan die enkele maanden in Parijs dui delijk maakte wie de sterkste Ar gentijn is op tennisgebied. Mancini zit niet te wachten op de pers die in hem mogelijk de opvolger van Vil as ziet. Chileen De Argentijnen op het Badgas tentoernooi worden vergezeld van een 'streekgenoot': Pedro Rebolle- do. Deze Chileen houdt er echter andere gedachten op na. Hij heeft niet zijn trainer meegenomen tij dens de trip door Nederland, maar zijn gezin. Waar Mancini de tijd doodt met trainingen, vertoeft de 27-jarige kleine Zuidamerikaan bij zijn vrouw en zoontje in het hotel. Rebolledo: „Of ik meer opsteek van mijn vrouw en kind dan van mijn trainer? Dat is natuurlijk on zin. Maar ik voel me gewoon erg prettig als ze erbij zijn terwijl ik zo lang van huis ben. Je zou kunnen zeggen dat het gebrek aan heimwee belangrijker is dan de nuttige tips van een trainer. Zo moet je het zien". De Chileen is niet voor het eerst in Nederland, zoals zijn Argentijn se wapenbroeders. Vijf jaar gele den speelde hij tijdens het ABN- toernooi in Rotterdam. Hij is mo menteel 67e van de wereld. Acht jaar geleden hoorde hij nog bij de beste dertig van de aardbol, maar een meniscusblessure en een been- Alberto Mancini: „De Argentijnen z breuk haalden hem voor een jaar van de baan. De come-back heeft niet opgeleverd wat hij ervan had verwacht. Niettemin heeft hij de hoop op betere tijden niet opgege ven. „Ik denk serieus nog bij de top 25 te komen". ROB VAN DER ZANDEN Jacob Spijke ernaar zoveel mogelijk spelers deze lichting na verloop van tijd over te hevelen naar de A-selectie. De basis ligt bij de verenigingen, die zich ervan bewust moeten wor den dat alleen uitbreiding van het aantal trainingsuren tot een hoger niveau leidt". „Dat we internationaal de aan sluiting hebben verloren is niet al leen het gevolg van een mindere generatie, maar komt ook door een tendens die welbeschouwd door AZC/Alphen is ingezet. Dat haalde een aantal jaren geleden topspelers naar Alphen om internationaal meer aan de weg te kunnen timme ren. Op zich is daar geen enkel be zwaar tegen. Maar het is wel kwa lijk dat deze internationals zich be perkten tot het afwerken van maar twee trainingen per week. Dat kreeg ook navolging bij clubs van een minder kaliber en het verval van het polo is voor een groot deel verklaard". Verheugd constateert Spijker dat zowel AZC als een aantal ande re hoofdklassers van plan is het ko mend seizoen het aantal trai ningsuren op te voeren. „Verleden jaar hebben we de spelers al te ver staan gegeven dat vijfmaal trainen verplicht wordt gesteld om deel uit te maken van de Nederlandse jeugd. Daarop is over het algemeen goed gehoor aan gegeven". Spijker is ook tevreden over de aanloop naar het kampioenschap, dat in Veenendaal wordt afge werkt. „Op de diverse buitenland se toernooien hebben we uitste kende resultaten geboekt. Vooral de vierde plaats in Budapest, waar alle sterke ploegen aanwezig wa ren, is voor mij aanleiding geweest te veronderstellen dat het met de vorm wel goed zit. Ik verwacht wel dat de gerenommeerde ploegen als Rusland en Joegoslavië, die voor mij favoriet zijn, nog niet het ach terste van hun tong hebben laten zien, terwijl wij waarschijnlijk pas op de plaats moeten maken. De competitie is in Nederland al enige tijd afgelopen en dat heeft een na delige invloed op het wedstrijdrit- Spijker houdt er overigens niet van zijn recruten als een opgewon den standje te begeleiden. „Ik maak wel eens gebruik van leuke of minder leuke incidenten om de spelers op scherp te houden. Laatst heb ik een jongen die zo onder zijn niveau presteerde niet eens meer op de reservebank laten plaatsne men. De jongens schrokken wak ker en we wonnen alsnog. Maar het gaat me te ver om de spelers con stant stijf te vloeken, daar worden ze toch immuun voor. Momenteel is het zaak de jongens in de juiste stemming te brengen. Vandaar dat ik de videoband van onze eerste te genstander nog eens zal vertonen en 'de jongens (onder wie Mare Mommers en Bobby Brebde van LZ 1886 red.) heb verzocht deze wedstrijd tegen Spanje met koeie- letters op hun kalender te kalken. Want om die wedstrijd draait het allemaal". WIM SIERA Vakantie dringt NOORDWIJK - Niet voor alle deelnemers en deelneemsters aan het Noordwijkse tennis toernooi is winnen belangrijk. In het vrouwen enkel C gaf Van Eederen bij een 6-3, 5-3 voor sprong haar partij tegen Van Duinen op matchpoint op. De koffers stonden namelijk al ge pakt, de vakantie kon niet lan ger uitgesteld worden. Marijke Guyt speelde in het VEB haar hale finaleduel met Florentien Schnieder een dag eerder. Ge lukkig voor Guyt verloor ze de wedstrijd (6-3, 6-4), anders-was ook haar vakantie in gevaar ge komen. De Westduitser Herbst hield het bij een 4-1 achterstand in de eerste set MEC tegen Pie- ter Guyt voor gezien. Bij de eer ste regendruppels pakte ook Herbst zijn koffers. NOORDWIJK - Ton van de Pie terman bewees gisteren in het Bad gastentoernooi van Noordwijk dat hij zich niet geheel ten onrechte via de kwalificatiewedstrijden in het A-toernooi heeft gespeeld. De 18- jarige Santpoorter schakelde in twee sets (6-4, 6-2) de Westduitser Ricky Osterthun en zorgde voor een regelrechte sensatie in de bad plaats. De Duitse toeristen keken hun ogen uit tijdens de partij tussen de nummer 92 van de Nederlandse lijst, en B-speler nota bene en Os terthun, 81ste op de wereldrang lijst. Onbevangen spelend maakte de Noordhollander in de eerste set zijn bedoelingen al duidelijk. „Ik dacht dat het toen wel afgelopen zou zijn met me", aldus een even gelukkige als verbaasde winnaar na afloop, „maar ik bepaalde ook in de tweede set het tempo. Het viel me ontzettend tegen dat hij me niet kon bijbenen. Ik speelde natuurlijk lekker als underdog en had niks te verliezen". Na 6-2 in de tweede set kon de teleurgestelde Osterthun gaan douchen. De opmars van Van der Pieter man werd gisteravond al gestuit door de Australiër Florent, die met 6-3, 3-6 en 7-6 niet geheel zonder problemen zegevierde. In het B- toernooi werkt Van der Pieterman vandaag zijn uitgestelde partij te gen Mark van Maren af. De als eerste in het enkel B ge plaatste Mark van der Donk is nog op twee fronten aktief. In de acht ste finale van het A-toernooi werd Sauer met 3-6, 6-4, 6-4 verslagen, waardoor Van der Donk vandaag uitkomt tegen favoriet Mark Wood- forde. Van der Donk won ook zijn kwartfinalepartij in de B-strijd (6-0, 6-3 tegen Harm Woerdman) en treft vanmiddag Danny van der Reis, die Wijnand Nuyts met 6-2, 6-1 kansloos liet. De paringen in de kwartfinales van het hoofdtoernooi zijn: Wood- forde - Van der Donk, Rebolledo - Florent. Limberger - Meirnecke, Ellis - Mancini. De halve finales starten om 14 uur. De finale is mor genmiddag om dezelfde tijd. ZATERDAG 11.55-18.05 BBC 1: Grandstand: met cricket (4e Cornhill Test-West Indies), boksen (Jorge Vaca-Simon-Brown), vol leybal (toernooi tussen Canada, Cuba, Zweden en Zuidkorea), paarderaces en uitslagen. 14.00-17.00 Did 2: Die Sporl-Reportage: verslag van het Davis Cup tennistoer nooi, met het dubbelspel tussen Duits land en Joegoslavië. 14.55-15.25 Super: Sporting Chance. 15.30-16.30 Super: Super Sport. 15.30-16.30 SKY: VFL Australian Ruels Football: met wedstrijden uit de Victorian Football League. 15.55-17.30 Ned 3: Studio Sport. Wiel rennen: rechtstreeks verslag van de 21 ste en voorlaatste etappe in de Tour de France, een individuele tijdrit rond San- tenay over 46 km. 15.55-17.55 BRT 2: Ronde van Frankrijk: rechtstreekse reportage van de individu ele tijdrit Santeney-Santeney in de Tour de France. 16.00-18.00 Ned 2: Open NK Golf 16.00-17.25 Did 1ARD-Sport extra: met de Duitse atletiekkampioenschappen in Frankfurt en de Duitse zwemkampioen- schappen in Karlsruhe. 16.30-17.30 Super: Sportsworld: hoogte punten uit het verleden en het heden. 16.30-17.30 SKY: International Motor Sports. 17.40-19.20 BBC 2: Cricket: 4e Cornhill Test-West Indies te Headingley. 18.00-19.00 Did 1: Sportschau. 18.15-18.20 BBC 1: Sport. 18.45-19.00 BRT 1Ronde van Frankrijk samenvatting van de vandaag verreden etappe in de Tour de France. 19.00-19.25 Ned 2: Veronica Sport: met Sport Kort, boksen, fietscross en het Touroverzicht. 19.04-19.22 Ned 3: Studio Sport: samen vatting van de vandaag verreden etappe in de Tour de France. 19.30-20.00 Did 3: Sport im Westen. 21.30-22.28 SKY: Trans World Sport- ac tueel sportnieuws aangevuld met histori sche, dramatische en humoristische hoogtepunten uit de wereld van de sport. 21.45-22.00 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 21.45-22.30 Ned 2: Veronica Sportspe- cial: autosportgala. 21.55-22.10 BRT 1: Sport op Zaterdag. 22.10-22.45 Ned 3: Studio Sporl. 22.30-23.28 SKY: VFL Australian Rules Football. 23.15-23.30 BBC 1: Sport. 23.40-00.10 BBC 2: Cricket: samenvat ting van de 4e Cornhill Test-West Indies. ZONDAG 14.15-16.15 Did 2: Die Sport-Reportage: verslag van de Grote Prijs van Duitsland Formule I op het circuit van Hockenheim 14.30-15.00 Super: Super Sport. 14.30-19.50 BBC 2: Sunday Grandstand: met motorraces (vanuit Mallory), rots- klimmen (vanuit Yorkshire), cricket (Glamorgan-Yorkshire), autoraces (Gro- 15.10-17.00 BRT 2: Ronde van Frankrijk: rechtstreekse reportage van de laatste etappe van Nemours naar Parijs. 15.30-17.15 Ned 3: Studio Sport. Wiel rennen: rechtstreekse reportage van de laatste etappe in de Tour de France van Nemours naar de aankomstplaats Parijs over 172,5 km. 16.00-16.30 Super: Gaelic Football: ver slag van een Gaelic- of Hurlingwedstrijd vanuit Ierland. 16.00-17.00 SKY: Trans World Sport: nieuws en hoogtepunten uit de sportwe reld. 16.00-18.00 Ned 2: Sport. KLM Open Golf 1988: rechtstreeks verslag van de laatste dag van de internationale golf- kampioenschappen van Nederland. 16.00-18.30 Did 1: ARD-Sport extra: met de Duitse atletiekkampioenschappen in Frankfurt, de Duitse zwemkampioen- schappen in Karlsruhe en de Grote Prijs van Frankrijk in Le Castellet voor moto- 1?25-18.40 BRViaRoende van Frankrijk: samenvatting van de laatste etappe. 19.00-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- 20.05-20.40 BRT 1Sportweekend. 21.15-21.40 Did 2: Sport am Sonntag. 22.25-23.23 SKY: The Bi-Centennial Gold Cup: hoogtepunten van een voet- 22.40-23.00 BBC 2: Autoraces: samen vatting van de Grote Prijs van Duitsland voor Formule I wagens. MAANDAG 11.55-14.05 BBC 2: Cricket: 4e Cornhill Test-West Indies te Headingley

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12