I Reclamebureau in de prijzen Wassenaar weer in bezit van compleet pauwenpaar JU 'Goede reclame kan ook uit Leiderdorp komen' Dievegge aangehouden Expositie over reddingswerk Voorafgaande aan de jaarlijkse reddingsdemonstratie op zater dag 6 augustus, wordt in Katwijk vier dagen lang een expositie ge houden over het reddingswerk langs de Nederlandse kust. Orga nisaties als de Koninklijke Mari ne, de KNZHRM, de kustwacht en de plaatselijke reddingsbriga de tonen tijdens deze tentoon stelling op welke manieren hulp kan worden geboden aan dren kelingen in zee. Op de eerste dag van de expo sitie, die wordt ingericht in de botenloods van de Katwijkse Reddingsbrigade (KRB) aan de Kanaaldijk, staat ook een sympo sium rond het thema 'Verdrin king en onderkoeling' op het programma. Er wordt voorname lijk gesproken over de medische aspecten van dit onderwerp, maar ook wordt de organisatie van het reddingswerk in ons land belicht. Het symposium wordt gehouden in het Her vormd Kerkelijk Centrum in de Voorstraat van de kustplaats, is vrij toegankelijk en begint om 20.00 uur. Andere activiteiten rond de reddingsexpositie zijn van 2 tot en met 5 augustus het dagelijkse open huis in de loods van de KN ZHRM aan de Rijnmond (van 19.00 tot 22.00 uur) en een red dingsloop vanaf de Noordpost van de brigade op het strand (vanaf 19.30 uur op woensdag 3 augustus). De reddingsexpositie wordt op dinsdag 2 augustus om 19.00 uur officieel geopend en is op woensdag, donderdag en vrij dag van 14.00 tot 22.00 uur te be zichtigen. Het programma van de jaar lijkse reddingsdemonstratie op zaterdag 6 augustus is in grote lij nen gelijk aan dat van voorgaan de jaren. De KRB heeft zich weer verzekerd van de medewerking van de Koninklijke Marine, de politie en de KNZHRM, die hun materieel bij de reddingsacties inzetten. De demonstratie begint De rijkspolitie werkt ook dit jaar weer mee aan de traditionele reddingsdemonstratie in Katwijk. De or ganisatoren hebben zich daarnaast verzekerd van de medewerking van van de marine en de KNZHRM. 's morgens om 10.00 uur in de omgeving van de Vuurbaak met de zogenaamde static show. Hier wordt het reddingsmaterieel ge toond dat in de middaguren wordt ingezet en verder worden er kraampjes ingericht door on der meer de watersportvereni gingen Skuytevaert, de Katwijk- se Branding Surfclub en de Kat wijkse Kanoclub. Zowel de sur fers als de kanoërs organiseren op deze dag open Katwijkse kampioenschappen. De surf- wedstrijden beginnen om 10.00 uur en de kano-kampioenschap- pen om 12.00 uur. Om 11.00 uur wordt op zee een reddingsactie op touw gezet rond een ongeluk met een klein vliegtuigje, dat brandend is neer gestort. Verschillende reddings organisaties worden betrokken bij het opsporen van de drenke lingen. Een soortgelijke actie rond een vissersschip in moei lijkheden vormt om 15.00 uur het hoogtepunt van het middagpro gramma. Behalve een Orion-pa- trouillevliegtuig is hierbij ook een Lynx-helicopter van de Ko ninklijke Marine betrokken en varen de reddingsboten Casparis en Bernhard van Leer uit. Het middagprogramma op het strand voor de Oude Kerk begint om 14.30 uur met een roei wed strijd en een demonstraties door leden van de KRB. Aninio voor paalzit-WK blijft achter De animo om dagen achtereen op een paal in het Oosterduinse- meer van Noordwijkerhout te zitten, lijkt niet meer zo groot te zijn. Aan het wereldkampioen schap paalzitten dat van 26 tot en met 31 juli in Noordwijkerhout wordt gehouden, doen dit jaar niet de gebruikelijke 18, maar slechts 16 paalzitters mee. Van de 23 mensen die zich hebben opgegeven, heeft een groot aan tal zich teruggetrokken, onder meer omdat 'het thuis niet meer te verkopen viel' en omdat de werkgever niet bereid was om mee te werken. Deze week zijn de deelnemers aan elkaar voorgesteld en heb ben de paalziters kennis kunnen maken met het medisch- en het verzorgingsteam. De organisatie van het festijn is in handen van de Stichting Evenementen Noordwijkerhout. Evenals voor gaande jaren is het deze organi satie gelukt de tienduizenden guldens die het kampioenschap kost, betaald te krijgen door sponsors. Het zestiental wordt op dins dag 26 juli om 22 uur op de paal geïnstalleerd en moet trachten daar tot zondag 14 uur op te blij ven zitten. Dan zal het oude we reldrecord. dat op 104 uur en 30 minuten staat, ruimschoots zijn gebroken. Jan Huybrechts. een van de or ganisatoren, hield de deelnemers tijdens de bijeenkomst deze week voor vooral geen eten of drinken van het publiek aan te nemen. "Het is streng verboden omdat er in dat voedsel of die drank stimulerende middelen kunnen zitten. Net als in de Tour de France zijn we dan genood zaakt de desbetreffende deelne mer te diskwalificeren", aldus Huybrechts. Al zijn ze met een iets kleinere groep dan voorgaande jaren, de paalzitters in spé hebben er over duidelijk zin in. Gevraagd naar hun motivatie om vrijwillig aan een dergelijke beproeving te be ginnen, antwoorden ze steevast dat ze het een uitdaging vinden. Onder de deelnemers bevin den zich vijf wereldkampioenen van verleden jaar en een even groot aantal dat vorig jaar voor tijdig heeft moeten opgeven. Voor José Turk, titelhoudster, is het verbreken van het oude re cord met 7,5 uur de belangrijkste reden om opnieuw op de paal te klimmen. "Dit is de vierde keer dat ik meedoe. Waarschijnlijk sla ik hierna een aantal jaren over. Omdat het zoveel langer is, vind ik het dit jaar toch weer een uit daging", aldus José Turk. Ook wereldrecordhouder Dick Jongens doet dit jaar weer mee omdat de recordpoging nu lan ger zal duren. De postbesteller loopt geregeld marathons en dit is volgens hem ook een manier om te kijken hoe ver je met je li chaam kunt gaan. Twee neven van Jongens, Ronnie en Bulent, proberen hun oom eruit te zittn. Met zijn drieën hebben ze al eer der meegedaan aan een paalzit- wedstrijd die echter slechts 48 uur duurde. Peter Velting, een 22-jarige Voorhouter, probeert het dit jaar opnieuw. Vorig jaar moest hij het na 32 uur opgeven omdat hij last kreeg van zijn knie. De bewering datje volslagen gek moet zijn om mee te doen. weerlegt Velting met: "Je hebt wel meer gekken. Er zijn mensen die gaan delta vliegen. Die zijn net zo getikt". De oudste deelnemer is Simon Schenkel (49) die samen met zijn maatje Jan van Duyvenbode (47) het wereldkampioenschap kin derstoel-zitten in Katwijk op zijn naam heeft staan. Schenkel ver liet vorig jaar na 22 uur de paal: "Alles deed me zeer. Ik kon ge woon niet meer". In 1986 wist de Hillegommer het echtr 96 uur uit te houden. "Ik vond dat ik het nog maar eens moest proberen", zegt Schenkel. Zijn maat Van Duyvenbode gaf in 1986 na 68 uur zijn record poging op. "Ik werd hardstikke gek. Ik dacht dat ik boodschap pen ging doen in het dorp. Voor ik het wist stond ik met m'n voe ten in het water en was het afge lopen voor me". Door het gebrek aan slaap krij gen de deelnemers soms last van hallucinaties. Harry Reijers heeft begin juni deelgenomen aan het kampioenschap in Amstelveen. Na 66 uur gaf hij zijn poging op. Hij zegt er zelf over: "Ik dacht dat de tijd om was, dus ben ik vrolijk van de paal afgestapt. Ik had er goed de smoor over in toen ik ontdekte dat ik mijn poging had verknald". Net als verleden jaar doen er slechts twee vrouwen mee. Naast de doorgewinterde José Turk, is Janny Boumans, verpleegster in het psychiatrisch ziekenhuis Sancta Maria, van de partij. Ze heeft in 1985 ook meegedaan, maar gaf na ruim 42 uur haar po ging op. "Het blijft trekken, zo'n evenement. Ik wilde per se nog een keer meedoen. Ook al omdat de sfeer heel plezierig is". LEIDERDORP - "We ma ken voor een aantrekkelijke prijs dingen die werken". Met deze simpele bewoor dingen verklaart Dick Vos het succes van zijn reclame bureau Vos Partners. Het in 1986 gestarte bedrijf is in recordtempo naar een om zet van 35 miljoen gulden gegroeid. Vos, die zijn bu reau als eenmanszaak be gon, heeft intussen 25 men sen in dienst in zijn kantoor aan de Leiderdorpse Ber kenkade. De Zoeterwoude- naar Voorziet voorlopig nog geen einde aan de groei. "Ik hoop over een paar jaar tot de 20 grootste bureaus van Nederland te horen. Onze omzet ligt dan rond de hon derd miljoen". door Willem Spierdijk Het Leiderdorpse reclamebu reau deed in de Leidse regio voor het eerst van zich spreken met een campagne voor de Leidse aanne mer Huurman. Alom bekend zijn de affiches in de stad met daarop de directeur van het bedrijf. "Huurman heeft een goede kop om deze vorm van reclame te maken. Hij maakt een betrouwbare indruk. Dat is in de bouwwereld erg be langrijk. Er zijn aannemers met wie je zo'n campagne beslist niet moet maken". Intussen maken ook plaatselijke bedrijven zoals de Infotheek en Het Motorhuis gebruik van de diensten van de Leiderdorpse on derneming. Tot de landelijke klan ten van Vos Partners behoort on der meer de textiel-super Zeeman. Vos stelt dat de textielmarkt in Ne derland op z'n gat ligt. "Er is geen duidelijk modebeeld. Mensen kun nen alles dragen. Daarbij hebben we de afgelopen maanden niets ge merkt van seizoenswisselingen". Het Leiderdorpse reclamebu reau tracht in de campagnes voor Zeeman duidelijk te maken dat de kleding van de kledinggigant niet alleen goedkoop, maar ook kwali tatief goed is. Ter bevestiging van die stelling trekt Vos even aan de mouw van zijn shirt. "Dit is toch een prima overhemd, kostte 16.95, bij Zeeman. Die spullen worden te genwoordig allemaal in Taiwan ge maakt". De Zoeterwoudenaar zegt dat het bedrijf zich niet in de eerste plaats richt op mensen die bij Zee man moeten kopen uit financiële noodzaak. "Over welstandsklasse hoort u ons niet meer, sinds bleek dat 7 van de 10 Lacoste-shirts met Zeeman sokken lopen", stelt Vos Partners in de brochure over het eigen werk. Ook de Konmar en sinds kort Ja- min maken deel uit van de klanten kring van het Leiderdorpse bu reau. Vos legt uit dat het werk van zijn firma verder gaat dan het op stellen van advertenties of het ma ken van radio- en televisiespotjes. "Er zijn bureaus die zich zuiver richten op het maken van reclame, andere houden zich juist bezig met het hele gebeuren in de winkel, hoe is de inrichting, hoe de bediening en hoe ziet het prijskaartje er uit. Wij zijn een van de weinigen die beide doen". Presentatie Juist aan de presentatie van Ja- min in de winkel moet volgens Vos wel het een en ander gebeuren. "Ik heb de mensen daar al meteen ge zegd dat ik met goede reclame geen slecht produkt kan verkopen. Als ik bij een filiaal van Jamin kom. voel ik me daar niet prettig. Ik moet een meter de vrieskist in dui ken om een ijsje te pakken. En de juffrouw, waarvan ik denk dat ze de werkster is, blijkt de filiaal houdster te zijn. Dat soort dingen moeten verbeteren". Voor de reclame voor Jamin hoopt Vos opnieuw Ton van Duin hoven te strikken. De acteur maak te in het begin van de jaren 70 de zeer bekende televisiespotjes, waarin hij onder meer telefoontjes pleegde met 'mijnheer Jamin'. Dat het inschakelen van Van Duinho ven weinig origineel is, kan de di recteur van het Leiderdorpse be drijf weinig schelen. "Er zijn men sen in de reclamewereld die zich er voor zouden schamen. Die be schouwen de reclame op zich als doel, vinden het krijgen van een prijs voor een campagne belang rijk. Voor mij gaat het er om of re clame effect heeft", zegt Vos. Ondanks deze zakelijke onver schilligheid tegenover prijzen ont ving zijn bureau vorige maand de eerste prijs van het Direct Marke ting Instituut Nederland voor de eigen campagne. Vos benaderde zijn potentiële klanten onder meer door het toezenden van een strop das. Deze das was gestrikt om een papieren strop. In de begeleidende tekst werd gesteld dat dat de enige strop was die je met het inschake len van Vos Partners kon heb ben. Al eerder viel Vos in de prijzen voor zijn werk. De Zoeterwoude naar was toen in dienst van andere reclamebureaus. Sinds 1966 is hij in de reclamewereld werkzaam. In 1986 zette hij de stap om voor zich zelf te beginnen. Voor Vos was de omschakeling niet zo groot. "Ik be schouw mezelf als de chef-kok in een restaurant. Het belangrijkste is dat er een goed produkt uitrolt; in welk restaurant dat gebeurt, speelt niet zo'n grote rol". De directeur van Vos Partners voelt zich tekort gedaan wanneer hij als 'reclameman' wordt betiteld. "Ik zie mezelf meer als communi catie-adviseur. Een ondernemer heeft zakelijk gezien een paar ver trouwenspersonen zoals een nota ris, zijn bank en z'n accountant. De communicatie-adviseur hoort daar ook bij". De groei van het Leiderdorpse bureau heeft er toe geleid dat het pand aan de Berkenkade de voormalige kazerne van de vrijwil lige brandweer al bijna te klein is. Dick Vos denkt over een jaar aan verhuizen toe te zijn en denkt daar bij aan de bouw van een eigen kan toor, vermoedelijk weer in of rond Leiderdorp. "Goede bureaus hoe ven niet altijd in Amsterdam of Rotterdam te zitten. Goede recla me kan ook uit Leiderdorp ko- WASSENAAR - Wassenaar heeft weer een pauwenpaar. Gistermid dag schonk plaatsgenote mevrouw Scheeres een vrouwtjesexemplaar en maakte hiermee een einde aan maanden modderen. De pau wenimpasse begon begin dit jaar, toen de mannetjespauw verdronk in de Paauwvijver achter raadhuis De Paauw. Het edele dier hoopte via een zwemtochtje een lastige hond af te kunnen schudden, maar zijn zware verenpracht werd hem fataal. Kranten plaatsten een soort van oproep en de huismeester van het Haagse Catshuis reageerde alert. Een van zijn mannetjespauwen was zo lastig dat hij hem in een die- renopvanghuis had laten opne- Wassenaar wilde de macho graag hebben, maar nog voor de pauw Wassenaar bereikte was het vrouw tje verdwenen. Aanvankelijk viel dit niet eens zo op: de beesten lo pen vrij rond in het landgoed en be zoeken zelfs achtertuinen in de buurt. Na een week werd echter pijnlijk duidelijk dat het mannetje nieuw gezelschap nodig heeft en er verscheen wederom een oproep. Mevrouw Scheeres, een fervent Paauwbezoeker, wilde graag een diertje schenken maar had nog geen muis in huis. Met hulp van de gemeente kocht ze een volwassen, legklare hen en ze gaf haar de naam Fionieke. Het dier is, evenals zijn nieuwe partner, gedeeltelijk vleu gellam gemaakt. Grote afstanden kunnen de dieren niet overbrug gen; ze hebben nog wél de moge lijkheid snel een boom in te vluch ten. Wassenaar kreeg de eerste twee pauwen in 1986 van Wassenaarder Dijkstal. De man, die jarenlang een Kamerlidmaatschap combineerde met een raadslidmaatschap, wierp zich toen volledig op het Haagse Binnenhof. Bij zijn afscheid waar schuwde hij dat Wassenaar zijn his torische raadhuis De Paauw nooit mag verlaten. Dit gevaar was jarenlang levens groot aanwezig: de ene na de ande- OEGSTGEEST - Een 23-jarige Leidse vrouw is gisterochtend in haar woning in Leiden aangehou den door de Leidse politie wegens een viertal winkeldiefstallen en één fietsdiefstal die ze in Oeg§t- geest heeft gepleegd. De Leidse heeft afgelopen zater dag in vier winkels aan de Lange Voort in Oegstgeest parfums, boe ken en een verrekijker gestolen re gemeentelijke dienst verhuisde naar de gemeenteflat en het achter gebleven college van B en W bleef streven naar een 'hereniging'. On langs liet de burgemeester echter weten van die claim verlost te wil len worden, tot verassing van de herenigingsgezinde CDA-fractie. Toen de ene na de andere pauw uit hun gezichtsveld verdween, had het gemeentebestuur voor en kele tientjes vervangers kunnen kopen. Bestuurders oordeelden anders. De bevolking moest erbij betrokken worden; het zijn per slot van rekening haar pauwen. Die op zet lijkt geslaagd en nu hopen B en W dat het pauwenpaar vruchtbaar zal samenleven. met een totale waarde van 2500 gul den. Om te vluchten, stal ze een fiets aan de Korenbloemlaan. Een Oegstenaar heeft de diefstallen ge zien en heeft haar op politiefoto's herkend. De Leidse politie heeft al le gestolen spullen teruggevonden in de woning van de vrouw en aan de rechtmatige eigenaren terugge geven. De politie Oegstgeest heeft de vrouw verhoord en proces ver baal opgemaakt. Mededelingen Gemeentebestuur Diversen Woningen voor ouderen (65+) Kandidaten gezocht voor beschutt bejaardenwoningen Ontwerp-verordening kinderopvang Grof-/huisvuilophaaldienst Zomerregeling grof-/huisvuil Bouwplannen Verlenen diverse vergunningen Milieu Voor milieuklachten kunt u bellen met de milieutelefoon tel. 254437 (Directie Milieu) en 's avonds 258888 (Gemeen tepolitie). U kunt de gemeentelijke mededelin gen ook elke zondag beluisteren via Omroep Rijnland op 88,1 FM via de kabel en 105,7 FM via de ether! Uit zending: 10.30-11.00 uur. leiden Mevrouw Scheers schenkt Wassenaar i het dier dankbaar in ontvangst. vrouwtjespauw. Chef kabinet H.A.N. Versluys, rechts op de foto, neemt Lees in fÜ^VEEK van a.s. zondag onder meer over:

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13