Coalitie tussen PvdA en CDA komt dichterbij Nieuwe Leidse wethouder Marietje van der Molen: Beslag op Erica opgeheven Taxibedrijf verlaat pand vrijwillig PAGINA 12 VRIJDAG 22 JULI 1988 LEIDEN - Marietje van der Molen vindt zichzelf de bes te vrouw op de beste plaats. De aankomende wethouder op het terrein van ruimtelij ke ordening, openbare wer ken, verkeer en milieu draait al 17 jaar mee in de politiek en is er van over tuigd dat haar overstap naar de andere kant van de tafel niet zo'n grote overgang voor haar betekent. "Ik heb de afgelopen jaren niet al lerlei dingen geroepen die ik straks in het dagelijks be stuur zal moeten inslik ken", stelt ze op kordate toon vast. door Jan Rijsdam en Gert Visser Dat ze als eerste vrouw aan het hoofd zal staan van het mannen- bolwerk dat de ruimtelijke orde ningsector nog altijd is, schrikt Van der Molen niet af: "Dat ben ik wel gewend". De stelling dat het haar ontbreekt aan bestuurlijke er varing brengt de nieuwe wethou der al evenmin van haar stuk. "An deren hebben mij altijd verweten dat ik te bestuurlijk ben ingesteld", pareert ze handig. "Maar, als ik zelf het gevoel zou hebben dat ik het niet zou aankunnen dan zou ik er niet aan beginnen. Het valt trou wens ook niet mee om als fractie voorzitter 16 eigenzinnige types bij elkaar te houden zonder dat ze vechtend over straat rollen. Ik weet wel dat dat niet te vergelijken is met een ambtelijk apparaat, alleen qua omvang al niet, maar enige lei dinggevende capaciteiten kan men mij toch niet ontzeggen". Van der Molen is nooit een uitge sproken voorstander geweest van het vrouwenvoorrangsbeleid. Nu komt ze zelf op de vleugels van dat voorrangsbeleid - de nieuwe wet houder moest van de PvdA per se een vrouw zijn - het college van B en W binnen. "Ik zal natuurlijk al tijd blijven zitten met die vraag of de fractie, als ze een vrije keus had gehad, ook voor mij zou hebben ge kozen. Maar, ik ben er persoonlijk van overtuigd dat ik de beste vrouw op de beste plaats ben" Frustrerend Van der Molen volgt wethouder Peters op die een baan bij het mi nisterie van vrom heeft aanvaard. Ze maakt sinds 1982 deel uit van de Leidse gemeenteraad als voorzitter van de grootste raadsfractie, de PvdA. Van 1971 tot 1975 was zij al raadslid in Leiderdorp en van 1974 tot 1982 lid van de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland. De vraag waarom Van der Molen na 17 jaar in de politiek nog wethouder wil zijn, wordt lachend beantwoord. "Alsof ik oud en der dagen zat ben. Waarom wil ik het nog?" stelt ze zichzelf de vraag nog eens. "Waar om wil ik het nu pas?" verbetert ze vervolgens. "Dat heeft alles te ma ken met de leeftijd van mijn kinde ren. Je houdt het ook nooit zo lang vol als je voor jezelf niet voortdu rend nieuwe uitdagingen schept. Ik heb dat gedaan door een aantal keren van vertegenwoordigend li chaam te wisselen en andere be leidsterreinen te gaan doen. Toen ik in de provinciale staten zat was het ook wel mogelijk om gedepu teerde te worden. Maar ik vind de gemeentepolitiek, zeker in Leiden, gewoon boeiender. Het fractievoorzitterschap van Marietje van der Molen: "Over twee jaar de PvdA wordt door Van der Mo len gekarakteriseerd als "een frus trerende baan waarin je je niet kunt profileren. "De ruimtelijke orde ning is een portefeuille waarbij ik wel het nodige in de melk te brok kelen krijg. Je moet dat niet zien in termen van macht, maar meer in de zin van dat deze sector het moge lijk maakt de bordjes in de stad zichtbaar te verhangen". Heeft de aankomende wethou der daarover al duidelijke denk beelden? "De grote lijnen zullen niet ver- anderen, maar een voorzetting zijn van het beleid dat door Waal en Pe ters in gang is gezet", aldus Van der Molen. "Maar, er doen zich natuur lijk altijd nieuwe ontwikkelingen voor waar je als wethouder richting aan kunt geven. Veel zaken zitten in de pen, maar verkeren in een on rijp stadium. Bijvoorbeeld de ont wikkeling van het Stationsplein en omgeving. Als ik tijd van leven heb, politiek gezien, zal dat onder mijn verantwoordelijkheid tot stand komen en zal ik dat op mijn manier aanpakken". "Een vrouwelijk aanpak? Ik zou niet weten wat dat betekent. Ik heb wel eens gelezen in een artikel over vrouwelijke managers dat ze over grotere sociale vaardigheden be schikken. Dat vind ik wel een be langrijk aspect. Maar ik denk dat ik Peters die eigenschap ook niet kan ontzeggen. Misschien heeft die wat androgyne trekjes in dat opzicht". "Zaken als stedebouwkundige vormgeving, aspecten van sociale veiligheid en herbergzaamheid, zijn al een politiek issue" aldus Van der Molen. "Misschien dat ik vanuit mijn persoonlijke ervaring daar nog meer de nadruk op leg dan tot nu toe gebeurt. Maar, of dat typisch vrouwelijk is weet ik niet". Verschrikkelijk Onderschrijft Van der Molen de uitspraken van haar voorganger dat gemeenschapsgeld in parkeren moet worden gestoken en de stad aantrekkelijker moet worden ge maakt voor koopkrachtige groe pen? "Ik zou ook bereid zijn gemeen schapsgeld in parkeren te steken als we het blik daarmee van de straat halen. In die zin ben ik ook behoorlijk opgeschoven. Op dit moment zegt zowel het verkie- zings- als het collegeprogramma dat geen geld in parkeren gestoken mag worden. Dat zal dus pas in de periode na 1990 aan de orde zijn". "Ik denk dat we de komende ja ren ook eens moeten nadenken over wat we op de langere termijn willen met het parkeren in de stad. Een soort 'masterplan' maken. Het idee van Peters om grote parkeer terreinen rond de stad aan te leg gen spreekt mij niet zo aan. Daar voor hebben we in Leiden te wei nig grond". "Het staat voor mij als een paal boven water dat de volgende par keergarage onder de grond moet komen. De Sandersgarage aan het Levendaal ziet er echt verschrikke lijk uit. Zo'n ontsiering van het stadsbeeld mag niet nog een keer gebeuren. Of een ondergrondse ga rage te realiseren valt, hangt mede af van wat je als gemeente wil bij dragen maar ook van de vraag of je bewoners laat betalen om het blik van de straat te krijgen. Zoiets heeft natuurlijk consequenties voor de woonlasten. Het is een eeu wige discussie in de partij of je een extra last aan mensen mag opleg gen voor extra kwaliteit van de woonomgeving of voor de architec tuur van woningen. Ik heb altijd op het standpunt gestaan dat dat mag". Kwaliteit Het belangrijkste motief voor het bouwen in bestaande wijken is vol gens Peters de verbetering van de woonomgeving. De nieuwbouw moet meer kwaliteit krijgen en mag ook iets meer kosten, zei de wethouder in een interview. Hoe vindt Van der Molen het dat haar de eer te beurt valt de architectoni sche wondertjes, die haar voorgan ger in het vooruitzicht stelde, te mogen realiseren? "Ik ben het met Peters eens dat je niet altijd op de laagst mogelijke prijs moet gaan zitten als je met iets meer geld een verbetering van de woonomgeving kunt bereiken. Wethouder Tesselaar (volkshuis vesting) is in dat opzicht ook wel beïnvloed. Dat zie je in de Stevens hof. Er wordt nu veel bouwd dan in het begin. Maar je ziet het ook aan zo'n flat op het ter rein van Nieuwenhuizen aan de Morsweg. Dat is een goed voor beeld van hoe het bouwen in een bestaande wijk de hele omgeving kan optrekken". Van der Molen vindt het ook een verdienste van Peters dat hij het ta boe om dure vrije sectorwoningen in de stad te bouwen voor koop krachtige groepen heeft willen doorbreken. "Het is een enorm di lemma". meent de aankomende wethouder. "Aan de ene kant wil len we bouwen voor het gigantisch aantal woningzoekenden in Leiden die maar een geringe draagkracht hebben, en aan de andere kant we ten we dat je bepaalde voorzienin gen in de stad alleen maar in stand kunt houden met een koopkrachti ge publiek". Een discussie over dit dilemma is in de PvdA nog nauwelijks van de grond gekomen, geeft Van der Molen toe. De verschuiving van de sociale sector naar vrije sector wordt van bovenaf opgelegd, door de staatssecretaris van volkshuis vesting, zonder dat de PvdA zelf een visie heeft ontwikkeld over het economisch draagvlag van de stad. Dat was vijftien jaar geleden wel anders? "Ik zie het probleem wel", rea geert Van der Molen. "Ik wil daar in het kader van het nieuwe verkie zingsprogramma ook over praten. Als je kijkt naar de discussie over de nota 'Bouwen in bestaande wij ken' en naar de aanvaring die we daarover hebben gehad met Ver geer. dan zie je ook dat de PvdA duidelijk is opgeschoven. Dat er sprake is van een doorstroomke- ten, en dat de bouw van duurdere appartementen voor wat bemid delde senioren in de professoren- wijk betekent dat zij een groot en vaak goedkoper huis achterlaten, die filosofie wordt door Tesselaar verdedigd. Ik denk dat een hele boel mensen opgeschoven zijn in hun denkbeelden zonder dat expli ciet te zeggen". Van der Molen signaleert een bredere acceptatie van de grote lij nen van het collegebeleid. "Ik zie bij de VVD wel een trekje naar rechts, maar bij het CDA bestaat juist een grotere bereidheid dan voorheen om zich wat meer te scharen achter het collegebeleid. De PvdA in Leiden begint steeds meer te lijken op het CDA lande lijk: een comfortabele middenposi tie waarin zonder jou geen coalitie gevormd kan worden en daarbij de linker- en rechtervleugel in be dwang houdend. De PvdA lande lijk zou er heel wat voor over heb ben om in die Leidse situatie te ver keren". Dat de WD een wat onafhanke lijker positie kiest dan in de vorige periode vindt Van der Molen niet erg. "Zolang ze zich maar aan de gemaakte afspraken houden. Dat de WD-fractie zelfstandiger ope reert maakt de politiek alleen maar interessanter. Het is natuurlijk wel een dilemma voor hen: aan ene kant heeft de VVD-fractie de be hoefte zich te profileren en aan de andere kant betekent dat onherroe pelijk dat ze minder aantrekkelijk wordt als coalitiepartner voor de PvdA wanneer dat een profilering naar rechts is". Van der Molen ontkent dat de ge legenheidscoalitie met het CDA (over de Breestraat) bedoeld is als schot voor de boeg. Wel wil ze kwijt dat de samenwerking met het CDA uitstekend is bevallen. "Maar, ik had graag gezien dat de WD zich bij de Breestraatcoalitie had aange sloten. De WD-fractie heeft er echter bewust voor gekozen zich op dat punt te profileren en de coa litiegevolgen op de koop toe te ne men. Dat wordt natuurlijk wel op het lijstje bijgeschreven". De kansen op een coalitie met het CDA zijn dus gestegen? "Die is dichterbij dan in het ver leden wel het geval is geweest", re ageert Van der Molen. "Maar de sfeer wordt weer een beetje verpest doordat het CDA bijvoorbeeld het vertrek van Peters aangrijpt om weer een punt te maken van die ze vende wethouder. Dat vind ik naïef en onhandig omdat ze kunnen we ten dat er op dit moment geen eer te behalen valt aan die discussie". ^'De discussie over de zevende wethouder komt over twee jaar on- herroeplijk terug. Mijn voorkeur heeft om de volgende periode te rug te gaan naar zes wethouders. Als mijn partij dat ook vindt, denk ik dat er ook gediscussieerd zal worden over de vraag of de burge meester meer dan zijn wettelijke taken mag vervullen. Wat mij be treft wel. En dan denk ik aan poli tiek minder gevoelige zaken. Het economisch beleid zou een moge lijkheid zijn", aldus Van der Molen. "Acquisitiebeleid is bijvoorbeeld vooral een zaak van lobbyen en dat kan Goekoop heel goed". Eigenwijzigheid Van der Molen wordt wethouder in een tijd van financiële schaarste. Als er nu eens geld genoeg be schikbaar zou zijn, welke leuke dingen zou ze er dan mee doen? "Ik zou in eerste instantie het in vesteringsniveau verhogen. Het is heel belangrijk voor de gemeente om zoveel mogelijk te investeren in rioleringen, kademuren en wegen en heeft bovendien een gunstige invloed op de werkgelegenheid". Over de belangrijkste verschil len met haar voorgangers zegt de aankomende wethouder: "Ik zie niet zoveel verschillen, al heb ik na tuurlijk wel een ander karakter. Ik ben mij er van bewust dat Neder land een land is van minderheden waar je alleen iets bereikt als je van die minderheden een meerderheid kunt maken. Daarvoor heb je een lange adem en veel geduld nodig. Ik hoop dat het mij lukt om ook met organisaties die een psycholo gische weerstand bij een PvdA- wethouder moeten overwinnen 'on speaking terms' te komen en te blijven. Met de Kamer van Koop handel en college van bestuur van de universiteit bijvoorbeeld. Die contacten zijn in het verleden steeds stroef verlopen". Van der Molen zegt te beseffen dat ze over een "flinke dosis hard nekkigheid en eigenwijzigheid be schikt" waardoor ze soms als lastig wordt ervaren. "Als ik dan toch een verschil moet noemen, dan denk ik dat ik meer geneigd zal zijn com promissen te sluiten. Ik heb wel ta lent voor schikken en plooien. Compromissen moeten niet te veel verwateren. Maar ik ben er van overtuigd dat je er zonder compro misbereidheid niet komt". Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer. Van Leeuwen. Verhage. Groeneveld, de Ruiter. Janssen. Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: Dr. Witpaard, tel: 217477. jr tot 24 uur: J.A tel: 218661. spreekuur Groep 2 - Pieterse, Van Gent. Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus. Kruis. Bergmeijer. de Lange za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Gent. tel: 122538, spreekuur Zoeterwoudse Singel 28. Groep 3 - Pleiter, Smit. Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk. Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne. tel: 125245, spreekuur: Kernstraat 11 zo 8 uur tot 24 uur J.W. Lely. tel: 120412. spreekuur Kernstraat 11. n Wingerden. Lahr. Van Rijn, Be- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder za 8 uur tot zo 8 uur: W. Avenarius, tel 213674 zo 8 uur tot 24 uur: J.S. de Kanter. tel 311414. spreekuur P. Moensweg 52. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul. Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: G. Bloemen, tel 311319 zo 8 uur tot 24 uur: A Hammerstein, te- 767646. spreekuur- Robiinstraat 2b. Leiderdorp 3.00 i r tot ZO 24 l 220238. spreekuur- za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.J Voorzaat. Jan Campertlaan 20. tel: 177461 Voorschoten za A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 3032. zo W. van Dam. Palestinalaan 29, tel: 3960 Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 35. Warmond, tel 01711-10030. Wassenaar za. Dr. van Tolingen jr., Hofcampweg 7. tel 15939, zo Dr. van Niekerk, Van Polanenpark 92. tel: 19014 Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of F. Muurling, Plantsoen 23, tel: 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: H Vestjens, Boshuizerlaan 26, tel: 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn. Pres. Kennedylaan 260. Oegst- geest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homans- traat 1. Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest. Leidseweg 560, tel: 768616. Wi Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: J. Pels, v.d. Valk Bouwmanweg 21, Leiderdorp, tel: 896896. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk. Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest. is tandarts van Mierlo telefonisch bereikbaar on der nummer 071-155375; tevens spreekuur APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 22 tot vr. 29 door. Luifelbaan Apotheek. Vijf-Meiplein 3-5, tel: 315048, Be- tel: 071-764498. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar E.L. Bosch, Thorbeckeweg 78. Voorschoten, Dienstverlening als straf voor doodslag zwager DEN HAAG/TER AAR - De 46-ja- rige man uit Ter Aar die terecht heeft gestaan wegens doodslag is gisteren conform de eis door de Haagse rechtbank veroordeeld tot zes maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. De presidente van de rechtbank, mr. J. de Waardt, achtte bewezen dat de man op 3 mei van het vorig jaar bij een me ningsverschil zijn zwager, tevens buurman, een duw heeft gegeven. Deze was daarbij zo ongelukkig ten van gekomen dat hij overleed. Bij de veroordeling speelde een rol dat de Ter Aarder al een alterna tieve straf had ondergaan. Gedu rende driehonderd uur verleende de man, die gedeeltelijk arbeidson geschikt is, diensten. Deze dienst verlening was zeer naar wens van justitie verlopen, anders had vrij wel zeker onvoorwaardelijke ga- vangenisstraf tegen hem worden geëist. DEN HAAG/NOORDWIJK/LEI- DEN Het beslag dat de Hilver summer Tj. Martens had laten leggen op bankrekeningen van het Leidse bouwbedrijf Erica wordt opgeheven. Martens en Erica hebben een geschil over een perceel bouwgrond in Noordwijk dat de Hilversummer van het bouwbedrijf heeft ge kocht. Hij meent recht te hebben op 111.000 gulden schadevergoe ding en heeft als zekerheid be slag laten leggen. Erica heeft echter beloofd een bankgarantie af te geven voor 50.000 gulden mits het beslag wordt opgehe ven. Martens stemde daar giste ren tijdens een kort geding mee De Hilversummer wil in de Noordwijkse Zuidduinen een villa laten bouwen. Hij kocht voor ruim 400.000 gulden een perceel bouwgrond van Erica. De grond zou bouwrijp worden opgeleverd, maar dat was niet het geval, aldus de Hilversum mer. Volgens hem was het ter rein zo geaccidenteerd dat de bouw van een villa volstrekt on mogelijk was. Er moest 4.500 ku bieke meter zand worden gestort om een en ander wel te kunnen realiseren. De kosten tot op he den: 111.000 gulden. Martens eist dat geld terug van Erica omdat de grond bouwrijp zou worden opgeleverd. Het bouwbedrijf meent dat dat ook is gebeurd. "Bouwrijp betekent dat het terrein is ontsloten en dat is zo. Het ligt aan een weg. Bo vendien moeten er aansluitingen mogelijk zijn op de nutsvoorzie ningen. En dat is mogelijk", al dus de advocaat van Erica giste ren tijdens het kort geding. Erica had het kort geding aan gespannen om het beslag op de bankrekeningen opgeheven te krijgen. Martens wilde daarmee echter alleen akkoord gaan als er een andere zekerheid werd ge steld. Die kwam er via een bank garantie van 50.000 gulden van het bouwbedrijf. Dat geld staat apart totdat er duidelijkheid is over de vraag of Erica voldaan heeft aan de voorwaarden uit de koopakte. DEN HAAG/LEIDEN - Het taxibe drijf van A. Koot zal het pand aan de Kruisstraat verlaten. Koot heeft piet de eigenaar van het pand, N. van der Nat, over de ontruiming overeenstemming bereikt. Van der Nat had een kort geding aangespannen tegen Koot, de eige naar van het failliete taxibedrijf Kerkhof. Na het bankroet moest Koot het pand aan de Kruisstraat ontruimen, maar aanvankelijk wei gerde hij dat. Volgende week staat overigens weer een volgend kort geding te gen Koot op de agenda van de Haagse rechtbank. N. Blonk van het gelijknamige autobedrijf uit de Narmstraat eist dat Koot de koop overeenkomst voor zijn pand na leeft. Koot zit al in het bedrijf aan de Narmstraat en zou dat kopen. Hij weigert volgens Blonk echter te betalen en mee te werken aan het transport van de koopakte. café Alphense Werkgroep Ho moseksualiteit, Hugo de Groot straat 100. vanaf 21.30 uur. Katwijk Nieuwe kerk, orgelconcert door Charles de Wolff, aanvang 20.15 klaverjassen en |okeren bij De Mijlpaal. Stadhoudersdreef. aan vang 20.00 uur. Leiden Droomfabriek. swingavond, aanvang 21.30 uur. 02.00 u Leiderdorp zomerdrive Leiderdorpse Brid geclub. Eendekooi, aan het Kooi kerspad, Zoeterwoude, aanvang 20.00 uur, aanmelden aan de zaal tot 19.50 uur. Noordwijk Racket Center Casino, Interna tionaal Badgasten tennistoernooi, aanvang 09.00 uur. straatevangelisatie. Evange- Stompwijkse Paardesportdagen om 18.30 uur. veldloop over 2 en 10 km. start op het feestterrein om 19.30 uur. start muziekmarathon 21.30 uur. Voorhout het Bollenbad te Voorschoten Kasteel Duivenvoorde, rondlei dingen om 14.00 en 15.30 uur ZATERDAG 23 JULI Katwijk zeilwedstrijden op zee voor de Boulevard. duinwandeltocht over 5. 10. 15 en 25 km. start tussen 09.00 en 13.00 uur bij strandpaviljoen "Zee een afstand van 1.500 meter, start Zuidpost om 15.00 uur. inschrij ven vanaf 11.00 uur. stoomtreinritten door de dui nen. vertrek ieder heel uur vanaf 10.00 uur vanaf de Vriesche Wei. muziek in het centrum van Kat wijk tussen 14.00 en 17.00 uur. Leiden wandelconcert in de Harte- brugkerk aan de Haarlemmer straat. Cornells Johannes van der Wijngaard, aanvang 15.00 uur. disco Leidse Werkgroep Ho moseksualiteit, Langegracht 65. van 22.00 tot 02.00 uur. open soos NVSH-trefcentruim vanaf 22 00 uur, Rapenburg 48. Hooglandse Kerk, muziek in de Pancras met Dick Koomans. aan vang 13.30 uur. Droomfabriek, Samba Salsa, aanvang 21.30 uur. Noordzee competitieviswed- strijd. tussen 18.00 en 22.00 uur bidstond en straatevangelisa- Ontmoetingscen- Pickeplein. aanvang Pointregatta Hobie Cat, Noord- ee vanaf 13.00 uur. Internationaal Badgasten ten- Noordwijkerhout braderie en kindervrijmarkt, Havenstraat, Dorpsstraat, Via- ductweg tussen 11.00 en 17.00 Sassenheim spuitbalwedstrijden.. mm\ brandweer, aanvang 14.00 u de Oosthaven. Stompwijk kortebaandraverijen om grote prijs van Stompwijk, 13.30 uur Warmond plein rond Dorpspomp. Kunst markt van 11.00 tot 17.00 uur. Park Groot Leerust, foto-puz- zeltocht te water met motor bootjes, vanaf 10.00 uur De Zilk wandeling door de Amsterdam- sche Waterleidingduinen Joppe- weg 1, aanvang 07.00 uur, aan melden bij VVV Noordwijkerhout.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12