Op de barbecue meer dan alleen vlees Het blijft opletten bij barbecuen Feestelijke zomerwijn ETEN EN DRINKEN' Rolmes Kamperen in plaggenhut nieuwe attractie Vredeslopers maken triomftocht in DDR WOENSDAG 20 JULI 1988 PAGINA 9 Op oude wandtaferelen is de Limoux-wijn al te Blanquette de Limoux: Het vieren van de vakantie, het weerzien van oude vrienden of ge woon een mooie zomerdag kan een uitstekende aanleiding zijn voor het schenken van een mousseren de wijn. Omdat champagne altijd een kostbare zaak is, vormt Blan quette de Limoux een perfect alter natief. In het stadje Limoux, dat diep in het Franse Zuiden ligt, niet ver van Carcassonne, gaat men er prat op dat hier al lang mousserende wijn gemaakt werd voordat champagne bestond. Een Romeinse historicus sprak al over de beroemde parelen de wijn van Limoux en ook in late re geschriften duikt de wijn steeds op. Anno 1772 was er zelfs een Pa- rijse arts die Blanquette de Li moux voorschreef als medicijn: da gelijks 123 gram tegen zenuwzwak- Het klinkt als een muziekterm, maar het hoort thuis in de keuken: de pizzicutto, een rolmes van het Zwitserse merk Erfis. Dit rolmes, dat wordt geïmporteerd door Me- lior Nederland in Amsterdam, is speciaal bestemd voor het fijnma ken van keukenkruiden. Het leuke is dat je met het mes niet echt snijdt en ook niet hakt, maar datje het handvat in een soort zagende beweging heen en weer haalt waar door het mes de kruiden tot fijne stukjes wiegt. Sinds kort is dit mes, dat is be kroond met de Designprijs van de Frankfurter Messe, ook te koop met bijbehorende snijplank, waar in je het mes ook kunt opbergen. De Herbaset zoals hij dan heet kost 69,50 en is leverbaar in zwarte of witte kunststof. te en bloedarmoede. Waar zijn dit soort doktoren vandaag de dag? Coöperatie Ondanks de vroege start is Blan quette de Limoux tot halverwege deze eeuw van louter regionale be tekenis geweest. De doorbraak kwam na de oprichting van een plaatselijke wijncoöperatie. Mo menteel verkoopt dit modern geoutilleerde bedrijf zo'n vijf mil joen flessen per jaar. Deze verte genwoordigen ongeveer driekwart van de gehele produktie in het ge bied. De wijn wordt gemaakt vol gens de champagne-methode. Dit wil zeggen dat er in de fles een tweede gisting plaats heeft. De daarbij ontstane koolzuur blijft on der hoge druk gevangen in de wijn, die als gevolg daarvan zijn belletjes krijgt. De woorden 'méthode Champenoise' zal men echter nooit op flessen Blanquette de Limoux zien staan. 'Want wij waren de eer sten', zegt men ter plekke. Betaalbaar De kenmerkende druif voor Blanquette de Limoux is de witte mauzac. De bladeren daarvan zijn aan de onderzijde blank getint; vandaar het 'blanquette'. Voorts werd rond Limoux de chardonnay aangeplant (uit de Bourgogne) en treft-men ook de chenin blanc aan (uit het Loire-dal). De laatste twee druivesoorten voegen aan de mau- zac-wijn parfum, finesse, fruit en frisheid toe. Als wijn is Blanquette de Limoux een der beste mousse rende van het Franse land. Bij blin de proeverijen eindigt de wijn vaak op de eerste plaats. De coöperatie wijn wordt gekenmerkt door een zachtfrisse, elegante, gave smaak en kleine, wervelende belletjes. Hoe vaak gebeurt het niet dat een gezellige barbecue met het gezin uitmondt in een hele avond wachten tot een verpieterd stukje half-rauw vlees van het vuur komt? Terwijl pa zwetend en met tranende ogen van de rook in gevecht is met een wankele barbecue, stopt ma de kinderen vast vol met salades en stokbrood om de ergste honger te stillen. Als uren later honger en enthousiasme verdwenen zijn, begint het ding pas goed te gloeien door Marieke Haafkens Menig vakantieganger zal het bar becuen op deze manier snel voor gezien houden. Het kan echter an ders. Zo zijn er nieuwe 'gasge stookte' barbecues op de markt: één vlammetje erbij en de zaak brandt. gewone barbecuer interessant. De kleine Thermos (typenummer 87018) wordt geïmporteerd door Expim in Hapert. De adviesprijs is 895.-. Voor barbecuen op de camping is een grill geconstrueerd waarop, door een dubbele gasbrander, ook kan worden gekookt. Door het ge bruik van lavastenen, (veilig maar duur) kan de grill ook gebruikt worden op plekken waar, in ver band met het gevaar voor bos brand, een houtskoolgrill verbo den is. De grill wordt na gebruik in geklapt tot een handzaam koffer tje. Een exemplaar van de Duitse firma Enders kost 225,-, inclusief grill-spies, vleesklemmen, rooster en lekbak. Kiest u toch voor uw oude wankele barbecue (of gewoon een rekje met wat stenen) dan zijn er verschillen de artikelen in de handel die het aanmaken vergemakkelijken. Zo zijn er aanmaakblokjes die altijd branden en is er aanmaakvloeistof die alleen op de kooltjes brandt. In tegenstelling tot spiritus trekt bij deze vloeistof de vlam niet naar de fles, zodat er geen ontploffingsge vaar is. Spiritus is daarentegen zeer gevaarlijk. Grillen vraagt wel enig geduld. Thermos brengt zo'n gasgestookte grill op de markt. Het apparaat is makkelijk aan te maken, snel heet en kan niet uitwaaien. Ook is het brandgevaar gering omdat de vlammen geregeld kunnen worden met de gasstandknop. Voor kinde ren is deze manier van barbecuen vrij veilig. De grootste Thermos-modellen zijn, ondermeer vanwege de prijs, het meeste geschikt voor gebruik in restaurants of hotels, maar de kleinere modellen zijn ook voor de Veiligheid is erg belangrijk. Zet voor de zekerheid een emmer zand klaar om in noodgevallen het vuur te blussen. Blus nooit met water, dan vliegt het vuur alle kanten op. Zet altijd een bak water in de buurt om brandwonden snel in te kun nen dompelen. Ook in kooltjes zijn verschillende soorten: houtskool is goedkoop, brandt snel, maar is dus ook snel op; briketten branden lang. maar zijn duurder en moeilijker aan te maken. De kolen moeten ongeveer een uur voorgloeien. Als ze wit ge kleurd zijn kan het rooster erop en kan het grillen beginnen. Een fijnmazig rooster is praktisch als kleine dingen geroosterd worden. Om te voorkomen dat het vlees on middellijk vastbakt aan het rek, moet u het rek insmeren met wat olie. Plakt het vlees dan nog vast, dan is het nog niet gaar genoeg om gedraaid te worden. Trek het vlees dan niet los, want dan scheurt het en verliest het vocht. Om prikgaten van een vork te voorkomen is het ook handig een knijpschaar te ge bruiken om vlees te draaien. Als vlees toch aanbakt en het rek na een tijdje vies is, veegt een staal- Het kan allemaal primitief, zonder veel kosten. borstel gemakkelijk alle vleesres- ten weg. Voor een barbecue is het belang rijk om vlees te nemen dat snel klaar is. Zouten van tevoren is niet aan te bevelen, want zout onttrekt vocht en maakt het vlees droog. Bij het maken van spiezen moeten de stukjes groente 'opgesloten' zitten tussen de stukjes vlees. Zo kunnen ze niet verbranden en kan het vocht en de smaak van de groente goed in het vlees trekken. Gemari neerd vlees moet eerst goed uitlek ken, anders verbrandt het gemak kelijk. Wie geen zin heeft in de afwas neemt natuurlijk wegwerpborden en -bestek, voor salades en sausen is dat onhandig. In die gevallen kunnen accubakken een uitkomst bieden. Door hun enorme gewicht worden ze niet onmiddellijk door een windvlaagje van de tafel ge veegd. Ze worden ondermeer ge ïmporteerd door de firma Hakbijl uit Lelystad en kosten ongeveer dertig gulden. In ons land plannen maken voor een barbecuefeestje is niet eenvou dig. We kennen die situatie wel: aan het eind van de week de knoop doorhakken en inslaan bij de sla ger en dan van vrijdagavond tot zondagavond met een volle koel kast wachten op een droog mo ment. Minder risico loop je door eens wat andere produkten dan al leen vlees voor het grillen te kopen. Vlees op de barbecue is heel lek ker, maar er is meer mogelijk. De bijzondere smaak die het smeulen de houtskoolvuur onder het roos ter meegeeft aan vlees, gevogeltje, worstjes of vis, geeft ook aan groente, fruit, aardappelen, uien of champignons een extra dimensie. De zojuist genoemde ingrediënten zijn overigens wat beter houdbaar en bij slecht weer kan er ook een ra tatouille van worden gemaakt. De courgette, familie van de komkommers, leent zich erg goed voor het maken van een groente spies. Snijd de courgette in schrij- BINNENLAND ECONOMIE ven van zo'n twee centimeter en prik ze niet door het hart maar door de groene schil aan een me talen spies. De schijven courgette kunnen worden afgewisseld met blokjes verschillend gekleurde paprika en champignons. Overi gens is het aan te bevel om de champignons eerst even te blan cheren in kokend water met wat zout, want op de barbecue ver schrompelen ze nogal snel. Grote stevige champignons doen het op de barbecue het best. Geb lancheerde uitgeholde hoeden van reuzechampignons, gevuld met een kruidenkaas op de barbecue, zijn een tractatie. Als de kaas be gint te pruttelen zijn de champig nons klaar. Ook uien op de barbecue zijn lek ker. Meestal worden kleine uitjes of blokjes ui aan een spit geregen en gegrild. Tomaten op de barbecue zijn ook heerlijk, maar moeit te hanteren op het rooster. Het best lukt het met wat dikkere plakken vleestomaat die even met peper, oregano, knof look en olijfolie worden bestreken. Even om en om grillen en voorzich tig van het rooster halen met een pannekoekmes. Ook kan men wat kleinere niet al te rijpe tomaten aan een niet te dun spitje rijgen. Wan neer de huid begint te 'bladderen' is de tomaat redelijk gaar Vruchten Ook vruchten kan men op de barbecue grillen. Bananen in de schil vormen een heerlijk toetje. De schil moet aan de holle kant worden gespleten, waarna wat sui ker en likeur in de opening wordt gedaan. Vervolgens wordt de ba naan met de rugzijde een flinke tijd op het rooster gelegd. Men kan ook plakken banaan omwikkelen met een plakje ham of bacon en er een prikker doorheen steken. Tien mi nuten op het rooster en klaar is het gerechtje. Ananas kan ook heel goed op de grill. Zo'n net-aangeschroeide schijf smaakt weer heel lekker op een hamburger. Blokjes ananas af wisselen met kippelevertjes aan een spies smaken heel goed. Zoete vruchten kan men ook goed com bineren met lamsvlees. Ook heel leuk op de barbecue zijn maiskol- ven. Straks zijn ze er vers van eigen bodem. Ze moeten wel een kwar tier in water met zout worden ge kookt, waarna ze met olie worden bestreken en eveneens een kwar tier boven de hete houtskool wor den gegrild. Serveer de kolven met koude boter Produkten die een langere berei dingstijd vergen en daardoor aan de buitenzijde zwart worden, kan men het beste in folie pakken. Dat wordt onder meer gedaan met aardappelen. Boen flinke bintjes schoon en pak ze, met schil en al, in aluminiumfolie. Leg ze in de nog nagloeiende houtskool, bij voor beeld tegen het eind van de barbe cue. Ze hebben zeker een half uur nodig. Vouw daarna het folie open en snijd de schil in. In de opening kruidenkwark of knoflooksaus op yoghurtbasis doen en uitlepelen. Gevulde komkommers op de barbecue is een heel ritueel. Snijd kleine dikke komkommers in de lengte door en verwijder met een lepel het zaad. Maak een vulling van hardgekookte eieren, kleine blokjes ham, gehakte peterselie en dille, een theelepel mosterd, peper, zout en wat citroensap. Schep de vulling in de uitgeholde komkom merhelften en sluit de twee delen. Wikkel er aluminiumfolie omheen en leg ze onder regelmatig keren zo'n twintig minuten op het rooster. UTRECHT (GPD) Twee rechercheurs van de Utrechtse politie tonen een klein gedeelte van een gestolen partij print- en telefax-apparatuurd. Er zijn zes mannen aangehouden die de goederen met een waarde van 3 mil joen gulden wilden doorverkopen. De politie was de groep na een tip op het spoor gekomen. Onderzoek heeft inmiddels uitgewezen dat de appara tuur. van het merk Olivetti, afkomstig is uit een vrachtauto die op 13 juni nabij het Franse Macon was gestolen. <f0to anp> Varkensfokkers kampen met grote problemen DEN HAAG (GPD) - De Neder landse varkenshouderij kampt al geruime tijd met grote problemen en volgens de stichting voor het Fokkerijwezen in de Varkenshou derij is het niet uitgesloten dat een groot aantal bedrijven binnenkort geen geld meer heeft om de reke ningen te betalen. Volgens woordvoerder Baltus- sen is de lage prijs voor varkens vlees de boosdoener. In 1985 was die nog gemiddeld 4,12 gulden per kilo, nu is dat nog maar 2,70 gul den. Reden voor de prijsdaling is een achterblijvende consumptie. Extra nadelig is dat de veevoeder- prijzen als gevolg van onder andere de droogte in de Verenigde Staten omhoog zullen gaan. Ruim de helft van de produktiekosten in de var kenshouderij bestaat uit voer. De mestwet en de wet bodembescher ming, bedoeld om de rampzalige verzuring te beperken, betekenen ook meer kosten voor de varkens houders. Een volgend probleem is dat mo menteel al een grote hoeveelheid varkensvlees in de EG-koelhuizen ligt volgens een regeling die eind dit jaar afloopt. Dan gaan ook de koelhuizen leeg, hetgeen voor een extra prijsdrukkend effect kan zor gen. In hoeverre dit opweegt tegen de lager geworden aanvoer op de markten is nog niet duidelijk. Wel spreekt woordvoerder Sickinga van het Produktschap voor Vee en Vlees over een 'zeer zorgwekkende situatie', ook al om dat de varkenshouderij niet op steun van de Nederlandse overheid of de EG hoeft te rekenen. Baltus- sen voegt daar aan toe dat nogal wat bedrijven in de varkenshoude rij dusdanig gespecialiseerd zijn dat -ze niet van produkt kunnen veranderen. Daardoor wordt aan passing aan de marktsituatie extra moeilijk. DEN HAAG (ANP) - Een Haagse arts heeft van het centraal medisch tuchtcollege een waarschuwing ge kregen omdat hij de klachten van een 48-jarige Marokkaanse vrouw verkeerd heeft beoordeeld. Na her haaldelijk bij zowel haar huisarts als bij het ziekenhuis Leyenburg aan de bel te hebben getrokken, overleed de vrouw 5 januari 1986 in haar woning aan een longontste king. De vrouw werd de dag voor haar overlijden door haar huisarts voor onderzoek naar het Leyenburg-zie- kenhuis gestuurd. Daar werd opna me niet nodig geacht, tenzij de huisarts anders zou oordelen. Deze W aarschuwing voor arts na dood patiënte adviseerde echter poliklinische be handeling, hoewel de vrouw in middels zo ziek was dat de familie weigerde haar mee naar huis te ne men. Zij lieten de vrouw achter om het ziekenhuis tot opname te dwin gen. Op kosten van de familie be stelde het ziekenhuis na enige uren een taxi, waarmee de vrouw om elf uur zaterdagavond naar huis werd gestuurd. In de loop van de nacht en de zondagmorgen werd nog verschei dene malen met zowel de dienst doende arts van het ziekenhuis als met de huisarts gebeld. De eerste weigerde de vrouw op te nemen, terwijl de tweede weigerde te ko men. Zondag tegen de middag overleed de vrouw. De familie diende een klacht in bij het medisch tuchtcollege, maar die sprak zowel de huisarts als de arts van het ziekenhuis vrij. Het centraal medisch tuchtcollege oor deelde anders. GENTHIN (GPD) - De Vredeses- tafette Amsterdam-Moskou beleeft in Oostduitsland een ware triomf tocht. De groep van zeven hardlo pers en twee begeleiders is vanaf de Oostduitse grens met bloemen en vooral met volle medewerking ontvangen. De lopers van de groep worden geïnterviewd door de tele visie, die in het programma Kame ra Aktuel een uitgebreide reporta ge over hun 2600 kilometer lange tocht zal brengen. Aanvankelijk zagen de lopers op tegen de problemen, die in Oost duitsland verwacht werden. In eer ste instantie hadden de autoritei ten visa geweigerd en was het hen verboden in Oostduitsland te lo pen. Vlak voor de start werd via te legrammen aan de Oostduitse au toriteiten en door druk via perspu- blikaties alsnog geprobeerd mede werking te krijgen. Ook de Oost duitse ambassade in Den Haag zet te zich in om toestemming te ver krijgen. ANSEN (GPD) De toerist in Drenthe kan binnenkort de nacht doorbrengen in een plaggenhut. Als de gemeenteraad van Ruinen vrijdagavond akkoord gaat, dan zal exploitant Van Zanten van kam peerboerderij De Olde Kamp in Ansen een dorpje van plaggenhut ten op een weiland achter de kam peerboerderij laten verrijzen. Die hutten zullen als trekkers hutten dienst doen voor mensen Jongens bekennen na moord ook aantal berovingen ROTTERDAM (ANP) - De vier Rotterdamse jongens in de leeftijd van 17 en 18 jaar die sinds eind vo rige maand vastzitten in verband met de moord op de 40-jarige ver pleegkundige G. Stilkenooom, hebben ook bekend vier berovin gen en een poging tot diefstal te hebben gepleegd. De vijf slachtof fers, mannen van 28 tot 91 jaar, lie pen allen zwaar lichamelijk letsel op. Mevrouw Stilkenboom werd zondagavond 22 mei om het leven gebracht door slagen op haar hoofd met een bijltje. Dat gebeurde in het Kralingse bos. waar zij op weg van haar werk naar haar huis doorheen fietste. Een door een van de ver dachten op de plek van het misdrijf achtergelaten fiets - het rijwiel van het slachtoffer werd meegenomen - leidde uiteindelijk naar de ver dachten. Zij konden een week later worden aangehouden. Tijdens het verhoor door de politie verklaar den zij van te voren het plan te heb ben opgevat iemand "wegens de kick" de hersens in te slaan. Tot aan de Oostduitse grens ver keerde de groep in onzekerheid. Eenmaal aan de grens bleek, dat de negatieve houding was omgesla gen in een positieve houding je gens de estafette-groep. John Boer: "We werden aan de grens met bloe men ontvangen. Geen oponthoud voor inklaring of formaliteiten. We kregen van de douane een prima maaltijd aangeboden en vanaf dat moment worden we begeleid door politie. Twee wagens voor ons en twee achter ons en alle verkeer wordt 500 meter voor ons stil ge legd". die tijdens de 'knapzakroute' of een andersoortige trektocht langs de kleine Drentse dorpen, in Ansen een onderkomen zoeken. Als voor beeld hoe het er uit gaat zien, heeft Van Zanten inmiddels een plag genhut neergezet. Met buurman Alberts trok hij daarom naar het veld om met toestemming van Nu tuurmonumenten te doen wat mensen vroeger geregeld deden: het afplaggen van een stuk heide veld. Het is hem niet meegevallen. "Het was veel zwaarder dan ik dacht. Bovendien gaan we ervan uit dat er om de drie, vier jaar nieu we zoden op het dak moeten, dus we zullen om de paar jaar toestem ming van Natuurmonumenten no dig hebben, om een stuk heide af te plaggen. Ik ga uit van zo'n zestig vierkante meter heideveld voor een hut", zegt Van Zanten. Voorlopig heeft hij de gemeente toestemming gevraagd voor de bouw van vijf plaggenhutten, maar mocht het overnachten m een ori ginele plaggenhut een succes wor den, dan is er op het weideveldje ruimte voor uitbreiding. Het ge heel moet een nederzetting wor den, waarin de plaggenhutten in een soort brinkvorm worden ge plaatst. Als centrale punt zal er op de brink een grote veldoven wor den gebouwd waarin de bewoners zelf hun brood kunnen bakken. "Mensen associéren Drenthe nog steeds met heide, Bartje en de plaggenhut. Men verwachten hier bij een kampeerboerderij echt geen golfslagbad. We willen ze te rug laten gaan naar 1900: slapen in de bedstee van de plaggenhut en een open vuur maken als het wat kil is", zegt hij. Voor het stoken van het open vuur waarvoor in het bij na gereed gekomen exemplaar een soort ruwe openhaard is gereali- En door verbetering van het weer betekent dit, dat de lopers flink opschieten. Ze verliezen geen minuut meer met het vinden van de juiste weg, omdat ze gegidst door het land trekken. Maandag avond is de groep ontvangen door het gemeentebestuur van Lucker- walde. De lopers kregen daar gratis slaapgelegenheid en maaltijden aangeboden. Onderweg wordt ook steeds voor eten en drinken gezorgd. Daar be last de Oostduitse vredesorganisa tie zich mee, die de groep als het ware heeft geadopteerd. In de dor- seerd, zal de toerist wat openhaard hout krijgen. "Dat moet wel, want ik denk dat mensen niet gewend zijn een open vuur te stoken. Ze zouden er eventueel van alles in kunnen gaan branden", zegt Van Zanten. Al een jaar of tien loopt hij rond met het idee een dorp van plaggen hutten te bouwen. In Echten, Schoonoord en Bargercompas be keek hij verschillende modellen. In de versie op het terrein in Ansen is het ruwe materiaal een beetje afge werkt om de trekkershut schoon te kunnen houden. Zo is in het geite- hok een ingenieuze bedstee met verschuifbare wand gebouwd. Het 'oelebrot' doet dienst als ontluch- tingsgat en om praktische redenen AMSTERDAM (ANP) - De Turkse autoriteiten hebben na twee weken van touwtrekken toestemming ge geven voor het vervoer van het lijk van Ahmet Köksal van Amsterdam naar zijn geboorteland Turkije, het lijk van de veertien dagen geleden in Amsterdam neergeschoten Kök sal is vandaag per vliegtuig naar Is tanbul overgebracht. Dit hebben het Solidariteitscomité in de zaak Ahmet Köksal en het Partijbestuur van de PSP, die zich voor deze te rugkeer hebben ingezet, meege deeld. Ahmet Köksal werd op 6 juli bij een koffieshop in Amsterdam-Oost neergeschoten. Pogingen van fa- pen, die de lopers passeren, staan veel mensen aan de kant te applau- diseren. Schoolkinderen mogen hun lessen onderbreken om langs de route de estafette groep te zien passeren. Gisteren werden de lopers uit Utrecht, Maarssen, Vleuten en Leeuwarden ontvangen door het gemeentebestuur van Genthin, dat ook voor slaapgelegenheid en war me maaltijden zorgde. De estafette is nu ruim 800 kilometers gevor derd en zal vandaag van Oostduits land Polen intrekken. John Boer zegt geen verklaring gekregen te hebben over de plotselinge veran dering van de houding van de Oost duitsers: "Wij zijn er alleen maar blij mee. Het zou immers zonde ge weest zijn, als de vriendschapsesta fette hier onderbroken had moeten worden. Bovendien zijn we verlost van een heleboel dagelijkse romp slomp en korvee. Daarom is de stemming bij ons uit de kunst. Het kan niet beter". is het vuur afgeschermd met ruwe stenen. "We hebben gemerkt dat het mes aan twee kanten kan snij den. Door te plaggen maken we ge bruik van goedkoop materiaal en Natuurmonumenten blijkt enthou siast, dat er mensen zijn die een stukje heideveld gaan onderhou den. Zo bouwen we zelf en we heb ben ook de ontwerpen gemaakt We maken er niet te veel voorzie ningen in, want dan zou je een zo merhuisje krijgen. Er is water en licht, maar sanitaire voorzieningen zijn er op de kampeerboerderij. De bestaande plaggenhut trekt inmid dels flink de aandacht van voorbij gangers. Als we niet zouden gaan verhuren zouden we hier haast ex cursies kunnen gaan geven", con stateert de initiatiefnemer. milie en vrienden om het lijk naar Turkije over te brengen liepen stuk op de weigering van het Turkse consulaat een zogenaamde "lyken- pas" af te geven. Volgens solidari- teitscomité en PSP lagen daar poli tieke drijfveren aan ten grondslag. Köksal had namelijk bindingen met linkse organisaties in ons land Volgens het comité is de toe stemming voor vervoer van het lijk pas gegeven nadat er van de kant van politieke partijen in Nederland en door het ministerie van Buiten landse Zaken in Den Haag druk is uitgeoefend op de Turkse autoritei ten. Lijk vermoorde Turk mag naar vaderland worden vervoerd GESTOLEN APPARATUUR

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9