Casino-tennis op zoek naar herstel Griffith: niet alleen modeshow op baan Regiotennissers verschijnen niet op Badgastentoernooi Badgasten-toernooi wordt nieuw leven ingeblazen TOUR INI CIJFERSl PAGINA 16 SPORT WOENSDAG 20 JULI 1988 John Asselbergs (links) en Piet Veentjer willen tennisreputatie van Noordwijk flinfy opvijzelen. (foto Henk Bouwman) NOORDWIJK - Dat perschef Joop Niezen voor een bijna lege zaal predikte, mocht de pret niet drukken. Ter gelegenheid van het Internationale badgasten tennistoernooi was de gehele Ne derlandse sportpers uitgenodigd voor een heuse persconferentie op het Casino in Noordwijk, maar toen Niezen gistermorgen de bijeenkomst officieel opende, teld/e de hoofdredacteur van het maandblad Sport International, door de organisatie aangetrok ken om de contacten met de pers te optimaliseren, wegeteld vier belangstellenden. Dat was dus even slikken, maar het humeur van John Asselbergs en Piet Veentjer leed er nauwelijks on der. Het duo, belast met de orga nisatie van het tennistoernooi, is er van overtuigd dat het Casino weer zijn oude allure terugkrijgt. door Rob Onderwater Tegenvallers zijn daarbij ingecal culeerd. In vervlogen tijden had Noord- wijk een hoge tennisreputatie op te houden. In 1928 waren de* gravelbanen van de kustplaats nog strijdtoneel van een Davis- cup finale. Befaamde groothe den als Rod Laver, Tom Okker, Vitay Amritray en Kevin Curren, om er maar een paar te noemen, deden in hun carrière 'Noord- wijk' aan. Gelijk met de afbrok keling van badplaats, raakte het Casino door allerlei redenen zijn aantrekkingskracht kwijt. De toppers kwamen niet meer. Het badgastentoernooi werd gaande weg een verzamelplaats van re gionale topspelers en dikbuikige Duitse vakantiegangers. Opgepoetst De grondige opknapbeurt van het illustere tennispark was voor eigenaar Piet Veentjer reden om de reputatie van het eens ver maarde toernooi weer wat op te vijzelen. Met de organisatie van een A-toernooi voor mannen werd het geschonden blazoen weer enigszins opgepoetst. "Maar het beviel ons uiteindelijk niet zo goed", had Veentjer zijn twijfels. "Het feit dat je door de Bond een zwik spelers krijgt op gedrongen, beviel ons niet. De KNLTB bepaalt over welke spe lers je kunt beschikken. De fina le tussen Mark Koevermans en Martin Koek was vorigjaar rond uit tegenvallend. Dat hadden we graag anders gezien. Het spekta kel ontbrak op de laatste dag". Veentjer liep op dat moment al met het idee om betere spelers naar Noordwijk te halen. Dat im pliceerde tevens dat het prijzen geld verhoogd zou moeten wor den. Waar vorig seizoen in totaal om 25.000 gulden werd gestre den, verdelen de tennissers dit jaar ongeveer 100.000 gulden. De financiële injectie lokte een aan tal buitenlandse spelers naar het Casino. Vanaf morgen zijn de Australiër Mark Woodforde. de Argentijn Alberto Mancini en de Westduitsers Tore Meineke en Ricky Östertun te bezichtigen. Wild-card In totaal zes buitenlanders kre gen op uitnodiging van de orga nisatie een wild-card en binden vanaf morgen de strijd aan tegen een mengeling van Nederlands talent (Jan Siemerink, Jacco El- tingh en Paul Haarhuis) en over hun top geraakte routiniers (Mar tin Koek). De nationale toppers, Michiel Schapers en Menno Oos- ting, zijn vanwege de Daviscup wedstrijd Sovjetunie-Neder land niet beschikbaar. "Jammer, maar we hebben toch het idee een aantrekkelijk spelersveld in huis te hebben", gelooft John Asselbergs. Woodforde is ko mende dagen de blikvanger van het Casino. De 23-jarige Austra liër sneuvelde onlangs op Wim bledon in de vierde ronde na een heroïsch gevecht met Ivan Lendl. Woodforde circuleert op de ATP-ranglijst momenteel rond de 60ste plaats. Het binnenhalen van sterke buitenlandse tennissers is voor Asselbergs en Veentjer een stap op weg naar wat een tenniseve- nement van allure moet worden. Nu moet het duo vanwege de be perkte financiële middelen ge noegen nemen met tennissers die zich tussen de 50ste en 80ste plaats ophouden. In de toekomst verwachten Asselbergs en Veen tjer met echte toppers op de proppen te komen. "Het streven is spelers die in de buurt van de tiende plaats staan hier naar toe te halen", ontvouwt Veentjer de ambitieuze plannen. "We besef fen dat zoiets geld kost. Daarom hebben het budget voor volgend seizoen verdubbeld tot 200.000 gulden. We willen de sprong wa gen". Het geld wordt opgehoest door een verzameling sponsors, die volgens de organisatoren bereid zijn om in de toekomst dieper in de buidel te tasten. "We merken het aan de interesse", is Assel bergs overtuigd. "Die is al veel groter dan vorig jaar. Toen ben ik bij wijze van spreken met de pet rond gegaan om 25.000 gulden bijeen te krijgen. Dat ging nu heel wat gemakkelijker. Logisch ook, want we pakken het nu veel grootser aan. Dat is voor spon sors en ook pers interessant. Ik ben blij dat we ABN als geld schieter hebben kunnen strik ken. Die jongens hebben een ja renlange ervaring met het Grand Prix-toernooi in Rotterdam. Van die know how hebben we gretig gebruik gemaakt". Grand Prix Het is niet de bedoeling dat 'Noordwijk' wordt opgenomen in het zogenaamde Grand Prix circuit, zoals bijvoorbeeld Rot terdam en Hilversum. "De ten- niskalender is al overvol", weet Piet Veentjer. "Wij pakken het anders aan. Wij willen vanaf vol gend jaar een toernooi met lan denteams. Bijvoorbeeld met koppeltjes. Onze ervaring is dat de spelers dat leuk vinden. Dan komen er toch, ook al verdienen ze veel, nationalistische gevoe lens naar boven. De spelers zul len dan officieel voor hun land uitkomen. Het voordeel daarvan is dat we contact hebben met de bonden van de betreffende lan den. Altijd makkelijk". De landenstrijd krijgt, naast uiteraard een aantrekkelijk prij zenpakket, de Noordzee-cup als inzet. Dat betekent overigens niet dat het Badgastentoernooi ter ziele gaat. Hoogstwaarschijn lijk wordt dat evenement op een andere datum in het seizoen af gewerkt. "We verwachten dat de ze formule aanslaat", ik Veentjer overtuigd. "In het internationale veteranentennis wordt er vol gens deze opzet gestreden en ik moet zeggen met veel succes. Dit plan is dus met uit de lucht ge grepen. Er zit een gedachte ach ter". De toppers zijn volgens Veen tjer en Asselbergs in aantocht, vooralsnog moet het publiek zich tevreden stellen met een (overigens alleszins aanvaardba re) subtopper als Mark Woodfor de. Overigens een speler die Noordwijk via Piet van Eysden, organisator van Het Melkhuisje, kreeg aangereikt. "Noem het maar een soort koppelverkoop", verklaart John Asselbergs. "Hil versum wordt in de week na ons gehouden. We bijten elkaar dus niet. Waarom dan niet samen werken? We streven toch alle maal hetzelfde doel na. Met Van Eysden hebben we al diverse ke ren rond de tafel gezeten. Noord wijk kan voor de spelers een inte ressante aanloop zijn tot Hilver sum. Het zijn allebei graveltoer nooien. Je kunt gerust stellen dat we van elkaar profiteren". Moeite Asselbergs en Veentjer zullen een zucht van verlichting slaken wanneer het 32-tal tennissers vanaf morgenmiddag twaalf uur de strijd met elkaar aanbindt. Want het kostte heel wat moeite om het deelnemersveld van di verse pluimage samen te stellen. "Het is me niet meegevallen", verhaalt de 34-jarige Asselbergs, eigenaar van een reclamebuerau. "Want in januari hadden we nog niets. Ja, we hadden Edberg kutjnen hebben maar dan moes ten we direct 100.000 gulden stor ten op de rekening van zijn agent. En voor dat geld hadden we alleen een demonstratie- -toernooi voor slechts twee da gen gehad. Achteraf ben ik blij dat we het anders hebben aange pakt, al heeft het de nodige zweetdruppels gekost". Kortom, Noordwijk is er klaar voor. Nu maar hopen dat de kaartverkoper meer te doen krijgt als Joop Niezen gistermor gen. Met snelheid en schoonheid sprint op z'n kop gezet ROTTERDAM (GPD) Van 1943 tot 1952 was Fanny Blankers-Koen de snelste vrouw ter wereld. Niet alleen door haar titels, vooral ook met haar toptijd van 11,5 seconden op de 100 meter, handgeklokt, wat in de huidige computer-tijd gelijkstaat met ongeveer 11,70 se conden. Bijna een seconde sneller was op 22 augustus 1984 de Amerikaanse atlete Evelyn Ashford; ze stelde het wereldrecord op 10,76, nadat zeven jaar eerder Marlies Göhr (toen nog Oelsner) als eerste vrouw de grens van 11 seconden had doorbroken. Een normale ontwikkeling, die ene seconde vooruitgang, in de dertig, veertig jaar tussen Fanny Blankers en het geperfectioneerde Oostduit- se en Amerikaanse sprintgeweld. En die volmaaktheid op het kortste nummer van de atletiek heeft het de laatste jaren steeds moeilijker gemaakt een nieuw wereldrecord neer te zetten. Vier jaar lang hikten i tegen de 9,93 van Cal vin. Smith aan, voordat Ben Johnson vorig jaar in Rome een voor onmogelijk gehouden verbe tering van eentiende van een se conde op de teller bracht. Maar het kan dus nog gekker. Even zo lang als Smith mocht Ash ford van haar record genieten, hon derden races tussen net zo veel at letes resulteerden altijd in een iets Ontwikkeling wereldrecord 11.08 Wyomia Tyus (Vst) 11.07 Renate Meissner (DDR) 11,04 Inge Heltcn (Wdl) 11,01 Annegret Richter (Wdl) 10,88 Marlies Oelsner (DDR) 10,88 Marlies Gohr (DDR) 10,81 Marlies Göhr (DDR) 10,79 Evelyn Ashford (Vst) 10,76 Evelyn Ashford (Vst) 10,49 Florence Griffith (Vst) 15 okt 68 ...2 sep 72 13 jun 76 25 jul 76 1 jul 77 9 jul 82 8 jun83 3 jul 83 .22 aug 84 17 jul 88 Warmerdam en Van Paridon komen laat op gang in Hülegom HILLEGOM - Ruud Warmerdam en Onno van Paridon hadden giste ren allebei een stevige warming-up nodig om een ronde Merder te gera ken in de B-categorie van het ten nistoernooi in Hillegom. De spelers van respectievelijk HTC en Boek horst moesten na een verloren set alles geven om niet vroegtijdig te sneuvelen. Warmerdam kwam na 4-6 terug tegen R. Kerkhof uit Enschede en won de twee volgende sets in 6-0,7- 5. Van Paridon moest ook wakker worden geschud door Mark Bak ker. Na 4-6 trok hij echter alsnog overtuigend de partij naar zich toe met 6-3 en 6-0. HTC'er Ben Dekker Indoor Leiden op 14,15 en 16 oktober LEIDEN - 'Indoor Leiden' staat dit jaar voor 14,15 en 16 oktober op het programma. Elke dag zullen in de Groenoordhal drie springnum- mers worden afgewerkt en gezien de ervaringen van vorige jaren kan worden verwacht, dat de nationale springtop ook ditmaal aan de start zal verschijnen. De springconcoursen zullen zoals gebruikelijk weer met enkele shownummers worden gegar- kwam tekort tegen G. Harsman: 6- 1, 6-3. In het vrouwenenkel B kwam Marja Kuijpers uit Lisse verder na een gewonnen partij tegen Marleen Vink (6-4,6-2). Elly Reewijk uit Lis- se had in deze categorie geen kind aan Paolo Kaaien uit Bennebroek getuige de 6-1, 6-3. Bob van Overloop lijkt in het he renenkel C niet te stuiten. Nu wals te de Leiderdorper over Arjan Co- orengel hëen in drie sets, 6-2, 5-7, 6- 3. HTC-speler en tevens wedstrijd leider Jan Willem Vreeswijk moest vroegtijdig uit het toernooi stap pen. Hij kreeg gisteren te horen dat-ie de ziekte van Pfeiffer heeft en moet noodgedwongen stoppen. neerd, zoals op vrijdagavond een optreden van Gerard Joling en op zaterdagavond een van Renë Schu- De hippische driedaagse begint op vrijdagmiddag met de nationale kampioenschappen van het Arabi sche Volbloedpaarden Stamboek. Dat Stamboek zal ook op de beide avonden en zondagmiddag een show verzorgen. Op vrijdagavond treden voorts de Gele Rijders van het Korps Rijdende Artillerie op.- Het programma v$n zondag is traditioneel op de 'hele familie' ge richt met naast de drie springru- brieken o.a. een wedstrijd touw trekken met Zeeuwse koudbloed- en, een grote carrousel van zestien paarden en evenveel pony's en een demonstratie van verschillende aanspanningen. mindere tijd dan die 10,76. Floren ce Griffith, nooit internationaal kampioene, eeuwige tweede op de 200 meter, schoot afgelopen week einde echter 'zomaar even' naar 10,49. Veertig jaar hadden atletes over de hele wereld nodig gehad om één tel sneller te gaan over hon derd meter. Griffith haalde daar van de ene op de andere dag nog eens ruim een kwart van een secon de af. Waar hoi}dt het ooit eens op, vroeg de (sport)wereld zich al af na de WK-explosie van Ben Johnson vorige zomer. Of, om met 'sprint- professor' Henk Kraaijenhof te spreken: „Op de sprint kun je niet wezenlijk meer iets veranderen. Het gaat om priegel-dingetjes, aan passingen, verbeteringen, hon derdsten van een seconde". Een tiende van een seconde is dus ver schrikkelijk veel voor de meest ontwikkelde der sporten; hoe be schrijf je dan een verbetering van 0,27 seconde? Als fabuleus, maar direkt ook als twijfelachtig. Want bij de meedo genloze Amerikaanse selectiewed strijden (de eerste drie per nummer naar Olympisch Seoul) blies de wind de afgelopen dagen meestal op stormkracht. Samen met de warmte ideaal voor topprestaties op de sprint (9,78 voor Carl Lewis) en bij de springnummers, die ech ter niet voor officiële erkenning in aanmerking komen. Twee meter per seconde rugwind is het maxi mum, in Indianapolis sloegen de tellers voortdurend door naar vier, vijf meter per seconde, óók tijdens de recordsprint van Griffith. Maar het was de windmeter bij het hink- stapspringen die die snelle bries aangaf, de meter bij het lopen hield het op een onwaarschijnlijke 0,0 m/s. Daarom zal de 10,49 (tot vorig jaar nog het Nederlands record bij de mannen!) altijd wel letterlijk en figuurlijk als 'ongelooflijk' bestem peld worden. Niettemin is de 28-ja- rige Griffith, afgestudeerd psycho loge, dit jaar écht snel gaan lopen. Haar door een reglementaire rug- wind gesteunde finaletijd van 10,60 zondag bewees dat, en zou de sprintwereld ook al op z'n kop heb ben gezet. Waarmee naast de zeer manne lijk torso van Canadees Ben Johnson nu bij het andere geslacht de meest vrouwelijke aller atletes de hoogste trede heeft bestegen. Het was altijd het stokpaardje van Griffith, pas getrouwd met hink- stapspringer Al Joyner: ze wilde wel erg duidelijk laten merken, dat sportvrouwen behalve sterk, ge spierd, soms zelfs een beetje man nelijk, dat ze óók gewoon mooie vrouwen kunnen zijn. Waarbij de Amerikaanse nog de nodige 'hulp middeltjes' gebruikte: centimeters lange nagels aan haar linkerhand, Allen uitgeschakeld in kwalificatietoernooi Noordwijk In de armen van coach Bob Ker- see viert Florence Griffith-Joyner haar onwaarschijnlijkewereldre cord op de honderd meter sprint. fel gekleurd of behangen met siera den en de meest opmerkelijke ën uitdagende uitdossingen op de at letiekbaan. Weg met de korte broekjes en slobbershirtjes, ze ging hollen in hoog uitgesneden bad pakken, bij de WK vorig jaar een schaatspak inclusief capuchon en afgelopen weekeinde een soort bikinislipje en éen bloot en één be dekt been. Modeshow op het tartan, iets wat misschien nog lachwekkend zou aandoen als Griffith niet zo snel zou lopen. Tot.Indianapolis trok ze de aandacht meer met genoemde nagels dan met haar prestaties, tweede plaatsen op Olympische Spelen en bij de WK. Maar dit jaar begonnen de trainingen onder Bob Kersee, getrouwd met een andere superatlete, Jackie Joyner (de zus van Griffiths man, Al) hun vruch ten af te werpen. Ze liep dit jaar al ruim onder de elf seconden, maar of ze ook in direkte duels om Olym pisch goud zo snel is, moet Floren ce Griffith over twee maanden be wijzen. Dan wachten de DDR- sprintsters haar in Seoul op. En in wat voor uitdossing de 1 meter 70 lange Californische dan verschijnt maakt niet zo veel uit, een gouden medaille zal haar in ieder geval niet misstaan. Real Sranang in ongelijk gesteld UTRECHT (ANP) - De president van de Utrechtse arrondisements- rechtbank, mr. Schuman, heeft Re- al Sranang in het ongelijk gesteld bij het kort geding, dat de voetbal club tegen de KNVB had aange spannen. De voetbalbond had Real Sranang terug gezet naar de vierde klasse van het district West I. De al gemene tuchtcommissie van de KNVB was tot deze stap gekomen, nadat Sranang herhaaldelijke met de strafinstelling in aanraking was gekomen. De vereniging was hal verwege het vorige seizoen uit de competitie in de derde klasse ge haald. De problemen waren steeds ver oorzaakt door één speler van de club. Na een schorsing, wegens handtastelijkheden in het veld, keerde hij na kwijtschelding van zijn straf terug bij Real Sranang. Nadat hij opnieuw met de spelre gels spotte, schorste de vereniging hem voor het leven. De tuchtcom missie van de KNVB vond dit niet voldoende. NOORDWIJK - Geen enkele ten nisser uit de regio heeft het kwalifi catietoernooi voor een plaats in het mannenenkel A van het Internatio nale Badgastenevenement door staan. Wijnand Nuyts overleefde gisteren nog één ronde tegen T. Jhon (6-1, 6-0), maar tegen Marco- victz ging hij met twee maal 6-3 ten onder. Clubgenoot Mark Mellema werd al in de eerste ronde geëlimi neerd door Grassen 6-3, 6-2. Een uur na zijn eerste optreden in het kwalificatietoernooi moest Nuyts in het mannenenkel B aan treden. Opnieuw vond de Unicum- mer Jhon tegenover zich. Ditmaal haalde de Duitser twee games meer binnen, de overwinning moest hij echter voor de tweede maal aan Nuyts laten: 6-2,6-1. Lijst aanvoerder Mark van der Donk was tegen Bas Snelders goed op dreef. Slechts één game wist Snel ders in zijn voordeel te beslissen (6- 1, 6-0). Mark Post en Rogier Lief- broer dolven het onderspit tegen respectievelijk Harm Woerdman (6-1, 6-4) en Müller Matis (7-5, 6-3). haar opwachting. Marijke Guyt mocht op het centre-court aantre den tegen Carla Knotschke. De te genwoordig in Bennebroek woon achtige Guyt ging voortvarend van start en nam een 4-0 voorsprong. Haar opponente bleek echter pas bij een ruime achterstand enigszins in haar ritme te komen. Knotschke haalde op tot 5-3, maar Guyt serveerde vervolgens de set uit. De tweede spelreeks vertoonde een nagenoeg identiek spelver- loop. Ditmaal wist de Haagse zelfs een 0-4 achterstand om te zetten in een 5-4 voorsprong. Twee set- points verwierf Knotschke, maar het beslissende punt bleef uit. Guyt liet ook in eerste instantie twee kansen om de stand gelijk te trekken liggen. De derde mogelijk heid bleef echter niet onbenut. Het verzet van Knotschke was vervol gens grotendeels gebroken en Guyt kon doorstoten naar de eind zege: 6-3, 7-5. Ondanks de winst kon de voor malige Katwijkse niet bijzonder te vreden zijn over het vertoonde spel. „Ik heb de laatste weken erg weinig getraind. Ik geef veel les. maar daar krijg je geen wedstrijd ritme van", aldus Guyt, die vorig jaar nog de halve finale van het Badgastentoernooi bereikte. „Ik heb dit jaar in de competitie alles dik, gewonnen. Alleen dat was maar tweede klasse en dat geeft je toch niet echt een idee of je een beetje in vorm bent". In de volgen de ronde vólgt een ontmoeting met de als vierde geplaatste Janine Jünger en als Guyt haar vorm een beetje te pakken heeft, kan dat ze ker een boeiend duel worden. De geplaatste spelers in het man nenenkel C bleven gisteren over eind. M. Herbst en Michael van Maaren, nummer twee en zes van de rangschikking, lieten eenzelfde uitslag noteren. Herbst vesloeg Van Benschop met 6-0 en 6-2 en Van Thiel werd met' dezelfde cij fers verslagen door Van Maaren. De als achtste geplaatste Peter van Paridon kwam eveneens niet echt in gevaar..Zoet kon de Unicummer alleen in de tweede set redelijk vol gen: 6-1,6-4. Bart Krans verzekerde zich van een plaats in de volgende ronde door een overwinning op Maarten Lugthart (6-0, 7-5). JETSKE GOUDSMIT Zestiende etappe: 1Van der Poel (Ned), 38 ki lometer in 46 minuten en 36 seconden, gemiddel de snelheid 48.927 km/u., 2. De Wilde (Bel), 3 Phinney (VSt). 4. Bontempi (Ita), 5. Elliott (Eng). 6. Planckaert (Bel), 7, Lilholt (Den), 8. Theunisse (Ned), 9. Kappes (WDI), 10. Zanatta (Ita). 11Her mans (Ned), 12. Zadrobilek (Oos), 13. Dhaenens (Bel), 14. Dominguez (Spa), 15. Vermote (Bel), 16. Bauer (Can), 17. Talen (Ned), 18. Gamier (Fra), 19. Gaston (Spa), 20. Lavainne (Fra), 21. Duclos-Lassalle (Fra), 22. Vandenbrande (Bel), 23. Haex (Bel), 24. Ghirotto (Ita), 25. Clere (Fra), 26. Van Poppet (Ned), 27. Heynderickx (Bel). 28 Marie (Fra), 29. Regis Simon (Fra), 30. Rooks (Ned), 33. Delgado (Spa) allen zelfde tijd als Van der Poel, 36. Winnen (Ned) op 10 seconden, 37. Lubberding (Ned). 39. Hampsten (VSt). 44. Van Orsouw (Ned), 46. Parra (Col), 49. Breukink (Ned), 51Stevenhaagen (Ned), 58. Boyer (Fra), 72. Hanegraaf (Ned), 83. Kuum (Noo). 89. Alcaia (Mex). 91Kuiper (Ned), 105. Kelly (Ier), 108. Her- rera (Col), 113. Visentm. (Ita). 128. Poels (Ned), 136. Veldscholten (Ned), 140. Lammerts (Ned), Maasen (Ned) allen zelfde tijd a Nijdam (Ned) 0.48. 164. Verhoeven (Ned) 0.52, 165. en laatste Jakobs 1.04. Opgave- Yvon Ma- diot (Fra), niet gestart: Winterberg (Zwi), Amadio (Ita), Kvasvoll (Noo), Hernandez (Spa). Zeventiende etappe: 1. Van Poppel (Ned) 210 kilometer in 4 uur, 58 minuten en 3 seconden, ge middelde snelheid 42,274 km/u, 2. Hermans (Ned), 3. Planckaert (Bel), 4. Van der Poel (Ned), 5. Hoste (Bel), 6. Elliot (Eng), 7. Phinney (VSt). 8. Zanatta (Ita), 9 Dominguez (Spa). 10. Heynde rickx (Bel), 11. Stevenhaagen (Ned), 12. Lavain ne (Fra), 13. Jurco (Tsj), 14. Theunisse (Ned), 15. Da Silva (Por). 16. Leclercq (Fra), 17. Bontempi (Ita), 18. De Wilde (Bel). 19. Muller (Zwi), 20. Casado (Fra). 21. Regis Simon (Fra), 22. Weltz (Den), 23. Garde (Fra), 24. Vandenbrande (Bel), 25. Vichot (Fra). 26. Marie (Fra), 27. Gaston wjSmm ÜT"l 29- Sergeant (Bel), 30. (Spa). 28. Kappes (WDI), 2 (Can), 56. Kelly (Ier), 57. Kuum (Noo), 61 Parra (Col). 63. Boyer (Fra), 64. Delgado (Spa), 66. Winnen (Ned). 73. Breukink (Ned), 76. Hane graaf (Ned), 92. Herrera (Col), 107. Alcaia (Mex), 126. Hampsten (VSt), 130. Lammerts (Ned), 131. Verhoeven (Ned), 142 Visentmi (Ita). 147. Veld scholten (Ned), 148. Maassen (Ned), 150. Nijdam (Ned), 151. Poels (Ned). 155. Talen (Ned), 156. De Rooy (Ned), 159. Solleveld (Ned) allen zelfde tijd als Van Poppel, 162. Jakobs (Ned) 4,21,164. (Spa) 64.56.19, 2. Rooks (Ned) 4.06, 3. Parra (Col) 6.00, 4. Bauer (Can) 7.25, 5. Theunisse (Ned) 7.54, 6. Herrera (Col) 8.18,7. Boyer (Fra) 9.22,8. Pensee (Fra) 10.37,9. Pino (Spa) 13.06,10. Win nen (Ned) 14.08,11. Roux (Fra) 15.58, 12. Cubi- no (Spa) 17.42,13. Pascal Simon (Fra) 18.46,14. Hampsten (VSt) 18.56,15. Breukink (Ned) 20.27, 16. Criquielion (Bel) 20.38, 17. Lejarreta (Spa) 22.49,18. Caritoux (Fra) 23.10,19. Ramirez (Col) 25.07.20. Zadrobilek (Oos) 25.28,21. Jérome Si mon (Fra) 26.17, 22. Alcaia (Mex) 26.29. 23. Echave (Spa) 29.30, 24. Claveyrolat (Fra) 29.55, 25. Visentini (Ita) 30.32, 26. Pedersen (Den) 33.26, 27. Muller (Zwi) 35.26, 28. Vichot (Fra) 35.36, 29. Kuum (Noo) 36.15, 30. Cabrera (Col) 37 38, 32. Stevenhaagen (Ned) 39.43, 48. Kelly (Ier) 55.01, 49. Veldscholten (Ned) 56.06, 59. Lubberding (Ned) 1.04.22,86. Van Orsouw (Ned) 1.20.46,93. Van der Poel (Ned) 1.25.48,103 Kui per (Ned) 1.38.27, 118. De Rooy (Ned) 1.51,24, 132. Nijdam (Ned) 2.00.05,134. Hanegraaf (Ned) 2.01.29,135. Poels (Ned) 2.04.38,136. Solleveld (Ned) 2.05 24.140. Maassen (Ned) 2.06.46,144. Lammerts (Ned) 2.09.05,148. Van Poppel (Ned) 2.12.04,153. Verhoeven (Ned) 2.16.23,156. Ja kobs (Ned) 2.12.31158. Hermans (Ned) 2.27.40, 160. Talen (Ned) 2 34.37.164, en laatste Wayen- berg (Bel) 2.47.00. Dagploegenklassement: 1. PDM/Gisbers 14.54.09, Sigma/Teirlinck, 3. Systeme U/Guimard, 4. ADR/De Cauwer, 5. Chateau d'Ax- /Stanga, 17. Panasonic/Post, 22. Super- confex/Raas allen zelfde tijd als Gisbers. Algemeen ploegenklassement: 1. PDM/Gis- bers 195.12.13, 2. BH/Minguez 195.20.41, 3. Peogeot/Leagea 195.23.15, 4. Systeme U/Guimard 195.34.07, 5. Weinmann/Köchli 195.41.13, 6. Reynolds/Echavarri 195.45.07, 8. Panasonic/Post 196.02.53. 22. Super- confex/Raas 199.27.53. Puntenklassement: 1Planckaert (Bel) 225 pun ten, 2. Kelly (Ier) 155. 3. Phinney (VSt) 131, 4 Rooks (Ned) 120, 5. De Wilde (Bel) 120,6. Bauer (Can) 108.7. Van der Poel 106 (Ned). 8. Hermans (Ned) 104, 9. Van Poppel (Ned) 96. Een aantal renners kreeg punten in mindering wegens du wen op de cols. Bergklassement: 1. Rooks (Ned) 300, 2. Theu nisse (Ned) 213, 3. Delgado (Spa) 197, 4. Millar (Sch) 172, 5. Pensee (Fra) 130,6. Jerome Simon (Fra) 127. Jongerenklassement: 1. Breukink (Ned) 65.16.46, 2. Alcaia (Mex) 6.02, 3. Kuum (Noo) 15.48. Rode trui-klassement (tussensprints): 1 Maassen (Ned) 211, 2. Planckaert (Bel) 199, 3. Theunisse (Ned) 40. Straffen: Theunisse (Ned) werd met tien secon den bestraft wegens het aannemen van voedsel buiten de daarvoor bestemde zones. Vrouwentour Achtste etappe: 1. Simonnet (Fra) 74,5 kilome- sn, 2. Bon- nemann (VSt), 3. Larsen (Noo), 4. Vikstedt-Ny- man (Fin) allen zelfde tijd als Simonnet, 6. Knol (Ned) op 13 seconden, 7. Schmid (WDI), 8. Le Prod'Homme (Fra), 9. Zilporite (Sov), 10. Priaak- hina (Sov), 14- Hage (Ned), 15. Meijer (Ned), 20. Westland (Ned) allen zelfde tijd als Knol, 52. Schuitema (Ned) 0.25, 71. Janssen (Ned) 0.40. Het algemeen klassement: 1. Longo (Fra) 14.30.40, 2. Canins (Ita) 1.30, 3. Hepple (Aus) 10.59, 4. Vikstedt-Nyman (Fin) 12.26, 5. Chiappi (ita) 13.37.6. Odin (Fra) 15.16,7. Kibardina (Sov) 15.33, 8. Watt (Aus) 16.28, 9. Poliakova (Sov) 17.04, 10. Lafargue (Fra) 17.15, 30. Schuitema (Ned) 26.23, 40. Hage (Ned) 30.26, 43. Knol 36.25, 49. Westland (Ned) 38.31, 74. Janssen (Ned) 1.05.48, 75. Meijer (Ned) 1.08.24. Schuman. Toeschouwers: 650. Nijnsel (4e klasse) - Feyenoord 0-6 (0-4). Doel punten: Krommendijk 3, Van Geel, Smolarek, Monkou. Toeschouwers: 2.500. Zwartemeer (2e klasse) Ajax 0-6 (0-2). Doel punten: Willems 3, Meijer 2, Frank de Boer. Velocitas 1 e klasse) - FC Groningen 1 -5 (1 -4). Doelpunten FC Groningen: Eykelkamp 2, Regtop 2, Ten Caat, Velocitas: Poortman. Menaldumadeel (3e klasse) - Cambuur 1-6 (0- 3). Doelpunten Cambuur: Post 3, De Leeuw, Kui- tert. Larooy e.d., Menaldumadeel: Den Boer Smilde (4e klasse) - KV Mechelen 1-5 (1-4). Doelpunten Mechelen: Bosman, Koeman, Oha- na, Emmers, Den Boer, Smilde: Vredeveld. Westduitse kampioenschappen Mannen 200 m vrije slag: 1. Gross 1.47,74, 2. Fahner 1.48,68, 3. Hochstem-1.50,07, 4. Sitt 1.50,19, 5. Pfeiffer 1.50,47. 50 m rugslag: 1. Hoffmeister 26,22 (nat. record), 2. Beimei 26,87, 3, Reich 26,91.100 m schoolslag: 1. Warnecke 1.03,40, 2. Mayer 1.03,97, 3. Mörken 1.04,37, 4. Goebel 1.04,41, 5. Beab 1.04,59. Vrouwen 100 m vrije slag: 1Pielke 57,16,2. Ziliox 57,30, 3. Aizpors 57,39, Osterkamp 57,67, 7. Seick 58,12. 400 m wisselslag: Lohberg-Schultz 4.53,50, 2. Thielemann 5.00,99, 3. Beer 5.02,72. DIEREN OPEN NK Hoofdgroep: Van Mil - Rogers (Aus) 1/2-1/2, Miles (GBr) - Hoeksema 1 -0, Farago (Hon) - Peek 1/2-1/2, Belkhodja (Fra) - Karolyi (Hon) 1-0, Van Heste- Reissmann 1-0, Hartoch - Vogel 1/2-1/2, Timmerman - Cifuentes (Chl) afgebroken.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16