Boek nu voor augustus uw bungalowvakantie: op de tweede week 50% korting! 44 Personen niet centraal registreren De Korte delft onderspit Shamir negeert kritiek Lubbers Politie Amsterdam ontruimt na Conradstraat nog twee panden DINSDAG 19 JULI 1988 PAGINA 3 Advies: gegevens spreiden over systemen DEN HAAG (GPD/ANP) De overheid moet persoonsge gevens van burgers zo veel mogelijk gespreid over ver schillende systemen opslaan en elk gegeven maar één keer opnemen. Eén groot centraal systeem is met het oog op pri vacybescherming ongewenst en bestaande centrale syste men moeten verdwijnen. Verder moeten de gegevens wor den opgeslagen bij instanties die dicht bij de burgers staan, zoals gemeenten, bedrijfsverenigingen, ziekenhuizen en sociale diensten. AMSTERDAM (GPD) - In één ruk door heeft de politie in Amster dam gisteren drie kraakpanden ontruimd. Aan de Herengracht en in de Vondelstraat werden zonder tegenstand twee huizen uit de han den van krakers genomen, nadat eerder op de dag bij de ontruiming van een gebouwencomplex in de Conradstraat een ware veldslag had gewoed. Bij aankomst van de ME op de Herengracht verlieten de twintig daar wonende krakers het pand met de handen gevouwen op het hoofd. In de Vondelstraat bleek niemand aanwezig. De bewoners van dat kraakpand waren nog in de omgeving van de Conradstraat. In totaal waren gisteren ruim 600 politiemensen met de ontruimin gen bezig. Meer dan de helft daar van waren ME'ers, die uit alle delen van het land waren opgeroepen. Daarnaast waren vele gemeentelij ke instanties betrokken. Zo was de conservator van het Stedelijk Mu seum was aanwezig om eventuele achtergelaten kunstwerken van de kunstenaars in het kraakpand vei lig te stellen. De gemeente begroot de totale kosten van de ontruiming op een miljoen gulden. Het is gisteren in de Amsterdam se Tsaar Peterbuurt de confronta tie geworden die al weken eerder voorspeld was. De laatste grote confrontatie van de kraakbewe ging met de politie in Amsterdam. Kraker Gerard schuift de schuld voor die geweldsescalatie op het blaadje van de Osdorpjeugd, doe lend op relbeluste jongeren die ook bij voetbalwedstrijden voor rottig heid zorgen. "Vanuit het complex is er niet naar de ME gegooid. Wij hebben beloofd voor een theater- spektakel te zorgen en dat hebben we gedaan, dacht ik. Als er geweld is gebruikt, is dat de schuld van de politie, die zo nodig met een gigan tische overmacht ter plekke moest komen", meent Gerard. Zijn verwijzing naar de koelkas ten van piepschuim die dreigend echt op de daken van de gebouwen stonden, moet zijn betoog onder strepen. Maar later liggen er op straat ook wrakstukken van echte wasmachines en is de straat bedol ven onder de smurrie van honder den liters afgewerkte olie. Woedend Verdeeldheid bij de krakers. De groep die tot het einde toe de rook en de hitte in de panden heeft ge trotseerd, is woedend over het te vroeg aansteken van de panden. Soms konden ze tenauwernood zelf wegkomen naar veiliger perce len omdat onder hen de verdiepin gen al in de hens gezet werden. "Verdomme, dat is spelen met le vens. Als dat vuur overgeslagen was naar die woningen, zou ik niet graag deze actie op mijn geweten hebben", tiert een vrouw. Ze is woedend. De regie had be paald dat de vreugdevuren beperkt zouden blijven tot het al eerder ge sloopte terrein voor het complex. De brandstichters waren ook de zelfde krakers die het eerst het complex verlieten uit angst voor arrestaties. Er is hier en daar geschreven dat de confrontatie het bewijs zou moeten leveren dat de kraakbewe ging als militante organisatie op zijn laatste oor ligt. Nog geen 300 krakers en sympathisanten waren er gisteren. Niet meer dan 80 kra kers in het complex. Is de bewe ging inderdaad in rook opgegaan? Kraker Leo: "Misschien is het alle maal niet meer zo grootschalig. Maar de beweging bestaat nog steeds en is volop aktief. Alleen werken we nu in veel kleinere cel len. We zijn er nog steeds wel dege lijk". De politie is tevreden, al wordt toegegeven dat het gewelddadig verzet van krakers en publiek 's morgens vroeg nog als een verras sing kwam. "Het was een inschat tingsfout om met veel te weinig mensen te proberen daar een stuk straat vrij te maken. Dat was duide lijk. Maar verder is onze taktiek toch wel uitgekomen". Wat was precies die taktiek? "Niet anders dan bij andere ontrui mingen. Bij de ontruiming van de Vondelstraat begin jaren tachtig was de grootste fout dat we te wei nig manschappen hadden, waar door we ons op een gegeven mo ment moesten terugtrekken. Sindsdien zorgen we ervoor ge noeg mensen achter de hand te hebben. In dit geval ging het om 600 man, die niet allemaal zijn inge zet, maar we hadden ze wel achter de hand. We proberen niet meer ge weld te gebruiken dan strikt nood zakelijk is. Ook nu is er bijvoor beeld niet met traangas gewerkt, al hadden we die mogelijkheid wel". Waarom is geen van de krakers uit het complex gearresteerd? "Dat is de laatste tijd al geen doel meer", stelt de politiewoordvoerder. "Het gaat er ons om dat het comi. sx, zoals de rechter heeft beslist, in handen van de eigenares komt, de gemeente. Ons doel is dan niet om de kraakbeweging met arrestaties een slag toe te brengen". Dat zegt de Voorlopige Raad voor de Persoonsinformatievoor ziening in de nota 'In enkelvoud in vullen s.v.p.', die ze gisteren over handigde aan minister Van Dijk (binnenlandse zaken). Van Dijk is verantwoordelijk voor de coördi natie van de informatievoorziening tussen overheden en vroeg om een advies met het oog op het toene mende gebruik van computers bij de opslag van gegevens. Volgens het rapport kan het uit wisselen van de gegevens van bur gers in de toekomst via de compu ter veel eenvoudiger plaatsvinden, wanneer elke Nederlander één re gistratienummer heeft. De burger hoeft dan niet steeds opnieuw for mulieren in te vullen. De privacy Twee jaar cel voor verkrachten bedwelmde vrouw AMSTERDAM (ANP) - De recht bank in Amsterdam heeft een 25- jarige man uit Amsterdam gisteren tot twee jaar cel veroordeeld we gens het verkrachten en mishande len van een balletdanseres. De man heeft de vrouw met een slaappil be dwelmd en haar in bewusteloze v toestand verkracht. Ook tatoeëer de hij over een lengte van 20 centi meter zijn naam op haar buik. Het verweer van de man dat de vrouw de gemeenschap zelf wilde omdat zij dolverliefd op hem was, en ook toestemming had gegeven voor het tatoeëren, verwierp de rechtbank. De video-opnamen en ruim tachtig foto's van zichzelf en de vrouw die de man na de affaire haar toestuurde noemde de recht bank uitermate grievend. Het 30-jarige slachtoffer beklaag de zich na de rechtzaak erover dat zij door het openbaar ministerie in Amsterdam niet was ingelicht over de datum waarop het strafproces twee weken geleden werd gevoerd. Daardoor had zij niet de mogelijk heid zichzelf als beledigde partij in het strafproces te voegen en een schadevergoeding te eisen. De eni ge mogelijkheid voor de vrouw als nog haar gram te halen is een civie le procedure. Shetland-ponys in wei onthoofd REUVER (GPD) Drie veulens zijn op beestachtige wijze in een wei langs de provinciale streekweg in het Limburgse Reuver ont hoofd. De hoofden van de mini- Shetlandpony's werden achteloos in de greppel geworpen. De rest van de dieren is verdwenen. De afgeslachte veulens waren pas vijf tot zes weken oud. De drie roodbruine pony's hadden een schofthoogte van ongeveer 40 cen timeter. In dezelfde wei stonden nog drie volwassen mini-Shetlan ders. Zij bleven ongedeerd. Over het motief en de daders fast de politie nog volledig in het duis ter. Files Het aantal files is het afgelopen jaar verminderd, hoewel de om vang toenam, zo blijkt uit een over zicht van de stichting Weg. Ons land telde vorig jaar 5,1 miljoen personenauto's, één per drie inwo ners. Daarmee werd 127 miljard ki lometer afgelegd, waarvan twee derde privé. Het autogebruik steeg relatief sterker dan het treinver keer, dat met 9,4 miljard kilometer een stijging van 400 miljoen kilo meter boekte. Mandela Enige honderden mensen heb ben gisteren in Amsterdam deelge nomen aan een afsluitende mani festatie ter gelegenheid van de 70ste verjaardag van de Zuidafri- kaanse gevangen zwarte leider Nelson Mandela, georganiseerd door de Anti-apartheidsbeweging Nederland. Afgelopen zaterdag overhandigde de 66-jarige me vrouw Posthumus in Soweto al meer dan 140.000 verjaardagsgroe- ten van Nederlanders aan Winnie Mandela. Die waren gestuurd na een oproep van elf bekende Neder landers. van de burger kan beschermd wor den met (nog niet bestaande) wet geving. Nu worden volgens de Raad 'opvallend veel' gegevens uit gewisseld op basis van incidentele afspraken. Uit onderzoek is de Raad geble ken dat verschillende overheden hun eigen weg gaan bij het registre ren van personen. Zo wordt veel dubbel werk gedaan en is de regi stratie weinig doorzichtig. Er be staan momenteel 4000 registraties met meer dan 5000 mensen, die worden beheerd door 2000 instan ties. Ook valt er veel aan te merken op de kwaliteit van de registratie, con cludeert de Raad. Op basis van een nog op te stellen wet moet de bur ger ook meer inzicht krijgen in wel ke gegevens zijn opgeslagen. De Gemeentelijke Basisadministratie (GBA) kan volgens de Raad als uit gangspunt dienen. Het GBA wordt na 1994 ingevoerd en kan dienen als controle-instrument voor regi straties in andere systemen. De aanbevelingen uit de ad viesnota worden door een meer derheid van de Raad gedeeld. Een minderheid, bestaande uit het mi nisterie van economische zaken en het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS), zijn het niet op voor hand eens met de voorgestelde de centralisatie. Tijdens het bezoek van minister Van den Broek aan het Palestijnse vluchtelingenkamp Kalandia braken rellen uit. Terwijl Palestijnse jongeren metstenen gooiden, bleek de Palestijnse delegatie die met de bewindsman sprak juist opgetogen c r diens bezoek. UTRECHT (GPD) De gemeente Breukelen hoopt op grond van een absoluut bordeelverbod in haar Al gemene Politie Verordening (APV) de vestiging van het sex-imperium Yab Yum in het failliete Oriental Palace te kunnen verbieden. Breu kelen heeft een advocatenbureau ingeschakeld om te onderzoeken of dit inderdaad het geval is. Een andere mogelijkheid is dat Breuke len de komst van het Amsterdamse bordeel op grond van het bestem mingsplan probeert te verhinde ren. Oriental Palace heeft de be stemming 'horeca' en Breukelen Breukelen denkt Yab Yvun te kunnen weren staat op het standpunt dat prostitu tie niets met horeca te maken heeft. Dat wordt echter betwijfeld door deel 'min of meer binnen de hore ca'. Als de uitbater van Yab Yum zijn horeca-vergunning voor de ex ploitatie van het etablissement langs de snelweg Utrecht-Amster dam gebruikt, dan zou er in princi pe ook prostitutie kunnen worden bedreven. "Per slot van rekening is het ook een vorm van dienstverle ning". Het is overigens de vraag of een en ander wel zin heeft, want ondui delijk is of het bedrag van 19 mil de vereniging joen gulden dat Yab Yum r het paleis wil neerleggen, voldoende DEN HAAG Zaterdagavond, rond half negen. Het Binnenhof ligt er verlaten bij. Enkele uren eer der heeft premier Lubbers de ver zamelde pers verteld hoe de pro blemen bij de b groting 1989 zijn opgelost. De meeste ministers zijn direct daarna op vakantie gegaan. Doodmoe na het zoveelste urendu- rende beraad. door Carel Goseling Öp de kamer van WD-fractielei- der Voorhoeve brandt nog licht. Zijn telefoon rinkelt. Het is de eer ste WD-man in het kabinet, vice- premier De Korte. Hij heeft zijn partijgenoot zojuist op het NOS- journaal gezien. Daar toonde Voor hoeve zich niet erg enthousiast over de oplossingen die het kabi net had bedacht. "Ja, ik heb terughoudend gerea geerd", zegt Voorhoeve. "Nee, ik heb hier enige journalisten zitten". Enige aarzeling: "Goed, ik kom er direct aan". Nadat hij de hoorn heeft neergelegd keert hij zich tot de aanwezigen. "Ik moet nog even naar Algemene Zaken. Kunnen we dit gesprek afronden?". Enkele mi nuten later beent hij over het Bin nenhof, op weg naar het ministerie van premier Lubbers. Daar waar tot voor kort de voltallige minister raad vergaderde staat nu alleen nog een zilvergrijze BMW voor de deur. De auto van De Korte. De druiven voor de kleinste rege ringspartij waren zuur. Nadat de li beralen dinsdagavond nog in alle toonaarden hun zegeningen over de invulling van de belastingher vorming volgens de voorstellen- Oort hadden afgekondigd, kon men nu slechts de wonden likken en proberen nog iets aan het nade rend onheil te doen. Het was niet voor niets dat Voorhoeve direct liet weten enkele oplossingen die het kabinet bedacht had na de zomer- - vakantie weer ter discussie te wil len stellen. Pijn De pijn voor de liberalen zit in drie punten. Ten eerste een drei gende tegenvaller bij uitgaven voor investeringssteun (wir) die over 1986 nog moeten worden uitge keerd. Volgens minister Ruding (fi nanciën) gaat het om enkele hon derden miljoenen guldens. Tijdens het kabinetsberaad bestreed De Korte dat, volgens hem is er geen tegenvaller. En als die er wel is wordt die opgevangen door hogere belastingafdrachten van het be drijfsleven. Het gevecht Ruding-De Korte werd binnen het kabinet ten gun ste van de eerste beslecht. Daar was wel een voorstel van premier Lubbers voor nodig. Om uit de pat stelling te komen stelde hij voor eerst nog eens te gaan bezien of er wel een wir-tegenvaller is. Blijkt die er inderdaad te zijn en niet te worden opgevangen door hogere belastingafdrachten van het be drijfsleven, dan wordt ingegrepen. De bedachte ingreep vormt voor De Korte het voornaamste pro bleem. In februari besloot het kabi net immers de wir af te schaffen. De daarmee gemoeide vier miljard gulden per jaar zou op een andere manier aan het bedrijfsleven ten goede komen: een lagere vennoot schapsbelasting met ingang van 1 oktober, en het overnemen van premie kinderbijslag door de over heid met de helft op 1 juli en nog eens 50 procent op 1 januari 1989. Op voordracht van Lubbers be sloot het kabinet beide maatrege len eventueel uit te stellen als er een tegenvaller bij de wir is. Daar bij lieten alle bewindslieden, ook de WD'ers, De Korte alleen staan in zijn verzet. De redenering van de eerste minister was immers lo gisch: een tegenvaller bij de wir be tekent dat bedrijven meer steun hebben gehad. Dat voordeel wordt weer teniet gedaan door het iets la ter doorvoeren van eerder beloofde lastenverlichtingen. "Zo loopt de som rond", aldus de premier. De minister van economische za ken zat met de gebakken peren. Hij krijgt het hele bedrijfsleven over zich heen. Er is weer een belofte in zake de wir gebroken nadat eerder de toezegging dat er deze kabinets periode niets met de wir zou gebeu ren, werd ingetrokken. Bovendien is een negatieve impuls voor de economie te verwachten. Bedrij ven zullen immers investeringen uitstellen om eerst eens te zien wanneer nu écht de lastenverlich ting komt. 80 miljoen Op een ander punt gleed De Kor te eveneens uit. Van de totale extra bezuinigingen (200 miljoen gulden) moet hij 80 miljoen zien te vinden. Veertig procent, terwijl de begro ting Economische Zaken maar twee procent uitmaakt van de tota le rijksbegroting. Ook hier liet De Korte zich door de collega's over donderen. Ten eerste door de me dedeling van Ruding dat er op De Korte's begroting nog wel geld te vinden is. Ten tweede door de vol gende redenering: het grootste deel van de 200 miljoen gulden aan bezuinigingen wordt veroorzaakt door een overschrijding van 150 miljoen gulden bij de uitgaven voor door de staat gegarandeerde exportkrediet-verzekeringen. Met deze verzekeringen dekt het be drijfsleven zich af tegen financiële risico's bij exporten. Aangezien het dus het bedrijfsle ven betreft en Economische Zaken daarover gaat, werd De Korte voor het opvangen van deze overschrij ding aangeslagen. Dat de export krediet-verzekeringen formeel drukken op de begroting van Fi nanciën deed bij dit opzetje niet ter zake. Ook hier vond De Korte alle andere bewindslieden tegenover zich. Het bedrijfsleven diende de tegenvaller te compenseren, zo luidde de redenering. Dat De Korte er wel in slaagde om een alternatief voor deze aan slag op zijn begroting, het wegval len van investeringssteun voor kleine bedrijven (de kleinschalig heids-toeslag), te voorkomen, mag bewondering wekken. De schade voor het bedrijfsleven was dan nóg groter geweest. Het derde punt dat ergenis bij De Korte opwekte was het feit dat alle bewindslieden 25 procent van hun prijscompensatie in 1989 inleveren, behalve Onder wijs. De begroting van dat ministe rie werd ontzien omdat daar al zo veel bezuinigd moet worden door overschrijdingen bij de studiefi nanciering. "De Korte voelt zich stevig ge pakt. Daarover bestaat binnen de WD ergernis. En die moeten ze ui ten door het in twijfel trekken van de afspraken binnen het kabinet", aldus een betrokkene. Of de ak koorden van afgelopen zaterdag nog opengebroken worden valt te betwijfelen, ook al weet De Korte nog niet waar hij de 80 miljoen moet vinden. Waarom hij die dan toch heeft aanvaard? Zijn woord voerder: "Als je aandringt op be zuinigingen moet je ook de conse quenties aanvaarden. Je kunt niet overal tegen zijn". De schade voor de WD en het bedrijfsleven is er niet minder om. Leek weer op bommenjacht LEEK (ANP) De gemeente Leek gaat voor de tweede keer op bom menjacht. Gisteren besloot de ge meenteraad 1,5 ton uit te trekken voor een zoekactie naar een vlieg tuigbom die onder het erf van een boer in het dorp Enumatil (ge meente Leek) zou liggen. De kosten van deze zoekactie worden geraamd op bijna drie mil joen gulden. De rest van het bedrag wordt hoogstwaarschijnlijk door het rijk betaald. Twee jaar geleden werd al eens twee miljoen gulden uitgetrokken voor een zoekactie naar een brisantbom uit de Tweede Wereldoorlog, maar die werd niet gevonden. De boer had het betrokken stuk grond nog maar net gekocht, nadat hij op aandrang van het gemeente bestuur naar de noordkant van het dorp was verhuisd om ruimte in het centrum van Enumatil vrij te maken. Uit foto's en getuigenver klaringen is nu het vermoeden ont staan dat een zware vliegtuigbom onder zijn nieuwe erf ligt. KALANDIA/JERUZALEM (GPD) Het bezoek van minister Van den Broek (buitenlandse zaken) aan een Palestijns vluchtelingen kamp op de Westelijke Jordaanoe- ver is gistermiddag geëindigd met ongeregeldheden. Even nadat de minister tegen het eind van een rondgang door het kamp Kalandia een kliniek was binnengegaan, be gonnen jongeren met stenen te gooien, zodat tientallen leden van zijn gevolg en journalisten een goed heenkomen moesten zoeken. Het leger hield zich aanvankelijk op een afstand, maar besloot na een kwartier in te grijpen. Een tiental soldaten voerde een charge uit met rubberkogels, waarna de rust te rugkeerde. Het bezoek verliep ver der vreedzaam. Er was onder meer een ontmoeting met een aantal kampbewoners, die pleitten voor Nederlandse erkenning van de PLO. De minister kon weinig meer toezeggen dan dat Nederland in het kader van de Europese samen werking zal streven naar een vreed zame oplossing van het Palestijnse vraagstuk. De minister verklaarde met nadruk dat Israël recht heeft op bestaan maar dat ook de Pales- tijnen recht hebben op zelfbeschik king. Voorafgaand aan zijn bezoek aan het kamp sprak Van den Broek in Oost-Jeruzalem met een delegatie van vijftien Palestijnen uit de be zette gebieden. Vier mensen waren uiteindelijk niet komen opdagen door een intern conflict binnen de delegatie. Na afloop zei de minister dat een aantal problemen kan worden op gelost en dat Nederland daarbij een bescheiden rol zal proberen te spelen. "Juist omdat we een goede relatie hebben met Israël moeten we onze bijeenkomsten gebruiken, zoals in de afgelopen dagen, om duidelijk te maken dat de status quo niet kan voortduren en dat moedige stappen zijn vereist". De Israëlische regering bleek gisteren nauwelijks onder de in druk van de harde kritiek die pre mier Lubbers zondagavond heeft geuit. Volgens premier Shamir heeft Lubbers slechts de bekende EG-standpunten herhaald. Lub bers en Van den Broek zeiden gis teravond niet verwacht te hebben dat de Israëlische politici aan de vooravond van algemene verkie zingen hun standpunten zouden wijzigen. De twee bewindslieden vliegen vandaag terug naar Nederland. Het enige concrete resultaat van hun bezoek tot nu toe is dat minister Peres (buitenlandse zaken) zijn steun heeft toegezegd aan recht streekse export van citrusfruit uit de bezette gebieden naar de EG. De EG wil op die manier de economie van de Palestijnse bevolking steu- Over het verlenen van uitreisvisa door de Nederlandse ambassade in Moskou aan joden die Rusland uit willen, zijn de twee regeringsdele gaties het niet eens geworden. De regering-Shamir wil dat deze joden eerst naar Israël reizen, maar Ne derland vindt zoiets een belemme ring van het vrije verkeer van per sonen. Afgesproken is over deze kwestie later verder te praten. De beide Nederlandse bewinds lieden hebben met defensieminis ter Rabin gesproken over het harde optreden tegen de Palestijnen in de bezette gebieden. "Wij zijn ernstig bezorgd. Er zijn vandaag weer drie doden gevallen en nieuwe deporta ties zullen volgen. Wij vragen ons af of Israël wel voldoende beseft dat de Palestijnen legitieme poli tieke rechten hebben", aldus Van den Broek. Dreigend verlies premie afgewend bij premiewoning DEN HAAG (ANP) Staatssecre taris Heerma (volkshuisvesting) zal bij de vaststelling van de stich- tingskosten van premiekoopwo ningen de rentevergoeding van de koper aan de bouwer niet langer meetellen. Hij komt hiermee tege moet aan de bezwaren van de vere niging Eigen Huis, die stelt dat daardoor veel kopers onterecht een flink deel van hun premie mislo pen. De Raad van State veroordeel de de rekenwijze van de bewinds man vorig jaar al. De klacht van Eigen Huis betrof het feit dat bij de stichtingskosten van premiekoopwoningen de rente wordt meegeteld, die de eigenaar aan de bouwer moet betalen als vergoeding voor het voorschieten daarvan. Daardoor kwamen de stichtingskosten volgens Eigen Huis in duizenden gevallen hoger uit dan volgens de premieregeling is toegestaan en zou de eigenaar een groot deel van zijn premie ver liezen. ADVERTENTIE Kom in augustus een poor weken lekker luxueus logeren in een 5-sterren bungalowpark van Vendorodo in het mooie Limburg: bungalow park Loohorst of Weerterbergen. Om te genieten van de zomer.en de vele verrassingen vön Vendorado. Prachtig gelegen bungalows met alle komfort incl. kleuren-tv. Met volop wondel- en fietsmogeli|kheden, uitgebreide ontspannings- progromma's voor jong en oud, gratis waterpret voor groot en klein met subtropisch golfslagbad, sensationele waterglijbaan en verwarmd buitenbad von ca. 32°C Met midgetgolf, kinderspeelhuis, speeltuinijes, bowling, tennisbanen, sauna en gezellige restaurants met vriendelijke bediening. Als u snel beslist geniet u straks dubbelop van de natuur en de vele Verleng uw vakantie voor half geld Als u snel beslist, kunt u in augustus profiteren van een voordelige verrassing bij Vendorodo. Want als u een bungalowvakantie boekt van een week, don kunt u die heel voordelig verlengen: op de tweede week krijgt u 50% korting! Periode le week 2e week 12 aug. t/m 26 aug. 1100.-* M? 490.-* 19 aug. t/m 2 sept. 980.-* m- 365.-* Beslis nü: hoe eerder u boekt, hoe groter de keus. Reserveer vandaag nog bij V&D, ABN Bank of D-Reizen. Nu ook bij de grote postkontoren. Of bel direkt de Vendorado^iLC^CiLC Reserveringscentrale: U/U O O J OJ Oj (ma. t/m vr. van 9 tot 19 uur, zo, van 10 tot 16 uur). De prijzen gelden voor een 6-persoons geHhokclde bungalow. Eid toeristenbelasting en evt. loe Eventuele andere kortingen vervollen bg ét speaole oonbod MENDOR4DO de vriendelijkste bungalowparken heten u welkom

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3