Veel klachten over kwaliteit van bloemen bi Lewis op goede spoor Drempel Casino te hoog voor Faas 1 CONSUMENT De groenteman Btw bij prijsopgave vaak 'vergeten' Overdracht huis bij scheiding of erfenis zelf doen Van Overloop sterk TOUR IN CITFERS Yvonne van Dorp maakt kans op Olympisch ticket DINSDAG 19 JULI 1988 PAGINA 14 Het assortiment aan kleinfruit is op dit moment op z'n breedst. Na de topaanvoer van de aardbeien spannen nu bessen de kroon, met kleuren die 's lands eer hooe houden; rood, wit en blauw. Van rode bessen is de produktie bijna twee keer zo groot als vorig jaar, terwijl we nog wel wat kunnen verwachten, omdat de piek in de aanvoer nog moet komen. Witte bessen zijn wat minder populair dan de rode, daarvan is de produktie ook duidelijk minder. Een ander lid van de aalbesfamilie die ook in juli haar topaanvoer kent is de zwarte bes. Zwarte bessen bevatten zeer veel vitamine C, in één ons zit net zoveel vitamine C als in vier sinaasappels. De blauwe bes die wel in het rijtje van de Nederlandse vlag voorkomt behoort niet tot dezelfde familie. De blauwe bes is een bosbesachtige, wat ook te zien is aan de groeivorm. De trosjes zijn kleineren de bessen groter en hebben een fraaie paarsblauwe dauw. Over een maand is het volop genieten van deze blauwe bessen. De fluweelzachte framboos die er nu volop is, kent dit jaar een korte maar krachtige aanvoer. Het droge en redelijk warme weer in de maand juni liet de frambozen snel groeien zodat vorige week de aanvoer zelfs vier maal groter was dan vorig jaar. Voordat al dit zalige kleinfruit in bakjes met een inhoud van 250 of 500 g op de markt of in de winkel staat, zijn er al veel plukuurtjes aan vooraf gegaan. De plukkers hebben menig uurtje op een kist onder de bessenstruik of op het aardbeienland doorgebracht om de nodige kilo's bij elkaar te krijgen. Het kleinfruit bevat vruchten met een zoete smaak zoals frambozen, aardbeien en zwarte bessen. Rode en witte bessen hebben een wat zuurdere smaak. Combinaties van zoet en zuur fruit zijn een ware delicatesse. Om ook in de winter te genieten van de zomerse vitaminen zijn jam, rumtopf of invriezen een prima idee. Er gaat echter niets boven vers. Verse frambozen onder een dekje als toetje is een extra bezoek aan de fruitwinkel waard. FRAMBOZEN ONDER EEN DEKJE 300 g frambozen. 2'/* dl melk. 7 g maïzena 1 eetl). 40 g suiker, snufje zout1 pakje vanillesuiker, 2 eidooiers, 2 eiwitten, 40 g suiker. Verwarm de oven voor op 175° C of gasovenstand 3. Beboter een vuurvaste vorm en leg geurige frambozen onderin. Kook een vla van de melk met de maizena, de suiker en het snufje zout. Roer de eidooiers uit en schenk iets van de hete vla hierbij. Giet dit mengsel al roerende aan de vla toe. Laat dit niet meer koken om schiften te voorkomen. Schenk de vla onder de frambozen. Sla de eiwitten stijf met de suiker en leg dit op de vla. Plaats de schotel in het midden van de oven gedurende 15 minuten. Serveren als warm nagerecht, eventueel met gezoete, geslagen Prijzen die in Nederland aan parti culieren worden opgegeven horen eigenlijk altijd inclusief btw te zi jn. Toch komt het nogal eens voor dat - vooral dienstverlenende - bedrij ven een prijsopgave doen waarvan bij de betaling van de rekening blijkt dat men plotseling twintig procent meer moet betalen. De prijs voor het geleverde was juist, maar btw was daarbij niet inbegre pen. Een pijnlijke verrassing voor de consument, zo zeggen woord voerders van beide consumenten organisaties. het Konsumenten Kontakt (KK) en de Consumenten bond. "Ik kreeg altijd slechte bloemen bij mijn bloemist", vertelt Johanna van Dort uit Den Haag. "En als ik terugging om mijn beklag te doen, kreeg ik zelf de schuld dat ik ze niet goed afsneed. Nu koop ik mijn bloemen voortaan bij een kassenbedrijf. Daar is de kwaliteit veel beter". Uit een recent onderzoek van Konsumenten Kontakt blijkt dat heel veel mensen ontevreden zijn over de kwaliteit van bloemen. Samenstelling Nicole Lucas De voornaamste klacht van bloe- menkopers is dat bij 44 procent van de aankopen geen chrysal wordt meegegeven. Dit is een soort voed sel voor bloemen waardoor ze lan ger blijven staan. Verder blijkt dat 26 procent vindt dat bloemen snel gaan hangen, te snel verleppen en dat korte en lange stelen te veel worden gemengd. Helft Hoewel mevrouw Van Dort klaagt over de bloemist, koopt de helft van de Nederlanders de bloe men bij een bloemenzaak. Hier worden volgens het onderzoek van Konsumenten Kontakt de beste bloemen verkocht en de verkopers geven een degelijk advies over hoe je de bloemen moet verzorgen. Ton Kokkelkoren uit Rijswijk over zijn bloemist: "Ik ken de eige naar van de zaak. Hij kan het na tuurlijk niet maken om mij slechte bloemen te geven, anders kom ik niet meer. Ik koop nooit bloemen in de supermarkt. Je sjouwt dan met al die boodschappen en dan blijft er weinig van je bloemen De consument zou in principe kunnen weigeren dit te betalen, zo vinden de consumentenorganisa ties. In artikel 38 van de Wet op de omzetbelasting staat: "Het is de on dernemer verboden anderen dan ondernemers en publiekrechtelij ke lichamen goederen en diensten aan te bieden tegen prijzen met zo danige aanduidingen dat de omzet- over. Bovendien vertelt mijn bloe mist alles over de verzorging. Hij legt uit hoe ik de steel moet afsnij den, dat je regelmatig het water moet verschonen en als je een beetje chrysal toevoegt blijven ze langer staan". Uiteraard heeft de bloemenbran- che wel kwaliteitseisen opgesteld. Zo mag onder andere de lengte van de takken niet te veel afwijken, er mogen geen kromme takken tus sen zitten en de bloemen mogen niet te groen en niet te rijp zijn. De woordvoerder van de bloemenvei ling Westland bevestigt dat bloe menhandelaren niet altijd zo nauw op die voorschriften letten. "Voor al de supermarkten en de markt kooplieden verkopen vaak snij bloemen van slechte kwaliteit. Tuinder Na de bloemist is de tuinder de beste bloemenverkoper. Zestien procent van de bloemenkopers is dik tevreden over de kwaliteit. Eli zabeth Ouwehand uit Katwijk koopt haar bloemen bij de bloe- menkweker: "Een tuinder heeft belasting niet in de prijzen zou zijn begrepen". En dat geldt ook voor bij voorbeeld een loodgieter die een prijsopgave doet voor het repa reren van een dakgoot, tenzij hij bij de prijsopgave nadrukkelijk ver meldt dat er nog twintig procent voor de btw bij komt. "Die twintig procent extra kunnen voor de con sument aanleiding zijn toch nog er- meestal een groot assortiment. En ze zijn altijd vers. Zo'n man weet er vaak alles van, dus die kan je nutti ge adviezen geven over hoe je de bloemen moet verzorgen". De supermarkt als bloemenver koper komt er in het onderzoek van Konsumenten Kontakt slecht af. Dertig procent van de kopers is ontevreden over de kwaliteit. Dat is opvallend, omdat twintig pro cent van de bloemenkopers, on danks de hogere prijs en slechte kwaliteit, zijn bloemen in de super markt koopt. Volgens Konsumen ten Kontakt is de supermarkt een plaats waar mensen vaak via een impuls een mooi uitziende ruiker kopen. De meeste mensen kopen mini maal twee bossen bloemen per maand. Niet alleen voor zichzelf, maar ze nemen ook vaak een bloe metje mee. Opvallend is, dat wan neer ze voor anderen kopen, de mensen minder geld aan een boe ket besteden. De mensen houden duurdere bloemen meestal voor zichzelf. Het meest geliefd is nog altijd de roos. gens anders een prijsopgave te vra gen", aldus de woordvoerder van de bond. Ben je het echter als consument niet eens met een ondernemer die plotseling de btw opvoert dan kun je maar twee dingen doen. Naar de inspectie van de belastingen toe gaan, die de ondernemer een boete kan geven, maar daar heb je je geld nog niet mee terug, of een civiele procedure bij de rechter beginnen] "Dat kan inderdaad lang duren: maar de kans datje wint is niet on: waarschijnlijk", aldus een woord voerster van het ministerie van fij nanciën. Een eventuele opneming van een sanctie in het burgerlijk wetboek, iets waarvoor KK pleit vindt zij niet nodig. "Het artikel ia duidelijk genoeg. Het mag niet, en ondernemers horen zich daar ge] woon aan te houden. En groot ad verteren met een prijs en dan er-j gens in het klein 'exclusief btw' en achteraan frommelen, mag natuur lijk ook niet." Zeker twee keer in de maand koopt de Nederlander een bos bloemen. Op visite gaan zonder een bloemetje is voor velen ondenkbaar. <r0to gpi» Overdracht van een woning bij een boedelver deling als gevolg van echtscheiding of in een nalatenschap kan men zelf vrij eenvoudig en goedkoop regelen. De betrokkenen kunnen zelf bij het kadaster de zaak laten registreren. Hiervoor is een zogenaamde 'voetverklaring' nodig van een notaris. Deze moet bij een 'akte van scheiding en deling' worden gevoegd, waarin dan staat dat de eigendom van een huis aan iemand anders wordt toebedeeld. Men kan zelf of met behulp van een jurist zo'n akte opmaken. Wie zich daarna bij de nota ris meldt voor de voetverklaring moet op grond van de Notariswet volgens de Vereni ging Eigen Huis worden geholpen. Informeer wel eerst naar het tarief. Er geldt een mini mumprijs van 75 gulden, maar er zijn notaris sen die zelf de akte willen opmaken, waardoor de kosten aanzienlijk hoger kunnen uitkomen. In Leiden blijken lang niet alle notarissen be reid te zijn om mee te werken aan de zelfwerk zaamheid die Eigen Huis voorstaat. Een aantal notarissen maakt liever zelf een akte, op grond van juridische argumenten zo zeggen ze zelf. Terwijl het nu net de bedoeling is dat de cliënt het zelf kan regelen en onnodige kosten be spaart. Voor een 'juridisch haalbare' akte moet de klant vaak heel wat meer betalen dan die 75 gulden. Zo is het Leidse notariskantoor Bran denberg bereid mee te werken aan de voetver klaring als het kantoor de akte mag maken. Dat kost 160 gulden plus 'recherchekosten', een vergoeding voor het natrekken van gegevens. Kantoor Van Schijffelen zegt niet gelukkig te zijn met het doe-het-zelf advies van Eigen Huis en adviseert er niet aan mee te doen. Staat men op de voetverklaring dan wordt een 'akte van partiële scheiding en deling' opgemaakt. De kosten daarvan belopen afhankelijk ove rigens van de hypotheekschuld al gauw 440 gulden. Bij notariskantoor Teenstra wordt in strijd met de waarheid zelfs gemeld dat de i Koninklijke Notariële Broederschap zou voor schrijven dat notariskantoren niet aan dergelij- ke activiteiten mogen meewerken. Een aantal kantoren werkt gewoon mee aan de verstrekking van de voetverklaring, tegen het minimumtarief. De kantoren Brouwer, Karstens en Gaarlandt zijn bereid hun dien sten te verlenen. De beste service levert het kantoor Van Loenhout, dat ook een kopie van het paspoort vereist, zodat de echtheid van de handtekenin gen onder de akte is gewaarborgd. Voor 75 gul den en 51 gulden kadasterkosten verzorgt dit kantoor ook de inschrijving van de nieuwe te naamstelling bij het kadaster. Bij Eigen Huis (tel. 033-600750) en bij de Nederlandse Vereni ging van Zaakwaarnemers (04750-18041) is een modelakte verkrijgbaar. SPORT NOORDWIJK De regionale ten nissers lieten het gisteren tijdens het kwalificatietoernooi voor de A- categorie in Noordwijk groten deels afweten. Stefan Faas had in zijn partij tegen Willem van der Ak ker goede kansen in de eerste set. Één set-point verwierf de speler van Dekker zelfs, maar gebrek aan wedstrijdritme brak hem uiteinde lijk toch op: 5-7, 1-6. Het tegenovergestelde is eigen lijk het geval bij Jan-Willem Lugt- hart. Een overdosis tennisuren brachten bij de Katwijker een vooral geestelyke vermoeidheid te weeg. In de slotfase van zijn wed strijd tegen de Australiër Smith kwam dat duidelijk naar voren. Lugthart gaf zijn eigen opslagspel INDIANAPOLIS (Reuter/ANP) - Na de verbluffende records van Florence Griffith en Jackie Joyner werden op de vierde dag van de Olympische selectiewedstrijden Mandy de Jongh mag naar Seoul LEIDEN - Taekwondoka Mandy de Jongh gaat toch naar de Olympi sche spelen in Seoul. Na een lange strijd met de Zuidkoreaanse orga nisatie en de Wereld Taekwondo Federatie is de wereldkampioene toegelaten tot het Olympisch toer nooi, waar taekwondo dit jaar een demonstratiesport is. Mandy de Jongh, die na het bin nenhalen van haar tweede Europe se titel gas had teruggenomen, zal de komende maanden extra hard moeten gaan trainen om in septem ber in topvorm te zijn. Trainer Ge rard van den Berg toonde zich van ochtend blij met de plaatsing van zijn pupil. ..Er heeft lange tijd onze kerheid bestaan over haar deelna me. Als wereldkampioene hoort ze natuurlijk op de Spelen thuis", vindt Van den Berg. door drie dubbel fouten uit handen en was te weinig gemotiveerd om terug te vechten (7-6, 6-3). Ook Mark Post zag zijn poging door te dringen tot het A-toernooi vroegtijdig stranden. Markovitch bleek met 6-2 en 6-4 een maatje te groot voor de Leiderdorper. Rerié van der Wilk kor het op eigen park eveneens niet waarmaken. Met 7-5 en 6-3 moest Van der Wilk Florent voor laten gaan. De enige die het wel redde, was de vooral in Noord- wijkse tenniskringen niet onbe kende Ab de With. Vorig seizoen versterkte de Hilversummer nog de gelederen van het eerste team van Casino. De With kwalificeerde zich ten koste van Hutter: 7-5, 6-4. Opmerkelijk gegeven van deze de normale, hoogstaande verhou dingen hersteld. Het broeinest in Indianapolis had voor de tweede ronde op de 200 meter een verkoe ling ondergaan. Een tropische re genbui hield de atleten ruim een half uur in de kleedkamer, zette de baan blank, maar weerhield de lo pers er niet van uitstekende tijden neer te zetten. Carl Lewis had in de tweede se rie een explosieve start, rondde de bocht perfect en liet ruim tien me ter voor de streep het tempo varen. Zijn tijd loog er niet om: 20,03 met een rugwind van 1,2 meter per se conde. Zijn tweede tijd in dit sei zoen. Eerder liep hij al 19,99 secon den. De baan in Indianapolis behoort tot de favoriete accommodaties van Lewis. De bochten zijn ruimer dan in menig ander atletieksta- dion. In 1983 vestigde Lewis hier zijn Amerikaanse record van 19,75 seconden. In die race had hij het wereldrecord van de Italiaans Men- nea (19,72) gebroken indien hij niet tien meter voor het einde de armen juichend in de lucht had gestoken. Tussen de tropische regenbuien door werd in Indianapolis een nieuwe ster geboren. Steve Lewis, een 19-jarige student uit Santa Mo nica, verbeterde op een natte baan De With is dat hij slechts vijf jaar geleden voor het eerst een tennis racket ter hand nam: „Ik heb ont zettend veel getraind en sta toch wel iedere dag op de baan". Afgelo pen zondag won de tegenwoordig voor Bosheim uitkomende speler een B-toernooi in Gooiland. Met de zege van gisteren daarbij gevoegd lijkt De With het spelletje bijzon der snel onder de knie te hebben. „Ik vond die Hutter ook niet zo heel erg sterk, maar voor mij is ei genlijk iedere overwinning een prestatie". Vandaag komen Wijnand Nuyts en Mark Mellema, beiden van Uni cum, in actie voor de eerste kwalifi- catieronde. Mark Mellema deed gisteren al goede zaken in het man- nenenkel B. De Leidenaar versloeg Cees-Jan Asselbergs met twee maal 6-3. Opvallend is overigens het grote aantal walk-overs in zo wel het mannen- als vrouwenenkel B. Om uiteenlopende redenen, va riërend van blessures tot vakan ties, hebben verschillende spelers en speelsters in een laat stadium van deelname afgezien. JETSKE GOUDSMIT zijn eigen junioren wereldrecord op de 400 meter tot 44,11 seconden. Lewis klopte Danny Everett (44,32), terwijl in de andere halve fï- nakle Harry Reynolds de snelste was: 44,65. Reynolds liep vorig jaar de beste tijd uit de geschiedenis op zeeniveau: 44,10. Het legendari sche wereldrecord dat Lee Evans op de Olympische Spelen van 1968 in het hooggelegen Mexico-Stad vestigde, lijkt onder ideale omstan digheden in Indianapolis rijp voor een serieuze aanval. Nog een ander legendarische we reldrecord van die historische 18 oktober 1968 stond op de vierde dag van de Olympische kwalifica ties in het blikveld. De 8 meter en 90 centimeter ver van Bob Beamon had in Indianapolis verbeterd kun nen worden. Carl Lewis en Larry Myricks hadden de supervorm er voor. Slechts de atmosferische om standigheden waren minder ide aal. Het duel, dat Lewis met 8,76 met twee centimeter in zijn voor deel besliste, moest worden onder broken voor een fikse regenbui. Bob Beamon keek zelf toe hoe Myricks de jacht op zijn wereldre cord opende met een eerste sprong van 8,43. Lewis had een minder antwoord: 8,34. Daarna kwam My ricks met 8,55; vlak voor het on- HILLEGOM Grote verrassingen vielen er gisteren tijdens het ten nistoernooi in Hillegom niet te no teren. De spelers in de B-categorie kregen nog een dagje rust en ko men vandaag in actie. Bob van Overloop kende een goede dag. Zo wel in het mannenenkel Cl als C2 boekte de Leiderdorper een over winning. In Cl had Van Overloop drie sets nodig tegen Arjan Cooren- gel: 6-2, 5-7, 6-3. Henk Peters bleek in C2 een minder lastig obstakel. Met 6-0 en 6-2 ging Peters ten onder tegen Van Overloop. De wedstrijdleiding kwam twee maal succesvol in actie. Paul Da- men zegevierde in het mannenen kel Cl met 6-2 en 7-5 over Chris Jansen. Ook Han de Jong verruilde zijn plaats achter de wedstrijdtafel even voor een optreden op het gravel. In het mannenenkel D+ gen Olympisch kandidaat. ifotoAP) weer losbarstte haalde Lewis met 3,2 meter rugwind (de enige sprong van het duo met teveel windvoor- deel) 8,55. Na de bui kwam Myricks direct tot 8,74, een verbetering van zijn persoonlijk record met acht centimeter. Lewis, sinds 1981 al 24 duels ongeslagen tegen Myricks, haalde slechts inspiratie uit die reuzesprong van zijn concurrent. Hij verbeterde tot 8,76, de op één na beste sprong uit zijn loopbaan. Lewis kwam in de drie sprongen daarna nog één keer ver, 8,68, maar was ook twee keer foutief in de af zet. Myricks maakte één fout en scoorde nog 8,55 en 8,08. Olym pisch kampioen Lewis kwam vijf jaar eerder in hetzelfde stadion tot zijn beste verrichting ooit: 8,79. Myricks had 8,66 staan tot dinsdag. De strijd, waarbij het duo liefst acht keer verder kwam dan 8,34, gaat de boeken in als de beste ver- springwedstrijd uit de historie. won De Jong van Jan Kleian met 0- 6, 6-4 en 6-2. J. Kamp zorgde in dit onderdeel voor een onverwachte ontwikkeling. De speler van Bote- se gaf een indrukwekkend visiste- kaartje af door de als tweede ge plaatste Kees de Boer met ruime cijfers te kloppen: 6-3,6-0. Lijstaan voerder Nico Tromp bleef overtui gend overeind en stond slechts één game af aan Maurits Boon (6-0, 6-1). In het vrouwenenkel Cl plaatste Jannie Kaaien zich voor de volgen de ronde. De jeugdige Marieke Ha lenbeek, die dit seizoen reeds een C-toernooi op haar naam schreef, was niet opgewassen tegen de rou tine van Kaaien: 6-2, 7-5. Pamela Meys ging in het vrouwenenkel C2 voortijdig onderuit. De nummer vier van de lijst verloor met twee maal 6-3 van Dorien Drejer. Zege Bailesteros LYTHAM ST ANNES (Reuter) - Severiano Bailesteros heeft het open kampioenschap van Groot- Brittannië op zijn naam geschre ven. In de laatste ronde boog de Spanjaard zijn achterstand van twee slagen op de Zimbabwaan Nick Price in een voorsprong van twee om. De Britse titelverdediger Nick Faldo werd derde. Baileste ros' totaal over vier ronden was 273 slagen, elf onder par. was een re cord in de geschiedenis van de 'Britse'. De uitslag van de vijftiende etappe is: 1. Cubi- no (Spa) 187.5 km in 6.20.44 (gem. 29,548 km/u), 2. Duclos-lassalle (Fra) 5.59, 3. Delgado (Spa) 6.02, 4. Theunisse (Ned) 6.31, 5. Rooks (Ned) 6.40, 6. Boyer (Fra), 7. Pensee (Fra). 8. Pino (Spa), 9. Parra (Col), 10. Roux (Fra) 7.03, 11. Herrera (Col) 7.08, 12. Pascal Simon (Fra) 7.16, 13. Lejarreta (Spa) 7.58,14. Breukink (Ned) 8.01, 15. Caritoux (Fra) 8.38,16. Bauer (Can) 9.33,17. Winnen (Ned). 18. Muller (Zwi) 9.59,19. Ramirez (Col) 10.44, 20. Abadie (Fra) 12.28, 21. Chozas (Spa), 22. Edgar Corredor (Col) 13.22,23. Criqui- elion (Bel) 13.43, 24. Hampsten (VSt) 13.46, 25. Pedersen (Den) 14.26, 26. Jerome Simon (Fra) 14.49, 27. Zadrobilek (Oos) 14.53, 28. Bouvalier (Fra) 15.00, 29. Blanco (Spa) 15.58, 30. Nulens (Bel) 16.34, 34. Visenlini (Ita) 17.16, 46. Alcala (Mex) 21.17, 47. Stevenhaagen (Ned) 21 42. 48. Millar (GBr) 21.47, 51. Peeters (Bel) 22.19, 56. Kelly (Ier) 24.04,62. Veldscholten (Ned), 64. Lub- berding (Ned), 69. Gölz (WDI) 24.55, 71. Van Orsouw (Ned) 25.19, 73. De Rooy (Ned) 25.45, 80. Planckaert (Be1) 27.49, 84. Dhaenens (Bel) 28.23,101. Van Lancker (Bel) 30.11,103. Hane- graal (Ned) 30.22, 111. Talen (Ned) 31.44, 116 Van der Poel (Ned) 31.58, 117. Poels (Ned) 32.06, 121. Solleveld (Ned) 32.26, 127. Lam- merts (Ned) 33.01,128. Kuiper (Ned) 33.05,129. Jakobs (Ned), 134. Van Poppel (Ned) 33.29,136. Maassen (Ned) 33,54, 141. Verhoeven (Ned) 34.17, 142. Bishop (VSt) 34.19, 143. Nijdam (Ned) 34.26, 147. Hermans (Ned) 34.46, 162. Ghirotto (Ita) 36.40, 170 en laatste: Hernandez (Spa) 42.41. Afgestapt: Arroyo (Spa), Bernard (Fra), Zimmer- mann (Zwi), Motiet (Fra), Beuker (Ned), Ni|boer (Ned). Het algemeen klassement is: 1Delgado (Spa) 59.11.40, 2. Rooks (Ned) 4.06, 3. Parra (Col) 5.50, 4. Bauer (Can) 7.25, 5. Theunisse (Ned) 7.54,6. Herrera (Col) 8.08,7. Boyer (Fra) 9.12,8. Pensee (Fra) 10.37,9. Pino (Spa) 12.56,10. Win nen (Ned) 13.58,11. Roux (Fra) 15.48,12. Cubi- no (Spa) 17.32,13. Pascal Simon (Fra) 18.36,14. Hampsten (VSt) 18.46,15. Breukink (Ned) 20.17, 16. Criquielion (Bel) 20.28, 17. Lejarreta (Spa) 22.39,18. Caritoux (Fra) 23.00,19. Ramirez (Col) 24.47,20. Zadrobilek (Oos) 25.18,21Jerome Si mon (Fra) 25.37. 22. Alcala (Mex) 26.19, 23. Echave (Spa) 28.30, 24. Claveyrolat (Fra) 29.35, 25. Visentini (Ita) 30.22, 26. Pedersen (Den) 33.16, 27. Muller (Zwi) 35.16, 28. Vichot (Fra) 35.36, 29. Kuum (Noo) 36.05, 30. Cabrera (Col) 37.28,32. Stevenhaagen (Ned) 38.33,38. Nulens (Bel) 47.27,48. Kelly (Ier) 54.5149. Veldscholten (Ned) 55.56, 59. Lubberding (Ned) 1.03.32, 80. Van Lancker (Bel) 1.14.56,88. Van Orsouw (Ned) 1 19.56, 95. Van der Poel (Ned) 1.24.58, 96 Dhaenens (Bel) 1.29.08, 97. Peeters (Bel) 1.30.10, 105. Kuiper (Ned) 1.37.07. 111. Gölz (Wdl) 1.41.40,124. De Rooy (Ned) 1.51.14.135. Nijdam (Ned) 1.58.37, 138. Hanegraaf (Ned) 2.01.19,140. Poels (Ned) 2.03.58,141. Solleveld (Ned) 2.04.44, Maassen (Ned) 2.06.36, 148 Lammerts (Ned) 2.08.55, 149. Bishop (VSt) j 2.10.12, 152. Van Poppel (Ned) 2.11.44, 156. Verhoeven (Ned) 2.15.44, 158. Jakobs (Ned)' 2.16.26,164. Hermans (Ned) 2.27.40,166. Talen (Ned) 2.33.47, 170 en laatste: Wayenberg (Bel) 2.43.32 Jongeren klassement: 1. Breukink (Ned) 59.31.57, 2. Alcala (Mex) 6.02, 3. Kuum (Noo) 15.48, 4. Stevenhaagen (Ned) 18.16. Puntenklassement: 1Planckaert (Bel) 200 pun ten, 2. Kelly (Ier) 155, 3. Rooks (Ned) 120, 4. De Wilde (Bel) 107, 5. Bauer (Can) 98, 6. Phinney (VSt) 86, 7. Van Poppel (Ned) 81. 8. Delgado (Spa) 72. Bergklassement: 1Rooks (Ned) 298, 2. Theu nisse (Ned) 213, 3. Delgado (Spa) 197, 4. Millar (Sch) 172,5. Pensee (Fra) 150,6. Jerome Simon j (Fra) 127. Combinatie klassement: 1. Rooks (Ned) 92, 2. Delgado (Spa) 79, 3. Jerome Simon (Fra) 59, 4. Theunisse (Ned) 54, 5. Planckaert (Bel) 50. Dagploegenklassement: 1Peugeot/Legeay 19.21.54, 2. BH/Minguez 1.24, 3. PDM/Gisbers 0.28, 4. Systeme U/Guimard 10.50, 5. Cale de Colombia/Nino 11.32, 6. Panasonic Post 14.26, 18. Superconfex/Raas 59.38. Algemeen ploegenklassement: 1. PDM/Gis- bers 1.77.58.16,2. BH/Minguez 8.08,3. Peugeot- /Legeay 10.52, 4. Systeme U/Guimard 21.44, 5 Weinmann/Köchli 29.20, Reynolds/Echavarri 32.34, 8. Panasonic/Post 50.20, 22. Super confex/Raas 4.15.20. VROUWEN De uitslag van de zevende etappe is: 1Longo (Fra) 57 kilometer in 1 uur, 57 minuten en vier se conden (gemiddelde snelheid: 29,214 km/uur), 2. Canins (Ita) op 38 seconden, 3. Hepple (Aus) 6.03, 4. Larsen (Nor) 6.54, 5. Kibardina (Sov) 6.58,6. Seghezzi (Ita) 7.12,7. Watt (Aus), 8. Odm (Fra), 9. Poliakova (Sov), 10. Bonnoront (Ita) allen zelfde tijd als Seghezzi, 40. Hage (Ned) 14.33,43 Schuitema (Ned) 15.3153. Knol (Ned), 56. West- land 20.39, 71Janssen 23.36. 74. Meijer 26.52 Algemeen klassement: 1 Longo (Fra) 12.42,09, 2. Canins (Ita) 1.18, 3. Hepple (Aus) 10.59,4. Vikstedt-Nyman (Fin) 12.39, 5. Chiappa (Ita) 13.37,6. Kibardina (Sov) 15.217. Odin (Fra) 15.29, 8. Watt (Aus) 16.16, 9. Poliakova (Sov) 16.52, 10. Lafarque (Fra) 17.03, 30. Schuitema (Ned) 26.11, 40. Hage (Ned) 30.26, 43. Knol (Ned) 36.25, 49. Westland 38.31, 73. Janssen I 1.05.21, 75. Meijer (Ned) 108.24. Amerikaanse selectiewedstrijden: Mannen: 800 m, finale: 1Gray 1.43,96,2. Everett 1.44,46, 3. Baskin 1.44,91, 4. Kersh 1.45,35, 5. Clark 1.45,47,6. Marshall 1.45.83. Kogelslinge ren: 1. Flax 77,28 m. 2. Deal 75,64. 3. Logan 75,60. 400 meter, halve finales: 1e serie 1 Reynolds 44,65, 2. McKay 44,81, 3. Valmon 45,01, 4. Daniel 45,12. 2e serie: 1. Steve Lewis j 44,11 (juniorenwereldrecord), 2. Everett 44,32,3. I Robinzine 44,67, 4. Haley 44,93. 10.000 meter, finale: 1 Bickford 29.07,35, 2. Pl?sencia 29.08,59. 3. Porter 29.09,92. Ver, finale: 1 Carl Lewis 8,76 m, 2. Myricks 8,74. 3. Powell 8,36 (te- j veel rugwind), 4. Laine 8,31 (tr) Vrouwen. 800 meter 1. Gallaher 1.58,01, 2 Floyd 1.59,20, 3. Clark 1.59,93. 400 meter: 1 Dixon 50,38, 2. Howard 50,40, 3. Brisco 50,53. Speer: 1Mayhew 63,66 m, 2. .Smith 56,46, 3 Sutfin 56.08. 4. Nye 55,18. LOTTO DEN HAAG (ANP) - Lotto noch Cijferspel van het afgelopen weekeinde heeft een winnaar van de I hoofdprijs opgeleverd, Twee winnaars van de tweede prijs in lotto 28 ontvangen 150.000 gulden I LEIDEN Voor Yvonne van Dorp wordt het atletiekseizoen steeds inte ressanter. Daags na de Nederlandse kampioenschappen, waarop de Leid se haar titel op de 400 meter prolongeerde, werd zij als reserve aangewe zen voor de 4x100 meter-ploeg, die alles in het werk stelt om aan de limiet voor de Olympische Spelen in Seoul te voldoèn. Aanvankelijk dreigde Van Dorp bij voorbaat uit de boot te vallen, om dat de KNAU alleen Mieke van der Kolk en Claudia Elissen als reserves had aangewezen. Van Dorp: „Gelukkig heeft bondstrainer Toine van de Goolberg erop aangedrongen ook Edine van Heezik en mij een kans te gunnen. Wij lopen met zijn vieren op 14 augustus in Hengelo tegen elkaar een 100 meter. De snelste van ons wordt aangewezen als reserve voor de estafetteploeg, als die tenminste aan de limiet voldoet". Hoewel Van Dorp in eerste instantie van de prestaties van het kwartet Nelli Cooman, Els Vader, Gretha Tromp en Marjan Olijslager afhankelijk is, gloort er ook voor haar enig olympisch perspectief. „Best spannend, die estafette", vindt de atlete van AV Holland, „want door mijn toegeno men snelheid acht ik mij niet kansloos tegen die anderen. Het is alleen jammer dat ik in Hengelo nu geen 400 meter kan lopen. Die is op verzoek van Els Vader in een 200 meter omgezet. Maar gelukkig kan ik 'ook op de kortste afstanden goed uit de voeten". Razendsnel op tweehonderd meter

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14