Warschautop doet NAVO handreiking Politie beëindigt Mandela-concert Jackson en Dukakis trachten op de valreep vrede te sluiten Sovjet-tv toont blik achter cle schermen bij Gorbatsjov Protest tegen fraude tijdens verkiezingen Overleg conventionele wapens Opperste Sovjet vandaag bijeen Weinig hoop over status van omstreden provincie MAANDAU WJULllHUH Ë3H3 In de slotverklaring van de confe rentie pleit het Warschaupact voor onderhandelingen tussen Oost en West over een bevriezing van de defensieuitgaven. In een apart do cument wordt voorgesteld om het geld dat met de wapen- en troepen vermindering wordt uitgespaard, te besteden aan een verbetering van het milieu in Europa. Sovjet-leider Gorbatsjov vertrok enkele uren na afloop van de confe rentie naar Moskou, waarmee een eind kwam aan zijn zesdaagse be zoek aan Polen. Ook de andere lei ders van het Warschaupact keer den zaterdag terug naar huis. Voor beide bondgenootschap pen „zou het nuttig zijn om de aan dacht te richten op het probleem van de wederzijdse opheffing van de asymmetrie en onevenwichtig heid in bepaalde soorten conven tionele wapens en strijdkrachten", staat in een aparte verklaring over de vermindering van conventione le wapens. Volgens het Westen beschikt het Warschaupact over twee keer zo veel tanks, pantservoertuigen en artillerie en moet die scheve ver houding worden rechtgetrokken Doden bij brand in Parijs hotel PARIJS (AP) - Door een brand die zaterdagochtend vroeg in een Pa rijs hotel woedde, zijn vijf mensen om het leven gekomen en enkele anderen gewond geraakt. Van vier slachtoffers werd de naam niet bekendgemaakt. De be drijfsleider van hpt hotel, de 60-ja- rige Bonhomme, bezweek zater dagmiddag in het ziekenhuis aan de brandwonden die hij had Onder de gewonden bevonden zich Ame rikanen, Westduitsers, Britten en Belgen. De brand brak uit omstreeks half vier in de ochtend op de trap van het zes verdiepingen tellende hotel St. Vincent de Paul aan de Rue d'Hauteville, enkele straten van het spoorwegstation Gare du Nord. Tegen de tijd dat brandweerlie den de brand hadden geblust, lag het gebouw vrijwel geheel in de as. De oorzaak van de brand was niet bekend. Afghanistan Het Afghaanse regeringsleger heeft tijdens een recente operatie in de provincie Bamiyan ten wes ten van de hoofdstad Kabul 272 is lamitische rebellen gedood, onder wie vijf militaire bevelhebbers, al dus Radio Kabul. India In de zuidelijke Indiase deelstaat Tamil Nadu zijn acht buspassa giers door een bende met sikkels vermoord. Vier mensen raakten ge wond. Volgens het Indiase persbu reau UNI drongen zeker 15 mensen de bus in en vielen de passagiers aan. Vermoed werd dat de slacht partij een vergeldingsactie was voor de moord op de voorzitter van een plaatselijke dorpsraad in janu- bij eventuele onderhandelingen. Het Warschaupact stelde zich steeds op het standpunt dat zulke onderhandelingen zich vooral zou den moeten richten op de troepen aantallen. Het pact heeft voorge steld om het troepenaantal aan weerszijden te verminderen met 500.000 man. In de slotverklaring staat dat het Warschaupact voor onderhande lingen is met leden van de NAVO „over een bevriezing en verminde ring van de defensieuitgaven en voor een moratorium op de verho ging voor één tot twee jaar". Westduitsland heeft voorzichtig optimistisch gereageerd op de uit komst van de conferentie van het Warschaupact. Minister van defen sie Scholz vond de uitkomst „be moedigend", maar zei wel dat de voorstellen van het Warschaupact grondig bekeken moeten worden door de NAVO. De Hongaarse regerings- en par tijleider, Karoly Grosz, heeft in Warschau mensenrechten voor minderheden geëist. Naar het persagentschap MTI in Budapest berichtte heeft Grosz na afsluiting van de top tegen Hongaarse jour nalisten in Warschau gezegd dat hij geen gesprek heeft gehad met de Roemeense staats- en partijleider Ceausescu. Hij had in een pauze tussen de besprekingen alleen maar "enkele beleefdheden" met hem gewisseld, zei hij. Hongarije en Roemenië hebben het met elkaar aan de stok over de behandeling van de Hongaarse minderheid in laatstgenoemd land. Oorspronkelijk had men in War schau "ophelderende gesprekken" tussen Ceausescu en Grosz ver wacht. Zonder Roemenië te noemen zei Grosz op de top te hebben geëist dat minderheden hun moedertaal en cultuur hoog moeten kunnen houden en betrekkingen met het moederland moeten kunnen on derhouden. Het garanderen van rechten van minderheden is in eer ste aanleg een zaak van het land waarvan zij staatsburger zijn, aldus Grosz. KAAPSTAD (AFP/Rtr/AP) - De Zuidafrikaanse politie heeft gis teren een einde gemaakt aan concerten en manifestaties in Kaapstad en elders in Zuidafrika ter viering van de 70e verjaardag van de gevangen zwarte nationa listische leider Nelson Mandela. Oorspronkelijk zou het grote Mandela-concert in Kaapstad worden gehouden in de gemeng de West-Kaap Universiteit, maar zaterdag grepen de autoriteiten naar de bepalingen van de nood toestand om een algemeen ver bod op vieringen uit te vaardi gen. Dit verbod, dat werd afge kondigd door het hoofd van de politie in Kaapstad, generaal Roy During, werd gisteren ongeldig verklaard door een rechter van het Hooggerechtshof in Kaap stad. Hij oordeelde dat de politie te kwader trouw had gehandeld. Zijn uitspraak betekent volgens WARSCHAU (AP) - De moeder van Sovjet-partijleider Gorbatsjov heeft verteld dat haar zoon tijdens de Tweede Wereldoorlog drie maanden niet naar school kon, om dat zij zo arm was dat ze geen schoenen voor hem kon kopen. Zij heeft dat verteld in een uniek inter view dat is uitgezonden door de Poolse televisie. Het verhaal van Maria Gor batsjov over de problemen van haar gezin tijdens de Tweede We reldoorlog werd door een Russi sche cameraploeg gefilmd en uit gezonden door de Poolse staatste levisie ter gelegenheid van het be zoek van Gorbatsjov aan Polen, vo rige week. In de 47 minuten durende docu mentaire over Gorbatsjov en zijn beleid werd meer verteld over de persoon van de partijleider en zijn familie dan zijn eigen achterban in de Sovjetunie ooit heeft gezien. De Sovjetmedia maken er beleid van zelden of nooit aandacht te beste den aan onofficiële activiteiten van overheidsdienaren. Gorbatsjov lijkt inspiratie te heb ben geput uit het gedrag van wes terse politici en maakt praatjes op straat en kust baby's alsof hij stem men moet verzamelen. Ook neemt hij zeer zichtbaar zijn echtgenote MEXICO (GPD) - "Je liegt kale, je hebt de verkiezingen verloren." Honderdduizenden Mexicanen hebben in het centrum van de hoofdstad Mexico geprotesteerd tegen de officiële uitslag bij de stembusslag van anderhalve week geleden. De linkse kandidaat Cuauhte moc Cardenas, die nog altijd de overwinning opeist, had het op nieuw over een 'feitelijke staats greep' ten bate van Carlos Salinas de Gortari, de kandidaat van de al 59 jaar aan macht zijnde PRI-partij. Salinas heeft officieel net iets meer dan vijftig procent van de stern- advocaten, die tegen apartheid zijn en onmiddellijk een koft ge ding aanspanden, dat er van daag, wanneer Mandela 70 wordt, nog enige sprake van fes tiviteiten zal kunnen zijn. Toen de politie gisteren de toe gangswegen tot de universiteit bleek te hebben afgesloten ver plaatsten de organisatoren het concert naar de blanke Universi teit van Kaapstad. Deze ligt op een paar kilometer van de Pollsmoor-gevangenis waar Mandela gevangen zit. De politie arriveerde ongeveer drie uur nadat het concert in de blanke universiteit was begon nen. De organisatoren deelden de rond 700 zwarte en blanke aanwezigen mee dat de politie het concert illegaal had ver klaard en dat men binnen tien minuten moest verdwijnen. Dit erkenning zal moeten opleveren voor de miljoenen Democraten die bij de voorverkiezingen op hem hebben gestemd. In de rede klonk ook nog steeds het dreigement door dat de zwarte dominee de een heid van de partij zou kunnen ver storen als hij onvoldoende zijn zin krijgt. Als zeker teken daarvan heeft Jackson's staf zaterdag bij de par tij-organisatie de papieren opge vraagd die hij nodig heeft om zich zowel als presidentskandidaat als als kandidaat voor het vice-presi- dentschap te kunnen aandienen. Dat eerste was verwacht, want Jackson heeft zijn campagne, on danks het feit dat Dukakis begin juni al definitief zeker was van de Democratische nominatie, nooit stopgezet. Dat Jackson formeel presidentskandidaat is gebleven, heeft niet meer dan symbolische betekenis. Maar als Jesse Jackson, door zich ook als vice-president be schikbaar te stellen, de keus van Dukakis, senator Lloyd Bentsen, zou aanvallen, dan zou dat de ko mende dagen tot bittere discussies aanleiding kunnen geven. De meeste Democraten houden het er- Raisa mee op zijn buitenlandse rei zen. Maar hij probeert zo goed mo gelijk te vermijden dat een soort propaganda wordt bedreven die zou kunnen leiden tot beschuldi gingen over een 'persoonlijkheids cultus', zoals die bestond rond dic tator Stalin. De documentaire op de Poolse televisie bestond goeddeels uit ar chiefbeelden van Gorbatsjov tij dens zijn optredens in de Sovjetu nie en in het buitenland. De com mentator bevestigde dat niet ieder een in de Sovjetunie het eens is met de hervormingsplannen van de partijleider, vooral niet met de nieuwe wetten die bepaalde vor men van particulier bedrijfsleven toestaan. Het meest opzienbarend was echter het stukje in de documentai re waarin een beeld werd geschetst van Gorbatsjovs jeugd op het plat teland en van de armoede die daar tijdens de oorlog werd geleden. De film toonde mevrouw Gor batsjov, een stevig gebouwde boe- men gekregen, Cardenas 31 pro cent. De meting betekende een soort van vuurproef voor de aspiraties van Cardenas, die nog altijd hoopt op steun van kringen binnen de re- gebeurde op vreedzame wijze. Elders in het land beëindigde de politie nog drie concerten en sportevenementen die waren ge organiseerd in verband met de verjaardag van Mandela. In Hydepark in Londen kwam gisteren volgens de organisato ren een kwart miljoen mensen op de been voor de viering van Mandeia's verjaardag. De stroom van felicitaties en oproepen tot vrijlating van de zwarte nationa listische leider uit alle delen van de wereld hield ook in het week einde aan. Sovjetleider Michail Gorbatsjov stuurde zondag een telegram dat begon met „Gelief de kameraad Nelson Mandela". Mandela kreeg in 1964 levens lange gevangenisstraf wegens pogingen om het blanke minder heidsbewind in Zuidafrika met geweld omver te werpen. Mandeia's vrouw Winnie heeft nn met een gouden voortand, geze ten aan een eenvoudige ronde hou ten tafel, schijnbaar in haar woon kamer. "In 1944 zat Misja in de vijf de klas," vertelde ze. "Hij kon niet naar school omdat hij geen schoe nen had." Zij vertelde dat ze een brief kreeg van haar man Sergej, die aan het front lag. Hij schreef dat ze desnoods alles moest verkopen om schoenen te kopen voor haar Sergej Gorbatsjov kwam na de oorlog naar huis, nadat hij in Tsjechoslowakije gewond was ge raakt en in Polen was behandeld. Vorige week bezocht Gorbatsjov het gebouw in Krakau waar zijn va der destijds door katholieke non nen was behandeld in een veldhos- pitaaltje. Gorbatsjov ging zijn vader hel pen op het land en toen er in 1948 een goede oogst werd binnenge haald kreeg zijn vader de Orde van Lenin en hijzelf de Orde van de Ro de Vlag van de Arbeid. In de film werd verder een aantal foto's ge- gering en het leger. En het was een groot succes: 300.000 a 400.000 mensen uit alle lagen van de bevol king; intellectuelen, studenten, ar beiders, boeren, dienstmeisjes, ie dereen was present. Cardenas legde de overweldi gende menigte uit hoe de fraude in elkaar had gezeten. Tal van stem men zouden zijn verdwenen en vandaar dan ook de verrassend la ge opkomst van amper 50 procent van de kiezers. Vervolgens zette hij in grote lijnen zijn regeringspro gramma uiteen en riep hij de huidi ge autoriteiten op tot respect voor de stem van het volk. een regeringsaanbod van de hand gewezen om vandaag een zes uur durende ontmoeting met haar echtgenoot te hebben. Haar advocaat, Ayob, zei dat Winnie Mandela van het aanbod afzag omdat zij geen gunsten van de re gering wilde aannemen. Hij noemde haar afwijzing een pro test tegen de behandeling van politieke gevangenen in Zuid afrika. Onder druk van de Westduitse metaalvakbond IG Metall heb ben verschillende Westduitse be drijven met vestigingen in Zuid afrika (o.m. Daimler-Benz en BMW) een gedragscode onderte kend, die de zwarte arbeiders daar dezelfde rechten geeft als hun collega's in de Bondsrepu bliek. In Bonn is positief op deze ont wikkeling gereageerd. Michael Gorbatsjov. (foto AP) toond van Gorbatsjov als kind, waaronder één met zijn grootou ders, en als student, onder anderen met medestudente Raisa Maxi- movna Titorenko, met wie hij later trouwde. Op andere, tot dusver on bekende beelden, was het echtpaar Gorbatsjov te zien in het Kremlin met dochter Irina, een cardiologe, haar echtgenoot Anatoli, een chi rurg, en de 8-jarige kleindochter Ksenya. België akkoord met hervorming belastingen BRUSSEL (GPD) De centrum linkse coalitie in België is het dit weekeinde eens geworden over een ingrijpende belastinghervor ming waarmee een bedrag van on geveer vijf miljard gulden is ge moeid. De tarieven van de loon- en inkomstenbelasting worden vol gend jaar in een klap met dat be drag verlaagd. Die aderlating voor de schatkist wordt gecompenseerd door het verhogen van de btw-tarieven en de accijnzen (twee miljard gulden), het beperken van de aftrekmoge lijkheden in de inkomstenbelas ting (2,5 miljard) en het verscherp en van de fraudebestrijding (500 miljoen). De hervorming van de belastin gen zat al enkele jaren in de pen en zou vier jaar gaan duren, maar was door de kabinetscrisis van vorig jaar op de lange baan geschoven. Het kabinet-Martens van christen democraten, socialisten en de Vlaamse Volksunie heeft nu echter besloten de hervorming in een jaar door te voeren. MOSKOU (GPD/AFP/Rtr) - In Ar meense kringen bestaat er weinig hoop dat het Presidium van de Op perste Sovjet, het dagelijks bestuur van het Sovjet-parlement dat van daag in Moskou bijeenkomt, tot een acceptabele uitspraak over het probleem rond Nagorno Karabach zal komen. Men hoopt dat de omstreden provincie zal worden teruggegeven aan Armenië of ten minste onder het bestuur van de Russische Fe deratieve Republiek, de grootste van de 15 Sovjet-republieken, zal worden gebracht. Maar Azerbeid zjan, dat in 1923 Nagorno Karabach kreeg toebedeeld, is daar catego risch tegen en weet de Sovjet grondwet aan haar zijdqk Artikel 87 omschrijft Nagorno Karabach als een deel van Azerbeidzjan en arti kel 78 zegt dat het territorium van een republiek niet zonder haar toe stemming kan worden gewijzigd. Aangenomen mag worden dat de Opperste Sovjet geen beslissing zal nemen die tegen de Grondwet ind ruist. Daar staat het algemene verlan gen van de Karabachse bevolking, die voor ongeveer 80 procent uit christelijke Armeniërs bestaat, tot hereniging met het Armeense moe derland tegenover. Men is het be stuur door de islamitische Azeri's meer dan zat. Het Kremlin heeft er kend, dat Azerbajdzjan in de afge lopen 65 jaar de provincie slecht heeft bestuurd en maar liefst 400 miljoen roebel heeft toegezegd voor een sociaal-economisch pro gramma dat Nagorno Karabach ten goede moet komen. Oud-president Jimmy Carter was een van degenen die in het weekeinde zeiden dat Jackson zichzelf een zeer slechte dienst zou bewijzen door het vice-president- schap te zoeken. En Carter's woor den hebben gewicht: Jackson zelf suggereerde vorige week dat de oud-president als bemiddelaar tus sen hem en Dukakis zou kunnen otreden. Dukakis wees echter het >orstel van zijn rivaal Jackson af. Uit interviews die Jackson en zijn top-medewerkers het afgelo pen weekeinde hebben gegeven, blijkt dat wat Jackson nu vooral wil, een rol is voor hemzelf en zijn top-adviseurs, als Dukakis in no vember tot president zou worden gekozen. Jackson eist het recht op directe toegang tot president Du kakis. Hij wil ook dat bij de vorming van een regering-Dukakis plaatsen worden ingeruimd voor zijn mede werkers, en dus, met andere woor den, voor de linkervleugel van de partij. Verder eist Jackson dat ook uit de samenstelling van het Demo cratische partijbestuur erkenning voor zijn groep blijkt. Tenslotte wil hij zelf betrokken blijven bij de De mocratische campagne in de Grote paniek na ontploffing in fabriek Toscane ROME (GPD) Een enorme ont ploffing in de chemische fabriek Farmoplant in het Italiaanse stadje Massa Carrara heeft zaterdag pa niek gezaaid onder de bevolking en de vele toeristen die in deze dagen de Toscaanse kust bezoeken. De fa briek van het chemiconcern Mon- tedison'produceert onkruidverdel- gingsmiddelen, waaronder het pro- dnkt Rogor. In Italië is het gebruik van dit middel verboden vanwege de hoge giftigheidsgraad van het produkt. Een tank met 40 kubieke meter Rogor explodeerde gisterochtend om kwart over zes. De opslag vloog 50 meter hoog de lucht in en alleen door een 'gelukkig toeval' werden niet de daarnaast gelegen opslag plaatsen van de nog gevaarlijker stoffen Fenol en Xenol geraakt. Na de explosie ontwikkelde zich een dikke gifwolk boven de stad, die af dreef naar de kust. Bij de explosie vielen geen slachtoffers. De brand weer heeft de fabriek de hele dag nat moeten houden, maar volgens de Italiaanse autoriteiten was de si tuatie gisteravond onder controle. De dichte zwarte wolk, die de toeristen in paniek de stranden de den verlaten en de mensen hun huizen deed invluchten, levert vol gens de Italiaanse autoriteiten geen onmiddellijk gevaar op. De ziekenhuizen in de omgeving regi streerden gisteren echter meer dan 200 mensen die bij de eerste-hulp- posten aanklopten met vergifti gingsverschijnselen, zoals adem halingsmoeilijkheden, misselijk heid en oogaandoeningen. Vijftien mensen werden in een ziekenhuis opgenomen. Ook werd er in het wa ter een school dode vissen aange troffen, vermoedelijk als gevolg van de giftige dampen. Eerder hadden de bewoners van de stad protestdemonstraties tegen de aanwezigheid van de chemische fabriek in hun stad gevoerd. De fa briek werd gesloten, maar enkele weken geleden besliste het minis terie van milieuzaken en de recht bank van Toscane dat de fabriek weer open moest. Maar de Karabachers. die al tien tallen jaren protesteren tegen de si tuatie waarin zij verkeren, nemen daar geen genoegen meer mee. Zoals een inwoner van Stepana kert, de hoofdstad van Nagorno Karabach, gisteren op een bijeen komst op het Armeense kerkhof in Moskou zei: "Dat had twintig jaar geleden misschien nog wat uitge haald, maar nu niet meer. We we ten nu dat de Azeris's zo'n pro gramma toch weer naar hun hand zullen zetten. De verschillen tussen christenen en islamieten zijn te we zenlijk, wij willen bij Armenie te- Tug". De bijeenkomst op het Armeen se kerkhof in de Sovjet-hoofdstad werd door enkele honderden men sen bijgewoond en verliep rustig. Buiten stond een grote militie macht paraat en een militie-gene raal had aan het begin aangekon digd, dat er hard zou worden opge treden als men tot een demonstra tieve tocht door de stad zou over gaan, wat al eerder is gebeurd. De aanwezigen veroordeelden in scherpe termen de Sovjet-pers, die volgens hen stemming maakt te gen de Armeniërs en hun stakin gen in het kwade daglicht van de anti-perestrojka-activiteiten stelt. Intussen besloot het Karabach- comité tot het beëindigen van de staking in de Sovjetrepubliek Ar menië, die was bedoeld als steun betuiging aan de bewoners van Naorgo Karabach. Zo'n 300.000 mensen steunden het besluit afge lopen zaterdag tijdens een bijeen komst in de Armeense hoofdstad Jerevan. herfst. In dat verband zijn er eisen als een eigen campagne-vliegtuig. Het zijn wensen die voor de cam pagne van Dukakis beter te hante ren zijn dan eerdere eisen uit Jack son's kamp, die niet alleen betrek king hadden op het vice-president- schap, maar ook op belangrijke on derdelen van het verkiezingspro gramma. Uit woorden van Jack Corrigan, Dukakis' vice-capagne- leider, kan worden afgeleid dat er nu inderdaad serieus wordt onder handeld en dat Dukakis best wel tot enige concessies is bereid. „Wat wij willen is eenheid, als partners met Jackson samenwerken. Wij willen zijn steun, wij willen dat hij meedoet met de campagne. Als hij een vliegtuig nodig heeft, is dat goed. Als hij wil dat zijn supporters een belangrijker rol krijgen, is dat ook goed. Waar het om gaat is dat wij in november winnen", aldus Corrigan. Egypte Drie Egyptische ex-officieren die waren veroordeeld in verband met de moord op president Anwar Sadat in 1981, zijn ontsnapt uit de gevangenis. De drie leden van een fundamentalistische organisatie met de naam Jihad (Heilige Oor log), vluchtten gisteren uit hun cel, nadat één van hen een cipier met een ijzeren staf buiten bewustzijn had geslagen. Frankrijk Drie dorpen met een totaal van 10.000 inwoners in het Franse de partement Franche-Comté in het oosten van het land, zitten sinds za terdagmorgen zonder leidingwater doordat het is vervuild met chemi sche middelen. De vervuiling is te wijten aan een boerderijbrand. Tij dens het blussen vermengde het water zich met onkruid- en insek- tenverdelgingsmiddelen uit een schuur. Overstromingen Tengevolge van hevige regenval in Bangladesh en India zijn de af gelopen weken in totaal 210 men sen om het1 leven gekomen. Veel slachtoffers overleden ten gevolge van darmziekten die zij opliepen door het drinken ATLANTA - Top-medewerkers van Jesse Jackson en Michael Du kakis hebben het afgelopen week einde koortsachtig overleg ge voerd in een poging alle menings verschillen van tafel te krijgen vóór vanavond de Democratische Con ventie in Atlanta van start gaat. door Henk Dam De algemene verwachting was gisteren, dat Jackson en Dukakis vandaag nog een gesprek onder vier ogen zullen hebben waarin zij zelf zullen proberen de sfeer van eensgezindheid te scheppen die voor een succesvolle partijconven tie noodzakelijk is. Jesse Jackson kwam zaterdag één dag voor Dukakis in Atlanta aan. Zijn aankomst in de conven tie-stad was gelijk ook het eind van een met veel publiciteit omgeven bustocht die enige dagen eerder in Jackson's woonplaats Chicago van start was gegaan. Bij aankomst in Atlanta hield Jackson voor een grote groep en thousiaste aanhangers een emotio nele speech waarin hij andermaal duidelijk maakte dat de conventie Een lid van de Skinheads krijgt een klap van anti-Ku Klux Klan demon stranten te verduren tijdens een betoging in Atlanta (Georgia), waar van af vandaag de Nationale Democratische Conventie van start is gegaan. In Atlanta zal definitief worden bepaald wie de democratische kandi daat voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen wordt. De Amerika nen zullen echter tot 21 juli in spanning moeten zitten. Wie zal het worden: Jackson of Dukakis? <fo( AP) op, dat er sprake is van een chanta- dentiele nominatie zoeken als hij ge-tactiek. Jackson, aldus deze op andere terreinen onvoldoende analyse, zal alleen de vice-presi- van Dukakis krijgt. WARSCHAU (AP/DPA) - Het Warschaupact heeft zater dag na een tweedaagse conferentie aangeboden om dit jaar met de NAVO te gaan onderhandelen over de opheffing van de ongelijkheid in de conventionele bewapening in Oost- en West-Europa, en de westerse voorwaarde aan vaard dat zulke onderhandelingen niet alleen troepen maar ook wapens zouden moeten gelden. Een jong meisje houdt een zelfgemaakte pop vast die de nieitw gekozen Mexicaanse president Salinas moet voor stellen. Zij was één van de vele demonstranten tegen de onregelmatigheden bij de verkiezingen en de daarop vol gende tellingen. (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5