'Ik kijk niet ver vooruit' Mathieu Hermans wacht nog op eerste etappezege Bakker velt Lugthart Loiigo zet Caiiins al op veertig seconden Vijf finaleplaatsen voor familie Klein Hillegom zet Marcel Vink op topplaats Siemeriiik moet in finale afhaken Katwijker incasseert eerste nederlaag in seizoen Geert Jan Tlieunisse gaat helemaal op in wielrennen PAGINA 12 SPORT MAANDAG 18 JULI 1988, „Als ik er eentje kan winnen, zou ik al dik tevreden GUZET-NEIGE (GPD) - Nog maar net gekroond tot (wieler)ko- ning van Spanje, hoopte Mathieu Hermans ook Frankrijk te kunnen veroveren. Een veldtocht die tot dusver nul komma nul heeft opge leverd. Het door trainer Albert Stofberg gefabriceerde sprintka non heeft in deze Tour de roos nog niet kunnen raken. Vanaf morgen, als het peloton de Pyreneeen de rug heeft toegekeerd en via een tus senstop in Pau naar Bordeaux trekt, breken er voor type renners als Hermans nieuwe ronden aan. En daarmee nieuwe kansen. Met niet minder dan achttien overwinningen is Mathieu Her mans dit seizoen de meest succes volle profrenner. Zeventien tref fers kwamen tot stand in Spanje. Slechts eentje elders, in het West brabantse dorp Wouw, waar hij een kermiskoers won. Winnen in Span je, zijn tweede thuisland, blijkt hem dus gemakkelijker af te gaan dan elders. In de Ronde van Mid den-Zeeland moest hij het tegen de regerende Nederlandse kampioen Peter Pieters afleggen. En in de Tour de France heeft hij evenmin zijn faam nog waar kunnen maken. In de twee keer, dat het tot een massapsrint kwam, moest hij het meesterschap aan Jean-Paul van Poppel laten. NOORDWIJKERHOUT - Erik Bakker heeft tijdens het tennis toernooi in Sassenheim een einde gemaakt aan de hegemonie van Jan-Willem Lugthart. In de finale van het mannenenkel B moest Lugthart zijn eerste nederlaag van dit seizoen incasseren. Beide finalisten hadden zich in de halve eindstrijd al een zware in spanning moeten getroosten. Erik Bakker kroop zaterdag tegen Mar co van Tngt door het oog van de naald. De nummer twee van de lijst won de eerste set en bouwde een 5- 2 voorsprong op in de tweede spel- reeks. Van Trigt slaagde er niet in die voordelige marge, ondanks een match-point, in winst om te zetten en ging met 4-6, 7-5 en 6-1 ten on der. Lugthart moest de halve finale tegen Onno van Paridon gisteren afwerken. In Sassenheim wist Van Paridon de Katwijker slechts een game afhandig te maken. Nu ver ging het de speler van De Boek horst beduidend beter, maar nog net niet voldoende om Lugthart van de zege af te houden: 2-6, 6-3, 7- 5. Met die zware drie-setter vers in de benen moest de lijstaanvoerder de strijd aanbinden met Bakker. Het was echter niet zozeer de fy sieke vermoeidheid die Lugthart opbrak. „Ik was geestelijk gewoon helemaal leeg. Ik wilde nog wel OUDE WETERING/HAZERS- WOUDE Maarten Kallenberg eindigde tijdens het tennistoernooi van Alkemade op de hoogste sport van het erepodium. Kallenberg versloeg in de finale Erik Bolten met 2-6, 6-4, 6-4. De strijd tussen de beide Uni- cummers verliep niet geheel zon der problemen. Halverwege de tweede spelreeks besloten de spe lers het gravel te verlaten en wensten pas terug te keren indien de scheidsrechter, die in hun ogen niet capabel was, werd vervangen. Na enig overleg namen beiden toch genoegen met de persoon in kwes tie en de partij kon voltooid wor den. Bolten leek lange tijd op de eindzege af te stevenen. Een 2-6,0-3 achterstand werd door Kallenberg echter knap ongedaan gemaakt en uiteindelijk trok hij ook de winst naar zich toe. In het mannendubbel C kwam Kallenberg samen met clubgenoot Walter Jacobs nogmaals als sterk ste naar voren. Coen Frese en Taco Nieuwenhuizen moesten met twee maal 6-2 hun meerdere erkennen in het Leidse koppel. Moeder en dochter Oudshoorn konden na een spannend gevecht tegen Roos La- court en Lieske van der Laan (4-6, 6-3, 6-4) de hoofdprijs van het vrou- wendubbel C in ontvangst nemen. De familie Klein domineerde gis teren op vele fronten. Moeder, va der en zoon kwamen in totaal in vijf finales uit. Dini Klein kon het in de eindstrijd van het vrouwenenkel C niet bolwerken tegen Kim de Weil- le. De jeugdige speelster van Joy Mozaïk zegevierde met 6-2 en 6-1. In het gemengddubbel C eindigde Dini Klein met echtgenoot Jan nogmaals op de tweede plek. Het koppel uit Leimuiden moest Marij ke Outshoorn en Coen Frese met twee maal 6-2 voor laten gaan. Een eerste plaats was er voor Jan Klein weggelegd in het mannenen kel D+ en het mannendubbel D sa- mtin met zoon Ronald. Fred van Stierum was het slachtoffer in het enkelspel (6-4. 7-6). In het dubbel spel werden Rooderkerk en Lintz ónderworpen aan de Klein-dynas- Pijnlijk Vanzelfsprekend een beetje pijn lijk voor Hermans, die met veel zelfvertrouwen de duels met Van Poppel, Planckaert, Bontempi en co. was aangegaan. Dat geloof in ei gen kunnen werd in de eerste week danig aangetast. „Vooral de eerste vijf dagen was ik erg zenuwachtig. Er werd toch iets van mij verwacht en dat moetje zien waar te maken. Ik hoopte, voordat ik naar de Tour ging, op twee etappezeges. Die zit ten er niet in, dat besef ik nu wel Als ik er eentje kan winnen, zou ik al dik tevreden zijn". Flitste Hermans in Le Mans in het spoor van Van Poppel nog als tweede over de streep, in het mas sale sprintfestival van Besancon kwam hij er in het geheel niet aan te pas. De achttiende plek was een heel graag, maar de brandstof was op. De hele wedstrijd heb ik een soort van innerlijke strijd gevoerd. Ik wist dat ik kon winnen, maar ik kon me niet voldoende opladen". Bakker, aan het begin van het sei zoen geplaagd door een blessure, besliste de partij vooral op gretig heid in zijn voordeel: 6-4. 6-4. De eerstejaars B-speler lijkt zo in hoog tempo door te stoten naar de top van de B-categorie. Carola Geerlings legde beslag op de titel van het vrouwenenkel B. De finale werd geen reprise van de strijd vorige week in Sassenheim. Karin Croese liet namelijk verras send de als eerste geplaatste Ma deion Verdegaal struikelen (6-3, 6- 1). De hoofdprijs was echter niet voor Croese weggelegd, want Geer lings bleef haar met 6-2 en 6-4 de baas. Twee 'underdogs' domineerden in het mannenenkel C. Pieter Guyt en René van der Linden bevonden zich niet bij de eerste vier van de plaatsingslijst, maar drongen wel door tot de finale. Guyt toonde zich daar de sterkste en de speler van Zee en Duin won van Van der Lin den met 6-3 en 6-4. Bij de vrouwen kwam de eerste prijs ook in onver wachte handen terecht. Hanneke Rother trotseerde lijstaanvoerd- ster Petra Velzel in de eindstrijd: 6- 2. 6-4. tie: 7-5, 6-3. Zoon Ronald bracht ook het mannenenkel D op zijn naam door in de finale Rudolf Kampers met 6-4 en 6-3 te verslaan. De winnares van het vrouwenen kel D+ kan zich op dezelfde achter naam beroemen, maar blijkt niet tot de familie te behoren. Marga Klein won na een zeer langdurige partij van Leni van der Meer met 5- 7. 7-6, 6-2. De wedstrijdleiding van het toer nooi in Hazerswoude moest giste ren voor de laatste twee finales van de dag uitwijken naar tennishal De Nieuwe Sloot. Tennissers van De Munnik waren nadrukkelijk aan wezig op die slotdag. Alle enkel spelen in de C- en D-categorie re sulteerden in Leiderdorpse over winningen. Claudia Witteman bleek de sterkste in het vrou wenenkel C. Met twee maal 6-3 schoof Witteman Stefanie Hartko- ren opzij. In het mannenenkel C zegevier de Tim Ba velaar na winst op Harry Wermer: 6-3, 5-7, 6-3. Ingrid Bave- laar wenste niet onder te doen voor haar broer. In de eindstrijd van het vrouwenenkel moest Lisette van der Mey met 6-4, 4-6 en 6-1 het hoofd buigen voor Bavelaar. De vierde Leiderdorpse overwinning kwam op, naam van Raymo Bouw man. Bouwman eiste de titel van het mannenenkel D voor zich op door Cor Jan van der Jagt met twee maal 6-2 te kloppen. Dennis Baans drukte zijn stem pel op de dubbelstrijd in de C-cate- gorie. Zowel in het mannendubbel als in het gemengddubbel mocht Baans de felicitaties in ontvangst nemen. Samen met Boot trok Baans de winst in het mannendub bel naar zich toe ten koste van Van Willigenburg en Weber: 6-4,'4-6, 7- 6. In het gemengde optreden gin gen Hein de Jong en Inge van Zuuren door de knieen voor Den nis en Joke Baans (6-3, 5-7, 6-1). De eindzege in het mannenenkel D kwam op naam van Joop Bekke ring. In de finale versloeg Bekke ring Bert van der Mey met 6-4 en 6- 3. sprinter onwaardig. Hermans: „Ja, dat kan ik niet ontkennen. Ik moet met mijn staat van dienst in massa sprints zeker bij de eerste vijf kun nen rijden. In Besancon raakte ik echter helemaal ingesloten nadat Theunisse was gedemarreerd in de laatste kilometer. Opeens zwenkte het peloton naar links en kon ik geen kant meer uit. Dat mag een sprinter eigenlijk niet gebeuren, maar je moet er ook beetje geluk bij hebben. Ik was niet de enige die slecht uitkwam. De Wilde en Van- deraerden zaten in hetzelfde schuitje". Meer ruimte Kan het zijn dat het er in Spanje anders toegaat in de sprint? Her mans: „Ja, toch wel. In Spanje krijg je iets meer ruimte. En die heb ik nodig. Hier in de Tour is het veel meer wringen, terwijl er toch een beetje harder wordt gereden. Daarbij stel ik vast dat ik me toch een paar procenten minder voel dan in de Ronde van Spanje. Niet dat ik slecht rij. Veel beter zelfs dan vorig jaar, toen ik er nogal moeite mee had. Ik kan het tempo, dat toch hoog ligt in deze ronde, nu veel gemakkelijker volgen". Over zijn concurrentiestrijd met Jean-Paul van Poppel. in deze Arthur Turk eiste de hoogste eer in het mannenenkel D voor zich op. Leon van der Geest verloor met 6-4 en 6-3 van Turk. In het vrouwenen kel bleek de tweede telg van de Faas-familie teveel voor Annema- rije van Overschot. Sandra Faas werd in de halve finale nog op een nederlaag getracteerd door Van Overschot (5-7, 6-2, 6-2). Zus Nancy nam de sportieve wraak voor haar rekening door Van Overschot in de finale vervolgens te verslaan: 6-1,6- 4. JETSKE GOUDSMIT NOORDWIJK/HILLEGOM - Deze week starten opnieuw twee tennistoernooien van allu re. Het meest tot de verbeelding sprekende is het Internationale Badgastentoernooi in Noord- wijk. Het met vier sterren ge kwalificeerde A-onderdeel be gint pas donderdag, maar van daag worden reeds de kwalifi catierondes gespeeld. Ook de B-categorie is vooral bij de mannen sterk bezet. Mark van der Donk voert daar de lijst aan voor Stefan Faas, A. van der Pieterman en D. van der Reis. Bij de vrouwen is Karin Croese als eerste genoteerd. Het evenement in Hillegom heeft door de concurrentie van het toernooi in Noordwijk qua sterkte in de B-categorie enigszins ingeboet. De overige onderdelen zijn daarentegen bijzonder goed bezet. De lijst van het mannenenkel D bij voorbeeld bestaat uit 128 deel nemers. Marcel Vink wordt op eigen park tot goede prestaties in staat geacht en is dan ook eerste geplaatst in het manne nenkel B. Remco Kinders (Heemstede), Ton Bulters (Hee renduinen) en Onno van Parid on (De Boekhorst) volgen hem op de lijst. Madeion Verdegaal, die zich eveneens gesteund weet door het thuisvoordeel, is lijstaanvoerdster van het vrou wenenkel B. Voor volledige plaatsingslijs ten zie scorebord. Tour andermaal de superieure sprinter, zegt Hermans: „Jean- Paul heeft twee heel mooie over winningen behaald. Hij heeft aan getoond dat hij de snelste van het GUZET-NEIGE (GPD) - Elke morgen tijdens deze Ronde van Frankrijk brengt Lieske Liebregts een bezoekje aan de Sint Jan-basi liek van 's Hertogenbosch. Om er een kaars te ontsteken voor het succes en welzijn van haar vriend Geert Jan Theunisse, de wielerprof die in deze dagen als Tourrevelatie zoveel harten steelt. Rituelen als van zijn Lieske, een dochter van de ex-bondscoach der KNWU, houdt Theunisse er zelf ook op na. „Een keer per week rij ik tijdens de training naar de Heilige Land stichting bij Nijmegen. (Het Lour- des van Nederland - red.) Dan ga ik even een meter of tien het terrein op en af en fiets ik weer verder. Noem het een soort bijgeloof, ja. Ik krijg er een fijn gevoel van". Echt geloven doet Theunisse niet, hoewel hij uit een katholiek gezin stamt. „Toen ik acht jaar was, deed ik al aan wielrennen. En die jeugdwedstrijdjes waren 's mor gens altijd gelijk met de mis. Het fietsen trok mij meer dan de kerk. het hele stel is. Maar hij is ook niet onfeilbaar. Ik zal blijven proberen hem een keer te kloppen. Dat is toch een leuke uitdaging, niet- Mijn ouders hebben daar gelukkig nooit problemen van gemaakt. Ik geloof op mijn manier, ik ben niet iemand die zich laat leiden. Ik was ook al vrij vroeg zelfstandig". Huwelijk Opgegroeid in het Brabantse Berghem bracht een prille liefde hem enkele jaren geleden een eind je verderop in Kerkdnel, een dorp langs de Maas waar het kweken van champignons een voorname plaats inneemt. Die vrouw is nog niet zo lang uit het leven van Theu nisse verdwenen. Oorzaak: Geert Jan's beleving van het wielerme- tier. „Ze vond het bijvoorbeeld maar niks dat ik vaak niet meeging naar verjaardagen en feestjes. Maar als ik me ergens op instel, ga ik mijn eigen gang. Zo zit ik nu een maal in elkaar. Dan kan mijn vader of moeder jarig zijn, of wie dan ook: ik zal er niet bij zijn en zeggen dat ik wel op een andere keer, wanneer het mij beter uitkomt, even aan wip". SAINT-GIRONS (ANP) - Jeannie Longo heeft in een boeiend week einde, met een tijdrit op zaterdag en een niet al te zware bergetappe gisteren, in de Ronde van Frank rijk voor vrouwen haar positie aan de kop van de ranglijst verstevigd. De wereldkampioene uit Frankrijk sloeg haar slag in de individuele ra ce tegen de klok, waarin ze haar derde etappeoverwinning van deze Tour boekte. De Italiaanse Maria Canins, haar enige concurrente, le verde 19 seconden in en zag haar achterstand groeien tot 40 secon den. In de bergetappe van gisteren bleef het verschil tussen de num mers een en twee ongewijzigd. De favorieten eindigden in het pelo ton, nadat de Francaise Cecile Odin na een lange solo de rit had gewonnen. De Nederlandse vrou wen speelden buiten Karin Schui- tema, gisteren zesde, geen belang rijke rol. In de tijdrit eerder in het weekeinde was Knol de beste rijd ster uit de formatie van Rinus Ver boom. De Nederlandse kampioene werd dertiende. Haar achterstand op winnares Longa bedroeg drie minuten en 29 seconden. Zo gauw er een berg in zicht komt, verdwijnen de Nederlandse deelneemsters in de Ronde van Frankrijk naar de achterhoede. Coach Rinus Verboom, die niet an- ders had verwacht, wil dit in de'toe komst graag anders zien. Eventue- Voor de meest recente jaarwisse ling liep Theunisse's huwelijk op de klippen. Na een samenzijn van negen jaar (waarvan diie ge trouwd) zag zijn vrouw er geen gat meer in en keerde haar jeugdliefde definitief de rug toe. „Zoiets grijpt je toch wel aan, hoor", kijkt Theu nisse op die donkere dagen terug. „Maar ja, je moet er zo snel moge lijk overheen zien te zetten. Dat is het beste. Het leven gaat toch ver der, he". Surfpak Een leven dat voor hem voorlo pig nog wat jaartjes - hoopt hij ten minste - in het teken van het wiel rennen zal staan. Theunisse gaat ook tussen zijn collega's zijn eigen weg, zoals in de aanloop naar dit seizoen. Theunisse verbaasde de leden van de PDM-ploeg, waartoe hij sinds 1 januari 1987 behoort, door bij een collectieve training aan te komen rijden in een knal rood surfpak. „Dat vonden ze maar vreemd. Maar ik had er eentje gekocht om dat ik dacht daarvan profijt te kun nen hebben. Wat was het geval? Het regende toen nogal veel in die tijd en toen dacht ik me bij mezelf: als ik zo'n surfpak koop, blijf ik mooi droog. Want in de voorberei ding kun je je geen ziekte permitte ren. Ik heb het goedkoopste pak gekocht. Dat was toevallig vuur rood. Voor hetzelfde geld was een pimpelpaarse geweest. Afijn, die jongens mij natuurlijk uitlachen toen ze me zagen. Maar goed, het regende en ik werd mooi niet nat. Ik kon mijn kilometers maken, ter wijl zij er na een tijdje mee ophiel den omdat ze kletsnat waren ge worden". Die dingen doen sommigen Theunisse bestempelen als een aparte vogel, zoals hij zelf trou wens ook bevestigt. Op de fiets ziet hij er ook anders dan anders uit. Met die lange wapperende blonde manen, zijn doordringende ogen en slanke benen geniet hij veel aan trekkingskracht. Disco Met dat lange haar heeft hij nim mer de bedoeling gehad Henk Lubberding, die als eerste met zo'n coup rondfietste, te imiteren. Theunisse: „Oh nee, zeker niet. Ik le verlenging van zijn contract laat hij voor een belangrijke deel afhan gen van het krijgen van meer trai-l ningsmogelijkheden. Hij wil ter voorbereiding op een zwaar evene-, ment als de Ronde van Frankrijk voortaan in de Alpen oefenen, zo dat zijn rijdsters ook in het alge meen klassement een rol van bete kenis kunnen spelen. In de etappe van zondag, van Blangac naar Saint-Girons, ont-| snapte de latere winnares Cecile Odin al na vijftien kilometer. Ze kreeg acht rijdsters mee, onderwie de Nederlandse Schuitema. Aan de voet van een col van de vierde cate gorie, 30 kilometer voor de finish, ontsnapte Odin. De groep met Schuitema kwam op ruim twee mi nuten binnen. Connie Meijer won de sprint van het peloton. Achtste plaats voor Ouwehand op WK junioren LEIDEN Corine Ouwehand heeft zich tijdens de wereldkam pioenschappen voor junioren met een achtste plaats sterk geweerd. De 16-jarige Katwijkse reed giste ren in Odense (Denemarken) tot de laatste ronde met de besten mee. In de eindsprint, waarin de Neder landse Esther van Verseveld de tweede plaats bemachtigde, klas seerde Ouwehand zich als achtste van de 21 rensters. Ouwehand, de jongste deel neemster aan de titelstrijd, was na een.massale valpartij in de kop groep terecht gekomen. Daarna on derscheidde zij zich nog in de laatste ronde, waarin zij samen met een Deense medevluchtster tot de laatste klim voor de rest van de kopgroep uitreed. Zege Meeuwenoord LEIDEN De Noordwijkse wiel renner Dirk Meeuwenoord heeft zaterdag in Lelystad een criterium over 50 km gewonnen. Ex-schaats- rijder Klaas Vriend en Kees van Haastregt uit Zoeterwoude kwa men op de tweede en derde plaats. Frank van Veenendaal blijft in de Westlandse criteriums goed presteren. In 's-Gravenzande reed de de Sassenheimer weer een ster ke koers. Maar in de finale kwam hij niet verder dan zevende plaats Bob Rasenberg (Terheyden), die eerder de Ronde van Roelofarends- veen op zijn naam schreef, toonde zich een sterk winnaar. VOETBAL Gerben van der Weerd verruilt eerste-divisionist Emmen voor RKC. De Limburger tekende vrijdag een twee-jarig con tract bij de Waalwijkse eredivisie club. had vroeger altijd al een hekel aan de kapper. Dus kreeg ik lang haar. Daar voelde ik mij prettig bij. Ik heb nog wel foto's waarop mijn haar tot over de schouders is te zien. Als wielrenner hoor je daar dan wel eens commentaar op. Een coureur hoort kort geknipt ha;.j te hebben, vindt men. Maar ze moe ten mij niks opleggen waar ik niet achtersta, dan ga ik er juist tegen- Van tijd tot tijd pakt Theunisse ook een discootje mee. „Na de Tour bijvoorbeeld. Dan ben ik er wel weer aan toe na al die stress. Ik ga ook wel eens naar een concert van een hardrock-band. Daar hou ik wel van, dan wil ik nog wel eens uit mijn dak gaan. Niet dat ik drink, hoor. Dat heb ik nog nooit gedaan. Muziek hou ik wel van. Ik heb ook wel eens zin om in zo'n groep mee te spelen. Op de drums. Met die stokken er lekker op los slaan, dat lijkt me heerlijk. Dat vind ik het leukste muziekinstrument". Heeft hij misschien nog een favoriete groep? Theunisse: „Ja, de Talking Heads. Daar kun je zo lekker bij wegzwij melen". Gert Jan Voorlopig heeft hij echter voor dat soort zaken even geen tijd. Het metier houdt hem volledig in be slag. Al heel vroeg sinds zijn acht ste eigenlijk. Zelfs de studie leed onder zijn sportieve ambities. Net voor zijn eindexamen HAVO/Athe- neum zette hij er een dikke streep onder. Theunisse: „Ik zat toen in de amateurselectie en was bijna altijd op reis. Dat viel dus niet te combi neren. Spijt van het kiezen voor de sport heb ik niet. Daar ben ik nog te jong voor. Ik ben nog maar 25 en hoop nog heel wat jaartjes te kun nen fietsen. Ik ben ook niet iemand die ver vooruit kijkt. En als ik stop, hoop ik zo ergens in te rollen". Rest de verwarring die in deze Tour over zijn voornaam bestaat. Is het nu Geert Jan of het vertrouwde Gert Jan? Hoe zit dat nu eigenlijk? Theunisse: „Ik sta ingeschreven als Geert Jan. Onze hele familie be staat uit Geerten, Gerards, Geert Jannen en Gert Jannen. Mijn neef heet Gert Jan. Zo word ik echter ook altijd genoemd. Vind ik ook mooier dan Geert Jan. Dat klinkt een beetje dom". LEIDEN Jan Siemerink is bij het 'Satellite' toernooi in Velp op de tweede plaats geëindigd. De finale ver liep teleurstellend voor de jonge Rijnsburgse tennis ser. Hij verloor met 6-1. 6-2 van Glenny Schaap. „Ik heb nog nooit zo goed gespeeld als tijdens dit toernooi. Het is jammer dat het in de finale helemaal niet liep", aldus Siemerink. De beste prestaties leverde de speler van Unicum in de kwart- en halve finale. Eerst schakelde hij Jan Willem Lodder uit, vervolgens was hij in de halve eindstrijd te sterk voor de Belg Lan- gaskens, die als vierde was geplaatst. Het feit dat beide partijen in de hal werden afge werkt, was bepaald in het voordeel voor Siemerink. Op het snelle tapijt komt zijn service-volley spel goed tot zijn recht. Vooral in tiebreaks is de service-kracht vaak beslissend. Het is dan ook geen wonder dat de vijf tie breaks die de Rijnsburger speelde alle in zijn voordeel eindigden. Waren de omstandigheden in de twee voorlaatste rondes in het voordeel van de Unicummer, tijdens de finale waren de omstandigheden compleet anders. On danks de stromende regen besloot de wedstrijdleiding niet uit te wijken naar de tennishal. Het spel van Sie merink kwam op het natte gravel en met de door de re gen zware ballen niet uit de verf. De ralleys eindigden vrijwel altijd in het voordeel van Schaap. Siemerink probeerde het met aanvallend spel, met vastheid, gebruikte rackets met zachte en hardere be spanning. Het haalde niets uit. Hij bleef bij vlagen on begrijpelijke missers produceren. Toen hij bij een 2-3 achterstand in de tweede set zijn opslagspel uit han den gaf na een 40-15 voorsprong, was zijn tegenstand gebroken. Schaap, die tijdens de competitie nog van Siemerink verloor, haalde vervolgens simpel de buit binnen met 6-1, 6-2. De Rijnsburger was na de nederlaag niet echt aange slagen. „Ik heb hier al met al goede zaken gedaan. Ik wordt geplaatst voor het Masters-toernooi in Amers foort en dat betekent dat ik ben vrijgesteld van de eer ste ronde. Ik ben nu al zeker van vijf ATP-punten en dat kunnen er als het volgende week goed loopt alleen maar meer worden" Datzelfde geldt voor Jacco Eltingh. De Gelderlander in 'Leidse' dienst, kwam er in Velp niet aan te pas. Hij ging in de eerste ronde tenonder tegen Hendrik Jan Davids. Toch leverde Eltingh de afgelopen weken goe de prestaties. Vorige week kwam hij in de halve finale van het satelliet-toernooi, daarvoor versloeg in de fina le van het toernooi van Popey Goldstar Paul Dogger Zijn prestaties in het satelliet-toernooi hebben ook Eltingh in plaats bij de Masters opgeleverd. Hij eindig de als negende en kreeg daarom geen beschermde po sitie toegewezen. In Amersfoort komen Siemerink en Eltingh ook in de dubbel in actie. Afgelopen week in Velp kwamen zij niet samen in actie, ze waren vergeten in te schrijven voor het dubbelspel. WILLEM SPIERDIJK Geert Jan Theunisse: "Ik ben

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12