'Ik mik op een plaatje in Arbeidsvitaminen' Culinaire manifestatie op Leidse Pieterskerkplein trieste bedoening Slibstort Braassem nog altijd omstreden Alphenaar Rob Baartwijk combmeert computers met muziek Illllll ZATERDAG 16 JULI 1988 REGIO PAGINA 11 ALPHEN AAN DEN RIJN - Wie deze zomer een dansje waagt in één van de Europese discotheken, loopt de kans uit de bol te gaan op de muziek van de Alphense componist Rob Baartwijk. Deze 26-jarige computerprogrammeur werkte onder de artiestennaam Mi ke Holden mee aan de langspeler en maxi-single Q-Matic. Achter de naam Holden zitten drie artiesten en de produktiemaatschappij Cat Music. door Marcel Eilers De nummers van zes minuten heb ben een strak ritme en zijn over het algemeen volledig met computers in elkaar gezet. Volgens Baartwijk is het, vooral in Zuid-Europa, ge liefde dansmuziek. "Noem het maar minder gangbare Italo-disco. Het is allemaal wat ruiger. Beide platen zijn afgelopen maand op de markt gebracht in de Benelux, Duitsland en Spanje en komen bin nenkort uit in Scandinavië en Ja pan. De tactiek bij dit soort pro- dukties is om de platen in zoveel mogelijk landen in de handel te brengen. Zo wordt het financiële risico gespreid. Bovendien weet je nooit hoe een koe een haas vangt. Wie weet staat Q-Matic over drie maanden nummer één in Algerije". Cat Music is een in Rijnsater- woude gevestigde produktiemaat schappij met een professionele ge luidsstudio. Het bedrijf is opgezet door vijf musici die in het verleden bekendheid genoten met het glit terbandje 'Catapult' en later met de 'Monotones'. In 1985 kreeg Cat Mu sic een exportprijs voor de single 'Woodpeckers from Space' van de 'Video Kids'. Nu wordt gewerkt voor verschillende projecten en ar tiesten onder wie Dolf Brouwers, alias Sjef van Oekel. Gullit De produktiemaatschappij be haalde onlangs nog een bescheiden succes met het nummer 'Rudy Reggea', uitgevoerd door de groep Brimstone. Met dit op Ruud Gullit geïnspireerde werkje, probeert men een graantje mee te pikken van de Nederlandse zege tijdens het Europees kampioenschap voetbal. Als vocalist in het achter grondkoor werkte ook Baartwijk aan deze plaat mee. Na een aantal jaren de boot te hebben afgehouden, gelooft Cat Music inmiddels voldoende in Baartwijks kwaliteiten en is hem een contract aangeboden. Hij le vert nu composities aan de maat schappij die de nummers gebruikt voor artiesten of studioprojecten als Q-Matic. Als uitvoerend artiest van dit project bleef Baartwijk vrij wel anoniem. "Voor deze produk- tie is mijn gezicht niet van belang", vindt hij. "Bovendien wil ik naam maken als componist en niet als ar tiest. Wil je dat bereiken, dan moet je aan zoveel mogelijk produkties meewerken zodat ook anderen ho ren wat je kunt. Nu heeft nog nie mand van mij gehoord. Toch ben ik weer een ervaring rijker en heb ik mijn muziek vastgelegd op zo'n zwarte schijf. Iets dat ik al tien jaar wilde". Baartwijk begon op zevenjarige leeftijd met musiceren en volgde piano- en orgellessen aan de streekmuziekschool. Zijn eerste nummers schreef hij toen hij der tien jaar was. Twee jaar later speel de hij in de Alphense band 'Phary nx'. Hierna volgden nog vele band jes zoals 'Pentagram' en 'Solid Air'. "Pentagram was een Haagse band met vrij veel werk in het hofstede- lijke circuit. Daar heb ik de nodige bühne-ervaring opgedaan. Het Alphense Solid Air was een trio be staande uit gitarist, bassist en ie mand achter toetsen en drumcom puter. Voor die band heb ik in krap vier maanden tijd twintig num mers geschreven. Het gebruik van een drumcomputer dwong ons het materiaal strak te arrangeren. Van die aanpak pluk ik nu nog de vruchten tijdens mijn werk in de studio". Voor Baartwijk zijn de meeste Alphense muzikanten geen onbe kenden. Zonder moeite noemt hij een aantal mensen met voldoende capaciteiten voor een band op ni veau. Toch ziet hij een dergelijke formatie nog niet zo snel ontstaan. "Het is haat en nijd binnen de Alp hense scene. Iedereen heeft al met iedereen gespeeld en klikken doet het nooit. Men is domweg niet pro fessioneel genoeg om persoonlijke grieven opzij te zetten ten gunste van de band. Dat bleek onlangs nog duidelijk bij een jam-session. Musici uit de verschillende kam pen waren weliswaar bereid met el kaar te spelen, maar direct na het laatste nummer trok men zich te rug in het eigen groepje". Aan optreden komt Baartwijk voorlopig niet meer toe. Naast een druk leven als computerprogram meur werkt hij gestaag aan allerlei nieuwe composities. De meeste nummers ontstaan in de studio. Aan een terloops opgepikt ritme timmert en schaaft Baartwijk net zolang totdat sprak is van een couplet en een refrein. "Soms vor men een paar regels tekst of een lekkere kreet de aanzet tot een nieuwe compositie", licht Baart wijk toe. "Wanneer ik vanuit het ritme werk, is dat geen kwestie van de drumcomputer op disco zetten en de boel garneren met wat simpe le toontjes en een hijgerig stem metje. Zo kan ik niet werken, daar ben ik te veel muzikant voor. Na vier dezelfde maten, pak ik vrijwel vanzelf een ander accoord. Die computer gebruik ik ook alleen voor pop en disco. Wanneer ik met een jazz-nummer bezig ben dan schrijf ik gewoon op de piano". Baartwijk koestert professionele ambities en stelt hoge eisen aan zijn werk: "Mijn nummers mogen niet onderdoen voor wat interna tionaal op de markt verschijnt. Wil je wat bereiken, dan moet je op een hoog niveau mikken. Kijk, wan neer je net zo goed wilt zijn als Her man Brood en je komt maar tot de helft, dan stel je niets voor. Maar kom je slechts half zo ver als Geor ge Michael, dan ben je een grote jongen. Zulke buitensporige steral lures houd ik er niet op na, maar ik hoop eens mijn plaatje in de Ar beidsvitaminen te horen". ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: J. A. Verhage/C.M. Maris, spreekuur: Rosmolen 2, tel: 218661.- zo 8 uur tot 24 uur: M. A. van Schie. spreek uur: Rijnsburgerweg 163, tel: 177100. Groep 2 - Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Bergmeijer- ,de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: G. Bloemen, Tel: 311319. zo 8 uur tot 24 uur: G.A.E. Nering Bögel, tel: 124403. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne. spreekuur: de Laat de Kanterstraat 32, tel: 134345. zo 8 uur tot 24 uur: G. Bloemen, tel: 311319. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: Dr. van Wingerden, spreekuur: Boshuizerkade 31, tel: 310047. zo 8 uur tot 24 uur: A.A. van Rijn, Kennedylaan 24, tel: 314349. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jona. Prince, Reinders, D. Hammerstein Medische Diensten en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooyman, spreekuur: Noordeindeplein 2a, tel: 122268. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, spreekuur: G. Brandtstraat 29, tel: 760947. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Levendaal 187, tel: 146337, C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900, via de dokterstelefoon 071- 122222 kunt u informeren welke arts er dienst heeft. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: U.P. Arndt, tel. 220238, spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur Gezondheidscentrum. Florijn 10, tel: 891000. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: G.A. van der Steenhoven, Regentesselaan 45, tel: 177461. Voorschoten za A., Tromp, Leidseweg 328, tel: 762159, zo F. Koopmans, Churchillweg 19, tel: 6352. Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel: 02522-10140. Wassenaar za M.H. van Tolingen, Weteringlaan 4, tel: Rob Baart wijk aan het werk in zijn eigen hnis- studio: "Mijn nummers mogen niet onderdoen voor wat er inter nationaal op de markt ver schijnt". (foto Bon de Bru.vn) 78303, zo M.F. v.d. Veen, Hofcampweg 65, tel: 18309. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van dQ Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1C19 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 15 tot vr. 22 door: Alöe Apo theek, Levendaal 161, Leiden, tel: 120502, Apotheek Carlina, Boerhaveplein 21, Oegst geest, tel: 176154, Apotheek Schoolstraat, Schoolstraat 83, Voorschoten, Tel: 01717- 7957. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: L. van Broeckhuyzen, Bizetpad 8a, tel: 768019. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts de Minjer telefonisch bereikbaar on der nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar R. Crul, Rozeveldlaan 14, tel: 11792. ALPHEN AAN DEN RIJN- /STREEK - De streekcommissie Alphen en de actiegroep Slibge- vaar in Woubrugge houden hun twijfels over de voorgenomen slib stort in de Braassem. Dit ondanks het besluit van de provincie Zuid holland daarvoor strengere nor men te hanteren. Volgens de nieu we bepalingen van gedeputeerde staten mag in de Braassem alleen nog maar slib worden gestort die de zogeheten B-waarde niet over schrijdt. "Dat is nog altijd slib met een lichte verontreiniging. De normen moeten nog meer worden ver scherpt, want in noodgevallen is de stort van behoorlijk verontreinigd slib nog altijd toegestaan", aldus woordvoerder J. Bosma van de streekcommissie. Een dergelijk 'noodgeval' kan zich voordoen wanneer een water weg zodanig is dichtgeslibd dat scheepvaart niet meer mogelijk is. Uitbaggeren van het slib is dan noodzakelijk. Voor dat slib moet een andere plaats worden gezocht. Volgens M. de Winter van actie groep Slibgevaar is dan ook sprake van 'een addertje onder het gras'. "Je hebt kans dat het slib dat nu op de bodem ligt van de Voorhaven van de Julianasluis in Gouda toch mag worden gestort". Juist daartegen heeft Slibgevaar zich de afgelopen tijd verzet. Het slib zou te hoge concentraties be vatten van onder meer arseen, cad mium, kwik, lood, orthofosfaat, chroom en nikkel. De uiteindelijke beslissing over de stort moet wor den genomen door het Hoogheem raadschap van Rijnland. De pro vincie heeft aan die instantie de be voegdheid gedelegeerd stortver- gunningen te verlenen. Het hoog heemraadschap heeft in het verle den gesteld dat de gemeten con centraties binnen de gestelde nor men blijven. "Maar wat nu de ge volgen zijn van dit besluit voor het slib uit Gouda kunnen we nog niet zeggen. We moeten de nota eerst intern bespreken", aldus een woordvoerder van het hoogheem raadschap. gisteren plaats aan een tafeltje op het Pieterskerkplein, dat meer de aanblik bood De Blaaskapel De Gespleten Klomp speelde voor lege banken. De bedoeling van Leiden Culi nair is de burgerij kennis te laten maken met de kookkunsten van de restaurants uit Leiden. Er is nu een heuse stichting voor op gericht en door het succes van vorig jaar duurt de manifestatie nu niet twee maar drie dagen. Volgens de organisatie brengt el ke ondernemer specialiteiten uit de eigen keuken. "Daardoor ont staat een rijk geschakeerd palet van gerechten", zo luidt de aan kondiging van de organisatie. Dat is toch wat overdreven. In de meeste gevallen gaan de res taurateurs niet verder dan de be kende spareribs, loempia's, sa tés, pannekoeken en mosselen. Een weinig opzienbare dis. Er zijn wel enkele uitzonderingen die wel hun best deden om er een 'culinair hoogstandje' van te ma ken. Om een paar gerechten te noemen: parelhoen met honing- saus, kalfsterrien met cumber- landsaus en een garnalenkroket. In tegenstelling tot vorig jaar wordt er niet betaald met plastic, maar met papieren pegels. Een systeem dat de sfeer moet verho gen. Een paar bezoekers hebben er toch wat moeite mee. Als blijkt dat iemand een papiertje dat twee gulden kost voor zijn bestelling tekort komt, roept hij tegen zijn vriend: "Hee juh, heb jij nog wat pegels!" Als het ant woord negatief is, loopt hij mor rend naar een van de hoeken van het plein waar guldens tegen pe gels verruild kunnen worden. Hoewel het feest om 17.00 uur zou beginnen, is er op dat tijdstip nog geen mens te bekennen. Een enkele kraam moet dan nog wor den opgebouwd. Een uur later is de situatie niet echt veel verbe terd. Het middengedeelte van het Pieterskerkplein waar de tentjes staan, bleef de gehele avond leeg. Daar staat ook de muziektent. Blaaskapel De Gespleten Klomp speelde letterlijk voor lege ban ken. De verklede mannen deden hun best er nog een paar vrolijke noten uit te persen, maar het ge volg was een schril contrast met de omgeving. Een EHBO'er zag het allemaal wat beteuterd aan met ziin wal kie-talkie op zijn rug. Wat wil je ook: hij was eergisteren uit Spanje teruggekomen. "Dat heb je nou met dat schijtweer in Hol land. Het is misschien wat ruw gezegd, maar wel de bittere waarheid. Dit is toch eeuwig zon de, al die geinige kraampjes. Ie dereen heeft vreselijk z'n best ge daan en ik vind het leuk opgezet. Maar goed, je doet er nu eenmaal niks aan". Dappersten "Ja, in Spanje was dat wel an ders. Overal zijn er terrassen. Met temperaturen van 33 graden is dat natuurlijk heel goed te doen. Misschien te warm, maar je kunt ook onder de bomen gaan zitten. Dan is het een graad of 26. Zalig", zegt de in grijs uniform gestoken EHBO'er verlekkerd. Voor hem heeft het tegenvallend bezoekersaantal één voordeel: hij zal weinig te doen krijgen. Een ander sip ogende man staat een tijdje om zich heen te kijken. "Ik heb nog geprobeerd mijn vrouw mee te krijgen. Ze vertikte het. Ze zei: 'Ga jij maar alleen. Voor mij hoeft het niet met zulk weer. Ik kook mijn ei gen potje wel'. Dat vond ik wel een beetje flauw, want ja, we hadden het tenslotte afgespro ken. Maar nu ik dit zie, kan ik haar geen ongelijk geven. Ik denk dat ik maar naar huis ga. Misschien heeft ze nog wel wat voor me over gelaten". Hij knoopt zijn jopper dicht en loopt naar zijn fiets. Natuurlijk liet niet iedereen zich afschrikken door de sombe re entourage. Sommigen haal den wat hapjes en aten die op aan de tafeltjes bij het deel waar de vele bomen nog enige bescher ming tegen wind en verdwaalde regendruppels bieden. Tegen 17.00 uur braken de dreigende wolken open en de regenbui ver joeg zelfs de dappersten van het plein. Het is te hopen dat vandaag (van 12.00 tot 22.00 uur) en zon dag (van 12.00 tot 20.00 uur) het weer verbetert, want zolang duurt Leiden Culinair nog. An ders is alles echt voor niets ge weest. LEIDEN - Het was een trieste be doening op het Pieterskerkplein, waar gisteren Leiden Culinair werd gehouden. Slechts een handjevol mensen trotseerde het herfstachtige weer om in de bui tenlucht een hapje te gaan eten. door Meindert van der Kaaij Onder de hevig heen en weer gaande parasolletjes aten de mensen hun saté van de plastic bordjes, diep weggedoken in hun regenjassen. Het is een bekend gegeven dat het organiseren van dergelijke festiviteiten in de open lucht in ons land een hachelijke onderne ming is. De ongeveer 25 Leidse horeca-ondernemers weten er nu over mee te praten. Het grootste deel van de restauranthouders stond werkeloos achter hun met veel moeite opgemaakte kra men. Ter hoogte van Molen de Put werd gisteravond een vuurwerk ontsto ken. Er werd ook gebruik gemaakt van laserstralen. ZATERDAG 16 JULI Alphen stuntshow met auto's en moto ren. parkeerplaats sportterrein De bijlen, aanvang 19.45 uur. reünie jongerencentrum Ma donna. Prins Hendrikstraat 1, aan vang 21.00 uur. Alkemade zomerslotfeest jongerencen trum Splotsz, Stationstraat 2. Roeiofarendsveen, aanvang Katwijk zeilwedstrijden op zee langs de Boulevard. Duathlon bij Willy Zuid, start 18.30 en 19.00 uur. stoomtreinritten, ieder heel uur vanaf de Vriesche Wei. muziek in het centrum van Kat wijk door de "Koperen Klompen Kapel" tot 17.00 uur. Leiden Stadhuisplein, 12.30 uur, straatinfiltraties met Laggende Ar men en om 14.30 uur Straatspek takel Compagnie du Hasard. Hooglandse Kerk, concert van Aart Bergwerff, 13.30 uur. Waterpodium, jazz concert, aanvang 14.00 uur. podium Morspoort, concert door Keesie and the Seltens, aan vang 21.00 uur. live muziek in de cafés aan de Beestenmarkt, 21.00 uur. Antonius Clubhuis, Leids muzi kantenfestival. 22.00 uur. Droomfabriek, Samba Salsa 'door Las Maracas, aanvang 21.30 warenmarkt en straattheater, vanaf 09.00 uur. Vrouwenkerkplein, reuzeschil dering, vanal 10.00 uur, Ritten met de paardentram Stadhuis plein vanaf 11.00 uur, Garen- markt, kermis vanaf 11.00 uur, Beestenmarkt, coca-cola ski- en trampoline demonstratie, aan vang 13.00 uur. Witte Singel, de Leidse Glib- berpaal gevechten, aanvang 14.00 uur. Arsenaalplein, 14.00 uur, wijn proeverij, The First no Sheet no Blanket Party, met vuurvreters, koorddansers, aanvang 22.00 Nieuwkoop tropical party met George Mc- Crae in Beverly Hills, aanvang Band, Lido, Pr. Bernardstraat, 21.00 uur. internationaal badgastentoer- Racket Center Casino. creatieve zomermarkt op het pleintje bij de pomp, tot vijf uur. ZONDAG 17 JULI Katwijk zeilwedstrijden op zee langs de Boulevard, aanvang 14.00 uur. Leiden straatvarieté centrum vanaf 11.00 uur, Pieterskerkplein, Lei den Culinair, aanvang 12.00 uur, lakenmarkt reuzeschildering op Vrouwenkerkplein, ritten paarden tram, Stadhuisplein, verzame- laarsmarkt Steenschuur, Garen- markt Kermis, antiekmarkt, Burg- steeg/Nieuwstraat v.a. 11.00 uur. The Duke, jamsession, aan vang 21.00 uur. Huis De Bijlen, pianoconcert Kees Wenne- kendonk, aanvang 14.30 uur, de Leidse formatie Pub Band. aan vang 16.30 uur. Nationaal con cours straatmuzikanten om de Gouden Pet, binnenstad vanaf 12.00 uur. terrasboot Oude Sin gel, artiesten gala, aanvang 14.30 uur, waterpodium, Riciotti Ensem ble, aanvang 14.30 uur. Hooglandse Kerk, orgelcon cert, aanvang 14.00 uur, concert door The Richard Eaton Singers, aanvang 20.00 uur. clubhuis Swifttour. Fietstocht Zestienhoventoer over 30 of 60 km, start 08.30 uur. Rijksmuseum voor Volkenkun de, films over Mexico. 15.00 uur. Katwijk Vredeskerk, Concert Arthur Koopman, aanvang 20.15 uur.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 10