De koningen van F Alpe d'Huez SPOoTTV Uren kink: 'Winnen etappe enige doel' 111 RUGNUMMER Oranje lacht waar Frankrijk huilt £an de Maassen raakt rode trui kwijt Verslaggever Jorritsma schopt raak Kameraden Rooks (1) en Theunisse (2) nemen revanche Vanderaerden neemt afscheid Recordaantal zeilers Seoul VRIJDAG 15 JULI 1988 PAGINA 15 ALPE D'HUEZ (GPD) - Er mocht vooral niet te veel van hem worden verwacht. Sprak Peter Post aan de vooravond van de Tour de France over zijn veelbelovende kopman Erik Breukink. Talent plenty, zo wist de ploegleider, maar wel ta lent dat nog beetje bij beetje ont gonnen moet worden. Breukinks indrukwekkende prestaties in de Ronde van Italië waren mooi mee genomen, maar er dienden in het kader van Tour geen verstrekken de consequenties aan te worden verbonden. De jeune premier van de Panaso- nic-formatie stelde 'baas' Post gis teren in het gelijk. Erik Breukink is er nog niet. Tussen Morzine en Al- pe d'Huez zakte hij genadeloos door het ijs, zoals een slechte dag in het wielerjargon ook wel wordt omschreven. Al het moois dat hij in anderhalve week Tour had opge bouwd, verdween in een diep dal. Zijn mooie derde plaats in het alge meen klassement en niet te verge ten de witte trui, waarmee de leider van het jongerenklassement wordt onderscheiden. Bijna zeventien minuten kreeg hij van Steven Rooks op zijn kop. De als opvolger van Zoetemelk bestempelde coureur was er con fuus van. Opgewacht door assis tent-ploegleider Ferdi Vandenhau- te liet hij zich in de auto van Tour- arts Gerard Porte zetten. Hij zat nog geen minuut, toen hij naar het warme hotel werd geduwd. Daar stond het huilen hem nader dan het lachen. Post probeerde zo goed en zo kwaad als het ging zijn parade paardje te koesteren. Was het de druk van de buitenwacht, die hem al als een tweede Zoetemelk be schouwde, geweest die hem had doen bezwijken? Breukink: „Nee, niet dat ik weet". En na een be klemmende stilte: „Mocht dat wel zo zijn, dan is dat probleem nu op gelost". Galgenhumor heet dit. Het kan snel met een wielrenner gebeurd zijn. In Morzine voelde Breukink zich nog sterk als een beer, enkele uren later zo slap als een vaatdoek. „Direct al bij de be klimming van de Madeleine voelde ik de krachten uit mijn benen weg- Erik Breukink worstelt op weg naar de top van l'Alpe d'Huez. De renner van Post kwam met ruime achterstand binnen. <f0to anp> vloeien. Ik vond niet eens dat het Als de dreun is verwerkt, wil tempo zo hoog lag. Maar als je er Breukink toch nog wel iets van dan af moet, is het natuurlijk niet in zich laten horen. „Het winnen van orde. In de afdaling voelde ik me een etappe is het enige doel dat me net een jojo". nog rest". ALPE D'HUEZ (GPD) - Het Franse volkslied schalde gisteren door heel Frankrijk. Het was immers quatorze juillet (14 juli), de nationale feestdag van de Fransen. De fietsende kinde ren van La Douce France 'gingen', zoals het volkslied wil, echter niet en - als gevolg daar van - bleef een triomfdag op Alpe d'Huez uit. Weliswaar luidden de klokken uitbundig op de befaamde Tour-berg, maar dat eerbetoon gold Steven Rooks. Een traditie van Jaap Reuten, de uit Nederland afkomstige pastoor die al ja ren op de Alpenreus bivakkeert. Voor het Fran se legioen had het meer weg van het luiden van de noodklok. Alpe d'Huez was weer eens door Oranjeklan ten veroverd. Voor de Franse wielerfans viel er op hun vrije dag niets te.vieren. Het begon 's morgens al in mineur, toen Laurent Fignon vanuit zijn hotel in Morzine liet weten de Tour niet meer te zien zitten. Het kruisje door de naam van Fignon was nog maar nauwelijks ge zet, of een tweede (Franse) onheilstijding werd rondgebazuind. De enige echte Alpen-rit dit jaar moest nog goed en wel beginnen, toen de Tour-radio meldde dat Jean-Francois Bernard in moeilijkheden verkeerde. Meteen bij de be klimming van de eerste de beste col van bete kenis, de Madeleine, ging Bernard met de bil len bloot. Een echec dat zich woensdag op weg naar Morzine reeds aankondigde. „Geen pa niek", probeerde 'Jeff, zoals hij in de dagelijk se omgang wordt genoemd, dat verlies (ruim twee minuten) te bagatelliseren. Er heldhaftig aan toevoegend dat hij terug zou slaan. Praat jes die geen gaatjes vulden. Bernard kreeg gis teren nog meer billekoek. Een Tourzege is uit gesloten, nadat hij zonder pijn, maar met veel moeite Alpe d'Huez had bereikt. Met dik 22 mi nuten achterstand op de eindelijk eens losge slagen Steven Rooks. „Ik heb geen excuses", verklaarde Bernard zijn deceptie. Even werd er gerept over de na- weëen van zijn val in de etappe Nancy - Reims. „Heeft er niks mee te maken", zei Bernard eer lijk. „Ik zoek geen uitvluchten, ik had gewoon een slechte dag. Waarom is me een raadsel". Zijn Nederlandse ploeggenoot Jacques Hane- graaf: „Ik denk dat hij onder de mentale druk is bezweken. Ze hebben hem hier in Frankrijk helemaal gek gemaakt". Alsof het Franse drama nog niet compleet was, viel ook Charly Mottet (de vervanger-kop man van Fignon) royaal door de mand. Hij moest ruim acht minuten inleveren. Mottet: „Het leek aanvankelijk allemaal heel goed te gaan. Op de Madeleine en de Glandon kon ik goed meekomen. Aan de voet van de beklim ming naar Alpe d'Huez was het echter opeens afgelopen. Ik werd er doodnerveus van. Ik zag de een na de ander me voorbij'rijden, wilde steeds meegaan, maar de benen wilde niet meer". Evenals Bernard had Mottet het over een onbegrijpelijke zaak. En jawel, ook de 'Grote Verliezer' nummer drie, de Zwitser Urs Zimmermann (hij raakte een slordige 20 minuten kwijt), snapte er niets van. „Bij de start voelde ik me goed", legde 'Zimmi' uit. „Eenmaal op weg bleek dat ook zo te zijn. Vandaar dat ik direct op de Madeleine aanviel. In de afdaling ben ik vervolgens geval len. Ik miste een bocht. Letsel hield ik er niet aan over, maar van het ene op het andere mo ment was het ritme gebroken. Ik voelde me net een auto die niet meer wilde starten". Het verst achterop raakte Sean Kelly (23 mi nuten en 46 seconden). De 32-jarige Ier begroef meteen zijn illusies ooit nog eens, in navolging van zijn landgenoot Roche, de Tour de France te kunnen winnen. Kelly: „Alleen in Spanje en Zwitserland schijn ik de bergen aan te kunnen. Raar maar waar. Ik kan me herinneren dat ik een keer nog slechter een bergetappe heb gere den. Dat was in de Pyreneëen, toen ik de gele trui droeg en 19 minuten aan mijn broek kreeg". De zomer van '48 Veertig jaar geleden, in de zo mer van 1948, trok Gino Bartali (34) opnieuw naar de Tour de France de ronde die hij in 1938 zo glorieus had gewonnen. Hij was, dat sprak vanzelf, niet meer dezelfde man. De oorlog had hem beroofd van zijn beste wielerja- ren, de tijd had op zijn gezicht een grillig spoor getrokken, zijn haren begonnen al danig te dun nen. Steeds zwaarder werd voor hem het duel met die andere, jon gere campionissimoFausto Cop- pi, om de hegemonie in Italië. In de Ronde van Italië van 1948 was hij er niet aan te pas gekomen: achtste in het eindklassement, ver beneden zijn stand. Ging de carrière van de grote man pijn lijk walmend te einde? Het leek er veel op. Bartali voerde in 1948 de Itali aanse A-ploeg aan Coppi was balorig thuisgebleven. In Parijs aangekomen liet hij weinig van zich horen. Hij behoorde nu een maal tot het zeldzame ras van kampioenen dat tamelijk zwijg zaam zijn weg gaat. Maar als dat soort lieden dan een uit spraak doet, komt die meteen als het ware onder een vergrootglas te liggen. Zo ook nu. Bartali zei tegen een Franse krant dat hij zich niet druk zou maken en pas in de Alpen zou toeslaan. De Franse en Belgische ploegen hoorden het knarsetandend aan en beloofden om het hardst dat zij de grote Bartali, of wat daar van over was, op het vlakke deel wel tot moes zouden rijden. Al in de eerste etappe, van Pa rijs naar Trouville (237 km), wordt een dolle jacht ontketend. Maar Bartali losrijden is er niet bij. In tegendeel, hij en niemand anders wint de rit. Inwendig moet hem dat zeer vermaakt heb ben, naar buiten laat hij niets blijken. Met een zeer knorrig hoofd hijst hij zich in het geel. Dat is uiteraard helemaal niet vol gens plan en in de vlakke etappes die volgen laat hij zich verder niet meer zien. Er meldt zich, tot grote vreugde van het Franse publiek, een nieu we held die alle aandacht ops lokt: de jonge, elegante Louison Bobet, die steeds beter gaat rij den naarmate de gele trui langer in zijn bezit is. Aan de voet van de Pyreneeën telt Bobet een voor sprong van bijna 21 minuten op de als 24ste geklasseerde Bartali. In het gebergte zegeviert Bartali twee keer achtereen, echter zon- der de Fransen Bobet en Robic te kunnen losrijden. Hij boekt scha- GINO BARTALI mele tijdwinst dank zij wat boni ficaties. Maar in de etappes langs de Middellandse Zee her stelt Bobet de marge van (ruim) 21 minuten. Bartali stelt zelfs uit gesproken teleur in de 12de etap pe (Sanremo-Cannes), bij de be klimming van de Turrini, een berg die hij kent als geen ander. Zelfs Alfredo Binda, de geslepen Italiaanse ploegleider, gelooft er nu niet meer in. "Bartali is Bartali niet meer", zo laat hij zich op de rustdag in Cannes ont vallen. Intussen gebeurt er het nodige in Italië. Er wordt een. aanslag gepleegd op communistenleider Togliatto en het leven van de man hangt aan een zijden draad. De sfeer in het land wordt zeer gespannen, de kans op een burgeroorlog wordt groot geacht als de communist inderdaad zou overlijden. Het land heeft drm- gend afleiding nodig. De sport zou er misschien voor kunnen zorgen. Premier De Gasperi stelt zich telefonisch in verbinding met Bartali. De mannen kennen elkaar heel goed. De Gasperi vraagt of hij de Tour nog kan winnen. Bartali antwoordt dat hij geen magiër is, maar belooft zijn best te zullen doen. De Gas peri drukt er nog eens op dat het "heel belangrijk" is. Het uur van de waarheid breekt aan: de Alpen. De dertien de etappe is de beruchte rit van Cannes naar Briancon met de cols d'Alios, de Vars eri'de Izoard, al zo vaak de scherprechter in de Tour-historie. Er gebeurt lange tijd niets. Niet Bartali, maar Ro bic komt als eerste door op de Al- los en de Vars. De Italiaan lijkt niet langer meer de macht te be zitten om anderen zijn wil op te leggen. Dan doemen de gruwelij ke trekken van de Izoard, met zijn slechte wegdek, op. Tijdens de beklimming gaat het sneeu wen, een snerpende wind doet de renners verkleumen. En hier opent Bartali dan het lang ver- wachte offensief op zijn rivalen. De befaamde journalist Joris van den Bergh kijkt toe en no teert: Terwijl de renners voort ploe- p terden, ging Bartali naar boven alsof hij door een onzichtbare macht werd voortgeduwd. Zij worstelden, hij dayiste de berg op. En telketis keek hij om. En ieder moment waarop hij zag dat hij verder was uitgelopen, scheen hem nieuwe krachten te bezor gen". De ijzeren Belg Brik Schot- te kan de achterstand beperkt houden tot zeven minuten, Bobet volgt op achttien minuten en houdt nog net zijn gele trui. Een dag later staat de rit Briaticon-Aix-les-Bains op het programma met kleinigheden als de Lautaret, de Galibier, de Télé- graphe, de Croix-de-Fer, de Glandon, de Porte, de Cucheron en de Granier. De Galibier met zijn ijzel en sneeuw leent zich goed voor een nieuwe aanval, maar Bartali laat zich niet zien. Hij gaat er pas vandoor op de niet zo hoge, wel uiterst lastige Col de Porte. Het is daar dat hij volgens eigen zeggen de beste prestatie uit heel zijn carrière le vert. Hij gaat omhoog als een klipgeit. Op zijn gezicht is niets van inspanning te bespeuren. Hij zet Ockers op zeven en Bobet op acht minuten. De gele trui is van hem. Het verhaal wordt eenton ig: de dag daarop triomfeert hij, al weer met ruime voorsprong, in Aix-les-Bains-Laitsanne. De man die met zo'n twintig minu- j, ten achterstand de Alpen is inge gaan, komt er met een half uur voorsprong weer uit. Daarna wrijft hij nog eens flink zout in de jj wonden van zijn rivalen door ook de vlakke etappe Metz-Luik te winnen. Premier de Gasperi kan tevre- j den zijn, in Italië spreekt ieder- r; een over Bartali en niemand meer over revolutie. Aan de finish in Parijs wacht i hem een uitgebreid huldebetoon. De Italianen zijn door het dolle heen. De enige die geen moment zijn kalmte verliest is Bartali zelf. Tijdens zijn ereronde ver- jt schijnt er heel even een vage glimlach op zijn vermagerde j kop. Meer krijgt de wereld niet te RUUD PAAL/W 1 L'ALPE-D'HUEZ (ANP) - Frans Maassen mag vandaag nog wel in de rode trui de klimtijdrit naar Vil- lard-de-Lans rijden, de eerste plaats in het tussensprintklasse- ment raakte hij kwijt aan Eddy Planckaert. De Belg won voor de bergen drie tussensprints. Planckaert is in de klimtijdrit ver plicht de groene trui van het pun tenklassement te dragen. In het tussensprintklassement heeft Maassen acht punten minder dan Planckaert. L'ALPE D'HUEZ (ANP) - Aan het einde van de twaalfde etap pe heeft verslaggever Jorrit Jorritsma pr-man Harrie Jans sen van PDM gisteren een schop onder de kont gegeven. De ex-schaatser uitte daarmee zijn ongenoegen over het feit dat Janssen etappewinnaar Steven Rooks eerst bij de tele visiecommentatoren bracht voor hij met hem mocht spre ken. Janssen reageerde boos. „Als Jorritsma zijn excuses niet aanbièdt, zal nooit meer een renner van onze ploeg met hem praten." Jorritsma was dit niet van plan. „Ik schrijf een boze blief naar de directie van PDM." L'ALPE D'HUEZ (GPD) De hotel-opvang van de twee Nederlandse 'koningen' van l'Alpe d'Huez was minder glo rieus dan men wellicht zou verwachten. In een simpel trai ningsjasje dook Gertjan Theunisse na de douche onder de dekens, en Steven Rooks moest het ook doen met niet meer dan een boxer-short van eigen merk. Panne aan de twee 'bagage-wagens' van PDM. Lastig, maar kan gebeu ren. Ze ruilden die weinig chique 'ver schoning' echter graag in tegen de triomf van de late namiddag van de veertiende juli, in de Tour 1988 her doopt tot nationale wielerfeestdag voor Nederland. Steven Rooks 1, Gertjan Theunisse 2. Onderling verschil van 17 seconden, maar bij beiden gingen royaal de armen naar het weer luid met kerkklok ken bewierookte zwerk. Eigenlijk hadden ze als Hinault LeMond over de streep moeten gaan, het duo dat in 1986 Tourhis torie schreef op dezelfde berg. Hand in hand. Maar ditmaal werd de partituur toongezet door twee echte kameraden. Bij elkaar op de kamer, bij elkaar in de koers, onaf scheidelijk, tot veel meer in staat dat je eigenlijk voor mogelijk had gehouden, De etappes naar Morzine en l'Al pe d'Huez stonden hoog op het lijstje bij het tweetal. Toen ze woensdag zowaar ook daden bij die woorden voegden, in feite te goed waren om de rit met een dag zege af te ronden, moest daar in stemmend op worden gereageerd. Maar dat er daarna ook nog een su per-uitvoering tegen de in Neder land meest bekende Tourberg zou volgen, was dat niet al te veel ge vraagd? Rooks en Theunisse logenstraf ten alle vooroordelen, die tegen hen in stelling waren gebracht. Rooks ontpopte zich zowaar als één van de beste klimmers, reed ui terst alert de hele dag in de voorste lijn, was er vast van overtuigd zijn doel te kunnen realiseren. En Theunisse verhoogde zijn niveau, zoals in feite al het hele jaar, op nieuw met reuzeschreden. De 'wit te engel' was een ideale helper voor Rooks, klampte zich als een bloed zuiger vast op allemans kuiten, en had zowaar genoeg over voor ook nog een sprong naar 'het zilver'. De 'knechten' in de ploeg drup pelden één voor één hotel Les Grands Rousses binnen. Adrie van der Poel: „Waarom ik niet mee was? Ik wilde het Frankrijk niet aandoen één, twee en drie te wor den". Marc van Orsouw: „Gooohhh, ik ben de laatste vijf ki lometer naar boven gedragen. Ze riepen allemaal van de kant, dat Rooks en Theunisse hadden ge- wónnen". Peter Stevenhaagen: „Ik was zó boven, toen ik hoorde wat er was gebeurd". Er was de laatste dagen heel wat afgepraat bij PDM: hoe moest de 'revanche' op Panasonic en Super- Confex gestalte krijgen? Niet pa niekeren, rustig de kans afwach ten. Als de conditie en vorm er zijn, zal ooit de dag komen. Rudy Dhae- nens: „Ik zag Zimmermann op de Madeleine (de eerste col van de dag, red) demarreren, en ik dacht: als Rooks daar maar niet achteraan springt, want hij gaat gegaran deerd kapot". Maar was de taktiek woensdag wellicht iets te gretig geweest, die van donderdag moest minder uit bundig. De onderlinge afspraak was, dat Rooks zich volledig op Delgado zou concentreren ('Zim mi' zocht het maar uit), en Theunis se 'de anderen' voor zijn rekening zou nemen. 'De anderen', een man of acht, tien? Theunisse draaide er zijn hand niet voor om. Lijden De revelatie uit Kerkdriel: „We hebben de koers niet bewust hard gemaakt, zoals naar Morzine. Je loopt het gevaar, dat. je zelf ook te veel moet lijden. Maar ik heb wél de hele dag met ze zitten spelen. Half wieltje ervoor, ernaast, beetje strakker tempo. Ze een beetje af bluffen. Maar oppassen, want er waren drie kanjers van cols, van daag". Er ging een grote groep over de Madeleine (met toen al een kruis over Bernard, Kelly, Breukink, en na een val in de afdaling ook Zim mermann). Na de Glandon (met Rooks vóór Delgado als eerste bo ven), kon de l'Alpe d'Huez 'begin nen'. Rooks was achter Delgado aangewipt, zoals de marsorder luidde. „Het leek wel makkelijk, maar er explodeert toch ook iets bij jezelf'. Van de 'laatkomer Rooks' was weinig meer over. Precies op het juiste moment pikte hij aan, pre cies op tijd nam hij mede het initia tief. „Ik heb meteen tegen Delgado l, dat hij op mijn volle steun Theunisse (li), Hernand later glorieus zegevieren. kon rekenen, dat ik ging voor de ritzege. Hij had zijn zinnen gezet op de gele trui, dus de samenwerking was gauw gemaakt. Ach, we heb ben vorig jaar in dezelfde ploeg ge reden, zijn toen best goed met el kaar omgegaan". Wat er op de achtergrond ook aan Colombiaanse cascade-num mers werd opgevoerd, hoe Luis Herrera ook jojode, Fabio Parra zijn zware locomotief door de bochten stuurde, belagen konden zij Rooks en Delgado nooit. Tot drie kilometer van de streep Parra liet merken, dat hij zijn zinnen had gezet op nog een tweede Alpenze ge. Maar, hij wilde wel, doch voelde een bonk lood aan zijn pedalen. Gertjan Theunisse. „Ik had me opnieuw voorgeno men: hier krijgt niemand me er meer af. Ik snap van mezelf niks meer, dat ik dit allemaal kan. Maar het is natuurlijk ook een andere si tuatie dan vorig jaar: toen plantte ik Delgado aan de voet van een berg, was ik de hele dag in touw ge weest met jasjes, water en gaatjes de dans op weg naar de top van de Glandon. De Nederlanders zouden dichten, nu ben ik meer be schermd". Rooks had gehoord dat Theunis se in aantocht was. Dat hij de ci- piersrol op Parra voorbeeldig aan het vervullen was.„Gisbers was het me een keer komen vertellen. Ik hoefde niet in paniek te raken, wist ik. Maar ja, je moet maar afwachten hoe de ontknoping wordt. Delgado en ik deden evenveel kop, maar in het wiel zitten tegen een col is er toch niet bij. Dat kost ook kracht en energie". Motoren Even iets voorbij het 3 km-bord, exact op het op de weg geschilder de Holland Oranje-hart, leek Fabio Parra het nakende Nederlandse feestje toch nog te gaan verstoren. Hij demarreerde tot twee keer, maar hij werd gestuit door de mo toren en het rijendikke publiek. Theunisse: „Hij was toch niet weg geraakt, ik had zijn achterwiel op gevreten". Rooks: „We hadden er allemaal evenveel last van". Rooks zag ineens een gaatje, en hij was weg. Nog twee kilometer te gaan. „Je weet wat er komt, dat vlakke stuk, dan een beetje naar beneden, je kunt je er helemaal op instellen. Ik wilde dit winnen, ik wilde eindelijk succes". Theunis se: „Het was de afspraak, dat Rooks het eerst zou springen, en mocht het mislukken, dan zou ik gaan". Het kwam er niet meer van. Rooks vulde zijn zege in de Ronde van Apeldoorn aan met l'Alpe d'Huez, Gertjan Theunisse stond opnieuw met lege handen, maar zijn uitbundige vreugde gold toch Rooks. „Ik kwam over de streep en zakte meteen in elkaar. Ik had geen be nen meer over. Maar ja, dit soort dagen zijn echt zeldzaam, en dan moetje meteen alles geven. Je hebt wel eens dat je zit te harken, nu reed ik iedere versnelling rond met veertjes". ALPE D'HUEZ (GPD) - Het Tour circus nam gisteren afscheid van negen medewerkers. De meest pro minente was Laurent Fignon, die niet eens meer voor de twaalfde voorstelling kwam opdraven. De tweede topper dié het giste ren voor gezien hield was de Belg Eric Vanderaerden. Na de deceptie van Erik Breukink een tweede bit tere pil voor de Panasonic-forma- tie, die in Nancy al afscheid had moeten nemen van Teun van Vliet. Vanderaerden klaagde over een ontstoken pees in het been. Behalve Vanderaerden kwamen de Spanjaarden Jose Recio, Pedro Munoz en Anselmo Fuerte niet aan de finish, alsmede de Belg Eddy Schepers, de eerste hulp van Step hen Roche. De Italiaan Stefano Gi uliani meldde zich nog wel in Alpe d'Huez, maar toen was de jury van aankomst reeds vertrokken. En het finishen na het sluiten van de tijd- controle betekent uitsluiting. Later op de avond werd het aan tal deelnemers aan de klimtijdrit van' vandaag verder teruggebracht. De Belgen Roger Ilegemens en Willem Wijnants mogen vandaag ook niet meer van start gaan. AMSTERDAM Nederland stuurt naar de Olympische Zomer spelen in Seoul een recordaantal zeilers. Het NOC is akkoord gegaan met de voordracht van maar liefst zestien zeilers. Nederland is daar door in zeven van de acht Olympi sche zeilklassen vertegenwoor digd. In de zeilploeg voor Pusan bevinden zich drie Leidenaars. Hans Schelling vaart met Henry Koning in de Flying Dutchman. Esther de Blocq van Kuffeler is re serve in de 470-vrouwen en Huub Lambriex is sparringpartner in de Tornado-klasse. VRIJDAG 16.55-18.30 Ned 3: Studio Sport. Wiel rennen: reportage van öe vandaag verre den individuele tijdrit in de Tour de Fran ce van Grenoble naar Villard-de lans over 38 km. 16.55-18.30 BRT 2: Ronde van Frankrijk' rechtstreekse reportage van de vandaag verreden etappe Grenoble-Villars de lans. 19.00-19.15 BRT 1: Tour '88: samenvat ting van de vandaag verreden etappe. 19.00-19.25 Ned 3: Studio Sport. Wiel rennen: samenvatting van de vandaag verreden etappe in de Tour de France. 19.18-19.55 Ned 1: Tourkwis: twee be kende Nederlanders worden getest op hun wielerkennis. 22.35-23.35 Super: Sportsworld: hoogte punten uit het verleden en het heden.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15