Enorme achterstand hinderwetvergunning Geslaagden computercursus kunnen meteen solliciteren bij gemeente Veel publiek opNo Sheet no blanket9 estival mmM KATWIJK Binnen een jaar moet de gemeente Katwijk beschikken over een plan om de achterstand in het verstrekken van hinderwetvergunningen weg te werken. Deze maand zijn de voorbereidingen voor het opstellen van een dergelijk Hinderwet Uitvoeringspro gramma (HUP) begonnen met bezoeken aan ongeveer 200 bedrijven uit de kustplaats. Het gaat hier om ondernemingen die nog geen hinderwetvergunning hebben of beschikken over een verouderd exemplaar. In de voormalige raadszaal aan het Burgemeester Visserpark reikt docent M. Struijk de leerlingen het certifi caat medewerker kantoorautomatisering uit. Itahi Ben de Brum) In Katwijk zijn in totaal een kleine 600 bedrijven hinderwetplichtig. Daarvan beschikt inmiddels een belangrijke groep over een volledig bijgewerkte vergunning, waaron der bijvoorbeeld alle ondernemin gen die zich de afgelopen jaren in Katwijk nieuw hebben gevestigd. In het bestand bevindt zich echter een groep van enkele honderden bedrijven die tot nog toe om een aantal redenen buiten de boot is ge vallen. In de praktijk is het erg moeilijk gebleken om deze achter stand weg te werken zonder dat dit ten koste ging van de lopende werkzaamheden. In een hinderwetvergunning worden onder meer voorwaarden opgenomen die moeten voorko men dat een bedrijf overlast be zorgt aan de woonomgeving of bij de produktie schade toebrengt aan het milieu. Zo worden er bijvoor beeld grenzen gesteld aan de hoe veel lawaai die wordt geprodu ceerd en eisen aan de verwerking van stoffen en materialen. Subsidie Katwijk is overigens niet de eni ge gemeente waar de uitvoering van de hinderwet te wensen over laat. Om die reden stelt het ministe rie van volkshuisvesting, ruimtelij ke ordening en milieubeheer sinds enkele jaren subsidie beschikbaar voor het opstellen van een Hinder wet Uitvoeringsprogramma. In de kustplaats kost het opstel len van een dergelijk plan 123.000 gulden, waarvan 80 procent door de overheid wordt betaald. Het programma wordt opgesteld door de bestaande hinderwetambtena ren van de gemeente en deskundi gen van DHV raadgevend inge nieursbureau Om te weten te komen aan welke bedrijven nog een (aangepaste) hinderwetvergunning moet wor den verstrekt, wordt in de periode van juli tot en met december van dit jaar een groot aantal onderne mingen bezocht. De betrokken be drijven krijgen vooraf schriftelijk bericht. Daarnaast wordt in dos siers van bedrijven die al wel een vergunning hebben, bekeken of deze nog steeds aan de eisen vol doet. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan. Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen. Verhage, Groeneveld, de Ruiter. Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: J.A. Verhage/C.M. Maris, spreekuur: Rosmolen 2, tel: 218661 - zo 8 uur tot 24 uur: M. A. van Schie. spreek uur: Rijnsburgerweg 163, tel: 177100. Groep 2 - Pieterse, Van Gent, Taytelbaum. Van Luyk, Klaassen, Rus. Kruis, Bergmeijer- ,de Lange za 8 uur tot zo 8 uur* G. Bloemen Tel: 311319. zo 8 uur tol 24 uur G.A.E. Nering Bogel, tel Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely. W. de Bruyne. J. de Bruyne, Stolk, Jurgens. Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne. spreekuur de Laat de Kanterstraat 32, tel: 134345. zo 8 uur tot 24 uur: G. Bloemen, tel: 311319. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Be- mt, Nieuwenhuis. Horn. Van der Waardt, J.G Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder za 8 uur tot zo 8 uur: Dr. van Wingerden, spreekuur: Boshuizerkade 31, tel: 310047. zo 8 uur tot 24 uur A.A. van Rijn. Kennedylaan 24, tel: 314349. De gegevens die uit deze onder zoeken komen, worden ingepast in het eigenlijke Hinderwet Uitvoe ringsprogramma dat voor 1 juli 1989 gereed moet zijn. In dit pro gramma wordt onder meer uiteen gezet volgens welk scenario de achterstand wordt weggewerkt, hoeveel tijd er mee zal zijn gemoeid en welke kosten er moeten worden gemaakt. Het programma wordt uiteindelijk beoordeeld door de Katwijkse gemeenteraad. Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooyman, spreekuur Noordeindeplein 2a, tel: 122268. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, spreekuur: G. Brandtstraat 29. tel: 760947. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Levendaal 187, tel: 146337, C. Juffermans/D. Koster. Haagweg 41. tel 315900, via de dokterstelefoon 071- 122222 kunt u informeren welke arts er dienst heeft Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: U.P. Arndt. tel 220238, spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur Gezondheidscentrum, Florijn 10. tel: 891000 Oegstgeest Steenhoven, Regentesselaan 45, tel: 177461 Voorschoten za A., Tromp, Leidseweg 328, tel: 762159, zo F. Koopmans, Churchillweg 19, lel" 6352 Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel: 02522-10140. Wassenaar za M.H. van Tolingen. Weteringlaan 4, tel 78303, zo M.F. v.d. Veen, Hofcampweg 65. tel: 18309 vliegtiügb°m vraagteken HAZERSWOUDE - De ge meente Hazerswoude verwacht geen einduitslag van het onder zoek naar vliegtuigbommen dat vorige maand is gehouden langs de spoorlijn achter de wijk Rhynenburg. Werkzaam heden voor de aanleg van een rioolpersleiding werden toen stilgelegd, nadat buurtbewo ners hadden verteld dat tijdens de Tweede Wereldoorlog op die plaats vliegtuigbommen waren gegooid die mogelijk nooit zijn ontploft. Nader speurwerk naar de bommen leverde geen resul taten op. De gemeente Hazerswoude heeft de rapportages klaar om op te sturen naar de Explosie ven Opruimingsdienst (EOD), maar dat daarop nog een reactie komt lijkt onwaarschijnlijk. Burgemeester J. van der Sluijs: "Omdat onze aanwijzingen niet erg concreet zijn, is het bij de EOD een kwestie van achter aan aansluiten. Dan is het maar afwachten of er nog iets ge beurt. Doorgaans komt de EOD alleen in actie bij acute geval len. Ik betwijfel of wij ooit nog iets zullen horen". Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 15 tot vr. 22 door. Alöe Apo theek, Levendaal 161, Leiden, tel: 120502, Apotheek Carlina, Boerhaveplein 21, Oegst geest, tel: 176154, Apotheek Schoolstraat, Schoolstraat 83. Voorschoten, Tel: 01717- 7957. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: L. van Broeckhuyzen. Bizetpad 8a, tel: 768019. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk. Simon Vestdijklaan 28. Oegstgeest, is tandarts de Minjer telefonisch bereikbaar on der nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 uur. Dienst in eigen praktijk S. Freeke, Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar R. Crul, Rozeveldlaan 14, tel: 11792. ALPHEN AAN DEN RIJN - Nog voordat ze hun diploma hadden ondertekend, kregen elf Alphena- ren gisteren al het verzoek om maar meteen bij de gemeente Alp hen te solliciteren. Eén cursiste gaat niet op de uitnodiging in: ze heeft reeds een baan. Vijf maanden lang volgden twin tig langdurig werklozen met een lbo- of mavodiploma de opleiding. Zestien cursisten haalden de eindstreep, van wie twee met deel certificaat. Wegens vakantie was een aantal leerlingen tijdens de uit reiking afwezig. De opleiding, die op 1 februari dit jaar begon, is een initiatief van de gemeente Alphen, het geweste lijk arbeidsbureau en de Federatie ve Vereniging Vrij Baan en werd mogelijk gemaakt door subsidie van de provincie Zuidholland. De raadzaal deed tijdens de cursus dienst als theorielokaal, waar de bits en bytes over en weer vlogen. De cursisten hebben aan de praktijk geroken bij de gemeente en verschillende bedrijven in Alp hen. Volgens H. Naber van het ar beidsbureau was een stage ook een vereiste. "De cursisten moeten niet alleen een- diploma krijgen maar ook werkervaring opdoen". Naber sluit niet uit dat de.cursus volgend jaar wordt herhaald. Het arbeidsbureau krijgt jaarlijks 700.000 gulden om werklozen om of bij te scholen. Daar het budget voor dit jaar al is vastgesteld kan een mogelijke herhaling van de op leiding op zijn vroegst volgend jaar beginnen. Aan een nieuwe cursus verbindt Naber bovendien de voor waarde dat driekwart van de men sen die nu is geslaagd een baan heeft. Ambtenaar J. Witteveen felici teerde de gelukkigen namens de gemeente en nodigde ze meteen uit te solliciteren. Bij aanvang van het project heeft Alphen twee functies ter beschikking gesteld. Witteveen gaat zich persoonlijk inzetten om dat aantal te verhogen. Hij beloof de de cursisten dat ze bericht krij gen van elke geschikte baan bin nen de gemeente. De kaarten van de kersverse kantoorautomatise ringsmedewerkers blijven nog een halfjaar in de vacaturebank. Medische Diensten lil Katwijk zeker 200 bedrijven zonder vereiste papieren Zekerheid over Karei Boehlee en Humprey Cambell gaven gisteravond straat. optreden op het waterpodium bij de Hoog- LEIDEN Tot in de wijde om geving was gisteren te horen, dat ook op de plekken waar Rem brandt is geboren en heeft ge woond, de Lakenfeesten wel der gelijk worden gevierd. Het eerste 'No sheet no blanket'-festival, wat erg vrij vertaald neerkomt op 'geen vlees en geen vis' was zo wel in de tent op het Arsenaal plein als bij Het Huis de Bijlen een publiekstrekker. Kwamen in de Morsstraat de jazz-liefhebbers volop aan hun trekken, op het Arsenaalplein had 'De Grote Beer' voor een ja ren zestig-sfeertje gezorgd door een soulband aan te trekken. Bij na was het festijn de mist inge gaan, want de 'Soul Train' zei an derhalve dag voor aanvang af. Gelukkig was 'No Town', een naam die verwijst naar het be kende Amerikaanse soul-label, wèl bereid te komen en om elf uur swingde de menigte bijna de tent uit. Omstreeks half één was het uit met de pret, want de politie vond het welletjes: de omwonenden hadden hun rust verdiend. "Dat is nou typisch Leiden", luidde het commentaar van de aanwezi gen. "In Spanje maken ze ten minste écht feest, tot zes uur in de ochtend". Toch is het voor te stellen dat mensen die de andere dag gewoon naar hun werk moe ten wel een paar uurtjes willen slapen. Gezien het volume van 'No town' was het best redelijk om de luidruchtigheid tegen enen wat in te dammen. Dat het festival 'No sheet no blanket' wordt genoemd, heeft alles te maken met de mening dat de Lakenfeesten voorbijgaan aan de plek waar Rembrandt is geboren en waar namen, gedenk platen en beelden aan de schilder herinneren. Vandaar dat de on dernemers in deze buurt het heft in eigen handen namen en een ei gen festival organiseerden, dat vandaag - Rembrandts verjaar dag - en morgen wordt voortge- In het kader van de 'No sheet no blanket'festival trad in een tent op het Arsenaalplein de groep No Town op. If* lil ijjiii, llïMi' I*f De kleinste clown van circus Bavariadat gisteravond bij molen De Put een voorstelling gaf. VRIJDAG 15 JULI Alkemade optreden band „No Erection at all" op Parkeerterrein Kerkstraat. Oude Wetering, 21.00 uur Katwijk Nieuwe-Kerk. orgelconcert door Michelle Leclerc. aanvang 20.15 uur. klaverjassen en |okeren. De mijlpaal. Stadhoudersdreef 22. 20.00 uur Leiden Hooglandse Kerk. orgelconcert Richard Ram, aanvang 20.15 uur Waterpodium, Djemgas met percussie, aanvang 20.30 uur. Huis De bijlen, concert Hans Duller met Reflud, aanvang 21.00 Rembrandtbrug, Bavaria, aanvang 14.40 uur, de monstratie van draaiorgels, aan vang 16.30 uur. vuurwerk met lasereHecten, aanvang 23.00 uur. Stadhuisplein, kunst en ambacht- markt, Pieterskerkplein, Leiden Culinair. 17.00 tot 22 00 uur live jazz-muziek in alle cafés vanaf 21.00 uur. Zoeterwoude zomerdrive Leiderdorpse brid- Kooikerspad, aanvang geclub, 20.00 ui ZATERDAG 16 JULI Alphen stuntshow met auto ren, parkeerplaats sportterrein De bijlen, aanvang 19.45 uur reünie jongerencentrum Ma donna, Prins Hendrikstraat 1aan vang 21.00 uur. Alkemade zomerslotfeest jongerencen trum Splotsz, Stationstraat 2, Roelofarendsveen. aanvang 20.00 uur festiviteiten Oude Wetering, met kermis, kanopolotoernooi. he- likoptervluchten en braderie, van af 09.30 u ziek, ti ren, parkeerplaats sportterrein De bijlen, aanvang 19.45 uur. reünie jongerencentrum Ma donna. Prins Hendrikstraat 1. aan vang 21.00 uur. Alkemade zomerslotfeest jongerencen trum Splotsz. Stationstraat 2, Roelofarendsveen, aanvang 20.00 uur. festiviteiten Oude Wetering, met kermis, kanopolotoernooi. he- likoptervluchten en braderie, van af 09.30 uur. barbecue met live muziek, ter- vang 20.00 uur. Katwijk zeilwedstrijden op zee langs de Boulevard. Duathlon bij Willy Zuid, start 18.30 en 19.00 uur. duinwandeltocht over 5. 10, 15 en 25 km, start tussen 09.00 en 13.00 uur strandpaviljoen "Zee en stoomtreinritten, ieder heel uur vanaf de Vriesche Wei vanaf 10.00 uur. muziek in het centrum van kat- "Koperen Klompen Leiden Stadhuisplein. 12.30 uur, straatinfiltraties met Laggende Ar men en om 14.30 uur Straatspek takel Compagnie du Hasard. Hooglandse Kerk, concert van Aart Bergwerff, 13.30 uur. Waterpodium, jazz concert, aanvang 14.00 uur. podium Morspoorl. .concert door Keesie and the Seltens, aan vang 21.00 uur. live muziek in de cafés aan de beestenmarkt, 21.00 uur Antonius Clubhuis, Leids muzi kantenfestival. 22.00 uur. Droomfabriek, Samba Salsa door Las Maracas. 21.30 uur. Pieterskerkplein, Leiden Culi nair, van 12.00 tot 22.00 uur. warenmarkt en straattheater, vanaf 09.00 uur. Vrouwenkerkplein, reuzeschil dering, v.a. 10.00 uur, Ritten met de paardentram Stadhuisplein v.a. 11.00 uur. Garenmarkt, ker mis v.a. 11.00 uur, Beestenmarkt, coca-cola ski- en trampoline de- 13.00 uur

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12