CDA ontkent gebrek aan informatie raad x Niet meer, maar ook niet minder bussen in Leiderdorp Proef met golfbaan in Oegstgeest Donateurs gezocht voor paardenmarkt Wal betekent de Kaagweek voor 'Bij toiletten zie je iedereen' TROUWPLANNEN? VUL IN! DINSDAG 12 JULI 1988 REGIO LEIDEN PAGINA 11 LEIDERDORP Busmaat schappij dc NZH is niet van plan om de busverbindingen van en naar Leiderdorp te veranderen. Dat het huidige lijnennet blijft gehandhaafd, betekent ook dat de door de bewoners zo felbegeerde bus verbinding naar het Patrimo niumpark definitief van de baan is. De NZH heeft uitgebreid onderzoek gedaan naar de mogelijkheden om deze ver van de 'bewoonde' wereld ge legen straat met een bus naar het centrum van Leiderdorp te verbinden, maar het is vol gens de busmaatschappij niet haalbaar. Het te verwachten aantal busreizigers van en naar het 30 huizen tellende Patrimoniumpark wordt ge schat op negen per dag. Dat kleine aantal potentiële reizi gers weegt niet op tegen de relatief hoge kosten die een busverbinding met zich mee brengt. Probleem zou ook zijn dat de bus er niet kan keren en verplicht is door te rijden naar Koudekerk. Evenmin blijkt het moge lijk om het 'oude' Leiderdorp een directe verbinding te ge ven met het treinstation Lam menschans in Leiden. Wel wordt momenteel nog onder zocht of het voor de directe busverbinding Koudekerk- dependance Louise de Colig- ny Scholengemeenschap in Buitenhof mogelijk is deze verbinding met zogeheten doelritten te realiseren. Negen holes op sportcomplex De Voscuyl voor één jaar OEGSTGEEST Politiek Oegstgeest heeft het licht op groen gezet voor de aanleg van een negen holes golfbaan op sportcomplex De Voscuyl, nabij de Van Houdringelaan. Voetbalvereniging UDO is de initia tiefnemer van de golfbaan, en ze werkt samen met de voetbalclubs en korfbalverenigingen Fiks en KNS. UDO heeft sinds vorig jaar, tot ieders tevredenheid, al een golfoefenafslagplaats (driving range) en wil nu zijn complex intensiever gaan gebruiken. Het voorste deel van het oefenveld van de voetbalvereniging, het UDO-hoofdveld alsmede de velden twee, drie en vier van Oegstgeest en de terreinen van KNS en Fiks zou den samen 1300 meter bieden aan golfers. Om er een balletje te slaan hoeft men overigens geen lid te zijn van genoemde verenigingen. De baan kan open op mo menten dat de reguliere sporten niet worden beoe fend. Dat komt neer op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van negen tot vijf uur en 's woensdags van negen tot één uur. Als het voetbalseizoen is gesloten, kan er de hele dag worden gegolfd. Burgemeester en wethouders willen UDO toestem ming geven om met de negen holes golfbaan te begin nen gedurende de proefperiode van één jaar. Er is aan dat 'ja' echter wel een aantal voorwaarden verbonden. Zo wil het gemeentebestuur vastleggen dat de golf baan alleen mag worden gebruikt als er geen wedstrij den, trainingen of werkzaamheden van de gemeente of één van de verenigingen plaatsvinden. Activiteiten van de voetbal- en korfbalclubs hebben voorrang. De golfers krijgen gedurende dit proefjaar nog geen eigen ingang en ze mogen het parkeerterrein op het korfbal- complex niet gebruiken. Op de tijden waarop de peu terspeelzaal in de Fiks-kantine is geopend, wordt al leen de 'korte slag' geoefend. De gemeenteraad van Oegstgeest zal te zijner tijd op de hoogte worden gesteld van de ervaringen die in de proefperiode met de golfbaan in het sportpark zijn op gedaan, zo beloven burgemeester en wethouders. WARMOND/OEGSTGEEST De vraag of de Warmondse gemeenteraad al dan niet op de hoogte wordt gehouden van de ontwikkelingen rond de Klinckenbergerplas in Oegst geest lijkt de raadsleden in twee kampen te verdelen. Volgens het CDA Warmond is de gemeenteraad daar wel degelijk ver geïnformeerd. Progressief War mond beweert van met, terwijl de WD er tussenin staat met de me ning niet zoveel te hebben gehoord 'maar als men wil kadn men aan in formatie komen'. Aanleiding voor het CDA om het onderwerp ter sprake te brengen zijn de recente kritische geluiden die PW-raadslid Bram Schavema- ker liet horen over de gebrekkige informatievoorziening over de toe komstige recreatiepias tussen War mond en Oegstgeest. De provincie Zuid-Holland, 'beheerder' van de plas, zou Warmond niets hebben Minder activiteiten als actie mislukt VOORSCHOTEN - Het comité tot instandhouding van de Voorscho- tense paardenmarkt begint dit jaar met het werven van donateurs. Verwacht wordt dat het evenement op donderdag 28 juli 200 paarden en pony's naar Voorschoten zal trekken. Om dat aantal te bereiken zijn er weer aanvoerpremies inge steld voor handelaren en is .er een loterij. Voor het werven van donateurs is in Voorschoten huis-aan-huis een folder verspreid. Onder het motto: 'Gaat dit evenement u ter harte? - Wordt dan donateur', wor den mensen verzocht een mini mum-bijdrage te leveren van 10 gulden per jaar. Volgens lid van het comité A. van Beest hangt het voorbestaan van de ruim 700 jaar oude paardenmarkt niet van het welslagen van de actie af. Wel i de paardenmarkt om 10.00 uur. Daarna plaatst hij het marktkruis in de marktpaal. De paarden en po- nies worden vanaf 6.00 uur aange voerd aan de Voorstraat. Naast de paardenmarkt zijn er net als voorgaande jaren activitei ten als koekslaan (11.00 uur), een standwerkersconcours in de Schoolstraat (9.00 tot 14.00 uur), de beklimming van de Dorpskerk-to ren (10.30 tot 12.30 uur), een loop- in-concert (11.00 tot 12.00 uur) en een paardentram in de Treubstraat (9.00 tot 15.00 uur). 's Avonds geeft vereniging Ga reel aan de Voorstraat een demon stratie van voor zo'n 25 koetsen aangespannen paarden. Ter afslui ting brengt in dezelfde straat de Horse Town Band dixieland-, jazz- en Zuidamerikaanse muziek. Uiteraard wordt de paarden- dat de hoeveelheid activiteiten markt gelardeerd met een kermis in de avonduren zal kunnen minderen indien de actie mislukt. De organisatie verwacht echter dat er genoeg Voorschotenaren zijn die de antwoordstrook zullen 28ste invullen. In voorgaande jaren werd twaalf altijd geprobeerd om sponsors voor de paardenmarkt te krijgen. "Dat liep eigenlijk altijd uit op een bedelpartij. Met donateurs hebben we straks een financiële basis waarop we kunnen terugvallen", aldus Van Beest. Programma Zoals elk jaar beginnen de feeste lijkheden met een bijeenkomst voor de oudere Voorschotenaren op dinsdag 26 juli in de De Werf om 15.00 uur. Burgemeester Cannegie- ter opent twee dagen later officieel Vechtpartij in Warmond WARMOND - Er is zaterdagavond in Park Groot Leerust in Warmond tussen een onbekend aantal Sas- senheimers en Hagenezen flink ge vochten. Eén Hagenees is daarbij aan het hoofd gewond geraakt en naar het Academisch Ziekenhuis Leiden overgebracht. De politie heeft slechts 'sussend' opgetreden. Er is geen proces verbaal opge maakt. Op de Wasbeeklaan is dit weekeinde een lantaarnpaal omver getrokken. Of deze vernieling met de vechtpartij te maken heeft, is niet bekend. CDA-raadslid mevrouw Den Ou den: Warmondse raad wel degelijk geïnformeerd over de Klinckenber gerplas... (foto Wim Dijkman) laten horen over bijvoorbeeld de inrichtingsschets van de plassen. Schavemaker heeft onlangs zelf een vergeefse speurtocht op het provinciehuis naar die schets on dernomen. Ook over de definitieve komst van de brug naar de recrea tiepias is Schavemaker c.q. de raad niet ingelicht. Perplex is Schave maker ook van de vermelding in het plan dat de plas mogelijk ook aan de Warmondse kant wordt ont sloten. Het PW-raadslid: "Oegstgeest wordt beter voorgelicht dan wij. Waarom toch?", aldus Schavema ker, die dacht namens de hele ge meenteraad van Warmond te spre ken. Dat heeft hij bepaald niet, zo stelt CDA-woordvoerder mevrouw G.E. den Ouden-de Mooij. En ze legt uit: "Twee leden van de raad maken deel uit van het college van burge meester en wethouders en daar kunnen alle raadsleden hun infor matie krijgen. Een vergeefse speur tocht naar het provinciehuis is daar niet bij nodig. Voorzover dat moge lijk is, werden wij wel door onze CDA-wethouder op de hoogte ge houden van de ontwikkelingen en hoe Warmondse belangen daarbij werden ingebracht", aldus me vrouw Den Ouden, die verder zegt blij te zijn met dat door die inbreng ook rekening is gehouden met Warmondse belangen. Zoals bij voorbeeld het herstel van het vroe gere 'kerkepad', waarvan door veel Warmonders gebruik werd ge maakt. Herstel van dat pad is een langgekoesterde wens geweest. Mevrouw Den Ouden: "Onze fractie betreurt het wanneer een gedeputeerde van de provincie en een wethouder van Oegstgeest uit de krant moeten lezen dat War mond van niets zou weten, terwijl wel degelijk met het Warmondse gemeentebestuur overleg is ge voerd. Dat is niet goed voor onze relatie met de provincie en met de buurgemeente en schaadt zo het belang van Warmond". De WD zegt bij monde van raadslid Saris: "Het is waar dat we weinig informatie hébben gehad. Maar daar moet ik wel bij zeggen datje, zeker als partij met een eigen wethouder, alle informatie kunt vragen die je wilt hebben. Op zijn beurt zegt Bram Schave maker geen behoefte te hebben aan een reactie op hetgeen me vrouw Den Ouden over de kwestie- Klinckenbergerplas heeft te mel den. "Het klopt niet wat ze zegt, maar laat maar zitten", zegt hij. De Kaagweek heeft Warmond momenteel weer in zijn ban. Aanleiding om een aantal betrokkenen van de 'droge' en de 'natte' te vragen wat de Kaagweek voor hem of haar betekent. Afgelopen zaterdag deed Wil lem de Vreeze, voorzitter van watersportvereniging De Kaag, dat. Gisteren was het de beurt aan Cock van Leeuwen, voorziter van de Vereniging tot Viering van Warmondse Feesten. En vandaag in deze kolommen de 81-jarige Emma Stol, de toiletjuffrouw in park Groot Leerust. WARMOND Emma Stol is 81 jaar en woont 43 jaar in Warmond. Ze is geboren en getogen in Am sterdam, hetgeen nog te horen is aan haar tongval. Sinds zeven jaar staat zij tijdens de Kaagweek voor de toiletwagen op Park Groot Leerust in Warmond. "Ik voel me een week lang erg verantwoorde lijk voor die wagen". Ze verliest hem geen seconde uit het oog. op het terrein bij de sporthal. De openingstijden: dinsdag van drie tot elf uur, woensdag van twee tot twaalf 's nachts en donderdag de negen uur 's ochtends tot r 's nachts. De kortebaandraverij, die tradi tiegetrouw gelijk opgaat met de Paardenmarkt, is in handen van het Comité Paardensport. De Prins Bernhardlaan is wederom het de cor van de draverij, waar de totali- sator aanwezig zal zijn tussen half twee en zes uur. Premies Net als vorig jaar heeft het comi té besloten om aanvoerpremies te geven voor de handelaren. Volgens Van Beest staat of valt het evene ment met de aanvoer van paarden en pony's. In voorgaande jaren had de aanvoer een dalende lijn en dus zijn er premies om het aantal paar den en ponies op peil te houden. Die bedragen 15 gulden voor een paard en 10 gulden voor een pony. Daarnaast is er een vergoeding voor de afstand die de handelaren moeten overbruggen om naar de Voorschotense paardenmarkt te komen. Van Beest vérmoedt dat het aan tal van 150 viervoeters van vorig jaar zal worden overtroffen. "Ik kreeg de indruk dat de handelaren nog niet goed beseften dat er aan voerpremies en een loterij waren. Ik hoop dat iedereen nu op de hoogte is zodat ze flink veel dieren zullen aanvoeren". Hij verwacht dat ook de loterij onder handelaren, die voor elk aan gevoerd dier een lot krijgen, hier toe een bijdrage zal leveren. WARMOND - Slechts twee Warmonders durfden gisteravond, tijdens de open-podium avond, in Ut Sloepie hun kunsten te laten zien. Zij 'rapten' er de hele avond op los en lieten de vijftig bezoekers, hoofdzakelijk jongeren, swingen. Links op de foto één van de twee, de 18-jarige Wouter-Jan Hoek uit Warmond. 'Het is voor het eerst dat er tijdens de Kaagweek een open podium is", zegt contactpersoon Van der Vooren van jeugdsociëteit Ut Sloepie. "Ik vond de avond toch wel geslaagd. Misschien moeten de Warmonders even wennen aan het idee dat ze hun kunsten kunnen vertonen en zijn er volgend jaar meer die achter de microfoon dutven staan". Morgenavond treedt de bluesband The Caboodle-band in Ut Sloepie op. Van der Vooren verwacht dan tachtig bezoekers. "En dan kan er ook geen mens meer bij". (foto Henk Bouwman) "Wat de Kaagweek voor mij bete kent? Nou, gewoon een beetje ge zelligheid. Bij de toiletten ontmoet je iedereen. Zeker de vrouwen heb ben altijd wel iets te bepraten". door Agaath Garschagen Emma Stol heeft afgelopen za terdagavond de countrywedstrijd gewonnen in de tent op Park Groot Leerust. Ze heeft er een taart aan over gehouden. "Met een cow boyhoed en een rode sjaal heb ik een dansje gemaakt zaterdag avond. Iedereen klapte en stond in een kring rond me heen", glundert ze. "Ik geloof dat ik dat het leukste vind. Ik ben dol op feesten. Dat het elke avond laat wordt, vind ik niet erg. Ik ben nooit moe. Verder haal ik toch elke dag wat geld op. Geen vetpot hoor. Voor een gulden heb je toch vier klanten nodig". Over het toiletgebeuren, zoals ze het zelf noemt, heeft ze heel wat te vertellen. "Mijn toiletten zijn het schoonst van heel Nederland. Ik zorg ook dat er een kammetje, een spiegel en een handdoek liggen in de toiletwagen. Vooral de dames vinden dat erg fijn. Elke keer als ie mand naar de wc is geweest, maak ik schoon. Dat vind ik hygiënisch. Soms staan vrouwen met gekruiste benen voor de deur. Maar ik laat ze wachten, totdat ik heb schoonge maakt. Dan doen ze het maar in de emmer". Volgens mevrouw Stol zijn de mannen veel viezer. "Zij doen het, zeker als ze gezopen hebben, net zo lief in de bosjes". Dat is haar een doorn in het oog. "Laat ze het toch gewoon in de bak doen", zegt ze. De 81-jarige toiletjuffrouw heeft weieens een bosjesganger aan de lurven meegesleept naar haar toi letwagen. "Of ik geef ze een harde duw, zodat zij in de bosjes vallen. Ik ben niet bang voor de mannen hoor! Ze hebben vaak toch niet zo veel kracht, omdat ze gedronken hebben". Eén keer is ze zo kwaad geworden dat ze een emmer chloorwater in de gulp van een Kaagweekbezoeker heeft gegooid. "Die vent was zo vervelend en ver tikte het een kwartje te betalen". Hollandse pot Ze verliest haar toiletwagen de hele week niet uit het oog. Alleen als ze 's avonds thuis gaat eten en 's nachts als ze gaat slapen. "Ik zou hier op Park Groot Leerust kunnen eten, maar ik houd niet zo van dat buitenlands eten. En hier kan je al leen saté krijgen. Geef mij maar Hollandse pot". Zaterdagavond heeft ze voor het eerst de mannen- toilet onbevrouwd gelaten. "Het was een wild feest waar erg veel werd gedronken. Dan worden de mannen vervelend. Ze sloegen mijn schoteltje stuk en wilden geen kwartje meer betalen. Ze wa ren zo agressief dat ik dacht: barst maar, zootje schorem! Als het te erg wordt, sluit ik de wc af. De Ha genaars zijn het ergste. Van de War monders heb ik geen last. Die ken nen me wel. Verder ben ik goede maatjes met politie en andere men sen van de gemeente. Die bescher men me". Vandaag is het kindermarkt in Park Groot Leerust. "Dan zal ik niet veel geld ophalen. Ik wil niet dat kinderen betalen. Ze komen hier tenslotte zelf om wat geld te verdienen. Ik vind de kindermarkt erg leuk. Sommige kleintjes moet je helpen met plassen. Dan roepen ze: 'tante, wil je mijn broek losma ken?'. Gisteren had ik nog een jon getje die het niet alleen af kon. Maar ik mocht niet helpen, dus heb ik zijn vader maar geroepen". Het liefst zou ze het hele jaar toi letjuffrouw zijn. "Weet je nog een wc voor me? Ik ben weieens naar V en D geweest in Leiden. Daar zat een juffrouw te roken en te breien. De toiletten waren ontzettend sme rig. Ik dacht: dat zijn mijn we's niet hoor en ben weer weggegaan. Bij mij moet het schoon zijn". Milieu Als het geen Kaagweek is houdt ze zich in Warmond ook bezig met het milieu. Van de politie War mond heeft ze de.bevoegdheid ge kregen om mensen die het milieu vervuilen daarop te wijzen en even tueel weg te sturen. Élke dag gaat ze met haar fiets naar het eiland Koudenhoorn om toeristen gade te slaan. "Als iemand schillen of an der afval op de grond gooit, ga ik er op af. Dat is toch smerig. Ik vraag dan of ze het thuis ook doen. Meestal worden mensen kwaad. Maar ik ben niet bang. De grootste kerel moet doen wat ik zeg". Als je van plan bent om te gaan trou wen, of je kent iemand die binnenkort ook de grote stap waagt, dan moet je beslist de bon hiernaast invullen, uit knippen en opsturen. Want daarmee bezorg je jezelf of degene die je opgeeft een gratis Felicitatiepakket namens het Leidsch en Alphens Dagblad. Maar ook namens een groot aantal andere, voor aanstaande nationale bedrijven. Ge presenteerd door een hostess van de Felicitatiedienst. Je ontvangt niet alleen cadeau's, maar ook een flink aantal waarde- en reduc tiebonnen, die je veel, heel veel voor deel opleveren. En dat is nooit weg met een dure trouwerij voor de deur. Vul daarom snel de bon in en stuur hem in een open enveloppe naar het Leidsch/Afphens Dagblad T.a.v. Els Rietveld Postbus 54, 2300 AB Leiden Inleveren aan de balie van het Leidsch Dagblad, Witte Singel 1 in Leiden of het Alphens Dagblad, Julianastraat 19 in Alphen a.d. Rijn mag natuurlijk ook. Als de bon maar tijdig, vóór de huwelijksda tum, in ons bezit is. Hoe eerder, hoe beter! Graag ontvangen wij/zij nog vóór de huwelijksdag bezoek van de hostess van de Felicitatiedienst. Naam bruid: A. Adres: j. Postc/Plaats: Telefoon: Toek.adres: Naam bruidegom: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Plaats van ondertrouw: Datum wettig huwelijk:

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11